VNO: Leeftijd aow moet hoger «fel Europese snelwegtol voor vrachtwagens Triii ni/ih krijgen Van Thijn nu echt weg uit Amsterdam Kamer wil voordeeltje kostwinners schrappen 'Interesse voor politiek neemt eerder toe dan af de stem 'Tien procent minder kosten voor elk jaar dat de leeftijd wordt opgetrokken' de stem ledereen is verliezer Westerterp houdt schik in strijd tegen carpoolstrook BINNENLAND A3 Lingerie van wereldklasse Nieuwe ambassadeur uit VS weet weinig van Nederland COMMENTAAR KIEZINGEN BINNENLAND KORT Politiebescherming nodig voor verdachte van seksueel misbruik I 3RUARI 1994 DONDERDAG 10 FEBRUARI 1994 Oen Haag/Bonn (anp/dpa) - i Nederlandse transporteurs I die door Duitsland, België, i Luxemburg of Denemarken i rijden, moeten met ingang [van volgend jaar snelwegtol i betalen. Dat is het gevolg van |een overeenkomst tussen de i vijf betrokken landen die gis- I ^ren in Brussel is onderte- i kend. Nederlandse transportbedrijven i krijgen de kosten van het Euro- i vignet voor de helft terug van de U a ■lit en die worden lang niet lal betaald. ent dus wel begrijpen dat Bt om grote posten. Ik ben aar een voorbeeld te not bp het ogenblik bezig mei Inslag van 65.000 guide: leb de indruk dat ik zwaai lrd word." legt hij goed los te kunnen I van zijn werk. „Als ik om Ir de deur achter me dicht Den ik alles kwijt," Deurwaarder. Maar u. bor iedereen het geval, „k (en collega gehad die in Itijd twee keer overspannen [veest. Hij heeft moeien tn met dit werk. Niet voo, I worden deurwaarders ie- lordig psychologisch I ondanks al je mensenket- |n je soms aardig de mist in len je moet je dan toch He weten te houden." Irf best te bekennen dat tt lid tot tijd een betonnen l'oor mijn kop plak als ik [ver krijsende mannen pen kom te staan. Toch jer ik ook dan zoveel moge- lijn gevoel voor humor [ren. Humor is in mijn oj jterk wapen om het gi te krijgen." Issie laarschuwt niet te geloven Irlei verhalen over de deur- lier. „Ik heb nog nooit een lussen de deur gezet," zegt Ik kijk wel uit, ik heb er pijnlijke voet voor over." isie van de tegenpartij ligt Ivoor de hand. „Er wordt pns een bril van het hoofd npt en iemand krijgt wel leen jaap in zijn wenk- Maar het is zeker niet |e orde van de dag. Ik heb 1 elf jaar één keer thuis een een door de ruiten gehad, wanbetalers waren achter pdres gekomen door achter fen naar mijn huis te rijden. Jmaak ik geen drama van. [oet mijn vrouw ook niet en i voor mij het allerbelang- rdencentra, die gaan ge- pn door ondanks alle pro- en. meer dan 600.000 leden de bonden zien gelukkig jzamerhand in, dat hun .uurders niet anders kun- doen, dan beleefd om dacht vragen bij de minis- en de kamerleden. Daar- melden ouderen zich da- jks bij tientallen als lid of lateur voor de Politieke te 55+, die zoals het zich reeds laat aanzien met ninste tien afgevaardig- in de nieuwe Tweede Ka- vertegenwoordigd za' Al deze ouderen hebben ■zien, dat de beslissingen fit land gelukkig maar op plaats worden genomen, telijk in het parlement. Er uiteraard vele kiezers, nog niet hebben gehoord de Unie 55+. Maar dat nt, omdat we ons propa- dakruit nog even droog len houden, om verwar- te voorkomen, tot na de kiezingen voor de gemeen- iden. leer Arendskerke, de Beijer overheid. Dat gebeurt via nog vast te stellen compenserende belastingmaatregelen. De Eurotol geldt voor zware vrachtwagens vanaf twaalf ton en vloeit voort uit internationale afspraken die vorig jaar juni in Brussel zijn gemaakt. Tegen be taling kunnen transportbedrij ven een zogeheten Eurovignet kopen, dat recht geeft op het gebruik van de snelwegen in de vijf landen. Voor vrachtwagens met vier of meer assen kost het vignet 1250 ecu (2725 gulden) per jaar. Vrachtwagens met twee of drie assen betalen 750 ecu per jaar. Het vignet kan ook worden aan geschaft voor de periode van een maand, een week of een dag. Het Nederlandse kabinet wil het vignet ook voor het binnenlands vervoer instellen. De Tweede Kamer moet daarover nog be sluiten. Tot het Eurovignet is besloten, nadat Duitsland plannen had ontvouwd om eenzijdig een na tionale tolheffing in te voeren. De Duitse verkeersminister Wis- smann, die de voorwaarden voor het Eurovignet gisteren bekend maakte, noemt de maatregel noodzakelijk gezien de dramati sche groei van het verkeer. Hij zegt er niet aan te twijfelen dat de Bondsdag (parlement) met het besluit zal instemmen. De heffing levert volgens de mi nister ongeveer zevenhonderd miljoen mark per jaar op. Dat geld komt ten goede aan de wegenbouw. Wissmann heeft la ten weten dat de heffingen op middellange termijn omhoog zullen gaan. De vervoerdersorganisatie EVO in Zoetermeer noemt de komst van het Eurovignet vervelend, maar bekend. Nieuw is dat het vignet alleen geldt voor de snel wegen, aldus een woordvoerder. De plannen van de regering- Lubbers om ook in Nederland een vignet in te voeren noemt hij een 'onterechte en ordinaire be lastingmaatregel'. „Het grootste deel van de transporten blijft in Nederland." Den Haag (anp) - Het VNO wil dat de leeftijd waarop de aow ingaat (thans 65 jaar) mogelijk op termijn omhoog i gaat. Elk jaar dat de leeftijd wordt opgetrokken, scheelt tien procent in de kosten. Het VNO vindt het 'reëel' om de aow-leeftijd geleidelijk op te schroeven tot 67 of 68 jaar. Dat zei VNO-voorzitter Rinnooy Kan gisteren tijdens een persbijeen komst in Den Haag. Ook zal de aow-uitkering in ver gelijking met de lonen de ko mende tijd omlaag moeten. Net als het CDA vinden de werkge vers dat de uitkeringen de ko mende vier jaar bevroren moeten worden. De aow moet wel 'op een behoorlijk niveau' blijven. De werkgeversorganisatie ziet beide zaken als oplossingen om in Nederland nog aanvaardbare oudedagsvoorzieningen in stand houden zonder dat zoiets gevol gen heeft voor de loonkosten. Het VNO vreest dat de pensioe nen en de aow de komende jaren schrikbarend duur worden, on der meer door de vergrijzing. Volgens Rinnooy Kan dreigen bij ongewijzigd beleid de pensioen kosten de komende tien jaar tot 135 procent hoger te worden. Hierdoor stijgen eveneens de loonkosten en dat wil het VNO koste wat kost voorkomen. De WD heeft daarover een ini tiatief-wetsontwerp ingediend, dat de steun heeft van alle par- (ADVERTENTIE) INTER NATIONAL SUCCES IN de politiek hangt af van het gewicht van het thema, mislukkingen daarentegen niet. Het vliegveld Zestienhoven is nauwelijks een belangrijk onderwerp. Zeker niet als het vergele ken wordt met op hetzelfde terrein spelende zaken als de Betuwelijn, de TGV en de uitbreiding van Schiphol. Toch is een betrekkelijk kleine zaak als het stadsvliegveld van Rotterdam goed voor imago-beschadiging van vrijwel alle betrokkenen. Eerst verloor milieuminister Alders in het kabinet en dat terwijl J"J20 boog opgeeft van zijn invloed en resultaten. Vervolgens leed PvdA-leider Kok een nederlaag doordat zijn eigen partijge noten zich in de Tweede Kamer tegen hem keerden. Het gevolg Arb 'd611 f)u'3''c'ta'r modderfiguur voor de hele Partij van de Tegelijkertijd werd mevrouw Maij door haar CDA-partijgenoten in de steek gelaten in de Tweede Kamer en dat net nadat zij met enige triomf in haar stem haar overwinning in de ministerraad nad weten uit te buiten in de pers. Voor het CDA bleek een receptie van een oud-collega belangrijker dan het politieke lot van een partijgenoot-bewindsvrouw. Ue vijfde verliezer is Rotterdam. Burgemeester Peper en wethou der Linthorst hebben dat in hun reacties ook benadrukt. De door net huidige gemeentebestuur zo gewenste .beëindiging van twintig jaar discussie is verder uit zicht dan ooit tevoren. ue zesde verliezer is dezelfde als de eerste, minister Alders. Het Parlement leek hem alsnog aan een overwinning te helpen, de brief van premier Lubbers van gisteren maakt duidelijk dat zelfs to n resultaat in de herkansing hem niet gegund is. ue zevende en laatste verliezer is de Tweede Kamer zelf. weliswaar schrijft de eerste minister dat hij op uitstel aankoerst en is uitstel in de Nederlandse politieke zeden vaak hetzelfde als Bhf de. Kamer verlangde afstel. De motie-Lankhorst wordt eenter feitelijk niet uitgevoerd. De GroenLinks-fractieleider kan aaar met over de hoogste boom in, want hij is voldoende realist te(weten dat elke volgende parlementaire actie gedwars boomd zal worden. Lankhorst kan zijn oppositionele succes dus slechts gedeeltelijk exploiteren. is maar een les voor alle verliezers. Ook betrekkelijk onbelang- We zaken verdienen voldoende aandacht en voorbereiding. Naast de mogelijke verhoging van aow-leeftijd en relatieve verlaging van de uitkering pleit het VNO ervoor om het aanvul lende, collectieve oudedagspen- sioen los te koppelen van de hoogte van de aow. Dat betekent dat de huidige norm van zeven tig procent van het laatst ver diende loon verdwijnt. Rinnooy Kan wilde zich niet vastpinnen op een nieuwe, lagere norm. De VNO-voorzitter ziet liever dat werknemers en werk gevers in decentraal overleg be palen tot welk niveau het pen sioen de aow-uitkering moet aanvullen. Ideeën over het pre-pensioen in plaats van de vut, zoals bij de vakbeweging in zwang zijn, ziet het VNO niet zitten. Bij het pre-pensioen kunnen werkne mers in zekere mate zelf bepalen wanneer zij met pensioen gaan. De- christelijke werkgevers (NCW) hebben zich al eerder negatief uitgelaten over het pre pensioen. Ondernemers ver wachten dat werknemers bij zo'n regeling massaal kiezen voor een vroege uittreding. Den Haag - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil het voordeel van kostwinners in de loon- en inkomstenbelasting afschaffen. tijen, uitgezonderd het CDA en de kleine christelijke partijen. Als in een gezin de vrouw niet werkt mag de belastingvrije voet (dit jaar 5925 gulden) overgedra gen worden aan de kostwinner, de man dus. Omdat die meestal met zijn inkomen in het vijftig- procents tarief valt, levert die overheveling al gauw 3000 gul den op. De Emancipatieraad is daar al jaren tegen te keer gegaan, om dat het vrouwen die betaald gaan werken in feite straft: de man raakt zijn dubbele belas tingvrije voet kwijt, terwijl de vrouw met een klein baantje en bescheidener inkomen in de eer ste belastingschijf met het tarief van ruim 38 procent veel minder belastingvoordeel opstrijkt (ruim 2000 gulden). Het CDA vindt dat het niet juist om het gezin van de huisvrouw, die kinderen verzorgt in plaats van buitenshuis te werken, het fiscale voordeel van in doorsnee 3000 gulden te onthouden. De Amsterdamse interim-burgemeester Frank de Grave (links) overhandigt minister Ed van Thijn van Binnenlandse Zaken de gouden medaille van de stad Amsterdam. Van Thijn nam gisteren officieel afscheid van 'het mooiste ambt dat een Amsterdammer kan bekleden'. Door zijn overhaaste vertrek naar Den Haag na het overlijden van minister len Dales was het daar nog niet van gekomen. foto anp Van onze Haagse redactie Hilversum/Ulvenhout - „En gaat u nu twee dagen zitten?" Een bulderende lach. „Hahaha, nee, nee, nee." Oud-minister Tjerk Westerterp houdt schik in zijn kruistocht tegen de carpoolstrook op de Al (Amersfoort-Amsterdam). Washington (ap) - De nieuwe Amerikaanse ambassadeur K. Terry Dornbush heeft geen ervaring met buitenlandse politiek of diplomatie. Hij weet niet veel van Nederland. Dit blijkt uit gegevens die het Witte Huis over hem naar de Senaat heeft gestuurd. Dinsdag keurde de Senaat zijn benoe ming goed. De Amerikaanse wet vereist dat een ambassadeur alle aspecten van het land kent waar hij wordt geplaatst. Dornbush (60) maakte in Atlan ta, Georgia, carrière als bankier en staat bekend als een van de grotere geldschieters van de De mocraten. Sinds 1989 droeg zijn familie om precies te zijn 256.757 dollar bij aan verkie zingscampagnes van Democrati sche kandidaten. Van dat bedrag kwam 80.900 dollar uit zijn ei gen portemonnee. President Clinton koos hem uit wegens zijn 'succesvolle carrière als zakenman' en betrokkenheid bij 'een aantal maatschappelijke activiteiten' binnen de Verenigde Staten. Wat die activiteiten wa ren werd er in de benoemingspa pieren niet bij vermeld. Dornbush, die in het leger een opleiding kreeg tot reservist, studeerde af aan de Vanderbilt Universiteit en volgde daarna colleges op de rechtenfaculteit van de Emory Universiteit en het New York Institute of Finance. De kantonrechter in Hilversum veroordeelde hem gisteren tot honderd gulden boete of twee dagen brommen, omdat hij op 27 oktober vorig jaar zonder inzit tenden op de carpoolstrook reed. Dat vonnis deert de Ulvenhouter Westerterp niet. „We gaan in beroep." Hij vindt de wissel- strook discriminerend voor solo- rijdende automobilisten. Het ex periment van minister Maij- Weggen van Verkeer en Water staat vindt hij een mislukking. Uit protest liet hij zich daarom opzettelijk bekeuren. De oud-minister werd daarvoor gisteren veroordeeld. Maar de kantonrechter mr. F. Bienfait legde wel een foutje van Maij bloot. Het blauwe bord 'Carpool 3+ Amsterdam', dat de uitzonde ringen aangeeft op het algemene inrijverbod voor de carpool strook, had tot 2 december geen rechtskracht door te late publi catie in het Staatsblad. Daarom was tot 2 december eigenlijk iedere gebruiker van de carpool strook (ook de mensen die wel carpoolden) in overtreding. Dus ook Tjerk Westerterp. Hij was een van de slechts 78 mensen die werden bekeurd. De veroordeelde betreurt het dat de kantonrechter zich niet heeft uitgesproken over de kern van het vraagstuk: bestaat er eigen lijk wel een juridische basis voor de carpoolstrook, die tijdens de ochtendspits alleen toegankelijk is voor auto's met minimaal drie inzittenden, motoren en bussen. Daarom wil hij in hoger beroep. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat geeft nog geen com mentaar op de uitspraak van de kantonrechter. Leiden (anp) - „Er wordt de laatste tijd weer veel gesproken over het afnemende vertrouwen in de politiek. Onzin. De be langstelling voor politiek neemt eerder toe dan af. Dat blijkt uit alle onderzoeken." Dr. Ron Hillebrand, politico loog aan de Rijksuniversiteit Leiden en zelf PvdA-raadslid in deze stad, verzet zich met klem tegen het beeld dat de Nederlanders zich steeds meer zouden afkeren van het politie ke bedrijf. Uit onderzoek blijkt volgens hem niets dat wijst op een groeiende kloof tussen burgers en politici. Toegegeven, de op komst bij de gemeenteraads verkiezingen van 1990 was te leurstellend laag: iets meer dan zestig procent van de kiezers bracht toen zijn stem uit, zo'n twaalf procent minder dan bij de raadsverkiezingen in 1986. Maar de Leidse onderzoeker ziet geen reden om daaruit har de conclusies te trekken. De mensen gaan wel anders om met politiek. Vroeger vonden ze algemeen dat stemmen een bur gerplicht was. Niet stemmen was een taboe, dat de laatste jaren doorbroken is. „Je mag er nu openlijk voor uitkomen dat je niet gaat stemmen. Maar van een zogenaamd toenemend cy nisme blijkt niets uit de cij fers," weet Hillebrand. Ook het grote aantal zwevende kiezers wijst volgens hem niet op een verminderde belangstel ling voor de politiek. „Vroeger was het duidelijk: een katho liek stemde op de KVP en een arbeider op de PvdA. Door ont zuiling en doordat de ideologi sche verschillen tussen de par tijen kleiner zijn geworden, stappen de kiezers gemakkelij ker over naar een andere partij. Veel mensen weten nog niet op welke partij ze straks hun stem uitbrengen. Maar is dat onvre de of maken ze tegenwoordig een weloverwogener keuze?" Het maakt voor de uitslagen van gemeenteraadsverkiezin gen vrijwel niets uit of de plaatselijke politici of politieke partijen het goed of slecht heb ben gedaan. De kiezers belonen goed gedrag van plaatselijke politici vrijwel niet en straffen slecht beleid niet af, is uit on derzoek gebleken. „Als een plaatselijke coryfee het goed heeft gedaan, wint hij of zij hooguit één zeteltje." Mensen stemmen lokaal bijna altijd hetzelfde als voor de Tweede Kamer. Een kleine uit zondering is het verschijnsel lokale partij. Maar de aanhang van de lokalen loopt steeds meer terug. In '74 kregen zij nog twintig procent van de stemmen, in '86 was dat nog maar tien. Hillebrand: „De plaatselijke partijen pikken hun graantjes nog wel mee. Maar ik zie voor dit soort par tijen geen grote rol weggelegd. Daarvoor krijgen ze te weinig publiciteit." Hillebrand heeft kort geleden onderzoek afgerond naar de werkzaamheden van gemeente raadsleden. Daarover was wei nig bekend. Nu blijkt dat de plaatselijke volksvertegen woordigers ruim zestig procent van hun tijd besteden aan het lezen van stukken en het bijwo nen van vergaderingen. Slechts tien procent van de tijd wordt besteed aan contact met de burgers. Opvallend is dat blijkt dat raadsleden niet anders willen: 54 procent vindt dat ze genoeg tijd heeft om het raadswerk bevredigend te kunnen doen. Slechts 31 procent vindt dat ze tijd tekort komt. Slim, slim, slim. Je verhoogt de aow-gerechtigde leeftijd met een jaar en dat kost de staat dan 10 procent minder. Het VNO heeft dat onderzocht. Ieder jaar extra zal eenzelfde besparing opleveren. Het zal wel naïef zijn om te denken dat de aow kosteloos wordt als de leeftijdgrens 75 jaar wordt. Alhoewel, als iedereen die het mee mag maken, tot zijn 75e moet blijven werken én dokken, dan wordt dat een leuk potje. Ik vind het een misselijkmakende gedachte die het VNO heeft gelanceerd. Het idee alleen dat je ook na je vijfenzestigste nog door zult moeten werken om het hoofd boven water te kunnen houden, schrikt me af. Tot nog toe was het 'aardige' van de aow dat je op een afgesproken moment van welverdiende rust kon gaan genieten. Voor velen was die verre leeftijd van 65 een schrale troost, maar het was tenminste iets om naar uit te kijken. Als de datum van aow verder naar achteren geschoven wordt, wordt het leven voor veel mensen evenredig veel uitzichtlozen Als die aow dan ook nog eens fors lager zal zijn. dan is dat perspectief nog beroerder. Zouden die werkgevers misschien denken dat na 1999 de jaarteller weer op 1900 springt? MERIJN Oud-minister Vrolijk (74) overleden Den Haag - Oud-minister mr. Maarten Vrolijk (PvdA) is maandag in zijn woonplaats Den Haag overleden. Dat heeft zijn familie gisteren bekendgemaakt. Vrolijk was minister van CRM in het kabinet Cals (1965-1966). Hij is 74 jaar geworden. Twaalf jaar lang, van 1972 tot 1984, was Vrolijk Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Ook was hij lid van de Raad van State. Weer veearts verdacht van fraude Boxtel - Opnieuw wordt een veearts verdacht van fraude met bloedmonsters. Een onderzoek naar mogelijke malversaties door nog meer dierenartsen loopt nog. Dit heeft de directeur van de Gezondheidsdienst voor Dieren in Zuid-Nederland, drs. C.Da- men, meegedeeld. Varkenshouders die hun dieren exporteren, moeten regelmatig bloedmonsters laten nemen bij meerdere varkens ter voorkoming van blaasjesziekte. Vorige week werd bekend dat een veearts in Bakel op tachtig bedrijven slechts bloed had afgetapt bij één varken. De man die nu is aangehouden, heeft inmiddels bekend. Hoe de fraude heeft plaatsgevonden of wie de veearts is, wilde de AID gisteren nog niet zeggen. Vijf miljoen voor sociale advocatuur Den Haag - Het ministerie van Justitie betaalt de sociale advocatuur alsnog een tegemoetkoming van vijf miljoen gulden over de kosten van 1993. Tot de invoering van de wet op de rechtsbijstand op 1 januari 1994, waardoor de tarieven met 25 procent konden verhogen, waren de vergoedingen die de sociaal-advocaten kregen ontoe reikend. Daarom kreeg elke advocaat in 1991 en 1992 een tegemoetkoming van 16.000 gulden. Toen invoering van de wet in '93 niet haalbaar bleek, verzocht zowel de Tweede Kamer als de sociale advocatuur alsnog om een vergoeding voor dat jaar. Reddingsplan bedrijf pakt verkeerd uit Rotterdam - Een 44-jarige Rotterdammer en een 45-jarige Dordtenaar hebben getracht met duistere praktijken hun niet al te best draaiende bedrijf te redden. Zij lieten eerst hun eigen auto's 'stelen' om ze vervolgens door te verkopen. Daarna begonnen zij een handel in gestolen wagens. De politie heeft in totaal zes verdachten in deze zaak aangehouden, onder wie een 34-jarige inwoner van Gilze en Rijen. De voertuigen werden gestolen in Rotterdam, Dordrecht, Holten en Delft. Het betrof vooral duurdere merken met een totale waarde van 400.000 gulden. Van de gestolen waar zijn drie wagens niet teruggevonden. De politie denkt dat ze ergens in Polen rondrijden. De zes verdachten hebben inmiddels bekend en zijn weer op vrije voeten. Zij moeten de verzekering terugbetalen. Bosnië-piloten oefenen op Vlieland Den Haag - F-16-vliegers van de Nederlandse luchtmacht oefenen vanaf maandag op het militaire oefenterrein de Vlie- horst op Vlieland twee weken lang met het afgooien van 30 echte bommen van 500 pond elk. De piloten gaan binnenkort dienst doen boven Bosnië. De bevolking van Vlieland en Texel is er zwaar op tegen wegens de herrie en de schade aan milieu en huizen. Daarom heeft Defensie besloten dat er slechts een uur per dag wordt gevlogen. De Raad van Kerken heeft alle kerken gisteren opgeroepen in de vastentijd zaterdags om twaalf uur de klokken te luiden voor vrede in ex-Joegoslavië. Dit als protest tegen nationalisme, racisme en etnisch geweld, zegt secretaris ds. W. van der Zee van de Raad. Kamer wil abonnee-televisie Den Haag - De Tweede Kamer wil dat de Hilversumse omroepen toestemming krijgen voor het exploiteren van abonnee-televisie. Zo hoopt de Kamer de rechten voor uitzending van sportwed strijden te behouden voor de publieke omroep. Nu al moet Hilversum steeds meer geld op tafel leggen bij het verwerven van de sportrechten. Er is al terrein verloren aan de commer ciële omroep. Bij abonnee-tv betalen de kijkers contributie. Dat is nu al het geval bij Film-net. De huidige mediawet biedt de Hilversumse omroepen niet de mogelijkheid om abonnee-televisie aan te bieden. PvdA, WD en RPF willen van minister D'Ancona (Cultuur) weten of zij de wet wil wijzigen. Meppel (anp) - Een 50-jarige man uit Meppel is dinsdagavond onder bescherming van de politie vanuit zijn huis overge bracht naar het politiebureau nadat hij betrapt was op seksueel misbruik van een 9-jarig meisje. Ongeveer veertig buurtbewoners dreigden hun woede op de man te koelen toen het vermiste meisje ontkleed in zijn huis werd aangetrof fen. Het meisje was omstreeks vijf uur 's middags door haar ouders als vermist bij de politie gemeld. Aan een daarop volgende zoekactie namen bewoners van de wijk Haveltermade deel. Toen ze omstreeks negen uur 's avonds hulpgeroep van het kind uit de woning van de man hoorden, gooiden ze een vuilcontainer door een ruit van het huis. Het ontredderde meisje werd ontkleed aangetroffen. De man was eveneens vrijwel naakt. Omdat de politie vreesde dat de woedende meningte zich buiten aan de man zou vergrijpen, werd hij in het huis vastgehouden tot agenten van naburige korpsen ter plekke waren. De man is eerder wegens zedenzaken met de politie in aanraking geweest. Hij is ingesloten.

de Stem | 1994 | | pagina 3