^Vredestaak beter uitvoeren' Onze Top 5 van deze week 'Vlieg President Oostenrijk in opspraak door liefdesaffaire Clinton bindt strijd aan met misdadigers Kampioen der proletariërs' Marchais gaat met pensioen Commandant YN in ex-Joegoslavië: Eerder hulp luchtmacht inroepen Zeker 35 doden bij bloedbad in Colombia Ambassadeur belandt door kaping in Rome O Fi ndirect gevolg BUITENLAND Soldate bestraft na seks op dak Ui Perry minister van Defensie BUITENLAND KOR! Ch Vanillevla, pak 1 liter Uit de bedieningsafdeling: Geroosterde achterham, 100 gram Ch 2 hele kippen op schaal, ca. 1700 gram 4 halen, 3 betalen: Pepsi Cola, regular; light®®®®® of max Seven Up, regular®®®®® of light®®®rit 4 flessen naar keuze a 1.5 I u,'t Selection Clémence, rode of witte wijn, 3 flessen a 0.75 liter LVr irupp Hoesch chrapt ruim 4000 banen DE STEM DINSDAG 25 JANUARI 1994 Thomas Klestil Wenen (rtr/dpa) - De Oosten rijkse president Thomas Klestil is in grote moeilijkhe den geraakt door een liefdes affaire. Hij verklaarde gister avond dat hij 'er niet aan denkt' af te treden, al wordt er van diverse kanten druk op hem uitgeoefend dat wel te doen. Het huwelijk van Klestil is door de affaire al op de klippen gelo pen. „Ik zal dit overleven", aldus Klestil (61) over de commotie die is ontstaan wegens zijn verhou ding met zijn 39-jarige naaste' medewerkster Margot Löffler. Zijn partijgenoten van de con servatieve ÖVP steunen hem hierin. ÖVP-leider Erhard ver klaarde dat het om een 'privé- zaak' gaat. Hij wees suggesties dat de zaak Klestils rol als staatshoofd schaadt van de hand. De Weense boulevardpers ont hulde onlangs de relatie van de 61-jarige Klestil en zijn 39-jari- ge naaste medewerkster Margot Löffler. Nu het schandaal op straat ligt, is de president in een moeilijk parket. Voor veel Oostenrijkers dient het presidentschap te worden be kleed door iemand van onbe sproken gedrag is. Bovendien: wie zal de president begeleiden tijdens het staatsbezoek aan Egypte begin februari en wie hangt aan zijn arm bij het bal van de Weense Opera op 10 februari, het hoogtepunt van het sociale leven? Klestil zelf heeft zich, afgezien van zijn verklaring gisteravond, voornamelijk in stilte gehuld. Maar de kranten eisen uitleg over de affaire met Löffler, een doctoranda Slavische talen die in de jaren tachtig als diplomaat werkte in Moskou. De media eisen vooral ophelde ring over een vermeend liefdes nest in een gesloten kamer in de Hofburg, die slechts mag dienen voor het bespreken van 'militaire noodtoestanden'. Klestils echtgenote Edith zegt haar man na 37 jaar te hebben verlaten omdat zij meent dat haar rol als 'first lady' is overge nomen door Löffler. Volgens haar 'zou het helpen' wanneer de attractieve, donkerharige diplo mate naar het buitenland zou worden overgeplaatst. Het aftreden van Klestil, die in 1992 de omstreden Kurt Wald- heim opvolgde en er aan werkte de internationale betrekkingen te verbeteren, zou leiden tot nieuwe verkiezingen. En dat in een politiek jaar waarin al alge mene verkiezingen, deelstaatver kiezingen en een referendum over toetreding tot de Europese Unie op het programma staan. Klestil heeft gezegd dat zijn per soonlijke problemen geen in vloed zullen hebben op zijn - voornamelijk ceremoniële - verplichtingen. De kiezers heb ben hem volgens de president zeker niet aangewezen omdat ze een 'bordkartonnen heilige' ver wachten. Sarajevo (rtr/afp/ap) - De Verenigde Naties voeren verbeteringen door om hun vredestaak in het voormalige Joegoslavië beter uit te voeren. Dat heeft de opperbevel hebber van de VN-vredesmacht Unprofor, Jean Cot, gisteren gezegd bij de beëdiging van de Britse luitenant- generaal Sir Michael Rose als opperbevelhebber van de VN-macht. Cot zei dat hij niet alleen sneller luchtsteun wil kunnen inroepen. „Ik heb verschillende verande ringen gevraagd in de structuur van de VN in Joegoslavië. Vooral bij het gebruik en het analyseren van informatie en de inzet van steun," aldus Cot. „Aan deze hervormingen wordt nu ge werkt." De Franse generaal zei dat de luchtmacht na een verzoek om assistentie liefst binnen drie mi nuten, maar zeker binnen een half uur, ter plaatse zou moeten zijn. Al eerder zei Cot liever zelf het commando te hebben over de inzet van de luchtmacht. Die openlijke kritiek leverde hem zijn ontslag op. Cot zal zijn post in maart verlaten. Ook het Franse leger pleitte gis teren voor een snellere beslissing over eventuele luchtaanvallen op Bosnië. Volgens zegslieden bin nen het Franse leger zou VN-se- cretaris-generaal Boutros-Ghali de beslissing over de inzet van troepen kunnen overlaten aan Yasushi Akashi, de speciale VN- af gezant in ex-Joegoslavië. Handhaving van de huidige pro- cedure>2dus :vie» overleg met de VN-secretaris-generaal, duurt minstens enkele .uieji. Rose volgt Francis Briquemont op als bevelhebber van de VN- Jeruzalem - Een Israëlische soldate is uit haar eenheid verwijderd omdat zij met haar vriend seks had bedre ven op het dak van een huis in de stad Hebron op de bezette Westoever. De fundamentalistische be woners van het stadje had den bij de commandant van de eenheid geklaagd dat de nachtelijke erotische ma noeuvres van de soldate en haar vriend, een parachu tist, de jeugd van de buurt bedierf. Daarop is de vrouw naar een andere eenheid overgeplaatst. troepen in Bosnië. De Franse generaal nam zijn ontslag na kritiek op het functioneren van de VN. Volgens Briquemont ne men de VN allerlei resoluties over Bosnië-Herzegowina aan maar stellen ze niet de financiële middelen en de soldaten be schikbaar om die uit te voeren. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Christopher heeft gisteren in Parijs herhaald dat Washington in principe be reid blijft met de Navo luchtac ties uit te voeren in Bosnië. Maar daar blijft het dan ook bij. In zijn gesprek met de Franse mi nister van Buitenlandse Zaken Juppé wees hij diens ideeën om met verdergaande militaire mid delen vrede af te dwingen, van de hand. Twee kinderen die zaterdag in Sarajevo gewond zijn geraakt bij een granaatinslag, zijn gisteren naar Italië overgebracht. Moge lijk moeten hun benen worden geamputeerd. Bij de granaatin slag van zaterdag kwamen zes speelkameraadjes van de kinde ren om het leven. De groep Nederlandse militairen die in Bosnië op verkennings missie is, heeft gisteren vanuit •Split de stad Tuzla- bereikt De beschietingen op Tuzla duren voort, maar de verkenners heb ben daarvan geen hinder onder vonden. De 21 verkenners berei den in oost-Bosnië de komst voor van de ongeveer 1.200 Ne derlandse VN-militairen die zich gereed houden om naar het oor logsgebied te vertrekken. De missie moet vandaag naar de moslim-enclave Srebrenica zien te komen, het gebied waar het bataljon van de luchtmobiele brigade zal worden gestatio neerd. De verkenners proberen zo veel mogelijk op te trekken met voedselkonvooien van de VN. De definitieve uitzending van het bataljon hangt af van de bevindingen van de verkenners en de medewerking van de Bosnische Serviërs. Die hebben gezegd dat zij de komst van de Nederlanders niet zullen verhin deren, iets dat zij eerder wel deden. In militaire kringen be staat scepsis over deze belofte. Inwoners van het Colombiaanse Apartado treurden gisteren, nadat gewapende mannen zondag een bloedbad in het stadje hadden aangericht. Terwijl ongeveer 500 mensen een straatfeest hielden, openden de aanvallers het vuur. Ongeveer 35 feestgangers zijn daarbij om het leven gekomen. De autoriteiten hebben de aanslag onmiddellijk toegeschreven aan linkse rebellen, die het gemunt zouden hebben op afvallige kameraden. Bewoners van Apartado zeiden echter dat het feest niets met politiek uitstaande had. President Cesar Gaviria heeft verklaard extra militairen naar het gebied te zullen sturen. Hij looft 1,25 miljoen gulden uit voor informatie die leidt tot arrestatie van de 'guerrillaleiders'. foto epa (ADVERTENTIE) GRAND HOTEL HUISTERDUIN Een 3-daags verblijf in januari of februari in het meest luxe hotel van Noordwijk vanaf ƒ265,00 p.p. Voor inlichtingen en reserveringen Telefoon 01719-51300 Van onze correspondent Mare de Koninck Washington - In de Ameri kaanse 'troonrede' heeft pre sident Clinton afgelopen nacht harde woorden gespro ken tot 's lands gewelddadige misdadigers. Hij deed het voorstel om mensen die voor de derde keer voor een ge weldsmisdrijf worden veroor deeld, automatisch levenslan ge gevangenisstraf te geven zonder mogelijkheid van ver vroegde invrijheidstelling. Criminaliteit is volgens enquêtes de allergrootste zorg geworden van de burgers in de VS. Tot voor kort stonden het gebrek aan werkgelegenheid en aan be taalbare ziekteverzekering hoger op de prioriteitenlijst van de Amerikaanse bevolking. Clinton speelde op het gevoel van onveiligheid in door te plei ten voor royaler toepassing van de doodstraf, voor uitbreiding van de nationale politiemacht met 100.000 man en voor oprich ting van meer 'boot camps' (op voedingskampen voor jeugdige criminelen). Bovendien sneed Clinton in zijn rede tot de gezamenlijke kamers van het Congres het hypergevoe lige onderwerp aan van de rela tie tussen ras en criminaliteit. Geweldsmisdaden doen zich in de VS naar verhouding veel meer in de zwarte dan in andere gemeenschappen voor. Steeds meer politici, waaronder ook zwarte leiders, komen tot de conclusie dat dat verschijnsel niet alleen is toe te schrijven aan armoede en discriminatie, maar ook aan een 'intern probleem' van tekortschietend individueel verantwoordelijkheidsgevoel. Vooral het feit dat het traditio nele tweehoofdige gezin een zeldzaamheid is geworden in de Amerikaanse zwarte gemeen schap, zou bijdragen tot sociale onttakeling, normloosheid en ge welddadigheid. De president pleitte ook fervent voor zijn (en echtgenote Hilla ry's) plan voor een nationale volksverzekering tegen ziekte kosten. Maar de steun daarvoor bij Democratische partijgenoten en de Republikeinse oppositie slinkt met de week. Het verzet van medische belan gengroeperingen is fel en de soli dariteit in het land met de 15 procent van de bevolking die Washington - De Amerikaanse onderminister van Defensie William Perry is door president Clinton gisteren benoemd tot minister van Defensie. Perry's naam werd in kennerskringen al genoemd sinds de afzegging van Bobby Ray Inman, de voormalige adjunct-directeur van de geheime dienst CIA. Deze was in december voorgedragen, maar trok zich vorige week plotseling terug na het verschijnen van onflatteuze commentaren in de pers. Perry is de opvolger van Les Aspin, die officieel aftreedt om gezondheidsredenen maar op wie al geruime tijd kritiek werd uitgeoefend wegens de mislukte operaties in Somalië. De 67-jarige Perry is expert in de defensie-industrie en hoofdrolspeler in de bezuinigingen bij zijn ministerie. Zijn benoeming moet nog door het Congres worden goedgekeurd. onverzekerd is, is gering. Het ziet ernaar uit dat er weinig van het plan terecht zal komen. Mede omdat er aan het einde van dit jaar tussentijdse verkie zingen zijn voor het hele Huis van Afgevaardigden en voor een derde deel van de Senaat, lijkt het erop dat de volksvertegen woordigers eerder op het 'popu laire' terrein van de criminali teitsbestrijding tot wetgevende daadkracht in staat zullen blij ken. Symbolisch Overigens heeft Clintons 'drie maal is levenslang-voorstel' vooral symbolische betekenis. Het nationale Congres kan zo'n maatregel alleen maar doorvoe ren voor geweldsmisdrijven die op federaal grondgebied worden gepleegd, bijvoorbeeld in natio nale natuurparken of in ministe ries. 99 procent van de misdrij ven geschiedt elders. Daar zijn het de deelstaat-rege ringen die zelfstandig een derge lijke wet zouden moeten aan vaarden. En daar bestaat veel vrees voor overbevolkte gevan genissen die, als Clinton zijn zin krijgt, op den duur vol bejaarden zouden zitten. Georges Marchais. foto asp Van onze correspondent Wilko Voordouw Parijs - Een van de laatste Stalinisten van Europa, de 73-jarige Fransman Georges Marchais, treedt vandaag te rug als leider van de Franse communistische partij. Hij doet dit tijdens het 28e par tijcongres, dat in de Parijse voorstad Saint-Ouen wordt ge houden. De omstreden Marchais leidde de partij 22 jaar met ijze ren vuist en meent dat zijn ge zondheid een langer leiderschap in de weg staat. Het vertrek van Marchais wordt in Frankrijk gezien als het einde van een tijdperk. De periode dat de partij volgens democratisch- centralistische traditie met strakke hand werd geleid vanuit de bunker aan het Parijse Kolo nel Fabien-plein, lijkt ten einde. Optimistische vernieuwers den ken zelfs dat de Franse commu nistische dinosaurussen de mo derniteit aanvaarden. Om tot deze voor Franse com munisten revolutionaire stap te komen, moest de partij wel eerst door een diep dal. Bij de presi dentsverkiezingen in 1988 wist André Lajoinie minder dan ze ven procent te vergaren. Bij de Kamerverkiezingen van maart vorig jaar kwam de partij tot een magere 9,2 procent. Sindsdien doen de communisten het beter. Bij alle tussentijdse verkiezingen krabbelt de partij op. Het partijcongres dat tot zater dag duurt zal de nieuwe leiding opdracht geven die tendens door te zetten met als motto: een beetje vernieuwen, maar vooral niet te veel. De aanhoudende crisis bij de socialisten is in het voordeel van de communistische partij. Voor Georges Marchais, bijge naamd Jojo, komt die hoopvolle periode te laat. Hij is de partij leider van de neergang. Maar dat kon zijn persoonlijke populari teit vreemd genoeg niet deren. De Normandiër, die pas in 1947 tot de partij toetrad en over wiens oorlogsverleden nog altijd geen duidelijkheid bestaat, groeide uit tot een ster in de Franse media. Zijn gecultiveerd 'arbeideristisch' accent, zijn zware wenkbrauwen en zijn op vliegend karakter maakten hem tot een geliefd mikpunt van ka rikaturisten en imitatoren. Georges Marchais was een clown tegen wil en dank, die de poli tiek leuk hield. Een soort Franse Boer Koekoek, maar dan wel een met een echte politieke invloed. Hij tekent samen met Francois Mitterrand in 1972 het program ma van de Unie van Links. In 1977 breekt hij met de socialis ten, maar De scherven worden gelijmd en Marchais blijft voor veel Fransen een van de favorie te politici. In 1979 beweert Mar chais glashard dat de eindbalans in het Oostblok globaal positief is. Een jaar later rechtvaardigt hij de Russische inval in Afgha nistan. Als in 1984 het linkse experi ment (vier communisten doen mee aan de regering-Mauroy) Fjodorov blijft mogelijk toch aan Moskou - De hervormer Boris Fjodorov blijft in de nieuw Russische regering mogelijk aan als minister van Financier Premier Tsjernomyrdin verklaarde gisteren dat hij de beslissini over de positie van Fjodorov in handen van president Jeitsi| legt. Fjodorov diende verleden week zijn ontslag in uit prot tegen het verdwijnen van de belangrijkste hervormers uit regering. Tsjernomyrdin zei echter dat hij het ontslagverzoek van Fjodorov niet heeft ingewilligd en dat deze 'in zijn huidig positie aan het werk blijft'. en God al Noors minister Buitenlandse Zakt Oslo - De Noorse premier Gro Harlem Brundtland heeft gistete Björn Tore Godal benoemd tot minister van Buitenlands Zaken. De 49-jarige Godal, die minister van Handel was, iSd opvolger van Johan Jörgen Holst, de architect van het vredesak koord tussen de PLO en Israël. In navolging van zijn -voorgai® was Godal het afgelopen weekeinde gastheer bij de ontmoet® gen tussen PLO-leider Arafat en de Israëlische minister va Buitenlandse Zaken Shimon Peres. Beiden waren in Oslo vot de begrafenis van Holst. Japanse premier stuurt aan op compromis lat is de strekking van het ei- inoakket dat de Nederlandse fruittelers Organisatie (NFO), ip Centrale Landbouworganisa- en het Landbouwschap de Lster morgen aanbieden. Ge raagd wordt onder meer verla ag van de arbeidskosten, com- Tokyo - De coalitieregering van premier Morihiro Hosokawa Japan en de belangrijkste oppositiepartij in het land hebh gisteren de eerste stap gezet in de richting van een compromi over politieke hervormingen. Er komt een gezamenlijke commis sie uit beide kamers van het parlement, die gewijzigde wel voorstellen moet uitwerken, die vervolgens worden voorgelegd hoi aan beide kamers van het parlement gezamenlijk. De hervot mingen behelzen onder meer een herindeling van de kiesdistric ten en maatregelen tegen corruptie. De plannen van de waren vrijdag verworpen in het Hogerhuis. dan onze verslaggever jreda - Reisbureaus verwachtei maanden flink wat voordeel ieken van vliegreizen naar de Paus gaat naar Libanon Vaticaanstad - Johannes Paulus II gaat naar 'voor het jaar 2000' eveneens een bezoek brengen aan Israël Syrië. De paus heeft dat gisteren gezegd in een gesprek nel journalisten. De paus benadrukte de noodzaak van een kra ingrijpen in Bosnië. Hij riep ook op tot een 'katholieke eei in de politiek', ofwel steun aan de christendemocratie en opvolgster. Vlaams Blok achteruit in Antwerpen Antwerpen - Het extreem-rechtse Vlaams Blok zou, indien er ir verkiezingen worden gehouden, in het district Antwerpen bij? negen procent verliezen. Bij de parlementsverkiezingen van kreeg het Vlaams Blok daar een kwart van de stemmen. D winst gaat nu, zo blijkt uit een enquête, naar de liberale VLDei het 'groene' Agalev. In de gemeenteraad van Antwerpen beze het Vlaams Blok nu elf zetels en is de een na grootste fractie, oktober worden gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Griekse topbankier gedood bij aanslag Directe aanleiding hiervoor is de mjzenslag die KLM en de aan ïaar gelieerde Amerikaanse mhtvaartmaatschappij North- /est Airlines hebben ontketend, ij verlagen de prijzen van de biljetten tot dertig procent voor vluchten uit de Verenigde Staten over de Atlantische Oceaan naar ruim tachtig bestemmingen in de periode 1 april tot 1 oktober. Andere Amerikaanse vliegmaat schappijen hebben aangekon digd de strijd niet te schuwen en hun tarieven eveneens te zullen verlagen. )e algemene verwachting is Joor deze prijzenslag ook de duchten van Europa naar de VS roedkoper worden, ïolgens manager E. Machielsen van reisbureau Van Hulst met vestigingen in Roosendaal en lergen op Zoom is er sprake van sen neerwaartse spiraal die al Athene - De oud-topman van de Nationale Bank van land, Michalis Vranopoulos (48), is gisteren na ee het centrum van Athene overleden. De verantwoordelijkheid opgeëist door de extreem-linkse terreurorganisatie 17 Novei ber. In een verklaring beschuldigde de terreurorganisatie Vrano poulos van 'hoogverraad'. De bankier was verwikkeld in smeergëldschandaal. Hij moest in oktober bij de regeringswisse het veld ruimen. 17 November dreigde ook de conservatiev oud-premier Mitsotakis en diens minister Stefanos Manos zullen 'straffen voor corruptie'. A -3 Van onze correspondent Aart Heering Rome - „Het was eigenlijk een surrealistische ervaring. Je weet dat je gekaapt bent en vervolgens gebeurt er helemaal niets. Maar dramatisch is het natuurlijk wel, want je weet nooit wat zo'n kaper van plan is." De Nederlandse ambassadeur in Senegal, Gert-Jan Storm, is onverwachts in Rome terecht gekomen, nadat gisternacht de Boeing 474 van Ethiopian Air lines waarmee hij van Dakar naar Bamako (de hoofdstad van Mali) reisde werd ge kaapt. De kaper, de 26-jarige Ethio piër Getachelw Mulat, bleek achteraf alleen met een mes gewapend. Naar eigen zeggen is hij een voormalig officier in het Ethiopische leger en be hoort hij tot een stam die in Ethiopië wordt onderdrukt. Op zijn bevel zette het vlieg tuig koers naar Rome waar hij zich onmiddellijk overgaf aan de autoriteiten en politiek asiel aanvroeg. „Kort na het vertrek kreeg il in de gaten dat er iets aan de hand was", vertelt Stom „Een man liep naar de cock pit, ik hoorde geroezemos. Even later vertelde de ca ons dat we gekaapt waren® een half uur later kregen well horen dat we op weg warn naar Rome. Er is geen sprake geweest van paniek, ook om dat het vliegtuig meer da» half leeg was. Het was al met al een tamelijk onschuldig! kaping, maar ik hoop wel dat mijn eerste en ook mijn laatste zal zijn." Evenals de meeste van zijn® medepassagiers reist Storm die gistermorgen door de am bassade in Rome is opgeval- gen, vandaag via Parijs alsnog naar Mali. I A T^T7TrT?rrTrT\TrrTTT\ mislukt, komt de PC in een isole ment. Vernieuwers in de partij zagen aan de stoelpoten van Marchais. Maar hij blijft zitten en de nieuwlichters treden uit de partij of wordt het politieke le ven onmogelijk gemaakt. Het is de vraag of ze nu veel meer ruimte zullen krijgen. Insi ders denken dat van de acht kandidaten die strijden om de hoogste post een van de zwak- sten, André Lajoinie, zal winnen. Die boerenzoon uit Auvergne staat alles behalve bekend als een intelligente leider of een ver nieuwingsgezinde communist. Het Franse publiek zal de 'kam pioen van de proletariërs' mis sen. Hoewel, hij gaat nog niet helemaal met pensioen: Georges Marchais blijft zitten als parle mentslid. o Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 29 januari a.s.. 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes 1^ neSTEM onze redactie economie „lejswijk - Landbouwminis- Bukman moet de noodlij- de Nederlandse fruittelers 1 te hulp komen, anders is met vierhonderd bedrij en deze sector gedaan. pensa in de aangc gelinj fruit! teitsg De p: volge venbt de la; Euro] gema effect lande va Ve jaren van h „Delt Conti voort ook i pakk een k hond Er is lijks binne „Een komt York Het mens toch steek Welis deze maar reisb Bred' pelijl Dortmund (anp) - Het Duitse itaalconcern Krupp Hoesch ichrapt de komende twee aar bijna 4.400 arbeidsplaat- ien. )e huidige personeelssterkte van .700 moet aan het eind van dit aar met 2.800 zijn terugge dacht. Volgend jaar schroeft frupp Hoesch het aantal banen met nog eens 10 procent naar jeneden, zo heeft de onderne ming gisteren laten weten, in verband met de veranderde leeftijdsopbouw van de werkne mers en de aanzienlijk gestegen tosten kan de personeelsvermin dering niet langer worden be reikt door vervroegde uittreding. De onderneming vreest dan ook voor gedwongen ontslagen. Vo rig jaar heeft Krupp Hoesch naar eigen zeggen het aantal arbeidsplaatsen met 6.300 ver minderd. De nu aangekondigde plannen worden ingegeven door het slechte economische klimaat. «De zwaarste recessie op de staalmarkt sinds de Tweede We reldoorlog dwingt ons verdere maatregelen te treffen om het voortbestaan van de onderne ming veilig te stellen," aldus het concern. In de eerste helft van vorig jaar leed Krupp Hoesch een verlies voor belasting van 320 miljoen mark. oenst reizij Daar kan scha] künn doen Ook Trav flink gers. tinge rika zoen WK zaak toch Medé het denk kom zal kent reizi kant nog ken pijer derd de p rest rief.' Voor ten tal i ticks riod Oos1 brua voor sten ri. R naai wesl lar Min Yorl (ADVERTENT BESTE ONDERNEMERS VISIE B Beste Ondernemers Visie van start gegaan Op donderdagmiddag 16 jun Turfschip in Breda voor de t\ BOV-trofee feestelijk worder onderneming met de Beste in de regio Breda; dit jaar op Personeel en Motivatie. Thema: movitatie een blijve In de komende maanden vin selectieproces plaats. Het st gisteren van start gegaan m< de deelnameformulieren aan geselecteerde onderneming* met meer dan 10 werknemei dienst. Commissie van Aanbevelin drs. E.H.T.M. Nijpels, burgei C.W. Looman, voorzitter Kaï Fabrieken voor westelijk Not ir. G.W. van Logesteijn, voor Brabants-Zeeuwsche Werkg F.M.C.M. Willems, voorzitter Contact (BIC); Heeft u vandaag onverhoop deelnameformulier ontvange Neemt u dan even contact o Secretariaat BOV-Breda '94 P/a Randstad Uitzendbureai Kloosterplein 7, 4811 GN Br Telefoon: 076-201343 Fax: 076-222680 Wie wordt winnaar BOV-B De inschrijving sluit op done Winnaar BOV-trofee 1993: V

de Stem | 1994 | | pagina 4