iBraziliaans talent voor PSV stuk DE STEM Manager: 'Litmanen volgend seizoen in buitenland' Elen vindt sponsor uit seksindustrie llt' ntm*HENDMK Transfer van zeventienjarige Zé Elias mogelijk nog deze week rond NOC*NSF kan onder afspraken uit UITSLAGEN standen Massaal verzet |tegen late competitiestart Indurain niet in Ronde van Spanje Come-back Prost Verloofde Ulrike Maier eist miljoenen vrijwel zeker 13-jarige positief Schaatsbond bereid extra wedstrijd in te lassen voor drie sprinters b sportnieuws KORT s SCHAATSEN SKIËN SPORTPRIJSVRAGEN TENNIS TRIATHLON VOETBAL WIELRENNEN Stalinterreur mee- zou hij zijn kame- verraden om het edden. Wehner is zwijgzaam over ge- zou volgens eigen n maar kameraden linkt die toch al of veilig en wel in aten. rt Funk', zoals We- lnaam luidde, 'zou ie oorlog chantabel Wehner zat met het Saarland in het 'grondse verzet te- vandaar zijn ge- contacten met ter, over de inmid- le muur heen. g vluchtte Wehner n waar hij een jaar en zat, op verden- politiek activisme, hij het Stalinisme en definitief met nistische leven ge- ir 'definitief blijkt r een ijdel woord, ert Wehner wordt zijn graf door zijn en ingehaald. Iraëlische autori- tn het «L-rk om rn jaren na het Itoffeli jkc over- |r Israël over te nog wordt bij- Izocht naar de li- nemanningsleden blische duikboot, |rgens in de Mid- i verging. vstanding tsiness Uerkman lm Israëli's, dan Itionale Verzeke- lappij de kosten Lkening. Maar is pc een buitenlan- de kassa flink in orde maken lleboel papieren, 1 metalen kist. de leen graf en dan In voor de plech- I Maar er is een leggen de Israëli- lenisondernemers. In worden uitge- ]iat de doden in ft meer dan een per aarde worden weer trouwens lelegenheid te ge lgraf' op te staan. Is komt. Jus van het over- Dan liever niet ^zaterdag of zon— lan kan de begra- ël &in ieder geval dagen na overlij- feer vertragen.— laakt aan zijn arm. I eens door een Servi- 1 maar door toedoen psmsche soldaat die Sindsdien wil hij [iet meer in. Hij zit thuis, ik weet niet hem aan moet." duizenden jongens. zoeken een baantje in de keukens van van de troepen van Be Naties in de stad. Ipen een lokale com- li. Een nieuwe trend Jandant voor te hou- prslaafd bent geraakt iDeze 'junks' krijgen |elijk vrijstelling. jongens in Sarajevo Ipefweg 24 uur per jshuis. Maar er zijn leurs op stap, die ie- pntroleren op dienst een dienstweigeren osnische autoriteiten zorgen te baren, al officieel niet over Als zijn naam niet dt gemaakt wil een voerder wel toege- problemen zijn: „Je ■n moeten overtuigd zaak waarvoor ze dit moment schort ANrOORDESIGN Tramsingel 88-Breda-Tel. 076-201200 BETER OP ELKE VIERKANTE METER Sport I van onze sportredaktie i Turijn - De Fin Jari Litma- lren van koploper Ajax [speelt volgend seizoen vrij- l zeker niet meer in de I Nederlandse voetbalcompe titie. Dat heeft zijn manager, Harrie Kambman, in een vraaggesprek met het Finse persbureau Suoman Finska Notisbyrak verklaard. Kambman zegt dat hij over stelpt wordt met telefoontjes van managers, die namens bui tenlandse topclubs informeren naar de vraagprijs van de top scorer in de eredivisie, die in 19 wedstrijden 21 doelpunten maakte. Welke clubs geïnteres seerd zijn in Litmanen, wilde zijn manager niet zeggen. „Jari heeft tot eind juni 1995 nog een contract bij Ajax. Geïn teresseerde clubs zullen zich eerst rechtstreeks bij Ajax moe ten melden, omdat het contract afgekocht moet worden. Pas als Ajax een vraagprijs noemt, kan ik met de managers onderhan delen. Ik ben door veel mana gers benaderd, die zeggen dat zij namens Europese topclubs contacten leggen. Ik ga er van uit dat Jari Litmanen volgend seizoen niet meer in de Neder landse competitie speelt." Als Litmanen op een buiten lands aanbod ingaat, raakt Ajax opnieuw een vedette kwijt. En wellicht weer aan een Italiaanse topclub, want de Fin wordt al geruime tijd door scouts van AC Milan, Sampdoria en Juventus gevolgd. ■Van onze verslaggever Tilburg - De eredivisieclubs i het betaalde voetbal zijn Jmassaal in verzet gekomen liegen de plannen van de KNVB om op verzoek van Jnjax, Feyenoord en PSV de ■start van de competitie in de ■eredivisie volgend seizoen ■met een week te verschuiven paar het weekeinde van 27/28 ■augustus. ■Willem II, Sparta, FC Twente, |WV, Roda JC, MW, Groningen, li'olendam, NAC en Go Ahead ■s hebben zich tegenstander [verklaard van het verlaten van Ide competitiestart. |Trainer Baan (FC Twenty gaf [zaterdag in het NAC-stadion de [aanzet tot verzet. Gisteren wa- Iren op het bureau van de KNVB |vier bezwaren binnen. Donder- buigt Jan Huybregts zich I over de klachten en wordt beslist [wanneer het seizoen 1994/1995 daadwerkelijk van start zal lan. I Op voorspraak van de Bel- sche minister van binnenland- I se zaken Tobback zal met ingang [van 6 maart worden geëxperi menteerd met de inzet van zoge- I noemde stewards bij voetbal wedstrijden om geweld tegen te gaan. De stewards zullen, naar Engels voorbeeld, worden geposteerd rondom het veld om op die ma nier de toeschouwers in de gaten I te houden. Zij zullen naast een veiligheidstaak ook een preven- I tieve- en hulpverlenende functie hebben. Het systeem zal worden uitgetest in vijf wedstrijden. De eerste is de topper tussen Club Brugge en Anderlecht. I De successen van Ajax hebben I hun weerslag op het lijstje geno- I mineerden voor het VVCS-prof- dat op 21 februari in Ros- I malen plaatsvindt. Onder de drie kandidaten voor de verkiezing van de spelersvakbond van beste speler van de eredivisie bevinden I zich twee Ajacieden, Ronald de Boer en Jari Litmanen. Hans Gilhaus van Vitesse completeert het trio. Ook bij de talenten staan twee Ajacieden op de nominatie, Mare Overmars en Clarence Seedorf. Zij hebben concurrentie te duch ten van Tijjani Babangida van Roda. Virgil Breetveld, Jerry Si mons (beiden Dordrecht) en Harry van der Laan (ADO Den Haag) zijn volgens hun collega's de beste eerste-divisiespelers. Bij de keepers zijn Hans van Breu- kelen (PSV), Ed de Goey (Feye noord) en Edwin van der Sar (Ajax) genomineerd. Diego Maradona is gestopt I met voetballen bij de Argentijn se club Newell's Old Boys. Dat beeft voorzitter Walter Cattaneo gisteren gezegd. De 33-jarige Ar gentijn, die zijn land in 1986 naar de wereldtitel leidde, was depressief na een reeks van bles sures, die hem teisterde sinds hij vorig seizoen terugkeerde in het Argentijnse club voetbal. 1 Door de beslissing van Marado na is het onzeker of hij van de zomer meedoet aan de wereldti- I „!strH^ 'n de Verenigde Staten. Hij was actief op drie WK's. Cattaneo: „We zijn overeen ge- komen dat de relatie tussen Ne- I well's Old Boys en Maradona I 'oorbij is. Diego was niet in staat met waardigheid te blijven voetballen." Met ingang van het seizoen 1995-1996 mogen de vier beste deelnemers aan de Intertoto- eompetitie deelnemen aan de j v°°rronde van het Europese toernooi om de UEFA-beker. Dit I heeft de Europese voetbalunie gisteren besloten. De UEFA oopt daarmee het Intertoto- oernooi interessanter te maken. Van onzer vertslaggever Eindhoven - PSV zal op korte termijn opnieuw een Braziliaanse speler inlijven. Het gaat om de zeventienja rige middenvelder Zé Elias. „Een supertalent," aldus technisch manager Frank Arnesen gisteren. „We zijn laaiend enthousiast." De linksbenige Zé Elias komt uit de eigen kweek van Corinthians in Sao Paulo, één van de groot ste Braziliaanse clubs. De afge lopen zes maanden speelde hij in de basis en groeide direct uit tot de sensatie van het net afgelopen voetbalseizoen. Braziliaans voet balkenners bestempelden hem als 'één van de grootste openba ringen van de afgelopen tien jaar.' „En dat zegt toch wel iets over een zeventienjarige jongen. Hij kan niet alleen fantastisch voet ballen, maar is ook zeer volwas sen en heeft een uitstekende mentaliteit," aldus Arnesen, die vorige week donderdag terug keerde uit Brazilië. Volgens de Deen is de toekomsti ge PSV-er, die de afgelopen maanden door verschillende Eindhovense scouts is gevolgd, zowel inzetbaar op het midden veld als in de verdediging. „En hij kan uitgroeien tot een prima schaduwspits. Maar voor die po sitie wordt hij niet gekocht. We zijn nog op zoek naar de goede nummer 10." De transfer van Zé Elias komt vermoedelijk al voor het week einde rond. Volgens Alberto Dualibi, de voorzitter van Co rinthians, gaat het nog slechts om details, die een vertrek van de jeugdige sterspeler niet in de weg zullen staan. Eén van die details is de prijs die PSV moet betalen. De Brazilianen zouden vier mil joen gulden vragen, PSV zou niet verder willen gaan dan 3,5 miljoen. Frank Arnesen wil op die bedragen niet ingaan. „Dat is alleen voor PSV interessant. Maar ik kan je wel zeggen dat de prijs beduidend lager ligt dan die genoemde vier miljoen." Zé Elias kan nog dit seizoen voor PSV uitkomen. Of dat ook ge beurt, is volgens Arnesen nog niet duidelijk. „Maar volgend seizoen is hij er zeker," aldus de PSV-manager, daarmee aange vend dat de zaak niet meer kan afketsen. Palma de Mallorca - De drievou dige Tourwinnaar Miguel Indu rain neemt voor de derde keer in successie niet deel aan de Ronde van Spanje. „Op zich rijd ik graag in eigen land de Vuelta, maar ik kies voor de meest idea le voorbereiding op de Tour. Dat is de Giro. Hoe vervelend ik dat ook vind voor mijn landgeno ten." Zé Elias, een supertalentvolgens technisch manager Arnesen van PSV. Silverstone - Alain Prost maakt ■vrijwel zeker zijn come-back in de Formule 1. McLaren/Peugeot schijnt hem een jaarsalaris van 110 miljoen gulden hebben gebo den. Voor dit gigantische bedrag zou hij echter ook sponsor- en reclameactiviteiten dienen ont wikkelen voor Peugeot. Dertig miljoen gulden moet hij aan Wil liams als afkoopsom betalen. Jakarta - Bij de nationale kam pioenschappen van Indonesië is een zwemster van dertien jaar, Catherine Surya, betrapt op het gebruik van anabole steroïden. Haar hangt een schorsing van achttien maanden boven het hoofd. Als de straf ten uitvoer wordt gebracht, is ze de jongste atlete aller tijden die voor een dopingvergrijp wordt gestraft. München (sid/dpa/rtr) - De verloofde van de verongelukte skister Ulrike Maier is van plan miljoenen guldens - gesproken wordt over zestien miljoen) - schadevergoeding te eisen van de we- reldskibond (FIS). Hubert Schweighofer en diens advocaat houden de bond verantwoordelijk voor de dood van Maier, die zaterdag tijdens de afdaling van Garmisch-Partenkirchen haar nek brak. De FIS heeft al toegezegd zorg te laten dragen voor de kleine Melanie, het vierjarige dochtertje van Ulrike Maier. Schweighofers advocaat Lettner verwijt de organisatoren onder meer dat bewijsmateri aal in de affaire is achterhouden. Voordat een onafhankelijke commissie een onderzoek kon instellen, waren delen van het parcours al weer afgebroken door de politie. Een van de aanklachten is dat palen langs het par cours vooraf niet gedeeltelijk zouden zijn doorgezaagd. Dat moet volgens FIS-regle- menten. Als iemand een trap geeft tegen zo'n paal, dient die te breken. Volgens Lettner en zijn cliënt was de veilig heid bovendien ontoereikend, omdat de pa len rond de apparatuur voor de tijdwaarne ming te dicht langs de piste zouden hebben gestaan en strobalen te weinig bescherming boden. „Ulrike heeft niet eens de kans gekregen te vallen. Ze heeft zich gestoten- aan een obstakel dat op die plaats niets had te zoeken," aldus Schweighofer. Algemeen secretaris Kasper van de FIS verklaarde dat voldoende rekening is gehou den met veiligheid en dat een panklaar recept om een dergelijke tragedie te voorko men niet bestaat. „Zou dat wel het geval zijn, dan hadden we daarvoor wel gezorgd." Technisch directeur van de piste Alfons Schranz: „Op deze plaats zijn de laatste jaren, inclusief trainingen, tienduizend afda lingen geweest. Nog nooit heeft zich één probleem voorgedaan." Duidelijk is dat het fatale ongeluk verstrek kende gevolgen heeft voor de sport. De gedachte leeft de afdaling en de Super G bij de vrouwen te laten opgaan in één wedstrijd, zodat de snelheid enigszins afneemt door de toename van het aantal bochten. „We moe ten een stap terug," zei Raimund Berger, de Van onze verslaggever Rob van Deursen Arnhem/Bemmel - Het zijn de kleine lettertjes, die het NOC*NSF vanavond een alibi verschaffen voor een afwijzend besluit tijdens de bespreking met de Neder landse schaatsbond in Nieu- wegein over de deelname van het drietal sprinters Sandra Zwolle, Marianne Timmer en Nico van der Vlies aan de Winterspelen van Lillehammer. Ondanks het feit dat het trio tijdens de WK sprint in het Canadese Calgary van afgelo pen weekeinde voldeed aan de limieten van het NOC'NSF be roept die instantie zich van avond waarschijnlijk op de laatste twee punten van de aanwijzingsprocedure, die in november vorig jaar werd ge presenteerd door chef de mis sion Ard Schenk. Die luiden: Het NOC'NSF kan, na over leg met de KNSB, indien er zich bijzondere omstandighe den voordoen, van genoemde aanwijzingsprocedure afwij ken. Aan deze aanwijzingsproce dure kunnen door de sporters geen rechten worden ontleend. Alleen die twee zinnen geven met name Jan Loorbach, voor zitter van de Begeleidingscom missie Topsport van het NOC*NSF, een handvat om het drietal van de Spelen te weren. De nominatie-eis luidt name lijk: a. het behalen van een limiet- tijd op de 500 en de 1000 meter; b. het behalen van een plaats bij de beste acht op een opti maal bezette World-Cup-wed- strijud of het wereldkampioen schap. Voorgaande houdt echter niet èn èn in. Gezien het feit dat Sandra Zwolle, Marianne Tim mer en Nico van der Vlies in Calgary op de Olympic Oval aan eis a voldeden, zou er voor de drie geen vuiltje aan de lucht moeten zijn. Hun plaat sen in de uitslag (van de 20e tot en met de 25e plek) gaven het NOC*NSF wat uitzending naar Noorwegen betreft echter zeer te denken. Toch zal Jan Kleine, voorzitter van de Begeleidings Commissie Kernploegen in Nieuwegein in het badmintoncentrum alles op alles zetten om de drie over de Olympische streep te trekken. „Afspraken zijn afspraken," zegt hij ferm. En tevens als schot voor de boeg. „De limie ten die gesteld zijn, waren scherper dan wij als schaats bond wensten. En als je dan zelfs aan die zwaardere eisen voldoet, heb je bepaalde rech ten verworven." Kleine heeft wel begrip voor de aarzelende opstelling van het NOC'NSF. „Toeristen horen niet op de Spelen thuis," zo meent ook hij. Vandaar dat hij op een compromis aanstuurt. Kleine zal de Olympische voor dracht van het drietal tegelij kertijd presenteren met het voorstel van een ingelaste wed strijd komend weekeinde in het Thialf-ijsstadion in Heeren veen. „Dan kunnen ze alle drie nog een keer bewijzen dat ze wel degelijk Olympisch niveau hebben. Hoe? Door sneller te zijn dan de snelste tijd, die dit seizoen in Nederland op de 500 of de 1000 meter werd neerge zet." De Bemmelse schaatsofficial hoopt dat het NOC*NSF dit tussenvoorstel aanvaardt. „Ik kan goed inschatten wat de problemen zijn. Over twee jaar zijn de Olympische Zomerspe len van Atlanta. Dus cadeau tjes mogen we als schaatsbond .niet verwachten. De zomer- sporters kijken in deze kwestie met argusogen over de schou ders van het NOC*NSF mee. Aan de andere kant hebben de drie het gelijk van de regel van de wet aan hun zijde. Dus het zal een moeilijk gesprek wor den." Sprintcoach Wopke de Vegt toonde zich gisteren direct na terugkeer uit Canada veront waardigd over de in zijn ogen niet terechte koerswijziging van het NOC*NSF. „Het is ons allemaal in het vliegtuig op weg naar Nederland rauw op het dak gevallen. Eerst de vreugde, toen die domper. Het rare is dat chef de mission Schenk twee weken terug in Davos nog tegen mijn schaat sers heeft gezegd dat limiet in Calgary limiet zou zijn. Mijn mensen hebben ook getuigen. Alleen, die twee laatste zinnen, daar kunnen we niet omheen. Het NOC*NSF kan altijd onder de zelf opgestelde wetten uit. Dat maakt het haast onverteer baar," aldus een felle De Vegt. Het feit dat op 25 mei vorig jaar het NOC*NSF door de schaatscoaches Krook, Gemser en De Vegt gewaarschuwd werd voor de eventuele gevol gen van het snelle Galgary-ijs, stoort De Vegt in deze affaire nog het meest. „Toen hebben wij al voorgesteld niet met li mieten te gaan werken, maar alleen met de eis van een reële kans op een plaats bij de eerste acht. Daar wilde men niet aan en nu zitten de heren met de gebakken peren." Tijdens het overleg van van avond in Nieuwegein zal De Vegt zich vooral sterk maken voor het Olympisch ticket van Nico van der Vlies. „Met 1.14.06 (de limiet bedraagt 1.14.50. R.v.D.) op de duizend zat hij een halve seconde van de vijfde plek. Een beetje meer mazzel en die gozer komt op die plaats terecht, Sprinten hangt van kleine dingetjes aan elkaar. Geluk en tegenslag lig gen zij aan zij als lepels in een bestekbak. Daar zal het NOC*NSF toch begrip voor moeten kunnen opbrengen." WOENSDAG 2 FEBRUARI 1994 DEEL Van onze verslaggever Jacques Eestermans Dongen - Jos Elen zal dit seizoen opnieuw met een bescheiden profwielerploeg op de weg komen, mits de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) akkoord gaat met de naam en het logo, zoals de geldschieter die op de tricots wenst. Directeur Buddels van de wielerbond heeft de Dongen- se ploegleider beloofd daarover vanmiddag uitsluitsel te geven. Na lang zoeken hebben Elen en zijn rechterhand Henny' Libregts uit Vlijmen de firma 'Erotic Dis count Centre' als hoofdsponsor weten te strikken. Het betreft een postorderbedrijf voor seks- artikelen uit Hulst. De geld schieter heeft als voorwaarde ge steld dat niet alleen de naam van de firma op de rennerstruien moet komen staan, maar ook het logo, zijnde de afbeelding van een half ontblote vrouw. „De sponsor heeft me duidelijk gemaakt dat hij in dat opzicht weinig concessies wil doen," licht Jos Elen toe. „Misschien dat we een zwart balkje over de borsten kunnen plakken of het meisje een behaatje aangeven, maar daar zal het dan ook bij moeten blijven. Daar heb ik Buddels maandagmiddag over ingelicht. Ik kreeg het idee dat hij begrip voor dat standpunt had, maar hij wilde nog wel ruggespraak houden met het bondsbestuur." Bondsvoorzitter Joop Atsma liet gisteravond laat weten dat de KNWU nog geen standpunt heeft ingenomen. „Maar ik sluit niet uit, dat we hierover morgen ochtend telefonisch zullen ver gaderen. Dat gebeurt wel vaker. Meer kan ik er eigenlijk niet van zeggen, want het ontbreekt me op dit moment nog aan de beno digde informatie. Afgelopen weekeinde bij het WK veldrijden in Koksijde heb ik alleen vluch tig een kopie van het ontwerp voor de voorzijde van de tricots gezien. Dat is niet genoeg om een oordeel te geven. En ik kan me zo voorstellen dat er in dit geval wat meer discussie nodig zal zijn dan normaal gesproken het geval is." Het is niet de eerste keer dat de KNWU wordt geconfronteerd met een geldschieter uit de seks industrie. De Zundertse seksclub Sauna Diana fungeert al vele jaren als wielersponsor. In het verleden was ook seksclub Pret ty City financier van een ploeg. Zet de wielerbond het licht op groen voor Elen en Libregts, dan zullen zij een formatie van acht renners formeren, waarvoor een budget van ongeveer een kwart miljoen gulden beschikbaar is. De coureurs Willem-Jan van Loenhout, Menno Vink, Jeroen van Happen, Jos Elen jr., Kees Hopmans, Dick Dekker, Sangu Tadashi (Japan) en Ronny Assez (België) zijn de eerste gegadig den voor een contract. Krijgen Elen en Libregts echter nul op het rekest van de KNWU, dan blazen zij hun plannen voor het opzetten van een profploeg af. Elen: „We hebben de afgelo pen maanden met zo'n tachtig bedrijven contact gehad. Tadas hi is voor ons zelfs nog bezig geweest in Japan. Het resultaat van al dat werk is dat we één kandidaatsponsor hebben kun nen vinden. Als het nu niet door gaat, houdt het gewoon op. In dat geval zullen Tadashi en mijn zoon als individueel renner een proflicentie aanvragen." vroegere cheftrainer van de Oostenrijkse ploeg. De snelheid bij de afdaling, soms wel 130 kilometer per uur, is te hoog. „Omdat het in de Super G alsmaar harder gaat, is de afdaling bijna verplicht ook meer spektakel te bieden." Ongewijzigd blijft de piste van de Olympi sche afdaling in Lillehammer. Weliswaar zijn de veiligheidsomstandigheden nog eens nagekeken, maar de organisatoren zien geen aanleiding het parcours te vereenvoudigen. Intussen speelt Olympisch kampioene Kerrin Lee-Gartner met de gedachte zich terug te trekken voor de Olympische wedstrijd in Lillehammer. De Canadese is geschokt. „Li chamelijk ben ik honderd procent fit, maar de gebeurtenis in Garmisch heeft me volle dig van slag gebracht. Garmisch heeft onze sport in een ander perspectief geplaatst." De belofte van het Zweedse alpine-skiën, de 21-jarige Tobias Hellman, besloot zelfs nooit meer mee te doen aan afdalingen. De vijf voudige medaillewinnaar tijdens de WK voor junioren in 1992 beloofde dat aan zijn moeder, die het ongeluk van Maier op televi sie had gezien en zoonlief dringend vroeg van verdere waaghalzerij af te zien. Ex-man Harding bekent schuld Portland - Kunstrijdster Tonya Harding en haar voormalige echtgenoot Jeff Gillooly zijn betrokken geweest bij de aanslag op Hardings rivale Nancy Kerrigan. Gillooly heeft dat gisteren tegenover een rechter in Portland toegegeven. Harding zou zelfs de uiteindelijke opdracht hebben gegeven. De kunstrijdster ontkent alle betrokkenheid. Volgens Harding wil Gillooly haar loopbaan in de vernieling helpen. Wel geeft ze toe dat ze de autoriteiten niet meteen heeft ingelicht toen ze aan de weet kwam dat bekenden van haar achter de aanslag op Kerrigan zaten. Gillooly bekende zijn betrokkenheid in ruil voor strafverminde ring. Loting 'club Kasparov' New York - De professionele schaakassociatie PCA heeft gisteren in New York de loting verricht voor de kwartfinales voor het eigen kandidatentoernooi. De officiële tegenhanger FIDE deed dat twee dagen eerder in Wijk aan Zee. De resultaten van de loting, verricht door Kasparov bij één van zijn spaarzame bezoeken aan de Verenigde Staten, waren als volgt: Short (GBr) - Goelko (VSt), Kramnik (VSt) - Kamsky (VSt), Anand (India) - Romanisjin (Rus) en Adams (GBr) - Tivjakov (Rus). Alle partijen worden in juni in New York gespeeld. Weissensee (Oos). 50 kilometer op natuurijs. Mannen: 1. Van Kempen (Nieuw - veen), 2. Takken (Schellingwoude), 3. Van Meggelen (Amsterdam), 4. Stam (Kaatsheuvel), 5. Bakker (Scharmer). Vrouwen: 1. Seinstra (St. Johannes- ga), 2. Kamminga (Groningen), 3. Smit (Terschelling). Avoriaz (Fra). NK snowboard, sla lom. Mannen: 1. Remmelink, 2. Schuif, 3. Janbroers. Vrouwen: 1. Boerma. Toto 4: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: een winnaar, bruto 10.816,90; derde prijs: vier win naars, bruto f 6.760,60. San José (VSt). Mannen, 600.000 gulden. Eerste ronde: Chang (VSt/1) - Ho (VSt) 6-3 6-4, Furlan (Ita/6) - Deve- ning (VSt) 6-2 6-2, Braasch (Dui/5) - Bryan (VSt) 7-6 6-4, Mattar (Bra/8) - Coupe (VSt) 6-3 6-3, Oncins (Bra) - Weiss (VSt) 6-2 6-2, Carlsen (Den) - Doug Flach (VSt) 6-1 6-2 Marseille (Fra), Mannen, 1 miljoen gulden. Eerste ronde: Becker (Dui/3) - Bates (GBr) 6-2 6-4, Steeb (Dui) - Costa (Spa/6) 6-4 3-2 opgave Costa, Ren- zenbrink (Dui) - Berasategui (Spa/8) 6-1 6-4, Björkman (Zwe) - Vacek (Tsj) 6-4 6-3, Carbonell (Spa) - Camporese (Ita) 6-4 6-3. Dubai. Mannen, 1,95 miljoen gul den. Eerste ronde: Bruguera (Spa/1) - Pesoosolido (Ita) 6-1 0-6 6-3, Korda (Tsj/3) - Gaudenzi (Ita) 4-6 7-5 6-2, Gustafsson (Zwe/4) - Larsson (Zwe) 7-6 6-3, Ferreira (ZAf/6) - Rusedski (Can)6-4 6-4, Novacek (Tsj/7) - On- druska (ZAf) 6-2 6-2, Jonsson (Zwe) - Schalier (Oos) 6-1 6-4, Woodforde (Aus) - Bergström (Zwe) 6-4 6-2, Woodbridge (Aus) - Emilio Sanchez (Spa) 6-2 7-6, Göllner (Dui) - Black- man (VSt) 7-6 5-7 6-3. Auckland (NZe). Vrouwen, 195.000 gulden. Eerste ronde: Zardo (Zwi/6) - Vis (Ned) 6-1 2-6 6-4, Hy (Can/2) - Kruger (ZAf) 6-2 6-2, Gorrochate- gui (Arg/4) - Richardson (NZe) 6-2 6-1, Watanabe (VSt) - Fusai (Fra/7) 7-5 6-1, Kschwendt (Dui/8) - Taylor (Aus) 6-2 6-3, Van Lottum (Fra) - DeLone (VSt) 6-4 6-2, Pratt (Aus) - Godridge (Aus) 6-2 6-3, Smashnova (Isr) - Schett (Aus) 6-7 6-4 6-4, Martinek (Dui) - Dechaume (Fra) 4-6 6-2 6-3, Miauchi (Jap) - Drake (VSt) 6-2 6-1. Tokyo. Vrouwen, lr4 miljoen gul den. Eerste ronde: Bollegraf (Ned) - Ri- naldi-Stunkel (VSt) 6-3 6-3, Graf (Dui/1) - Majoli (Kro) 6-1 6-0, Na- vratilova (VSt/2) - Endo (Jap) 6-1 6-3, Sabatini (Arg/3) - Nagatsuka (Jap) 6-4 6-4, Maleeva-Fragnière (Zwi/6) - Monami (Bel) 6-2 6-3, Wood (GBr) - Shi-Ting (Tai) 6-1 1-6 7-5, Li Fang (Chi) - Jaggard-Lai (Aus) 6-0 6-3, Kochta (Dui) - Provis (Aus) 7-5 6-4. Weissensee. Wintertriathlon. 15 km lopen, 50 km schaatsen, 20 km ski lopen. Mannen: 1. Verdenius 3.22.45, 2. Koks 3.24.57. 3. Krouwel 3.28.45, 4. De Groot 3.31.04, 5. Reitner (Oos) 3.32.40, 6. Koenders 3.37.19. Vrouwen: 1. Wiltenburg 3.48.57, 2. Vlasveld 3.53.56. Reserve eerste divisie A: Excelsior - Dordrecht '90 3-1, Helmond Sport - FC Den Bosch 2-1, Eindhoven - RBC 1-4, NEC-VW 1-1. Spanje. Beker, kwartfinales, tweede wedstrijd: Real Madrid - Tenerife 0-3. Eerste wedstrijd 1-2. Tenerife in halve finale. Aubagne. Grote Prijs 'La Marseil laise': 1 Delion (Fra) 135 km in 3.33.10 (gem: 37,998 km/u), 2. Wilf- ried Nelissen (Bel) 0.12, 3. Francois Simon (Fra), 4. Tsjmile (Mol), 5. Van Petegen (Bel), 6. Hoffman (Ned), 7. Desmet (Bel), 8. Chaubet (Fra), 9. Heulot (Fra), 10. Aubier (Fra). L

de Stem | 1994 | | pagina 9