HEMA ioos .and Bewoners zijn hondenpoep beu Onze Top 5 van deze week. Bouw nieuw buurthuis is uiteindelijk beter en goedkoper' 'Meelopertje' in het zonnetje gezet PLAATSELIJK NIEUWS Gemeente Terneuzen gevraagd om maatregelen tegen overlast uitlaatterrein 80-jarige Lima Dellaert schrijft boek over haar leven in IJzendijke Tweede zwemloop in sportcentrum Oostburg O iOPEL'S nu DE STEM ZEELAND C3 Fusie Sluise scholen loopt volgens plan Studie-avonden fundamentalisme in Terneuzen Streeklandbouwmuseum gaat nog deze zomer open Uit de diepvries: Cd Patates frites, zak 1000 gram Remia fritessaus, emmer 0.6 liter Plus 25% extra inhoud. Cd Keukenrollen, met winterdecoratie, pak 3 rollen Schouderkarbonade, 500 gram j64tr3.49, kilo Cd Zaanlander pikant kaas 48+, - r* vers van 't mes, kilo Jj&5CT lU.yU ^?r2.99 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. in uw armen. Die er last van; het parkeersyi,. et stuur draaien, ra met standaard stuurbj u voortaan soepeitjes op de abel. ens versterkt door de riante st. Door het overzichtelijk e vergeten, het 6-speakersys. aal geluid. (v.a. ƒ35.450,-) heeft o.a.: bekrachtiging •getintglas ede "185/60 R14"-banden ortstoelen metPetit-Point sportstuur bumpers en spiegels in carrosseriekleur lose-ratio 5-versnellingsbak urdersstoel dakreling te GSi-wieldoppen. I. 35.050,-) heeft o.a.: urbekrachtiging elektrisch centrale deurvergrendeling \eerklapbare achterbank met t venvarmbare buitenspiegels 6-speakersysteem en antenne I verstelbare bestuurdersstoel. lale aandacht voor het Opel-vei- gordelspanners, dubbele stalen eidsprofielen in de voorstoelen, vordt. ft aan uw hoogste eisen. Volgens En dat maakt weer plaats voor moet u kiezen? De aantrekkelij ke Astra Voor wie meer wil I in geldzaken. Prijzen inclusief B.T.W., In specificariewijzigingen voorbehouden, ïseitjesy «fee. ^*WS8iy. tervlaai ■r in ome vestigingen in Amaeidam Celderhndplein, A*el, Beet teJ1'. Ichl Hoog Colhorijne, Volendom, Vriezenveen en Wossenaor. 1e krant. DINSDAG 8 FEBRUARI 1994 Van onze verslaggever Terneuzen - Het bestuur van buurtvereniging Hof Zelden- nist/St. Annapolder in Ter- neuzen pleit voor de bouw van een volwaardig nieuw buurthuis in de wijk. Het bestuur neemt geen genoe gen met het geboden alternatief van burgemeester en wethou ders. Dit plan bestaat uit een tijdelijke huisvesting in een schakelunit op de plaats van het huidige buurthuis aan het Rivie renpark en op termijn verhui zing naar de Prins Willem Alexanderschool die per 1 au gustus vrijkomt. Het huidige buurthuis wordt gesloopt. Volgens voorzitter R. Maes is een volwaardig nieuw buurthuis op termijn veel goedkoper. De school is in zijn ogen immers niet geschikt voor activiteiten van de vereniging. Daarnaast kunnen buitenactiviteiten pro blemen met de buurt opleveren. „Daarom is het op termijn veel raadzamer, beter en goedkoper een nieuw buurthuis in de wijk te bouwen. Het streven is toch het stimuleren van welzijn en niet het terroriseren van de buurt." Het bestuur bekeek de school en kwam tot de conclusie dat zowel de locatie, het gebouw als de ruimte erom heen niet geschikt zijn als nieuwe buurtvoorzie ning. „De school ligt niet in de wijk. Het oversteken van de rondweg is levensgevaarlijk voor de kinderen. De school leent zich niet voor activiteiten, de ge meente is voorlopig niet van plan daar iets aan te doen, en de ruimte erom heen is niet ge schikt voor buitenactiviteiten. Kijk, in de verkiezingsprogram ma's van verschillende partijen staat duidelijk dat welzijnsac- commodaties niet in een hoek weggedrukt mogen worden. En dat gebeurt nu dus duidelijk wel. En dat is dus in strijd met die verkiezingsprogramma's. Maes begrijpt best dat het colle ge vanwege de gebrekkige finan ciële positie voor deze oplossing kiest. „Maar deze oplossing le vert gewoonweg een hoop pro blemen op." Volgens Maes is met het bestuur te praten over een soort van tussenoplossing. „De vereniging wil best even bloeden door tijde lijk in een noodvoorziening te zitten. Maar wel met de keiharde garantie dat er op termijn een nieuw buurthuis wordt ge bouwd. Daarnaast moet de ge meente meer geld uittrekken voor de schakelunit. In deze noodvoorziening hebben we slechts zestig vierkante meter ruimte. We verhuizen dan van de huidige ruimte van 210 vierkan te meter naar zestig vierkante meter. En dat is ook geen goed alternatief." Van onze verslaggever Terneuzen - Bewoners van de Baandijk en omgeving in Terneuzen zijn de hondenpoep op het daarnaast gelegen veldje meer dan beu. Ook willen ze dat er iets wordt gedaan aan de hoge snelheid waarmee automobilisten over de dijk razen. Om het protest kracht bij te zetten heeft mevrouw L. van den Hemel aan de Rozenstraat in twee dagen tijd vijftig handteke ningen verzameld en dat kunnen er volgens haar nog meer wor den. Ze stuurt een brief naar burgemeester en wethouders met het klemmende verzoek maatre gelen te treffen. Het bewuste veldje is een door de gemeente aangewezen hon- denuitlaatterrein oftewel hon denspeelweide. Mevrouw Van den Hemel heeft zelf drie honden die ze op de speelwijde uitlaat en laat rennen. Baggeren „Maar je moet als het ware door de stront baggeren. De gemeente ruimt de poep niet op. Laat alleen het veldje maaien waar door de stront nog eens wordt verspreid. Je kunt er niet meer fatsoenlijk lopen. Om hier iets aan te doen zou de gemeente schepjes beschikbaar te stellen zodat we de poep zelf op kunnen ruimen. Daar zijn we echt niet te beroerd voor. Je zou ook kunnen denken aan het plaatsen van bakken waar de poep in gedepo-. neerd kan worden. Maar het zal allemaal wel veel te duur zijn. Er Van onze correspondent Sluis - De fusie tussen de openbare basischool Jo- han van Dale en de pro testants-christelijke ba sisschool De Poorte in Sluis verloopt volgens schema. „Het gaat volgens het spoorboekje", deelde wet houder A. Oosterling tijdens de commissie maatchappe- lijke zorg in Sluis mede. Het betrokken personeel heeft aan de fusie tussen de beide scholen (de r.k-school haak te eerder af) zijn goedkeu ring gegeven, zodat met in gang van het schooljaar '94/'95 de zaak rond is. Het enige puntje is nog de huisvesting. In de gebouwen van de Van Daleschool waar de nieuwe fusieschool zal gehuisvest worden moet nog een gemeenschapsruimte bijgebouwd worden. Daar voor moet nog grond wor den aangekocht. moet in ieder geval wel iets aan worden gedaan". Ook de hoge snelheid waarmee automobilisten over de Baandijk razen is de omwonenden een doorn in het oog. „Als honden bezitters laten we de honden 's avonds uit. Dat is vaak levensge vaarlijk omdat de auto's je prak tisch van de sokken rijden. We vragen de gemeente daarom de weg af te sluiten voor het door gaande verkeer. De weg is dan alleen toegankelijk voor de men sen die er wonen. Of de gemeen te zou verkeersremmende maat regelen kunnen treffen zoals het plaatsen van verkeersdrempels. Dat zou een stuk schelen", aldus mevrouw Van den Hemel. Volgens haar speelt het pro bleem al jaren. „De overlast is al lang geleden bij de gemeente kenbaar gemaakt, maar er is nog steeds niets aan gedaan. Van daar de brief en de handtekenin gen". Van onze correspondent Terneuzen - De Theologische Faculteit Tilburg houdt in sa menwerking met het deke naat Zeeland een serie stu die-avonden rond het thema 'fundamentalisme'. Op donderdag 24 februari en woensdag 2 maart behandelt dr. H. Witte, universitair docent dogmatische theologie, in res pectievelijk Terneuzen en Lewe- dorp het onderwerp 'Zondebok ken gezocht. Afgrenzen als fun damentalistische overlevings strategie.' Op donderdag 24 maart (Lewe- dorp) en donderdag 10 maart (Terneuzen) spreekt dr. H. Beek, hoogleraar fenomeentheologie van de godsdiensten, over 'De balk en de splinter. De koran als inspiratiebron voor modernisme en fundamentalisme in de Islam'. Professor dr. Karl-Wilhelm Merks, hoogleraar moraaltheolo gie, komt 10 maart in Lewedorp en 17 maart in Terneuzen aan het woord over 'De boom der kennis van goed en kwaad in eigen tuin. Fundamentalistische argumenten in de katholieke moraaltheologie'. Alle bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Via de brievenbussen van de RK-pastorieën kan men zich voor deelname aanmelden. Formulieren vindt men in de meeste kerken. Van onze correspondent Sluis - Het is de bedoeling het Streeklandbouwmuseum nog deze zomer in St.-Anna ter Muiden wordt geopend. Met deze mededeling kwam voorzitter Oosterling in de vergadering van de commissie maatschappelijke zorg in Sluis. De commissie behandelde de nota 'St.-Anna ter Muiden een plaatje'. De gemeente wil in de toekomst de exploitatie van dit museum van ae stichting overnemen. Daarom wil men het gebouw en de aan de stichting behorende gronden aan de Greveningseweg overnemen. Voorwaarde Als voorwaarde is wel gesteld dat de gevraagde subsidie van 100.000 griden, in het kader van het Regionaal Ontwikkelingsplan, naar de gemeente vloeit. Komende donderdag valt hierover een beslissing, commissielid L. Kamphuis sprak wel zijn bezorgdheid uit over de manciering van het museum. „Er wordt nu gesproken over particu- uer initiatief. Wat gebeurt er als dat in de toekomst zou wegvallen." Oosterling deelde die ongerustheid niet en stelde dat de Sluisse bestuurders niet verder zullen springen dan hun mogelijkheden, voorts is men van plan om al komende zomer in St.-Anna van start e gaan met een culturee—toeristisch programma: onder meer een aantal concerten in de kerk, een beeldenexpostie en kunstmarkt. De kosten voor het opstellen en uitvoeren van dit programma worden geraamd op 35.000 gulden. Om de ongerustheid bij de nvvoners van de kern St.-Anna weg te nemen stelde secretaris Kemhoudt dat de gemeente zeker niet zal overgaan tot onteigening om woningbouw mogelijk te maken. „ue rus» moet gehandhaafd blijven", gaf hij een aantal mensen op de Puölifc. .nbune mee. Roger Spuesens, volgens eigen zeggen slechts een 'meelopertje', maar volgens zijn dorpsgenoten een verenigingsman in hart en nieren. Links van Spuessens zijn vrouw en rechts mevrouw Hemelsoet. foto wim kooyman Van onze medewerker Theo de la Ruelle Westdorpe - Elk dorp kent wel een persoon die zich enorm inzet voor het verenigingsleven. Zo'n persoon die bijna nooit thuis is en altijd op pad voor de een of andere club of instel ling. Een persoon waaraan men bijna niets kan misvragen, In Westdorpe heet deze persoon Roger Spuesens. Altijd op de fiets (zonder jas aan) op weg voor de gemeenschap. Maan dagavond werd hij door het bestuur van de Stichting Concordia en door burgemeester van Rest in de bloemetjes gezet voor zijn inzet voor de gemeenschap. Aanleiding hiertoe was het feit dat Roger al 25 jaar voorzitter en penningmeester is van de Stichting Concordia. Dit is nog maar het topje van de ijsberg van zijn activiteiten. Zo is hij reeds 40 jaar secretaris van duivenmaatschappij de Vol harding en al 15 jaar bestuurslid van de plaatselijke Charitas. Tevens is hij be stuurslid en één van de drijvende krachten achter het Oranje- en het Sint Nicolaasco- mité, bestuurslid van het comité Kerkba lans en sinds 10 jaar secretaris van de afdeling Westdorpe van de Katholieke Bond van Ouderen. Tot slot is hij ook al jarenlang bestuurslid van voetbalvereni ging RIA-W, waarvan hij tevens 17 jaar voorzitter is geweest. In het verleden was hij tevens voorzitter van de stichting So ciaal Kultureel Werk en 16 jaar gemeente raadslid in de toenmalige gemeente West dorpe. Tevens is hij coördinator voor di verse collectes. Secretaris Marijke Hemelsoet stond in een korte toespraak stil bij al deze werkzaam heden van Spuesens. Namens het bestuur van de Stichting Concordia overhandigde zij hem een aantal cadeaus, waaronder een foto-collage van al zijn activiteiten. Voor de echtgenote van Spuesens, die hem al die tijd moet missen, was er een plant. Voor al zijn inzet voor de gemeenschap is Roger Spuesens enkele jaren geleden gede coreerd met een eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Nu was het de beurt aan de gemeente Sas van Gent om stil te staan bij zijn activiteiten. Uit handen van burgemeester Van Rest ont ving Westdorpenaar een envelop met in houd en voor mevrouw Spuesens had zij een bloemetje meegenomen. Burgemeester van Rest noemde Roger Spuesens een voor beeld voor anderen, vooral voor de jonge ren. Roger Spuesens zei zelf dat het niet alle maal zijn werk is. Een vereniging levend houden doe je samen, zo zei hij. „Ik ben maar een meelopertje. Als ik iemand een dienst bewezen heb, dan is mijn dag weer goed. Gelukkig heeft mijn vrouw er weinig problemen mee, al moet ik nu toch al een beetje gaan afbouwen.,, Het Westdorpse verenigingsleven kan wat hem betreft ech ter nog lang op hem rekenen. Sas van Gent CDA - Het CDA in de ge meente Sas van Gent houdt informatie-avonden in het ka der van de komende gemeen teraadsverkiezingen. Van avond is men in De Roselaer, Sas van Gent, donderdaga vond 10 februari in Concordia in Westdorpe. Beide bijeen komsten beginnen om 20.00 uur. Aardenburg JONGERENKOOR - Het Jon gerenkoor Aardenburg zingt vrijdag 11 februari, ter gel- genheid van de opening van het carnaval, om 19.00 uur tijdens de gebedsdienst in de r.k.-kerk. Eede OPEN PASTORIE - Pastor H. de Vriese is voortaan op dins dagavond van 17.30 tot 18.30 uur bereikbaar in de pastorie: 01177-1438. De open pastorie is voortaan in Aardenburg op dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur in plaats van de maandag. Oostburg VROUWENGILDE - Het Katholiek Vrouwengilde houdt donderdag 10 februari de jaarlijkse feestdag. Om 19.00 uur is er een eucharistie viering in de parochiekerk. Voorganger is rector A. Wille- kens van het Antoniuszieken- huis. Van onze correspondent IJzendijke - Lima Hoogeboom-Dellaert, tachtig jaar gele den geboren in de Koninginnestraat in IJzendijke, heeft een autobiografie geschreven. Lima Dellaert is in 1946 naar Aarlanderveen vertrokken en woont nu in Noorden in Zuid-Holland. Ze kwam persoonlijk het boek, dat in beperkte oplage is gedrukt, in Petit Paris afleveren. Het boek heeft als titel Luctor et Emergo en gaat grotendeels over het leven van Lima in IJzendijke gedurende haar schoolperiode, de oorlog en de jaren erna. De ouders van Li ma hadden een café in de Koninginnestraat onder de naam d'Anvers. „Het boek begint in de tijd toen het bewaarschooltje nog in de Molenstraat was naast het kerkepoortje en de maal derij van Doens," zegt Lima Hoogeboom-Dellaert. „De meisjesschool was toen in de Koninginnestraat, tussen de katholieke kerk en het kloos ter van de zusters, tegenover de textielwinkel van Serrarens en de winkel van Marie Verkruysse." In het boek beschrijft Lima het feest op koninginnedag, en de rondgang met brandende fakkels. Arm en rijk, klein en groot gingen er volgens de schrijfster hossend achteraan. Verder komen aan de orde de grote feesten uit die tijd zoals het zilveren jubileum van ko ningin Wilhelmina en het hu welijk van Juliana en Bern- hard. Verder wordt er in het boek uitvoerig geschreven over de mobilisatie, de Tweede We reldoorlog, de bevrijding en de feesten met de Engelse solda ten. Het boek is verkrijgbaar bij Mimi Clarijs in de Water poortstraat, Nellie de Lozanne in de Koninginnestraat en bij Herman van Lierde in de Wal- straat. Mevrouw L. van den Hemel voert actie voor een heter onderhoud van het hondenuitlaatterrein: „Soms moet je als het ware door de stront baggeren.foto wim kooyman Van onze sportmedewerker Oostburg - Sportcentrum Oostburg houdt zondag de tweede zwemloop uit het vier wedstrijden tellende circuit. Van die vier wedstrijden tellen de drie beste resultaten. In Oostburg zijn Ron Vermaat en Niels Koole, die tijdens de ope ningswedstrijd in Vlissingen de eerste twee plaatsen wisten te bezetten, niet van de partij. Wel de nummer drie Johan van de Branden uit Steenbergen. Zijn voornaamste concurrenten op de 1000 meter zwemmen en 10 kilometer lopen zijn: Jan-Bart Jasperse, Bram van de Wege, Sjaak de Kok en junior Mark Blok. in de veteranencategorieën gaan Theo van Hal en Pieter Verhage in de favorietenrollen van start. Regionaal favoriete Terese van Lare krijgt tegenstand van Jean ne Koene, Marian de Jonge en Adrienne Voorthuizen. Naast de 1000 meter zwemmen staat er ook nog een 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen op het programma. Bekendste namen zijn hier Peter Nicolai, Herman Sarneel, Marc van Rosenvelt, Giel Grishaver en Rens Lobbe- zoo bij de mannen en Lenie van Kleven, Jeanette Leunis, Mirjam Dieleman, Nicole van de Schelde en Mon Nieuwenhuizen bij de vrouwen. De jeugd werkt een 250 meter zwemmen en 2,5 kilometer lopen af. De eerste start in zwembad de Veerhoek is om 14.00 uur. (ADVERTENTIE) mm —III I Hl WBBSME Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 12 februari a.s.. •Zolang de voorraad strekt JsSrl.ll ©o©® r- /\A jist 5.99

de Stem | 1994 | | pagina 17