Jacht op helpers maffia geopend Waar u bii anderen inlevert krijgt u er bii ons iets bii. ersor Schendingen mensenrechten in bezette gebieden houden aan Pleidooi voor vrijlating gevangenen Britten bezorgd over mysterie misvormde kinderen Nelson Mandela: ''Nooit meer KORTl M Politie Sicilië vaardigt arrestatiebeven uit tegen advocaten en artsen ^akbondsbestuu DE STEM BUITENLAND AJPESTEM De Ford Transit Vanaf f25.990, Kostbaar Jezusbeeld gestolen Russische misdadigers gijzelen Jakoetsk Politiemannen vermoorden gijzelaars Prominente uitgever in Moskou vermoord 'VS heffen embargo tegen Vietnam op' Doorbraak in Angolees vredesoverleg Geen Duits visum voor Zjirinovski Schip met vluchtelingen op Zweeds strand Doodstraf na moord op rijkswachters Militante moslims waarschuwen toeristen lompen voor 'okker zestig jrocent te duur DONDERDAG 3 FEBRUARI 1994 Van onze redactie buitenland Genève - Ondanks het vredesak koord tussen Israël en de PLO hou den de moorden en martelingen in de door Israël bezette gebieden aan. Dat heeft de speciale VN-rapporteur René Felber gisteren gemeld. Hij roept de joodse staat op 12.000 Palestijnse gevangenen vrij te laten. Hij wijst erop dat omvang van de maandelijkse inbe slagnames van land is sinds oktober vorig jaar verzevenvoudigd tot een to taal van 1.700 hectare. De rapporteur dringt er bij Israël en de Palestijnen op aan een einde te maken aan gewelddaden, waaraan beide par tijen zich schuldig maken. Hij noemt met name de radicale moslim-groepe ring Harnas, wegens het gebruik van brandbommen, en de Israëlische kolo nisten, wegens hun aanvallen op Pales tijnse burgers. Verder zouden 'vooral de Israëlische autoriteiten ervoor moeten zorgen dat het leger terughoudend optreedt.' Na de ondertekening van het vredesak koord heeft het geweld in de laatste drie maanden van vorig jaar het leven gekost aan zeker 45 Palestijnen en 20 Israëli's. De afgelopen 24 uur zijn zeven Pales tijnen gedood op de strook van Gaza. Ze worden ervan verdacht te hebben gewerkt voor de Israëlische autoritei ten. De Harnas zou zes van de zeven moorden' hebben gepleegd, de zevende .wordt toegeschreven aan El Fatah, een Palestijnse organisatie. De Israëlische regering zelf heeft giste ren een wet aangenomen die het moge lijk maakt om het optreden van de geheime politie Shin Bet te controleren. Shin Bet wordt al jaren lang beschul digd van martelpraktijken op Pales tijnen. De directeur van de Israëlische mensenrechtenbeweging Betselem, Yi- zhar Beer, zegt dat Shin Bet voor het verkrijgen van de'jaarlijks vijfduizend bekentenissen Palestijnen bedreigt, hun het slapen onmogelijk maakt, mishan delt en vastbindt in pijnlijke posities of hen urenlang opsluit in zeer kleine cellen. Wel is het agenten van Shin Bet geoor loofd 'beperkte fysieke druk' uit te oefenen om informatie los te krijgen. De nauwer omschreven regels zijn geheim. Van onze correspondent Aart Heering Rome - De politie van de Siciliaanse hoofdstad Palermo heeft gisteren 76 arrestatiebevelen uitgevaardigd tegen leden en handlangers van de maffia. 'Achttien van hen zijn nog voort vluchtig, terwijl 34 al gevangen zaten. Onder de arrestanten be vinden zich drie advocaten, vier artsen en twee bankdirecteuren. De advocaten fungeerden als contactpersonen tussen de maf fiosi in de gevangenis en daar buiten en bemiddelden bij het benaderen van rechters van wie een mild vonnis werd verwacht. Een van hen wordt ervan be schuldigd, het vergif de gevange nis te hebben binnengesmokkeld waarmee een ontrouwe maffioso werd vermoord. Een ander is door verschillende pentiti (ver klikkers) zelf aangewezen als 'omo d'onore' (man van eer), een ingezworen lid van de maffia. De taak van de artsen bestond uit het verstrekken van valse medische attesten op grond waarvan de gedetineerde maffi osi verhuisden naar de ziekenaf deling, vanwaar het niet moeilijk was om te ontsnappen. Een van hen,. Antonino Mattina, consta teerde in 1991 een - uiteraard niet bestaande - kanker aan de blaas bij Pietro Vernengo, een in de Palermitaanse Ucciardone- gevangenis verblijvende topmis- dadiger met 99 moorden op zijn geweten. Vernengo ontsnapte en de dokter kreeg 75.000 gulden in het handje. De beide bankdirecteuren ten slotte, worden ervan beschuldigd in hun filialen circa 200 miljoen dollar aan zwart drugsgeld te hebben gereinigd. De operatie 'Golden Market' is mogelijk gemaakt door de mede werking van de superkiller Gio vanni Drago, die heeft toegege ven te hebben deelgenomen aan 36 moorden. In veel gevallen ging het daarbij om leden van concurrerende maffiaclans, mid denstanders die in gebreke ble ven bij het betalen van de 'pizzo', het wekelijkse afper- (AD VERTE NTIES) singspercentage, of getuigen van andere moorden. Een ander slachtoffer was een maffioso die de minnaar van zijn vrouw in vloeibaar cement had begraven zonder daarvoor eerst zijn clanleider om. toestemming te vragen. Drago was volgens zijn eigen verklaring ook betrokken bij de moorden op zes vrienden en ver wanten van Totuccio Contorno, een van de eerste belangrijke pentiti. Verder heeft hij deelge nomen aan de moordpartij waar bij in 1989 de moeder, de zuster en een tante van een andere bekende pentito, Francesco Ma rino Mannoia, om het leven kwa men. De onderzoekers wijzen erop, dat op dat moment officieel nog niet bekend was dat Mannoia had besloten om samen te wer ken met de justitie. Dat bete kent, dat de maffia over verklik kers'beschikte in het gerechtsge bouw of onder de politie. Uit Drago's verhaal wordt dui delijk, hoe de familieleden van maffiose verklikkers maar al te vaak het slachtoffer worden van wraakacties. Om daaraan te ont komen hebben twee vrouwen van pentiti in de afgelopen we ken op radicale wijze blijk gege ven van hun onenigheid met de beslissing van hun wederhelft. Een van hen liet in de wijk doodsberichten van haar echtge noot ophangen en de ander werd de minnares van de clanleider. Op het moment dat Rafael Caldera ingehuldigd werd als president van Venezuela, groepte buiten het parlementsgebouw een aantal demonstranmten samen. De betogers eisten de vrijlating van de militairen, die na de mislukte coup van 1992 gevangen zijn gezet. De 78-jarige Caldera staat voor een moeilijke taak. Hij moet het land zien te redden uit een diepe economische crisis. Zijn ambtstermijn loopt tot 1999. FOTOEPA Londen (afp) - In diverse plaatsen langs de Britse kust worden de laat ste jaren baby's geboren zonder handen of met andere ernstige mis vormingen. Het mysterie waarvoor nog geen oor zaak is gevonden, heeft tot bezorgdheid van de regering geleid. De Britse pre mier Major heeft in het Lagerhuis in middels aandacht gevraagd voor deze 'zorgwekkende kwestie'. Het gaat volgens de Britse pers om ten minste 25 kinderen die de afgelopen jaren zijn geboren zonder handen of zonder vingers, en die soms zelfs de hele' onderarm missen. Dergelijke misvormingen zijn niet uniek maar trokken de aandacht omdat ze zich in bepaalde gebieden voordoen: in vijf zones langs de Ierse zee, niet alleen in het Verenigd Koninkrijk maar ook in de Ierse republiek. Het ministerie van Volksgezondheid be schikt niet over statistieken, maar heeft er bij de plaatselijke autoriteiten op aangedrongen elk geval te melden. In Ayrshire in Schotland zijn tussen 1991 en 1993 ten minste acht baby's geboren met dergelijke handicaps, en van deze acht, drie in het dorpje Irvine, binnen 21 maanden. Hetzelfde fenomeen doet zich in het noordoosten van Engeland voor, met name in de buurdorpen Hartlepool en Peterlee (acht gevallen in drie jaar) en op het eiland Wight (vier in Ryde binnen 15 maanden). Betreft het een medisch raadsel of toe valligheid? Volgens veel geraadpleegde artsen is het aantal te hoog om binnen de gewone statistieken te vallen, hoewel zij toeval niet geheel uitsluiten. De ouders zijn in elk geval overtuigd dat een onderzoek dringend nodig is om de oorzaak te vinden. Nadat zij zich eerst zelf schuldig voelden, zijn velen aan een oorzaak van buitenaf gaan denken toen ze merkten niet de enigen te zijn die hetzelfde drama meemaken. Aangezien veel gevallen zich voordoen langs de kusten, is één van de geopperde oorzaken de vervuiling van de zee. Er wordt aan rioolwater of in zee gestorte chemische stoffen gedacht. Milieu-acti visten onderstrepen dat de inwoners van kustgebieden veel vis eten, waarin vaak giftige stoffen zitten opgeslagen. Maar sommige wetenschappers zijn sceptisch en benadrukken dat men zeer veel be smet voedsel moet consumeren wil het tot misvormingen leiden. In Schotland en het noordoosten van Engeland wordt aan een andere moge lijkheid gedacht: radioactiviteit. Beide gebieden liggen dicht bij een kerncen trale. Deze theorie is van de hand gewe zen door het Nationale Bureau voor radiologische bescherming dat zegt dat de risico's 'minimaal' zijn. Bovendien, de andere gebieden liggen ver verwij derd van elke kerncentrale. Het 'thalidomide-syndroom', genoemd naar een medicijn dat in de jaren zestig misvormingen bleek te veroorzaken, lijkt ook niet aannemelijk: de meeste moeders verklaarden geen geneesmidde len te hebben gebruikt tijdens de zwan gerschap. Blijft over een theorie van een nog niet geïdentificeerd virus dat zich zou neste len in kustgebieden waar de bevolking een lagere weerstand heeft. Tijdelijk krijgt u bij de Ford Transit behalve ruimte ook nog eens speelruimte. Want wie nu een Transit koopt, krijgt tweeduizend gulden cadeau! Wat u moet doen? Simpel U belt het Ford Fleet Communicatie Centrum (020-5 409385). U krijgt dan een voordeelcheque thuisgestuurd die u na aan koop van uw Transit kunt ver zilveren. Zeg daar als onder- Ford weet nemer maar eens nee tegen... waf ubeweeot. Verkoopprijs excl B.T.W en kosten rijklaar maken Leaseprijs vanaf f799,-, excL BT,W. Full operational lease door Prime Lease, 48 maanden, 20000 km per jaar, Wijzigingen voorbehouden Van onze correspondent Raymond Hasselerharm Kaapstad - Onder een span doek met de tekst 'nooit weer' legde Nelson Mandela gisteren een krans bij de ge vangenis waar hij twee jaar geleden werd vrijgelaten. De 75-jarige president van het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) werd vergezeld door tien tallen oud-gevangenen en slachtoffers van het apartheids regime. Het was een ontroerende gebeur tenis voor de aanwezigen die hun gevangenisjaren herdachten op de dag dat de verkiezings campagne van start ging voor de democratie waar ze zo lang voor vochten. „Ik hoop dat we alle maal, jong en oud, beseffen hoe belangrijk het is om bloedvergie ten en lijden te voorkomen," zei Mandela aan de poort van de gevangenis buiten Kaapstad waar hij de laatste van zijn 27 jaren gevangenisstraf door bracht. Mandela balt zijn vuisten als hij voluit' meezingt met het Afri kaanse lied Nkosi Sikell' Afrika en de gedachten van veel aanwe zigen dwalen ongetwijfeld af naar de gebeurtenissen die vier jaar geleden de wereld verrasten, toen De Klerk aankondigde dat Mandela vrij kwam en waarmee de hervormingen in gang zijn gezet. Mandela voor de poort van de gevangenis Die historische gebeurtenissen en vooral de verantwoordelijk heid ervoor staan centraal in de verkiezingscampagne die giste ren van start is gegaan. De Klerks Nationale Partij (NP) be gint met een grote achterstand op het ANC dat volgens de laat ste opiniepeilingen, met twee derde van de stemmen, op eigen houtje een nieuwe grondwet kan opstellen. „Ik denk nog steeds de volledige steun te krijgen van de blanke bevolking," zei president De Klerk gisteren in een interview voor de Zuidafrikaanse televisie. Hij is van plan agressief cam pagne te voeren, gisteren begon hij daarmee: 'Mandela ontsteekt een vredesfakkel bij de gevange nis om De Klerk te bedanken voor zijn vrijlating', was de pa ginagrote tekst die gisterochtend in de kranten verscheen. De tekst strookt met het beleid van de Nationale Partij om alle belangrijke hervormingen in Zuidafrika op te eisen. Het ANC op zijn beurt biedt dan een kran tepagina waarop bokser Mande la de apartheid knockout slaat. Achter de schermen wordt in middels druk gewerkt aan een compromis waardoor de Vrij heids Alliantie toch aan de ver kiezingen kan deelnemen. De Al liantie van conservatieve blan ken, zwarte thuislandleiders en de Zulu-beweging Inkatha wil meer zelfstandigheid voor toe komstige provincies dan het ANC wil toegeven. Een akkoord lijkt niet uitgeslo ten, maar het grootste probleem is de weigering van zowel het. ANC als de Nationale Partij om twee stembiljetten te gebruiken bij de verkiezingen in april. De Alliantie denkt namelijk door gescheiden stemmen voor een nationale regering en een regio naal bestuur veel meer steun te krijgen in de favoriete provin cies. Het ANC weigert tot nu toe akkoord te gaan met dat voorstel 'omdat het verwarring veroor zaakt voor miljoenen ongeletter- den die voor het eerst gaan stemmen.' Rome - Het onder de bijnaam 'II Bambinello' bekende hou ten Jezusbeeld uit de vijftien de eeuw is uit de Romeinse kerk Heilige Maria in Aracoeli gestolen. Het met goud en juwelen afge zette beeld stond in een zijka pel. De diefstal werd ontdekt toen paters het Jezuskind dinsdagavond naar het belen dende klooster wilden brengen om het veilig op te bergen voor de nacht. De kerk op de Capitoolheuvel is een bekend pelgrimsoord voor rooms-katholieken. Jon ge moeders komen uit alle de len van de wereld naar het 'II Bambinello' foto epa beeld om een gezond leven voor hun kind te wensen. Het is niet de eerste keer dat I 'II Bambinello' is wordt gesto len. In 1798 namen Franse soldaten het Jezuskind mee e buit. Het beeld keerde toen uit I zichzelf naar de kerk terug en klopte op de deur, zo wil de legende. Van onze verslaggever nsterdam - Onder het personee •ote verwarring en onzekerheid c 12 februari moet de tijdelijke voorz feestuur ir. R. van Duinen zijn nie [ie komende reorganisatie voorleg^ Commissarissen. ran Moskou - Een misdaadbende die zich Vozmezdije (Vergelding) j noemt, dreigt met bomaanslagen in het Siberische Jakoetsk als I het gemeentebestuur niet onmiddellijk met geld over de brug komt. De politie zei dat bij de burgemeester een cassettebandje is afgegeven, waarop de misdadigers anderhalf miljoen gulden eisen. Heeft het stadsbestuur vrijdag nog niet betaald, dan zullen aanslagen worden gepleegd op een elektriciteitscentrale, een bioscoop en verschillende fabrieken. Pontevedra - Twee Spaanse politieagenten zijn gisteren aange houden wegens moord op vier van de zes personen die ze in gijzeling hadden genomen om een losgeld op te strijken. De twee drongen maandag de woning van een zakenman uit de noord westelijke stad Nigran binnen en gijzelden hem, zijn echtgenote, dochter, twee zoons en een huishoudster. Ze dwongen de man een losgeld te regelen van 20 miljoen peseta, bijna 270.000 gulden. Nadat het losgeld was gearriveerd werden vier van de gijzelaars, die vastgebonden waren op stoelen, door het hoofd geschoten. De twee zoons van de familie wisten te ontsnappen en waarschuwden de politie. Moskou - Sergej Doebov, directeur van de Russische uitgeverij Novoje Vremja (Nieuwe Tijd) die onder meer het werk van Solzjenitsyn heeft uitgegeven, is dinsdag in Moskou vermoord. Doebov werd 's ochtends vroeg door een kogel in het hoofd doodgeschoten vanuit een telefooncel toen hij vanuit zijn huis naar zijn auto liep, meldden de Russische media gisteren. Aanslagen op zakenlieden en bankiers zijn aan de orde van de dag in Rusland. Zij ontkomen niet aan contacten met de maffia, die percentages eist op winst en geld wil in ruil voor protectie. Volgens een medewerker bij Novoje Vremja i3 Doebov de afgelopen jaren herhaaldelijk bedreigd door de maffia. Het afgelopen voorjaar kwam zijn enige, 17-jarige zoon onder geheimzinnige omstandigheden om het leven. New York - President Clinton heeft besloten het Amerikaanse handelsembargo tegen Vietnam op te heffen. Verwacht wordt dat hij dit besluit vrijdag openbaar zal maken, meldden de omroepmaatschappijen CBS en CNN dinsdag.Functionarissen van het Witte Huis zeiden dat Clinton formeel nog geen besluit over de politiek gevoelige zaak had genomen. De opheffing van het handelsembargo komt niet onverwacht. De afgelopen twee weken werd een aantal obstakels voor zo'n besluit uit de weg geruimd. Lusaka - Angolese onderhandelaars zijn het eens over de vorming van een gecombineerde politiemacht van regeringseen- heden en leden van de guerrillabeweging Unita, heeft VN-be- middelaar Beye gezegd. Met het akkoord over de politiemacht zijn zes van de tien agendapunten opgelost. Problemen die nog opgelost moeten worden zijn een vorm van machtsdeling, het instellen van centraal gezag en de rol van de Verenigde Naties tijdens het overgangsproces. Bonn - De hoofdcommissaris van de Keulse politie heeft een extreem-rechtse manifestatie verboden. De Deutsche Liga (DL), een neo-nazistische splinter in de gemeenteraad van Keulen, wilde komende zaterdag op de Alter Markt een demonstratie houden, rond de komst van de Russische nationalistenleider Zjirinovski. Die zou ere-gast zijn op een dit weekeinde in Keulen te houden 'Euro-congres' van ultra-rechtse partijen uit heel Europa. Maar Zjirinovski heeft geen visum aangevraagd. En als hij het alsnog doet, krijgt hij het niet heeft minister Kinkel van Buitenlandse Zaken gisteren gezegd. Nu Zjirinovski niet komt gaat ook het 'Euro-congres' niet door; ook niet op een geheime plaats en achter gesloten deuren. Stockholm - Een schip met vermoedelijk Koerdische vluchtelin gen is gisteren geland op dé kust van het Zweedse eiland Gotland, halverwege Zweden en de Baltische staten. Het is de zevende geslaagde poging sinds eind 1992 om vluchtelingen naar Zweden te smokkelen via de Baltische staten of Rusland. Volgens immigratie-beambten maken de vluchtelingen goede kans asiel te krijgen. De Zweedse autoriteiten denken trouwens dat een Russische maffia achter het smokkelen van honderden bootvluchtelingen uit ht\ Midden-Oosten naar Zweden zit. Luik - De rechtbank van Luik heeft gisteren Alfonso D'Anna (30) schuldig verklaard aan de moord op twee rijkswachter en hem tot de doodstraf veroordeeld. Die straf wordt in België automatisch omgezet in levenslange dwangarbeid. D'Anna schoot de twee rijkswachters op 15 juli 1992 dood op een parkeerplaats langs de autosnelweg Luik-Namen nabij Hoei. Zijn vrouw Beatrice Spiga (28) kreeg 20 jaar dwangarbeid wegens medeplichtigheid. Cairo - Militante moslims in Egypte hebben gisteren gezegd dat alle buitenlanders het land moeten verlaten voor hun eigen veiligheid. „Wij smeken toeristen en investeerders het land te' verlaten, omdat de volgende operaties zeer wreed en sterk zullen zijn," aldus een verklaring van de Gama'at el-Islamiyya die in Cairo werd uitgeven. Deze islamitische groepering liet vorig jaar maart eenzelfde waarschuwing horen, waarna militanten toeris ten aanvielen. Hierbij zijn tot nu toe dertig buitenlanders gewond geraakt en twee Egyptenaren gedood. Voordat de Gama'a de waarschuwing liet uitgaan, waren al drie toeristen vermoord. i'at zegt districtsbestuurder P. Bers van de Industriebond Gisteren overlegde Van ers met het vakbondskader bij 'okker. 'ot die 12e februari moeten de enduizend werknemers van de egtuigfabrikant afwachten at de sanering voor hen gaan 'etekenen. De gevolgen van de lestuurscrisis zijn niet te over men. Of het vertrek van topman j. Nederkoorn leidt tot zachte- i of juist hardere sanerings- iaatregelen, is niet te voorspel- n, zegt Van Bers. e vakbondsbestuurder consta- .VERVOLG VAN VOORPAGINA 'okker en Dasa kwamen over- 3i dat via de prijzen voor de unpen geen oneigenlijke geld- xomen zouden mogen lopen. financiële condities voor de lelevering van de rompdelen Dasa aan Fokker zullen 'erbeteren. Leveringen tussen asa en Fokker zullen plaats- iden op een 'arm's length'-ba- is'staat in de contracten. |De Ondanks die vaste afspraak blij ken de rompen nog steeds zestig brocent te duur te worden afge- pverd. Een romp voor een Fok- 1100 kost 7,5 miljoen en ligt aarmee 57 procent boven de wereldmarktprijs. Dat is het ëeuwedeel van de zes miljoen Llden per toestel, die de afge beden topman E.J. Nederkoorn kosten wilde drukken. 3e ontslagen topman zou de ompenprijzen echter slechts net twintig procent willen ver- agen. Opmerkelijk, omdat Fok ker volgens de contracten een volledige eigen winstverant- voordelijkheid zou blijven hou den. liet die strategie zette Neder- foorn de eigen organisatie ver- onder druk. Volgens de voor dellen zouden 1200 tot 1300 pensen het bedrijf moeten verla ten om te kostenbesparing van otaal dertig procent te kunnen ealiseren. Unst Sloor Dasa betekenen de leveran ties van te dure rompen op drie lanieren winst. Allereerst krijgt het bedrijf rechtstreekse winst in inden, die niet afhankelijk is marktomstandigheden. De ■eede winst is dat Dasa geen ezuinigingen bij het eigen, el- Pers toch al hard getroffen be- ijf, hoeft te realiseren. De vijf 'uitse commissarissen eisten vo- ge week nog hardere ingrepen Nederkoorn al voorstond, aar verluidt zou het gaan om ijftienhonderd tot tweeduizend schrappen banen. je derde winst zit in de nog niet [eheel afgeronde transactie met 'e Nederlandse staat. In de vorig |aar overeengekomen contracten namelijk sprake van een gefa- :eerde overname van Fokker oor Dasa. Dasa en de Neder- dse staat nemen samen deel Fokker Holding, waarin het :ontrolerende 51 meerderheids- elang in het beursfonds Fokker ondergebracht. 'an die holding heeft Dasa 78 rocent van de aandelen. Die ijn verworven uit een aandele- emissie van Fokker en een vername van 5,3 miljoen aan- elen van de staat. Die aandelen 'erden indertijd voor dertig gul- en per stuk ofwel 196 miljoen vergenomen. Van dat bedrag vordt de laatste veertig miljoen ulden pas over twee jaar be- ■aald. iftrek 'ver twee jaar kan Dasa de 22 rocent van de staat in Fokker folding overnemen voor 122 hijoen 23 per aandeel). Maar Jasa hoeft het totaal 162 mil ten niet' zonder meer te betalen. Is Fokker in de eerste drie jaar ia het contract minder dan vijf rocent winst maakt over het ■igen vermogen (circa 50 mil- oen per jaar), mag dat mindere "orden afgetrokken van de ■oopsom. °rig jaar maakte Fokker een 'erlies van naar schatting 150 hljoen. Dit jaar zou Fokker ïuitte moeten spelen. Maar door 'et uitstel en de - naar het zich aanzien - verzachting van 'e reorganisatie blijft Fokker (aarschijnlijk diep in de rode tjfers zitten. Voor 1994 wordt :en verlies van 108 miljoen 'oorspeld. teert w de ronc ter vast heid is uitgaat Van D minder dan he dat aai sen hun De vijl die me Raad den jui omdat verliezi den voorsp joen ei afhank het al vanko De Du stuurse de een drijf „Nedei weggel Wel c< koorn ne uitl Bestuu teuren volmai was d gewon meer andere situati den a ven. dat al: ten ge termij analys Van forme over wacht geen i bijeen de oiu we m mense gewen Fokke repute persol Naast heeft scherf jaar neerw Fokke ruim mers. komei schijn zend: Vane derh nieu 200. de ir tech is de jaar slote gen mets stra. lanc draa van nisa is of Door GEM onder niet van vergr heid noodi metal uit h. liet week gaat trie. loon te bf korte belan „Het weer Pas gema veste geleg FME Hij loonl kan gebei nolof doen we ten v se in den.' De dustr zo'n

de Stem | 1994 | | pagina 4