Zeeuws kampioenschap dressuur Titelstrijd in beslissend stadium IJzendijkse trainer Danny Moens bezeten van voetbal AGENDA NASA wil jeugdbiljartvereniging Hoek ontmoet DOVO DE STEM SPORT PAARDESPORT Paarden en pony's komen in actie in manege Riemens Vacuum Mentaliteit Jeugd komt in actie in cultureel centrum De Halle SCHAKEN SPORTNIEUWS KORT Zeemeeuw verrassend finalist Overwinning voor Ad Tierie Veel treffers in ZVA-voetbal Bonte Hert klopt Parbo Persoonlijk record William de Block Axelse club hoopt op respons tijdens introductie-avond Welkom ZATERDAGVOETBAL Zeeuws-Vlamingen verdedigen topplaats VRIJDAG 11 FEBRUARI 1994 Bj pjj] gTEM Van onze paardesportmedewerker Nieuwvliet - In manege Rie- mens houdt de landelijke rij- vereniging en ponyclub De Haringruiters uit Biervliet zaterdag 12 februari het Zeeuws kampioenschap dres suur voor paarden en pony's in de klassen M en Z. Voor het Z-kampioenschap bij de paarden staan 16 combinaties op de startlijsten vermeld. Daar bij titelverdedigster Liesbeth van de Velde met Alonso van de ruitersportvereniging Zuid-Be veland. Ook haar clubgenote en vice-kampioene Elles Kole met Bonanza geeft acte de présence. Voor De Zwinruiters uit Nieuw vliet komt Suzan Malcorps in actie. Zij staat ingeschreven met de paarden Giovanni en Aimee, maar ziet haar titelkansen flink afnemen nu de ervaren Giovanni inmiddels naar Zwitserland is verhuisd. Met Aimee scoorde zij tot nu toe nog slechts drie winst punten. De Terneuzense amazo ne Sylvia Steurrijs met Bolivia, die eveneens voor De Zwinrui ters uitkomt, heeft wel voldoen de klasse en ervaring op ZZ-ni- veau, maar mist momenteel wedstrijdritme. Jan Willem de Feyter met Roxanne (Luctor et Emergo) heeft de laatste tijd winstpuntjes verzameld. Het is echter niet uitgesloten dat zijn moeder, Christian de Feyter, met Roxanne aan de start verschijnt. Voor de Terneuzense vereniging komt ook Vivian Thijs met Vena- tia in de ring. Ook deze combi natie heeft nog te weinig erva ring om hoge ogen te kunnen gooien. Wel veel ervaring heeft het Zeeuwse dressuur-nestor, de 71-jarige Kees Steendijk. Hij vertrekt met Boy als eerste in deze wedstrijd. De beste vijf van deze proef stromen door en ko men daarna nogmaals tegen el kaar uit in de strijd om de titel. Bij de pony's in de Z-klasse staan er maar vijf combinaties op de startlijst. Titelhoudster Leonie Huibregtse en reserve kampioene Wendy Moelker zijn niet van de partij. Voor het M-kampioenschap paarden staan 22 combinaties op de startlijsten. Ook bij die cate gorie ontbreekt de titelhoudster, Liliane Wielemaker van De Scheldestad. Zij is inmiddels ge promoveerd. Wel van de partij zijn niet minder dan tien Zeeuws-Vlamingen. Die moeten in staat geacht worden de titel in Zeeuws-Vlaanderen te houden. Kandidaten zijn: Lieveke Goos- sens met Haydn, Anja van Vuur- en met Cindy (Oranjeruiters), Marie-Paule Picavet met Douwe (Luctor et Emergo), Jan Noord- hoek met Edwin, Danielle Buijck met Bonvivant, Mare Broodman met Mr. Ed (Zwinruiters), Adri Hamelink met Fresco (Hulst) en Chantal Smolenaers met Dearly (Haringruiters). Van deze ru briek stromen de beste zeven door naar de finaleronde. Voor het kampioenschap pony's in de M-klasse staan slechts vier combinaties ingeschreven. Titel houdster Debbie Rijn met Fla ming Star uit Kruiningen ont breekt, omdat haar pony inmid dels verkocht is. Een dag voor deze kampioen schappen worden vrijdagmiddag om vier uur dressuurwedstrijden gehouden voor de B- en L-klasse pony's en B-, LI-, en L2-klasse paarden. Daarvoor hebben 37 combinaties zich aangemeld, 30 van de Zwinruiters, 4 van de Haringruiters en 3 van de Oran jeruiters. De laatste deelnemers worden omstreeks 20.45 uur in de ring verwacht. 4Jeugd vraagt om dicipline' Van onze medewerker Fred Rabout IJzendijke - Danny Moens was nooit een topper in het voetbal, maar wel een enorme liefhebber van het spelle tje. Hij had trouwens nooit de kans om een topper te worden, want tijdens zijn B-juniorenperiode in zijn geboorteplaats Aardenburg scheurde hij zijn banden van de rechter enkel. Zijn actieve loopbaan was op dat moment verleden tijd. Bezeten van de voetbalsport ging hij op zoek naar alternatie ven. Hij werd volleybalscheids- rechter, maar dat gaf hem niet het gewenste alternatief. Op zijn achttiende maakte hij als lid van de jeugdcommissie van AVC Aardenburg en als scout voor de afdeling Zeeland van het Jeugd- plan Nederland zijn rentree in de voetbalsport. Hij is er nu, tien jaar later, nooit meer uit wegge weest. Moens, 28 jaar en sinds een aan tal jaren woonachtig in IJzendij ke: „Ik had geen lange bedenk tijd nodig om me weer in het voetbal te storten. De reuk van het gras, de emotie en de om gang met de jeugd spraken me geweldig aan. Als voetballer had ik het wellicht nooit gemaakt. Ik stond in de jeugd in de spits omdat ik een hard schot in de benen had, maar conditioneel was ik een ramp. Samen met Willy de Cocq heb ik jarenlang de jeugd in Aardenburg begeleid en daarnaast het scoutingswerk voor de afdeling. Ik werd ook elftalbegeleider van het eerste seniorenteam in Aardenburg. Kortom mijn dagen waren door het voetbal goed gevuld. Na mijn verhuizing naar IJzen dijke kwam ik even in een va cuum te zitten, tot de toenmalige voorzitter Johan Cornelis me kwam vragen of ik geen interes se had iets binnen de voetbalver eniging IJzendijke te doen. Het werd elftalbegeleider van de A- junioren. Een paar maanden la ter werd door omstandigheden die elftalbegeleiding omgezet in trainer van de oudste jeugd. Ik heb daar tot nu toe geen spijt van. Men zegt dat de A-junioren een moeilijke leeftijd hebben. Ik deel die mening niet. Ze vragen om discipline. Regels willen ze heb ben en die krijgen ze van me. Ik ben een ouderwetse. Schoenen moeten schoongemaakt zijn, er moet tijdig worden afgemeld en dan niet met een of ander loos excuus. Tenue moet in orde zijn. Dat weten ze. Hoofdzaak is dat je ze er van kan overtuigen waarom het in een team zo moet zijn en vooral dat je eerlijk bent. Daarnaast steeds laten voelen dat ze er bij horen. Toen we onlangs herfstkampioen werden heb ik getracteerd. Is er een speler geblesseerd dan ga ik die opzoeken. Ik denk dat dit kleine dingen met grote waarde zijn. Ze moeten voelen dat ze er steeds bijhoren ook al kunnen ze niet spelen. Zo heb ik zelf een aantal sponsors benaderd en be reid gevonden om het team te steunen. Buiten de vereniging om, maar wel in overleg met die vereniging. Ik vind het schitte rend zoals ze er nu bijlopen. Een totaal kledingpakket. Allemaal in hetzelfde tenue als we trainen en naar de wedstrijden gaan, ik geniet daarvan. Dan blijkt dat de mentaliteit bij de jeugd echt nog zo slecht niet is. Ik denk dat je ze best een beetje mag verwennen, maar nogmaals ik verwacht er ook wat voor terug. Tot nu toe wordt er niet gemopperd. Ondanks dat de selectie uit amper dertien man bestaat zijn we nog nooit onvolledig aan een wedstrijd be gonnen. Wat het hierna wordt? Dat is afwachten. Bij de over gang van de A-junioren naar de senioren vallen er veel weg. Dat is jammer, maar het zal niet aan mij liggen. Ik heb ze naar eer en geweten klaargestoomd voor de senioren. Of ik ooit senioren ga trainen. Dat weet ik niet. Voorlopig zit dat er niet in. Ik heb het uitste kend naar de zin bij de jeugd. Heb ook nog niet de vereiste papieren, alleen nog maar de bevoegdheid om jeugd te trai nen. Kijk je diep in mijn hart, ja dan zou ik ooit wel eens bij de senioren aan de slag willen." Waar hij de oefenstof vandaan haalt? „In mijn Aardenburg-pe riode heb ik veel geleerd van Jan Kolijn. Wat oefenstof betreft is hij een kanjer. Daarnaast haal ik heel veel informatie uit het blad Voetbaltrainer. Dat brengt veel en bruikbare informatie voor een trainer en verder zo hier en daar de ogen goed de kost geven. Van iedereen pik je wel wat mee," aldus de assistent-manager in de catering, die de komende voor jaarscompetitie met vertrouwen tegemoet ziet, ondanks dat de concurrentie nu van een andere gehalte is dan tijdens de najaars competitie. foto camile schelstraete. Jeugdtrainer Danny Moens van IJzendijke: Omgang met de jeugdige spelers trekt me enorm aan. Van onze schaakmedewerker Axel - In cultureel centrum De Halle te Axel wordt zaterdag 12 februari de laatste ronde afgewerkt van het Zeeuws schaakkampioenschap voor de jeugd.' Deze titelstrijd is daarmee in een beslis send stadium gekomen. Zoals gebruike lijk beginnen de wedstrijden onder lei ding van Adri Paauwe om 13.00 uur. Enkele kampioenen zijn reeds bekend. In de oudste leeftijdscategorie, de A-groep, is Mark de Bruijne van SVWZV uit Oostburg zeker van de titel bij de jongens. Ook bij de meisjes is in deze categorie de kampioene reeds bekend. Sandra den Engelsman van de Schaakclub Terneuzen is onbereikbaar ge worden voor haar clubgenote Petra Boon man. In de B-groep duurt de titelstrijd onvermin derd voort. De beslissing valt pas zaterdag in Axel. Aan de leiding gaat Ralf Gommers van Terneuzen. Hij staat op de eerste plaats op basis van een hoger aantal weerstands- punten, maar weet dat concurrent Bernard Meulenbroek van Middelburg evenveel matchpunten heeft. Gommers treedt zater dag aan tegen de nummer acht uit de rangschikking, Veerle Leenhouts. Op papier heeft hij het relatief gemakkelijker dan Meulenbroek die tegen de nummer drie, Roeland Alders, uit moet komen. De strijd bij de meisjes in deze groep is eveneens nog spannend. Cathalijne Kouwijzer van Vlissin- gen staat er momenteel het best voor. Zij heeft een half punt voorsprong op het drietal Stefannie Klaassen, Veerle Leenhouts en Johanneke Boogaard. Steffanie Klaassen treft Johanneke Boogaard in deze laatste ronde en Catahalijne Kouwijzer moet de strijd aanbinden met Joa Ephraïm. Veerle Leenhouts bindt de strijd aan met koploper Ralf Gommers. In de C-groep lijkt er geen vuiltje aan de lucht voor Paul Verheij van Dé Sluisse Toren. Hij staat een vol punt los op de concurrentie. Die bestaat uit Peter Kalis vaart, Christian Cevaal en Toby Hofman. Verheij heeft aan een remise in de slotont- moeting met nummer acht, Jeroen Hekhuis, voldoende om de titel veilig te stellen. De concurrentie heeft op het oog een zwaarder programma. De kandidaten Kalisvaart en Hofman treffen elkaar en Cevaal moet het opnemen tegen nummer zes, Olga Gommers. Laatstgenoemde staat er eveneens rooskleu rig voor in de titelstrijd bij de meisjes.'Zij heeft een punt voorsprong op Wendy Souisa. Peter van de Linde en Andy de Bruijne zijn' de belangrijkste titelkandidaten in de D- groep. De SVWZV-schakers gaan beiden met 5'A punt aan de leiding. Zij hebben nog enige concurrentie van Leon van Boven, die een half punt minder heeft. Van Boven speelt tegen Van de Linde en De Bruijne ontmoet Remco Hekhuis, die vierde staat. Oostburg - In het Westzeeuwsvlaamse zaalvoetbal stond jj laatste halve finale van de strijd om de ZAVIO-beker op programma. Een duel tussen Frietstal en Zeemeeuw. Het v_ Zeemeeuw dat voor de verrassing zorgde en met 2-1 de finaïël bereikte. Dit nadat het vrij vlug op achterstand was gekomen I maar via treffers van Jurgen de Jonge en Jo van de Voorde wetj de score naar de voor Zeemeeuw positieve kant getild. Ondank) I benauwde slotminuten waarin Zeemeeuw-doelman Patrick I Meeusen de hoofdrol naar zich toetrok bleef het overeind. Datl betekent de finale Cocq-Zeemeeuw op 21 februari in sporthal De Veerhoek in Oostburg. Roosendaal - Ad Tierie van het Vlissingse Atletica won de vijld wedstrijd van de militaire districtscrosscompetitie bij de vetera, nen in Roosendaal. Het betekende zijn vierde zege waardoor lij f met nog één wedstrijd te gaan al zeker is van de eindzege. Zijn clubmakker Bert Hertog eindigde in Roosendaal als derde I Bij de senioren was er een tweede plaats voor Theo Rabout. eveneens lid van Atletica. Axel - In het zaalvoetbalrayon Axel is deze week fors geschoten. Marine Service spande de kroon door met 17-6 var. Chalet te winnen. Deze winnende serie kwam tot stand doelpunten van Mike van Rossum (9x), Robin Wolfert (2x), Wieland (2x) en Ronny Witte (4x). Disco Love 2 kwam tot 1! rake inzetten tegen Alouette en won met 12-2 via treffers Mark de Jonge (3x), Angelo Hense (4x), Edwin d'Hont, Maricl Rooze en Edwin de Deyn (3x). In de duels Azalea-Engelhart (3-10), IZV 2-Van Alten (10-2) en De Ruyter-Steelant (10-1 werden de doelnetten eveneens gemakkelijk gevonden. OVERIGE UITSLAGEN Engelhard-Disco Love 1 3-3, Ratjetoe-Gravin 5-3, Gemeente-BroomchemieI 2-5, Disco Love 1-Dax 6-7. STAND V-Deco 16-32, Prifrius/Pluym 17-29, Marine Service 17-27, Benetton 16-25, Gravin 17-25, Ratjetoe 17-25, Disco Love 2 17-20, Gemeente 17-17, Engelhard 18-17, IZV 2 17-16, Azalea 17-15, Broomchemie 17-13, DaxJ 17-13, De Ruyter 17-12, Van Alten 17-9, Disco Love 1 18-8, Alouettet 17-3 Steelant 17-2. Axel - In de tweede divisie van het landelijke zaalvoetbal Bonte Hert het Goese Parbo met 5-4 in eigen huis verslager. Deze vierde zege heeft de kans op behoud van de behaalde] status, tweede divisionist,- een stuk dichterbij gebracht. ZVC/EB-Go kan dit na één seizoen zo goed als vergeten. T Geenen Sport werd in Den Dullaert opnieuw verloren. Deze I maal met 8-3. De mannen uit Kloosterzande wachten zodoende nog steeds op het eerste puntje. PARBO-BONTE HERT 4-5 - In de eerste helft zag het er niet al te best uit voor coach Henk Maas en zijn mannen. Edwin Held had voor 1-0 getekend, Arno Zwegers maakte vervolgens gelijk, waarna Michel Vermaas voor 2-1 zorgde en Michel Leonhart voor 2-2. Nog voor de doelwisseling maakte Harol Hazelaar er 3-2 van. Pal na de hervatting was het dezelfde speler die 4-! scoorde. Met nog een tiental minuten te gaan tekende invaller Dennis d'Olieslagers voor 4-3. In de slotfase bewees Michel Leonhart zijn vorm door nogmaals twee keer te scoren en winst bij de Hulstenaren te brengen. ZVC/EB-GO-GEENEN SPORT 3-8 - Geenen Sport was don nant. De ploeg uit Kloosterzande kwam klasse tekort en kreeg de rekening gepresenteerd. Na een 2-6-score bij de doelwisseling was het pleit reeds beslecht. Marco Verstraeten, Fred Kint en 1 van Bellen scoorden voor ZVC/EB-Go. Hoboken - Tijdens indoorwedstrijden in het Belgische Hoboken liep A-junior William de Block van RKHAV naar een persoon lijk record op de 200 meter. Dit met een tijd van 24,75 (zijn oude record stond op 25,12) wat hem een tweede plaats in zijn serie en een 28e in het totaal opleverde. Op de 60 meter eindigde hij in zijn serie als derde met 7,4. Inde halve finale werd hij zevende in 7,72. Zijn clubmakker Erwin Mortier werd bij de A-junioren op de 200 meter tweede in zijn serie in 23,54 waarmee hij in de totaalstand vijftiende werd. Op de 60 meter won Mortier zijn serie in 7,1. Vervolgens werd hij in de halve finale tweede (7,36) en zevende in de finale met 7,48. 'Ikd te ve boor Vincent Ronnes jijmegen - Het roept het jeeld op van dat reclame spotje. Een klein manneke op zijn fietsje een gevecht tegen de Je zou medelijden iet 'm krijgen. Maar geen jood. Het jongetje eet van jet spul waarvoor dit re clamespotje is bedoeld. Dus [dat komt wel goed. cp «PK KORFBAL Landelijk: Tjoba-All Ready (derde klasse N), Sportcentrum Goes, aan vang 15.40 uur, RWA-TOGO (derde klasse N), sporthal te Rhoon, aan vang 16.45 uur. Afdeling: BKC-Swift 3 (promotie klasse A), sporthal De Veerhoek t» Oostburg, aanvang 16.50 uur. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zee land eerste klasse: Jong Ambon- Oostburg. VOLLEYBAL District: Voorwaarts-Scheldesport (derde bekerronde vrouwen), sport hal 't Sportuus Axel, aanvang 17.30 uur. Morres 2-Dynamo'70 2 (derde bekerronde vrouwen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 14.00 uur. Savok-Voorwaarts (derde bekerron- de vrouwen), sporthal De Vlaande ren Sas van Gent, aanvang 16.15 uur. Voorwaarts-YVC (derde beker ronde mannen), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 17.30 uur. Savok- Mytilus 2 (derde bekerronde man nen), sporthal De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 16.15 uur. TENNIS Zondag 13 februari: Zeeuwse in- door-competitie: Drive 1-Animo 1 en Hulster Ambacht 1-Sluiskil 1 (mannen eerste klasse), Racketcen trum Terneuzen aanvang 11.00 uur. SJEF 1-Schouwen Duiveland 3 en TV Goes 1-SJEF 2 (mannen tweede klasse), Racketcentrum Kapelle aanvang 12.00 uur. MLTC 6-Drive 1 (mixed derde klasse), Racketcen- trum Kapelle aanvang 15.00 uur. Van onze biljartmedewerker Axel - De biljartvereniging NASA uit Axel heeft verge vorderde plannen om op nieuw een jeugdbiljartvereni ging in het leven te roepen. De eerste aanzet is gegeven. Die is in de vroege uren van de dinsdagavond zichtbaar in café Cambrinus te Axel. Dan acteren reeds enkele jeugd- biljarters onder de hoede van jeugdleiders. Dit aantal moet nog een groei ondergaan wil men in Axel definitief van de jeugdbiljartvereniging NASA spreken. Al eerder kon NASA, als één van de weinige Zeeuws-Vlaamse clubs, op een jeugdafdeling bo gen. „Twee jaar terug ging die afdeling ter ziele. Daarvoor ken den we enkele zeer succesvolle jaren. We hadden wel niet heel veel jeugdleden, maar de presta ties waren knap. De 17-jarige Kevin Linck veroverde destijds enkele kampioenschappen. Hij is nog steeds lid van onze vereni ging. Ook ons jeugdlid Rob Si mons was succesvol op districts niveau, maar hij heeft inmiddels afgehaakt. Stilaan verminderde het ledental van onze jeugdafde ling en dat was de reden dat we enkele jaren terug stopten," zegt Wim Ollebek, één van de initia tiefnemers voor verwezenlijking van een nieuwe jeugdbiljartver eniging. „Maar inmiddels hebben we weer geluiden opgevangen dat er belangstelling zou zijn onder de plaatselijke en regionale jeugd. We hebben momenteel reeds en kele leden, maar we streven naar een groter aantal. Om een goede start te kunnen maken moeten we zo'n achttal jeugdleden heb ben," zegt Piet Sol, die samen met de genoemde Wim Ollebek, Rinus Scheele en Bollie Linck de jeugd gaat begeleiden. Wim Ollebek vervolgt: „De kans is niet uitgesloten, dat er enkele jeugdbiljarters van Sluiskil bij ons komen. Die vereniging is inmiddels opgeheven en drie le den daarvan zouden wel interes se hebben om door te gaan. Zij zijn van harte welkom." Onder het alom bekende motto 'Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst', stort de biljartvereni ging NASA zich gretig op leden werving. In het kader van die actie past een introductie-avond. Piet Sol: „Dinsdag 22 februari houden we een introductie avond voor de jeugd. Dan komt Bram de Kraker, een erkend jeugdleider, ons instructies ge ven in het begeleiden van de jeugd en zal dan ook de aanwe zige jeugd onderricht geven. Ook Willy Brand, de jeugdconsul van ons district, zal dan acte de présence geven. We hopen dat de jeugd op deze introductie-avond zal reageren, al realiseren wij ons terdege dat het niet storm zal lopen. Biljarten is nu een maal niet zo in trek als voetbal," zegt Piet Sol. „Als we met een zeven- tot acht tal jeugdleden kunnen starten is dat voldoende basis voor ons. Daarop kunnen we voortbordu ren. De jeugd zal een aparte Twee leden van de toekomstige jeugdbiljartvereniging NASA in actie. foto camile schelstraete. competitie afwerken. We hebben hier twee fraaie biljarts in ons lokaal staan in een aparte wed strijdzaal. Mooier kan het toch niet," aldus Ollebek. „Overigens zijn geïnteresseerde jongeren altijd welkom. Zij hoe ven die introductie-avond niet af te wachten. Iedere dinsdag van 18.30 tot 20.00 uur kan de jeugd nu al aan de bak," besluit Piet Sol. Dick Buitelaar wist het vorige week al. „We zitten in een be langrijke fase. Het is goed dat we van Bennekom hebben ge- wonnnen. Het geeft vertrouwen en het was weer proeven aan de competitie. Vriendschappelijk spelen en winnen is mooi, verder moet je er niet te veel conclusies aan verbinden." Buitelaar dacht met name aan de forse 7-1-winst op Goes en 7-2-zege op Kloetin- ge en was dus duidelijk opge lucht dat de herstart, zij het buiten de schoonheidsprijzen vallend, positief was afgelopen. Voor hem tevens een nieuwe kans om de zaken met zijn for matie door te spreken. Want daarmee liep het vorige week niet best. „We moeten aan de organisatie vasthouden en niet allerlei andere activiteiten ont plooien," opperde de oefenmees- ter van Hoek, die daarmee doel de op de werkpaarden binnen zijn team, die zich als raspaar den wilden etaleren en dus te veel hooi op hun vork namen, waardoor de opbouw stokte. Dat DOVO een beter spelende tegenstander dan het met 'verre trappen gauw thuis' spelende Bennekom zal zijn, staat buiten kijf. Dit betekent tevens dat (levert levig nnd. oat blijkt al snel. Want terwijl ,iij over de stille landweg door het gure weer in de verte ver dwijnt, komt onder in beeld de (tekst: 'Jaren later werd Joop Zoe- [temelk wereldkampioen.' Zo willen we het zien: kleine haasjes die het met noeste arbeid [tot volkshelden weten te schop pen. Natuurlijk, de fiets is lichter geworden, de kledij aerodyna- lisch. En het voedsel beter ver antwoord dan die oerholiandse boterham met pindakaas. Maar liteindelijk gaat het om de ware nstelling. En daar is iets mis nee. Zeggen zij die het weten runnen. Bondscoach Piet Hoekstra, de eindverantwoordelijke voor on der andere de training van de nateurs, zegt over de jongste beneratie: „Verwend zijn ze mis schien niet. Maar ik denk wel dat hun incasseringsvermogen wat te vensen overlaat. Ze krijgen nogal jsnel een tik. Het zit niet goed met hun mentaliteit." Een andere ouwe rot, Joop Zoete- nelk, tegenwoordig assistent ploegleider van de WordPerfect- ploeg: „Ik denk dat ze te verwend rijn. Ze hebben te weinig gedaan, ie hebben te weinig geleden jvoordat ze prof worden. Vooral leen paar jaar geleden was het erg vat voor grote salarissen ze al regen voordat ze een kilometer padden gefietst. Alles wordt met een voor hen geregeld. Dat is niet ioed." Set advies van de man die het volgens het reclamespotje moest |doen met een potje pindakaas: „Ze moeten meer internationale [érvaring opdoen voordat ze prof vorden. Ze moeten niet alleen in die waaiers in de vlakke polders blijven zitten. Ze moeten de ber gen in." Zoetemelk zit daarmee helemaal op de lijn van zijn baas Jan Raas: |„Je hebt niks aan renners die (alleen maar in Nederland hebben gereden." Daarom voelt hij wel vat voor het idee van Post om een amateurploeg op te zetten vaarin de beste renners interna tionale ervaring zouden kunnen opdoen. Jaar hoe driftig er in het Neder- Van onze sportmedewerker Axel - Hoek liep, ondanks dat het vorige week niet best I speelde, een punt van naaste belager Barendrecht weg. I Zaterdag komt Hoek in Veenendaal uit tegen DOVO. Een I 'gastheer die op drie punten achterstand staat met één duel minder gespeeld. De hoofdrol geldt dus rechtstreeks als inzet. Hoek meer kans zal krijgen de opbouw beter te verzorgen. Geertjan de Smet is er van over tuigd. „DOVO speelt goed en dat ligt ons beter," stelde de West- dorpenaar, vorige week g voor het tweede doelpunt. Vraagtekens zet Hoek bij M meespelen van de vorige week uitgevallen Peter Hamelink. ,,Hjj zal wel bijtijds opgelapt zijn, oordeelde men. Lukt dat niet. dan kan Buitelaar opnieuw een beroep doen op Danny Mag die vorige week een schorsing uitzat. Kortom, verdedigend zi het wel snor met momenteel niet minder dan vier mandekkers (Leo en Jos Kayser, Danny Ma* gito en Erwin Dek). Voor de middenlijn heeft Buitelaar keuze uit de ijzersterk spelende Geert de Poorter, Mart van de Guchte, Wim Zoetewey, Tony Coppens, Peter Boerjan en Kurt Migom. Laatstgenoemd trio, in woonachtig, zat vorige week op de bank. Voor de frontlijn heet Buitelaar spelers als goaltjesd® Osmund Ogali, Geertjan de Sme en Remco van Keeken. Een groep waarvan Buitelaar zeg- „Zij moeten zaterdag bewijze» de besten te zijn." Dat dez oefenmeester afreist voor a winst, mag als bekend worde verondersteld. Buitelaar kie nooit voor iets anders. Eline Coene, de voormalige top-t

de Stem | 1994 | | pagina 10