[ooguit is ieeste 'We hebben voldoende kwaliteit' hBB Terneuzen bezorgt Cocq eerste nederlaag Jan Standaart maakt favorietenrol waar Marja Geelhoed van Mytilus hoopt op behoud derde divisie PERS EN i BADKAMERS DE STEM SPORT ZEELAND ALGEMEEN B2 Hoek te sterk voor Oostkapelle Zeeuwse titelstrijd tennis Driebandenstrijd om Reseda-bokaal Henk Ottens trainer Terneuzen SPORT KORT Tafeltennis %emeen Trainingstocht van ploeg Raas SPORTNIEUWS KORT Smulders op 5 maart tegen Tiozzo Clinton leidt Amerikaanse delegatie Wereldbekerwedstrijd afgelast Wereldrecord voor Privalova China wil buitenlandse voetballers Disney-groep ziet af van WK-opening Ten Cate nog twee jaar bij Eagles Boebka vestigt zich in Frankrijk Boycot Zwitsers pakt goed uit Nelissen klopt Van Poppel in Vergèze Maradona schiet op journalisten A 59 DSN BOSCH OUD it I mWj!£i GKQENtWQVDtl IEUKCNS fc. J 1-75806 >1835-2722. DONDERDAG 3 FEBRUARI 1994 Van onze sportmedewerker Axel - In de eerste klasse van [iet regionale zaalvoetbal is Terneuzen erin geslaagd Cocq de eerste nederlaag te bezorgen. Na twaalf overwi ningen op rij ging Cocq in het dertiende competitieduel met 9-3 ten onder. De leiding bleef echter in handen van de formatie uit Aardenburg. ZAALVOETBAL Verrassend was eveneens de 3-4-zege van Maas bij Bonte Hert 2. Daardoor heeft Bonte Hert 2 de kans om op gelijke hoogte met Cocq te komen. BVS haalde erg fors uit. Tegen Me- chielsen won de formatie van McTaggert met 15-2. Philippine- Vervaet werd 9-3 en De Ridder/ Kiss won van hekkesluiter ABAB/NCB 7-5. TERNEUZEN-COCQ 9-3 - „Het was onze avond niet," verzucht te teamleider Coppens van Cocq. Gert Trog (2x) en Tonny Buzeijn scoorden voor zijn ploeg, maar dat was veel te weinig tegen het op dreef zijnde Terneuzen. Ste fan van den Ameele (3x), Robby Vermast (2x), Michel de Vries (2x), Pascal de Ridder en Michel de Ridder tekenden voor de win nende serie. Halverwege stond het scorebord op 4-1. BONTE HERT 2-MAAS 3-4 - Drie treffers van Cees de Putter waren onvoldoende om Bonte Hert 2 aan de zege te helpen, omdat Mark de Kunder (2x), Peter Maas en Theo Roels voor Maas scoorden. De Hulster gast heren misten daarmee de kans om op kop te komen. BVS-MECHIELSEN 15-2 - De cijfers spreken boekdelen. BVS was op 'oorlogssterkte'. Bij de doelwisseling stond het al 7-1 en was de race gelopen. Mark Triest (5x), Angelo Verbraeken (3x), Peter Bouwman (4x), Evert Ver- wer en Marco de Bakker knalden raak voor BVS. Evert Martens en Birhan Hosger scoorden te gen. PHILIPPINE-VERVAET 9-3 - Het spelen met te veel invallers nekte Vervaet. Tom de Smit scoorde weliswaar drie keer voor die ploeg, maar dat was te wei nig. Ivo Mohnen, Marlon Moh- nen (3x), Harry Vermeire (2x), Tonny Goossens (2x) en Michael Clippelaar schoten voor Philip pine raak. DE RIDDER/KISS-ABAB/NCB 7-5 - De Oostburgers kwamen sterker voor de dag dan in de laatste duels. Toch moesten zij Terneuzen met lege handen ver laten. Benny van Leeuwen (3x), Bert Wilting (2x), André de Regt en Arnold Plas scoorden voor de thuisploeg. Theo Schram (3x) en Werner Corijn (2x) scoorden te- §en. tand: Cocq 13-23, Bont Hert 2 14-21, Terneuzen 14-20, BVS 14-17, Philippine 13-16, De Ridder/Kiss 14-15, Maas 14-12, Van der Gucht 12-10, Mechielsen 14-7, Vervaet 14-5, ABAB/NCB 12-2. Van onze sportmedewerker Terneuzen - In een vriendschappelijk voetbalduel won Hoek met ruime 1-6-cijfers van Oostkapelle. Philippine haalde ook uit: 6-0 tegen het Belgische Assenede. VOETBAL OOSTKAPELLE-HOEK 1-6 - Ondanks het feit dat de uitslag anders doet vermoeden, gaf Oostkapelle toch aardig partij. Het kreeg ook verschillende scoringskansen. Omdat de thuisploeg die mogelijkhe den onbenut liet, kwam er een ietwat geflatteerde 1-6-eindstand op het scorebord. Hoek opende na twaalf minuten de score via Wim Zoeteweij. Na een half uur liet Osmund Ogali met een kopbal 0-2 aantekenen. Diezelfde speler zorgde voor de pauze voor 0-3. Na rust scoorde Harro Hazelaar tegen voor de thuisploeg. Met een fraai afstandsschot bepaalde Mart van de Guchte de stand op 1-4. Osmund Ogali maakte daarna zijn derde doelpunt en Geertjan de Smet legde de eindstand vast. PHILIPPINE-ASSENEDE 6-0 - Een opmerkelijk ruime zege van Philippine op het in de tweede klasse van het provinciale voetbal uitkomende Belgische Assenede. Het liep erg goed bij Philippine en bij de pauze was het reeds 4-0. Ivo Möhnen opende de score na acht minuten en daarna scoorden Marnix Schieman (2x) en Wim Antheu- nis. In de tweede helft had de thuisploeg opnieuw het beste van het spel en liep uit naar 6-0 door treffers van opnieuw Marnix Schieman (strafschop) en Harry Vermeire. Van onze sportmedewerker Goes/Kapelle - Jan Standaart uit Cadzand heeft zijn favorie tenrol in de strijd om de Zeeuwse tennistitels in de partij tegen De Groot waargemaakt. Met 6-0 en 6-2 gaf hij zijn tegenstrever geen enkele kans hem de voet dwars te zetten. Standaart komt uit in de klasse D2, een onvoorspelbare categorie. De kanonnen moeten tijdens de ze Zeeuwse titelstrijd in Kapelle en Goes nog losbarsten. Van ech te verrassingen is tot nu toe dan ook nog geen sprake. Interessant was gisteren het gevecht in de Bl-groep bij de mannen. Eric Eversdijk uit Goes moest het hier opnemen tegen Michel Gor- se uit Kapelle. Het werd een titanenstrijd, die in drie sets be slist werd in het voordeel van Eversdijk, die evenals Gorse een tie-break won. Deze twee extra's toonden aan dat beiden aan el kaar gewaagd waren. De sapn- ning tijdens deze ontmoeting in Goes was dan ook te snijden. UITSLAGEN MANNENENKEL Bl: eerste ronde: Eric Eversdijk-Mi- chel Gorse 5-6 6-5 6-4, Remco Maandag-Harold Schipper, Maan dag wint door opgave Schipper. Cl: tweede ronde: Marlon Wisse-Ra- mon de Jong 6-2 6-5, Camiel Fol- mer-Ruben Hendrikse 6-2 6-1. C2: tweede ronde: Jelle Wisse-Jacco van der Hart 6-4 6-0, Jeroen de Kam-Tom le Feber 6-0 6-3, Edwin Nieuwland-Walter de Kok 6-3 6-2. Dl: eerste ronde: Pieter Stroo-Si- mon op 't Hof 6-5 6-1, Raymond Barten-Mark Felius 6-1 6-1. D2: Blankenbergh-Van Sabben 6-5 6-2, De Groot-Standaart 0-6 2-6, lansen-Van Eenennaam 6-4 3-6 6-3. Veteranen: Van der Hooft-Hendrik- se 5-6 5-6. Veteranen (dubbel): Bogers/Philip- se-Bek/Zuidweg 6-4 3-6 1-6, Breu- re/Zuidhof-Louwerse/Schippers 6-4 VROUWENENKEL B2: tweede ronde: Anouk van Straaten-Corine Davidse 6-2 2-6 0-6. Cl: tweede ronde: Anouk van Straaten-Tinta van Wely 6-5 6-3. C2: Jessie a Bakker-Hanneke Snijder 6-3 6-1. Dl: Claire Barnhard-Paulien Kos- tense 6-2 6-3, Ellis Freyser-Rose de Vrieze 6-3 6-3, Anouk Ilic-Wendy Jansen 6-4 6-3, Jantien Delfsma-Ina Jobse 6-3 6-2. D2 (dubbel): Peet/Probert-Van Eys- den/Roovers 6-2 6-4, De Jong/Rid derhof-Abd/Van Dijke 6-3 6-1, Min- naard/Tilburg-Hoogewerf/Roels 0-6 0-6. GEMENGDDUBBEL D2: Nonnekes/Nonnekes-Beexkx/ Joosten 6-0 6-4. Veteranen: Van der Hemel/Moer- dijk-Clausing/Coninck 4-6 3-6. Van onze biljartmedewerker Sas van Gent - In café Reseda te Sas van Gent komen zaterdag de deelnemers van poule 3 in de strijd om de Reseda-bokaal, het driebandentoernooi op groot bil jart, in actie. In deze poule zijn de volgende spelers onderge bracht: Cor de Jonge, George Roets, Ton Koomen, Dirk de Jonge, Bram de Kraker, Albert van Leeuwen, Carlo van Dam en Jaeky van de Wege. De wedstrij den beginnen om 19.00 uur. Van onze medewerker Willy van Leeuwen Goes - Het eerste vrou wenteam van de volleybal vereniging Mytilus uit Goes is de rode lantaarn drager in de derde divisie van de landelijke volley balcompetitie. Ger Keij- zers kwam Arjan Fijn als trainer opvolgen en daar om ziet routinier Marja Geelhoed het weer hele maal zitten. Behoud van een plaats in de derde di visie moet mogelijk zijn. „We hebben weer plezier in onze sport en we hebben voldoende kwaliteit in huis," zegt Marja Geel hoed nu haar team weer enkele punten heeft ge pakt. Marja Geelhoed is al op jonge leeftijd in aanraking gekomen met de volleybalsport. Via Wiska en Ovisa kwam ze uiteindelijk bij de fusieclub Mytilus terecht. De Goese club speelt nu al weer zes jaar in de derde divisie, maar de resultaten zijn nog nooit zo slecht geweest. „We hebben na tuurlijk' enkele speelsters zien vertrekken, zoals Mariana Pajo- vic en Esther Eversdijk. Ook het vertrek van Willem Louwerse moesten we eerst verwerken, dus het was in het begin van dit seizoen toch even wennen. Bo vendien kreeg ik afgelopen zo mer tijdens het beachvolleybal weer last van mijn knie, waar door ik nog niet in actie ben geweest," vervolgt de 31-jarige bankbediende uit Goes. Hoe lang Marja Geelhoed nog uit de roulatie zal blijven is de vraag. Ze wacht op een oproep voor een kijkoperatie en is nu in behandeling bij fysiotherapeute Marian van Kerkhoven. Marja Geelhoed: „Af en toe train ik toch voorzichtig met de groep mee. De trainerswissel heeft ons toch goed gedaan. Arjan deed wel zijn best, maar hij liet de verantwoording teveel over aan de groep. Ger heeft er voor ge zorgd dat we weer plezier in onze sport hebben." Of Ger Keijzers er ook voor kan zorgen dat Mytilus behouden blijft voor de derde divisie is nog even afwachten. Mytilus heeft al enkele punten gepakt. „Er zit in onze divisie geen enkele hoog vlieger. We hebben veel talent in ons team en we zijn nog geen enkele keer weggespeeld," stelt de routinier. Ervaren Marja Geelhoed is samen met Marjan van Zweeden het meest ervaren. „Ik heb al op verschil lende posities gespeeld, maar de liberoplaats heeft mijn voor keur," zegt de Mytilus-speelster en coach. Zij betreurt het dat er Marja Geelhoed, de geroutineerde speelster van het Goese Mytilus, hoopt op behoud van een plaats in de derde divisie voor haar team. foto jaap wolterbeek. bij de vereniging op korte ter mijn geen aanvulling voor het eerste team beschikbaar is. „Door studie en werk is er al veel talent bij ons weggegaan. We zullen het van de aanmeldin gen van buitenaf moeten heb ben. Aan degradatie wil ik ge woon nog niet denken, het ni veauverschil met de promotie klasse is zo groot." Mocht Mytilus trouwens degra deren dan overweegt Marja Geelhoed te stoppen. „Ik heb vorig jaar al overwogen te stop pen. De volleybalsport slokt toch veel van je vrije tijd op. Toch ga ik er straks weer fris tegenaan. Ger Keijzers heeft me al ge vraagd wanneer ik kan beginnen en dan begint mijn bloed toch weer te kriebelen. Het is wel afwachten hoe dat met mijn knie afloopt." Wat bij Mytilus ook nog altijd als een rode draad door de com petitie loopt zijn de pegulanten. De speelsters betalen een hoge contributie en krijgen geen reis kosten vergoed. „Dat is best wel eens moeilijk voor die jonge mei den. Aan de andere kant zijn ze dan zeker gemotiveerd als ze bij ons spelen," weet Marja Geel hoed, die bekend staat om haar tomeloze inzet. Ook in het be stuur en als scheidsrechter was ze actief, maar dat is nu niet meer te combineren met haar werk, waarvoor ze vaak moet studeren. „Er wordt weer hard gewerkt op de trainingen en de teamgeest is nog steeds goed, dus ik heb dan ook alle hoop dat we volgend seizoen weer in de derde divisie spelen. We moeten dan niet meer te lang wachten met de inhaalra ce, want dan is het te laat," besluit de sympathieke Goese speelster strijdvaardig. Van onze voetbal medewerker Terneuzen - Henk Ottens wordt met ingang van volgend seizoen de nieuwe trainer van het stan daardteam van Terneuzen. Fons Baart blijft verbonden aan het tweede elftal. 1>E SUPERLIGA-wedstrijd Ne derland - Oostenrijk (mannen), die voor 22 februari op het pro gramma stond, is verschoven 'aar 1 maart. Het duel wordt in Utrecht gehouden. Squash CHRIS DITTMAR, de voormali ge nummer één van de wereld, beëindigt zijn actieve loopbaan. De Australiër ondervindt op- rieuw hinder van een kniebles sure. De speler is reeds zes maal aan de linker knie geopereerd. HEN DAGEN voor de openings ceremonie is 84,6 procent van de U4 miljoen beschikbare toe gangskaarten voor de Olympi sche Winterspelen verkocht. Dat >s een record. Recordhouder was Cus Angeles met 83,6 procent 'erkochte tickets. Van onze wielermedewerker Axel - De WordPerfect-ploeg van Jan Raas trainde er gisteren in Zeeuws-Vlaanderen lustig op los. De renners legden in totaal meer dan tweehonderd kilometer af. Jan Raas: „Het is best wel eens goed dat de groep bij elkaar is en dat we samen zo lang kunnen trainen." Ook voor vandaag staat er een lange trainingstocht op het programma. Dat Jan Raas Zeeuws-Vlaande ren had uitgekozen, heeft een reden. Toon Deij uit Axel treedt immers op als kledingsponsor voor de ploeg. De renners kregen gistermiddag laat dan ook hun uitgaanstenue aangemeten. Na de training van vandaag mo gen de renners even terug naar vrouw en kinderen. Vanaf maan dag draait het wielercircus voor de mannen van Jan Raas weer op volle toeren. Dan verkast het ene deel van de ploeg naar Zuid- Frankrijk en het andere naar Spanje. Raas: „Ik wil dat mijn renners er staan aan het einde van de maand. De Omloop Het Volk wordt de eerste graadme ter." Parijs - Professional Eddy Smulders verdedigt op 5 maart zijn Europese titel in het halfzwaargewicht tegen de Fransman Fabrice Tiozzo. Waar is nog niet bekend. Tiozzo vocht in april 1993 om de wereldtitel (WBA-versie) tegen de Amerikaan Virgill Hill. Na 26 overwinningen leed hij daarin zijn eerste nederlaag. Smulders staat op de WBA-uitdagerslijst op de derde plaats. Eerste en tweede zijn respectievelijk de Amerikaan Tate en de Zuidkoreaan Lee. Washington - Hillary Clinton, de echtgenote van de Amerikaan se president, zal bij de opening van de Olympische Winterspelen in Lillehammer de officiële Amerikaanse delegatie leiden. Dat heeft een woordvoerder van het Witte Huis bekendgemaakt. Onder de zeven andere leden van de regeringsafvaardiging bevindt zich ook oud-Olympisch sprintkampioene en wereldre cordhoudster op de 100 en 200 meter Florence Griffith-Joyner. Garmisch-Partenkirchen - De wereldbekerwedstrijd afdaling voor mannen in Garmisch-Partenkirchen, die voor komende zaterdag op het programma stond, is afgelast. De piste, waar de Oostenrijkse Ulrike Maier zaterdag verongelukte, is door gebrek aan sneeuw te gevaarlijk. De voor zondag op het programma staande slalom kan wel doorgang vinden. Moskou - Irina Privalova heeft in Moskou het wereldrecord indoor op de 50 meter hardlopen verbeterd. De Russische sprintster liep de afstand in 6,03 seconden. Dat was twee honderdste seconde sneller dan zij op 2 februari 1993, eveneens in Moskou, had gedaan. Tijdens dezelfde wedstrijd vorig jaar liep Privalova in de finale een tijd van 6,00 seconden. Die prestatie kon echter niet als wereldrecord worden erkend, omdat de voorgeschreven finishfo- to ontbrak. Moskou, indoorwedstrijden Vrouwen: 50 m: 1. Privalova (Rus) 6,03 (WR), 2. Ottey (Jam) 6,18; .800 m: 1. Stortsjevaja (Oek) 2.02,42, 2. Doeknova (WRu) 2.03,68; 60 m horden: 1. Sokolova (Rus) 7,96, 2. Graoedin (Rus) 8,08. Mannen: 60 m: 1. Surin (Can) 6,68, 2. Parkhomovski (Rus) 6,76; 60 m horden: 1. Kazanov (Let) 7,68, 2. Oessov (WRu) 7,74; polshoog: 1. Kortsjagin (Kaz) 5,70 m, 2. Jegorov (Kaz) 5,70 m; hinkstap: 1. Sokov (Rus) 17,05 m, 2. Sotnikov (Rus) 16,98 m. Peking - Om het spelniveau te verbeteren, moeten Chinese voetbalclubs buitenlandse spelers contracteren. Dat hebben de sportautoriteiten van het land besloten. In een artikel in een Pekings dagblad laten voetbalbestuurders weten dat het voorbeeld van Shanghai en Shenyang, twee clubs uit het noordoosten die onlangs Russische spelers aantrokken, navolging verdient. China miste plaatsing voor het WK in de Verenigde Staten. Het streeft ernaar binnen tien jaar aansluiting met de wereldtop te krijgen. Chicago - De Disney-groep heeft zich teruggetrokken als organisator van de openingsceremonie van het toernooi om het WK voetbal in de Verenigde Staten. Een vertegenwoordiger van de firma maakte dat woensdag in Chicago bekend. Het besluit is op artistieke gronden genomen. Vier maanden geleden kreeg de Disney-groep de opdracht de openingsceremonie te organiseren. Het organisatiecomité van het WK is nu in onderhandeling met de MCA-Universal filmstudio's, die bij de inschrijving waren afgevallen. Deventer - Go Ahead Eagles en trainer Henk ten Cate hebben overeenstemming bereikt over de verlenging van het contract met twee jaar en een optie voor nog een seizoen. De 39-jarige Ten Cate volgde aan het begin van dit seizoen Jan Versleijen op bij de eredivisionist, waar hij tussen 1988 en 1991 ook al werkzaam was. Parijs - Sergei Boebka, de wereldrecordhouder, Olympisch en wereldkampioen polsstokhoogspringen, vestigt zich in Frank rijk. De Oekraïner, die momenteel in Berlijn woont, heeft een landhuis gekocht in Salon-de-Provence, ten noorden van Mar seille. „Ik prefereer een rustige omgeving boven een grote stad. Deze plaats is ideaal," aldus Boebka. De atleet liet woensdag tevens weten, dat hij niet zal deelnemen aan de strijd om de Europese indoortitels, die van 11 tot en met 13 maart in Parijs wordt gehouden. Bern - De boycot van de bijeenkomst met het bestuur van de nationale voetbalbond is voor de Zwitserse internationals goed uitgepakt. De premies voor het WK in de Verenigde Staten worden fors verhoogd. Giangiorgio Spiess, de voorzitter van de organisatie rond de nationale ploeg, zei woensdag dat de spelers een bedrag van 12.500 gulden wordt uitgekeerd voor het afdwingen van de kwalificatie. Daarnaast is er een nieuwe bonusregeling voor het toernooi uitgewerkt. Voor elk punt in de groepswedstrijden ontvangen de spelers iets meer dan 5.000 gulden. Kwalificatie voor de tweede ronde levert 20.000 gulden de man op. Spiess verwacht dat de spelers, die in eerste instantie niet akkoord gingen met de voorgestelde premieregeling, dit voorstel zullen accepteren. De official benadrukte dat de voetballers ook kunnen profiteren van de inkomsten uit de reclamecampagne rond het nationale elftal. Vergèze - Jean-Paul van Poppel heeft het eerste rechtstreekse duel met zijn Belgische rivaal Wilfried Nelissen verloren. Het tweetal vocht woensdag in de eerste etappe van de Ster van Bessèges om de dagprijs. Nelissen, een pupil van Peter Post, won. Van Poppel werd tweede. Van Poppel kreeg in de finale steun van zijn landgenoot Jans Koerts. Die kon zijn kopman echter niet naar de overwinning sturen. Nelissen bleek over meer inhoud te beschikken. Vergèze, Ster van Bessèges Eerste etappe, Grand Prix van Vergèze: 1. Nelissen (Bel) 128 km. in 3.22.41, 2. Van Poppel (Ned), 3. Capelle (Fra), 4. Koerts (Ned), 5. Francois Simon (Fra), 6. Hoffman (Ned), 7. Jolidon (Zwi), 8. Thibout (Fra), 9. Tsjmil (Mol), 10. Capiot (Bel). Mallorca, Ronde van Mallorca Eerste etappe: 1. Cabello (Spa) 180 km. in 5.20.00, 2. Llaneras (Spa) 0.12, 3. David Garcia (Spa), 4. Gaston (Spa), 5. Casero (Spa), 6. Aliedo (Spa), 8. Fernandez (Spa), 9. Kiko Garcia (Spa), 10. Montoya (Spa), 45. Breukink (Ned) 4.28. 71. Nijboer (Ned) 9.24. Buenos Aires - Maradona gebruikt tegenwoordig grof geschut om persmuskieten van zich af te houden. De Argentijn, dinsdag ontslagen door zijn club Newell's Old Boys, richtte woensdag een luchtbuks op een opdringerige cameraploeg. „Als jullie niet verdwijnen, schiet ik met echte kogels," schreeuwde de achter een auto verscholen voetballer zijn achtervolgers toe. De beelden waren op televisie te zien. Volgens de politie heeft de gevallen ster ook echt geschoten. Vier verslaggevers hebben een aanklacht tegen de voetballer inge diend. Ze werden in de buurt van het buitenhuis van Maradona onder vuur genomen en geraakt door kleine kogels. Volgens persbureau DyN zouden ten minste vijf mensen vanuit het huis hebben geschoten.

de Stem | 1994 | | pagina 11