DE STEM Card KNVB wordt 'must' Sprookje Wilander uitgeblazen UITSLAGEN standen EIJTcN bv CITROËN nvoering gebeurt met ingang nieuwe seizoen gefaseerd Doping-maffia bestraft praten' met de dood Atleten positief bij ^verwachte controles sportnieuws KORT Nual 880!! 06-320.326.50 Bel nu snel! (75cpm) Direkt-Prive Homo-Direkt Apart One on One 06-9891 06-9714 Malivai Washington stopt 'Mats the Menace' in vijfsetter Uitslagen B BADMINTON GOLF SCHAKEN SPORTPRIJSVRAGEN IJSHOCKEY JANUARI 1994 to sou «V, 41 84H 84 5514 5844 gen motors goodyear hewlett-pack. perm central philips royal dutch sears roebuck sfe-south.pac. texaco inc travelers united techn westinghouse whitman corp Goud onbewerkt 23,750-24,350 per kg. bewerkt 25,950 per kg. Zilver zilver onbewerkt 280-350 per kg, bewerkt 390 laten per kg. vk vorige koers sk slotkoers gisteren a laten b bieden c ex claim e gedaan/bieden d ex dividend f gedaan/laten g bieden en ex dividend h laten en dividend k gedaan en laten ex dividend I - gedaan en bieden ex dividend meisjes vertellen u alles zelfs hun adres en/of tel. nummer. Bel nu 50 c.pM NIEUW: Direkt 'n leuk meis je aan de telefoon! Bel nu 06-9500 (75cpm) HOMO-direkt-apart: zoek je 'n hete knul (sexgesprek) Bel 06-9830. Nu 50 cpm!9__ Rijpe Vrouwen kontakt 06-9616 Bel voor Sexkontakt 06-9602 Sexplezier voor Twee 06-9701 Meisje aan de telefoon. 06-9503 Snel Sexkontakt: 06-9665 Vrouwen uit de regio 06-9710 Direkt 'n meisje 06-9880 jtjrieschade-afwikkeling financiering oop en leasing in nieuwe gebruikte wagens Ttlburgseweg 41 Oosterhout Telefoon; 01620-32710 mc Sport HOMO-KONTAKTEN direkt apart Brabant/Zeeland. Be Nu 06-9614 (50cpm) GRATIS v.vrouwen 06-490= mannen bellen direkt meisje via 06-9504 75 cpQL ZOEK je een leuke vriend® vriendin? De relatielijn. oe nu 06-9700 dOOcpm) Regio Zeeland meisjes vertellen je alles, zelfs hun adres en of tel.nr. 06-9824/1 pm Regio West Brabant/Zee land. Zoek je 'n hete gay voor maar 50 cpm. 06-nvn Direct Apart met 'n leuk meisje, 75cpm- 100% Wilde Live Sex geen wachttijden IgP"1' jSt (anp) - Zeer waar lijk kan binnen af- jare tijd niemand ij een aansprekende jstrijd in de eredivisie jeken zonder in het be- te zijn van een KNVB ib Card. De clubs beslo- maandag in Zeist op buitengewone verga ng unaniem tot de til ing van het betreffen- fenomeen. Dat zal met van het komende joen gefaseerd gebeu- 189 werd de invoering van jtnmalige KNVB-clubkaart grote onrust onder de suppor- 5 teruggedraaid. Op verzoek lAjax, Feyenoord, PSV en ónmgen ging de stichting Co- onder leiding van de huidi- sectiebestuursvoorzitter Blsen. werken aan een nieuw aan. De huidige Card wordt siste instantie gezien als een nee- en marketing-instru- l aspect veiligheid ligt echter nadrukkelijk in het verleng- iaarvan. „Het is in principe ie bedoeling dat de clubs ge il gaan maken van alle mo eheden van het systeem," Wil van Rhee, manager vei- itid van de voetbalbond, at betekent dat we in de toe- ist slechts mensen in de sta ns willen toelaten die in het bezit zijn van de betreffende kaart." Een elektronisch scan nersysteem zal de controle uit voeren. De invoering zal in fases gaan, zo legde Jos Pielage, de project ontwikkelaar van Cotass (Club Orientated Ticketing Authorisa tion System for Stadia), in het Zeister bos uit. Alle eredivisie clubs (uit de eerste divisie zal in elk geval ADO Den Haag zich aansluiten) zullen met ingang van het nieuwe seizoen beginnen met stap 1, de invoering van de KNVB Club Card. De volgende stap, mogelijk ge maakt door het systeem, is de invoering van een eigen huis drukkerij van kaarten en de aan sluiting op verkooppunten van de Staatsloterij. Hierdoor kan iedereen waar ook in Nederland met een Club Card voor elke wedstrijd een toegangsbiljet aanschaffen. De volgende stap is bij de ver koop aan de eigen kassa's alleen kaarten aan Club-Cardhouders af te staan. De laatste stap is via de elektronische scanner alleen houders van de betreffende kaart het stadion in te laten (of, in het geval zijn gedrag daartoe aanleiding geeft, juist niet). „Op die manier kunnen we niet al leen controleren of de juiste man de kaart heeft gekocht, maar ook of de juiste man het stadion binnenkomt," verklaarde Piela ge- „Op die manier is het ook moge lijk mensen die zich misdragen een stadionverbod te geven. Hij Jos Staatsen, de voorzitter van het sectiebestuur Betaald Voetbal, bekijkt de voorbeelden van de Club Card van twaalf van de achttien eredivisieclubs. foto anp wordt eenvoudig uit het systeem gehaald, waardoor zijn kaart geen toegang tot het stadion meer verschaft," aldus veilig heidsman Van Rhee. Aangezien de kaart niet als identificatiebe wijs geldt, blijft fraude mogelijk. Men kan op de kaart van de buurman binnenstappen. Van Rhee verwacht in dat opzicht echter geen onoverkomelijke problemen. Hoever de clubs reeds het vol gende seizoen gaan, is nog niet geheel duidelijk. Ajax-voorzitter Van Praag verklaarde dat vol gend seizoen slechts Club-Card houders tickets voor wedstrijden van zijn vereniging kunnen krij gen. Controle door het elektroni sche oog wordt echter pas in'het in aanbouw zijnde nieuwe sta dion van Ajax ingevoerd. Van Praag zag louter voordelen. „Via dit systeem kan precies worden bepaald wie waar komt te zitten, kunnen we bepaalde groepen voorrang bij de verkoop verlenen, komt er zelfs een einde aan de zwarte verkoop. Boven dien hoeft iemand uit Zierikzee voor een kaart Ajax-Parma niet naar Amsterdam te rijden en uren in de rij te staan. Hij kan gewoon om de hoek bij een ver- kooppunt van de Staatsloterij terecht." Uiteraard wel zolang de voorraad strekt. Ajax heeft al enige ervaring met het systeem. Veel leden van de supportersvereniging beschikken al over een veredelde Club Card. Ook Volendam, dat zich evenals Willem II in een eerder stadium bij de initiatiefnemers aansloot, heeft al een pas in omloop. Die geldt onder meer als voordeel- kaart bij de aanschaf van be paalde artikelen. Zo is het bij voorbeeld denkbaar dat ook be paalde bedrijven in samenspraak met club de houders van de kaart voordelen verlenen. Verder ziet Van Praag in het nieuwe systeem een unieke mo gelijkheid de klant te leren ken nen. „We kunnen nagaan wie bijvoorbeeld maar twee keer per seizoen een wedstrijd bezoekt. Zo iemand kan worden benaderd met de vraag waarom hij niet vaker komt." De Club Card kost tien gulden voor twee seizoenen. Wie een seizoenkaart aanschaft, verkrijgt automatisch dezelfde rechten en plichten als de Club Card-hou- der. De bvo's krijgen alle van de KNVB een subsidie van 90.000 gulden om het project op te starten. Bij Willem II en PSV zullen de komende maanden ex perimenten met het systeem worden uitgevoerd. De KNVB onderzoekt de mogelijkheid bij verkoop van kaarten van wed strijden voor het Nederlands elf tal de Club-Card-houder voor rang te geven. 'amburg (sid/anp) - Een kroongetuige in een proces over ïrboden middelen in de sport is neergestoken. Een aormalige Olympische nummer twee is doodgeslagen. ,en journalist pleegde zelfmoord. Drie mysterieuze sterf- evailen in de wereld van de atletiek, waarin de hand van Ie maffia zichtbaar lijkt. et Duitse weekblad Der «egel is in de gebeurtenissen doken en brengt ze in de Igave van gisteren in ver- od met handel in verboden erfdelen, waarin miljoenen ens omgaan. Neergestoken Ui grootste handelsorganisa tie in anabohca in de Verenig- ie Staten, California Five ge- aamd, liet de berechting van Mi hoofdverdachte keer op ter uitstellen. Totdat de be- lattgrijkste getuige dood werd aangetroffen. Neergestoken. gelopen zomer werd Josef Mozil in een Tsjechisch ::rPie afgetuigd. Hij bezweek "ter aan zijn verwondingen, ten ogenschijnlijk zinloze -tod Edoch: de Tsjech, die Jrfens de Olympische Spelen 1964 in Tokyo zilver be ulde op de 1500 meter, was wetenschapper jarenlang g met doping. Zijn dood is ®or vrienden uitgelegd als wraakactie van de maffia. ™ozil zou op het punt ge- taan hebben onthullingen te Joon over vroegere doping- Praktijken in het communisti- tijdperk 'an een trainer uit het voor malige Oost-Duitsland die wel wat kwijt wilde over het do- pingverleden van de DDR, werd tijdens de verhoren de auto vernield. Loslippigen in Hessen en Sachsen kregen dreigende post: kogels in een enveloppe. Tragisch In Engeland is het geval van atletiek-journalist Cliff Tem ple tragisch. Hij wierp zich voor de trein. Temple, mede werker van de Sunday Times, was op het spoor van de duis tere zijde van het doen en laten van Andy Norman, bij genaamd Mr. Big en misschien wel de machtigste man in de Britse atletiek. Zo is hij mana ger van de wereldkampioen op de 100 meter, Linford Chris tie. Norman zou atleten mani puleren met geld en een rol spelen in de handel in dope. Norman sloeg keihard terug. Hij beschuldigde Temple van seksueel misbruik van jonge atletes. De drempel tot zelf moord zou daarmee zijn weg genomen voor de verslaggever, die toch al veel privéproble- men had. Op zijn graf lag een krans met de tekst: „Voor Cliff, die het leven moest laten voor een afschuwelijke sport." |#naco frtr/anp).- Van de 476 atleten die afgelopen jaar •'etwacht en niet bij wedstrijden op het gebruik van -ötlen middelen "werden gecontroleerd, reageerden er 69 ';:M. Dat blijkt uit cijfers die de Internationale Amateur 'eliek Federatie (IAAF) gisteren heeft bekendgemaakt. "totaal voerde de IAAF in 1993 476 'out-of-competition'-controles n 27 landen. Bij de controles na afloop van wedstrijden leerde slechts 0,6 procent positief. De IAAF maakte echter niet i id om hoeveel controles in het wedstrijdseizoen het ging. betrapten was vorig jaar ook de Nederlandse discuswerper I w Bruin. Hij reageerde op 1 augustus na een wedstrijd in ?n positief. DeBruin werd in november echter door de van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie vrijgesproken. Het bestuur van de IAAF heeft de 'zaak De .j1 n°g in onderzoek en zal in april een uitspraak doen. tfSl 's op dit moment gerechtigd aan alle wedstrijden deel te ■'■tbsche commissie van de IAAF heeft aangekondigd dit jaar het ^controles buiten het seizoen te verdubbelen. In totaal zullen ■S landen worden bezocht door de controleurs. vergden de onderzoeken een bedrag van bijna één miljoen Melbourne - De tijden veran deren. Zelfs Mats Wilander kan vijfsetters verliezen, en dat was hem in Melbourne nog nooit overkomen. De oorlog van de MW's, zoals het duel tussen Washington en Wilander was aangekondigd, was de fantastische uitsmijter op een warme avond na een zeld zaam hete dag. Wilander, de 29-jarige veteraan met een erelijst die maar amper op een rol toiletpapier past, te gen Washington, een zes jaar jongere geboren atleet, voor wie het hoogtepunt van zijn carrière nog moet komen. Wilander-Was- hington werd een ruim vier uur durende thriller, die pas tegen het middernachtelijk uur zijn beslag kreeg. Trucs Een partij waarin Wilander alle trucs uit het boek probeerde, en die hij acht of negen jaar geleden op pure wilskracht en conditie ongetwijfeld gewonnen zou heb ben. De wilskracht is er nog steeds, maar de benen zijn net iets minder dan vroeger. Waar de jongere Wilander een wed strijd als het moest ook in de Sahara drie of vier dagen lang had kunnen rekken, net zo lang tot zijn tegenstander een waas voor de ogen kreeg en alleen maar naar het eind van de partij snakte, bezweek de oudere Wi lander gisteren zelf in de vijfde set: 6-7 (7-9), 6-2, 6-7 (3-7), 6-4, 6-1. „Tevreden en niet tevreden," al dus Wilander, nadat hij zijn met blaren beklede voeten in slippers had gestoken en zo op de pers conferentie was binnengestrom- peld. „Tevreden omdat ik hier de vierde ronde gehaald heb, maar ontevreden omdat ik vanavond verloren heb van Malivai, terwijl ik had kunnen winnen. Toen ik het verknalde aan het eind van de vierde set, rook hij zijn kan sen en die heeft hij gegrepen. Ik heb een paar keer vreselijk ge blunderd op belangrijke punten en dat heeft me de wedstrijd gekost." In de middaguren wees de ther mometer een graadje of 38 Cel- cius aan en steeg de temperatuur boven de vloer van het centre- court tot tegen de 50 graden. Het groene rubber kookte, bleef bijna aan de schoenzolen van de matadoren plakken en de ballen werden zowat opgeblazen, door dat ze door de baan verwarmd werden. Hoogoven Sommigen, die uit de kleedka mer kwamen, moeten gedacht Malavai Washington, die Wilander uitschakelde, slaat een dubbelhandige backhand. foto epa hebben dat ze een verkeerde deur genomen hadden en in een hoogoven beland waren. Zoals Alexander Volkov, wiens hoofd gisteren bepaald niet naar tennis stond. Geboren en getogen in Kaliningrad voelt hij zich in de ze dagen van het jaar beter thuis bij twintig graden onder nul, op de ijshockeyvloer, waarop hij zijn eerste liefde beoefende. Het geen overigens ook opging voor zijn tegenstander van gisteren, de Oostenrijker Tomas Muster. Maar Muster is een bijzonder man, eentje met uitzonderlijke kwaliteiten, zowel mentaal als fysiek. In maart 1989 werd hij door een dronkelap onderstebo ven gereden, nadat hij vlak daarvoor de finale van het 'vijfde Grand Slam-toernooi', dat van Key'Biscane had bereikt. Beide benen kwamen knel te zitten tussen twee auto's. Een van zijn beide knieën werd zo zwaar beschadigd, dat zijn ten niscarrière voorbij leek. Tomas dacht er anders over. Terwijl er nog allerlei roestvrij stalen schroeven in zijn botten zaten en chirurgische stellages en gips zijn knieën omgordden, zat hij in een speciaal ontworpen stoel op een tennisbaan en trainde als een waanzinnige. Muster kwam tegen alle ver wachtingen in terug, won vorig jaar zeven toernooien en verbijt de rest van zijn leven de pijn aan een knie. Hij ging ook gisteren weer tekeer alsof zijn leven van de overwinning afhing. Lammetje Zoals al gezegd, Volkov had wei nig zin om zich in de hoogoven echt in te spannen. Hij leek maar een ding te willen, en dat was zo snel mogelijk van de baan af. Toen hij er al snel achter kwam dat de partij wat Muster betrof drie dagen mocht duren, gooide de Rus de handdoek in de ring en liet hij zich binnen anderhalf uur als een lammetje naar de slachtbank leiden: 6-3, 6-3, 6-2. Het duurde gisteren niet al te lang, voordat Musters tegenstan der in de kwartfinales bekend was. In de volgende partij op het centre-court had Stefan Edberg ook al niet al te veel moeite met zijn tegenstander, landgenoot Lars Jonsson. Die wilde heus wel, in tegenstelling tot Volkov, maar kon het Edberg niet echt lastig maken. Jonsson, de num mer 134 van de wereld, had vorige week maandag in Jakarta al een vliegtuig naar huis ge boekt, omdat hij met zijn ran king toch niet in aanmerking zou komen voor de Australian Open, en voor de kwalificaties was hij toch al te laat. Twee uur voor hij zou vertrekken, werd hij gebeld vanuit Melbourne en hoorde hij dat hij vanwege afzeggers en zieken alsnog recht had op een startbewijs. Waarvan hij uitste kend gebruik maakte door ach tereenvolgens Byron Black, Yaounes El Ayanoui en Karei Novacek te verslaan. Edberg bleek nog een maatje te groot, maar de 23-jarige Jonsson ging met driemaal 6-4 vechtend en eervol ten onder. Toen Edberg en Muster klaar waren met hun partijen, werd het pas echt warm en betraden Todd Martin en Xavier Daufre- sne de baan. De Belgische reve latie van het toernooi leek nog het minst van allemaal last te hebben van de koperen ploert. Martin daarentegen wel. Die zweette als een span paarden, brak gedurende de partij de na gels van zijn grote tenen, omdat hij door zijn natte voeten steeds in zijn schoenen aan het schui ven was, en kreeg twee maal een bloedneus. Klassieke fout Daufresne leek voor een verras sing te gaan zorgen, toen hij de eerste set gewonnen had en in de tweede met 5-2 leidde. Hij maakte toen echter de klassieke fout om zich te ontspannen en die werd door Martin afgestraft: 6-7 (3-7), 7-6 (7-5), 6-3, 6-3. Melbourne. Open Australische ten niskampioenschappen, 11 miljoen gulden. Mannenenkelspel: vierde ronde: Muster (Oos/6) - Volkov (Rus/12) 6-3 6-3 6-2, Edberg (Zwe/4) - Jons son (Zwe) 6-4 6-4 6-4, Martin (Vst/9) - Daufresne (Bel) 6-7 7-6 6-3 6-3, Washington (VSt) - Wilander (Zwe) 6-7 6-2 6-7 6-4 6-1. Vrouwendubbelspel: derde ronde: Bollegraf/Graham (Ned/VSt/10) - Martinez/Neiland (Spa/Let/5) 6-3 6-3. Gemengddubbelspel: tweede ronde: Woodforde/Stubbs (Aus/4) - Nijs- sen/Bollegraf (Ned) 7-6 6-7 7-5 Meisjesenkelspel: eerste ronde: Bas ting (Ned/6) - Venkatesan (Aus) 6-1 6-1. DINSDAG 25 JANUARI 1994 DEEL Geen nieuwe operatie Van Basten Milaan - Clubarts Rodolfo Tavan van AC Milan heeft bekend gemaakt dat een nieuwe operatie voor Marco van Basten niet nodig is. Ook van transplantatie van het kraakbeen, dat de Belgische professor Marc Martens voor ogen had, wordt afge zien. De Amerikaanse artsen Lemak en Farkel hebben de foto's van de rechterenkel van Van Basten uitgebreid bestudeerd. Zij zijn tot de slotsom gekomen dat met een aantal hulpmiddelen de pijn in de enkel zo ver moet worden teruggebracht, dat Van Basten weer kan spelen. Greg LeMond stapt af Guadalajara - De come-back van Greg LeMond verloopt bepaald niet vlekkeloos. De rentree heeft slechts zeven dagen geduurd. De Amerikaan stapte tijdens de zevende etappe van de open Ronde van Mexico bij de beklimming van een colletje af. De drievoudige Tourwinnaar kwam in ademnood. De 32-jarige professional had sinds juli vorig jaar, toen hij opgaf in de Route du Sud, geen koers meer gereden. Ronde van Mexico. Achtste etappe, Guadalajara-Guadalajara: 1. Schiavina (Ita) 90 km in 1.57.37, 2. Leoni (Ita), 3. Raab (Dut), 4. Noly (Ita), 5. Garcia (Mex), 6. Werner (Dui), 7. Mucino (Mex), 8. Tentenberg (Dui), 9. Martinez (Mex), 10. Bishop (VSt). Algemeen klassement: 1. Alcala (Mex) 23.07.56, 2. Arroyo (Mex) 0.11, 3. Espinosa (Spa) 0.14, 4. Sierra (Col) 0.22, 5. Ochoa (Col) 2.52, 6. Juan Luis Gonzalez (Mex) 3.33, 8. Cardenas (Mex) 6.44, 9. Moreno (Mex) 6.52, 10. Sanabria (Col). Twee gastlanden direct in eindronde Londen - Bij een gecombineerde organisatie van een eindtoer- nooi om de Europese titel laat de UEFA beide landen automa tisch toe. Dat betekent dat Nederland en België voor het evenement in het kroonjaar 2000 geen kwalificatiewedstrijden hoeven te spelen indien het gezamenlijke project de organisatie van de eindronde krijgt toegewezen. De nationale voetbalploeg van Saudi-Arabië, getraind door Leo Beenhakker en op 20 juni de eerste tegenstander van het Nederlands elftal tijdens het WK in de Verenigde Staten, heeft een oefenwedstrijd in Riyad tegen China met 1-0 gewonnen. Topschutter Sased Owairan maakte het doelpunt in de 72e minuut. De oliestaat, die voor het eerst deelneemt aan de eindronde, speelt morgen nog een keer tegen China. De tuchtcommissie van de KNVB heeft Romano Sion (RBC) en Dick van Burik (NAC) geschorst voor één wedstrijd. Voorts werden Daniels, Henry (beiden AZ), Keizer (Cambuur), Vereijken (Eindhoven), Deckers, Vergoossen (beiden Fortuna S), Te Braak (De Graafschap), De Jong, Sinouh (beiden Haarlem), De Jong (Heerenveen), De Jong, Van der Linden (NEC), Diks- taal. Van de Berghe (Telstar), Sen (FC Twente), Wiersma (Veendam), Wasiman (Volendam) en Hanssen (VW) voor één duel uitgesloten. Akkermans bij Trident-ploeg Brussel - Theo Akkermans heeft onderdak gevonden bij de Belgische Trident-profwielerploeg, waarvoor ook Raymond Me- ijs gaat rijden. Trident, een onderdeel van het Amerikaanse Warner-Lambert-concern, wil ook proberen de 37-jarige Ier Sean Kelly te contracteren. Grote kans op debuut Verstappen Londen - De kans is groot dat Jos Verstappen zijn debuut in de formule 1 zal maken in de Grand Prix van Brazilië, die op 27 maart wordt gehouden. De verwondingen van zijn Finse team genoot J.J. Lehto, die vorige week vrijdag crashte, zijn namelijk ernstiger dan aanvankelijk werd aangenomen. Uitgebreide on derzoeken in een Londens ziekenhuis wezen uit dat de Fin de vijfde halswervel heeft gebroken. Hij onderging maandagavond een operatie. Het herstel van de Fin, die geen blijvend letsel zal overhouden, zal geruime tijd - 'meerdere weken', volgens de Benetton-leiding - vergen. Ditlier Auriol uitgeschakeld Monte Carlo - De befaamde rally van Monte Carlo was voor de Fransman Didier Auriol na de eerste dag al voorbij. De autocoureur raakte gisteren tijdens de vijfde klassementsproef van de weg. Zijn Toyota kwam tegen een boom tot stilstand. Met een kapotte versnellingsbak moest Auriol opgeven. De Fransman Delecour, die 22 seconden voorsprong heeft op de Spanjaard Sainz, nam de koppositie van Auriol over. Geschorste Krabbe gecontroleerd Darmstadt - De Duitse speurders naar doping blijven geïnteres seerd in de geschorste atlete Katrin Krabbe. De voormalige wereldkampioene op de 100 en 200 meter is in november tenminste één keer onderzocht op het gebruik van verboden middelen. Dat blijkt uit mededelingen van de atletiekbond DLV. Krabbe mag tot 23 augustus 1995 niet meedoen aan wedstrijden wegens het gebruik van dope. Volgens dopingcoördinator Best van de Duitse atletiekbond is het de bedoeling dat ook geschorste atleten op controles kunnen rekenen, overeenkomstig de regels van de internationale bond IAAF. Tokyo, open Japanse kampioen schappen, finales. Mannenenkelspel: Wiranata (Indo) - Arbie (Indo) 12-15 15-6 15-3. Mannendubbelspel: Subagdja/ Kantono (Indo) - Thongsari/ Teerawiwatana (Tha) 15-11 12-15 18-16. Vrouwenenkelspel: Susanti (Indo) - Ye Zhaoying (Chi) 11-6 10-12 11-8. Vrouwendubbelspel: Gil Young- ah/Chung So-young (ZKo) - Tam- pi/Finarsih (Indo) 15-11 15-11. Gemengddubbelspel: Christen- sen/Bengtsson (Den/Zwe) - So- gaard/Gowers (Den/Eng) 15-7 15-9. Tuscon, mannen, 2 miljoen gul den. Eindstand: 1. Magee (VSt) 270 slagen (69-67-67-67), 2. Singh (Fij). Roberts (VSt), Blake (VSt) en Strieker (VSt) 272. Wijk aan Zee. FIDE-kandidaten- malches, achtste finales. Afgebroken partij vijfde ronde: Adams (GBr) - Gel f and (WRu) 1-0. Stand 3 Vi -2Vi voor Gelfand. Grootmecstergroep A: vierde ron de: Hansen (Den) - Sokolov (Bos) 0-1. Leko (Hon) - Smirin (Isr) V2-V2, Piket (Ned) - Van der Wiel (Ncd) 1-0, Morovic (Chi) - Van Welv (Ned) Va-Va, Nikolic (Bos) - Tiviakov (Rus) 0-1. Stand: 1. Piket, Sokolov 3 punten, 3. Nikolic, Tiviakov 2Va, 5. Han sen. Smirin 2, 7. Leko, Van der Wiel IV», 9. Morovic, Van Wely 1. Lotto 3: eerste prijs: 1 winnaar, bruto f. 1.000.000,00; tweede prijs: 2 winnaars, elk bruto f. 38.852,50; derde prijs: 109 win naars, elk bruto f. 1.069,60; vierde prijs: 4.956 winnaars, elk f. 23,50; vijfde prijs: 78.772 winnaars, elk f. 5.00. Cijferspel 3: zes cijfers goed: 1 winnaar; vijf cijfers goed: 1 win naar; vier cijfers goed: 18 win naars; drie cijfers goed: 268 win naars; twee cijfers goed: 2;491 winnaars. Competitie, play-offs. Uitslagen: Geleen - Tilburg 3-2 nii verlenging (0-0 0-0 2-2 1-0), Nijmegen - Geleen 2-6 (1-3 1-1 0-2). Tilburg - Rotterdam 4-0 (1-0 2-0 1-0). Stand: 1. Geleen. 6-14 (inclusief 4 bonuspunten), 2. Nijmegen 6-10 (3). 3. Tilburg 6-8 (2), 4. Rotter dam 6-2 (1). Promotie-degradatie: Assen - Leeuwarden 15-2, Eindhoven - Den Bosch 2-6 (na 31 minuten gestaakt wegens stroomstoring). Heerenveen - Den Haag 7-3, Den Bosch - Utrecht 6-3, Leeuwarden - Heerenveen 0-6, Dordrecht - Assen 4-6.

de Stem | 1994 | | pagina 7