Ignace van Nevel weer tweede Desnoods jurist inschakelen' Theo Middelkamp vol vertrouwen 'Voortbestaan van competitie in Zeeland in gevaar' streekduel IfV Zeeuws-Vlaanderen mogelijk niet in eigen klassiekers UITSLAGEN STANDEN Sas van Gent vraagt opnieuw koersen aan b6 voetbal' LeStem sport zeeland b7 14 Stefan de Block loopt Zeeuws indoorrecord "WS KORT Al Iruit eigen huis Belg Eddy de Munck winnaar Eugene Vink-memorial Ploeg Jan Raas komt naar Axel Zeeuwse wielerclub zit op het goede spoor 24 JANUARI 1994 t het landelijk voetbal voor fikse 5-0-nederlaag te I Al-SW Al 1-1, Spartaan'20 lenoorcl A2 12-16, Neptunes ai llsteren Al 12-11, Oranje Wit a >le Al 12-7, Kapelle Al j,1 JOOS 1 het landelijk voetbal voor in Rotterdam met 6-0 van uitwedstrijd tegen Excel- i Zoom verloor DOSKO Bl Feyenoord B2 12-18, DFC Ri |B1 11-12, Middelburg Bl 12-19 *-11. DOSKO Bl 12-6, Zlerikzée van het landelijk voetbal I Bl in Leiden met 7-0 van ^on Sparta Bl in Schiedam RBC Bl 11-15, NAC Bl 11.15 Bl 12-11, SW Bl 12-10, Dord' feuzen Bl 12-6, RVCB1 12-3 k op vijf plaatsen in de [gehouden krijgt het project in vier regio's. lig 23 februari is in Oostkapel- I en 30 maart in Koudekerke. b De Bevelanden (dan weer ■et Jan van Loon, Bert Pentury ook Paul Telussa. Leendert feelhoed en Cees Bastiaanse) Jart een groep van 32 D-pupil- In 2 februari in Wolphaartsdijk, ■et een vervolg op 9 maart iii Iplijnsplaat en 13 april in We- leldinge, lp Schouwen-Duiveland is de pzet gelijk (weliswaar wat min- fr voetballertjes), ook met Jan en Loon en Bert Pentury en tn met medewerking van Peter loedegebure en Kees Hagestein, laar starten de activiteiten 9 februari in Kerkwerve en vervol- lens 16 maart in Renesse en 20 bril in Brouwershaven, tan het eind van de activiteiten lorden kleine toernooien afge- lerkt en een bijkomende doel stelling is te komen tot een nieu- fee Zeeuwse selectie voor jon- lens onder de 13 jaar. Dit alles Ti het kader van het Jeugdplan federland. jfbalcompetitie tussen Luctor -winst voor de Breskense |gen de tweede nederlaag aan ong en de eerste plek in de lat met 13-6 van Oranje Wit 3 Een wedstrijd die na twintig hinuten al was beslist. Toen kwam Zaamslag op 8-3 om de perste helft met 11-3 af te slui- [en. Het spel was niet overdadig, trok de thuisclub na het be- ^insignaal direct in de aanval. ■Ja tien minuten was het 5-1, naar door het missen van kan ben door Zaamslag en een blun der in de verdediging kwam Tjo- ba op 5-3. Daarmee leek het er pven op dat Tjoba wat in de nelk te brokkelen zou hebben, naar dat duurde slechts kort. Na ust ging Zaamslag onverdroten [voort. Af en toe leek het meer op en schiettent dan op een heuse [wedstrijd, maar het werd weer aardig toen het de twintig doel punten naderde. Die werden en- [kele minuten voor het einde ge- Ihaald. Doelpunten: Pieter Hame llink (7x), Sjaak Westerbeke (4x), [Wim Westerbeke (4x), Werner de [Rooy (3x), Anja van Drongelen, [Debby Cerpentier en Alita de •Putter. [UITSLAGEN I Promotieklasse A: Merwede 3-Kinder- I dijk 3 12-10. Promotieklasse B: ACKC 2-Tjoba 3 16-11, DVS-Vnendenschaar 3 15-13. I Stormvogels-Atlas 14-14, Ventura f Sport 3-Triade 18-10. Promotieklasse C: Scheldevogels-Kin- derdijk 4 7-10, V'IOS-Zuidwesters 16-13. Eerste klasse A: Tjoba 4-ONDO 3 12-6. I KVK-Seolto 2 9-15, Swift 4-TOGO 2 [21-13. I Eerste klasse B: Volharding-Seolto I 12-13, Stormvogels 2-TOGO 3 8-4 I Tweede klasse A: Olympia-Tjoba 7 I 20-7, Stormvogels 3-BKC 2 8-6 I Tweede klasse B: All Readv 2-TOGO 4 I 18-13, Tjoba 6-Animo 4 12-11, ONDO 4-Blauw Wit 2 12-13, Derde klasse A: Volharding 2-ONDO 5 j 10-10. Zaamslag 2-Zuidwesters 3 5-: Derrie klasse B: SKNWK-Tjoba 8 9-1». Blauw Wit 3-Stormvogels 4 11-D. Seolto 3-Olvmpia 2 12-9. Vierde klasse A: TOGO 5-AI1 Ready 3 12-13, KVK 2-Olvmpia 3 4-4. Vierde klasse B: TOGO 6-Stormvoge's 1 5 14-13 Vierde klasse C: TOP 5-A11 Readv 4 16-6, Zuidwesters 5-Zaamslag 3 7-2. B-junioren: HKC-Tjoba 15-11. Zma- westers-Swift 5-9 STANDEN Promotieklasse A; DSO 8-12, Luc»r 7-10, BKC 7-8. Kinderdijk 3 7-6, Mf"" I wede 3 8-6, Oranje Wit 3 7-4, Swilt a 6-4 Promotieklasse B: DVS 8-15, Vrien denschaar 3 8-12, Atlas 8-11, Stormvo gels 8-9, Tjoba 3 8-8, Triade 8-3. Ventura Sport 3 8-6, ACKC 2 8-0. Promotieklasse C: Kinderdijk 4 7-1 Zuidwesters 7-10. Scheldevogels VIOS 7-7, Snel 3 8-6. Animo 3 7-o. TOP 2 6-2. Eerste klasse A: Tjoba 4 7-12. Swi» 7-10, TOGO 2 7-8, ONDO 3 7-6, Seoiw 2 7-5, KVK 7-5, Luctor 2 6-2. Eerste klasse B: Stormvogels 2 P't Zaamslag 7-10. Seolto 7-10. ONDUi' 5-6, Volharding 6-5, Tjoba 5 7-3. GO 3 7-0, MAANDAG 24 JANUARI 1994 .„onze atletiekmedewerker ((stdorpe - Ignace van Ne- r de Belgische zegekaper in Zeeuws-Vlaamse trimlo- moet zich de laatste we- L met tweede plaatsen te lden stellen. Klopte vorige ({jjj Hendrik Fabri hem in j Graauwse Nieuwjaars- jjp, zaterdag in de 13,8 kilo- ijier lange Eugene Vink- ^èmonal in Westdorpe klop- Eddy de Munck hem. ATLETIEK h Munck, een landgenoot van [jn Nevel en woonachtig in josteeklo, klopte hem in een ,3ge eindspurt in de Kapittel- Ijj-aat. Dit in een sterk bezette Ijlloop, want de organiserende ijaementencommissie van RIA (met samenwerking van SV Al- oy), kreeg op de langste afstand maar liefst 109 deelnemers aan de start. In totaal kwamen 220 lopers in de kantine van RLA het startnummer afhalen. Traditiegetrouw trok Ignace van Nevel gelijk na de start al zijn registers open. Achter hem for meerde zich een zestal met onder meer de latere winnaar Eddy de Munck en Peter Picavet (die de 9,2 kilometer won) als gangma kers. Bij de eerste van de drie passages aan het Westdorpse sportcomplex had Van Nevel een paar honderd meter voorsprong op de tandem De Munck/Pica- vet. Bij het ingaan van de laatste ronde had De Munck zich al bij Van Nevel gevoegd. Het draaide uit op een spurt in het voordeel van eerstgenoemde. Eddy Schwegler kwam op een kleine twee minuten als eerste Zeeuws-Vlaming op de derde plaats binnen voor opnieuw een Belg, Frans van Mieghem en eer ste Westdorpenaar Edwin de Jaeger. In het peloton ook Hans van de Griendt, die op de tach tigste plaats eindigde. De Hoe- kenees bereidt zich voor op de midwinter-halve marathon van Apeldoorn en kon zich dus voor één keer in bedwang houden. Addie Dieleman heerste, zoals het gehele seizoen al, bij de vrouwen. Ze haalde het met ruim drie minuten voorsprong op Terése van Lare. Peter Pica- vet beheerste de 9,2 kilometer. De Hulstenaar zag zijn plaatsge- note Debby van Dorsselaer ze ven minuten later als eerste vrouw binnenlopen. Matthieu Warrens en plaatselijk favoriete Shirly Baert namen de 4,6 kilo meter voor hun rekening. UITSLAGEN 500 METER Jongens: 1. Gert-Jan Vael (West dorpe) 2.42, 2. Steven van Delsen 3.00, 3. Sven Hendriks (beiden Bel gië) 3.10, 4. Quiten Baecke 3.12, 5. Yorick Baecke (beiden Westdorpe) 3.44. Meisjes: 1. Carla Rodrigo (Hulst) 3.03, 2. Kelly Ivens (Sluiskil) 3.24, 3. Georgette Bosman (Westdorpe) 4.32. MANNEN 2.5 km: 1 Robin van Liere (Vogel waarde) 8.30, 2. Samil Aksoy (Ter- neuzen) 9.00, 3 Steven van der Straeten (België) 9.43, 4. Marino Rodrigo (Hulst) 10.08, 5. Harold Verhelst (Westdorpe) 10 44. 4.6 km: 1. Matthieu Warrens (Kloos- terzande) 15.02, 2. Dennis Florussen (Axel) 15.47, 3. Walter Buysse 16.45, 4. Joban Mestdagh (beiden België) 16.55, 5. John Obrie (Sas van Gent) 17.00 9,2 km: 1. Peter Picavet (Hulst) 31.06, 2. Erwin Camphens (België) 31.28, 3. Georges Valckx (Ossenisse) 31.47, 4. Darwin Kint (Terneuzen) 33.23, 5. Gilbert de Kesteleir (Bel gië) 34.08. 13,8 km: 1. Eddy de Munck 45.42, 2. Ignace van Nevel (beiden België) 45.43, 3. Eddy Schwegler (Hulst) 47.22, 4. Frans van Mieghem (Bel gië) 47.55, 5. Edwin de Jaeger (Westdorpe) 48.25, 6. Jo David (Koe wacht) 48.47, 7. Fons Warrens (Kloosterzande) 48.55, 8. Henk van Tatenhove (Terneuzen) 49.01, 9. Cor Koekkoek (Axel) 49 05, 10. Ray mond Walschap (België) 49.36. VROUWEN 2.5 km: 1. Liesbeth Breepoel (Hulst) 8.50, 2. Kathy IJzermans (Sas van Gent) 11.08, 3. Esther van Hoecke (Terneuzen) 11.35. 4.6 km: 1. Shirly Baert (Westdorpe) 20.30, 2. Marian de Wachter (België) 20.45, 3. Kelly Bauwens (Sas van Gent) 21.35. 9,2 km: 1. Debby van Dorsselaer (Hulst) 38.58, 2. Yvonne de Grave (Terneuzen) 40.54, 3. Cornelia van Popering (België) 42.18. 13,8 km: 1. Addie Dieleman (Sas van Gent) 53 41, 2. Terése van Lare (Sluis) 56.46, 3. Catrien de Pooter (Axel) 1.11.06. I ,an onze medewerker Eddy de Schrijver IOostburg - Als de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen hoorde KNWU wordt verplicht om deel te nemen aan de [romotiecompetitie - omdat de club anders buitengeslo ten zou worden van de meeste Zeeuws-Vlaamse klassie kers- dan gaat de wielerclub daartegen in beroep. eens veel publiek. Dat trekt de renners ook aan. Nee, als het antwoord van de KNWU nega tief voor de club uitpakt, zullen we niet verzuimen de zaak tot op de bodem uit te laten zoeken." Navraag bij het Uniebureau in Woerden leert dat wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen de wedstrijden waaraan men deel wil nemen in de clubcompetitie zelf dient aan te vragen. Als aan die voorwaarde voldaan is mag Zeeuws-Vlaanderen deelnemen 'buiten mededinging'. „Alleen als de club daadwerke lijk optreedt als organisator is de wielervereniging gerechtigd deel te nemen aan clubwedstrijden. Maar volgens onze informatie is dat tot nu toe niet het geval". Zaak voor de wielervereniging om snel met de betrokken orga nisaties om de tafel plaats te nemen en op de aanvraag de naam van WV Zeeuws-Vlaande ren. te late;! zetten. Het laatste woord hierover is nog niet geval len ep goeije,, voorlichting, ook van de zijde vhn het disrict Zee land van de KNWU, zou in deze zaak veel ellende hebben kunnen voorkomen. schakelen dan zeker een t in, want dit kan niet. Wij :n onze wedstrijden in Bel ize afwerken en natuurlijk ook hie in ons eigen gebied. Volgens |:eKNWU kan dat niet. Op 20 mber werden we daarvan |jieens op de hoogte gesteld. We kregen welgeteld twee uur de lijd om alsnog in te schrijven |voor de clubcompetitie. Onder druk hebben we dat dan laar gedaan, maar wel onder potest en onder voorbehoud. Op ïelergebied leven we blijkbaar riernog in een dictatuur," aldus [voorzitter Constant van Water- poot. De kans dat Zeeuws- |l1aamse wielrenners dus niet Lande start zullen verschijnen 13i hun eigen klassiekers is tot op he dag van vandaag erg groot. De zaken op het spits drijven, daar houden we in principe niet an. Maar in deze zaak kan dat [best het resultaat worden en dat b jammer voor de organisaties." pe renners van de. wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen hadden zich uitgesproken yqor deelname bande Belgische'koersen en aan hnkele klassiekers in Noord- Frankrijk. Vanzelfsprekend wil de wielervereniging deelne men aan de Zeeuws-Vlaamse blassiekers. „Maar als we niet aan de clubcompetitie zouden deelnemen, dan konden we dat vel vergeten. Dat werd ons te verstaan gegeven," aldus Van Waterschoot, die niet helemaal prijs wil. geven uit welke hoek :eze wind waait. „Wie dat heeft redacht moet de reglementen er -aar eens op na slaan. In geen -akel reglement dat erkend is staat dat te lezen. Het lijkt op verzekeringsmaatschappij iie nadat je getekend hebt in eens de voorwaarden verandert. Dee, het bestuur van de club "eemt de zaak hoog op en dit zal [zeker een staartje krijgen. Ais w verplicht worden in Neder- and te rijden, dan gaan we de I zaak eens grondig uitzoeken. Het is raar gesteld met de regels [fan de KNWU. Neem nu het I «nemen aan een klassieker in ^oord-Frankrijk. Iedereen praat 'jer mondialisering, maar zelfs -O Europa moet je nog toestem- I ming vragen om deel te mogen I Mmen aan een Franse klassie- i!r- terwijl vrij verkeer van per- sonen en goederen al lang een 'rit is. Blijkbaar zijn renners I andere wezens dan personen. t hoe is dat punt anders uit te leggen," vraagt Van Water- schoot zich af. ^ergens Het bestuur heeft de reglemen- er goed op nageslagen, maar n nergens vinden dat deelna me aan Nederlandse wedstrijden rir'voorwaarde is om aan klas- bekers in de eigen streek te sogen deelnemen. „Er staat wel m Ün da^ je a^s betrokken club deelnemen aan klassiekers, e Wim Hendriks Trofee en de 1 j™looP van Vogelwaarde zijn ngesloten bij onze vereniging. nu, dan zijn wij gerechtigd 1 w nemen aan die wedstrij- enige uitzondering is de Om- °P van de Braakman. Die is t le7ld van c'ub. maar nie- I, kan ons eigenlijk tegen- I ,.j n van deelname aan die ,re Zeeuws-Vlaamse wed den. De KNWU denkt er I deri? °ver' Ze dw"igen ons om nemen aan hun competi- Waar'n onze renners vorig hebben gepresteerd, r die renners willen wel eens B ®ders. In België heb je chtige klassiekers en ook nog Constant van Waterschoot voorzitter van de wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen: „Op wielergebied leven we in ons land blijkbaar nog in een dic tatuur. FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze sportmedewerker Axel - Net zoals vorig jaar komt de voltallige Word Perfect-ploeg van Jan Raas naar Axel. De renners worden dinsdag 1 en woensdag 2 februari in Zeeuws-Vlaanderen verwacht voor enkele trainingstochten door het Zeeuws-Vlaamse land. Daarnaast krijgen de ren ners vermoedelijk op woensdag hun vrijtijdskle- ding uitgereikt van Toon Deij, de spijkerbroekenko ning uit Zeeland. Toon Deij heeft al jaren dit sponsor schap op zich genomen en is nog steeds tevreden over de samenwerking met Word Perfect. Woensdag wordt de ploeg officieel voorgesteld in Brussel. De wielerploeg Theo Middelkamp voor het seizoen 1994. Van onze sportmedewerker Kamperland - Bij de Zeeuwse Ren- en Tourclub Theo Middelkamp ziet men het komende seizoen met vertrouwen tegemoet. Voor een langere toekomst lijkt de club eveneens op het goede spoor te zitten, dankzij de aanpak van het bestuur dat vorig jaar zeker niet stil heeft gezeten en voor nieuwe impulsen zorgde. Naast de reeds bestaande sponsoring van de clubploegen is inmiddels nog een nieuwe sponsorgroep onder de naam 'Meeting Point' van de grond gekomen, zodat nog meer financiële armslag is verkregen. Tijdens de druk bezochte ploegenvoorstelling in het restaurant van Roompot Recreatie te Kam perland attendeerde voorzitter Ton Stroosnijder op extra faciliteiten, die voor heen niet beschikbaar waren, zoals het hou den van trainingsweekenden en een pre miestelsel voor overwinningen. Dit laatste is er op gericht de renners extra te stimuleren. „Het collectief moet daarbij een belangrijke rol spelen," vond Stroosnij der. „Gezamenlijk moet er voor gezorgd worden dat er zowel in een klassieker als een criterium een Middelkamper als eerste over de meet gaat. Want in de sport is het enige dat telt: de overwinning." Of aan dit alles gestalte kan worden gegeven moet uiteraard worden afgewacht. De A- amateurploeg, die het vorig seizoen niet kon bolwerken in de topcompetitie en daaruit degradeerde, lijkt althans op papier niet veel sterker te zijn dan vorig jaar. In de 24 man tellende formatie zijn nieuwkomers de 42-jarige ex-prof Jos Schipper, Peter Kant, Andor van der Ploeg (die ook bij de ATB-ex- perts gaat rijden) en de Engelsman Andrew Roche (een neef van de bekende profrenner Stephen Roche). Talent Speaker Eddy Bogaert, die Roche binnen bracht bij Middelkamp, wist over deze ren ner te vertellen dat hij veel talent bezit en onder andere in een tijdrit als tweede eindig de achter Chris Boardman, houder van het werelduurrecord. De nieuw aangetrokken hoofdtrainer van Theo Middelkamp, Henry Mariens, ziet Roche dan ook wel als een versterking. Dat had ook Franklin Klaasse kunnen zijn, die vorig jaar furore maakte als junior. Klaasse, die dit seizoen als amateur debuteert, heeft echter gekozen voor de gastrennersvereniging Swift-Casba, waar voor ook andere Zeeuwen uitkomen, zoals Marcel Remijn, Peter Hoondert en Vital Timmermans. „Toch meen ik dat de vooruitzichten goed zijn," ventileerde Ton Stroosnijder. „We kunnen met deze ploeg wel wat bereiken. Zeker in de nationale clubcompetitie, waarin we een klasse lager fietsen dan vorig jaar. Natuurlijk blijven we ook volop aandacht schenken aan onze renners uit de andere categorieën." Districtsconsul Henk Remijnsen was van mening dat er bij Middelkamp hard is ge werkt om er weer bovenop te komen en dat men daarin ook is geslaagd. Dit alles in het belang van de Zeeuwse wielersport. Remijn sen liet ook weten dat de beide Zeeuwse wielerclubs en het districtsbestuur onder zoeken of er in de toekomst een gecombi neerde Zeeuwse ploeg kan worden gefor meerd voor deelname aan belangrijke wed strijden. „Maar de realisering daarvan zal nog wel een paar jaar op zich laten wach ten," voegde hij er aan toe. Deze keer mochten alle clubploegen van Theo Middelkamp tegelijkertijd opdraven in Kamperland. „Het onderling contact tussen jeugdige en oudere renners kunnen we ook op deze manier bevorderen," aldus Ton Stroosnijder. De ploegen van Theo Middel kamp voor komend seizoen: Kole/Tacx- ploeg, bestaande uit de A-amateurs Patrick van Belzen, Jean-Marc Dagevos, Arnold Duijnhouwer, Francois Franse, Wilfred Ge- ijs, Leo Goeree, Peter Kant, Adrie Knuijt, Wim de Koeyer, Erwin van Loo, Jacco Luteijn, Dennis Mesu, Ton Moonen, Andor van der Ploeg, Guillaume de Punder, Andrew Roche, Michel Rommers, Johan van Schaik, Jos Schipper, Kees Schouwenaar, Toon Vermeulen, Mario van Vlimmeren, Zo- ran.Vujovic en Marco Wagenaar. Ploeglei der/hoofdtrainer Henri Martens, tweede ploegleider Tonny Huijzen, mecaniciën Jan Poley, soigneur Henk Sentse, begeleiders Adrie Bruinooge en Ronald de Jong. Kole/Tacx-ploeg (vrouwen): Wilma Rijk en Nijnke Visser. Ploegleider Pierre Vermeulen. Econ Services-ploeg (B-amateurs): Pascal van de Broeke, Dirk Houweling, Fabricio de Jonge, Patrick Kraak, Wim Oosse, John de Rijke, Cees Stoutjesdijk, Chris Vroonland, en Ad Zuidweg. Ploegleider Arnold Boyenk. Roem van Yerseke/Delta College-ploeg (ju nioren): Stephan Dagevos, Jan Dingemanse, Erwin de Dreu, Erik Joosten, Elco de Schip per, Robert Sweegers en Vincent Villerius. Ploegleider Pierre Vermeulen, begeleider Adri Bruinooge. Roem van Yerseke/Delta College-ploeg (nieuwelingen): Dennis de Dreu en Jacques Schuit. Trainer Jan de Munck, begeleider René van de Guchte. Boog Speelautomaten-pioeg (ATB-experts): Andor van der Ploeg. WEDSTKIJDPROGRAMMA A-amateurs: 5 maart: Vlaamse Pijl (België), 12 maart: Dorpenomloop Rucphen, 3 april: Steen- huize-Hekelgem (België), 9 april: Omloop van de Braakman, 10 april: Ster van Brabant, 16-17 april: Tweedaagse van de Gaverstreek (België), 24 april: Wim Hendriks Trofee, 30 april: Omloop van de Grindmeren, 11 mei: Mouscron (België), 14 mei: Omloop van Vogelwaarde, 15 mei: Omloop van de Onderbanken, 28 mei: Ronde van Midden- Zeeland, 11-12 juni: Zeeuws-Vlaams Wieler weekend, 17 juni: Omloop van de drie Zusterste den (België), 3 juli: Hart van Brabant Trofee, 23-24 juli: Tweedaagse Noord-Limburg, 30 juli: baamvedstrijden, 20 augustus: Land van Heusden en Altena, 23 augustus: Gent-Wervink (België), 3 september: Omloop van Schokland en Omloop van de Maaskant voor renners tot 23 jaar, 4 september: Ploegentijdrit Rhoden, 9-10-11 sep tember: Delta Tour, 17 september: Omloop van het Zuiden, 24 september: nationaal clubkam pioenschap. KNVB-RESERVEKLASSEN ZATERDAGVOETBAL Reserve tweede klasse: Roda Boys 2-WHS 2, AZVV 2-Good Luck 2, Tricht 2-Kapelle 2, Nivo-Sparta 2-Arnemuiden 2, Yerseke 2-Hoek 2. Reserve derde klasse A: Terneu- zense Boys 2-Tholense Boys 2, Dinteloord 2-Oostkapelle 2, FSV2-WHS 3. Reserve derde klasse B: Seolto 2-Zwaluwe 2, BVC'54 2-Woud- richem 2, Almkerk 2-SSC55 3, Heukelum 2-ONI 2. ZATERDAGVOETBAL KNVB AFDELING ZEELAND Eerste klasse: VCK 1-Kruiningen 1 1-2, Nieuwland 1-Nieuwdorp 1 3-2, Meeuwen 1-Krabbendijke 1 3-0. Reserve eerste klasse: Veere 3-Serooskerke 3 3-3, Bruse Boys 2-Yerseke 3 0-0, Kloetinge 3-GPC 2 1-3 Tweede klasse A: ZSC 1-Wissen- kerke 1 0-6, Waarde 1-Spui 1 2-2, Kats 1-Duiveland 1 1-1, Cadzand 1-Apollo 1 1-2, Borssele 1-Wolp haartsdijk 11-1. Tweede klasse B: SKNWK 2-Meeuwen 3 0-0, Serooskerke 4-Duiveland 2 3-1, Middelburg 2-GPC 3 0-2. Tweede klasse C: Hoek 3-'s-Heer Arendskerke 3 2-1, Terneuzense Boys 4-Colijnsplaatse Boys 2 2-3. Derde klasse A: Hontenisse 1-Cadzand 2 1-0, Terneuzense Boys 5-Zaamslag 3 3-0, AZVV 3-Vogel waarde 1 6-1. Derde klasse B: Meeuwen 4-Meeuwen 5 3-2, Serooskerke 5-GPC 4 4-2. Derde klasse C: Kloetinge 4-SSV65 3 4-2, Duiveland 3-Bruse Boys 3 4-2. Derde klasse D: Yerseke 5-Wolp- haartsdijk 2 3-3, Robur 1-Ril- landia 3 2-3. Vierde klasse A: DFS 3-Bruse Boys 4 3-2, Brouwershaven 3-WIK 4 4-2. Vierde klasse B: GPC 5-VCK 3 1-7, Serooskerke 6-MiddeIburg 4 0-2, VCK 4-Dauwendaele 4 0-5, Veere 4-Middelburg 5 1-0. Vierde klasse D: Wolphaartsdijk 4-Borssele 2 6-1, SSW65 5-Kloe- tinge 7 2-1, Bevelanders 5-Ril- landia 4 2-3. Vierde klasse E: Wolphaartsdijk 5-Heinkenszand 6 9-1, Robur 2-'s-Heer Arendskerke 5 5-0, Be velanders 4-Nieuwdorp 3 2-3. Vierde klasse F: Koewacht 1-Aar denburg 1 1-6, AZW 5-AZW 4 5-1, Terneuzense Boys 7-Corn Boys 1 1-9, Spui 3-Hoek 5 0-2, Zaamslag 4-Hoek 6 2-3. Bekervoetbal.0 Heinkenszand l-'s- Heer Arendskerke 2 2-1, Brou wershaven 1-DFS 11-3, Rillandia 2-Kapelle 3 7-0. Van onze atletiekmedewerker Zwolle - Stefan de Block van het Hulster RKHAV pakte tijdens de eerste dag van de Oostelijke indoorkampioen schappen in de IJsselhal te Zwolle het Zeeuwse indoorre cord op de 50 meter. De eerstejaars senior liep zijn winnende finale in 6,11 seconden elektronische tijd. Het oude record stond sinds 11 december 1988 op naam van zijn clubgenoot Michel Geijsels met 6,14. de districtskampioenschappen verkoos, was duidelijk in zijn nopjes met het onverwachte succes van De Block, maar ook de rest deed het goed. A-junior Erwin Mortier won zijn serie op de 50 meter in 6,24 om met dezelfde tijd als tweede te eindigen in de fina le. Willam de Block (A-junior) werd derde in zijn serie 50 meter (6,64) en zesde in de finale in 6,60. ATLETIEK De Block, die een perfecte start afleverde in zijn finale, was eerder als tweede geëin digd in zijn serie (6,20) en de halve finale (6,34). Hij was trouwens toch aardig op dreef want op het verspringen stelde hij zijn eigen RKHAV-clubre- cord scherper. Dit met een afstand van 6,47 meter. Zijn oude clubrecord stond op 6,21 meter. Routinier Theo Cappendijk won zowel zijn serie op de 50 meter ais de halve finale in 6,24. In de finale eindigde hij na een volledige black-out als zesde in 6,36. Cappendijk schoot goed uit de startblok ken, maar hield om ook voor hem onduidelijke redenen toen even in. „Ik was de zaak even kwijt," aldus Cappendijk na afloop. RKHAV-trainer Piet Lossie, die met zijn ploeg de Oostelij ke kampioenschappen boven Bij de B-junioren werd Mi chael Burm vierde in zijn serie 50 meter in 6,64 en derde in de finale in 6,63. Michiel Willaert werd vierde in de serie 50 meter in 6,84 en wist op het onderdeel hinkstapspringen zijn eigen elubrecord te verbe teren. Dat stond op 9,36 me ter. Hier sprong hij 10,83 me ter wat hem een vierde plaats opleverde. Wilfried de Vos werd zesde in zijn serie 50 meter in 7,34 en zesde bij het hinkstapspringen met 10,21 meter. FOTO JAAP WOLTERBEEK Van onze medewerker Willy van Leeuwen IJzendijke - George van den Bosch, al enige jaren voorzitter van het district Zeeland van de NeVoBo, is diep teleurgesteld in de houding van een aantal Zeeuwse volleybalverenigingen. Als er niet snel actie wordt on dernomen loopt het voortbe staan van de volleybalcompetitie in Zeeland gevaar. In drie jaar tijd liep het aantal ingeschreven teams terug van 91 naar 65, het aantal leden van 2000 naar 1500 en het aantal verenigingen van 32 naar 19. Voor het NeVoBo-bestuur on langs alle reden om de noodklok te luiden. DSW-voorzitter Hans Houg maakte een uitgebreid rapport en een stuurgroep ging aan de slag om de oorzaken van de teruggang te analyseren. Toen in de afgelopen weken in Zeeuws-Vlaanderen en Middel burg bijeenkomsten werden ge organiseerd om dit te bespreken kwamen er slechts enkele vere nigingen opdagen. In Zeeuws- Vlaanderen kwamen er 5 van de 9 competitie spelende verenigin gen, in Middelburg 4 van de 10. „Tijdens deze twee bijeenkom sten kwamen dezelfde proble men over tafel, maar door het gebrek aan belangstelling kon den we niet tot actie overgaan," aldus Van den Bosch afgelopen week in het districtsblad. „Toen ik na afloop van de bijeenkomst in Middelburg met de boot huis waarts keerde had ik een gevoel van zware teleurstelling. Om het met Barend en Van Dorp te zeggen: een K en P-gevoel." Van den Bosch vraagt zich af of men niet wil of dat men zich niet bewust is van de huidige situa tie. „Een situatie die ertoe zal leiden dat we over enkele jaren niet meer in staat zullen zijn een goede competitie samen te stel len. Met een paar honderd leden gaat dat echt niet," vervolgt Van den Bosch. „Op deze manier gaat de lol er voor ons behoorlijk af en zien we de toekomst verder somber in. We zullen ons als districtsbestuur gaan beraden over de huidige situatie, maar waar zijn we mee bezig? Hope lijk is er nog motivatie genoeg, maar na alles wat er gebeurd is twijfel ik daaraan." Van den Bosch is bovendien van mening dat het district Zeeland op een keerpunt staat. „Veel teamsporten zijn terrein aan het verliezen, ook ons volleybal," al dus Van den Bosch. „De hele maatschappelijke houding van de sporter is veranderd. Vroeger ging men naar een vereniging om er competitiesport te bedrij ven en paste men zich aan aan het strakke competitieschema. De sporter van heden past zich niet meer zo gemakkelijk aan en is meer een consument gewor den. Hij komt naar de vereniging om zijn sport te consumeren en wil verder geen gezeur aan zijn hoofd. Op dezelfde wijze als men een potje gaat tennissen' gaat men ook een potje volleyballen en het hele competitiegebeuren zal hem of haar verder een worst Van onze medewerker Eddy de Schrijver Sas van Gent - Of er dit jaar een koers wordt verreden op 4 september in Sas van Gent hangt van consul Henk Re mijnsen en het wielercomité van Cadzand af. Het bestuur van de stichting Sasse Wie lercomité besloot unaniem de aangevraagde datum van 4 september te handhaven. Consul Henk Remijnsen kan deze week een nieuwe aan vraag in de bus verwachten. „Wij hebben er alles aan gedaan om het iedereen naar de zin te maken. Het parkoers is opnieuw gekeurd en we mochten over de rijksweg. Dat Cadzand nu op dezelfde dag zit is het grote probleem. Wij kunnen niet uit wijken wegens de kermis en Cadzand is niet gebonden aan een kermis. Wij wachten rustig het antwoord af. Maar als we op die dag geen toestemming krij gen, dan wordt er opnieuw geen koers in Sas van Gent gereden. Jammer, maar helaas. En denk niet dat we ons comité zullen ontbinden, want dat doen we zeker niet. De alternatieve data zijn voor ons niet interessant. Tijdens een nationaal kampioen schap een koers laten verrijden trekt geen volk en geen renners. En een koers tijdens de mossel feesten van Sas van Gent lijkt ons helemaal geen goede zaak. Voor de wielersport is dit alle maal een slechte zaak. In een gebied als dit nog niet eens tot overeenstemming kunnen komen zegt overigens genoeg. Ik heb begrepen dat er wat moeilijkhe den waren in Cadzand. Als dat het geval is komen wij weer in beeld, maar dat is een kwestie van afwachten," aldus Johan de Block. In Cadzand moest vorig jaar een verkeersdrempel weggehaald worden en dat kostte nogal wat geld voor het comité. Maar Jan Pleijte zegt hierover: „Ik heb geruchten gehoord dat de ver keersdrempel weggehaald zou worden en dat er een vluchtheu vel aangelegd wordt. Dan kun nen de renners er wel langs en is dat probleem opgelost. Ze heb ben me aangeraden om de ver gunning na 2 maart aan te vra gen, want dan zitten er wellicht weer nieuwe gezichten en dan gelden er misschien nieuwe wet ten," aldus Pleijte. Sas van Gent zal dus weinig kans krijgen en de wieltjes zullen er dus niet snorren.

de Stem | 1994 | | pagina 17