I SIEIP Legeskosten Oostburg omhoog elegenheid IEKAST LAND BEVEILIGING Instem zeeland Partij P. Mangnus wil bedrijfsmatige werkwijze gemeente Hontenisse Grootse finale indoor-taptoe in Axel Onbezorgd lachen bij klucht Non-Actief CARNAVALS ARTIKELEN POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER Bonte avonden in Nieuwvliet succes Gemeente verhoogt tarieven vanwege duurdere service PTT in kleine kernen particulieren 0% KORTING Mare ite Sluis re bekendmaking <7? Maart IS A vergadering ^ogelkweker Nicolaas ui de prijzen Grote sortering FEESTARTIKELEN Squashc ompetitie Koewacht Breskens EXAMENS Veel deelnemers soundmixshow carnavals buurten Sint Jansteen Carnavalslied Canticorum wint in Aardenburg Geslaagd concert De Scheldezonen en Sint Cecilia het veiligste adres life SS? IRI 1994 ens, bedankje, jubileum, e, huwelijk, verloving, |ing, prestatie, examen, Abraham, enz. per kolom 1.09 incl. BTW, I regel verplicht. Foto of g, formaat 35 x 40 mm j BTW. Overige tarieven op pg. Foto's worden niet geretourneerd. f36882 of geef uw tekst ór plaatsing af bij één van |ren. Schriftelijke opgaven uitend geaccepteerd indien fes bekend zijn, ook indien ftaling bijgevoegd is. i ons het recht voor teksten af van redenen te weigeren, jjitgever klachten bereiken gegeven tekst behoudt de f het recht voor om de naam achtgever bekend te maken. van harte gefeliciteerd met je 22ste verjaardag. Tot vanavond. Ti amo, Marleer Ier van Sluis maakt bekend dat jergadering van de raad is belegd januari 1994 om 19.30 uur. De I voor een ieder ter visie in de pr van het stadskantoor, Groote kantooruren van 8.30-12.00 uur 7.00 uur, alsmede na telefonisch met de secretaris, de heer b, tijdens de avonduren, vanaf he- uari 1994. Voor h et publiek be- Elijkheid vooraf over de op de pe zaken in te spreken. anbiedingen in de ten ordeel mee en I de gaten wat veranciers mddelen per dvertentie wordt af sd en aangeprezen. [de krant. US I Deze maand IN AMARETTOSAUS ET AMANDELS sla, warme groente en frites 27.75 Bfr. 527 Ook voor: EVENEMENTEN KOUDE SCHOTELS DINERS BUITENSHUIS ZAALTJE 30 PERS. PERSIA van het Openbaar Lichaam Af- wijdering Zeeuwsch-Vlaan- ter algemene kennis dat op I januari 1994 te 9.00 uur een lehouden. Ing is openbaar en wordt Qe' Pe burgerzaal van het stadhuis, werk 4 te Terneuzen. >4 januari 1994 de voorzitter voornoemd. J. van Rooijen. |jnonze verslaggever kiezingsprogramma. creëren van attractieve woonmogelijk- legt daarbij de prioriteit op het terug- Perkpolder moeten er parkeerstrok I.„i0rranHp - Tfr- Van in dn De groeperine hliift erbii dat een activi- heden in de gemeente. ..Wonen, werken dringen van de jeugdwerkloosheid. Ver- komen en wordt geoleit voor een bi MAANDAG 24 JANUARI 1994 A6 ■pi onze verslaggever joosterzande - Er kan in de ge- Lente Hontenisse nog een heleboel Ifrealiseerd worden zonder de bur- lps op te zadelen met een extra Ltenverzwaring. Voorwaarde Baarbij is een bedrijfsmatige werk loze van de gemeente, waarbij jjoelmatigheid en efficiency hoog in Iet vaandel staan. L politieke groepering Piet Mangnus Lgt dat in het pas gepresenteerde ver kiezingsprogramma. De groepering blijft erbij dat een activi teitencentrum in Kloosterzande nog steeds een hoge prioriteit moet krijgen. Maar de realisatie hiervan, in welke vorm dan ook, moet gepaard gaan zon der extra lastenverzwaring voor de bur gers, zo vindt de partij. Mangnus wijst er op dat de noodzaak van een activitei tencentrum bij de laatste begrotingsbe handeling door alle politieke partijen onderschreven is. Het speerpunt in Hontenisse moet vol gens P. Mangnus gericht zijn op het creëren van attractieve woonmogelijk- heden in de gemeente. „Wonen, werken en verkeer dienen zorgvuldig op elkaar afgestemd te zijn." Voor het buitenge bied moet een 'adequaat en realistisch' bestemmingsplan worden ontwikkeld. De gemeente moet, zo meent de groepe ring, een open oog hebben voor de belangen van de agrarische bedrijfsont wikkelingen. Varkenshouderijen moet geweerd worden. Om de werkgelegen heid in de gemeente te behouden moet de economische bedrijvigheid worden bevorderd. De groepering P. Mangnus legt daarbij de prioriteit op het terug dringen van de jeugdwerkloosheid. Ver der moet de haalbaarheid van een be drijventerrein worden onderzocht. De partij vindt dat het openbaar ver voer moet worden afgestemd op de vraag, bijvoorbeeld de schooltijden en dat er directe busverbindingen moeten zijn tussen meerdere kernen. In woon wijken en in de buurt van scholen moeten 30 kilometer-zones worden in gesteld en aan de wegen en trottoirs moet goed onderhoud worden gepleegd. Ten behoeve van de dijkrecreatie bij Perkpolder moeten er parkeerstroken komen en wordt gepleit voor een bui tendijks fietspad. P. Mangnus maakt zich verder sterk voor kinderopvang, peuterspeelwerk, vrijwilligerswerk, de amateuristische kunstbeoefening en de ouderenzorg. Het uitgangspunt bij de financiering van het gemeentelijk milieubeleid moet zijn dat de vervuiler betaalt, stelt Man gnus. De groepering pleit voor een ver schillend tarief voor het ophalen van huishoudelijk afval voor eenpersoons en meerpersoons huishoudens. Lu onze verslaggever joostburg - De legeskosten, beid dat bij een gemeente i tafel moet worden ge- id om rijbewijzen, pas- soorten, uittreksels uit be- I v jikingsregisters en derge lijke te verkrijgen, gaan in lOostburg dit jaar nog flink [omhoog. Lit komt door een drasti sche prijsverhoging van [postkantoren bv, voor deze [gemeentelijke diensten die [op de postkantoren in de [diverse woonkernen wor- [den uitgevoerd. t Oostburgse college wil deze Iservice, 23 jaar geleden in het lieven geroepen na de herinde ling, vooralsnog handhaven. De I financiële consequenties van de- la dienstverlening zijn niet ge ls,'ïg. In een nota rekent het ■college de raad voor dat het ■aantal handelingen dat in 1991 lierd verricht de gemeente |ll.260,50 kostte. In de nieuwe egeling, waarbij Postkantoren iv kostendekkend wil gaan wer velt, zou ditzelfde pakket 38.885 'cn moeten gaan kosten. van dit jaar gaat men Wijken of met de service wordt «gegaan. Pas dan valt de be- süssmg of de gemeente deze ser- ïlce 'n leven houdt. Zo ja, dan pan per 1 januari 1995 de leges- ten nog eens omhoog tot de pwenste stijging van 17,2 pro cent is bereikt. Van onze correspondent jk Jansteen - Vogelkwe- H. Nicolaas uit St. Jansteen heeft bij de in net Turfschip te Breda Sehouden kampioen schappen van de Neder- andse Bond van Vogel- nsfhebbers een fraai re sultaat behaald. inzending van een stam an vier goudagaat ivoor- Paai kanaries werd door de keurmeesters beloond met onV°taa' van 366 punten, 8 ed voor een zilveren me- m zijn hoofdgroep. In waai werden door leden •an de bond uit heel Neder- j J"®" vogels ingezon- S' ?e heer Nkolaas is lid Vlaam! "^vereniging De amse Gaai in Clinge. Begrip Het Oostburgs college heeft be grip voor het standpunt van Postkantoren dat men kosten dekkend wil werken. „Wij kon- len moeilijk accepteren dat een dergelijke verhoging ineens rordt afgewenteld op de ge meente." Overleg leidde ertoe dat in 1994 de helft van de kostenverhoging wordt doorge roerd. Men wil de service aan de inwo ners graag handhaven, omdat dit uitstekend verloopt en het veel messen een reis naar Oostburg bespaart. Maar er moet binnen de gemeentelijke begroting wel dekking worden gevonden voor de verhoogde uitgaven. Normaal gesproken dekken de legeskos ten. de gelden die mensen beta len voor hun rijbewijzen en pas poorten, uittreksels en dergelij ke, de kosten. Solidariteit &i zou het aanvragen via de postkantoren duurder kunnen maken-, maar het college stelt 'oor het solidariteitsbeginsel toe '•e passen en voor iedereen bin- de gemeente de legeskosten verhogen. Uitgerekend is dat temet 17,2 procent moeten stij gen. «gesteld wordt om in twee jaar naar die verhoging toe te Poeien. Verwacht wordt dat met ®gang van 1 april de legeskos- met 7,5 procent stijgen. Mocht er nog een tekort zijn dan een beroep gedaan worden JP de post kleine-kernenbeleid. Zo'n 225 muzikanten,,mfiwr&ipn en vlaggendragers werkten mee aan het sluitstuk van de avond. Axel - De indoor-taptoe "tïHtielSport- hal te Axëf is een bijzonder geslaagd evenement geworden, waarvoor een zeer grote publieke belangstelling be stond. Er waren vierhonderd toe gangskaarten verkocht. De tribunes, het balkon en de extra stoelen waren volledig bezet. Na de opening door Etienne de Cock namens de Gezamenlijke Zeeuws-Vlaam- se Showkorpsen verzorgden de negen bij de GZVS aangesloten showkorpsen allen een geheel eigen show, waardoor er een zeer gevarieerd avondvullend programma onstond. Het grootste applaus echter was er voor het sluitstuk van de avond: de grote gezamenlijke show met alle leden van de negen showkorpsen. Er stonden daar zo'n 225 muzikanten, majoretten en vlaggendragers op de vloer, die onder leiding van Peter van Driel een formida bele show brachten op de muziek 'You never walk alone', die speciaal voor dit doel was bewerkt door Rudy Steyaert. Na de opvoering van deze show kreeg het publiek door hun enthousiasme de muzi kanten zo ver, dat zij als toegift het nummer nogmaals ten gehore brachten. Voor de instudering van deze show waren de 225 deelnemers reeds de gehele mid dag in Axel present om tijdens de play-in het geheel in te studeren. Het avondpro gramma werd gezellig aan eikaar gepraat door Theo de Vos. Na afloop reikte burgemeester De Graaf van Axel persoonlijk een oorkonde uit aan alle tamboer-majoors en miss-majo- FOTO WIM KOOYMAN rettes. Bovendien kregen alle deelnemers een oorkonde mee naar huis als herinne ring en waardering voor hetgeen voor hetgeen zij gepresteerd hadden deze dag. De organisatoren waren bijzonder tevre den over het verloop van deze dag en vooral deze avond. Alles verliep glad en het publiek was tevreden en enthousiast. Volgende week zal op de vergadering van de GZVS het gebeuren geëvalueerd wor den, maar zaterdagavond was reeds te proeven, dat dit gebeuren volgend jaar een vervolg zal hebben. Toneeldier Jos Brink in Zuidlandtheater Enkele jonge spelers in actie tijdens een toneelstukje over een gebroken Chinese vaas. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent Nieuwvliet - De Nieuwvlietse bonte avonden blijven een succesnum mer. Dat bleek nog maar eens vrijdag en zaterdag toen in dorpshuis De Heeriyckheit de elfde editie werd opgevoerd. Vrijwel de gehele bevolking van 'Sinte Pier' zoals men het dorp in de volksmond noemt, was weer op de ene of andere manier bij de zaak betrokken en de zaai zat weer vol. Met name het slotnummer, een sketch waarin de historie van Nieuwvliet verweven zat en opgevoerd door Marian Lucieer en Jan Steurrijs, sloeg aan bij het publiek. Ook het duet dat dit tweetal vervolgens bracht, mocht er zijn. Succes was er ook voor de basisschoolleerlingen met hun musical 'Het vreemde songfestival' en zeker ook voor de blaas- en zanggroep. De plaatselijke toneelclub bracht de klucht 'Nog vele jaren'. De zaterdagavond werd dit jaarlijks terugkerende evenement beslo ten met een bal. Terechte tevredenheid dus bij het viertal dat de touwtjes in handen heeft. Woordvoerder Jaap Fremouw: „Onze bonte avonden blijven aanslaan. Dit ondanks dat we vrijwel steeds dezelfde formule handhaven. Niet alleen voor de mensen uit Nieuwvliet, maar je ziet ook elk jaar weer een hoop gezichten van buiten onze dorpskern." „Ik denk dat dit de verdienste van ons gehele dorp is want wij staan met ons vieren dan wel als organisatoren te boek, maar vergeet niet dat we veel steun vanuit de gemeenschap krijgen. Zonder die steun waren er geen bonte avonden." Naast Fremouw bestaat het organise rend comité uit Angela Hanenbergh, Sjaak Michielsen en Marian Le Grand. (ADVERTENTIE) Molenstraat38-Roosendaal-Te! 01650-37808 Terneuzen - Zuidlandtheater. Blijspel 'Non-Actief' van Jos Brink. Spel: Jos Brink, Lucie de Lange, Jacqueline Aronson, Josta Rutten en Raymond Kurvers. Regie: Paul van Ewijk. Decor en kostuums: Jan Aarntzen. Gezien op za terdag 22 jan. Nog te zien 24 febr. in Schouwburg de Kring, Roosendaal. Door Sjef Huismans Het is al weer het vijfde toneel spel dat Brink op zijn naam heeft staan. Spelen met afwisse lend succes en met vaak een verschillend engagement. Een ding staat buiten kijf, Jos Brink is een toneeldier in al zijn hoe danigheden. Auteur, acteur, re gisseur, hij beheerst eigenlijk al le terreinen. En hoofdzaak is, dat hij in alles wat hij doet gelooft. Dat straalt altijd van hem af. Ook nu weer weet hij van een op zich miniscuul gegeven een sprankelend spelletje te maken en hij verkoopt het met het hem eigen charmante vakmanschap. Vooral voor de pauze heeft het stuk vaart en rollen de grappen met de regelmaat van een klok over het voetlicht tot groot ver maak van het publiek. Zo nu en dan stapt Brink uit zijn rol en wendt zich als echt enter tainer tot de zaal zonder dat dit afbreuk doet aan het spelritme en dat is knap. Jammer is dat het na de pauze langzaam kwalita tief achteruitloopt. Brink heeft moeite met het slot en daarom komt het stuk een beetje bloede loos en abrupt tot zijn eind. Overigens heeft het stuk weinig diepgang en wordt er gewandeld op de rand van het kluchtige blijspel. Maar dat betekent pre tentieloos vermaak. Bernard de Heer (Brink) is een schrijver die het moeilijk heeft met zijn werk en zijn weduw naarschap. Zijn kinderen Tinkie en Wouter houden van hem, niet in het minst om hun zakgeld op peil te houden. Tevens zorgen zij er middels een advertentie voor dat Pa hulp krijgt. Deze hulp is zuster Annunciata die twijfelt aan haar religieuze bestemming. Tussen deze twee 'terriërs' bloeit wat moois op. Lucie de Lange is zo ingespeeld op Jos Brink dat zij van deze rol en levensecht gegeven maakt. Trouwens ook de kinderen zetten hun aandeel op ongekunstelde wijze neer. Uitschieter is Josta Rutten in haar rol van Zuster Engelberta die een kostelijke creatie maakt van haar recht uit het klooster- regelement gegrepen nonschap. Zij is de vleesgeworden Roomse Blijdschap. Brink zorgt ook voor wat verras singen met rekwisieten en ensce nering die het spel kleur geven maar niet nieuw zijn. Maar wie eens een avondje lekker onbe zorgd wil lachen kan bij Brinks Non-Actief best op verhaal ko men. Terneuzen - Tijdens de tweede speeldag van de bedrijfscompeti- tie squash waren er al spannen de confrontaties. Vooral de wed strijden van Pannenschuur tegen Verstraeten/Elocoat en de ING waren spektakels. De politie mist nog enkele basis spelers die hopelijk volgende keer beschikbaar zijn. BS Flying Dutchman had een start die ver wacht mocht worden. De drie vrouwen, in drie van de zes teams aanwezig, waren in goede doen. Volgende week wordt er niet gespeeld vanwege de Zeeuwse squashkampioenschap- pen. Ui JITSLAGEN Politie 1-ING 0-4, Pannensehuur- Verstraeten/Elocoat 1-3, Foaks- Flving Dutchman BS 1-3, Politie 1-Foaks 0-4, Pannenschuur-ING 2-2, Verstraeten/Elocoat-Flying Dutchman BS 1-3. Inbraak Colijnsplaat - In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een supermarkt aan de Voorstraat te Colijnsplaat. Ontvreemd werd voor ongeveer vijf duizend gulden aan shag en sigaretten. Men drong het pand binnen door het forceren van een toegangs deur. LEZING KV O - Dokter Van Berkel verzorgt dinsdag 25 ja nuari voor leden van de Katholieke Vrouwenorganisa tie een lezing over botontkal- king. Deze lezing wordt ge houden in De Vlaschaard en begint om 19.30 uur. POSTKANTOOR - Morgen, dinsdag, wordt begonnen met de verbouwing van het post kantoor in Breskens. Tijdens de verbouwing wordt het kan toor tijdelijk gehuisvest in een 'noodonderkomen' aan de voorkant van het huidige postkantoor. Vanwege de ver huizing is het kantoor van daag en woensdag 2 maart (wanneer het vernieuwde pand in gebruik genomen wordt) gesloten. Examens Amsterdam - Uni versiteit. Cum laude G Glomerulaire filtratie snelheid: Bernadette van Acker, Sint-Jansteen. CLINGE -Café De Landbouw, 20' uur prijskaarting. ST.-JANSTEEN -Café 't Centrum, 14.30 uur schieting. - Café De Kroon, 14 uur kaarting. SAS VAN GENT - De Roselaer, 14 uur vrij kaarten en sjoelen. Van onze correspondent Sint Jansteen - De voor de derde maal gehouden sound- mix-show voor de carnavals buurten trok in Sint Jansteen zowel veel deelnemers als pu bliek. In café de Gouden Kroon was het een geslaagd voorproefje voor de carnavalvierders. Naast groepen en individuelen van de tien carnavalsverenigingen uit Sint Jansteen en deelnemers van twee groepen uit Terhole zetten hun beste beentje voor. Presentator Frank Boussen kon digde de deelnemers aan en zorgde ervoor, dat de avond vlot Van onze correspondent Aardenburg - Voor het tweede achtereenvolgende jaar ging de groep Canticorum met het win nende carnavalslied aan de haal. Op het grote schuurfeest van de carnavalsvereniging de Nacht- uul'n in de loods van Van Over loop aan de Paardenmarkt, zon gen zij heel toepasselijk: 'Ik ben niet gek, ik ben een Nachtui*L'. Hoewel de drukte iets minder was dan andere jaren, verliep alles toch heel sfeervol. De schatting was dat er toch zeker nog een kleine 1000 mensen lie pen te hossen en te springen op de carnavalsliedjes. In totaal traden vijf groepen op. De twee de plaats veroverde de Zonda grijders met 'Lekker scheuren'. De derde plaats was voor het Gemengd Mannenkoor met het liedje, 'Ik ben toeter'. Ten slotte eindigden de laatste twee groepen op een gedeelde vierde plaats. Dat waren AVC en DSV. Voor DSV (Draaibrugse Sportvereniging) is het vermel den waard dat ze al vanaf het begin meedoen. Dat is dan al voor de zeventiende keer. Tussen de carnavalskrakers door, traden verder nog op de eigen boeren- kapel de Blaosuul'n en het Scheldekwartet. verliep. Voorzitter Reggie Bun was tevreden over het aantal deelnemers. „Het is ook weer een teken dat het carnaval vieren in Sint-Jansteen weer een stijgende lijn vertoont." De jury onder leiding van prins Jack I had de handen vol om de ten gehore gebrachte liedjes te beoordelen. Evenals vorig jaar kwamen de Brouwers met een vertolking van een liedje van Julie Andrews uit the Sound of Music als overwinnaar uit de bus. De verdere uitslag was 2. De voetbal met Dr. Livingstone van Pater Moeskroen en 3. De Puttertjes met Ik fluit naar alle mannen van Corry Konings. Van onze correspondent Nieuw-Namen - In het kader van het 125-jarig bestaan van de fanfare De Scheldezonen gaf De Scheldegalm samen met het koor Sint Cecilia een concert. De opening werd verricht door De Scheldezonen onder leiding van Pierre van Hecke, dirigent. Vervolgens bracht het koor St.Cecilia onder leiding van Ger ard Pollet verschillende liedjes, die streekgebonden zijn, onder andere Hier Nieuw-Namen, De Lindeboom en dergelijke. Het koor werd begeleid door de organist Piet Pluym. Na het op treden van het zangkoor, was het de beurt aan de gastdirigent Jan van. der Roost uit Antwer pen, die met de fanfare De Scheidezonen verschillende stukken ten gehore bracht zoals De Ardenner Mars, Crescendo en Barcelona. Bijzonder in de smaak viel de Highland Rhapso dy. De slagwerkgroep stond on der leiding van Jozef van Over- meiren uit Heikant. Het geheel werd gepresenteerd door de heer Hoppenbrouwers uit Antwerpen, die het publiek dat met vele honderden was op gekomen, in de juiste sfeer bracht. (ADVERTENTIE) INBRAAK Beveiligings- Installateur Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1994 | | pagina 7