Plan aanpak criminele toerist 6Tijd rijp voor oorlogsmonument' 'Rijdend postkantoor behouden voor kleine kernen' SPORT IN HET KORT >ning vaak| ouderen' Vakantiegangers veroorzaken vooral overlast in en om Zeeuwse uitgaanscentra Aardenburgs perkament kan weer eeuwen mee ZEELAND C4 |kkerij Goethals ïoondijke 'jaar :N in Zaamslag Milieuvervuiling Mediator krijgt geld van het regionaal ontwikkelingsfonds Raadslid: 'Sluis geeft te veel en te snel geld uit' erenigingsmanager Johan Provoost ontwerpt gedenkteken voor burgerslachtoffers Bedrijfstennis Tennis Cadzand BeVoBo Terneuzen WEEKENDDIENSTEN FEBRUARI 1994 .21 DE STEM VRIJDAG 11 FEBRUARI 1994 |en of een foldertje voor oorbeeld de buurtvereni- t, bij haar terecht. |oondijke - Bakkerij Goet- aan de Dorpsstraat 42 in Joondijke bestaat op dins- 15 februari 160 jaar. Ter ^genheid hiervan wordt gndag 14 februari van 00 tot 20.00 uur open huis louden in de winkel en bak- fij lereen kan de gemoderni- pde winkel en de bakkerij Jnen bekijken. Bakkerij lethals heeft een hapje en drankje voor de bezoekers lar staan. Vil, CII 49-53, DII gr fust |284, DII kl fust 266-303, EQ 1-185. Veldsla 440-540. Witlof hmalig fust lang I 96-121, klvp 1105-120, klvp 51 109, klvp 61 B, klvp 31 93-109, klvp 21 J-90. meerm fust krt grf i ■6-143, krt fijn I 174-187, ex krt [33-220, kort II 85-110, lang n r-94, ex kort II 84-118, onregel- atig II 559-68. Bloemkool 12 70, I 50-60. Boerenkool 56-110, ge- f-ipt 88-92. Rodekool 9-38. Wit- kool 28-47. Groenekool 31-68. lerziebonen glas 1760-1890, fcrdappelen bintje 10-19, eigen- |imer 39-68, bildstar 23-26, ire- 20-27. Uien bonk 43, grof Ir-19, middel 23, geschoond |-55. Knolselderij 8 52-54,- 10 P-70, 12 57-60, 15 25-44, 20 16. polrapen 24-30. Kroten AI 1-41, B 15, modjo 29-33. Winter pen grof 33-49, middel 36-42, Lin 14-19. Amsoi 217-228. Bies lok 100-102. Peterselie 75-100 pS-99, 60-75 56-62. Prei kl H -146. Selderij 150-200 69-89, bO-150 30-83. |rdenwoningen vaak te klein.1 nu al kan worden getrokken| lin Zaamslag en omgeving, prrein van zorgverlening en wil-l pn het beleid op elkaar afstem-| hen. „We vinden het erg be lijk de mening van de ouderen| lan de weet te komen. Het lerzoek laat de ouderen aan hetl voord over hoe zij denken overl luderenzorg," aldus J. Roels vanj fe Stichting Thuiszorg. )e ouderen vullen onder bege-J leiding van onderzoeksters N.l Picavet-Veth en J. van Dix-| toorn-Wijdeveld, beiden studen-| [en van de HBO-V-opleiding i lissingen, een vragenlijst in. Del ragen spitsen zich toe op wo-| nen, zorg en hulpverlening i bociaal-culturele activiteiter |,Met de resultaten kunnen wel zien of er overlappingen of gatenj |in de zorgverlening zijn. En daar kunnen we op inspelen," akte Lokerse van De Molenhof, lüe vragenlijst wordt ingevuld! Idoor 65 ouderen van 65 jaar en] louder. In Zaamslag en omgeving] [komen ruim 428 ouderen in aan-l Imerking voor dit onderzoek. Hetl [aantal van 65 is de steekproef-j Inorm. |Het onderzoek is vorige maar.al [begonnen. De resultaten worded lin april gepresenteerd. Hoert l het onderzoek dus nog aan del lgang is kunnen de onderzo®! 1 sters al twee belangrijke concluj I sies trekken. „Ouderen willen zd I lang mogelijk zelfstandig thuis] blijven wonen en nogal »'at I ouderen geven aan dat ze tocd I wat ruimer willen wonen. Bel jaardenwoningen worden als tj I klein ervaren," aldus mevrouw Van Dixhoorn-Wijdeveld. De resultaten van het onderzoej blijven volgens de opdrachtgof vers zeker niet in de la ligffl „We gaan er zeker wat doen. Het is volgens ons erg belangrijk de mening van "1 ouderen te weten om het belWI op elkaar af te stemmen. 1 gebouw van De Molenhof is hij voorbeeld na twintig jaar aal renovatie toe. We kunnen a° 1 de steekproef met de wensen vaj de doelgroep rekening houden, aldus Lokerse. J Voor de organisaties, die bui het zorggebied Zaamslag ac l zijn, wordt het onderzoek 1 als representatief beschou J voor vergelijkbare dorpen J Zeeuws-Vlaanderen. Zo is 1 Zeeuws-Vlaamse zorgoverleg de hoogte van de steekproef. Middelburg - Om bedrijven informeren over de mogehjh den om de milieu-effecten beperken houdt het Innovai i centrum Zeeland, in samenw l king met de Metaalunie, ray.1! Zeeland, een voorlichtingsuj eenkomst over 'Voorkomen milieuvervuiling door koels remulsies'. .j.gj Deze bijeenkomst wordt v-ri] 18 februari gehouden bij de l ma Herder BV aan de HercuWJ weg 6 te Middelburg en van 14.00 tot 17.00 uur. De gang is gratis. Keijmel-Cambier (PvdA). foto archief de stem Van onze correspondent Aardenburg - In de Aarden- burgse raad werd gisteravond nog eens gepleit voor behoud van het rijdend postkantoor in de kleine kernen. A. Keijmel-Cambier(PvdA) deed gisteravond nog een beroep op het college om alles in het werk te stellen om deze voorziening voor de kleine kernen zoals St.- Kruis te behouden. Burgemeester E. Jongmans was het met haar eens, maar plaatste wel een kanttekening: „Ik heb deze week een gesprek gehad met de dorpsraad van St.- Kruis. Ik heb ze gezegd, dat het natuur lijk gaat om het aantal lokethan delingen. Als er boodschappen in Aardenburg gedaan worden en gelijk een aantal postzaken wor den gedaan, dan tellen die niet mee voor het rijdend postkan toor. We willen zeker onze adhe sie betuigen aan de acties die de ouderen opzet ten, "aldus Jong mans, die van mening was dat de inwoners van de kleine kernen zelf, ook die van Eede, op hun zaak moeten letten. „Er is blijkbaar een plan om in die kleine kernen dan maar in een rijdende winkelwagen de postzaken maar ook geldzaken te laten doen, maar dat vinden veel ouderen toch niet prettig. U moet alles in het werk stellen om het rijdend postkantoor te houden,"pleitte mevrouw Keij- mel. Burgemeester Jongmans sprak die belofte uit. Van onze verslaggever Terneuzen - De Zeeuwse politie werkt aan een plan voor de aanpak van criminaliteit door toeristen. Want uit onderzoek is twee jaar geleden gebleken dat 39 procent van de Zeeuwse bevolking vindt dat er sprake is van veel overlast door toeristen. Bovendien heeft 42 procent van de bevolking het gevoel dat toeristen veel criminali teit plegen. Recreatiecriminaliteit is veel voorkomende criminaliteit die wordt gepleegd in en om uit gaanscentra. Het ligt in het ver lengde van allerlei vormen van excessief gedrag. De meestvoor- komende zijn vandalisme, dief stal, verkeers- en drugdelicten en geweldpleging. De politie hoopt het plan van aanpak van de recreatiecrimina liteit in het eerste kwartaal van dit jaar te presenteren. Dat staat in het concept regionaal beleids plan 1994. De verwachting is dat een pro bleemgerichte aanpak van re creatiecriminaliteit leidt tot ver hoging van het gevoel van veilig heid bij recreanten en bewoners van recreatiegebieden. In elk ge val beoogt de politie ermee de criminaliteit te verminderen." De stichting Slachtofferhulp Zeeland heeft sinds eind vorig jaar een speciale toeristencoör dinator benoemd. Die stelt dit voorjaar een plan op dat gericht is op de hulpverlening aan toe risten op Schouwen-Duiveland die slachtoffer zijn geworden van criminaliteit. Het is de bedoeling dat deze zomer een proef plaatsvindt op Schouwen-Duiveland, die zich in eerste instantie richt op slachtoffers van de meer ernstige zaken. Slachtofferhulp heeft daarover al overleg gevoerd met de politie. Slachtofferhulpverle- ning aan toeristen draagt naar verwachting bij aan een positief imago van Zeeland als recreatie provincie. Aardenburg - De Stichting Me diator krijgt 200.000 gulden via het regionaal ontwikkelingsplan. Dat maakte de Aardenburgse burgemeester E. Jongmans gis teravond bekend tijdens de raadsvergadering in Aarden burg. Deze stichting is van plan om in de Kikkerstad een cultu reel centrum voor Oost-Europa te starten. „Er zullen ook nog pogingen worden ondernomen om via Europese fondsen gelden beschikbaar te krijgen," aldus Jongmans, die evenals de initia tiefnemers zeer tevreden is met deze toezegging van de stuur groep regionaal ontwikkelings plan. Aardenburg - Een perkament uit 1201 van de Graaf van Vlaanderen, historisch erf goed van de gemeente Aardenburg, kan weer eeuwen mee. Net als ongeveer veer tig andere charters en akten die zich in de oude Aardenburgse archieven bevinden. Een restauratie-atelier uit Helmond knap te de archiefstukken in opdracht van de gemeente op en die zien er nu weer keurig uit, aldus een gemeentewoordvoerder. Het perkament van de Graaf van Vlaande ren is volgens museumbeheerder A. Wille- boordse zeker het oudste stuk uit de collectie van de gemeente, en vermoede lijk zelfs het oudste geschrift in Zeeland. De gemeente Aardenburg laat elk jaar een deel van haar historische documenten res taureren en legt daar per keer enkele duizenden guldens voor opzij. Alle regis ters van de burgerlijke stand van Aarden burg en Sint Kruis bijvoorbeeld, zijn voor goed voor het nageslacht bewaard door ze over te zetten op micro-fiche. foto wim kooyman •W. Westphaal (D66): kritiek op fusiepartner Sluis. foto archief de stem Van onze correspondent Aardenburg - „Sluis geeft momenteel veel geld uit en dat gaat allemaal erg snel. Ik kan niet zeggen dat het alle maal aan nuttige zaken wordt besteed. Maar een schilderij van 150 mille kan best mooi zijn natuurlijk." Dat zei W. Westphaal(D66) gis teravond tijdens de raadsverga dering in Aardenburg over de handelwijze van fusiepartner Sluis. Wat Westphaal bovendien ook tegen de borst stuit is het plan van de gemeente Sluis om de exploitatie van het Streekland- bouwmuseum over te nemen. «Dat strookt zeker niet met ons standpunt ten opzichte van het museum in Aardenburg. Ik vind dat in de stuurgroep onze relatie ten aanzien van het museum duidelijk naar voren moet wor den gebracht," vervolgde West phaal. Burgemeester E. Jongmans wilde geen oordeel vellen over het uit gavenpatroon van Sluis. „Sluis is nog een autonome gemeente," aldus Jongmans. „Ze moeten hun beslssingen niet voorleggen aan Aardenburg. Wel hebben Gedeputeerde Staten van Zee land een toezichthoudende func tie voor gemeenten die in een herindelingsprocedure zijn be trokken. No return beslissingen tomen in de stuurgroep zeker aan de orde. Westphaal leek tevreden met dit antwoord. Axel - De Zeeuwse Sportraad houdt donderdag 24 februari een cursus verenigingsmana- gement in de vergaderruimte van sporthal 't Sportuus, Oud "osteinde te Axel. Van onze medewerker Wil Verherbrugge Breskens - „De tijd is er nu rijp voor", vond hij. Vijftig jaar na dato moet Breskens zijn eigen oorlogsmonument voor de burgerslachtoffers van de Tweede Wereldoorlog krijgen. Ontwerper en ini tiatiefnemer, de Bressiaan der Johan Provoost (62), heeft dan met zijn 'gesty- leerde puinhoop' een eigen stukje oorlogstrauma ver werkt. Vorige week werd in het ge bouw van de Algemene Wo- ningbouwstichting Zeeuws Vlaanderen het ontwerp al in maquette-vorm gepresenteerd. Provoost ontwierp twee muren, die opgetrokken zullen worden in rode baksteen. Ze zijn iets meer dan vijf meter hoog. Tot dakgoothoogte. „Anders zou het scheefhangende raam er niet in passen en ook niet goed uitkomen," legt hij uit. In het scheefhangende raam zit nog een restje 'glas' (gepolijst roest vrij staal) in het kozijn vast. „Dat stukje stelt de Bressiaan- ders voor die het dorp weer hielpen opbouwen." De rest van het gebroken raam ligt in 225 stukjes op een granieten plaat verspreid. Zij stellen de burger slachtoffers voor die omkwa men tijdens het bombardement op die beruchte elfde september 1944. Op die dag stortte letter lijk de wereld boven Provoost zijn hoofd in elkaar. De gesty- leerde puinhoop was toen bitte re werkelijkheid. Dat bombar dement zou hij zijn leven lang niet meer kwijtraken Na de landing in Normandië door de geallieerde troepen in juni 1944, ging het crescendo met de opmars. Binnen een mum van tijd werden de Duit sers teruggedreven. De Neder landers kregen weer hoop, dat de oorlog nu wel vlug voorbij zou zijn. De geallieerden lieten hun oog vallen op Antwerpen.. Die haven was belangrijk voor de bevoorrading van de troe pen. Daarvoor moest ook Zeeuws-Vlaanderen heroverd worden voor een veilige door vaart over de Westerschelde. Operatie 'Switchback' werd in werking gesteld. Toen Antwer pen, en kort daarna ook Breda vielen, bereikte dit goede nieuws ook Breskens. Op dins dag 5 september ging iedereen 'uit zijn bol'. Dolle Dinsdag „De Bressiaanders gingen bij wijze van spreken aan het begin van de Dorpsstraat richting Schoondijke kijken, om te zien over er toch geen Amerikanen aankwamen," vertelt Provoost over die hectische dag, beter bekend als Dolle Dinsdag. De Duitsers hoorden ook van het nieuws en vorderden alles wat maar kon rijden. Zij wilden zo vlug mogelijk oversteken vanuit Breskens naar Vlissin- gen. Breskens liep vol met vluchtende Duitsers. Er werden in totaal toch nog een 86.000 soldaten overgezet. De gealli eerden wilden die terugtocht beletten. Enkele dagen voor het bombardement werden strooi biljetten uitgegooid. Die werd door niemand gelezen want ze waaiden de Westerschelde in. Hierin werd de bevolking ge waarschuwd voor het naderen de onheil. Prachtige dag „Maandag 11 september was een prachtige dag. We speelden buiten want naar school gingen we niet meer. Mijn vader was niet thuis. Ik speelde op straat net als mijn andere broertje en zusje. We waren toen erg naief," vertelt Provoost. Plotseling begint rond vier uur het luchtalarm te loeien. Alles en iedereen wordt van straat geplukt en probeert een goed Bressiaander Johan Provoost bij het pleintje in de wijk Papendrecht waar volgens hem het monument geplaatst kan worden. foto wim kooyman heenkomen te zoeken. „Vriend jes en vriendinnetjes gingen ook mee. Zelfs een Duitse soldaat. We probeerden met elf mensen onder de trap ons in veiligheid te brengen. Daar wachtten we angstig de aanvalsgolven af." De bommenwerpers wilden de terugtocht per veerboot belet ten. Provoost woonde toen in de Prinses Julianastraat, niet ver van de toenmalige veerhaven, de huidige jachthaven. Zwaar getroffen „De eerste serie bommen vielen redelijk ver van ons vandaan. Op een gegeven moment dach ten we dat het gedaan was. Toen kwam er nog een aanvals golf achteraan. Toen viel alles om ons heen in puin. Onze straat en de Visserijbuurt wer den zeer zwaar getroffen." Door het hulpgeroep van de Duitsers werden ze vanonder het puin weggehaald. Helaas werd zijn zesjarig zusje Marie dood aangetroffen. Zijn broer tje van zeven waren ze in het begin ook kwijt. Die bleek ech ter in veiligheid gebracht te zijn door de Duitsers en werd ver pleegd in een bunker bij Nieuwvliet. Provoost zelf liep een gat in zijn hoofd op. In enkele minuten was tachtig procent van Breskens platge gooid. In de buurt van zijn ouderlijk huis vielen tenslotte vier doden te betreuren. Het bombardement kostte aan 225 mensen het leven. Kort nadat alles in puin lag werd de rest van het dorp door brand ver woest. Iedereen sloeg op de vlucht richting Biervliet. Pas twee jaar later keerde het gezin Provoost terug. Kunstkring Jarenlang achtervolgde deze af- schuwlijke gebeurtenis de late re huisschilder. In de jaren tachtig werd hij lid van de kunstkring Breskens. Hij schil derde dan een drieluik. Op die manier rekende hij voor een deel af met het verleden. Een schilderij hing nu in het ge bouw van de Algemene aan de Langeweg. Toch bleef het kna gen. Op papier werden tekenin gen gemaakt voor een monu ment. Hij vond dat Breskens daar recht op heeft. „Ieder jaar loop ik wel mee tijdens de dodenherdenking op 4 mei naar het massagraf voor de gevallenen op de Algemene Begraafplaats, want daar ligt ook mijn zusje. Maar ik miste toch een eigen herinnering voor die elfde september." Uiteinde lijk staat het ontwerp. Het wordt besproken in de familie kring en het idee verspreidt zich daarna als een olievlek. Op dit moment is er een Stichting Oorlogsmonument Breskens op gericht. Steunen Die Stichting heeft zeker 27.000 gulden nodig om het ontwerp van Provoost van de grond te krijgen. Om dat geld bij elkaar te krijgen viel bij de Bressiaan ders deze week een brief in de bus. Hierin wordt uitgelegd wat de bedoeling is en om financieel te steunen. De gepensioneerde huisschilder heeft er goede moed op dat het er komt. In het centrum van de verwoesting op de hoek Steenoven en Molen water. Het zal in Nederland dan pas het zesde monument zijn dat wordt opgericht voor burger slachtoffers. Een onthullings commissie is op dit moment druk doende om de zaak voor elf september rond te krijgen Een ding 'onthult' Provoost al vast. De onthulling zal rond vier uur plaats vinden. Het mo ment dat zijn 'gestyleerde puin hoop' werkelijkheid werd. In poule 3 van de Terneuzense bedrijfstenniscompetitie was De Rooy met 7-1 veel te sterk voor ISM 2. De dubbelcombi- naties Lilian de Kort/Janny Nouwen en Erik Cobben/Jan Nouwen zegevierden met 6-4 en 8-5 over respectievelijk El- ly van Tatenhove/Janny Michielsen en Hans Asselman/ Jaap Michielsen. Het mixed koppel Lilian de Kort/Erik Cobben bleef met 13-12 baas over Janny Michielsen/ Hans Asselman. Elly van Ta- tenhove en Jaap Michielsen redden de eer voor ISM via 7-7 tegen Janny en Jan Nou wen. UITSLAGEN Poule 1: Fourisol-Trend 1-7, Roc- tus-Botega 7-1. Poule 2: Gevos-HCG 1 5-3, Van Driel-HAS 1-7. Poule 3: De Rooy-ISM 2 7-1, Detty-Broomchemie 2-6. Poule 4: Verlinde-Elopak 4-4, Elegance-Bachten Dieke 6-2. Cadzand - In de tenniscompe- titie voor vrouwen in de sport hal te Cadzand ging het er in poule G bijzonder spannend aan toe tussen Vera Smits/El- sie Polderman en Marijke Brakman/Janneke Goethals wat resulteerde in een 8-8-eindscore. In poule C wa ren Rianne van Wanrooy en Addy Carels met 14-3 opper machtig tegen Trees Neuhaus en Lilian Heyens. OVERIGE UITSLAGEN Van Dongen/Dhont-Schouppe/ Henry 6-10, Brakman/Van Hoote- gem-Van eenennaam/Glimmer- veen 3-11, Verheul/Bartelse-Jans- sen/Vinke 13-7, Vermeulen/Ber- ckmoes-Gijsel/Uyttenhove 9-6, Mabelis/De Maillie-Jansen/Van Rosendaal/Doornebos 6-8, Smith/ Pleijte-Wondergem/Verhage 8-9, Louws/Niezing-Minnaert/Tim- merman 5-7, Ten Braak/De Waard-Brakman/Goethals 12-5, Verhagen/De Milliano-Koens/ Van Velzen 10-9. Terneuzen - De topper in de eerste klasse A tussen Dees 1 en Lichtland 1 werd afgeslo ten met een 1-2-eindstand (15-10, 13-15, 3-10). Voor de zoveelste keer zat er weinig of niets spectaculairs in dit top- treffen omdat beide teams weer eens niet compleet wa ren. VC Notabene kwam op dagen met vier spelers en er kon dus niet gevolleybald worden. WM en Deltan 3 hadden zich voor de wedstrijd afgemeld. Dat waren dan de opvallend ste zaken van de vijfde speela vond van de Terneuzense be- drijfsvolleybalcompetitie. Een interessnte partij was die tus sen het nog ongeslagen Beldo en Zeevla in de tweede klasse A. Zeevla zette al zijn negen spelers in, speelde gemoti veerd en wil graag terug naar de eerste klasse B. De 2-1-winst voor de onderwij zers was dik verdiend (15-8, 5-15,15-5). OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse A: Stuntmarkt-Dow 1 3-0 (15-8, 15-12, 15-5). Eerste klasse B: De Pooter-PSV 1 3-0 (15-5, 15-13, 15-6), PTT/Post- Lichtalnd 2 2-1 (5-15, 15-10, 15-8). Tweede klasse A: VC Notabene- De Hoop 0-3 (reglementair), Dees 2-Dow 2 2-1 (15-6, 15-12, 10-14). Tweede klasse B: Bliek Vos- NHI 0-3 (11-15, 3-15, 3-15), PSV 2-Philips 3-0 (15-12, 15-12, 9-0), Rabo-Deltan 2 0-3 (12-15, 4-15, 0-15). Derde klasse A: ABN/Amro-Del- tan 2 1-2 (15-12, 4-15, 4-15), Voorwaarts-Dow 3 3-0 (15-8, 15-7, 15-4), Havenschap-Scharm- ga 2 0-3 (11-15, 4-15, 7-15). Derde klasse B: Gemeente 2-VVM 3-0 (reglementair), URS-B&S 0-3 (12-15, 6-15, 11-15), Lichtalnd 3-Deltan 3 3-0 (reglementair). STANDEN Eerste klasse A: Lichtland 1 5-12, Dees 1 4-9, Stuntmarkt 3-8, Dow 1 3-5, CIS 3-4, Scharmga 1 3-1, V&V 4-0 Eerste klasse B: De Pooter 4-10, PTT/Post 3-7, Echo/Audio 3-6, Lichtland 2 4-6, ING 4-6, Neele- mans 3-4, PSV 1 5-0. Tweede klasse A: Beldo 4-10, Zeevla 4-8, De Hoop 4-5, Aster 4-5, Dow 2 4-5, VC Notabene 4-5, Dees 2 4-3. Tweede klasse B: Deltan 1 3-9, NHI 5-8, Gemeente 1 3-6, Rabo 4-6, Bliek Vos 5-6, PSV 2 4-5, Philips 4-2. Derde klase A: Deltan 2 4-11, Scharmga 2 4-9, Havenschap 4-8, Voorwaarts 3-5, ABN/Amro 4-3, Dow 3 4-2, VC Schelde 3-1. Derde klase B: Lcihtland 4 4-12, B&S 4-7, Lichtland 3 4-7, Deltan 3 4-6, VVM 4-6, Gemeente 2 4-3, URS 3-1. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzan- de - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter W. Jongsma, Oudekerkstr. 2, Aardenburg, tel. 01170-1466. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bastionstr. 36, Axel, tel. 01155-61777. Spreekuur spoedge vallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Slingerland, Noordstraat 27, Biervliet, tel. 01152-1345. Clinge, Koewacht en St.-Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter B. Schulte, Oude Galgenstr. 6a, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 01179-1377 of autotel. 0652746001. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. de Graaf/J. Geldof, Korte- weg 23, Driewegen, tel. 01195-5275. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter J.v.d. Werff, van Dusseldorpstr. 3, tel. 27451. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter R. Posthumus, van Dusseldorpstr. 3, tel. 30318. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter F. Helmers, Cloosterstr. 72, Klooster zande, tel. 01148-1277. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. Heinkenszand - Dokter C. Mier- mans, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter G. Aarn outse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter J. Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Gadellaa, Europalaan 49, Sas van Gent, tel. 01158-52525. Visites aan vragen 9-10 u. Spreekuur uitslui tend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur of> Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter H.v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluis kil, tel. 01157-1955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter J. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150-94000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150-94000. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuws-Vlaanderen - De praktijk van Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel wordt waarge nomen door de dienstdoende huis arts. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-12191. West-Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht bereik baar. (dringende boodschappen in spreken op antwoordapparaat). Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereik baar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspreken op antwoord apparaat). Kanaalzone Zeeuws-Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor drin gende hulpverlening onder tel. 01150-74500. U kunt naam en tele foonnummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkundige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts M. Karelse, 's H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Hengstdijk en Hulst - Dierenarts M. Schaub, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366. Zaterdagspreekuur in de Bastionstr. 3, Axel 11-12 u. verder vlgs. afspr. Hulst - Dierenartsen Aerts-Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10-11.30 u. en vol gens afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Die renarts G. de Bruijckere en E.v. Bruinessen-Kapsenberg. Za. en zo. spreekuur gezelschapsdieren in Breskens (Dorpsstr. 8) van 11.30-12.00 u. en in Oostburg (Brou- werijstr. 8) van 13.00-13.30 u. ver der vlgs. tel. afspr. tel. 01172-2769 of 01177-2398. Axel, Terneuzen, Zaamslag en Hengstdijk - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts J. Kop/M. Schaub, Basti onstr. 3, Axel, tel. 01155-61488. Zat. spreekuur: 11-12 u. en vlgs. af spraak. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. 01158-3800, bgg. 01157-1319. Spreekuur za. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Poli kliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere die ren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, iel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch over leg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreek uur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Dierenkliniek IJzendijke, 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jansteen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Praktijk IJzendijke - Dierenarts K.v.d. Vijver, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek te IJzendijke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts J. Schautteet, Grote Maagden- str. 24, Sluis, tel. 01178-1921 Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts E. Neve, Koninginnelaan 22, Terneuzen, tel. 01150-17667. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts B. Rijksen, Vroonlandseweg 9 Kapelle, tel. 01102-43669. In het weekeinde tel. nr. 06-52771398. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-62888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goesche apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten openingstijden is de dienstdoende apothekersassis tente thuis bereikbaar tel. 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadple gen. Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-59000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000 AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 01184-14444.

de Stem | 1994 | | pagina 17