Oekraïne blokkeert ontwapening Plannen dit weekend? ;xtra er aow Eenzame Kooijmans vecht voor vrede in Bosnië Informatie verzamelen is soms een hele kunst Ruimteveer gelanceerd d KORT Vietnam-oorlog nu pas echt voorbij Rusland en Georgië 'goede buren'* A4 DE STEM BUITENLAND A5 Nieuwe crisis regering Japan 'Conflict N oord-Ierland in slotfase' Het 2-liter Value Pack. BUITENLAND KORT Midden-Brabant BRUARI 1994 .taaiindustrie den beraden zich op. voor de metalektro-in. unten liggen nog zover fte hebben aan nader aad zou het uitgelopen g," zei een woordvoer- a van het CNV zei dat gekeken moet worden e bedrijfstak zorgelijk bedrijf in te vullen, en gemeenschappelijk n over een 'construc- sluiten'. De onderhan- hun beraad in eigen Hella Haasse s benoemd tot 'Officier anse onderscheiding is or de Frans ambassa- aasse krijgt de onder- isplantaties' "olksgezondheid) vindt ties moeten komen. Hij m in het Academisch e zal blijven. Dit meldt ransplantatie die don- efte aan zo'n honderd gen vinden momenteel ische ziekenhuizen in een van beide daarmee samenwerken. onderzocht sie onderzoekt hoe dit tolen uit een loods van n Dordrecht. De partij ndag gestolen uit een Op 27 januari was de rrein in 's-Gravendeel. ing terug 'js heeft een belangrijk de studiefinanciering en op het ministerie raakte stukken bleken ieën te hebben. ~aand volledig met de cumenten zijn echter "imissie-De Hart, die che invoering van de Is spoorloos. Dat zal n opduiken, aldus een boek over Onderwijs s was terug te vinden iefinanciering. 11 vrijgelaten m heeft nog eens acht steld in verband met ie. Zij krijgen ook een vijftig afgewezen is de nieuwe vreemde- chtelingen binnen een tbank. In de gevallen ende beslissing op het ende maatregel geno- bank in het gelijk zijn n 100 gulden per dag bedragen die moeten tot 2300 gulden per Nederland zich nadrukkelijker ten. Dat is op termijn ntracten met duizen- beheer van hun gron- *NF) in een brief aan eservaatvorming zou n opleveren van 5,5 n van de beheerscon- u ongeveer 25 miljoen at zij in een ruil voor njn met bijvoorbeeld e studies aan waaruit zen voor overeenkom- ite verbetering van de betrekking op circa niets voor een extra i de bevriezing van de af dat CDA-lijsttrek- verzoek, heeft met de aldus voorzitter Thuis Kamerkring Noord-Bra- zint de Unie KBO op cties om het CDA op gedachten te brengen, rr de verkiezingen wil de nen met de andere oude- risaties (goed voor meer half miljoen stemge- en), in Utrecht of Den n grote landelijke mani- iouden. rkgroep van de Unie emt bovendien op korte contact op met PvdA, D66 over hun aow- nt bij de kabinetsforma- de verkiezingen moe' er worden hoe zij zich in atie zullen opstellen. De doofde bijvoorbeeld in haar programma dat de vaartsvast zou zijn", al- 3-voorlichter A. Heltzel- al op het regeringsplU' ten ze meteen alle uitke- ïet 3 procent." >rek met Brinkman ver- niets aan de geplande he gaan gewoon door, ltzel. VRIJDAG 4 FEBRUARI 1994 yan onze correspondent Bert Schampers Brussel - Minister Kooijmans voelt zich emotioneel betrok ken bij de oorlog in Bosnië. Daarom maakt hij zich zo sterk voor de positie van de VN-blauwhelmen en wil hij alles doen om het vredespro ces op gang te houden. Maar Nederland is zo langza merhand wel het enige land dat nog bereid is militairen met een vxedesbewarende taak naar de Balkan te sturen. Diplomaten in Brussel vinden de inspanningen van minister Kooijmans lovenswaardig, maar reageren tegelijk sceptisch. De Nederlandse bewindsman be hoort blijkbaar tot een select gezelschap dat, tegen beter we ten in, door wil gaan met het bewaren van de vrede, de taak waarvoor 30.000 buitenlandse militairen in ex-Joegoslavïe ver blijven. Minister Kooijmans voelt zich in de steek gelaten door zijn Franse en Britse collega's, die roepen om terugtrekking van hun troe pen en dat voornemen even snel weer herroepen. De verwarring is compleet en Europa slaat een belachelijk figuur. Daarom is de brief die Kooij mans onlangs aan zijn Europese collega's heeft geschreven, waar in hij hen vraagt niet langer te speculeren over terugtrekken, zeker oprecht bedoeld. De Ne derlandse bewindsman gelooft nog in de kansen van een vreed zame oplossing. „We moeten consistent zijn als het gaat om het leveren van vredesbewarende troepen. Het nut van die troepen is niet verlo ren gegaan," vertelde Kooijmans gisteren in Brussel. De minister is overtuigd van het feit dat het lot van de VN-vredesmacht niet verbonden mag zijn aan de stand van zaken rond het vredespro ces. Bovendien kan de aanwezig heid van de VN-blauwhelmen de totale oorlog nu nog voorkomen. Twee van de drie strijdende par tijen zouden de blauwhelmen het liefst vandaag nog zien vertrek ken, maar dat zou zoveel beteke nen als capituleren. Dat drama wil Kooijmans voorkomen of uitstellen. Daarom heeft hij ook de Amerikanen gevraagd een ac tievere rol te spelen bij het vre desproces. Nederland heeft inmiddels bri gade-generaal A. van Baal bij de Verenigde Naties voorgedragen als de nieuwe chef-staf van de VN-vredesmacht in Bosnië. De organisatie beslist op korte ter mijn over de benoeming. De chef-staf is de rechterhand van de Britse generaal Rose die het bevel voert over de vredes macht. Minister Ter Beek van Defensie kondigde dinsdag aan dat Nederland gevraagd was de chef-staf te leveren. Kooijmans foto de stem/johan van gurp Van onze correspondent Kees Elenbaas Moskou - Het Oekraïense parlement is niet van plan het non-proliferatieverdrag tegen de verspreiding van kernwa pens te tekenen. Daarmee blokkeert de republiek in feite de nucleaire ontwapening. Wel heeft de Oekraïnse volksver tegenwoordiging zich gisteren in principe akkoord verklaard met de ondertekening van Start-1. Dit verdrag houdt in dat Oekraï ne bereid is afstand te doen van de kernwapens die de voormali ge Sovjet-republiek van de Sov jetunie had geërfd. Tot een daadwerkelijke ratifica tie is het gisteren in Kiev even- Tokyo (rtr/afp) - De Japanse socialisten dreigen uit de rege ring te stappen uit protest tegen het plan van premier Hosokawa om de belastingen te verlagen. Daardoor zou de regering haar meerderheid in het parlement verliezen. Het is voor de tweede keer bin nen korte tijd dat de Japanse regering wankelt. Afgelopen za terdag ging het parlement ter nauwernood akkoord met de hervormingsvoorstellen waaraan premier Hosokawa zijn politieke lot had verbonden. Aanleiding voor de kabinetscri sis is Hosokawa's plan om de economie te stimuleren door de inkomstenbelasting te verlagen en de btw (drie procent) af te schaffen. De maatregel moet met terugwerkende kracht gelden vanaf 1 januari. Het verlies aan belastingsinkomsten, naar schat ting 108 miljard gulden, zal wor den gecompenseerd door een 'nationale sociale heffing' van zeven procent met ingang van 1 april 1997. Als de socialisten opstappen, verliest de coalitieregering haar meerderheid in beide kamers van het parlement. Verzet tegen de heffing weerklonk ook binnen andere regeringspartijen, terwijl Hosokawa's voornaamste bond genoot binnen het kabinet, de Voorbode-partij, felle kritiek op zijn plannen uitte. min gekomen. Het huidige parlement onttrok zich aan de feitelijke onderteke ning door die over te laten aan het nieuwe parlement, dat vol gende maand zal worden geko zen. Met dit stemgedrag liet het par lement president Kravtsjoek in de kou staan. Deze was vorige maand met zijn collega's Jeltsin van Rusland en Clinton van de VS overeengekomen het Oek raïense kernwapenarsenaal te vernietigen. In ruil daarvoor zouden de Vere nigde Staten van Kiev het ura nium uit de ontmantelde kern koppen kopen voor een bedrag van ruim twee miljard gulden. De overeenkomst omvatte ook garanties voor de Oekraïense veiligheid. Nu de parlementariërs gewei gerd hebben het non-prolifera- tie-verdrag te tekenen, kunnen de door de VS en Rusland toege zegde veiligheidsgaranties nog niet ingaan. Eerder op de dag had president Kravtsjoek het parlement nog opgeroepen dat verdrag wel te tekenen, omdat zijn land anders internationaal isolement en een gewisse ondergang tegemoet gaat. „De toekomst van Oekraï ne als een welvarende staat hangt niet af van kernwapens, maar van wetenschappelijke vooruitgang en stabiliteit," waarschuwde hij. De uitslag van de stemming, gis teren in Kiev, wees er in ieder geval op dat de meeste afgevaar digden hun verzet tegen de nu cleaire ontmanteling van het land hebben opgegeven: slechts drie van de 263 afgevaardigden stemden nog tegen. Toch zorgde het parlement in Kiev voor een addertje onder het gras door de uiteindelijke ondertekening over te laten aan het nieuwe parle ment, dat op 27 maart wordt gekozen. Theoretisch zou de nieuwe volksvertegenwoordiging de zaak opnieuw kunnen blok keren. Vanaf het ruimtevaartcentrum Cape Canaveral in Florida is gistermiddag het ruimteveer Discovery gelanceerd. Aan boord zijn vijf Amerikaanse astronauten en een Russische kosmonaut. Het is de eerste gezamenlijke vlucht van beide landen. In 1975 ontmoetten na een koppeling van hun ruimtevaartuigen de bemanningen van een Apollo-raket en een Russische Sojoez elkaar in de ruimte. Enkele minuten na de start werden de twee miljoen liter brandstof bevattende tanks afgeworpen. Het is de 60e shuttle-vlucht en de eerste van de acht die de NASA dit jaar op het programma heeft staan. De gezamenlijke vlucht, die acht dagen gaat duren, vormt het begin van nieuwe samenwerking tussen Amerika en Rusland waarbij de twee landen van plan zijn vanaf begin 1997 een internationaal ruimtestation te bouwen. Aan boord zullen technische en wetenschappelijke onderzoeken worden uitgevoerd. foto epa Dublin (rtr/dpa/afp) - Gerry Adams, leider van de Sinn Fein, heeft gisteren bij terug keer uit de VS verklaard dat zijn bezoek aan Washington het klimaat heeft verbeterd voor een oplossing in Noord- Ierland. Het conflict is volgens hem in de slotfase. „Wij hebben over vrede gespro ken, niet over oorlog," zei hij op het vliegveld van Dublin, verwij zend naar zijn besprekingen over de strijd van het Ierse Republi keinse Leger (IRA) tegen het Britse bestuur over Noord-Ier- land. De Noordierse nationalist wei gerde nog eens te zeggen wan neer hij zal antwoorden op de Brits-Ierse verklaring van 15 de cember over een vredesplan voor Noord-Ierland. Hierin stellen Londen en Dublin Sinn Fein, de politieke arm van de IRA, voor over vrede te pra ten indien de Republikeinen drie maanden tonen het geweld af te zweren. Verscheidene familieleden van slachtoffers van IRA-aanslagen betoogden op de luchthaven te gen Adams en zijn reis naar de Verenigde Staten. De kritiek van de Britse regering op het publicitaire succes van Adams' korte bezoek aan de VS weerspiegelde zich gisteren in alle Britse kranten. Conservatieve bladen als The Ti mes en de Daily Telegraph ver wezen naar de spanningen tus sen Londen en Washington over de Amerikaanse toestemming voor Adams' bezoek. Daardoor heeft de Sirm-Feinlei- der in Amerika 'een rookgordijn van leugens en uitvluchten' kun nen leggen, zoals Downing Street woensdag al kritiseerde. De Britse minister voor Noord- Ierland, sir Patrick May hew, kondigde gisteren in de Finan cial Times een nieuw initiatief aan voor een regeling. Met alle politieke partijen - maar zonder Sinn Fein - wil hij nieuwe voorstellen bespreken. De Britse regering wil in Noord- Ierland een eigen parlement met 85 zetels vormen, meldden diver se media. De plannen werden in de pers gekenschetst als een poging van de regering in Londen 'na de propaganda-slag van Adams in de VS het initiatief terug krij gen'. (ADVERTENTIE) Tbilisi (rtr) - President Jelt sin van Rusland heeft giste ren in Tbilisi met zijn Geor gische ambtsgenoot, Sjevard nadze, een verdrag over sa menwerking en goed nabuur schap ondertekend. Volgens het akkoord blijft Rus land militair aanwezig in Geor gië en gaat Moskou het land beipen met de opbouw van de eigen strijdkrachten. Moskou belooft in het verdrag behalve militaire hulp ook poli tieke en economische bijstand. Op de dag van Jeltsins bezoek berden twee aanslagen ge pleegd. Enkele uren voordat de President arriveerde voor zijn eendaagse bezoek aan Tbilisi, Kwam de vice-minister van De fensie, Kekelidze, om het leven bij een aanslag op zijn huis. De bom werd met afstandsbedie ning tot ontploffing gebracht. Later op de dag raakte de Geor gische minister van Defensie, Karkarasjvili, gewond toen hij het vernielde appartement van Kekelidze bezocht. Toen hij of een medewerker de deurkruk pakte, kwam een granaat tot ontploffing die eraan bevestigd was. Zowel Jeltsin als Sjevardnadze moet in eigen land nog steun zien te vinden voor het verdrag. Alle partijen in het Russische parlement hadden Jeltsin opge roepen geen verplichtingen aan te gaan om Georgië te helpen met de opbouw van een eigen leger. De parlementariërs vrezen dat Rusland hierdoor tegen zijn wil bij gewapende conflicten betrok ken raakt in de spanningshaard. In de noordwestelijke republiek Abchazië hebben naar onafhan kelijkheid strevende groepen in september, na een jaar van strijd, de macht overgenomen. Het zuidoostelijk gelegen Zuid- Ossetië wil aansluiting bij de Russische republiek Noord-Os- setië. Bij zware gevechten tussen Ossetiërs en Georgische troepen vielen in 1992 honderden doden. De overeenkomst wordt pas ge ratificeerd na 'de volledige rege ling van de problemen in Abcha zië en Zuid-Ossetië', heeft Jelt sin gezegd. Voorzitter Rybkin van de Russi sche Doema, het Lagerhuis, en de leiders van alle politieke par tijen hebben de president echter gewaarschwud dat zij een ak koord kunnen tegenhouden. Veel Russische politici en militaire leiders zijn bezorgd dat de strijd in Georgië zich uitbreidt naar de zuidelijke delen van Rusland. Sjevardnadze is blij met de af spraken die hij met zijn Russi sche collega heeft gemaakt. Door Ben Ackermans Saigon - Het waren gewilde souvenirs. Toeristen kochten ze voor een habbekrats. Maar de t-shirts met het opschrift Lift the embargo now (Hef het embargo nu op) kunnen bij het afval. De bloeiende straathandel in Saigon, Viet- nams meest westerse stad, heeft er niets meer aan. Gisteravond was het zover. De Amerikaanse president Clinton heeft de handelsboycot van Viet nam inderdaad opgegeven. Op het moment dat-ie die woorden uitsprak, was de Vietnam-oorlog pas echt voorbij. Achttien jaar na het staken van de gevechtshandelingen winnen de betrekkingen tussen het Oostaziatische land en de Vere nigde Staten eindelijk aan warmte. Herstel van de diploma tieke relaties zal nog even op zich laten wachten. Maar dat het Amerikaanse bedrijfsleven nu een vrijgeleide krijgt om in Viet nam te gaan pionieren betekent heel wat. Die bedrijven kunnen beginnen aan de inhaalrace met collega's uit andere landen. Investeerders uit onder meer Taiwan, Hong kong, Frankrijk en ook Neder land hebben de afgelopen jaren al een plaatsje op de Vietnamese markt gevonden. De Amerika nen moesten tandenknarsend aanzien hoe de concurrentie gre tig gebruik maakte van de eco nomische vrijheden die Vietnam sinds 1986 in toenemende mate toestond. Voor de socialistische republiek zelf is het einde van de boycot, die vorig jaar al wat werd afge zwakt, een geschenk. Premier Vo Van Kiet kon onlangs weliswaar glunderend de economische cij fers bekend maken: 8 procent groei per jaar en een inflatie van slechts 4 procent. Maar om wer kelijk op te stomen in de vaart der volkeren heeft Vietnam veel buitenlands kapitaal nodig. De infrastructuur in het land moet na zoveel jaren van - aan vankelijk ook zelfverkozen - iso latie van de grond af worden opgebouwd. De komst van de Amerikanen kan daar belangrijk toe bijdragen. Het is de ironie van de geschie denis. Bijna twintig jaar na zijn gedwongen aftocht wordt de voormalige vijand met graagte weer binnengehaald. De meest gestaaide kaders in de Vietna mese partijtop zullen het wel met lede ogen aanzien. Het VS-embargo tegen Vietnam dateert uit 1964, toen het nog alleen Noord-Vietnam gold. Met de blokkade tegen Cuba is het een van de langstdurende Ame rikaanse handelssancties. De verbetenheid waarmee Washing ton eraan vasthield heeft alles te maken met het feit dat de VS destijds als verliezende partij het Indochinese strijdperk verlieten. De campagne tegen Vietnam concentreerde zich de laatste ia- ren alleen nog maar op de zaak van de MIA's, de Amerikaanse soldaten die in de oorlog zijn verdwenen. Lange tijd werkte Vietnam de Amerikaanse speur tocht naar de ruim 2.200 vermis ten tegen. Maar recente diplo matieke Amerikaanse missies hebben Clinton de overtuiging gegeven dat Hanoi nu voldoende behulpzaam is. De Amerikaanse Senaat denkt er net zo over, bleek vorige week al. De president heeft daardoor waarschijnlijk voldoende rug dekking voor zijn, vanwege de krachtige MIA-lobby, politiek nog gevoelige besluit. 'Als de Amerikanen komen wordt alles beter', was de afgelo pen jaren in Vietnam een veelge hoorde verzuchting. Of dat voor iedereen zo zal zijn, is maar zeer de vraag. Nu al nemen de inko mensverschillen tussen stad en platteland snel toe. Op politiek gebied houdt de re gering in Hanoi tot dusver stevig vast aan de eenpartijstaat en een strakke staatscontrole op alle sectoren van de maatschappij. Het is niet te voorspellen wan neer de geest van de democrati sering uit de fles tevoorschijn komt. Amerika rekent er waarschijn lijk op dat de Westerse vloedgolf die de komende jaren over het land zal spoelen de bijbehorende politieke waarden zal meevoe ren. Menige burger in Vietnam hoopt dat ook. Voor de Vietnamese staat is de opheffing van het Amerikaanse embargo daarom behalve een ge schenk ook een gevaar. Berlusconi leidt in peiling Rome - De Italianen vertrouwen eigenlijk geen enkele politicus, maar in het land der blinden is Silvio Berlusconi koning. Dat blijkt uit een opiniepeiling. Op de vraag wie zij vertrouwen als de man die de problemen van Italië aan kan pakken komt Berlusconi als winnaar uit de bus. 26 procent van de 500 ondervraagden heeft veel vertrouwen in hem, nog eens 26 procent geeft hem het voordeel van de twijfel en 40 procent heeft weinig of geen vertrouwen. Op de tweede plaats komt de huidige premier Carlo Azeglio Ciampi, ook geen beroepspoliti cus, in wie 18 procent een groot vertrouwen stelt, 29 procent enig en 48 procent geen. Amman wil Iraniërs land uitzetten Amman - Jordanië heeft 21 Iraanse diplomaten en stafmedewer kers die op de ambassade in Amman werken dringend verzocht het land te verlaten. De maatregel volgt twee dagen nadat in Libanon een Jordaanse diplomaat werd vermoord. Amman ontkent enig verband met dit voorval en zegt dat het verzoek aan de 21 Iraanse diplomaten een herhaling is van een eerder verzoek om de staf van de diplomatieke vertegenwoordiging in Amman in overeenstemming te brengen met de sterkte van de Jordaanse vertegenwoordiging in Teheran. Diplomaten en waar nemers vermoeden echter dat Iran achter de moord op de Jordaanse diplomaat in Beiroet zat. Met die aanslag zou Iran Jordanië willen straffen voor de verregaande betrokkenheid bij het vredesproces in het Midden-Oosten. Vermisten na scheepsbotsing op Yangtse Peking - Bijna honderd mensen zijn waarschijnlijk om het leven gekomen in China bij een botsing tussen een passagiersboot en een sleepboot op de rivier de Yangtse. De passagiersboot die 173 opvarenden aan boord had, zonk direct na het ongeval dinsdag avond, verklaarde de hoofdredacteur van het Dagblad Chon gqing via de telefoon. Dezelfde avond werden 72 mensen nog uit het water gered en drie anderen werden de volgende ochtend levend aangetroffen. 'Komplot tegen president Iran' Nicosia - De 26-jarige man die dinsdag schoot op de Iraanse president Rafsanjani zat in een komplot om hem te vermoorden, meldt Radio Teheran. Een veiligheidsfunctionaris heeft meege deeld dat al zijn medeplichtigen aangehouden zijn. Hij vertelde niet om hoeveel mensen het gaat. 'Buitenlandse machten' zouden bij het komplot betrokken zijn, maar de radio noemde geen namen. De verdachte zelf beweert dat hij de menigte, bijeen bij het graf van Khomeini, alleen maar schrik wilde aanjagen. Onderhandelingen Zuidafrika verdaagd Pretoria - De Zuidafrikaanse regering, het ANC en de Vrijheid salliantie hebben gisteren geen overeenstemming bereikt over de nieuwe grondwet. Het overleg wordt maandag hervat. In Pretoria werd eerder gespeculeerd dat het ANC bereid was in te stemmen met de eis van de alliantie van zwarte en conservatieve leiders, om tijdens de verkiezingen in april een dubbele stem ming te houden in plaats van een enkele. Het ANC zei echter dat de Vrijheidsalliantie eerst een grotere inschikkelijkheid moet tonen alvorens het met nieuwe voorstellen komt. VS maken begin met steun Palestijnen Washington - De Amerikanen hebben gisteren 50 miljoen gulden beschikbaar gesteld voor de bouw van een kleine 200 woningen voor Palestijnen in bezet gebied. De bouw van de 192 appartementen in Jabalya, één van de armste gebieden in de Gazastrook, zal volgende maand starten. De bedoeling is dat 1000 Palestijnen er een onderkomen vinden. Het is het eerste concrete project dat door de Amerikanen wordt gefinancierd, ondanks de trage uitvoering van het in september gesloten Israëlisch-Palestijns principe-akkoord voor beperkt Palestijns zelfbestuur in de Gazastrook en Jericho. De bijdrage van de Amerikanen voor de wederopbouw is slechts een klein deel van het totale bedrag van zo'n 4 miljard gulden dat de Palestijnen de afgelopen maanden door diverse landen en instanties is toege zegd. Palestijnse activist in Gazastrook gedood Palestijnse kinderen gooien met stenen naar Israëlische' soldaten. foto ap Gaza - De leider van een Palestijnse guerrillagroep in de strook van Gaza, de 25-jarige Salim Muwafi, is gisteren door het Israëlische leger doodgeschoten. Muwafi behoorde tot de tegen standers van de vredesovereenkomst tussen Israël en de PLO. Zeven Israëlische soldaten, die zich verkleed hadden als Pales tijnse vrouwen en mannen, reden in twee auto's door het vluchtelingenkamp Rafah in de door Israël bezette Gazastrook. Zij doodden Muwafi en verwondden een Palestijnse activist, verluidt uit betrouwbare Palestijnse bron. Twee Israëlische soldaten raakten gewond. Omstreden VN-afgezant weg uit Somalië New York - De Amerikaanse admiraal Howe vertrekt binnen kort als speciale VN-afgezant in Somalië. Howe was het brein achter de klopjacht van de Verenigde Naties en de Verenigde Staten op de Somalische krijgsheer Mohamed Aidid. De admi raal raakte geïsoleerd nadat de VN op Amerikaans aandringen hun jacht op Aidid opgaven en de Verenigde Staten toenadering tot de Somalische krijgsheer zochten. (ADVERTENTIE) Vraag onze krant "Informatiekunde" aan en ontdek op onze voorlichtingsdag hoe veelzijdig informatie in schrift, beeld, geluid en chip is. Zaterdag 5 februari 9.30-15.00 uur, informatieronden om 10.00 en 13.00 uur. Prof. Cobbenhagenlaan 13, Tilburg, tel. 013-635250. Hogeschool

de Stem | 1994 | | pagina 5