Relatiebemiddeling voor homo 's een gat in de markt Mobiele de Elke gemeente kan informeren over mogelijkheden in eigen omgeving DE STEM CONSUMENT Kleur in mannencollecties DE BUITENDIJK Wat schapen WIJZER De smaak van ooit (3) Open huis kampeerboerer DE STEM DONDERDAG 3 FEBRUARI 1994 D Door Johan van Grinsven En weer is er een gat in de markt. 'Gert zoekt kennismaking met Herman' is toch even iets anders dan 'Gert zoekt Hermien'. Of om gekeerd. Dus moet er op de over volle markt voor relatiemidde- lingsbureaus ruimte zijn voor een organisatie die homoseksuele man nen aan een partner koppelt. Ró- MAN, gevestigd in Amsterdam, heet het bureau dat zich daarmee bezig houdt. Uniek is RöMAN niet. Er zijn enkele andere organisaties die homoseksuelen met elkaar in contact brengen. „Maar wij zijn geen stichting of belangenver eniging als het COC en we hebben een heel eigen aanpak", meldt directeur Gerhard Bosch. Een aanpak die ook een lieve cent kost: 1.950 inschrijf geld. Zo functioneert het: eerst vindt er een gesprek plaats met de cliënt. Tijdens dat onderhoud worden zijn wensen geïnventariseerd. Vervolgens brengt RóMAN mogelijk geschikte levens partners op 'een ongedwongen wijze met elkaar in contact', bij voorkeur in een klein gezelschap. Bosch: „Met zes of acht mannen samen een concert bezoeken bij voorbeeld. Daarna kan iemand die een ander uit de groep leuk vindt, contact met ons opnemen, zodat een vervolgafspraak gemaakt kan wor den." Cliënten kunnen ook van dit stramien afwijken en bij voorbeeld met één andere man afspreken. Maar de 1.950 inschrijfgeld blijft gelden. En daar komen nog de kosten voor de 'uitjes' bij. Bosch: „Wij hebben een mooi kantoor en een fraaie brochure. Vandaar die hoge kosten." Wat heeft de klant daar mee te maken Bosch: „Het straalt kwaliteit uit. Het scheelt nogal of cliënten op een kan toor in een slaapkamertje in een woon huis worden ontvangen of in een fat soenlijk écht kantoor. Die kwaliteit maakt dat mensen zich prettiger voe len, meer vertrouwen in een bureau hebben en dat vergemakkelijkt uitein delijk de bemiddeling. En mensen heb ben nu eenmaal alles over voor een relatie". RóMAN komt voort uit een 'gewoon' relatiebemiddelingsbureau in Soest. Daar bleek het homoseksuele deel van de partnerzoekers behoefte te hebben aan een 'eigen' bureau. „Zij vinden het niet prettig als ze lsngs komen voor een gesprek en er zijn ook heterosek suelen", aldus Bosch. Het nieuwe bu reau ging enkele maanden geleden van start; de werving van cliënten deze maand. Toch zijn er al driehonderd reacties binnen, meldt Bosch. Of RóMAN de hokjesgeest niet juist bevorderd, terwijl homoseksuelen al tijd gestreden hebben voor gelijke rechten en een evenwaardige plaats in de samenleving? Bosch: „In relaties blijft die scheiding tussen hetero's en homo's toch overeind. Gewoon omdat het niet om man-vrouwrelaties gaat maar om man-manrelaties. Het is nog steeds zo dat de samenleving ingericht en ingesteld is op hetero-normen". Bosch betoogt dat alleen 'onder elkaar' homoseksuelen zich vrij kunnen uiten. „Je kunt de meest mooie, geslaagde, interessante mensen hebben en toch komen ze er niet voor uit dat ze er moeite mee hebben dat ze alleen zijn. Vaak komen ze daar nog minder ge makkelijk voor uit dan voor hun ho moseksueel zijn. Er zijn andere opties, cafés of verenigingen bijvoorbeeld. Veel homo's hebben daar geen trek in. Het nadeel is ook dat als je iemand leuk vindt, je niet weet of het een homoseksueel is." De wensen van homoseksuele mannen ontlopen die van heteroseksuele cliën ten van een relatiebemiddelingsbureau niet erg. „Wel zijn er veel specifiekere ideeën wat betreft de relatie. Het is veel duidelijker wat ze willen: samen wonen of juist niet. En ik denk dat 'onze doelgroep bestaat uit sterkere persoonlijkheden, om het maar wat overdreven uit te drukken. Ze moeten er meestal voor vechten om als homo seksueel geaccepteerd te worden. Daardoor zijn ze gehard en sterker als het op relaties aankomt. Onze cliënten verwachten dan ook van hun relaties een veel sterker tegenwicht als mannen en vrouwen in een heteroseksuele rela ties dat doen. Verder zijn de omstan digheden bijna altijd gemakkelijker: geen scheidingen, geen kinderen om rekening mee te houden." De reacties die tot nu toe binnen gekomen zijn, zijn juist niet van men sen uit de Randstad, ook al zetelt het bureau in Amsterdam. Het merendeel komt uit Zuid-Holland, Noord-Bra bant en Limburg. Volgens Bosch is dit verklaarbaar. Homo's in en rond Am sterdam -'toch het uitgaansmekka voor homo's'- hebben veel meer andere mo gelijkheden om met elkaar in contact te komen dan homoseksuele mannen in kleinere plaatsen in de rest van het land. „Daarbij houden mannen die in kleinere plaatsen wonen vaak meer rekening met hun omgeving." RóMAN, Oranje Nassaulaan 31, 1075. AJ Amsterdam, 020-6646568. Hulp bij huurachterstand Parijs toont mannenmode najaar 1994 Door Jetty Ferwerda Parijs - Gelukkig valt er ook nog wat te lachen met de mannenmode voor ko mend najaar. Maakten de eerste modeshows in Parijs een nogal depressieve in druk met kleren die ver dacht veel op afdankertjes leken, afgelopen weekend toonden de ontwerpers zich ook optimistischer. Hoogtepunt vormden de shows van de Belgische ont werper Dries van Noten en enfant terrible Jean Paul Gaultier. Zij brachten niet al leen kleur in de overwegend zwart getinte collecties, maar lieten ook zien dat mannen mode niet saai of sullig hoeft te zijn. Dries van Noten is in korte tijd uitgegroeid tot een inter nationaal succesvol ontwer per. Wat zijn kleding zo ge wild maakt, is niet in één zin uit te leggen. Het is redelijk betaalbaar (een colbert v.a. 700 gulden), van goede kwali teit, onconventioneel en origi neel. Al heeft zijn nonchalante, bijna slordige stijl inmiddels veel navolging gekregen. De belangrijkste reden is wellicht dat het bedrijf Dries van No ten 'gezellig' Belgisch is zon der kapsones. De presentatie is navenant. Voor zijn laatste show liet Van Noten naast zijn vaste Belgische equipe dertig obers en een aantal koks uit Brussel en omstreken overko men. Zij trakteerden het pu bliek op Belgische lekkernijen als Waterzooi en Kriek. Dries van Noten kiest voor komend najaar grijze, roze, beige, roestbruine en gele tin ten. Colberts zijn lang en wor den gecombineerd met smalle of wijde, rechte matrozen- broeken. Pluizige vesten, wol len dekenjasjes en simpele truien contrasteren met stugge jeans, ribfluweel of glanzend velours. Het lijkt allemaal toe vallig uitgezocht en gecombi neerd. De kreukels horen er bij. Alles kan Mode is zo makkelijk als de mens zelf wil. Dat is het motto van Jean Paul Gaultier. Alles is mogelijk. Van simpele toga's van Tibetaanse monniken tot ingewikkelde kostuums van Japanse geisha's en schreeu wende outfits van ijdele fashi on victims. De ontwerper levert elk sei zoen weer zoveel ideeën dat de argeloze toeschouwer niet weet waar hij moet kijken: Gabardine kimono's als over jas, kragen en manchetten be kaaid rpet parelmoer knoopjes, bróek'én met graffiti-prints, 'panelen van spijkerbroeken verwerkt in pyjamabroeken, mutsjes met hoorntjes erin ge breid, pakken van velours met panter- of tijgerprint, puntige cowboylaarzen van lakleer, Chinese jasjes van satijn. Ever greens zijn de kilts, de gestrik te wijde broeken en tattoo- prints. Uitgekauwd Na dit creatieve spektakel valt de collectie van bijvoorbeeld Montana vies tegen. Hij kiest een uitgekauwd thema als uit gangspunt: motorkleding. Le ren jacks, kniehoge laarzen en strakke skibroeken. Maar ook patserige details als zilveren daskettinkjes .en schakelcein tuurs a la Chanel. Lijken an dere ontwerpers de gevoelige en emotionele kant van man nen te willen benadrukken met zachtere, ronde lijnen, Montana kiest voor de onge naakbare macho. Misschien maakt zijn prille huwelijksge luk het beest in hem wakker. Alles is mogelijk in de mannenmode voor herfst 1994. Zelfs deze rokken. foto ap Een vredig rijtje huizen zoals overal in het land valt te vinden. Honderdduizend huurders in Nederland zitten echter zwaar in de problemen met hun huurbetalingen. foto dijkstra Woningcorporaties en andere organisaties kun nen desgewenst met een eigen bijlage inhaken op de nieuwe Budgetkrant, waarin het Nationaal In stituut voor Budgetvoor lichting nuttige informa tie geeft over omgaan met geld. Ze kunnen de bijlage toespitsen op spe cifieke situaties in be paalde gemeenten (of re gio's). Woningcorporatie Het Oosten in Amster dam heeft dezer dagen het spits afgebeten met een eigen bijlage voor haar huurders; met name voor diegenen, die in fi nanciële problemen zit ten. Door Jan Keunen Waarom betalen mensen hun huur niet of te laat? Nibud-voor- lichtster Christine Groenewegen ziet drie hoofdoorzaken. Velen zien - onder meer als gevolg van werkloosheid - hun inkomen da len; de woonlasten (met de huur als grootste post) stijgen procen tueel gezien meer dan andere uitgaven en de individuele huur subsidie daalt. Dat betekent soms op drie fronten tegelijk minder inkomen en hogere uit gaven. Mensen wonen ook vaak (buiten hun schuld) in huizen, waarvan de huur in relatie tot hun inko men veel te hoog is. Jaren gele den was dat niet zo'n probleem, want toen waren de laagstbe taalden dankzij de hoge huur subsidie in dure woningen nau welijks duurder uit dan in goed kope. De geleidelijke vermindering van huursubsidies heeft volgens Groenewegen niet het door het ministerie gewenste resultaat ge had. In elk geval kwam er geen doorstroming tot stand, zodat er geen goedkopere woningen be schikbaar kwamen voor de min stbetaalden. Door de geleidelijke vermindering van de individuele huursubsidie moesten de huur ders van te dure woningen de laatste jaren steeds meer zélf gaan betalen. Half miljoen Gevolg van een en ander is, dat er steeds meer huurders in fi nanciële problemen komen. Ne derland telt ongeveer drie mil joen huurwoningen. Daarvan wordt drie kwart verhuurd door woningbouwcorporaties; een kwart door particulieren. Van de 2,25 miljoen huurders van cor poraties staat een half miljoen (liefst 22%) wel eens 'rood'. Wanneer het gaat om een ach terstand van een maand (vaak een kwestie van slordigheid of omdat het even niet uitkwam de huur op tijd te betalen) is er nog niets aan de hand. Bij honderd duizend huishoudens is er echter sprake van een achterstand van meer dan drie maanden. Dat betekent een ernstige schuld van minimaal twee- a drieduizend gulden, die dan vaak nog wordt verhoogd met (extra hoge) incas sokosten en die - in het uiterste geval - zelfs tot huisuitzetting kan leiden. Dat gebeurt onge veer tweeduizend keer per jaar. Verschillen In stadswijken zijn de proble men over het algemeen veel gro ter dan op het platteland; tussen de steden onderling bestaan ook grote verschillen. Woningbouw vereniging Het Oosten in Am sterdam met relatief veel slechte betalers heeft met graagte het Nibud-aanbod aangegrepen om haar huurders te benaderen met een eigen bijlage bij de Budget krant; directeur C. Kemps van 'De Woonstad' in Tilburg acht dat minder opportuun. „Wij lichten onze 6.700 huurders al vier keer per jaar via ons eigen blad in over alle mogelijke zaken; dus ook over huurbetalin gen. Met de betalingsachterstan den in Tilburg valt het nogal mee. Er is zelfs een dalende lijn te constateren. Eind 1989 be droeg de huurschuld 2,82%; daarna daalde deze via 2,28 en 2,10 tot 1,96." Dat wil zeggen, dat ruim 98% van de totale huursom op tijd op de rekening van De Woonstad wordt bijge schreven. Alert Deze daling valt mede toe te schrijven aan de alertheid van De Woonstad, die de huurders bij te late betaling onmiddellijk benadert om het gevaar van gro tere achterstanden in de kiem te smoren. „We adviseren onze huurders ook om zelf contact met ons op te nemen in geval ze hun huur om welke reden dan ook niet op tijd kunnen betalen. Meestal vinden we dan samen wel een oplossing, bijvoorbeeld in de vorm van gespreide beta ling over een aantal maanden. De huur moet wèl worden be taald; dat staat voorop. Tot ont ruiming gaan we pas over als een huurder pertinent weigert te be talen", zegt Kemps. Kamerverhuur Zijn de financiële problemen in tussen zó ernstig, dat ook de woningcorporatie er geen gat meer in ziet, dan verdient het aanbeveling contact op te nemen met gemeentelijke kredietban ken, het maatschappelijk werk, bureaus van sociaal raadslieden, sociale diensten van gemeenten en schuldregelingsprojecten. El ke gemeente kan geïnteresseer den informeren over de moge lijkheden in eigen omgeving. Ka merverhuur is volgens Groene wegen een van de (weinige) mo gelijkheden om het inkomen te verhogen en dus de huurbetaling wat te vergemakkelijken, maar ze wijst er wel op dat het huur contract onderverhuur lang niet altijd toestaat. Ooit moet die lap grond rond ons huis nog eens ver anderen in een mooie tuin, maar voorlopig groeit er voornamelijk gras. Een plant je dat, zodra het voorjaar aan breekt, met tomeloze energie de hoogte in wil. Omdat we het eerste jaar niet goed wisten wat we met dat bonkige weilandje aanmoes ten, vroegen we her en der om advies. Dat maakte de zaak alleen maar verwarrender. 'Geiten', zei de één. 'Leuk voor de kinderen'. 'Niet aan begin nen', zei de ander. 'Ontsnap pen voortdurend en vreten ook je was op. Zo kregen we allerlei goede raad: ganzen, een paard, volzetten met maïs (idee van een bevriende kip penhouder).... Ook maaien kwam ter sprake. 'Als je maar twee keer per jaar maait, krijg je een heel mooi wild weiland'. Ik voelde daar wel wat voor, maar aan gezien ik samenwoon met ie mand die niet zo van wilde tuinen houdt, viel die moge lijkheid ook af. En aan mini maal een keer per week maaien moesten we geen van beiden denken. Uiteindelijk besloten we een paar schapen aan te schaffen. Heb je geen omkijken naar en ze vreten alles op, zo verze kerde men ons van verschil lende kanten. Een paar dagen later stond er een ooi met drie schattige lammetjes achter ons huis. Zwart, met een witte vlek op de neus en hier en daar een wit voetje. We ontdekten al snel dat schapen géén brandnetels en distels lusten en wèl pruimen boomschors en ligusterhaag. Onervaren als wij waren, be handelden we de schapen die eerste zomer ook veel te vriendelijk. We gaven ze wor tels en broodkorsten. Reden voor dé beesten om, zodra ze maar iets hoorden dat op een mens leek, een half uur te blaten om eten. En als je de wei inliep bleef ma-schaap net zo lang tegen je aanbonken totdat ze uitgebreid achter haar oren was gekrabt. Krijg je hele smerige handen van. Maar goed. ze aten ook gras en het waren lieve beesten. Dat ze af en toe uitbraken en soms met hun kop vastzaten in het gaas. na een poging om de aardbeiplanten op te eten, namen we op de koop toe. Wat we echt .bcü werdén, was de uitgebreide verzorging die die beesten nodig hebben. Het blijft heus niet bij één keer per jaar scheren. Het is werkelijk onvoorstelbaar wat Door Mariëtte Mulkens voor smerige en enge ziektes schapen kunnen oplopen Rotkreupel, longwormen. schurft, zere bekjes Er moest dus druk 'gepild worden. Die pillen moeten hun letterlijk door de strot geduwd worden. Een ervaren schapenboer doet dat in zijn eentje, maar wij konden i- met moeite met zijn tweeën aan. Het schaap vangen 1 te ons de eerste keer een uur hollen door de wei. Wijs geworden, lokten we ze daar na met een emmer brokken Vervolgens moet de een hel schaap in bedwang houden zijn bek opentrekken en duwi de ander met behulp van een pillenschieter een pil achter zijn keel. En je moet heel ver duwen, want doe je dat niet, dan spuugt zo'n beest, zodra je hem loslaat, meteen de weer uit. Leuk tafereel voor toeschouwers, maar niet voor ons. Waar we ook al snel mee Ie maken kregen, was de ge vreesde schapevlieg. Een gro te goud-groene vlieg, die zijn eitjes in een minuscuul wond je in de huid van een schaap legt. De maden die daar uil- komen beschouwen hel schaap als een wandelende lekkernij. Als je het niet snel in de gaten hebt, is het slacht offer in drie dagen dood. overkwam dus bijna een van die schattige lammetjes. Na een aantal fikse rekenin gen van de dierenarts, onder andere voor het midden in nacht ter wereld brengen een dood lammetje, en na twee winters bergen schape brok voeren, besloten we roer om te gooien. We lever den onze hele, inmiddels flink uitgedijde, schapenfamilie bij een bevriende veehande laar. Met hem spraken we dat hij ieder voorjaar een paar schapen bij ons wegzet, in geënt tegen van alles en nog wat, en dat hij. ze in de herfsl weer ophaalt. Dat werkt prima. En in de tussentijd kijken we zo min mogelijk naar ze om. Dal scheelt ook een hoop geblaat. Door Marijke Prins Wanneer je zeventiende-eeuwse schilderijen gaat bekijken op voedsel, zie je bij feestende gezelschappen gebraden vlees, pasteien en elegant geknede broodjes op tafel staan aardappels nooit. •Het had kunnen zijn dat de aardvrucht, die toen al was geïmporteerd uit Zuid-Amerika, als nouveauté een statussym bool was geworden, maar dat was niet het geval. Het duurde twee eeuwen voordat de aardappel ingeburgerd raakte. En vanaf het begin werd dit gezonde en gemakkelijk te verbouwen alternatief van brood en pap als volksvoedsel beschouwd. De eerste vermeldingen van aardappels dateren van rond 1700 en komen van Zeeuws-Vlaanderen en de Reeuwse eilanden. Toen Vincent van Gogh in 1884 zijn Aardappeleters schilderde, was de aardappel zo'n honderd jaar volksvoedsel. De aardappel verdreef toen hij eenmaal ingeburgerd raakte, andere voedings middelen, zoals peulen, knollen en rapen van het arbeidersme nu. Dat had zo'n negatief effect op de volksgezondheid dat daar al aan het begin van de negentiende eeuw voor gewaarschuwd werd. Tegenwoordig is de aardappel ontdaan van zijn proletarische imago, al wor- den bij feestelijke maaltijden aardappelen op allerlei manieren verstopt en verpakt in ovenschotels, purees en gefrituurde waren. Vandaag een aardappelrecept uit Peru, het land van herkomst. Bij de rijkere families in Peru worden aardappelgerechten voorgerecht geserveerd. Aardappels uit Peru 1 kilo geschilde aardappelen 3 tenen knoflook 1 fijngesneden ui 1 verse rode peper zonder pitjes 2 eetlepels maïsolie 1 potje zure room 200 gram feta 2 hardgekookte eieren, grof gehakt Schil de aardappelen en kook ze beetgaar in gezouten water. Giet ze af en snij ze in grote dobbelstenen. Smoor knoflook, uien en rode peper in de olie totdat de uisnippers goudbruin zijn. Voeg room en aardappelen toe en roer het geheel voorzichtig om met een houten lepel. Zorg ervoor dat de aardappelen niet stuk gaan. Roer enkele minuten later kaas en eieren door de aardappelschotel. Serveren wanneer het geheel heet is. Deze schotel kan met een groene salade als hoofdgerecht dienen; hij is voedzaam genoeg. De Stichting Vrije Recreatie (Kamperen bij de Boer) houd! komende zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur 'open huis' Motel Eindhoven aan de Aalsterweg. Op deze beurs presenteren ruim honderd kampeer- en logeerboerejj uit Nederland en Frankrijk hun mini-camping en geeft de SVÏ informatie over deze vorm van recreatie. In 1993 is de Kampeerwet verruimd, daardoor is het aan» maximale kampeerplaatsen per boerenerf verhoogd van vijf tien tot vijftien plaatsen. De 1.200 bij de SVR aangesloten mini-ca"1' pings registreerden in 1993 1,25 miljoen overnachtingen. Een soortgelijke beurs als in Eindhoven wordt op 12 febnW gehouden in Nieuwegein en op 19 februari in Assen. Nerge Wie één keer gaat, is ver loren. Die ontdekt: zo mersport haalt het niet bij wintersport. Skiën is een psychedelische erva ring. Het is de krachtme ting met je lichaam en het landschap, verzoend in een ritmische cadans, de snelheid die langs je oren zoeft, de sluiers van opstuivende ijskristallen die je doen duizelen van heerlijkheidsbesef. Skiën is onbekommerd naar be neden suizen, romantiek, avontuur. Maar het is ook de zeurende onvrede over het groeiende aantal mensen dat steeds min der sneeuw met elkaar moet delen en de zucht naar nog onbezoedelde bergen en ongeplette pis tes. Door Heieen Crul Wintersport. Besneeuwde berg toppen die zich in een azuur blauwe lucht boren. Dorpjes die: met dotten sneeuw op daken en bomen romantisch liggen te ko ketteren in de zon. Het ijle ge luid van een kerkklokje. Het oorverdovend gekletter van skies en het doffe gestamp van skischoenen. En het ongeduldig dringen bij liften die je naar drieduizend meter hoogte bren gen. En daar stap je dan huiverend die smetteloze, verstilde wereld binnen, knipoog je tegen de nog kille maar al verblindende zon, groet je je lotgemoten en maak je je klaar voor de krachtmeting met je eigen lichaam en de na tuur. Hij kiest de uitdaging van de zwarte piste die hem de adem zal benemen. Zij kickt op de psychedelische ervaring van het skiën in poe dersneeuw, die oogverblindend opwaait in flonkerende ijskris tallen terwijl ze kilometerslang naar beneden suist. Zo zou het moeten zijn. Zo was het ook, eens, in de jaren zestig en zeventig. Maar waar ter we reld vind je die pistes nog, waar je ongestoord de duizelingen van heerlijkheidsbesef kunt stapelen, in een ononderbroken afdaling van kilometers? Waar je, vrijwel uitsluitend in het gezelschap van bergmassieven, de bloedstollen de steilte kunt overwinnen, met alleen ver voor je of achter je een medeskiër? Boven de boomgrens Wie één keer naar de winter sport gaat, is verloren. Ook al D jaar kun bij heb je n op hele kou leur ovei gaa vol geui han doo rare Mijl de 1 ang op krai in o naa bar< ski die heet Ac Skii kra< Maa nog ong schc tem stol jest hon wer giet Het persberichtje was ei genlijk maar kort. Pioneer kondigde aan de Cartier onder de Car Audio sets uitgevonden te hebben. Het Optical Digital Reference System, ofwel ODR. 'Een doorbraak op het gebied van digitale technieken. Pure, natuurlijke klank die de kwaliteit van high-end Hifi systemen overtreft'. Mag ook wel De prijs van het aangeprezen ODR-set |*a ligt tussen 20.000 en 35.000 gulden. Voor een geluidsin- f,0 stallatie in een auto... sp te Door Rien van der Steen De recessie heeft ook de wereld van de Car Audio aangetast. De consument is duidelijk even wat minder geïnteresseerd in elek tronica. Dat komt ook omdat er niet zo gek veel nieuws te mel den valt: na de cd-wisselaar en het Radio Data System RDS voor in de auto is er geen op zienbarende apparatuur ver schenen. De branche is ervan overtuigd dat het tij keert. Zodra dcc en de mini-disc hun weg naar de huiskamer gevonden hebben zullen ze ook op grote schaal voor de auto beschikbaar ko men. Maar nu er minder nieuwe auto's verkocht worden deelt de handel mee in de malaise. Die werpt zich nu met zeldzame verve op het inbouwen van alarmsystemen en elektronische vindingen als radarverklikkers. Boom car Nu en dan gebeurt het: bij het verkeerslicht stopt een auto met achter het stuur een jongeman met blijkbaar stalen trommel vliezen. De auto staat licht te deinen op de muziek van Dire Straits. Diepe bastonen, knal- ui de de fe g< k( E ge te ai Pi D di di h( m b( le ee w m re v( E' m ze kb tl is W k< di W

de Stem | 1994 | | pagina 24