D66 Hulst wil dag en nacht bereikbaar zijn voor achterban Drukte bij sociale dienst Axel Diamanten huwelijk in Hulst Gouden Gregoriuskoor repeteert Vieringtoren na een eeuw terug op de grond jaar bestem Uitkeringsgerechtigden uit hele land komen naar Zeeuws-Vlaamse gemeente Zeeuwse muziekschool start vier meuwe cursussen m regio Zeeuws-Vlaanderen iculieren KORTING (ader van de Wet Gehandicapten C2 Een gebed tot Sint-Clara "I V ankje, jubileum, lijk, verloving, "tatie, examen, enz. m 1.09 incl. BTW, erplicht. Foto of 135 X 40 mm verige tarieven op 's worden niet eerd. f geef uw tekst ing af bij één van riftelijke opgaven eaccepteerd indien nd zijn, ook indien ijgevoegd is. t recht voor teksten edenen te weigeren, klachten bereiken tekst behoudt de ht voor om de naam bekend te maken. Iman heeft nu ■wordt vandaag ps, Anja, Karin, i Martin. Jjders van Hulst maken op fin de Inspraakverordening Jgang van 11 februari tot en afdeling Burgerzaken, bu- de gemeentesecretarie ter ling voorzieningen gehandi- |ergoedingen en eigen bij- gehandicapten; concept- I Wet voorzieningen gehan- i Wet voorzieningen gehan- fcaf die datum heeft de ge loor woningaanpassingen ervoersvoorzieningen en rol- j wonende gehandicapten. Ing worden de hoofdlijnen ferstrekkingenbeleid vastge- rm, waarin de voorzienin- lerleend; Itrekking tot toekenning, de biging en de terugvordering laaronder het inwinnen van een voorziening kan worden ^ordt het gemeentelijke be- eigen bijdragen van gehan- |van de financiële tegemoet- i en gemaximeerde ver- kingenbeleid zijn nadere be- die bij de uitvoering van de uit in acht dienen te worden n tervisielegging kunnen leling of schriftelijk hun _ept-verordening, het dingen en eigen bijdragen ;kingenbeleid naar voren men worden gericht aan het iter en Wethouders voor- 60 AA te Hulst, inen worden ingebracht tij- 1994 om 19.30 uur in de Hulst te houden hoorzitting. emeester en wethouders Hulst urgemeester, Or. A.A.L.G.M. Kessen ecretaris, -I. van Geesbergen DONDERDAG 10 FEBRUARI 1994 Noveen st.-ciara belangrijk. Vraag alleen positieve dingen. Bid negen dagen het weesgegroet bij een branden de kaars, ook als u er geen zin in heeft, vraag twee dingen die vast onmogelijk lijken, om verhoord te worden en iets wat u heel erg ter harte gaat. Laat de negende dag de kaars geheel opbranden en publi ceer dit bericht. u krijgt wat u vroeg." Mocht u, lieve lezer, deze ad vertentie over een dag of tien in opvallende opmaak in onze krant aantreffen, weet dan dat ik de plaatsingsopdracht heb gegeven. Tenminste... als St.- Clara geeft wat ik haar vraag. Ik wil u, gezien het algemeen Zeeuwse karakter van mijn bede u de strekking ervan niet onthouden. U moogt derhalve kennisnemen van het begelei dend gebed, dat ik negen da gen lang, terwijl de kaars langzaam opbrandt, naar de hemelse dreven zal opzenden: „O, lofwaardige vrome maagd, gij geestelijke halfzus ter van de heilige Franciscus van Assisi - verhoor het gebed dat ik in alle nederigheid en vol geloof voor uw hemelse zetel deponeer! Ik smeek u de volgende twee positieve din gen te verhoren, ik zal u eren met een advertentie over drie kolom. 1. Maak alstublieft de sluiting van de kleine bejaardenhui zen ongedaan en 2. keer de varkensinvasie die Zeeuws-Vlaanderen bedreigt! Want ziet. lofwaardige "maagd - er gebeuren erge dingen in dit ooit zo vredige en welva rende stukje van Nederland. De bejaarden wordt een ver diende rustplaats in hun klei ne en sfeervolle tehuizen ont zegd, ja - een half dozijn van deze tehuizen wordt gesloten, maar onderwijl bereidt Zeeuws-Vlaanderen zich voor op de opening van een stelle tje varkensmesterijen, afkom stig uit Brabant, waar ze geen plaats meer hebben voor de poep van hun tienduizenden knorhanen. Mijn nederige bede aan u, lofwaardige Clara, luidt dan ook; Geef onze bejaarden een waardige plaats in onze sa menleving en laat de varkens eruit verdwijnen. Bedenk, o HULST - Café De Vrijbuiter, 20 uur prijs- kaarting. KLOOSTERZANDE -Café De Kastanje, 19.30 uur vleeskaarting, 19.00 uur tafel voetbaltoernooi LAMSWAARDE - Café De Vier Jaargetijden. 13.30 uur schieting voor bejaarden. TERNEUZEN keren. GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur kaarting. CLINGE -Malpertuus, 13 uur dansen en bingo ANBO. SAS VAN GENT -De Roselaer, 14 uur koersbal KBO. STOPPELDIJK - 't Gelaag, 13.30 uur bingo KBO. KAARTINGEN Graauw - Gemeenschapshuis, zestien personen. Jokeren: 1. me vrouw Weemaes, 2. mevrouw Van Geertruy, 3. mevrouw De Koster. Kloosterzande - Zaal De Reizen de Man, dertig personen. Bieden: 1. J. van der Hooft, 2. N. Goossen, 3. J. Schalje. Jokeren: 1. mevrouw Verschuren, 2. N. Dreessen, 3. mevrouw Haulez. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, dertig personen. Bieden: 1. P. Poppe, 2. C. Smit, 3. N. van Biezen. Jokeren: 1. G. de Wit, 2. E. Claessens, 3. M. de Pan. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 32 personen. Bieden: 1. Ch. Ongenae, 2. J. Elegeert, 3. A. de Booy. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn, 49 personen. Bieden: 1. R. de Kort, 2. L. van Goethem, 3. me- rouw Eggermont. Jokeren: 1. me vrouw Van Poorten, 2. mevrouw Van Vooren, 3. mevrouw Tiele- man. Graauw - Gemeenschapshuis, 29 personen. Bieden: 1. J. van Cam- pen, 2. C. Boone, 3. A. Burm. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 24 personen. Bieden: 1. mevrouw Van de Hemel, 2. D. Reyers, 3. P. Jonkers. Jokeren: 1. F. Pieters, 2. mevrouw Van Vooren, 3. I. de Waal. Westdorpe - Zaal Concordia, 24 personen. Bieden: 1. P. de Guch- tenaere, 2. W. Calle, 3. R. van Hecke. Axel - Gregoriuseentrum, 38 per sonen. Bieden: 1. J. Corbeel, 2. E. Peeters, 3. M. Keizer. Hulst - Zaal De Vrijbuiter, twin tig personen. Bieden: 1. mevrouw Tilleman, 2. R. Tilleman, 3. A. van Dorselaer. Jokeren: 1. L. Bogaert, 2. R. Verbrugge, 3. L. de Bruyn. Kloosterzande - Zaal De Kastan je, 32 personen. Bieden: 1. Th. Neve, 2. J. Neve, 3. N. Goossen. Jokeren: 1. N. Dreessen, 2. A. de Waal, 3. mevrouw Schalje. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 24 perosnen. Bieden: 1. A. Dobbe laar, 2. J. Schalje, 3. P. Poppe. Jokeren: 1. M. Haulez, 2. F. Buys, 3. M. van Campenhout. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 31 personen. Bieden: 1. E. Pica- vet, 2. Th. van Kruyssen, 3. H. van Goethem. Jokeren: 1. A. Rot tier, 2. J. van de Hemel, 3. K. Rijk. Kloosterzande - Zaal De Reizen de Man, twintig personen. Bie den: 1. mevrouw De Waal-Baart, 2. mevrouw Hemelaar, 3. T. Ke gels. Heikant - Zaal Du Commerce, 42 personen. Bieden: 1. E. Franken, 2. Th. de Block, 3. P. Valent. Jokeren: 1. mevrouw Ferket, 2. mevrouw D'Hooghe, 3. mevrouw Rombout. Stoppeldijk - Kantine voetbal vereniging Vogelwaarde, 38 per sonen. Bieden: 1. R. Verbist, 2. W. van Dijk, 3. G. van Bunderen. Van onze verslaggever Hulst - D66 in Hulst sluit zich na de gemeen teraadsverkiezingen niet op in een ivoren toren om daar pas over vier jaar weer uit te komen. De democraten voelen er niets voor om alleen achteraf verantwoording af te leggen aan de kiezers, maar zoeken voortdurend de confrontatie met hun achterban. De mensen van D66 zijn dag en nacht bereikbaar. De afdeling Hulst maakt die werkwijze bekend in een toelichting op het verkiezingsprogramma: „Het ligt in de bedoeling dat altijd tenminste een D66-raadslid en één afdelingslid voor een gesprek beschikbaar is. Op die manier kan de burgerij de vinger aan de pols houden. D66 kan de opgedane ervaringen en meningen mee afwegen bij de raads besluiten of problemen bij het gemeentelijk appa raat aan de orde stellen. Bij de beoogde consulta ties over en weer zijn in principe alle particuliere, groeps-, wijk-, kern- en algemene zaken bespreek baar", aldus D66. D66 gaat er vanuit minstens een zetel in de nieuwe raad te bemachtigen. Zodra de nieuwe raad is geïnstalleerd zal D66 regelmatig een rondje langs de dorpen maken en spreekuren houden. „Wij houden de burgers in ere", luidt de keiharde belofte. D66 streeft de komende raadsperiode onder het motto 'genoeg is beter' naar lagere plaatselijke belastingen. D66 vindt dat alle uitgaven in propor tie moeten zijn met het algemeen nut en het profijtbeginsel. D66 zoekt het ook in betere voor waarden voor bedrijfsvestiging in de gemeente en wil toe naar en minder vrijblijvende gemeentelijke boekhouding. Volgens D66 zijn de meerjarenra mingen tot nu toe weinig betrouwbaar gebleken. D66 mist ook een strenge budgetbewaking met kwartaalrapportages. hemelse advertentiewerver, dat ooit onze Heer en Hei land een hele kudde varkens in zee heeft gejaagd, nadat Hij in hun schedels de boze geesten van een aantal beze tenen had ingestraald. (Zo noemen wij dit tegenwoor dig.) Ik zie wat dit betreft enkele interessnte opties lig gen! Als gij mijn verzoek tot elimi nering van de varkensstapel daarboven in het werkoverleg gaat brengen, waarbij ik op positie vrees van uw geeste lijke broeder, de heilige die renvriend Franciscus, weet dan dat ik ook reeds tevreden zal zijn met een consumptie stop op varkensvlees. Indien, vrome maagd, zelfs dat niet haalbaar is, zorg dan tenminste dat die varkens in Brabant blijven samen met hun fokkers, hun mest. hun maïsvelden, hun giertanks en hun scherpe stank. Indien gij mijn bede verhoort, nobele Sint-Clara, dan zal ik uw da den prijzen met een breed uitgemeten advertentie in mijn lijfblad. Ik zal u een bewijsnummer laten toezen den. Zoudt gij mij niet willen ver horen. om welke reden dan ook, doe het dan omwille van de arme kinderen van de scholengemeenschap Het Zwin te Oostburg, die immers in het vooruitzicht van de stankgolven die hen bedrei gen, nu al hoesten als zeehon den. En hierbij ontsteek ik in geloof en vertrouwen mijn kaarsje Sluiskil - Zaal Atlanta, vijftig personen. Bieden; 1. G. Boerjan, 2. A. Naeye, 3. L. Serarens. Joke ren: 1. mevrouw Van Opdorp, 2. mevrouw Neve, 3. mevrouw Doe selaar. Terneuzen - Zaal Du Commerce, 48 personen. Bieden; 1. P. Corne lls, 2.1. Naeye, 3. M. Destombes. Hoek - Camping De Braakman, 47 personen. Bieden: 1. G. de Deyn, 2. G. Boerjan, 3. J. Von- hout. Jokeren: 1. A. Jansen, 2. mevrouw Naeye, 3. mevrowu Vonhout. Hulst - Zaal De Kroon, 48 'perso nen. Jokeren: 1. N. Schalje. 2. F. Buys, 3. G. Domines. Bieden: 1. M. Haulez, 2. H. Coalone, 3. C. Hermans. Eede - Hof van Eede: 1. Julia de Jaeger, 2. Jean-Pierre Delsaert, 3. Lizette Standaert, 4. Robert Ver- meire. KOERSBAL Clinge - Malpertuus, 22 personen. Mat 1: 1. M. de Block-de Rechter/ J. Roden, 2. P. vam Broeck/M. van Vlierbergen. Mat 2: 1. L. Lernout/S. Govaert, 2. L. van Hoeyland/O. van Hauten. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, veertien personen: 1. mevrouw ,Everaert/P. Vinkenstein, 2. J. Vaal/J. Everaert, 3. mevrouw Cappaert/J. de Putter. Sas van Gent - Zaal De Roselaer, zestien personen: 1. A. de Buck/ G. de Martelaer, 2. M. Wegman/ G. van de Winkel, 3. A. Vaale/A. de Maerschalk. Ossenisse - Zaal Hof te Nesse, elf personen: 1. E. de Maat/R. Reyns- de Kort, 2. J. Schenkels, 3, T. van Vooren/J. de Waal-Hamelink. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, twintig personen, westrijd Stop- peldijk-Westdorpe. Stoppeldijk won met 2-0. Westdorpe - Zaal Concordia, 21 personen: 1. E. de Smet/A. Jans sen, 2. C. de Smet/M. Goethals, 3. C. de Kever/E. Sonner. Axel - Gregoriuseentrum, zeven personen: 1. I. Zegers, 2. M. de Meester, 3. G. Braun. Kloosterzande - Zaal Rozenhof met 28 personen: 1. J. Sponselee/ T. de Waal, 2. J. Driesse/A. Cor- nelissen, 3. A. Weesepoel/W. Quaak. GAAIBOLLINGEN Ossenisse - Zaal Hof te Nesse, zestien personen. Hoge vogel: C. Bun, linker zijvogel: J. de Koek, rechter zijvogel: A. Rottier, groot ste aantal (11): J. Kouyzer. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, zestien personen, kampioenschap. Koning: J. Kouyzer, prins: H. Minnaert, erfprins: C. Bun. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, zestien personen. Hoge vogel: F. Serarens, linker en rechter zijvo gel: J. de Koek, grootste aantal (7): F. Serarens en J. Kouyzer. Door Tom Koopman Van onze verslaggever Axel - De gemeente Axel is in toenemende mate populair bij uitkeringsgerechtigden. De afgelopen maand klopten 90 mensen bij de gemeente aan voor een uitkering en aan die stroom lijkt nog geen einde te komen. „Er komen veel mensen met pro blemen naar Axel. Er is een hausse aan aanvragen. We heb ben in de eerste maand van het jaar al net zoveel aanvragen bin nen gekregen als Hulst en Oost burg samen", schetste directeur H. Kleuskens van de gemeente lijke sociale dienst gisteravond de actuele stand van zaken. Werkdruk Door het hoge aantal aanvragen is de werkdruk op de sociale dienst enorm toegenomen. De dienst heeft onvoldoende man kracht om alle aanvragen op tijd af te handelen en heeft bij het college een verzoek tot perso neelsuitbreiding ingediend. De uitkeringsgerechtigden ko men uit heel Nederland, maar Axel lijkt vooral te fungeren als overloopplaats voor Terneuzen waar mensen moeilijk aan woon ruimte kunnen geraken. Huurwoningen Een oorzaak voor de aantrek kingskracht van Axel kon wet houder J. van Schaik gistera vond tijdens een vergadering van de commissie Sociale Zaken niet meteen aangeven. Een indicatie is volgens hem wel dat in Axel enige tijd een groot aantal huur woningen leeg heeft gestaan. Een deel daarvan wordt nu ech ter tijdelijk betrokken door huurders uit de gesloopte beton- wijk Oost. Ook het soepele toewijzingsbleid van de Regionale Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereniging kan een rol spelen. In Terneuzen stelt de woningbouwvereniging zich zakelijker op. Axel is al enige tijd in trek bij uitkeringsgerechtigden. In 1992 kreeg Axel in totaal 300 nieuwe aanvragen binnen, in Axel 1993 400. Als uitkeringsgerechtigden zich in het huidige tempo blijven melden vreest directeur Kleus kens een verdubbeling van het aantal in 1993. Begroting De toename betekent ook een extra aanslag op de gemeentebe groting. Axel moet tien procent van de uitkering betalen. „De gemiddelde uitkering is zo'n 1400 gulden. Dus reken maar uit", aldus Kleuskens. De com missie drong er gisteren bij mon de van CDA'er A. van Harn op aan de aanvragen zo snel moge lijk te verwerken. „Iedereen heeft recht op een snelle beslis sing". Van onze correspondente Hulst - Bij voldoende deelname starten begin maart een aantal korte cursussen aan de Zeeuwse Muziekschool, regio Zeeuws-Vlaanderen. Op het programma staan vier cursussen: Algemene Muzikale Vorming (AMV) voor volwasse nen, liedbegeleiding op gitaar, synthesizerprogrammatie en een dirigentencursus. De AMV-lessen zijn voor vol wassenen die wel of niet een instrument bespelen en die graag iets meer willen weten van mu ziek. Naast notenleer krijgen zij iets te horen over allerlei mu ziekbegrippen en komt ook het muziek beluisteren aan bod. De ze cursus omvat 12 lessen van 75 minuten en is op dinsdagavond in Hulst. Voor wie al enigszins weet om te gaan met gitaarspelen, is het nu mogelijk om te leren een lied te begeleiden. Er wordt vooral aan dacht besteed aan het werken met accoordsymbolen en diverse speelmanieren. Lesplaatsen zijn Hulst, Axel en Oostburg. Voor hen die iets meer willen weten van de technische moge lijkheden van de synthesizer in combinatie met de computer is het mogelijk op dinsdagavond in Zaamslag een cursus te volgen. De synthesizer-programmeer cursus is nogal gespecialiseerd en vindt plaats in een professio nele midi-studio. Aan bod ko men het analoog programmeren, synthese technieken, sampling en video/geluidcombinatie. In samenwerking met de Neder landse Sint-Gregoriusvereniging start ook een basiscursus voor (beginnende) koordirigenten. Lesonderdelen zijn algemene muziekleer, notenleer, chirono- mie, kennis van de koorlitera tuur en slagtechniek. Deze cur sus van twintig lessen vindt plaats in het Boudeloo gebouw in Huist op woensdagavond en wordt gegeven door A. de Kort. Zij die meer informatie willen kunnen bellen of schrijven naar de Zeeuwse Muziekschool, Bou deloo 20 in Hulst. De inschrij ving sluit op 22 februari. Twee koren die beide gregoriaans zingen repeteerden dinsdagavond in Johannes de uoperkerk in Sint Jansteen. Beide koren staan onder leiding van Martin Polspoel. Maar alleen "et Gregoriuskoor viert 27 februari het gouden jubileum. Bij het artikel over het jubileum ond gisteren abusievelijk een foto van het Gregoriaans studiekoor, dat enkele jaren geleden is "Vgericht. Bij deze een foto van het jubilerende koor, dat in de hoogmis het Te Deum en de wisselende en vaste gezangen brengt. foto wim kooyman Het karwei is geklaard. De vieringtoren van de kerk van Hengstdijk is naar beneden getakeld. foto's wim kooyman Van onze correspondente Van onze correspondente Hulst - Gisteren vierden Emiel Poifliet en Juima Rom bout hun zestigjarig huwe lijksfeest. Het diamanten paar woont in Hulst en bei den zijn nog redelijk ter been. E.H. Poifliet is geboren in Stop peldijk en hij werkte als ge trouwd man bij de waterleiding. Na zijn afzwaaien als militair in 1940 ging hij werken bij 'De Tram'. „Ik moest werken aan de lijn van Hulst naar Walsoorden en daar na werd ik verzender. Ik moest dus zorgen voor de verzending van de stukgoederen. Het was oorlog en alles moest keurig net jes op zijn plaats komen. Na de oorlog ben ik dan conducteur geworden op de tram en toen de lijn werd opgeheven moest ik leren voor buschauffeur. Ik heb gewerkt bij de ZVTM (nu ZWN) tot 1972, ik heb gereden op alle lijnen in Zeeuws-Vlaanderen," vertelt de krasse Poifliet. Zijn vrouw was in de beginjaren van hun huwelijk telefoniste op Terhole. Zij werkte met het oude systeem met veel stekkers. Een van de dochters herinnert zich nog goed hoe vreselijk hard alles Het diamanten paar Polfliet-Rombout. foto wim kooyman kon rinkelen thuis. „Moeder kreeg veel telegrammen binnen en die moesten dan tot diep in de polder bezorgd worden, niet al tijd even gemakkelijk hoor." Het echtpaar kreeg twee doch ters en heeft vijf kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Zij wonen zelfstandig aan het Brou wersplein in Hulst. Het bloem rijkste pleintje van de Reynaert- stad. Poifliet werkt graag in zijn tuin en rijdt nog steeds rond in de auto, hoewel hij ook graag naar de fiets pakt. De periode van zestig jaar vin den beiden 'evengoed snel voor bijgegaan'. Het geheim van een lang en gezond leven willen ze niet meteen prijsgeven. „Regel matig leven en op tijd eten en drinken maar niet teveel en al tijd netjes," besluit Poifliet ten slotte. „Als het mogelijk is teke nen we graag voor de volgende tien jaar." Hengstdijk - Gisteren is de vieringtoren van de H. Catharina- kerk in Hengstdijk met een hoogwerker van het dak getakeld. De moeilijke operatie werd door heel wat belangstellenden gevolgd. Het kerkgebouw valt onder mo numentenzorg en verkeert in een belabberde situatie. De viering toren, het kleine torentje dat versierd wordt met een hengst midden op de kruising van de kerkbeuken moet volledig geres taureerd worden. De balken er onder zijn aangetast en het ge heel zakte in. Het 2700 kilo wegende torentje werd vakkundig losgemaakt van het dak, de balken werden boven het dak afgezaagd en nadat eerst de hengst en de koperen bol waren verwijderd kwam de to ren tergend langzaam naar be neden. Om 11.55 uur werd de begane grond bereikt en de toren staat nu op een paar betonblok ken achter de kerk op het kerk hof. Daar wordt hij door de firma Krieckaert uit Hengstdijk gerestaureerd. Maar dat is niet het hele verhaal van de kerkrestauratie. Ook de dakconstructie moet onder han den genomen worden. Het dak is scheefgezakt en de houten con structie zit vol boktorren. Het geheel moet behandeld worden met speciaal spul en de rotte stukken moeten gerepareerd worden. Dit herstellingswerk kan van binnenuit gebeuren en het kerkbestuur denkt dat de hele operatie minimaal zes maanden gaat duren. De hengst kwam gisteren eerst naar beneden. Het beeld kreeg in 1975 al een anti-roestbehande- ling samen met de haan die op de kerk prijkt. Toch bleek giste ren dat het bladgoud al weer aangetast was. Het beeld wordt opnieuw behandeld en zal daar na ter bezichtiging opgesteld worden in de kerk. „Het laatste weekend in januari dachten we echt dat de toren het zou begeven. Er woedde een ste vige storm en de toren bewoog. We hebben er aan gedacht om de misviering af te zeggen, maar gelukkig ging de storm in de nacht van zaterdag op zondag liggen dus was het gevaar weer geweken. Ik ben erg blij dat de toren nu op de grond staat en dat de reparatie kan beginnen," verzucht kerkbestuurslid I. Ker- ckhaert die samen met het kerk bestuur, burgemeester Th. Steenkamp en pastor J. Ter- braak en belangstellenden volg de hoe de toren van het dak werd geplukt. De restauratie gaat ongeveer 4,5 ton kosten. Het wordt gedeelte lijk betaald met gelden uit het gemeentelijk fonds dorps- en stadsvernieuwing (ƒ200.000) en de provincie Zeeland 100.000). Het resterende bedrag wordt bij eengebracht door het kerkbe stuur dat allerlei activiteiten or ganiseert om anderhalve ton bij een te krijgen. Deze week kwam een toezegging van het Anjer fonds binnen: 20.000. Via een sponsoractie, gezellige avonden, collectes en andere activiteiten is al ƒ80.000 bijeen gebracht. De laatste vijftig mille hoopt het kerkbestuur voor augustus bin nen te hebben. Er komen nog enkele acties. Een grote kraan haalde de toren van het dak.

de Stem | 1994 | | pagina 17