Kraaykamps en Cabarestafette in Zuidland Shakespeare en Dorfman in Antwerpen MUZIEK EXPOSITIES SPEELFILMS SCHRIJVERS atuur Ifax iet je Beethovenconcert en Trio Aura in Singel Steve Lacy Art Song Trio Doghouse in De Uientuin Nieuwe Porgy Bess met salsa gepeperd La Cenerentola' m Vlaamse Opera Theater met Jan Rot in 't Beest in Goes De nalatenschap van Maurice Maeterlinck Amerikaans filmportret van een seriemoordenaar Tekenfilm voor de jeugd Bernlef in Middelburg CULTURELE AGENDA D3 Clavichord recital in de Engelse Kerk in Middelburg VRIJDAG 11 FEBRUARI 1994 lig net van boekhan- (daaromheen de rijk I I infrastructuur van ■gen, boekenprogram. inweken, boekenbom ficlubs en het boeken- pijn part", aldus Var, I h is het mogelijk elke tie, proza, tekeningen laties daarvan op (krijgen. Dan start I een faxtijdschrift Ituur en kunst, dat in thrift van de auteur of Kunstenaar wordt ge- (e van het blad wordt poor Liesbeth Brandt M. Februari, Ji Elrud Ibsch en Antho' |ind van een jaargang I abonnees een gedruk- |an alle verschenen bla- jen verzameldoos. Die Ischijnt in een oplage exemplaren. Particu- Iben voor de voorlopige Tig van Facsimile ge- duizend abonnees zou rift goed draaien. IN DE de Singel in Antwerpen vindt op dinsdag 15 februari het laatste Beethovenconcert plaats in de reeks van drie. De Beetho ven Academie speelt die avond o.l.v. Jan Caeyers de vierde sym fonie in Bes opus 60 en samen niet pianist Christian Zacharias wordt het vijfde pianoconcert in Es vertolkt. Dit concerto kreeg de naam Empereur en het heeft een feestelijk en stralend karak ter. De dramatische conflicten die vele van Beethovens andere werken typeren zijn hierin min der aanwezig. Aanvang 20.00 uur. Op zaterdag 12 februari speelt het Kon. Filharmonisch Orkest van Vlaanderen om 15.00 uur een Promenadeconcert in de Eli- sabethzaal in Antwerpen. Op het programma staan werken van Gilbert Sullivan. Medewer king verlenen Mary Hegarty (so praan), Richard Stuart (bariton) en The Brussels Light Opera Company. Het geheel staat o.l.v. Simon Halsey. Aanvang 15.00 uur. In de Kleine Zaal van de Singel in Antwerpen zijn op 12, 13, 14 en 15 februari speciale uitvoe ringen van 'Het eerste concert'. Dit is de eerste confrontatie van kleuters (vanaf drie jaar) met muziek in een concertzaal. Het repertoire opent de oortjes voor klanken en kleuren, voor stilte en geuren. De uitvoeringen wor den verzorgd door het strijkers- Trio Aura. Tussendoor zijn er speciale intermezzi waarin de benadering van stilte en akoes tiek centraal staan. Tijdens deze tussenspelen vertelt de muzikant in muzikale taal het verhaal van zijn instrument. Aanvang 15.00 uur. SOPRAAN SAXOFONIST Steve Lacy treedt op vrijdag 18 fe bruari op met het Art Song Trio en Shiro Daimon (danser) in De Singel in Antwerpen. Lacy is componist en ensemble leider en staat al veertig jaar op het concertpodium. Met het Art Song Trio sluit hij aan bij de hedendaagse kamermuziek. Zij spelen liederen en divertimenti van zijn hand. Lacy's belangstel ling voor de Japanse cultuur vindt haar uitdrukking in zijn samenwerking met de Japanse danser Shiro Daimon, een ritueel gebeuren waarbij de sopraan het decor verzint, een uitwisseling van klank en beeld, geluid en beweging. Het concert begint om 20.00 uur. In de Bourlaschouwburg in Ant werpen treedt op maandag 14 februari de Amerikaanse jazz- zangers Randy Crawford op. Zij begint om 20.30 uur. der missen, met Soof ze dat ze hem later lan zoeken. I moeder heeft geen tijd I pe, want ze heeft een huis. Daarom zou Mar-1 I willen ruilen met Soof, Jndien ouders heeft die I vaad worden. Marjans Schreeuwt als ze kwaad dan is het ook over. |erbaast zich wel over de I straffen die Sophie huisarrest, niet mogen let Marjan. (begrijpt niet precies hoe pj de buren aan toe gs trouwens ook niet, je brmoedens over mishan- |f incest, maar het is snel dat daar geen sprake (Wat speelt is dat Soofs j Jiun kinderen geen sikke- j (jheid en privacy gunnen, fordt verteld, gecontro- j besproken, soms met de Jrbij. Ze zitten als een kip en een waakzame bvenop hun dochters en al In ze het goed, zo verpes- pet juist. Ze beladen hun i met een schuldcomplex zeggen: „We zijn niet (aar je doet ons zo'n ver- ir niets droomt Soof eens n een kamer is waar het irtjes gaat sneeuwen. Ze lijna in 'een mond vol nn later, als Soof weg is, 'amke op met praten. Van ordt Soof volgzaam en istandig. Ze vlucht in leu- >k tegenover Marjan. Op cht verdwijnt Sophie, voelt zich verraden en in k gelaten, toch blijft Soof voor haar betekenen dat half jaar later haar vrien- at zoeken. Ze vindt Soof in omstandigheden die e schokkend zijn, dat dat de van de vriendschap is. lijft Marjan Soof verdedi- pn vriendschap zal altijd blijven spelen. Rood laat duidelijk mer- oe ze over opvoeding maar het is beslist geen stisch verhaal. Integen- ïet oprechte verdriet om rloren vriendschap zet de over dit alles heen ligt, geplooid, een waas van ie. ek is zo integer en intens even dat er wel authen- lementen in moeten zitten een indrukwekkend en igend verhaal dat het ver gelezen te worden. Niet door pubers maar ook iun ouders, dat zou heel roblemen op kunnen los- ,p Rood: 'Een mond vol Uitg. Leopold, prijs 27.6U, 12 jaar. OUDE rotten en frisse jongeren vormen samen de Nederlands- Belgische bluesformatie Dog- house. De band staat garant voor een avondje swingende en afwisselende muziek. Zanger is Eddy van Broekhoven (o.a. ex-Link) en Johnny van Alphen speelt mondharmonica. De Belgische inbreng bestaat uit Mannu Ide en Peter Berrevoets, twee sologitaristen die totaal verschillend spelen, maar elkaar perfect aanvullen. Drummer is Andy Moore en de bas wordt bespeeld door 'good old' Leo Rombout. Doghouse treedt mor genavond op in Café de Uientuin in de Nieuwstraat in Terneuzen. Zaterdag 12 februari; aanvang 22.30 uur. VOLGENDE week vindt een cla vichord recital plaats in de En gelse Kerk in Middelburg, ver zorgt door de musici Menno van Delft en Siebe Henstra. Zij spe len op clavichords die gecopi- eerd zijn van exemplaren die r J. Hass uit Hamburg in de 1 helft van de 18de eeuw zijn gebouwd. Van Delft en Henstra studeerden beide aan conservatoria in Am sterdam en Den Haag. Het pro gramma is samengesteld uit wer ken uit de toptijd van het clavi chord, van J.S. Bach en zijn zoon Carl Philip Emanuel. Daarnaast worden er werken van Mozart en een werk voor twee clavichords van Muthel ten gehore gebracht. Toegangskaarten kosten 15 gul den. Woensdag 16 februari; aanvang om 20.15 uur. 0P EEN uitermate toepasselijke plaats, in jazzcafé Porgy Bess in Terneuzen, presenteert de La- tin-jazzformatie Nueva Manteca morgenavond haar nieuwe cd 'Porgy Bess Go Latin', gewijd aan de bekende 'negeropera' van George en Ira Gershwin. Nueva Manteca combineert de ritmes van de Caraïben met de verworvenheden van de jazz, wat leidt tot een uiterst explosief Salsa-mengsel. Zeker als daarin nog enkele van Nederlands meest getalenteerde jazzmuzi kanten spelen, zoals trompettist Jarmo Hoogendijk en tenorsaxo fonist Ben van den Dungen, de leiders van het internationale kwintet. Ze waren vijf jaar gele den een van de attracties van het Schelde Jazz Festival. In hun 'Gershwin'-concert krijgen be kende songs als 'It ain't necessa rily So', 'My man is gone now' en 'I loves you Porgy' een Salsa bewerking. Toegangskaarten kosten 17,50. Zaterdag 12 februari; aanvang 22.00 uur. ntworpen door Annemar'e Scène uit 'La Cenerentola' van Rossini, foto annemie augustijns I jOSSINI heeft het verhaal van •Assepoester, 'La Cenerentola', oorzien van schitterende mu- iek. De geslaagde productie uit in de Vlaamse opera wordt m opnieuw uitgevoerd. Het is 7t,ü °^ra '5u^a en vormt een rv>!enj ets' een soort sociale fc*7le' °ver de maatschappij WT Restauratie. De productie van pVeel '''rial, omdat de regie hlnoi "oosten zeer geslaagd Ap Prachtige kostuums en jrs ea uitgekiende belichting ken hieraan mee. leiding is in handen e Kaliaanse dirigent Eveli- no Pido. Hij staat bekend als een Rossini-specialist. Aan de pro ductie werken het symfonisch orkest en koor van de Vlaamse Opera mee en als solisten onder anderen Bruce Fowler, Urban Malmberg, Jozsef Gregor en Ma- rie-Noelle de Callatay. De première is op vrijdag 18 februari in de Vlaamse Opera in Gent om 20.00 uur. Verdere uit voeringen: zondag 20 februari om 15.00 uur en 22, 24 en 25 februari om 20.00 uur. De uit voering van 22 februari wordt rechtstreeks uitgezonden via ra dio 3 (BRTN). Vader en zoon Kraaykamp en Eric van der Donk zijn The Sunshine Boys. foto pan sok Theo Maassen treedt op tijdens de Cabarestafette. foto rob ten droek DE NADRUK in het theater programma van het Zuidland in Terneuzen ligt de komende week op toneel, cabaret en theater. In die volgorde zijn vader en zoon Kraaykamp op donderdag 17 februari te gast, Bloeden Hart, Theo Maassen en Mark van de Veerdonk op woensdag 16 februari en de Threstle Theatre Company op dinsdag 15 februari. De voor stelling van Donald Jones op 18 februari gaat niet door. 'Plastered', dat zowel 'stuk in je kraag' als rin het gips' kan betekenen, is de titel van het programma dat het Engelse maskertheatergezelschap brengt. De groep komt al voor de vijfde keer naar Nederland met woordloos gespeelde stuk ken in ingenieus geconstrueer de decors. Het verhaal van 'Plastered' be gint in een Engelse pub, met dartpijltjes, pullen, krukjes en een poster van Lady Di. Na een volledig uit de hand gelopen pauze-scene ontmoeten we in het tweede deel dezelfde perso nen, maar dan in een zieken huis. Het stuk is een uiterst geestige en scherpzinnige ob servatie van een gewone familie die een avond uit is in de locale pub. Sublieme maskers, veel rolwisselingen, humor en een lichtvoetige kijk op de wereld typeren het optreden. Cabaret Met twee stemmen en een piano sluit 'Bloedend Hart' duidelijk aan bij de Vlaamse ehansontra- ditie. Frank Verdru, Joost De- nuwelaere en Johan Sabbe (pianist) willen echter meer zijn. Ze houden het publiek een lachspiegel voor. Hun program ma 'Op Adem', onderdeel van de Cabarestafette, is een men geling van parodie, onderhuid se humor, ernst en vermaak. 'Houthakkerswoede' is de titel van het deel dat Theo Maassen voor zijn rekening neemt. Maassen, eerder bij Eva Bal's Speeltheater en de Comedy- train, won in 1990 de jury- en publieksprijs van zowel het Ca- maretten- als het Groninger Studenten Cabaretfestival. Ook een winnaar (van het Leids Ca baretfestival 1991) is Mark van de Veerdonk. Hij brengt frag menten vol maffe grappen en cynische kolder uit zijn voor stelling 'De Schaduw van een Pygmee'. Duo De komedie 'The Sunshine Boys' van Neil Simon gaat over een gerenommeerd, sinds tien jaar gescheiden duo komieken. Een van de partners, werkloos en vereenzaamd, heeft als enig contact met de buitenwereld een neef, die theateragent is. Deze neef probeert het tweetal over te halen om nog één keer samen hun beroemde sketch te spelen in een televisieprogram ma. Maar het duo is indertijd met slaande ruzie uit elkaar gegaan. In het stuk spelen John Kraay kamp, Eric van der Donk, Joh nny Kraaykamp, Martha Kens- mil, Robert van Leeuwen en Annick Boer. De regie is van Berend Boudewijn. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur. WAT DOET een krijger die te lelijk is om een vrouw te vero veren in vredestijd en te slim om zich daar zo maar bij neer te leggen. Hij brengt alles in stelling om een nieuwe oorlog te ontketenen om te laten zien dat hij iemand is. Richard III is zo'n krijger. Oorlogvoeren en vechten is voor hem een manier om te overleven, vrede betekent voor hem langzaam sterven. Hij is een schurk, maar wel aantrekkelijk ondanks zijn le lijkheid. Hij is welbespraakt en praat zichzelf steeds schoon en zet anderen in een kwaad dag licht. Mannen vertrouwen hem en komen van een koude ker mis thuis, vrouwen doorzien hem, maar zijn niet tegen zijn charmes bestand. Wat drijft hem tot machtswellust? Dit stuk van Shakespeare wordt gebracht door de toneelgroep Amsterdam die het van een modern jasje voorzag. Het wordt in de regie van Gerard- jan Rijnders gespeeld 16 en 17 februari in de Singel in Ant werpen. Pierre Bokma speelt de hoofdrol (zie de voorpagina van deze bijlage). Ook in de Singel, maar dan in de zwarte zaal, speelt Stella den Haag voor de jeugd vanaf 9 jaar het familiespel Brasso op vrijdag 18 februari (en zaterdag 19 en zondag 20 om 15.00 uur). In het Raamtheater speelt van af 18 februari tot 3 april 'De Dood en het Meisje' van Ariel Dorfman. In een dictatoriaal land wordt een vrouw gefol terd. Na haar vrijlating neemt haar man iemand mee naar huis, in wie zij haar folteraar meent te herkennen. De con frontatie volgt. Levende pop In de Vlaamse Opera in Ant werpen is vanavond de pre miere van het ballet Coppelia door het Ballet van Vlaanderen. Coppelia is het eerste ballet dat gebaseerd is op het thema van de pop die tot leven komt. Aan stekelijke charme en vrolijk heid op kleurrijke muziek van Delibes. Verdere uitvoeringen: 12, 15, 16, 17, 18, 19 om 20.00 uur en 14 en 20 februari om 15.00 uur. In de Rode Zaal van het Fak keltheater brengt Bavo Galama van 15 tot 20 februari het caba ret 'De Straat, de straat'. Brugge In de stadsschouwburg staat op zaterdag 12 februari ballet cen traal. Het Ballet du Nord brengt drie producties: Suite pour 7, La maison de Bernarda Alba naar het drama van Lorca en Entre dos Aguas. In deze laatste productie worden ver schillende dansstijlen (fla menco en jazz) gecombineerd. Een dag later is er een literaire avond die als thema de Liefde heeft. Werken van Nederlandse schrijvers (o.a. Reve) worden door de groep 'Behoud de Be geerte' gebracht. Aanvang 20.00 uur, tenzij an- ders gemeld. IN ZIJN tweede theaterpro gramma, 'Rot is liefde', nodigt Jan Rot zijn publiek bij hem thuis uit. Behalve een ontroe rende zangstem, sfeervolle lied jes en verhalen, gevoel voor humor en natuurlijk Joris en Sonja (zijn gitaar en accordeon) zijn daar het Zigeunerbroertje met traan aan de muur, Jan Hanlo in de boekenkast, cd's van Roy Orbison en zijn thee kroes Mug. Rot bouwt zijn 'Kleine Paleis' op vrijdag 18 februari na op het podium van 't Beest in Goes. Vanaf 20.30 In de stadsschouwburg van Middelburg treedt Jules Deel- der morgenavond met zijn pro gramma 'Deelder Denkt'. Vol gende week is er twee maal de muzikale komedie 'De vrouw van de zanger' van Paul Hae- nen te zien, met onder anderen Brigitte Kaandorp. De voor stellingen zijn op 16 en 17 fe bruari. Het RO Theater speelt een dag later 'De Vuurproef' van Arthur Miller in de schouwburg. Johannes Kem- kens zet morgenavond om 20.30 uur Nescio's 'De Uitvreter' op de planken in het Arsenaal theater in Vlissingen. Aanvang 20.00 uur, tenzij an ders vermeld. Jan Rot foto dijkstra HET NAGELATEN oeuvre van de Gentse schrijver Maurice Maeterlinck bestrijkt de klassie ke domeinen van de literatuur. In zijn tijd was hij de beroemd ste Belgische schrijver en tot nu toe de enige die de Nobelprijs voor literatuur kreeg (in 1911). Maeterlinck vestigde eind ne gentiende eeuw in Frankrijk en schreef in het Frans. Stukken als 'L'Oiseau bleu' en 'Pelléas et Mélisande' behoren nog steeds tot het klassieke repertoire in de Theaterwereld. Het eerste werd ooit verfilmd, Pelléas et Mélisan de vormde voor Claude Debussy en Gabriel Fauré de inspiratie voor respectievelijk een opera en een orkestsuite. In het Museum Arnold Vander Haeghen aan de Veldstraat in Gent wordt met persoonlijke voorwerpen, foto's en ander ico nografisch materiaal op het le ven en werk van deze bekende Gentenaar teruggeblikt. De tentoonstelling is permanent te bezichtigen. Dagelijks van 9.30 tot 17.00 uur. Nog te zien BRESKENS - VSB-Bank, Dorpsstr. - Angela La- taire: olieverfschilderijen. Geop. tijd. kant. uren (t/m 28 febr.). CLINGE - Galerie Esprit, Gravenstr. - Lu- buin D'Haese: beelden in keramiek en brons, schilderijen in gemengde techniek. Geop. do. t/m zo. 13.30-17.30 u. do. ook 19-21 u. (tot 21 febr.). GOES - Museum - 'Van gesloten Bolwerk tot Open Stad', vier eeuwen veran deringen in en rond Goes (t/m 19 febr). GREVELINGEN - Bezoekerscentrum - Foto-exposi tie over de natuur. Geop. dag. 12-17 u. (t/m 13 mrt.). 'sHEER HENDRIKSKINDEREN - Galerie Mi Partie - Nationaal rei zende hoedententoonstelling. Geop. dag. 11-16.30 u. (t/m 12 febr.). HULST - Galerie van Geyt, Steenstr. - 'Kunstfeest '93-'94', schilderijen, grafiek, keramiek en oude kaarten (tot 1 mrt.). Geop. tijd. winkeluren, di. gesl. - Meubelgalerie van Geyt, Gent- sestr. - Design en Stijlmeubelen van Mi Parti. Geop. tijd. winkeluren (tot 1 apr.). KRUININGEN - Gemeentehuis - Mia de Graaff- Aarts: diverse technieken. Geop. 8.30-17 u. (tot 1 apr.). MIDDELBURG - SBK Kuiperspoort - 'Arnor Omnia Vincit', werk van Jan Zemsch. Geop. di. t/m za. 13-17 u. (tot 13 mrt.). - Zeeuwse Bibliotheek - 'Beeldvor ming', werk van kunstenaars/docen ten van het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming oa. Jo han Adriaanse, Jaap Heuvingh, Els Hollebrandse en Theo Jordans. Ge op. ma. 17.30-21 u. di. t/m vrij. 10-21 u. za. 10-13 u. (tot 13 febr.). - De Vleeshal, 'Real': installatie van Rob Birza. Geop. di. t/m zo. 13-17 u. (tot 27 febr.). OOSTBURG -ING-Bank (Publiekshal) - Schil derijen van Martine Bruggeman. Geop. ma. t/m vrij. 9-16 u. (tot 1 mrt.). SLUIS - Stadhuis, Raadskelder - Antoine Mes: in acryl uitgevoerde land schappen. Geop. dag. 13-17 u. do. gesl. (tot 12 mrt.). VLISSINGEN - Gevangentoren - Joke Nederhand- Wijnbergen: aquarel, oliepastel, crayon en houtskool (t/m 18 mrt.). - Bellamy 19 - Ronald Mullié: aqua rellen. Geop. ma. t/m vrij. 10-17 u. za. en zo. 13-17 u. (tot 4 apr.). - Stadhuis, hal - 'Werk van Julia Binicewicz. Geop. ma. t/m vrij. 9-17 u. (tot 12 febr.). -Stedelijk Museum - Het Konink lijk Zeeuws Genootschap te Vlissin gen 1769-1801 en Ultramarijn van Ronald Mullié. Geop. ma. t/m vrij 10-17 u. za. en zo. 13-17 u. (t/m 10 apr.). UZENDUKE - Streekmuseum, Markt - Werken van Jan de Prentenknipper. Geop. di. t/m vrij.. 10-12 en 13-17 u. za. 13-17 u. (t/m 9 apr.). ANTWERPEN - Wandelgang De Singel - 'Mein erstes Haus', recent werk van jonge Vlaamse architecten. Geop. di. t/m za. 14-18 u. (tot 7 mrt.). - ICC en Kon. Paleis, Meir - Aspec ten van de hedendaagse constructie ve beweging. 70 Werken van 53 beeldende kunstenaars. Geop. di. t/m za. 10-17 u. (tot 21 mrt.). - Cultureel Centrum Berchem, Drie- koningenstr. 126 - 'Belgischer Gra- nit', foto's van Hans Pieler, Toni Wirthmüller en Hans Peter Klie Geop. dag. 14-18 u. ma. gesl. (tot 7 mrt.). - Lokaal 001, Verbrande Entre- potstr. 9 - Werk van Henric Borsten en Görp. Geop. do. t/m zo. 13-17 u. (t/m 6 mrt.). GENT - Arnold vander Haeghen Museum, Veldstr. - Permanente expositie van foto's en ander iconografisch mate riaal over het leven van de Gentse schrijver Maurice Maeterlinck. Ge op. dag. 9.30-17 u. ma. gesl. - Museum van Hedendaagse Kunst, Citadelpark - 'Vierkant', werken van Kathe Burkhart, Jessica Dia mond, Elizabeth Ewart, Rogeüo Lo pez Cuenca en Anne-Mie van Ker- ckhoven. Geop. dag. 9.30-17 u. ma. gesl. (tot 13 febr.). OOSTENDE - Museum voor Moderne Kunst - Retrospectieve van Henri-Victor Wolvens. Geop. dag. 10-18 u. di. Sesl. (tot 8 mrt.). I ST. NIKLAAS Salons voor Schone Kunsten - Schilderijen van de 16de tot de 20ste eeuw, stijlmeubelen en sier voorwerpen. Geop. di. t/m za. 14-17 u. en zo. van 10-17 u. - BELSELE Reinaert-Rozentuin - Permanente openluchttentoonstelling met beel den uit het Reinaertepos. Geop. dag. 9.30-18 u. zo. tot 17 u. Aquarel van Ronald Mullié, te zien bij Bellamy 19 in Vlissin gen. De film 'Henry, Portrait of a serial killer' is gebaseerd op het levensverhaal van Henry Lee Lucas, een seriemoordenaar die bij zijn arrestatie bekende 600 moorden te hebben gepleegd. De Amerikaanse regisseur John Mc- Naughton heeft daarover een buitengewone film gemaakt, die ons met uiterst suggestieve mid delen de gedachtenwereld van een seriemoordenaar binnen leidt. Inmiddels heeft deze film de sta tus van cult-film gekregen. Hoe wel er nauwelijks gedetailleerde beelden van bloederig geweld te zien zijn, slaagt de regisseur er in een ongekend morbide en spannende sfeer op te wekken. De film is volgende week te zien in Porgy Bess in Terneuzen. Woensdag 16 februari; aanvang 20.00 uur. VAN HET verhaal van 'De tove naar van Oz' heeft de Japanse regisseur Fumihiko Takayama een tekenfilm gemaakt. In de versie die in Nederland is uitge bracht wordt Nederlands ge sproken en gezongen. Dorothée en haar hondje Toto worden door een storm opgetild en in het toverland van Oz neer gezet. Een vriendelijke heks ver telt haar dat de tovenaar van Oz wel weet hoe zij weer in Kansas komt. Op weg naar de tovenaar ontmoet zij een vogelverschrik ker, een blikken houthakker en een leeuw, die alledrie ook een reden hebben om naar de tove naar te gaan. De film is geschikt voor kinde ren vanaf vijf jaar. Te zien in Porgy en Bess in Terneuzen. Woensdag 16 februari; aanvang 15.00 uur. DE SLAZ (Stichting Literaire Activiteiten Zeeland) heeft dit seizoen twee rode draden in haar programmering. Naast het the ma 'Vlaanderen' is er het thema 'Poëzie'. In het kader van dit laatste thema is er volgende week een literaire avond in de Zeeuwse Bibliotheek met de schrijver J. Bernlef. Toegangs kaarten a 10,00 zijn verkrijg baar bij de bibliotheek. Geboren in Sint-Pancras (Noord-Holland) heeft de dich ter, prozaïst, essayist en toneel schrijver in de loop der jaren een omvangrijk oeuvre opgebouwd. Onlangs kreeg hij de P.O. Hooft- prijs, met name voor zijn poëzie. Van zijn romans zijn 'Hersen schimmen' en 'Publiek Geheim' de bekendste. Dinsdag 15 februari; aanvang 20.00 uur.

de Stem | 1994 | | pagina 21