Eigen terrein voor voetbalclubs VVD Sas van Gent hamert in programma op verkeersveiligheid Nieuwe bolbanen voor Waterlandkerkje Vlissingens jongerencentrum De Piek vecht voor behoud ZAKEN NIEUWS Bejaardenwoning vaa te klein voor ouderen Ontwerp voor nieuwe Zuidersportpark in grote lijnen klaar DE STEM ZEELAND Chansonnière Léa Nieuw reclame-bureau in Terneuzen Bakkerij Goethals Schoondijke 160 jaar MARKTEN Enquête onder ouderen in Zaamslag Voorlichtingsdag kostenbeheersing in metaalsector Pohtiek forum in Sas van Gent Milieuvervuiling I ri™ Raadslid: 'Sluis geeft te veel ei te snel geld uit' V erenigingsmanager VRIJDAG 11 FEBRUARI 1994 Q Van onze verslaggever Sas van Gent - De WD in Sas van Gent wil de komende vier jaar naar een verkeersveiligere gemeente toe. De WD hamert in haar programma met name op de onveilige situatie in de Zandstraat. Maar ook voor de Westdam en de Europstraat in Sas van Gent, de Bernhardstraat in Westdorpe en de Kasteelstraat in Philippine is het de hoogste tijd voor verkeersremmende maatregelen en snelheidscontroles. De WD vindt dat het ook beter moet met het openbaar vervoer. Een optie is de inzet van kleinere buurtbussen die lijndiensten tussen de omringende dor pen gaan onderhouden. Wellicht, oppe ren de liberalen, kan Sas voor subsidie aankloppen bij het Regionaal Ontwik kelingsplan Zeeuws-Vlaanderen. De WD wil dat er nu eindelijk ook eens serieus werk gemaakt wordt van een betere voorlichting aan de bevolking. „We hebben dat acht jaar geleden ook al geroepen maar het blijft in Sas slecht geregeld", zegt R. Noët in een toelich ting op het programma. Hij denkt aan een voorlichtingsrubriek in de regionale dagbladen. Er moeten ook betere mogelijkheden komen voor wijkraden, buurtcomités en andere be trokkenen om hum stem te laten horen. Er wordt volgens de WD veel te weinig rekening gehouden met geluiden uit de bevolking. „In haar taak het algemeen belang te bevorderen moet de gemeente de inbreng van de betrokkenen sterk laten meewegen in haar beslissingen". De liberalen stellen zich bij de samen stelling van het nieuwe college een zo breed mogelijke vertegenwoordiging uit de raad voor. Dat geit in elk geval voor het vaststellen van het collegeprogram ma waarbij volgens de WD alle par tijen betrokken moeten worden. Wat de dagelijkse leiding betreft gaat de WD ervan uit dat twee wethouders de klus moeten kunnen klaren. Maar als er kandidaten" naar voren worden ge schoven die een full-time baan hebben en derhalve wat krapper in hun vrije tijd zitten dan verkiest de WD een college met drie wethouders. De WD gaat dan echter niet zo ver als het CDA die vindt dat drie wethouders het dan met het salaris van twee moeten doen. Net als de PvdA vindt de WD dat de wethouders het volledige salaris moeten krijgen. Specifiek aandacht vraagt de WD voor de herinrichting van het Walsenmolen complex in het hart van Sas van Gent. De WD denkt dat daar het best senio- renwonngen gebouwd kunnen worden. Net als alle andere WD-afdelingen in Zeeuws-Vlaanderen maakt de WD Sas zich ook sterk voor het opstellen van een gemeentelijk beleidsplan. Van onze verslaggever Terneuzen - De voetbalve renigingen W Terneuzen en de Terneuzense Boys krijgen ieder een eigen ac commodatie, het terrein krijgt een open en groene structuur en rondom de vijver worden kleinschali ge appartementen ge bouwd. Zo gaat in grote lijnen het nieu we Zuidersportpark in Terneu zen eruit zien. Over drie maanden ligt de defi nitieve schets op tafel met de financiële onderbouwing. De ge meente gaat over het herinrich tingsplan zo snel mogelijk over leggen met de betrokken sport verenigingen. Deze uitgangspunten werden gisteravond uit de doeken ge daan door wethouder J. van Rooijen tijdens de gecombineer de vergadering van de raads commissies Vrom en Sport. Ingenieursbureau Oranjewoud houdt zich bezig met de sportac commodaties en de gemeente neemt de inrichting van het ge bied en de onderhandelingen omtrent de bouw van de appar tementen voor rekening. De aanleg van de nieuwe spor taccommodaties, vier velden voor iedere vereniging, kost vol gens de berekeningen van Oran jewoud ongeveer vier miljoen gulden. Het instituut voor gees telijk gehandicapten De Sterre gebruikt een deel van het huidi ge Zuidersportpark om een de pendance te bouwen. Die gron daankoop, die volgens Van Rooijen definitief is, levert de gemeente twee miljoen op. „Dan blijf ik nog met een gat van twee miljoen zitten. Vandaar het plan om rond de vijver ap partementen te bouwen. Hier door kost de herinrichting de gemeente verder geen geld. Dat is ook het uitgangspunt van de raad," zei Van Rooijen na af loop. Het gaat volgens Van Rooijen om kleinschalige appartementen van twee of drie bouwlagen die het parkachtige beeld van het Zuidersportpark geen geweld aandoen. Bij de gemeente leefde eerder het idee op die plaats bungalows te bouwen. Maar die gedachte is losgelaten. De bun galows zouden volgens Van Rooijen teveel ruimte innemen en er zou een concurrentie kun nen ontstaan met de oostelijke uitbreiding. De leden van beide commissies hadden gisteravond geen moeite met deze uitgangspunten. Wel bestond bij een aantal fracties de vrees dat het hele plan duurder uit valt. R. Arends (D66) en A. van Himme (Groen Links) spra ken zelfs over een bedrag van drie miljoen meer. Van Rooijen ging hier gisteravond niet op in. „De financiële onderbouwing komt over drie maanden." De fracties waren het er in ieder geval wel over eens dat met de herinrichting zo snel mogelijk moet worden begonnen. Ze sta ken hiermee penningmeester J. van de Sande van de W Terneu zen een hart onder de riem. Hij maakte nog eens duidelijk dat de accommodatie er al jarenlang slecht bij ligt en dat de vereni ging de laatste zes jaar het broodnodige onderhoud zelf uit voerde en betaalde. Dat kostte de vereniging vijftigduizend gul den. „De gemeente gaf immers nooit-thuis." Van Himme drong er bij Van Rooijen op aan die vijftig mille aan de vereniging terug te beta len. De wethouder beloofde dat in de gesprekken met de vereni ging mee te nemen. Terneuzen - Op uitnodiging van de Alliance Frangaise, sectie Zeeuws-Vlaanderen, treedt de Franse chansonnière France Léa volgende week op in Terneuzen. De zangeres brengt in Porgy Bess haar voorstelling 'Le che- min qui marche'. Eerder toerde zij hiermee in Frankrijk, hetgeen haar verschillende lovende kri tieken opleverde in Franse dag bladen. Het optreden begint on 20.15 uur. De entree bedraagt 7,50. Leden hebben gratis toe gang. De bevolking van Water landkerkje is druk in de weer met de aanleg van twee nieuwe bolbanen en de bouw van een eigen accommodatie in de Stuerboutstraat. Vele ja ren geleden lagen er bol banen bij het toenmalige cafe van de familie Bron. Als alles mee zit zullen de nieuwe banen medio april gebruiksklaar zijn. Initiatiefnemer Arnold de Wever is dan ook een tevreden man nu zijn idee steeds meer gestalte krijgt. Van onze medewerker Willy van Leeuwen „Ik ben vier jaar geleden met dit idee op de proppen gekomen. Er is in ons dorp geen café meer. Vroeger gingen we daar met zijn allen kaarten, maar dat is nu weer al enige tijd voorbij. Ik had al eens eerder gepraat over het aanleggen van een bolbaan, maar niemand geloofde erin," aldus de Wever, die nu blij is dat er mede dankzij de medewerking van de gemeente Oostburg nu iets van de grond komt. „We raakten onze ontmoetings plaats kwijt en dat kunnen we eigenlijk in ons dorp niet mis sen," vervolgt hij. „Eerst heb ik t mijn plan aangekaart bij de toenmalige dorpsraad, maar dat kwam niet van de grond. Toen echter het college van burge meester en wethouders op be zoek kwam heb ik het nog eens aan de orde gesteld. Wethouder L. Cuelenaere reageerde enthou siast en toen zijn we er op door gegaan." De plannen werden steeds con creter en er volgde een gesprek met de wethouder. „We moesten natuurlijk eerst een club oprich ten, want anders konden we van i Waterlandkerkers Bron en De Jonge werken aan de nieuwe bolbaan. de gemeente geen subsidie krij gen. We hebben nu drie be stuursleden, namelijk Theo Ta- zelaar, Kees van Oostrum en ikzelf," zegt de inwoner van Wa terlandkerkje, die recht tegen over zijn deur zo de bolaccom- modatie kan binnenstappen. „Toen de gemeenteraad akkoord ging met de subsidie moest het echt gaan gebeuren. We kregen een renteloze lening van 25 mil le. De start van de bouw werd steeds uitgesteld en ik heb toen even gedacht dat het alles zou mislukken. Ik zag het toen even niet meer zitten. Gelukkig heb ben we op tijd de koppen bij elkaar gestoken en zijn dankzij de inzet van enkele vrijwilligers aan de slag kunnen gaan." Aanvankelijk waren er wonin gen op het stuk grond aan de Stuerboutstraat gepland, maar het bestemmingsplan werd ge wijzigd. Mannen als Cor Bron, Arsene de Jonge, Adri Leijte, Willy de Jonge, Piet Willemsen, Toon Bouma en enkele andere enthousiastelingen zijn nu bijna dagelijks aan de bouw bezig. „Gelukkig hebben we veel steun van onder andere Fred Bron, Peter Doens, maar ook van de heren Riemens, Van de Acker en De Nood hebben we volop mede werking voor de bouw van ons gebouw en de aanleg van de twee bolbanen. We zijn nu aan het binnenwerk bezig, maar bij mooi weer gaan we buiten ver der. De streefdatum is 15 april, maar de afwerking zal nog enige tijd vergen. We willen daarna een bijeenkomst voor de mede werkers plannen en een officiële opening waarbij we het Oost- burgse college willen uitnodi- Jongerencentrum De Piek in Vlissingen vorm de in het popcircuit van de jaren zeventig een be grip. Begonnen als 'Sleep Inn' kreeg het een podiumfunctie voor de hele streek, en soms ver daarbuiten. Popconcer ten vinden er nog steeds plaats, maar het gebouw is sterk vervallen. Om het op te knappen is veel (gemeente-)geld nodig. Het jongerencentrum vreest dat andere podia ermee gaan strijken en dat De Piek daardoor dicht zal moeten. Door Ronald Verstraten HET VAN oudsher gerenom meerde jongerencentrum De Piek in Vlissingen voert de komende weken aktie. Op de valreep van het 25-jarig ju bileum voelt het centrum zich in zijn voortbestaan be dreigd. Evenals twee andere Vlissingse culturele instellingen, het Vest zaktheater en het Stedelijk Mu seum, is De Piek aan een gron dige opknapbeurt toe. De ge meente heeft dat wel gesigna leerd, maar weet tegelijkertijd dat het aan geld ontbreekt om ze alle drie te verbouwen. Het Vestzaktheater aan het Bel- lamypark heeft zich al in de strijd gemengd en beroept zich op het feit dat het kleine thea ter een unieke plaats in Neder land inneemt. Het museum, eveneens aan het Bellamypark, wil zelfs uitbreiden. Voor die uitbreiding zou het museum nota bene het achter liggende De Piek op het oog hebben. Dat zegt tenminste De medewerkers steken hun mening niet onder stoelen of banken: De Piek moet blijven. FOTO JAAP WOLTERBEEK Kees van der Heijden van De Piek: „Onze tuinen grenzen aan elkaar. Als de Piek dichtmoet heeft, kan het zo door het mu seum worden ingelijfd". Mu seumcoördinator Bob Kossen, zelf ooit een van de oprichters van De Piek, ontkent dat er nadrukkelijk een claim op het gebouw van De Piek zou zijn gelegd. „We hebben in de dis cussie over het gemeentelijk cultuurbeleid alleen gezegd: als het leeg komt, denk dan ook eens aan ons. Wij hebben ook ruimtegebrek." Bouwval Volgens Kossen zit het museum niet echt op De Piek te wach ten. „Het is een bouwval. En je kunt je bovendien zelfs afvra gen of het pand waarin het museum nu zit nog wel gehand haafd kan blijven. Misschien wordt het wel eens tijd voor een geheel nieuw museum." Hij vindt de aktie van De Piek voorbarig. „In de Museumnota van de gemeente, dat nu nog een discussiestuk vormt, komt geen enkele claim op De Piek voor." Klaas Overdam, hoofd van de Culturele Raad Vlissingen die de gemeente adviseert, vindt eveneens dat De Piek voor zijn beurt praat. „Wij hebben nog geen uitgesproken standpunt. Binnen de gemeente wordt ge discussieerd over een nieuw po- diumbeleid: Daarin worden alle locaties bekeken, waaronder De Piek. Ze beweren nu wel steeds dat de gemeente De Piek wil sluiten, maar daar is nog geen sprake van. Er wordt gesproken over de toekomst van het po dium-aanbod in groter ver band. Over gebouwen is nog niet gepraat." Peuteren Van der Heijden is er echter niet gerust op. „Niemand weet wat. We willen daarom niet afwachten, maar zelf actie voe ren, om wat los te peuteren", zegt hij. Terwijl Overdam er voor pleit om de 'kleine-zaal- functie' van het Vestzaktheater zo mogelijk te behouden, vindt Van der Heijden dat teveel van het goede, omdat Vlissingen sinds vorig jaar ook het nieuwe Arsenaaltheater heeft. „Als je het nuchter bekijkt heeft het Arsenaaltheater dezelfde moge lijkheden als het Vestzak. Het is dan toch krom om dat theater op te knappen ten koste van De Piek?" Het jongerencentrum ontstond in 1970 als 'Sleep-Inn', waar jongeren voor weinig geld ('een Piek') konden overnachten. Gaandeweg kwam daar ook een podiumfunctie bij. Vooral toen het centrum naar de huidige locatie in de Hellebaardier straat verhuisde, wisten tal van Zeeuwse jongeren de weg naar het voormalig Koninklijk Mili tair Tehuis te vinden. Door de optredens van veel bekende binnen- en buitenlandse pop groepen kreeg De Piek een meer dan regionale uitstraling. Uitschieters Er vinden nog steeds popcon certen plaats, maar de namen zijn wat minder groot, het pu bliek wat minder talrijk. „Ge middeld hebben we nog zo'n zeventig tot tachtig bezoekers, met uitschieters naar boven en naar beneden. Minder dan vroeger, maar dat is landelijk overal zo. Financieel gaat het echter beter, omdat alles beter is georganiseerd dan vroeger", aldus Van der Heijden. In het kader van de aktie 'De Piek moet blijven' treden de komende weken diverse bands gratis op. Het gaat veelal om bands die De Piek als oefen ruimte hebben. De Vlissingse bands Pretty Poison en Bart's Peters Band bijten op vrijdag 18 februari het spits af, vanaf 22.00 uur. Een dag later vindt vanaf 21.00 uur Bob's Birthday Party plaats, met de Walcherse cover-band Joy Rock, de Vlis singse band Straight Johns en soul/funkrock formatie Planet Groove. (Entree 7,50). Op zondag 20 februari is er om 15.00 uur een akoestische jam sessie. Terneuzen - Saskia de Feyter- Kruimink is begonnen met een reclame-bureau aan de Burg. Geillstraat 9 in Terneuzen. Na enkele jaren ervaring bij ver schillende bureaus in de streek is ze voor zichzelf be gonnen. Saskia de Feyter-Kruimink is gespecialiseerd in bedrijfs- drukwerk, zoals het ontwer pen en uitvoeren van formu lieren, presentatiemappen, het ontwerpen van logo's en het maken van briefpapier, naam kaartjes en enveloppen. Ze kan ook een compleet nieuwe lijn voor een bedrijf verzor gen. Tevens kunnen particu lieren, die een naamkaartje willen of een foldertje voot bijvoorbeeld de buurtverenj. ging, bij haar terecht. Schoondijke - Bakkerij Goet hals aan de Dorpsstraat 42 Schoondijke bestaat op dins! dag 15 februari 160 jaar. gelegenheid hiervan wordt maandag 14 februari 16.00 tot 20.00 uur open gehouden in de winkel en kerij. Iedereen kan de gemoderni. seerde winkel en de bakkerij komen bekijken. Bakkerij Goethals heeft een hapje een drankje voor de klaar staan. van Barendrecht, 10 eb. - Veiling Hol land-Zeeland vestiging Baren drecht. Winterandijvie Al 5 348-362, A18 342-374, A24 311-362, A28 284-294. Aubergi nes 225-300 650, 175-225 590-620, 100-1775 600. Chinese- kool 14 op 152, 8-12 174-185, 5-8.5 134-155. Komkommers 51-61 155, 41-51 89-134, 36-41 73-77, 31-36 55-57, 26-31 43-45, 21-26 40. Minkomkommers 10-15 22-35. Komkommers krom 213, stek grof 210, middel 153-201, fijn 156-160, snoei 122. Paksoi 450-600 211-222, 325-500 206-226, 200-350 187-200. Prei 2-4-14 wit 180, 2-2-14 klvp 177-186. Radijs mid grof 66-91. Rabarber framb ex rood 182-208, ex rood 256-265, rood 235-262, dun rood 157-169, normaal 100-147. Sla glas eenm fust 23-24 61-69, 21-22 56-58, 19-20 44-51, 17-18 25-33, 15-16 22-23, mm fust 28-30 75-79, 25-27 70-76. Spruiten AI 119-145, BI 112-138, Cl 62-64, Dl gr fust 403-415, Dl kl fust 401-419, All 56-74, BH 12-77, CII 49-53, DII gr 32-284, DII kl fust 266-303, Eli 72-185. Veldsla 440-540. Witlof eenmalig fust lang I 96-121, klvn 41 105-120, klvp 51 109, klvp 108, klvp 31 93-109, klvp 88-90, meerm fust krt grf 126-143, krt fijn I 174-187, exk. I 133-220, kort II 85-110, langH 65-94, ex kort n 84-118, onreM matig II 559-68. Bloemkool 12 7fl, 15 50-60. Boerenkool 56-110, ge- stript 88-92. Rodekool 9-38. Wit- tekool 28-47. Groenekool 31-68, Sperziebonen glas 1760- Aardappelen bintje 10-19, e:^ heimer 39-68, bildstar 23-26,Ire ne 20-27. Uien bonk 43, grol 17-19, middel 23, geschoond 44-55. Knolselderij 8 52-54, 18 49-70, 12 57-60, 15 25-44, 20 16, Koolrapen 24-30. Kroten AI 32-41, B 15, modjo 29-33. Winter- peen grof 33-49, middel 36-42, fijn 14-19. Amsoi 217-228. Bies look 100-102. Peterselie 75-108 53-99, 60-75 56-62. Prei kl 84-146. Selderij 150-20 0 69- 100-150 30-83. Van onze verslaggever Zaamslag - Ouderen vinden bejaardenwoningen vaak te klei: Dat is een van de conclusies die nu al kan worden getrokke uit een enquête onder de ouderen in Zaamslag en omgeving. Door middel van de vragenlijst terrein van zorgverlening ent: FOTO WIM KOOYMAN gen." Dat de plannen van Arnold de Wever bij de bevolking wel aan slaan blijkt uit ,het aantal leden die de bolclub nu al heeft, name lijk dertig. „We hopen ook de mensen van de bejaardensoos een onderkomen aan te kunnen bieden voor kaarten, bollen of biljarten. Ons gebouw moet een centrale ontmoetingsplaats wor den voor alle inwoners van ons dorp. Onze wens is om uiterlijk voor de Meerminnefeesten alle werkzaamheden achter de rug te hebben." hebben de ouderen de mogelijk heid zelf aan te geven hoe ze over zorgverlening denken en wat voor zorg ze in de toekomst willen hebben. In opdracht van bejaardencen trum De Molenhof in Zaamslag, de Stichting Welzijn voor Oude ren Zaamslag, de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouw vereniging en de Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen is dit onderzoek gestart naar de zorgbehoeften van ouderen nu en in de toekomst. Deze instanties willen in de toe komst gaan samenwerken op het Van onze verslaggever Middelburg - De marges van metaalverwerkende bedrijven staan duidelijk onder druk. Effi ciency en kostenbeersing zijn van groot belang. Het Innocatie- centrum Zeeland en de Zeeuwse Lasgroep houden een voorlich tingsdag over kostenbeheersing bij het lassen, waarbij speciale aandacht wordt besteed aan me chanisatie en positioneren. De behandeling van de onder werpen zal zoveel mogelijk praktijkgericht zijn. De voor lichtingsdag is dinsdag 22 fe bruari, aanvang 13.30 uur in hotel Arneville aan de Buiten ruststraat te Middelburg. Voor niet-leden van de Zeeuwse Las groep bedragen de kosten voor deze dag 75,- (exclusief BTW). Van onze verslaggever Sas van Gent - Zwevende kiezers in Sas van Gent kun nen zich dinsdag 22 februari oriënteren op welke partij zij 2 maart moeten stemmen. De stichting Welzijnsraad Sas van Gent houdt dan in De Rose- laer een forumavond voor alle politieke partijen. De avond is net alleen bedoeld om een goed keus te kunnen maken, de wel zijnsraad wil op die manier ook de politiek wat dichter bij de mensen brengen. De avond is in twee gedeelten geknipt. In de eerste helft, die om 20.00 uur begint, krijgen alle partijen tien minuten spreektijd om hun idealen toe te lichten. De onderwerpen zijn echter afgeba kend. De partijen mogen het in die fase alleen hebben over, openbare orde en veiligheid, ver keer en vervoer, welzijnsbeleid, openbaarheid van bestuur, ruim telijke ordening, milieu en afval verwerking en groenvoorziening. Over die onderwerpen kan er na de pauze om 21.10 uur, een klein uur worden gediscussieerd. In de verlenging, van 22.00 tot 22.30 uur, kan het publiek alge mene vragen stellen. len het beleid op elkaar men. „We vinden het erg belast rijk de mening van de ouden aan de weet te komen. Het derzoek laat de ouderen aan in woord over hoe zij denken i ouderenzorg," aldus J. Roels de Stichting Thuiszorg. De ouderen vullen onder bi leiding van onderzoeksteis Picavet-Veth en J. van D hoorn-Wijdeveld, beiden studes ten van de HBO-V-opleidinj Vlissingen, een vragenlijst ia.' vragen spitsen zich toe op nen, zorg en hulpverlening sociaal-culturele activiteit® „Met de resultaten kunnen zien of er overlappingen of gaü in de zorgverlening zijn. kunnen we op inspelen," alt A. Lokerse van De Molenhof. De vragenlijst wordt ingetil door 65 ouderen van 65 ouder. In Zaamslag en oingera komen ruim 428 ouderen in» merking voor dit onderzoek, aantal van 65 is de steekpml norm. Het onderzoek is vorige maai begonnen. De resultaten worif in april gepresenteerd. Hoe«< het onderzoek dus nog aan gang is kunnen de sters al twee'belangrijke sies trekken. „Ouderen willeni lang mogelijk zelfstandig tl® blijven wonen en nogal ouderen geven aan dat ze tw wat ruimer willen wonen, ft jaardenwoningen worden klein ervaren," aldus mevr»!' Van Dixhoorn-Wijdeveld. De resultaten van het blijyen volgens de o_ vers zeker niet in de la „We gaan er zeker wat doen. Het is volgens ons belangrijk de mening van ouderen te weten om het bel op elkaar af te stemmen- gebouw van De Molenhof is® voorbeeld na twintig jaar renovatie toe. We kunnen de steekproef met de wensen de doelgroep rekening aldus Lokerse. Voor de organisaties, die bui» het zorggebied Zaamslag zijn, wordt het onderzoek als representatief bescbou» voor vergelijkbare dorpen Zeeuws-Vlaanderen. Zo is Zeeuws-Vlaamse zorgoverig de hoogte van de steekproef- Middelburg - Om bedrijven informeren over de mogelij»" den om de milieu-effecten beperken houdt het Innova i centrum Zeeland, in samen»' king met de Metaalunie, W Zeeland, een voorlichtings» eenkomst over 'Voorkomen milieuvervuiling door remulsies'. ..,j Deze bijeenkomst wordt vrij 18 februari gehouden bij de ma Herder BV aan de Herci® weg 6 te Middelburg en c van 14.00 tot 17.00 uur. wn gang is gratis. r Van onze verslaggever Terneuzen - De Zeeuwse de aanpak van criminal onderzoek is twee jaar gi van de Zeeuwse bevolki veel overlast door toeristd van de bevolking het gevcj teit plegen. Recreatiecriminaliteit is ve voorkomende criminaliteit d wordt gepleegd in en om ui gaanscentra. Het ligt in het ve lengde van allerlei vormen vt excessief gedrag. De meestvoo: komende zijn vandalisme, die; stal, verkeers- en drugdelicti en geweldpleging. De politie hoopt het plan v; aanpak van de recreatiecrimin^ liteit in het eerste kwartaal v: dit jaar te presenteren. Dat sta: in het concept regionaal beleid: plan 1994. De verwachting is dat een prei bleemgerichte aanpak van re creatiecriminaliteit leidt tot ve: hoging van het gevoel van veilii heid bij recreanten en bewone| van recreatiegebieden. In elk g< val beoogt de politie ermee I f .n W. Westphaal (D66): kritie\ op fusiepartner Sluis. FOTO ARCHIEF DE STE® Van onze correspondent Aardenburg - „Sluis geef momenteel veel geld uit ef dat gaat allemaal erg snel. l| kan niet zeggen dat het alle maal aan nuttige zake! wordt besteed. Maar eet schilderij van 150 mille ka: best mooi zijn natuurlijk." Dat zei W. Westphaal(D66) gisï teravond tijdens de raadsverga dering in Aardenburg over dl handelwijze van fusiepartne Sluis. Wat Westphaal bovendien ooH tegen de borst stuit is het plall van de gemeente Sluis om di exploitatie van het Streeklandl bouwmuseum over te nemei^l «Dat strookt zeker niet met onfl standpunt ten opzichte van he museum in Aardenburg. Ik vim dat in de stuurgroep onze relatil ten aanzien van het museur I duidelijk naar voren moet woi* den gebracht," vervolgde West phaal. j Burgemeester E. Jongmans wild. geen oordeel vellen over het uit: gavenpatroon van Sluis. „SluiB is nog een autonome gemeente,1 aldus Jongmans. „Ze moetef hun beslssingen niet voorleggei aan Aardenburg. Wel hebber Gedeputeerde Staten van Zee: tand een toezichthoudende funcl tie voor gemeenten die in eei nerindelingsprocedure zijn be trokken. No return beslissingej', komen in de stuurgroep zeke'r aan de orde. Westphaal leell evreden met dit antwoord. Axel - De Zeeuwse Sportraad udt donderdag 24 februari een cursus verenigingsmana- gement in de vergaderruimte an sporthal 't Sportuus, Oud Oosteinde te Axel.

de Stem | 1994 | | pagina 16