Controle banken bij telefonische overboekingen is niet waterdicht 'Dit is toch te gek om los te l9 'Alloc 'Miljoenen -DE STEM- VNO boos over Tekort aan b voor 36.00C DESTEM Af- of misrekei DE STEM BINNENLAND BUITENLAND DE STEM Liefdadigheid Op schopstoel Incestzaak De Schelde Een leugentje en een banknummer zijn voldoende om de rekening van je slachtoffer te plunderen WOENSDAG 2 FEBRUARI 1994 Al WE BETALEN belasting. Ve len leggen zich daarbij neer. Want het moet en 'het gaat toch ook naar liefdadigheid'. Maar het gaat overal naar toe behalve naar liefdadigheid. Neem bijstandsuitkeringen voor werklozen. Werkloos heid heeft de overheid zelf gecreeërd door het wettelijk minimumloon. Dat minimum loon slaat nergens op, want na de te verwachten verla ging van de lonen gaan via de onderlinge concurrentie tus sen de producenten, en dat zijn dezelfde als de werkge vers, ook de prijzen omlaag. En de koopkracht van onze lagere lonen wordt weer her steld. Neem ontwikkelingshulp. De invoer van produkten uit de Derde Wereld wordt eerst met invoerheffingen afge remd. Daarna gaat de op brengst via ontwikkelings hulp terug naar wie daar niet of slecht produceren. Sommige 'liefdadigheid' is een ordinaire inkomensher verdeling die alleen maar leidt tot een waardestijging van de plaats waar de subsi die-ontvangers wonen. Zoals landbouwsubsidies en invoer heffingen die alleen maar lei den tot waardestijging van landbouwgrond en 'produk- tierechten' en derhalve niet ten goede komen voor wie ze bedoeld zijn: producerende boeren. En als er een ramp gebeurt en men vraagt voor een gift is de reactie. „Ja, maar we betalen toch belas ting?". Kortom. Belasting draagt het keurmerk van 'liefdadigheid'. De burgers zelf zullen de overheid op dat punt middels ondersteuning van vrijwillige of commerciële liefdadigheid weg moeten concurreren. Zo dat later iedereen zegt „Be lasting, voor liefdadigheid? Terwijl de vrije markt be paalt en betaalt? Laat me niet lachen". Kruisland Leon Nelen HET HEEFT te lang geduurd. Met nog een paar weken voor de verkiezingen lijkt dan ein delijk het nationale offensief •tegen extreem-rechts te wor den ingezet. Jan Maat heeft zelf met zijn schandalige uit spraken over Hirsch Ballin en anderen het lont aangesto ken. Toch moet een kantteke ning worden geplaatst bij dit nationale offensief. Opgepast moet worden dat extreem-rechts niet vanuit een underdog positie de zieli ge jongen van de klas kan spelen. Opvallend is dat de meeste commentaren ingaan op de semi-criminele achter grond van de kandidaten en de dictatoriale organisatie van de CD. Mijns inziens wordt te weinig gekeken naar de standpunten van de CD die op zich zelf al voldoende munitie bieden om de CD op inhoudelijke gronden af te branden. De CD is: tegen extra nieuw bouw in de sociale sector; tegen een verlaging van de trendmatige huurverhoging; tegen lage woonlasten voor TvAAfuCUj Lezers reageren op De Stem Brieven voor deze rubriek volledig ondertekenen. Een brief mag niet langer zijn dan 200 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor een brief in te korten en te bewerken. Geen brieven op rijm. Publicatie betekent niet automatisch dat de redactie het met uw standpunt eens is. de laagste inkomens; tegen goedkoper openbaar vervoer voor gehandicapten; tegen compensatie van koopkracht verlies voor de minima; tegen het opknappen van oude wij ken (stadsvernieuwing); voor duurder openbaar vervoer; voor afschaffen van vermo gensbelasting; voor hogere vergoeding voor kamerleden. Deze kleine selectie is vol doende om te illustreren dat de CD helemaal niet opkomt voor de 'gewone' man. De CD stemt stelselmatig tegen voorstellen die positief zijn voor de laagste inkomens en heeft geen enkele aandacht voor de problematiek van de oude stadswijken. Iedere de mocratische partij is uw stem waardig, maar zeker niet rechts extremistische partijen zoals de CD. Stan Stevens Breda HIERBIJ wil ik even reageren op de incestzaak in Epe waarover de kranten dagen lang vol gestaan hebben. Heeft u er ooit bij stil gestaan dat veel incestslachtoffers zwijgen over wat hun is aan gedaan is, omdat de schuldi gen vaak hun onschuld vol houden Als je eindelijk zover bent gegaan om te praten over je incestverleden komt de klap: 'Je verzint iets', 'Het is niet waar'. Degenen die altijd zo veel macht over je hadden zorgen er weer voor dat je je machteloos voelt. Misschien krijgen sommige verdachten in de incestzaak in Epe een straf. Velen echter niet. Voor Jolanda en Evelien een niet te verteren oplossing. En de kranten, in hun zoge naamde objectieve verslagge ving, zorgen ervoor dat ande re slachtoffers hun mond ook niet meer open durven doen als ze iedere dag kunnen le zen dat ze waarschijnlijk toch niet geloofd worden. C. Neleman Etten-Leur EEN REACTIE op het bril jante verslag, vol leedver maak van uw verslaggever Cees Maas, over de ervarin gen van de nodige hoogwaar digheidsbekleders bij het reisje over De Schelde. Ik heb het bijna niet uit kun nen lezen van het lachen, de tranen liepen over mijn wan gen. Het leedvermaak van on ze prins was vast heel groot. Prachtig mevr. J.W. v. Houoten-Albers Breda Uitgave van uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Directie: drs. J.H.M. Brader. Hoofdredactie: H. Coumans- hoofdredacteur. C. Hamans en H. Vermeulen - adjunct-hoofdredacteuren. Hoofdkantoor: Spinveld 55, Breda. Postadres: Postbus 3229, 4800 MB Breda. 076-236911/Telefax 076-236405. Telefax redactie 076-236309. Bezorgklachten en abonnementenadministratie: (alleen voor edities Breda, Oosterhout en Etten-Leur; overige edities: zie rayonkantoor) Afdeling Lezerscontact 06-0226116 (gratis) ma. t/m vrij. 8.00-17.00 uur, zat. 8.00-12.00 uur. Kantoren: Bergen op Zoom, Steenbergsestraat 23-23a, (alleen redactie) 01640-37253, fax 01640-40731. Postadres: Postbus 65, 4600 AB Bergen op Zoom. Etten-Leur, Markt 28, 01608-21550, fax 01608-17829. Postadres: Postbus 363,4870 AJ Etten-Leur. Goes, Klokstraat 1, 01100-28030, fax 01100-21928. Postadres: Postbus 13, 4460 AA Goes. Hulst, Steenstraat 14, S 01140-13751, fax 01140-19698. Postadres: Postbus 62,4560 AB Hulst. Oosterhout, Arendstraat 14,® 01620-54957, fax 01620-34782. Postadres: Postbus 4023,4900 CA Oosterhout. Roosendaal, Molenstraat 45,® 01650-37150, fax 01650-44929. Postadres: Postbus 35, 4700 AA Roosendaal. Terneuzen, Zuidlandstraat 32,® 01150-17920, fax 01150-96554. Postadres: Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. Vlissingen, Scheldestraat 7-9, 4381 RP, 01184-19910, fax 01184-11446. Postadres: Postbus 5051,4380 KB Vlissingen. Openingstijden: Oosterhout 8.30-17.00 uur; overige kantoren 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Abonnementsprijzen per 1 januari 1994 (bij vooruitbetaling te voldoen): per kwartaal 87.20, per half jaar 173.45 óf per jaar 337.30. Voor abonnees die automatisch betalen: per maand 29.05, per kwartaal 84.70, per halfjaar 168.45 óf per jaar 327.30. Voor posttoezending geldt een toeslag. Fotoservice 076-236573. Advertenties (tijdens kantooruren 8.30-17.00 uur): Rubrieksadvertenties 't Kleintje 076-236882 en bij Teuben, Gin- nekenweg 7, Breda. Grote advertenties uitsluitend 076-236881. Geboorte- en overlijdensadvertenties maandag t/m vrijdag tot 16.00 uur 076-236881, zondag van 18.30 tot 20.30 uur 076- 236242/236911. S (N Bankrelaties: Postgiro 1114111 - ABN/AMRO rek. 520538447. 5 Van onze verslaggeefster Lianne Sleutjes Breda - De controle op tele fonische overboekingen bij banken is niet waterdicht. Bankmedewerkers volgen niet altijd de voorschriften van hun bank op, leert de ervaring. Er kan telefonisch geld worden overgemaakt terwijl de op drachtgever van een andere plek dan de 'controleplek' belt. Er kan zelfs geld worden overge maakt terwijl de opdrachtgever helemaal'niet de eigenaar van de bankrekening is. Een telefoontje met de ABN Am- robank. „Met Lianne Sleutjes spreekt u. Ik zou graag telefo nisch geld willen overmaken, kan dat." „Ja hoor", zegt een bankmede- werkster. „Van welk rekening nummer en hoeveel." Ik geef mijn nummer en zeg dat er 200 gulden naar het rekening nummer van Van den B. overge maakt moet worden. „Okay, wat is uw adres en uw geboortedatum. En uw telefoon nummer?" Bluffen Tien minuten later rinkelt de telefoon. „U heeft net gebeld om geld over te maken?" „Ja", antwoord ik waarheidsge trouw. „Wat is dan uw privé-nummer?" Dat dreun ik op en zeg er meteen bij: „Ja, ik zit op mijn werk. Daarom bel ik. Anders had ik wel langs kunnen komen." „Nee, okay dan is het in orde", aldus de bank, „het wordt over gemaakt." Dat gaat me toch iets te snel, bedenk ik me als ik de hoorn heb neergelegd. Als dat de controle is, dan kan ik rap verdienen als ik wat papieren van collega's uit hun tas graai. Met medeweten van collega K. geef ik me bij haar bank, ook de ABN Amro, uit voor haar. 600 piek wil ik, als collega K. over boeken naar mevrouw Sleutjes. „U zit niet thuis. Kent iemand u hier van stem?" Ik zit in het nauw want collega K. is goed bekend bij haar bank. „Waarom moet dat?", probeer ik me er doorheen te bluffen. „Nou, om te verifiëren." „Nee, ik denk niet dat iemand mijn stem kent." „En u zit niet thuis. Dan kan het niet, helaas mevrouw." Puntje voor de bank. 'Okay' De volgende dan maar. Ik geef me uit voor de echtgenote van collega D., met hun medeweten. Met enkele gegevens op papier draai ik het nummer van een klein filiaal van de ABN Amro. „Dag, met mevrouw D.. Ik wil telefonisch geld overmaken naar Sleutjes. Het moet van de reke ning van mijn man en mij af. Nee, ik zit niet thuis, ik zit op mijnwerk." Even later belt zij terug, direct via het toestelnummer dat ik heb opgegeven. „U bent mevrouw D. en u wilde geld overmaken op het volgende rekeningnummer?" „Dat klopt ja." „Okay". Een paar minuten later opnieuw de bank aan de lijn. „Er was nog even iets", krijg ik te horen. „Wat is de geboortedatum van uw man." „Pff, dat zou ik zo niet weten", blaas ik de hoorn in. „En wat is uw geboortedatum?" Die gegevens liggen in slagorde voor mijn neus. „Okay", klinkt het weer. Plunderen Het filiaal heeft klaarblijkelijk getraceerd bij welk bedrijf het doorkiesnummer hoort dat is op gegeven en komt vervolgens via de centrale binnen. Zoals altijd zegt de telefoniste 'Ogenblikje alstublieft' en het telefoontje komt weer bij mij, „ABN Amro. Het is in orde we maken het over." Heel fijn maar ik ben niet me vrouw D. wiens rekening ik nu van 250 gulden beroof. D. heeft het geld overigens al weer terug. Woordvoerster H. Grooteman van ABN Amro in Amsterdam weet niet hoe ze moet reageren op mijn ervaring. „De beleidslijn is dat er wordt teruggebeld door de bank. De bank zoekt zelf het telefoon nummer op in het telefoonboek aan de hand van het adres waar de rekening op staat en belt dat. Beleid is dat het niet gebeurt als er iets niet klopt. Wat ons betreft geeft de praktijk geen aanleiding om de controle te veranderen. Degene die hierover gaat zei me dat het prima loopt, die contro le." Ja, maar ik heb centen van me- Telefonisch overmaken: niet waterdicht vrouw D. op mijn rekening die mevrouw D. helemaal niet op mijn rekening heeft overge maakt. En als ik dat een paar dagen doe en zo wat rekeningen her en der plunder dan kan ik toch een mooi bedrag bij elkaar frauderen. Ik hef mijn rekening op en vertrek met onbekende bestemming. Vanwege de bezui nigingen krijgen rekeninghou ders immers een keer in de zo veel tijd nog maar een afschrift. Voordat zij aan de bel,kunnen trekken, zit ik al in een strand stoel ver weg. Controle „Tja, ik snap het wel. Maar ik weet niet wat ik moet zeggen. Wat ons betreft geeft de praktijk geen aanleiding om het anders te doen", zegt Grooteman. Ze snapt ook dat ik niet zo blij ben met mijn ervaring. Maar die klacht geeft ze door aan degene die er over gaat. Terug naar de firma list en be drog. Collega D., net ontdaan van 250 gulden van zijn reke ning, probeert vijf mille binnen te slepen door zich uit te geven voor collega H. Die heeft een vette rekening bij de Rabobank. Misschien dat daar de controle scherper is. In een eerste telefoontje meldt hij zijn opdracht, zijn straat naam en het nummer waarop hij te bereiken is. Even later een telefoontje terug. „U bent meneer H. en u wilt vijfduizend gulden over maken naar het rekeningnummer van de heer D." Als dat alles wordt bevestigd krijgt hij te horen: „Dan gaan we het voor u in orde maken, maar ik weet niet of het vandaag nog lukt." „Maar dat moet wel", bezweert collega D. alias H., „doet u als tublieft uw best. Die meneer moet het geld vandaag hebben." Met vijf minuten meldt de bank zich weer: „Het is in orde." „Fijn, dankuwel", wrijft D. zich in de handen. Afspraak Een kwartier later meldt de Ra- bo-medewerkster zich weer: „U zit op uw werk. Kunt u een fax sturen met uw handtekening?" „Ik heb hier geen fax." „Dan kan het niet. Want u moet thuis zijn en dan bellen wij u terug of u moet een fax sturen met een handtekening. Contro le. „Ja, dat snap ik, anders kan iedere gek geld overmaken", bravoureert collega D. alias H.. „Als u nu morgenochtend belt of faxt, maak ik het voor u in orde." D. besluit dat het mooi genoeg is geweest, met een kopie uit het paspoort van H. was de handte kening zo op de fax gezet. En hij wellicht eventjes vijf mille rij ker. Voorlichtster E. van Veen van de Rabobank zegt dat bij het ope nen van de rekening er een af spraak gemaakt moet worden of telefonische overboekingen ko men. „Zodat degene die bij de bank zit, dit weet. Anders kan ieder een bellen. Er moeten beslist afspraken liggen met de reke ninghouder. Het kan ook zijn dat er een code is afgesproken." Ver volgens belt de bank terug of vraagt om een fax met handte kening, aldus Van Veen. Met de afspraken die moeten zijn gemaakt, heeft de Rabobank een veiligheidsaspect meer dan de ABN Amro waarbij van tevo ren niets hoeft worden vastge legd. Collega H. heeft echter nooit afgesproken dat hij telefonisch moet kunnen overboeken van zijn Rabo-rekening. Het is hem zelfs niet gevraagd bij het ope nen van de rekening. En het werd collega D. alias H. ook niet FOTO VNCl gezegd dat hij die afspraak hacl moeten maken en dat hij nie:| telefonisch kon overboeken. Ook de ING-bank maakt van tevoren afspraken over telefo nisch overboeken, aldus de voor lichter. „En dan zijn er nog di verse andere controlemogelijk heden. Maar op details ga ik niet in vanwege de veiligheidsaspec ten. De bank stelt de identitei! van de beller vast, we bellet terug naar het nummer waaron der de relatie bekend is. Hoe en wat hangt af van de rekening de wijze waarop die gebruikt| wordt." De ING past ook de zogenaamde elf-proef toe. „Een cijfermatige berekening waar ik niet veel van weet. Maar het komt er op neer dat een bankrekening uit een aantal nummers bestaat en daar wordt een berekening op losge laten. Om te voorkomen dat van een fictieve rekening ge wordt overgemaakt. En de op-I dracht wordt aangehouden alsl het telefoonnummer of zo niet klopt." De Consumentenbond noch de Geschillencommissie Bankbe drijf hebben ooit klachten bin nengekregen over telefonisch overboeken, aldus hun woord voerders. Van onze verslaggever René van der Velden Breda - De agressie in het verkeer heeft deze week een nieuw dieptepunt bereikt. Op de A16 bleef het niet bij het overbekende gebaar met de middelvinger, er kwam een vuurwapen aan te pas en een Belg belandde in een ziekenhuis in Breda met een kogel in zijn been. Ameri kaanse toestanden op de Hollandse autoweg. „Dit rijst de pan uit. Dit is toch te gek om los te lopen." De voorlichter van de Algemene Verkeersdienst (AVD) in Drie wegen verwoordt wat wij alle maal vinden. We worden (bijna) allemaal wel eens boos op de weg (ANWB-enquête: 70 pro cent van de weggebruikers vindt zichzelf wel eens agres sief) maar erop los schieten hoort gelukkig (nog) tot de inci denten. De AVD wordt volgens voor lichter Rob van Rees vrijwel dagelijks geconfronteerd met meldingen van asociaal gedrag, zoals rechts of over de vlucht strook inhalen. Er worden sinds de opkomst van de autotelefoon beduidend meer geweldsdelic ten gemeld. „Het wordt erger. Ook de mid delen die gebruikt worden. Het middel vingert je is een ontzet tend bekend gebaar geworden de laatste tijd. Maar dat is nog een vrij gematigde vorm van agressie", zegt Van Rees. De gevolgen zijn vaak desas treus. Van Rees haalt een ander diep tepunt aan. November 1993, de A12 bij Veenendaal: een auto mobilist haalt in over de vlucht strook, schrikt van een vangrail, gaat over de kop, auto in twee- en: twee doden, een zwaarge wonde. „Dit is dan nog een voorbeeld van eigen schuld, dikke bult. Maar vaak zijn er anderen bij betrokken." De ANWB heeft zich het afgelo pen jaar bezonnen op het pro bleem van agressie op de weg. De conclusie na een enquête onder achthonderd leden is dat het een van de speerpunten van beleid moet zijn. Ook ANWB-chef verkeersafde- ling Sam Schouten schrikt van ons nieuwste voorbeeld. Lande lijk is er al eerder een schot gevallen. „In Almelo heeft vorig 'Hoog adrenalinegehalte, rood waas voor de ogen en dan schieten die vingers omhoog.' jaar iemand een pistool getrok ken tegen een dubbelparkeer- der", weet hij. „Volgens 72 procent van de door ons geënquêteerden is het agressiever geworden op de weg. Maar het is ook steeds drukker geworden. De stress, de haast, opzij-opzij-opzij, wordt steeds sterker. Na een file wordt het gaspedaal helemaal inge trapt om de verloren tijd in te halen. Dan krijg je met een hoog adrenalinegehalte in het bloed te maken met een snijder of een bumperklever, een rood waas voor de ogen en dan schie ten de vingers omhoog", aldus Schouten. Ook AVD'er Van Rees denkt dat de steeds grotere drukte op onze wegen een van de belangrijkste oorzaken is voor de toenemende agressie. „Meer mensen raken eerder gestresst. Het heeft alles te maken met krappe agenda's, afspraken en haast te maken. Mensen willen, vooral na opont houd in de file, snel vooruit op de linkerbaan. Door een project op de A2 hebben we daar nu de snelheid onder controle. De lin- kerstrook wordt daar inderdaad alleen nog gebruikt om in te halen. Dan zie je dat ook de agressie veel minder wordt." De ANWB denkt na uitvoerig beraad het probleem aan te moeten pakken door 'meer be grip te vragen voor medewegge bruikers'. „Grote acties met bil lboards werken hiervoor niet. We gaan vanaf maart een dis cussieprogramma over agressie aanbieden aan verenigingen en FOTO DE STEM/BEN STEFFEN serviceclubs. We zetten 75 vrij willigers in voor voordrachten met een diaklankbeeld", is het weinig hoopgevende antwoord van de 'toeristenbond'. En dan wordt er niet meer ge schoten? Schouten „Tsja, dat is het harde werk. Die kleerkasten zitten na tuurlijk niet bij ons in de zaal. Die zullen op hun eigen wijze aangesproken moeten worden. Ik vrees dat voor hen de taal van de wapenlat nodig is." Den Haag (anp) - Minstens zeve miljoen mensen moeten in princij bereid zijn hun organen na hu dood af te staan, wil de wachtlij: voor orgaantransplantatie echt vei minderen. Op die wachtlijst staa 1600 mensen. Dit heeft prof. dr. J. Hessing van Erasmus Universiteit Rotterdam beci ferd in een onderzoek in opdracht v: de Nierstichting naar een registrati systeem voor mensen die niets wilh Van onze Haagse redactie Den Haag - De werkgeversorj medewerking aan het akkoord een baan te helpen, op te ze§ kwaad over het aannemen vsj Kamer die bazen onder druk aan te nemen. In een overeenkomst die werkge- vers- en werknemersorganisaties enkele jaren geleden vrijwillig 1 afsloten, werd afgesproken er al- i les aan te doen om binnen vier a 1 vijf jaar 60.000 allochtonen aan een baan te helpen. i De aanleiding van het VNO om zich nu op dat akkoord te bera- i den, is de aanvaarding van de wet Bevordering Evenredige Ar- beidsdeelname Allochtonen in de Eerste Kamer. Gisteren stemden 36 Eerste-Kamerleden voor die wet en 33 tegen. Met deze wet worden werkge vers gedwongen jaarlijks in het openbaar verslag te doen van hun inspanningen om meer min derheden in hun bedrijf aan te stellen. De werkgevers hebben zich twee jaar lang fel verzet tegen het aannemen van deze wet. Ze verwachten er weinig effect van, maar vrezen wel een grote administratieve belasting. A- W, In de Eerste Kamer stemden het CDA en enkele WD- en PvdA- senatoren tegen de wet die inge diend was door de Kamerleden rl Rosenmöller (Groen Links), o| Van onze Haagse redactie Den Haag - Het tekort aan gJ Randstad en de stadsgewesten ia bant bedraagt tussen 1994 en 1991 Het kabinet streeft naar het te- rugdringen van het woningte kort in 2000 tot 2 procent van de totale woningvoorraad (nu ruim 6 miljoen huizen). Voor Neder- f land als geheel lijkt dat 'haal- c baar', voor de Randstad niet. 1 Dat zeggen de bewindslieden Al ders en Heerma (VROM) in een brief aan de Tweede Kamer. Het woningtekort in Amsterdam en Utrecht dreigt in 1998 zelfs op te lopen tot 7 procent, in Rotter dam en Den Haag tot bijna 4 procent. Met het aanwijzen van enkele nieuwe plaatsen hoopt het kabinet het woningtekort in de Randstad rond de eeuwwisse ling tot 2,4 procent terug te brengen. j Het tekort aan bouwlocaties is in de Randstad het grootst (33.000 MET GELIJK win je geen oorlog, levert technisch perfect spul, waa zit te wachten. Sanering en koersv mijdelijk. Topman Nederkoorn pre dat door briljante jongeren in de v voorbereid. De kostprijs van een Fokker moe: behoorlijk aantal banen zou derha moesten afgeknepen worden en denk- en ontwerptank van 1500 ine Het plan klonk hard, maar redelij een zachte heelmeester, maar definitief overleven bedachte strat Toch heeft het plan het niet gered slachtoffer is echter al gevallen: zich misrekend. Hij wilde van de s nieuwe bestuursstructuur door opgebroken. Zijn mede-leiders van het Fokkerc in van hun eigen positie. De waaronder een vertegenwoordige overige leden van de Raad van Nederkoorn had het goed verkon zelf kunnen beseffen dat zelfs nekslag zou kunnen betekenen. De Duitse meerderheid in de R geen behoefte Nederkoorn overei tussen Nederlanders en Duitsers menten omgeven overname, hoe een strategisch manager dienen t Nederkoorn heeft zijn afgang aar gelijk is nimmer voldoende. Les luidt immers: er dient zowel een gen als voor de persoon van de v De 'golden boy' Nederkoorn mag realistisch bestuurder en hard or ger bleek hij niet.

de Stem | 1994 | | pagina 2