Wierenga onderzoekt IRT-zaak ggen Veilig vrijen moeilijk vol te houden voor veel homoseksuele mannen e'relFd Ook Van Thijn en Hirsch Ballin worden gehoord in recherche-affaire DE STEM Bedreigde natuur Werkgevers: verander bonus-malus regeling Half jaar cel geëist tegen ex-werknemer Dopharma 6Burgemeester moet Ajax-fan zijn9 DE STEM BINNENLAND A3 iNDA Terneuzenaar is 'gesol justitie' meer dan zat COMMENTAAR 'Riem verkocht stukken aan baggerbedrijF BINNENLAND KORT Stegeman Vers* Pak Leverkaas RUARI 1994 /\2 d het absolute verspil tijd om na te denken oekomst als politicus unnen garanderen vooi 'ers. „We zeggen dat al gewoon eerlijk. He vanzelf dat mensen dj, an de aow moeten leven lein pensioentje hebben jgen. Maar ik zie niet ii mensen met een prach sioen ook steun moeten Je moet je geld uitgevei t nodig is. Mijn 82-j, ud-gouverneur van Lim. oud-burgemeester van n Eindhoven, red.) goed pensioen en vindt dpunt ook prima." zich - getuige uitlatin- laatste dagen - voluit et kabinetsbeleid. CDA- ker Brinkman liet daai te jaren wel eens twijfe staan. Hij liet zich vaal ritisch uit over het kabi bers-Kok. Hoe rijmen d één en twee dat? rinkman heeft een ande- ie dan ik. Ik ben staats- is, hij fractieleider. Een ider heeft gewoon een rol, hij moet het kabinet taties dwingen. Zo werkt oon. Dat zien de kiezers Er zit geen tegenstel- sen ons." cretaris Van Rooy toon- vaker een liefhebber van tuurskunde dan van de Doet ze in dat licht erk in de traditie van s of van Brinkman? aar zit geen tegenstelling Het is maar net hoe je het We moeten goede resul- oeken in het kabinet, n we voor ingehuurd. De g van Brinkman ver- an die van Lubbers om- verschillende functies Het is geen politieke elling." aarde zich vorige week de voorspelling van Lub t het volgende kabinet zal uit CDA, PvdA én tan wilde afgelopen zater- elemaal geen uitspraak rer een mogelijke coalitie, de gelederen zich op dat )k gesloten? b geen voorkeur uitge- voor voortzetting van alitie, wel voor dit beleid, kiezer zijn werk heeft gaan we aan het werk eel mogelijk zaken uit ons nma voor elkaar te krij- et welke partijen dat ge ien we dan wel." ok u zult zich toch wel d hebben aan de opmer- van WD-fractieleider ein, die hardop twijfelde capaciteiten van Brink- oor een toekomstig pre- ïap? die opmerkingen waren tnodiging om ook de WD serieuze regeringspartner houwen. Maar van de an- int hoort zo'n opmerking bij de tijd waarin we zo vlak voor de verkiezin- t gaat mij om de inhoud, het spel op de man." DINSDAG 1 FEBRUARI 1994 blokjes 'zendtijd voor partijen' op een tijd rop geen hond naar de nde publieke zenders een lekkere pakkende ial met Bolkestein en n tussen gekakel over ch afsluitend maand en het wassen van een orolie bevuild shirt is aantrekkelijker. ede Kamer debatteert rek over de gasprijzen glastuinders, het fonds ?un aan bedrijven, het van de BVD, de or- ewet sociale verzekerin- oensioen- en spaarfond- en de jeugdwerkgaran- imissies komen onder an de orde de huis situatie bij het onder- t overheids-personeels- voonsubsidies, Europese elingen, de situatie bij riek Nedcar en het stu- extra militairen naar te Kamer bespreekt de g van het ministerie kshuisvesting en Ruim- irdening. Amsterdam (anp) - Veilig vrijen blijkt voor veel homo seksuele, voral jonge mannen moeilijk vol te houden. Na een scherpe daling van onbe schermd anaal seksueel con tact in de jaren tachtig, neemt het onveilig vrijen sinds 1990 weer flink toe. Tot deze conclusie komt sociaal psycholoog J. de Wit op grond van zijn onderzoek onder Am sterdamse homoseksuele man nen. Vrijdag 18 februari promo- voveert hij op zijn studie aan het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam. Anale seks zonder condoom is, zo zegt de promovendus, het meest riskant met het oog op een besmetting met het aidsvirus (HTV). Daarom is er bij de aids- voorlichting altijd op gehamerd deze riskante variant zoveel mo gelijk te vermijden. Deze aanpak had succes. Het percentage homoseksuele man nen in de hoofdstad dat onbe schermd anaal seksueel contact had, daalde tussen 1984 en 1988 van 91 procent naar 30 procent. Het gevolg was dat het aantal HTV-infecties gestaag daalde. De Wit constateerde in 1990 echter een onverwachte stijging van het aantal nieuwe infecties. De sociaal psycholoog ging op zoek naar de oorzaak. Had deze toename te maken met een ver anderd seksueel gedrag onder de hoofdstedelijke homo's?, vroeg hij zich af. Het onderzoek toonde aan dat dit inderdaad het geval was. Uit vervolgonderzoek bleek dat het percentage mannen dat on beschermd anaal contact beoe fende, in de loop van 1991 met eenderde was gestegen. „Blijk baar is het moeilijk veilige seks lang vol te houden", aldus De Wit. De gevolgen blijven niet uit: behalve een toename van het aantal HIV-infecties was er ook tussen 1988 en 1991 een forse stijging van het aantal gevallen van gonorroe onder homo's en biseksuelen, die een bezoek brengen aan de GG&GD-polikli- niek voor geslachtsziekten in Amsterdam. De promovendus wilde ook we ten waarom homoseksuele man nen onveilig vrijen. Vooral jonge mannen en mannen zonder vaste partner blijken weinig geneigd risicovol gedrag in hun seksuele contacten te vermijden. Uit ge sprekken blijken emotionele overwegingen een rol te spelen. Het gebruik van een condoom laat zich voor veel homoseksuele mannen moeilijk rijmen met ver liefdheid en een gevoel van na bijheid. Dat geldt zowel ten op zichte van een vaste partner als bij losse contacten. Den Haag (anp) - De ministers Hirsch Ballin en Van Thijn staan bovenaan de lijst van personen die de onderzoekscommissie-Wierenga zal horen in de gerucht makende affaire rond het Interregionaal Rechercheteam Noord-Holland/Utrecht (IRT). De Enschedese burgemeester en commissievoorzitter zei dit gis teren nadat de bewindsman van Binnenlandse Zaken de groep mede namens zijn collega van justitie had geïnstalleerd. Beide ministers zijn opdrachtgever van het onderzoek. De PvdA-bestuurder Wierenga, die zijn functie in de Overijsselse VERVOLG VAN VOORPAGINA Eind vorig jaar werd B. alsnog vervolgd voor een uitlokking tot brandstichting van de Terneu- zense nachtclub 'Papillon' die in vlammen opging. In deze zaak eiste de officier vier jaar en veroordeelde de rechtbank B. tot drie jaar. Ook in dit geval is de officier van jusitite in beroep gegaan. B. is het gesol van justitie, zoals hij het noemt, meer dan zat. Hij zit niet alleen gevangen in een cel, maar ook nog in een vrijwel ondoordringbaar web van proce dures en processen met justitie en de fiscus, die eindelijk ook wel eens geld wil zien. Aan 'zijn' 5,5 miljoen gulden kan nog steeds niemand - ook B. niet -komen omdat er nog een beslag op rust en ook daar zijn zonder enig resultaat al talloze procedu res over gevoerd. Het Middelburgse proces tegen B. en de zijnen nam destijds bijna een week in beslag en baarde veel opzien. Aan het meer dan een jaar durende on derzoek dat eraan vooraf ging namen twintig rechercheurs deel. Het dossier besloeg een dikke veertig ordners. Er werden vijftig verdachten opgepakt en zeventig getuigen verhoord. Voor dit grootscheepse onder zoek werd uit de pot 'Bijzondere Opsporingskosten' negen ton be schikbaar gesteld. Het resultaat bleek uiteindelijk marginaal. Volgens zijn raadsvrouwe is B. gebruikt als rechtvaardiging voor het bestaansrecht van dit soort grote akties van het O.M. „Blijkbaar doet het er dan niet meer toe dat als dat onderzoek niets wezenlijks heeft opgele verd. Het OM laat zich door z'n detail niet afleiden." stad in april neerlegt om gezond heidsredenen, verklaarde dat zijn viermans onderzoeksteam veel betrokkenen zal ondervra gen, die te maken hebben gehad met de ontbinding van de IRT- recherchegroep, vorig jaar de cember. Als hoogst verantwoordelijke daarvoor moet derhalve ook Hirsch Ballin voor de commissie verschijnen. Van Thijn krijgt een oproep uit hoofde van zijn vori ge functie: burgemeester van Amsterdam en dus beheerder van het hoofdstedelijke politie korps. De ondervragingen hebben plaats achter gesloten deuren tussen de discrete muren van het BVD-gebouw in Leidschendam. „De Binnenlandse Veiligheids dienst had ruimte om ons te ontvangen en hun technische voorzieningen zijn goed", aldus Wierenga. De op te roepen personen zijn niet verplicht om te verschijnen. Maar zij die niet meewerken ko men met naam en toenaam in het rapport te staan. Wierenga denkt zijn bevindingen op 15 maart aan Hirsch Ballin en Van Thijn kenbaar te kunnen maken. De resultaten worden gepubli ceerd. De beide bewindslieden hadden de Tweede Kamer vorige week toegezegd een aantal onpartijdi ge deskundigen de gang van za ken bij het IRT uitputtend in kaart te laten brengen. Die be lofte kwam nadat de hoofdcom missarissen Nordholt van Am sterdam en Wiarda van Utrecht elkaar in het openbaar in de haren waren gevlogen. De drie andere leden van de commissie zijn mr. C.J.G. Bleichrodt, raadsheer bij de Ho ge Raad, generaal-majoor b.d. H.C. Rademaker, vroeger com mandant van de marechaussee, en mr. W.H. Schipper. Deze is staatsraad in buitengewone dienst. De rijksrecherche onderzoekt sinds vorige week of corruptie in het Amsterdamse politiekorps heeft geleid tot het opblazen van het speciale rechercheteam. Het Algemeen Dagblad en NRC Han delsblad kwamen op zaterdag 22 januari met berichten daarover. De uitslag van dat onderzoek wordt in de loop van de volgen de week verwacht. Burgemeester Wieringa stond gisteren de pers te woord nadat de commissie was geïnstalleerd die onder zijn leiding de IRT-affaire gaat onderzoeken. foto anp NATUUR WORDT monocultuur. Hoe hard er ook vergaderd, geadviseerd en besloten wordt over natuur en milieu, hoeveel er ook gedaan wordt aan mentaliteitsverbetering van de burger en toe zuinig elke Nederlander ook probeert te zijn op zijn omgeving, nog even en de hele vaderlandse natuur bestaat uit gecultiveerde bloemperken en gazons afgewisseld met midden bermen vol bramen en brandnetels. vermesting, verzuring en verdroging bedreigen de rijkdom van bet Nederlandse landschap en de natuur. Verstedelijking, drink waterwinning en vooral landbouw zijn er schuldig aan. Ondanks alle goede bedoelingen, bezorgde woorden en welgemeende plannen gaat het alleen maar slechter. De oplossing lijkt simpeler dan zij is. Stoppen met de industriële landbouw. Niet langer beregenen, nauwelijks nog mest uitrijden en dus minder veeteelt. Dit betekent echter eenzijdig de proble men van natuurbehoud afwentelen op de agrarische sector. We moet natuurlijk wat doen. Er zijn plannen te over en van sommige komt zelfs iets terecht. Veel echter niet, want ook de landbouw heeft te maken met de wetten van de economie. Boeren en tuinders moeten veel produceren om te kunnen overleven. Daar stoppen ze pas mee als er hogere prijzen voor bon produkten betaald worden of als er goede saneringsmaatre gelen komen. "ogere prijzen zijn op dit moment onhaalbaar. De consument weet nu al niet hoe hij alle verhogingen opbrengen moet en geen 'egering die het aandurft de burger voor te stellen meer te betalen voor zijn eerste levensbehoeften. Saneringsmaatregelen kunnen alleen in Europees verband. Er 2|)n wel wat mogelijkheden, maar die zijn te beperkt. Zeker als er geen goede beroepsalternatieven zijn voor uitgeboerde jongere ®9jariërs, zal er weinig animo zijn de tractor aan de kant te doen. bike paar jaar luiden natuurbeschermers de noodklok. Elke keer benadrukken de autoriteiten hun bezorgdheid, maar echte maat delen komen er niet. Die kunnen er ook niet komen, zo lang de schuld eenzijdig bij de boeren gelegd wordt. Pas als de gehele gemeenschap de consequenties durft te trekken, is er een oplossing mogelijk. Van onze Haagse redactie Den Haag - De bonus-malus regeling in de wao moet op korte termijn worden aangepast, vinden de werkgeversor ganisaties, verenigd in de Raad van de Centrale Onderne mersorganisaties (RCO). De regeling houdt in dat werkgevers een boete betalen als werkemers in de wao te recht komen en beloond wor den als ze werknemers aanne men die (gedeeltelijk) arbeids ongeschikt zijn. Ze vinden die regeling bijzon der oneerlijk, omdat ze het gevoel hebben dat ze vaak gestraft worden voor arbeids ongeschiktheid waar ze als werkgevers niets aan kunnen doen. Ook wijzen ze op allerlei andere regels die ervoor moe ten zorgen dat werkgevers er niet de oorzaak van zijn dat werknemers in de wao te rechtkomen. De werkgeversorganisaties studeren op een alternatief voor de regeling. Tegen de tijd dat er een nieuw kabinet ge vormd wordt, hopen ze dat alternatief te kunnen presen teren. Voor de korte termijn eisen ze aanpassing van de huidige regelen op een groot aantal onderdelen. De wijzigingen die de werkge vers op korte termijn vragen, sluiten aan bij een motie van D66-senator Gelderblom- Lankhout. Zij vraagt in die motie aan staatssecretaris Wallage in een aantal gevallen geen boete (malus) op te leg gen aan werkgevers. Bijvoor beeld als de werknemer hele maal niet meer kan werken of als de arbeidsongeschiktheid niet met het werk te maken heeft. De werkgeversorganisaties werken niet mee met staatsse cretaris Wallage om een alter natief te zoeken voor het hui dige systeem. De staatssecre taris heeft dat wel gevraagd. Maar omdat hij ook de vak bonden bij dat beraad wilde hebben haakten de werkge vers af. De MHP, de vakcentrale voor middelbaar en hoger perso neel, suggereerde gisten om per bedrijfsvereniging een 'malus-commissie' in te stel len. Die zou zich in aantal gevallen kunnen buigen over de redelijkheid van een boete. 'n^airrc nol li' Van onze verslaggever Breda - Officier van justitie mr. J. Bijvoet heeft gistermiddag voor de rechtbank in Breda een gevangenisstraf van zes maanden, waarvan de helft voorwaardelijk en een boete van 13.000 gulden geëist tegen de 46-jarige R. ter S. uit Dordrecht. Ter S. was tot eind 1991 in dienst van diergeneesmiddelen- bedrijf Dopharma in Raamsdonksveer. Toen werd hij, na een dienstverband van 22 jaar, op staande voet ontslagen vanwege zijn bemoeienis met een illegaal hormonenlaboratorium in Utrecht. Van dat laborato rium heeft de Bredase rechtbank inmiddels vastgesteld dat het functioneerde buiten medeweten van de Dopharma-directie. Voor de bemoeienis van Ter S. met dat laboratorium gold de eis van een geldboete van 13.000 gulden, alsmede verbeurdverkla ring van een bedrag van 55.000 gulden dat Ter S. met dat lab verdiend zou hebben. De geëiste gevangenisstraf sloeg terug op twee zaken die wel verband hielden met Ter S.' dienstverband met Dopharma: het opmaken van valse facturen voor de verkoop van het illegale groeibevorderende middel clen- buterol en voor deelname aan de criminele organisatie binnen Do pharma die via valsheid in ge schrifte verboden diergenees middelen in de handel bracht. Ter S. was zelf gisteren niet aanwezig in de rechtzaal. Vol gens zijn raadsman mr. T. Gim- brere vertoefde hij in het buiten land in verband met een sollici tatie-procedure. Bovendien zou de verdachte volgens zijn raads man psychisch niet opgewassen zijn tegen de rechtszaak. Raadsman Gimbrere benadrukte dat zijn cliënt sterk de voorkeur geeft aan een werkstraf boven een celstraf, dat de verbeurdver klaring van het in Utrecht geen probleem is, maar de boete voor die illegale activiteiten wel. Gimbrere bestreed dat Ter S. deel zou hebben uitgemaakt van een criminele organisatie binnen Dopharma: „De directeur be paalde de gang van zaken en niemand anders". Zoals andere raadslieden voor hem bij eerdere Dopharma-za- ken verweet de raadsman de officier van justitie in zijn requi sitoir te reppen over het aspect volksgezondheid. Volgens Gim brere staat niet vast dat de ille gale activiteiten van Dopharma de volksgezondheid in gevaar brengen: „Als de officier dat vindt, dan moet hij komen met een andere dagvaarding en dan is er een andere rechtszaak". De uitspraak tegen Ter S. is maandag over een week. Door Celine Rutten Amsterdam - Voorlopig is het profiel van de nieuw te be noemen burgemeester van Amsterdam vervat in zestien punten. De schets begint met 'is bij gelijke geschiktheid een vrouw' en eindigt bij: 'is een vooruitstrevend en dyna misch mens'. Tussen die punten heeft de ver trouwenscommissie veel inge vuld, waar alle Amsterdammers gisteravond in het gemeentehuis nog van alles aan toe mochten voegen tijdens een heel speciale inspraakavond. Er stond een team van raadsleden klaar om alle meningen te verwerken. Als de bijeenkomst begint zijn er meer dan vijftig mensen van de pers en 39 geïnteresseerde bur gers. „Ik wil dat de nieuwe burge meester rekening houdt met mensen die al sinds hun geboorte in de wijk wonen en niet alleen multi-cultureel denkt," zegt de eerste spreker. En meteen er achter aan: „Ik weet ook wie het moet worden: Hans Gruyters." Mevrouw P. Kruseman, direc teur van het Amsterdams Histo risch Museum heeft in dit debat de leiding. Ze reageert onmid dellijk en zeer beslist: „Het is absoluut niet de bedoeling dat u namen noemt. Het gaat om een profiel en al het andere valt buiten de orde." En: „Nee mijn heer, zulke dingen wil ik hier niet horen." Maar de volgende spreker weet precies te melden dat 'Riek Bak ker uit Rotterdam de meest per fecte kandidaat zou zijn, die ei genlijk maar onmiddellijk be noemd moet worden'. De derde vraagt zich af, waarom er zoveel moeite wordt gedaan terwijl Amsterdam zo'n goede loco heeft. „U hoort het me vrouw Kruseman, ik noem geen namen." Een travestiet die Fabiola heet, kondigt aan eigenlijk Sinter klaas te willen 'als hij zou be staan' en daarna klimt iemand op het spreekgestoelte die zegt dat zichzelf niet voor kan stellen omdat hij niet de naam van de beste kandidaat mag noemen. De naam van hoofdcommissaris Nordholt wordt niet genoemd, maar wel vertelt een heer dat hij vindt dat degene die het moet worden onder de vorige burge meester heeft gewerkt aan het hoofd van de politie. Intussen komen telefonische reacties binnen. Vier bellers mel den dat de kandidaat een Ajax- fan moet zijn, op de fiets naar zijn werk dient te gaan en werk loos is, want iedere werkloze minder telt. De voorkeur gaat dikwijls naar een vrouw, maar ook de voorwaarde dat de nieu we burgemeester een 'echte Am sterdammer' is wordt vaak ge noemd. Ook moet hij veel hart hebben voor de buitenlanders, kindvriendelijk zijn en gevoel voor humor hebben. Anderhalf uur na het begin van de zitting hebben 270 Amster dammers gebeld om hun wensen kenbaar te maken. Maar alle acht binnenkomende lijnen zwij gen nu al. De overige zevenhon derdduizend inwoners hebben hun hoofd bij andere zaken. Dan gaat toch nog een keer de tele foon. De beller vindt dat de nieuwe burgemeester een lekker kontje moet hebben, 'dat oogt zo aardig bij recepties'. Maastricht - De Limburgse oud-gedeputeerde van ont grondingen, H. Riem, wordt ervan verdacht tegen beta ling vertrouwelijke en stra tegische informatie van de provincie Limburg te heb ben doorgespeeld aan bag gerbedrijven die in Limburg werken. Dat heeft dagblad De Limburger uit betrouw bare bron vernomen. Het openbaar ministerie maakte in april vorig jaar al bekend Riem (PvdA) ervan te verdenken sinds 1984 steekpenningen te hebben aangenomen en ambtsgehei men geschonden te hebben. Riem was tot 1991 gedepu teerde, eind dat jaar werd hij burgemeester van Bruns- sum. In ruil voor de informatie die Riem toespeelde aan de baggerbedrijven, zou hij een 'adviseursvergoeding' van 120.000 gulden hebben ont vangen. A J V5 „Wat vervelend nou hè, jongens en meisjes, dat die natuur het laat afweten op het moment dat we ook economisch in een dipje zitten. De centjes zijn nu even belangrijker, de plantjes en diertjes moeten wachten tot het met het nationale portemonneetje weer wat beter gaat. Die centjes hebben jullie papa's en mama's nodig om papieren luiers voor jullie kleine broertjes en zusjes te kopen en om het tweede autootje te betalen, waarmee mama jullie vanochtend hier naar de crèche heeft gebracht. Die mooie kleertjes van jullie kosten ook geld en denk maar niet dat de juf, toen ze klein was, ook een eigen kamertje met tv en stereo-toren had. Wie van jullie wil er geen computerspelletjes? Nou dan. Kijk, als jullie dat allemaal willen hebben, dan moet dat iets kosten en omdat jullie nog geen geld hebben, zal dat ten koste van jullie zelf moeten gaan. Niet nu maar op termijn. Ja, jongens en meisjes, de natuur is wreed, maar rechtvaardig. Maar ach, je moet maar zo denken: wat geeft het als er straks wat dieren en planten minder zijn, die zie je toch amper als je door al die vuile lucht steeds binnen moet blijven. Zo, dat was het wel zo'n beetje. Wie wil er iets lekkers uit de magnetron?" MERIJN Ontsnapte gedetineerden gearresteerd Leeuwarden - Drie gevangenen die zondagavond met geweld ontsnapten uit de strafgevangenis De Marwei in Leeuwarden zijn gistermorgen vroeg gearresteerd in Harlingen. De drie mannen hadden een bewaarster gegijzeld bij hun ontsnapping. Ze vluchtten met haar wagen naar Harlingen. De politie vermoedt dat de vrouw bekend was in Harlingen en het drietal bewust een doodlopende winkelstraat inloodste. Daar strandde de auto tegen enkele paaltjes, waarna de ontsnapten eruit sprongen en de gijzelaarster probeerden mee te slepen. Toen zij viel, maakten ze zich uit de voeten. Nadat de mannen zich nog in een tijdje in een huizenblok verschanst hadden, werden ze door de politie overmeesterd. Brinkhorst eerste op Euro-lijst D66 Den Haag - Het gevecht om het lijsttrekkerschap van D66 voor de Europese verkiezingen is aan de vooravond van de definitieve beslissing, komende zaterdag, aangescherpt. De strijd gaat tussen de huidige vertegenwoordiger van D66 in het Europees Parlement, Bertens, en de voormalige fractievoorzitter in de Tweede Kamer, en thans Europees topambtenaar, Brinkhorst. De laatste heeft een voorsprong gekregen. Bij de interne poststemming onder de leden van D66 over de kandidatenlijst is Brinkhorst op de eerste plaats geëindigd. Hij behaalde 3.769 punten meer dan Bertens, die op de tweede plaats werd gezet. Brinkhorst werd 1401 maal op de eerste plaats genoemd, Bertens 881 maal. Maar Bertens werd op de tweede en de volgende eerste tien plaatsen vaker genoemd dan Brinkhorst. Op de derde plaats van do, „kandidatenlijst staat het Z^ejpvse ex-statenlid Boogerd-Quaak. (ADVERTENTIE) Zolang de voorraad strekt. De voorverpakte snij-verse vleeswaren van Jac.Hermans komen voortaan van Stegeman. Dat betekent voor u hoge kwaliteit van Stegeman en de u al vertrouwde lage prijzen van Jac.Hermans. zuurstofarm verpakt, ca. 125 gram PRIJS PER 100 GRAM Voor de dichtstbijzijnde Jac. Hermans bel: 02154-83333 Aanbiedingen geldig t/m zaterdag 5 februari 1994.

de Stem | 1994 | | pagina 3