Axel wil modernere bibliotheek Nieuwe Prinsenwagen voor de Vossen DE STEM ER HOOFT Axel biedt stichting Kunstuitleen watertoren aan als huisvesting PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN Gemeente vraagt bestuur om meer in te spelen op wensen van lezers Axel neemt bewust risico )ij aankoop van terrein spoorlijn bij Emmastraat Terneuzen voert oostelijke uitbreiding in gedeelten uit Boerenkapel Windkracht 9 al twintig jaar in de weer pB STEM ZEELAND C2 1 X particulieren KORTING fJISONDERNEMINQ E KORTING!! JKEN SLA ÜW SLAG Axel Koewacht KAARTINGEN SCHIETINGEN KOERSBAL Risico van 'sprong over de kreek' spreiden 311994 X fil VRIJDAG 11 FEBRUARI 1994 is, bedankje, jubileum, huwelijk, verloving, g, prestatie, examen, araham, enz. sr kolom 1.09 incl. BTW, egel verplicht. Foto of formaat 35 x 40 mm 3TW. Overige tarieven op Foto's worden niet iretourneerd. 6882 of geef uw tekst plaatsing af bij één van n. Schriftelijke opgaven itend geaccepteerd indien s bekend zijn, ook indien :ling bijgevoegd is. ins het recht voor teksten van redenen te weigeren, igever klachten bereiken egeven tekst behoudt de iet recht voor om de naam Ihtgever bekend te maken. ger gefeliciteerd van Schendel in Lage Zwaluwe aom in Oosterhout Brenders in Breda rlinde - Dane in Axel -lusstraat 25, 's-Gravenpolder 103-1517 b.g.g. 1327 Verlening. Overal te ontbieden. en nacht bereikbaar. I ;n, dun, dik, ongelooflijke Je, kom kijken!!! letjes goud £9?r~~ 39.- nu 149.- per paar nu 229.- per paar slange garantie shorloge met band, art! 9607- 595.- 1380^' 1807- etc. alles 2 jr. garantie horloges met band Jizetr- nu 2750.- de klokken ijsde klokken 25% :en: 'alarm edelstaal met band, itie,50&r 195.- ner modieus doublé iet chique leren band met volle- ^ge-^" 295.- jblé met band-presage!!! ier fraai en chique met volledige 395.- in herenhorloges Seiko halve prijs v.a. 145.- irloge herenmodel of rechthoekig 89.- collectie modemodellen enhorloges HALVE PRIJS 29.50 35.- 39.- 49.- etc. les nü 35.- en 39.50 i zeer apart mooi geel of astencollier 35.- 950.- nu/ 315.- 2350.- nu 695.- 2650.- nu 750.- 1595.- nu 475.- 1445.- nu 595.-. 1150.- nu 395.- 1350.- nu 475.- 750.- nu 280.- 3250.- nu 1495.- spotprijzen!195.- 235.- 2750.- nu 995.- 1260.- nu 495.- 162.- nu 47.- 350.- nu 95.- 149.- nu 47.- 7600.- nu 2250.- 7000.-. nu 1950.- 6000.- nu 1950,- 4500.- nu 1950.- 3250.- nu 795.- ,,„,r.lnnnmmr nnn vxvo 4-i V nnef lli tloon TTo Pxr/nl A 7(111 VlO+ ÜÜH KlamQCfO Vrifir flp kflTIS 0PVPT1 TTlPt. PPÏ1 Til PU W VOOrStpl t.P komPTI Van onze verslaggever Axel - Het wordt de stichting Kunstuitleen in Middelburg aantrekkelijk gemaakt om Axel boven Terneuzen te verkiezen als toekomstige locatie voor een nieuw uitleencentrum. Axel zet de watertoren in. De toren is nu nog eigendom van Delta Nutsbedrijven, maar gaat volgend jaar wellicht in handen van de gemeente over. De watertoren is in Axel al eerder genoemd als expositieruimte. Dit naar voorbeeld van Oost- Souburg, waar de watertoren inmiddels ook als kunsttempel fungeert en waar regelmatig exposi- ties worden gehouden. „De watertoren is natuurlijk een prachtige outilla ge", aldus wethouder J. van Schaik. De onderhan deling met de stichting Kunstuitleen, die kortgele den de interesse van Axel polste, zijn echter op een laag pitje gezet omdat Terneuzen bij de stichting nog altijd eerste keus is. Terneuzen is er tot nu toe echter nog steeds niet in geslaagd om een geschikt gebouw aan te wijzen. Ook de hoge personeelskosten, die voor rekening van de gemeente komen, vormen tot nu toe voor Terneuzen een struikelblok. De PvdA in Terneuzen heeft het college tot spoed gemaand om zaken te doen met de stichting Kunstuitleen. De PvdA zou het een blamage voor Terneuzen vinden als de kunstuitleen naar Axel verdwijnt. Hoewel de PvdA Terneuzen vindt dat Axel een prima cultureel klimaat heeft vindt ze toch dat op grond van het inwonertal Terneuzen de meest voor de hand liggende keus moet zijn. Van Schaik noemde dat deze week geen goed argument maar wil de kwestie niet op de spits drijven. Axel komt alleen in beeld, herhaalde hij, als Terneuzen afhaakt. Coördinatrice I. Sinke van de kunstuitleen geeft toe dat de watertoren in Axel een verleidelijk alternatief is. Toch wil ze voorlopig nog Terneuzen de kans geven met een nieuw voorstel te komen. Erg ongeduldig lijkt de stichting die al meer dan twee jaar probeert in Terneuzen voet aan de grond te krijgen, niet te zijn. Sinke: „Het sleept nu al jaren en zoals het ging kon het nog wel jaren duren. Dat wilden we niet, vandaar dat we naar Axel zijn gegaan. Maar in Terneuzen worden nu toch wat stappen gezet, heb ik vernomen, en die willen we eerste afwachten. We geven Terneuzen tot aan het eind van dit jaar de tijd. Zijn er in december nog geen knopen doorgehakt dan wordt het tijd om opnieuw met Axel te gaan praten". Van onze verslaggever Axel - Het gemeentebestuur van Axel wil een modernere bibliotheek die inspeelt op de wensen van de lezers en soepeler omspringt met openingstijden. ken. Het is niet dat het nu niet loopt maar we willen bepaalde ontwikkelingen graag voor zijn. Er komt een dalende belangstel ling voor het bibliotheekwerk en daar moeten we tijdig op inspe len". Opening op zondag moet bij voorbeeld mogelijk zijn indien het publiek daar om vraagt. In ruil voor een betere dienstverle ning kan het bibliotheekbestuur in overweging nemen om de abonnementen te verhogen. „Je kunt als volwassene voor 25 I gulden een heel jaar zoveel boe ken wegslepen is je wilt. Voor het bestuur zijn de tarieven al- lijd heilig geweest maar een boel lezers vindt dat nog lang geen drempel", zegt wethouder J. van Schaik (cultuur en welzijn). Hij tekent daarbij onmiddellijk aan dat er ook een groep is voor wie zelfs 25 gulden nog te veel is. oplossing voor dat probleem I iaat hij graag over aan het be- stuur. Van Schaik voerde de afgelopen maanden meerdere gesprekken met het bestuur van de bi- blotheek om te komen tot een andere opzet van het biblio- theekwerk. De gedachtengang achter de voorgestelde verande- j is volgens Van Schaik om te voorkomen dat de bibliotheek zich op termijn uit de markt prijst. Er zijn tegenwoordig zoveel ma nieren waarop mensen informa tie tot zich kunnen nemen dat de kans dat de bibliotheek daarvoor niet meer de meest aangewezen instantie is niet denkbeeldig is. „We willen in grote lijnen dat de bibliotheek wat marktgerichter en wat agressiever ook gaat wer- Half miljoen Hoewel het stichtingsbestuur grote zeggenschap heeft over de manier waarop dat gebeurt, is het verzoek van de gemeente niet geheel vrijblijvend. „We stoppen elk jaar meer dan een half miljoen gulden in de biblio theek. Wie betaalt bepaalt", re deneert Van Schaik. Hij wijst erop dat niet meer zoals vroeger gaat. De bibliotheek kreeg een vast bedrag aan subsidie en moest zelf maar zien wat ze er mee deed. „We gaan nu over op een budgetsubsidie en vragen een produkt dat bij onze wensen hoort. Neem nu alleen al de openingstijden. Die zijn ooit vastgesteld vanuit een bepaalde behoefte maar je hebt nu een nieuwe groep lezers die het mis schien interessant vindt om op een regenachtige zondagmiddag een boek te gaan halen. Dat moet kunnen als die vraag komt". Van Schaik verwacht dat het bibliotheek bestuur over twee maanden met een afgerond plan over de nieuwe opzet komt. 2 2 2 jaar massief goud! M.-pergra"1 2 2 jaar garantie 5 jaar garant» Zeer mooi! 2 jaar garantie- te noemen hop OP=OP E PLEET 50% KORTING Van onze verslaggever. Axel - De gemeente Axel loopt bij de aankoop van een stuk grond van de NS langs de Emmastraat bewust risico dat de grond mogelijk vervuild is. Burgemeester en wethouders durven die gok te nemen omdat twee oriënterende bodemonder- zoekjes in het gebied waar vroe ger een spoorlijn liep geen reden tot ongerustheid geven. De ga rantie dat er nooit iets gevonden zal worden kon wethouder A. van Waes gisteravond tijdens een vergadering van de commis sie openbare werken niet geven. Het oude stukje spoorlijn langs Emmastraat, van de Weeg- g tot aan de Buthstraat, ®aakt deel uit van een grond- transactie waarover de gemeente al vier jaar met de NS in onder- Jandeling is. De NS willen het We spoorwegtracé binnen het grondgebied van Axel verkepen voor een bedrag van ruim vier ton. toel had daar aanvankelijk wel ®en naar omdat het stukje langs Emmastraat, bij de entree van Axel, een lelijk visitekaartje ls De grond in het buitengebied tou de gemeente dan doorverko- aan grondeigenaren langs K spoorwegtracé. De NS kwa- fen tijdens de onderhandeling 'enter plotseling met een aan diende voorwaarde: de NS ver togen van Axel een verklaring aarin de NS wordt gevrijwaard van mogelijke schadeclaims in verband met bodemverontreini ging. Omdat spoorlijnen per definitie verdacht zijn, zeker het gebied waar vroeger gerangeerd werd, wilde Axel daar nooit aan begin nen. Voor het gebied langs de Emmastraat maakt het college nu een uitzondering omdat de risico's gering zijn en er binnen kort een nieuw woonwijk langs de Emmstraat verrijst. Boven dien wordt er op het bewuste gedeelte niet gebouwd. Het is echter nog onzeker of de NS op het bod van Axel zullen ingaan omdat zij liever het hele stuk verkopen, reageerde Van Waes gisteravond op vragen van WD'er A. Cambier. Hijzelf had er een zwaar hoofd in. „Ik voor spel dat we in een impasse blij ven". Van onze correspondente Hulst - Het publiek geniet elk jaar weer van het carna valsfeest. Het lijkt een aan eenschakeling van leuke mo menten, maar toch vergt ie der evenement en elke op tocht vele uren voorberei ding. In Hulst begaf de Prin senwagen het vorig jaar en de Vossen pakken dit jaar dus uit met een nieuw exemplaar, waar vele avonden aan ge sleuteld is. De oude Prinsenwagen had een onderstel dat door de Vossen in 1973 was gekocht. Het boven stuk steunde dus op een onder stel van een vrachtwagen Opel Blitz uit de zestiger jaren. De molen met bak waarin Prins en hofdames plaats namen begon steeds stroever te draaien. De laatste jaren was het steeds de yraag of de wagen wel het einde van de optocht zou halen. De motorische moeilijkheden en technische tekortkomingen wer den steeds duidelijker. De motor draaide niet lekker en de ver snellingsbak toonde gebreken. Net voor de grote optocht in februari 1993 begaf de motor het helemaal. De Prins en Raad moesten noodgedwongen te voet het parcours afleggen, vergezeld van blazende en grijnzende mu zikanten. Na het carnavalsfeest besloot het bestuur van AHC de Vossen dat er nodig iets moest gebeuren. Onderdelen voor de oude motor waren niét meer te krijgen en dus besloten de Vossen een vol ledig nieuw onderstel te kopen. De tweedehandse vrachtwagen werd gevonden, het onderstel pasklaar gemaakt en daarna volgde de klus van het afbreken van de bovenbouw van de oude wagen en het opnieuw opbou wen van de prinsenwagen. Omdat er nu toch een kaal on derstel stond werden meteen wat wijzigingen aan de wagen zelf uitgevoerd. De draaiende molen is nog aanwezig maar het bordes er omheen is aangepast en gemo derniseerd. De leden hadden op de vorige wagen weinig plaats, nu is er voldoende plaats om te 'vertreden'. De wagen heeft twee verdiepingen: het boven- en on derbordes. Bovendien is er plaats gemaakt voor een boerenkapel vooraan op de wagen. Dit jaar neemt de kapel "t Mag geen naom ên' plaats op de wagen. Voor de vossentocht, dweiltochten en an dere feestelijkheden maken de Vossen gebruik van andere mu ziekgezelschappen. Het ontwerp van de Prinsenwa gen is gemaakt door de commis sie wagenbouw.In oktober be gonnen enkelingen vol goede moed aan de bouw. Een avond per week moest genoeg zijn. Maar al snel bleek dat er heel wat meer uurtjes nodig waren. Vanaf half december is er met gemiddeld vier of vijf man vier avonden per week gewerkt. Er zijn vele kilo's hout verwerkt en het geheel werd van een nieuw verflaagje voorzien. De basis- kleuren zijn geel, groen, rood en wit gebleven en de wagen is ook gesierd met het vossenwapen. De Vossen werden geholpen door enkele sponsors en vrijwilligers: Gerard Ton, Phil Val, Etienne Wentzler en Piet Lampo stonden klaar met materiaalgiften en twee rechtse handen en de Bruyn-Nagelkerke vond het pri ma dat de wagen in hun ruimte verbouwd werd. Vanaf begin de ze week staat de nieuwe wagen te pronken op het terrein van fruithandel De Deckere in Hulst. Zondag is hij toe aan de vuur doop. Vrijdag gaat het carnaval voor de Vossen van start met een bezoek aan de basis- en middel bare scholen, de Blaauwe Hoeve en de junioren van HW. Bij goed weer krijgt zaterdag morgen in alle vroegte de toren weer een kieltje. De grootsten Boer van Ulst (stadhuistoren) krijgt een meters lange kiel en rond de achthoekige lantaarn komt het gezicht. Het gezicht wordt zeker aangebracht, maar het spannen van de kiel hangt af van weer en wind. Een hoogwer ker van Eyke Hogendoorn klaart deze klus met de leden van AHC. De prijsuitreiking van de wagens die meedoen aan de zondag op tocht is dit jaar op de Grote Markt (bordes stadhuis) en de uitreiking van de groepen en individuelen is in het vossenhol, café de Ster. HARTSTICHTING - De vere niging Vrienden van de Ne derlandse Hartstichting afde ling Koewacht wil in april/mei een cursus hartreanimatie ge ven in Axel. Die gaat alleen door bij voldoende deelname. De prijs bedraagt 25 gulden en de cursus duurt twee avonden voor zowel praktijk als theo rie. Men zich opgeven of in- lichtinge inwinnen bij M. Ha- melink-van Poecke. OUD PAPIER - Leden van muziekverenigng EMM halen zaterdag vanaf 9.00 uur oud papier op. AXEL - Gregoriuscentrum, kaarting. STOPPELDIJK 20 - 't Gelaag, KBO, 13.30 uur, bingo. ICLINGE - Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, bingo. Nieuw-Namen - Zaal Van Keer: 1. M. de Berge-F. de Bleyser, 2. L. Timmermans-G. G. de Maayer, 3. F. Penneman-A. van de Bergen. Nieuw-Namen - Moed en Geduld: 1. C. de Winkel- F. Penneman, 2. R. Boeckling-A. Dupon, 3. R. Sturm-E. de Koning. Yerseke - Eindstand peloton- schietingen: 1. ADLM, Kwaden- damme 53 punten; 2. Doel naar Hoger 1, Wolphaartsdijk 49; 3. Spees Nostra 2, Ovezande 46; 4. Diana, Yerseke 44; 5. Willem Teil 1, Ovezande 43 punten Individue le eindstand: 1. J. Walhout, Goes 20 punten; 2. J. de Koeyer, Yerse ke 18; 3. J. Boelens, Ovezande 18; 4. B. Meijer, Wemeldinge 18; 5. J. Rentmeester, Ovezande 17 pun ten. De vergadering van de Ne derlandse Bond van Wipschutters afdeling Zuid-Beveland wordt 21 februari gehouden, aanvang 19.30 uur in 's-Lands Welvaren te Kwadendamme. Walsoorden - Bejaardenschieting, zaal Rue du Nord, 22 schutters. Hoge vogel: F. de Kint, beide zijvogels: A. Leenkengt, grootste aantal (6): S. Pieters. Lamswaarde - Bejaardenschie ting, zaal De Lamsoren, 23 schut ters. Hoge vogel: R. Verstraten, beide zijvogels: P. van Kerkho ven, grootste aantal (8): J. Bis schop. Koewacht - Zaal 't Hoekske, veertig schutters. Hoge vogel: J. Martens, eerste zijvogel: R. D'Hondt, tweede zijvogel: E. Janssen, grootste aantal (6): A. de Nijs. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, achttien schutters. Hoge en twee de zij vogel: E. Hulshout, eerste zijvogel: E. de Kort, grootste aan tal (5): Th. de Kort. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 36 schutters. Eerste hoge vogel: L. van Hoeke, tweede hoge vogel: Th. Baart, eerste zijvogel: A. de Waal, tweede zijvogel: F. Dobbe laar, grootste aantal (8): M. Suy. Lamswaarde - Bejaardenschie ting, zaal De Lamsoren, 33 schut ters. Hoge vogel: M. Demaar, eer ste zijvogel: P. Bogaert, tweede zijvogel: B. Verley, grootste aan tal (5): A. Verschoten. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 35 schutters, Hoge vogel: E. Fierens, eerste zijvogel: F. Martens, twee de zijvogel: F. de Waal, grootste aantal (4): G. Baart. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 41 schutters. Hoge vogel: A. D'Hondt, eerste zijvogel: C. Schil- leman, tweede zijvogel: E. Huls hout, grootste aantal (7): R. de Jong. IJzendijke - Zaal Hofzicht, 25 schutters. Hoge vogel: E. Groos- man, eerste zijvogel: R. van de Vijver, tweede zijvogel: R. Scher- beyn, grootste aantal (5): P. Teer- linck. Aardenburg - Sint-Sebastiaan met 30 personen. Eerste hoge vo gel en vierde zijvogel: R. Pielaet, tweede hoge vogel: C. Thilleman. eerste zij vogel: R. Rijckaert, tweede en derde zijvogel: F. Thil leman, grootste aantal (7): H. Ginneberge. Stand kampioen schap: R. Pielaet 69 punten, Th. Lampaert 44, F. Thilleman 42, G. de Vriend 40, F. van Ecke 38 punten. St.-Jansteen - Zaal 't Centrum, 20 schutters. Hoge vogel: R. Schalkens, eerste zijvogel: P. de Bot, beiden Heikant; tweede zij vogel: O. de Schrijver, grootste aantal (5): C. de Moor, beiden St.-Jansteen. Heikant - KBO 32 personen: 1. J. Bouvre/M. Ferket-de Beule en M. Jonkers-de Cock/P. de Bot, 2. E. Jonkers/J. Bouvre-Ferket en M. Sturms-van Guijze/P. Jans- sen-Bouvre. Hulst - Zaal De Lieve, KBO, eerste wedstrijd: 1. L. Kegels/T. Heirmans, 2. M. van Vlierbergen/ C. Kegels, 3. J. Boonman/M. Vos. Tweede wedstrijd: 1. L. Kegels, 2. C. Kegels, 3. F. Esseling. Zuiddorpe - Zaal t Kaaike, GOW: 1. M. Rammeloo/W. Kem- pe, 2. A. van Damme/E. Bracke, 3. J. la Heijne/J. de Bruyn. Van onze correspondent Terneuzen - De aanpak van de oostelijke uitbreiding van Terneuzen, beter bekend als de sprong over de kreek, is opgedeeld in deelplannen om het risico te spreiden. De nieuwe Hulster Prinsenwagenontworpen door commissie wagenbouw. foto wim kooyman Na het ondertekenen van een intentieverklaring met project ontwikkelaar Mabon zijn de ge meente en Mabon tot de conclu sie gekomen dat gezien de huidi ge gemeentelijke grondexploita tie de termijn van twintig jaar voor beide partijen te lang is om de risco's behoorlijk af te dek ken. Daarom is het plan Othene in deelplannen geknipt van circa 450 woningen. W. Gosselaar (WD)vroeg wet houder van Rooijen waarom men in essentie van het oorspronke lijke plan was afgeweken en de gemeente een fonds in moet stel len en of nu ook plaatselijke projectontwikkelaars in beeld komen. J. van Rooijen Om aan de Europese wetgeving te vol doen moet er in deelplannen ge werkt worden. Beide partijen waren het er over eens dat een termijn van 20 jaar te ondoor zichtig is. We blijven er vanuit gaan dat het plan kostendek- EDITIE ZEELAND tantoren «'neuzen, Hulst en Goes. 'essen en telefoonnummers Pagina A2. Openingstijden: "■30-12.30/13.30-17.00 uur. Nactie p![neJ?en: 1eii van der Helm FranL 9el (editie-chef), WVan Co°ten, Frank Deij, r Koenen (sport), old de Puijsseleijr. S.Cees Maas, 'Provincie redacteur). fc *;.u9ène Verstraeten ™v- editiechef) hcertent'e"exploitatie C «j Zeeland: "■■Menu, "'"e tel. 09-3293459940 8-93 Van onze correspondent Kloosterzande - Boerenkapel Windkracht 9 bestaat twintig jaar. Dat is vooral bijzonder omdat nog vele leden van het eerste uur nog steeds bij de kapel zijn. Met carnaval 1974 besloten een aantal jeugdige leden van de Koninklijke Harmonie St.Cecilia om verkleed als oliesjeiks (het was toen oliecrisis) deel te ne men aan de carnavalsoptocht in Hulst. Na het succes van het eerste optreden besloten ze om een bandje te vormen. Als offi ciële oprichtingsdatum staat 24 februari 1974 in de boeken. Vanwege hun sjeiktenue koos de kapel voor een witte overal als uniform. Omdat ze bekend wa ren als luidruchtige harde bla zers werd de naam Windkracht 9 aan de kapel gegeven. Windkracht 9 in hun nieuwe uniform. foto wim kooyman Oprichters en muzikanten van het eerste uur waren Peter de Kort, Jack de Waal, Ruud en Toon van Waterschoot, Theo Cappendijk, Gerry Hoefeijzers, Michiel de Smit, Ted van der Zande, Rudie van Pamelen en Theo van Waes. Het was de eerste boerenkapel in de verre omtrek. Daarna zijn er overal dweilbands ontstaan. De Windkracht-muzikanten spelen nooit van papier. Alles gaat uit het hoofd. Toch kunnen zij ruim honderd nummers la minuut ten gehore brengen. Ter gelegenheid van hun 20-jarig bestaan hebben zij van hun nieuwe sponsor een nieuwe out fit gekregen. Ook zullen zij dit jaar een soort dweilorkestenfes tival organiseren en zijn zij van plan om de midzomerfeesten nieuw leven in te blazen. kend uitgevoerd kan worden .Mabon blijft voor ons de markt partij". Met Mabon is overeengekomen dat de risico's verdeeld worden. De gemeente neemt de kosten voor de bovenwijkse infrastruc tuur en voor de totale grondex ploitatie van de oostelijke uit breiding voor haar rekening. Hiertoe roept de gemeente een fonds in het leven dat bestemd is voor de aanleg van wegen, straatverlichting en openbaar groen. De gemeente voedt het fonds dat voor heel de gemeente gaat gel den uit de omslagkosten per vierkante meter bouwgrond. „Dit kan dus ook gevolg hebben voor de overige grondprijzen in de gemeente", waarschuwde W. Gosselaar. F.K. Hamelink (GPV/RPF) vond het vreemd dat nu het project in deelplannen is geknipt het risico wel acceptabel geworden is: „Ten aanzien van de marktpartij snap ik de nieuwe constructie wel. Ten aanzien van de gemeen te ben ik bang dat eventuele tekorten een claim gaan leggen op de volgende deelplannen zo dat het laatste deelplan onver koopbaar blijkt te zijn vanwege de hoge grondprijzen." Van Rooijen deelde zijn bezorg- heid niet „Het fonds voor de bovenwijkse voorzieningen wordt niet alleen gevoed uit de grondprijzen van het eerste deel plan maar uit de totale grondex ploitatie. We kunnen de grond prijsontwikkeling dus tijdig aan passen. Risco's worden niet op geschoven naar volgende deel plannen." Concreet betekent dit dat tel kens wanneer en nieuw deelplan aan de beurt is de totale grondexploitatie wordt herzien en er een nieuwe grondexploita tie wordt opgesteld voor het nieuwe deelplan. Op deze manier denkt de ge meente Terneuzen tijdig bij te sturen zodat de risco's aan vaardbaar blijven. Verdere be leidsuitgangspunten zijn; per deelplan zal bekeken worden met welke marktpartij men in zee gaat; de gemeente zal de bovenwijkse voorzieningen en de gebieden tussen de deelplannen in haar opdracht laten ontwer pen en uitvoeren.

de Stem | 1994 | | pagina 15