Titelstrijd squash in Terneuzen ïer seizoenen op een dag TEN STAAT 'YVC is zeker kanshebber voor de titel' nel kOMBINATIE [et weer in Melbourne laat zich weer eens van een bizarre kant zien: ETT IARD Pielaet sterk op dreef Jeugdtoernooi SV Landau SPORT ZEELAND B2 trekking. Goede samenwerking Yellow Dot en Flying Futchman sn kunnen vana worden geïnd. in de Staatsloteri 4MP LASERPRINTER Speler en vice-voorzitter Bram de Bliek: eorge van der %t naar %mpia's Toer SPORTNIEUWS KORT JUARI 1994 staatsloten januari lgg DONDERDAG 27 JANUARI 1994 een lot meer dan één prijs is gevallerl «onnen heeft, het totale bedrag verm, btnummers Eindcijfer(s) of Totale prïj Jndigen op: lotnummer(s): t>ed Ixtra prijs serie AR 089367 250 dl Troostprijs ndere series 089367 10nze squashmedewerker Leuzen - In het aanstaan- !feekeinde, zaterdag 29 en [jg 30 januari, is Flying .junan uit Terneuzen sa- jiet Yellow Dot uit Cad- J gastheer van de provin- squashers. In het nieu- onderkomen FOAKS jjen deze om de provin- ;t titels in de B- en C- jiet Zeeuwse squashkam- jischap in Terneuzen wordt louden, berust min of meer op (1l. Luc de Booy, voorzitter de Terneuzense club zegt jgyêr: „Volgens het rooster Le hanteren, was Yellow Dot tje beurt om deze kampioen- Lpen te organiseren. Aange- zien men in Cadzand maar over twee banen beschikt, zag men in dat dat te weinig was voor het houden van een Zeeuwse titel strijd. Maar omdat deze club de titelstrijd toch in Zeeuws-Vlaan- deren wilde houden, heeft men ons gevraagd het evenement me de te organiseren. Daar zijn we op ingegaan en hebben dat voor gelegd bij het overkoepelende ZWN. Die gaf het fiat. Het is dus aan die voorgeschiedenis te dan ken dat we in FOAKS, dus bij ons thuis, terecht gekomen zijn." Dit nieuwe onderkomen maakte tevens dat Flying Dutchman on langs opnieuw van het 'nulpunt' af van start moest gaan. Dit omdat men het Racketcentrum verliet, waar voorheen overigens ook op twee banen werd ge speeld. Het vier banen tellende nieuwe onderdak, dat begin de cember open ging, maakte te vens dat de Terneuzenaren met slechts één team deelnamen aan de ZWN-competitie. En dan nog na eerst alle wedstrijden uit ge speeld te hebben. Flying Dutch man leek er een zachte dood mee te sterven. Het bleek slechts schijn. Luc de Booy: „Bij de opening van FOAKS hebben we een introductiepakket aangebo den. Hiervan zijn er zeventig verkocht. Die groep zien wij als 'slapende' leden. Naast de 50 squashers die intussen bij onze club actief zijn." Optimisme dus. Temeer daar de Terneuzenaren volgend seizoen waarschijnlijk weer meerdere teams op de been zullen brengen. Hierbij opnieuw een equipe vrouwen. Want speel sters als Petra Cauwels (Sluiskil) en Saskia Leenhouts (Terneuzen) komen van Yellow Dot over. „We zijn momenteel nog in de opbouwfase," weet Luc de Booy, die bestuurlijk kan rekenen op vaste krachten als Marie-José Pijpelink (secretaresse), Monisa de Booy-Pel (penningmeeste- resse), Raph de Wever, Mattheo Millazzo en Peter Knook. Een vijftal dat samen met Piet Provo en Jaap Velthuis van Yellow Dot mede tekende voor de organisa tie van de Zeeuwse kampioen schappen. Een strijd die bij de mannen voornamelijk gaat om de 'onttroning' van Dimitri Kay- ser uit Middelburg. Deze titel houder zal het met name aan de stok krijgen met de uit Walche ren afkomstige Jan-Willen van Rauwendaal en Ton Stijger. Bij de vrouwen is Leonore van Glansbeek houdster van de Zeeuwse titel. Rita Sumampouw uit Vlissingen is haar grootste tegenstreefster. Willy Mulder uit Middelburg kan hier als een out sider gezien worden. Aan de Zeeuwse titesltrijd zal naar verwachting worden mee gedaan door zo'n vijftig mannen en twintig vrouwen. Deze komen zaterdag vanaf 10.00 tot 19.00 en zondag van 10.00 tot omstreeks 17.00 uur tegen elkaar binnen de lijnen. 918 1 3128 lf 067328 2f 066648 lOOf 036058 ?0f 049958 25 f 168 1 78 598 1 1 529 1 59 69 6269 U 8169 u 179 1 2779 l.( 099720 440 70 073670 pehouden het tsen ""■Ml Ml Idbourne - Vier seizoenen op een dag? In Melbourne is, het weer betreft, alles mogelijk. Uitgerekend op kralia Day, de nationale feestdag waarop gans het lid, de meeste Aboriginals uitgezonderd, het feit viert It de 'First Fleet' op 26 januari 1788 in Botany Bay Inkwam, zette de natuur weer eens een bizar masker f.t van de vier kwartfinales bij mannen werden gisteren on- I bijna onmenselijke omstan- jkeden afgewerkt. Rond het iiaguur wees de tempera- imeter bijna veertig graden Boven de groene rubberen ien van Flinders Park, die de rslingswarmte opzuigen en als soort steengrill weer afge- wordt het dan ruim vijftig iden. Celcius, wel te verstaan, iitennisser die op zo'n dag niet mstens een liter water per set tukt, is verloren. De speler die ijl hersenpan niet beschermt «t een pet raakt ook de kluts rijt. laar het is nog steeds mogelijk Melbourne, vier seizoenen op i dag. Tussen half zes en half :ht gisteravond kon het kwik l daling maar amper bijhou- LAAÓST MOdeifJKC PRMW- cement Technology 5 Inuut jidbaar tot 22MB Level 2 Faces :e innen twee uur zakte de meter na vijfentwintig graden. Ter- jl de matadoren die de hoog- ,ens 's-middags overleefd had hun blaren nog aan het izorgen waren, stonden Stefan berg en Tomas Muster aan het igin van de avond in te slaan, ikleed in een dikke overgooier. de partij was nog maar am- begonnen, of het begon te igenen, druppels zo groot als iveëieren. Alleen een pak leeuw ontbrak er nog maar een het begon te regenen, was 1-2 en 3-0 voor Edberg. Wat het een minuut of twintig Kirt voor de twee tonnen zware thuifdaken boven het centre ert elkaar onmoet hebben, erd de partij een half uur later «r hervat. 'aarna de Zweed binnen een ft hemels serverend, buiten- wis goed vollerend, orde op aken stelde en via 6-2, 6-3, 6-4 aar de halve finales danste. tegenstander van Edberg karin is Todd Martin. De boom- •Se Amerikaan maakte, on- anks, het gegeven dat hij twee 'gen eerder de nagels van beide ®te tenen had gebroken en drie kilo was afgevallen, 111 eind aan de opmars van zijn ®tje Malivai Washington. Het Md 6-2, 7-6 (7-4) en 7-6 (7-5) voor Martin. De andere halve finale gaat tus sen Jim Courier en Pete Sam pras. Courier wist al dat Goran Ivan isevic verslaan minder moeilijk is dan het lijkt. Als Goran zijn dag heeft, dan valt er niet veel meer te doen dan de aces ontwij ken, hopen dat je zelf je opslag games wint en blijven gokken op een kansje in de tie-break. „Maar als je hem bij weet te houden," zo heet het in het cir cuit, „dan wordt hij vroeg of laat ongeduldig of gek. En dan kun je hem te pakken nemen." Dat was precies wat Jim Courier gistermiddag deed, toen het cen tre-court nog steeds op een over lopende snelkookpan leek. Maar dat vond Courier niet zo erg, getuige het verzoek dat hij aan de toernooi-direetie gericht had. Na een dag eerder de weersver wachting gelezen te hebben, wil de Courier het liefst in een van de drie dagsessies spelen, in plaats van in de ene te vergeven avondsessie. Vooral omdat de al vermelde 'cool change' toen al aangekondigd was. Paul Haarhuis (links) dolt met zijn mixed-dubbel-partner Natalia Madvedeva over de hitte in Melbourne. Het Nederlands-Oekraïn- se duo bereikte gisteren de halve finale. foto anp En omdat Courier de enige was die het gevecht met de hitte graag aanging, had men niet al te veel moeite met het verzoek van de Amerikaan gehad. „Ik kom uit hete plaatsen," al dus Courier, „van mij mag het. Ik train vaak in de woestijn in Californië, waar het net zo heet en droog is als hier, of in Florida waar het net zo warm, maar een stuk vochtiger is. Ik zeg niet dat ik iedere dag graag in veertig of vijftig graden hitte zou spelen, maar ik kan er beter mee om gaan dan sommige andere spe lers. Ik ben ook maar een kilo afgevallen, terwijl anderen drie of vier kilo vocht verliezen in zo'n partij." Courier hoefde Ivanisevic giste ren maar een set bij te houden, bleef ijskoud toen hij in de tie break met 5-3 achterstond en zag tenslotte vanuit zijn ooghoe ken toe hoe zijn tegenstander al woedend met zijn rackets begon te smijten voordat de set afgelo pen was. Voor de zoveelste maal versloeg Ivanisevic meer zichzelf dan dat hij verslagen werd. Na de 9-7 in de tie-break had Courier geen kind meer aan hem en was de koers binnen een uur gelopen: 7-6 (9-7), 6-4, 6-2. „Je kunt maar amper ademhalen als die wind vanaf de vloer om je heendraait," aldus Sampras. „Je adem stokt vanzelf in je keel omdat de lucht te heet is om in te ademen. Deze weersomstan digheden kom je op geen enkel ander toernooi tegen, zelf niet in Quatar of Dubai." UITSLAGEN Mannen, kwartfinales: Sampras (VSt/1) - Gustafsson (Zwe/10) 7-6 2-6 6-3 7-6, Martin (VSt/9) - Washington (VSt) 6-2 7-6 7-6, Courier (VSt/3) - Ivanisevic (Kro/5) 7-6 6-4 6-2, Edberg (Zwe/4) - Muster (Oos/6) 6-2 6-3 6-4. Dubbelspel, kwartfinales: Apell/Björk- man (Zwe) - Woodbndge/Woodforde (Aus/4) 6-4 6-2 6-4. Vrouwen, dubbelspel, kwartfinales: Gigi Fernandez/Zvereva (VSt/WRu/1) - Bollegraf/Graham (Ned/VSt/10) 6-1 6-3, Shriver/Smylie (VSt/Aus/3) - Hetherington/Stafford (Can/VSt/16) 6-3 6-2, Fendick/McGrath (VSt/7) - Grossman/Richardson (VSt/NZe) 6-2 6-0, Novotna/Sanchez Vicario (Tsj/ Spa/2) - Mary Joe Fernandez/Gar rison-Jackson (VSt/6) 6-4 6-4 Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Haarhuis/Medvedeva (Ned/Oek/7) - Randall/Hetherington (VSt/Can) 7-6 6-3, Woodbridge/Sukova (Aus/Tsj/1) - Stolle/Mary Joe Fernandez (Aus/VSt) 6-4 3-6 6-3, Emilio Sanchez/Sanchez Vicario (Spa/8) - Woodforde/Stubbs (Aus/4) 6-4 6-2 Meisjes, derde ronde: Basting (Ned/6) - Jelfs (GBr/14) 6-1 6-3. TtCHMISDHl DUNST— N HAAG delsstraat 57 T Den Haag 70-3817373 70-3814596 ARNHEM Ringoven 33 6826 TP Arnheru Tel.: 085-648550 Fax: 085-635765 1U] ln onze sportmedewerker "wacht - George van der '!P' uit Koewacht plukt dui- :<ijk nu al zijn vruchten van e jarenlange inzet voor de j^uwse wielersport. Van der '|Pt zet in een mum van tijd e uitslagen goed op een |)e en dat is mannen als Jeremiasse en de wwU in Woerden niet on- 'Pgemerkt gebleven. Sinds l0rt heeft hij het papiertje 13,1 gediplomeerd jurylid in bezit en dat telt duide- "hiodiging voor Olympia's wr om er als fotofinish-specia- te werken is dan ook een wijs van zijn kunnen. „Ik vind natuurlijk een leuke uitda- i en iedereen weet dat ik met Werk verder wil komen dan criteria of klassiekers in «uws-Vlaanderen. Het is weer j F vooruit," aldus George ftderSijpt. S "Uernationale juniorendrie- gse van Groot-Axel valt ove- Wn aamen met Olympia's lj,nt' daarvoor was Van der am wtSen°digd. Hijzelf zal een Passende oplossing zoe- tamÏÏn z°d°ende ook de iuln„„ driedaagse be- Pzaam te kunnen zijn. Van onze medewerker Willy van Leeuwen Schoondijke - Het eerste mannenteam van YVC is sa men met Savok leider in de promotieklasse. Onlangs won YVC de topper tegen Savok. Beide teams willen een gooi doen naar het kampioen schap. „Wij zijn een kansheb ber voor de titel, maar geen favoriet," stelt Bram de Bliek, speler van YVC en te vens vice-voorzitter van deze volleybalvereniging uit IJ- zendijke. „Bovendien is De Sterre volgens mij ook nog kanshebber. Ik heb dat team zeker nog niet afge schreven. Het krachtsverschil tussen Savok en ons is niet groot, dus het wordt zeker nog spannend in de komende wed strijden." Bram de Bliek speelt nu al zeven jaar bij de IJzendijkse volleybal club. Daarvoor was hij actief bij de inmiddels ter ziele gegane verenigingen SSV uit Schoondij ke, zijn woonplaats, en Zuidzan- de. „Toen Zuidzande als team uit elkaar viel, moest ik een keuze maken tussen YVC en Zuidzande," blikt Bram de Bliek terug. „Het is YVC geworden. Daar speelden enkele bekenden en bovendien kwamen zij net terug uit de derde divisie naar de promotieklasse." De Bliek is altijd aanvaller ge weest, tegenwoordig staat hij op de positie van middenaanvaller en dat gaat hem goed af. „Toen ik bij YVC kwam had ik nog geen basisplaats. Ik moest me aanpassen en heb toen regelma tig op de bank gezeten. Het heeft me toch zeker een jaar gekost om ingespeeld te raken. Ik heb mijn draai nu gevonden. We draaien nu al enkele jaren in de top drie van de promotieklasse mee, dus voor mij is het geen verrassing dat we dit seizoen weer aan de top zitten," vervolgt Bram de Bliek: „Het eerste mannenteam van YVC behoort tot de kanshebbers op de titel in de foto camile schelstraete. promotieklasse van het district." de 37-jarige Schoondijkenaar Klasse „We hebben een team met rede lijke klasse en veel ervaring. Door de terugkeer van Bert van Leiden en Erwin Cornelisssens zijn we in de breedte sterker geworden. Dat team, dat tegen de onderste teams de minste punten laat liggen, wordt vol gens mij dan ook kampioen." Voor velen is duidelijk dat de titelstrijd tussen Savok en YVC zal gaan. „We zijn aan elkaar gewaagd. In het verleden ston den we bij de winterstop al eens eerder aan kop. Na de winter stop vielen we terug en konden we de titel wel vergeten. We hebben daar duur leergeld voor moeten betalen, maar nu staat iedereen op scherp." Door de blessures van Ed Wier- sum en Jos de Clerck moet YVC met een krappe selectie uitko men. „Dan is het toch goed dat je spelers zoals Eugene du Fossé hebt. Die kun je op verschillende posities in het team opstellen." YVC doet het dus goed. Volgens Bram de Bliek zijn de blokkering en opslag de sterke punten van zijn team. Qua lengte kan de IJzendijkse equipe zich eveneens tot de grote ploegen rekenen. „Dat zijn allemaal sterke pun ten, maar waar het vooral om gaat in deze sport is het behoud Trimklassieker Beveren-Graauw Graauw - Komende zondag, 30 januari, worden de lopers op de lange afstand verwacht in de trimklassieker Beveren-Graauw. Het is met zijn dertig kilometer de langste klassieker van het supercriterium van SV Aloy. Voor dit evenement heeft Remy Magnus trouwens de medewer king van de atletiekclub Volharding uit Beveren met Jempi Wilssens als steunpilaar. Er kan opnieuw een sterke Belgische delegatie verwacht worden in de Klapperstraat te Beveren, waar om 13.00 uur het peloton op weg wordt gestuurd naar de Graauwse Dorpsstraat. De Zeeuws-Vlamingen kunnen dus de borst nat maken. Ruim tachtig voorinschrijvingen rolden bij de familie Magnus in de bus, maar wetend dat de Belgische atleten en atletes het woord voorinschrijvingen niet erg goed beheersen, mogen er toch wel weer enkele honderden deelnemers verwacht worden. Er kan nog worden na-ingeschreven in Graauw tot 11.50 uur. De laatste bus die de deelnemers vanuit Graauw naar de startplaats zal vervoeren vertrekt immers om 12.00 uur. In Beveren kan tot 12.45 uur worden ingeschreven in de plaatselij ke sporthal. In Graauw zelf staan er twee afwachtingslopen op het programma. Dit over de afstanden vijf en acht kilometer. Deze beide afstanden gaan om 13.30 uur van start in de Dorpsstraat. Alle lopen tellen mee voor het runnerscriterium van SV Aloy en uiteraard ook voor het clubkampioenschap. Trimlopen in Nieuw-Namen Nieuw-Namen - Het loperspeloton wordt zaterdag 29 februari in Nieuw-Namen verwacht waar de plaatselijke voetbalvereni ging Hulsterloo in samenwerking met SV Aloy de jaarlijkse trimlopen op het programma heeft staan. De te lopen afstanden zijn: drie, zes en tien kilometer. De drie en zes kilometer worden met een keerpunt gelopen terwijl de tien kilometer uit één ronde bestaat. Alle afstanden gaan om 15.00 uur van start nabij het sportcomplex, waar men vanaf 14.00 uur kan inschrijven. Na afloop is er een verloting op startnummer. De lopen tellen mee voor het internationale Runnerscriterium van SV Aloy. Barentsen voltooit wintertriathlon Inzeil - Terneuzenaar Ernst Barentsen nam met succes deel aan de wintertriathlon in het Duitse Inzeil. Barentsen had voor de 15 kilometer langlaufen, 10 kilometer lopen, 20 kilometer schaat sen en 1 kilometer lopen een tijd nodig van 2 uur, 55 minuten en 53 seconden. Barentsen was niet de enige Zeeuw die in de Zuidduitse plaats in actie kwam. Middelburger Peter Rotte was eveneens van de partij. Zijn eindtijd bedroeg 3.13.47. Kalendervergadering trimmers Kapelle - De stichting 'Trimbelangen Midden-Zeeland' gaat de wedstrijdkalender voor het komend seizoen vaststellen op dinsdag 8 februari in 'De Caisson' te Kapelle, aanvang 19.30 uur. Gezien de wedstrijdaanvragen die binnen zijn gekomen zullen er dit jaar aanmerkelijk meer koersen voor trimmers worden verreden boven de Westerschelde dan voorheen. Vast staat reeds dat TMZ het seizoen opent met een serie van vijf trainingsritten, te beginnen op 5 maart. Tijdens de bijeenkomst zal onder andere ook worden gesproken over de verzekering van de renners en anderen die bij een wedstrijd zijn betrokken. Tevens wordt een uiteenzetting gegeven over de bestuursactiviteiten voor dit jaar. De taakverdelingen in het bestuur zijn de volgende: voorzitter: Jan Kloosterman; vice-voorzitter: Jan van Haneghem; secretaris: Albert Anemaat; penningmeester: Digna Heijman; jury-coordi- nator: Janus Vermeule; wedstrijdcoördinator: Kees Korstanje; algemeen coördinator.' Frank Jansens. Eerste wedstrijd zwemloopcircuit Vlissingen - In Vlissingen wordt zaterdag 29 januari de eerste wedstrijd van het Zeeuwse zwemloopcircuit afgewerkt. Met een honderdtal inschrijvingen is de belangstelling weer goed te noemen. De langste afstand bestaat uit 1000 meter zwemmen en 10 kilometer lopen. Met Niels Koole, Ron Vermaat, Sjaak de Kok, Jan-Bart Jasper- se, Jan Louisse, Theo van Hal, Piet Verhage (die debuteert in de veteranen 2-categorie), Irma Heeren en Bianca van den Kie- boom komt er aardig wat kwaliteit aan de start. Gestart wordt er om 08.30 uur in het Vlissingse Sportfondsenbad. Er staan ook twee kortere afstanden op het programma. De 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen gaat om 09.30 uur van start en de 250 meter zwemmen en 2,5 kilometer lopen wordt om 09.45 uur op gang geschoten. Teamcompetitie kader afgelast Biervliet - De Zeeuwse competitie biljarten voor kaderteams, die aan de derde editie zou moeten beginnen, gaat niet door. Te geringe belangstelling, slechts drie teams schreven in, is debet aan afgelasting van deze competitie. van de concentratie. Tegen VVR bijvoorbeeld is ons dat uitste kend gelukt. Drie keer 4-15 en dankzij goed spel," zegt de 1,91 meter lange aanvaller. „De winst tegen Savok heeft ons toch een duwtje in de rug gegeven. Daar voor zaten we toch even in een dalletje." Doorstroming De leeftijd van de meeste YVC- spelers is aan de hoge kant. Aanvulling vanuit de jeugd is niet direct beschikbaar. „Die doorstroming is moeilijk. Mis schien dat er uit het tweede team een speler nog kan overkomen. We zijn als vereniging wel bezig vooral de jeugdopvang goed te regelen. We zullen geduld moe ten hebben en een moeilijke pe riode moeten overbruggen." Mocht YVC kampioen worden, dan is het de vraag of het derde divisie wil spelen. Volgens Bram de Bliek is daar deze keer nog niet over gesproken. „Het is vol gens mij wel je sportieve plicht om dan te promoveren. Zo ja, dan zullen we versterking moe ten hebben. Met dit team moeten we het avontuur niet aangaan. Dan heb je minimaal negen ge lijkwaardige spelers nodig." Bram de Bliek is niet alleen speler, maar ook vice-voorzitter van YVC. Een druk baasje. „Ik vind het best leuk om samen met anderen het beleid van de vere niging te kunnen uitstippelen. Je bent als bestuurder meer betrok ken bij de problemen binnen een club," weet hij als geen ander. De Bliek is tevens nog scheids rechter. Na zijn actieve periode zal De Bliek hier niet mee verder gaan. „Dan zou ik nog liever verder gaan als bestuurder, maar als ik blessurevrij blijf dan hoop ik er toch nog een jaartje aan vast te knopen. Of misschien nog wel meer. Ik vind 40 jaar een prachtige leeftijd om te stop pen," besluit de YVC-speler en bestuurder, die een afscheid in de derde divisie helemaal geen slecht idee vindt. Axel - De schaakvereniging Landau uit Axel houdt zaterdag 29 januari het traditionele schaaktoernooi voor de jeugd in cultureel centrum De Halle. Dit Landau'94 toernooi staat open voor jeugd tot en met 15 jaar. Ook nu weer rekent toernooilei- der Ronald Janssens op een deel name van zo'n tachtig jeugd- schakers. Zij komen vanaf 10.00 uur in actie en kunnen reeds een half uur eerder in de wedstrijd- zaal terecht. Er wordt- gespeeld in vier leeftijdsgroepen. Dat zijn: de B-jeugd (13 tot en met 15 jaar), C-jeugd (10 tot en met 12 jaar), D-jeugd (8 tot en' met 10 jaar) en de E-jeugd (tot 8 jaar). Er wordt gespeeld volgens het Zwitsers systeem en afhankelijk van het aantal deelnemers per groep zal men zeven of negen ronden afwerken. Van onze sportmedewerker Hoofdplaat - Carola Pielaet heeft knap gepresteerd tijdens de jaarlijkse schorttrack-kampioenschappen van Vlaanderen in het Belgische Brugge. De 13-jarige uit Hoofdplaat legde in de algemene klassering beslag op een fraaie tweede plaats. Maar wat nog belangrijker was, zij vestigde tevens twee nieuwe records. Die records krijgen nog extra glans, omdat zij die als 13-jarige vestigde in de categorie jeugd/ meisjes van 14 tot en met 16 jaar. Tijdens de eerste reeks op de 500 meter zette zij reeds een record neer en dook onder de limiet om in aanmerking te ko men voor de nationale slecetie met een tijd van 56,95. Na dis kwalificatie op de 1000 meter moest zij alles op alles zetten om via de tweede serie van de 500 meter door te dringen tot de finale. In die tweede serie verbe terde zij zelfs haar eerste tijd en bracht die op 56,51. Dat was goed voor de finale waarin zij beslag legde op de zilveren me daille. Deze goede vorm en de daaruit voortvloeiende scherpe tijden re sulteerden in selectie voor de nationale Belgische kernploeg. Daarnaast bleef zij eveneens niet onopgemerkt voor de Neder landse keuzeheren en kwalifi ceerde zich voor de nationale kampioenschappen, die op 19 en 20 maart in Leiden gehouden worden. Gezien haar prestaties komt zij ook in aanmerking voor de Nederlandse kernploeg, maar omdat de bondstrainingen voor haar niet zo gemakkelijk bereik baar zijn wegens de verre ver plaatsingen zal zij voorlopig ge bruik maken van de bondstrai ningen in België. Uiteraard kan zij, als Nederlandse, niet voor dat land uitkomen in internatio nale wedstrijden. Vader Hans Pielaet, eveneens een fanatiek schorttrack-schaat- ser, legde in Brugge beslag op de vijfde plaats. Het zat hem niet mee. In de eerste serie van de 500 meter kwam hij ten val, maar wist door tijdig herstel toch nog beslag te leggen op de tweede plaats. Een tweede val partij in de daaropvolgende serie werd hem fataal en daardoor verhuisde hij naar de vijfde plaats in de eindstand. Op zich nog verdienstelijk, want de 42-jarige Hans Pielaet komt uit in de categorie boven de 25 jaar. Dit houdt in dat hij meestal tegen veel jongere deelnemers strijd moet leveren.

de Stem | 1994 | | pagina 11