DE STEM P E R 5 O N E de zonnebloem pESTEyl Hilda per se VERKOPER AUTOMOBIELEN ALLROUND EERSTE AUTOMONTEUR zaterdaghulp medewerker (m/v) Ontwerp Openbare Ruimte IC1DRBOERENOOSTERHOUT //AK van leeuwen test systems b.v. ASSISTENT(E) KINDEROPVANG PliWie O B.V. DISTRICTSHOOFD m/v Examenkan vinden zich; 'eigenwijze EEN LERAAR m/v ELITE De Vierkant gemeente breda Velde DE STEM ZATERDAG 22 JANUARI 1994 Allround INTERIEURADVISEUR/VERKOPER M/V modern&klassiek Leijsenhoek 34, Oosterhout. Telefoon 01620-54438. (maandag gesloten) Autobedrijf Tak is Peugeot dealer voor Etten-Leur, Ze venbergen e.o. Een klein actief bedrijf met goede repu tatie. Voor onze vestiging in Etten-Leur zijn wij op zoek naar een: Opleiding minimaal Cert. 1e monteur elektro. U komt in een klein gemotiveerd team van medewer kers. Wij bieden Peugeot gerichte opleidingen. Indien u interesse heeft en voldoet aan onze eisen kunt u op korte termijn uw reactie richten aan dhr. H.C.M Tak, Lange Brugstr. 53-55, 4871 CM Etten-Leur. AUTOBEDRIJVEN Lange Brugstr. 53-55 4871 CM Etten-Leur 01608-13151 Oranjelaan 20-22 4761 GL Zevenbergen 01680-23380 TECHNISCH PROGRAMMEUR m/v STICHTING ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK MCAD werkzaam in de gemeenten Dussen, Geertruidenberg, Made en Drimmelen, Raamsdonk, Werkendam en Woudrichem zoekt voor het SALES ENGINEER voor West-Brabant en Zeeland ragAzzi aan huis V.D. MEIJDENBERG VAN HERPEN Stichting Nutsscholen Breda W Kaaise Boys TRAINER verkopers 01650-32032 Zusters Franciscanessen van de Heilige Elisabeth Een van de nieuwe diensten van de gemeente Breda is de dienst Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken. Binnen de vakdirectie Stadsontwikkeling van deze dienst zorgt de afdeling Ruimtelijke Ordening voor het ontwerp van de totale buitenruimte van de stad. Zij maakt onder meer de inrichtingsplannen, inclusief de ontwerptechnische voorbereiding. Hierdoor zijn een drietal ontwerpateliers gevormd, die breed zijn samengesteld en elk voor één district van de stad verantwoordelijk zijn. Voor een van de ateliers is de functie vacant van in principe 32 uur Tot de hoofdtaken van deze functie behoren: assisteren van de ontwerpers Openbare Ruimte bij alle voorkomende werkzaamheden; verzorgen van tekeningen en presentaties; verzorgen van het afdelingsarchief. Wij verwachten van u: MBO-opleiding Weg- en Waterbouw of Cultuurtechniek; ruime ervaring in het vakgebied; kennis en ervaring op het gebied van geautomatiseerde tekensystemen (CAD), planpresentatie of ontwerp. Salaris: Afhankelijk van leeftijd en werkervaring kan een salaris worden geboden van maximaal 3.723,- bruto per maand (maximum schaal 6) bij 38 uur per week. De gemeente Breda wil enkele groepen op de arbeidsmarkt betere kansen bieden en richt zich speciaal op vrouwen, allochtonen en gehandicapten. Als zij aan de gestelde eisen voldoen, worden zij nadrukkelijk verzocht te solliciteren. Inlichtingen: Nadere informatie over deze functie kan worden ingewonnen bij de personeels functionaris van de dienst RO/EZ, de heer M.A.C. van der Muren, telefoon (076) 29 39 71en bij het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ordening, de heer ir. L.L. Windhausen, telefoon (076) 29 39 01 Sollicitaties kunnen binnen twee weken na het verschijnen van deze oproep worden gericht aan de heer A.K. van der Zee, algemeen directeur van de dienst RO/EZ, Postbus 3920, 4800 DX Breda, onder vermelding van vacaturenummer RO/EZ-05. Onze relatie, een gerenommeerde groothandelsorganisatie in technische produkten, met in de Benelux een I S-tal "regionale distributiebedrijven, breidt haar activiteiten de komende jaren uit. Wij zijn daaroril op zoek naar: Spreekt deze functie u aan? Stuur dan zo spoedig mogelijk uw handgeschreven brief, voor- yg Cl 6 F Z'en Van 6n reCente P3^0*0 werving en selectie salesfuncties naar vernoemd bureau, Postbus 45, 5480 AA Schijndel, onder vermelding van referentle- c b a a 92.0091 nummer B941 die na een gedegen opleiding en een ruime inwerkperiode in staat zijn binnen een van haar vestigingen leiding te geven. Gezien de aard van haar bedrijven geeft onze relatie de voor keur aan kandidaten met een dynamisch, flexibel zakelijk instinct. Naast deze commerciële kwaliteiten, waarbij service hoog in het vaandel staat, dienen zij met het oog op de bedrijfstak waarin onze klant zich beweegt te beschikken over technisch inzicht en de benodigde nuchterheid. Het nodige organisatievermogen en leidinggevende capacitei ten zijn gezien de functie van uitermate belang. Bereidheid tot vestiging in de nabijheid van een van de bedrij ven is eveneens een vereiste. Woninginrichting Victor Boeren Oosterhout B.V. levert meubelen en komplete interieurs aan een brede klantenkring. Het bedrijf is tot ver buiten de regio bekend en levert uitsluitend kwaliteitsgoederen. Aan de in het eigen atelier vervaardigde interieurs worden de hoogste eisen gesteld. Alle meubelen in onze collectie worden geleverd door diverse topfabrikanten in Europa. Een voorspoedige ontwikkeling is kenmerkend voor het bedrijf. Op dit moment zijn wij op zoek naar een: Onze voorkeur gaat uit naar een man of vrouw met een volwassen persoonlijkheid, en ervaring op het gebied van de verkoop van exclusieve meubelen aan particulieren. Iemand die als interieuradviseur ook tekeningen kan maken en diepgaander kan adviseren geniet de voorkeur. Overwicht, deskundigheid, commerciële vaardigheden, representativiteit en goede omgangsvormen zijn noodzakelijk om van deze functie een succes te maken, zodat de klantvriendelijke, gemoedelijke en tegelijkertijd dienstbare aanpak (één van de onderdelen van de succesformule van het bedrijf) gehandhaafd kan blijven. Persoonlijkheid en vakkennis wegen zwaarder dan diploma's. De juiste kandidaat kan rekenen op een interessante, zelfstandige werkkring in een succesvolle onderneming en een uitstekend pakket primaire en secundaire arbeids-voorwaarden. Heeft u belangstelling voor deze functie, richt dan Uw sollicitatie aan: Victor Boeren Oosterhout B.V. Leysenhoek 34, 4901 EV Oosterhout automobile safety testing equipment - test lanes Hoekseweg 9, Postbus 308, 4870 AH Etten-Leur Van Leeuwen Test Systems B.V. is een dynamische onderneming met ca. 25 medewerkers. Zij ontwikkelt en produceert remmentestbanken en aanverwante apparatuur ten behoeve van het testen van automobielen. De organisatie is flexibel en op dienstverlening aan de afnemers ge richt. Het produktieproces wordt begeleid door zo'n 20 medewerkers, niet meegerekend sub contractors. De export bedraagt inmiddels meer dan 85% wereldwijd. Wij zijn op zoek naar een voor het ontwikkelen van industriële hardware en het schrijven van real-time software voor pc's en embedded controllers. De werkzaamheden dienen zowel zelfstandig als in teamverband op projectbasis te worden ver richt. Functie-eisen: - Gedegen kennis van analoge en digitale elektronica en microcontrollers. - Goede beheersing van de programmeertalen Pascal, C(++) en eventueel Assembly. - Enige jaren ervaring in technische automatisering is vereist. - Leeftijdsindicatie: 25-40 jaar. Wij bieden u een vaste baan bij gebleken geschiktheid na tijdelijk contract van 6 maanden, een goed salaris en goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties: Kandidaten die beslist op korte termijn beschikbaar zijn en per se voldoen aan deze minimale eisen kunnen hun schriftelijke sollicitatie vergezeld van een kort c.v. tot 28 januari a.s. zenden aan de directie van Van Leeuwen Test Systems B.V., Postbus 308, 4870 AH Etten-Leur. GASTOUDERBUREAU GEERTRUIDENBERG t.b.v. werkende en/of studerende ouders een voor 10 tot 20 uur per week, verdeeld over 4 of 5 dagdelen. Taken: contact leggen met werkende/studerende ouders werven, stimuleren en selecteren van gastouders bemiddelen tussen de vraag- en de gastouders begeleiden van de gerealiseerde koppelingen mede werven en realiseren van bedrijfsplaatsen public relations en administratieve afhandeling Functie-gegevens: diploma relevante middelbare beroepsopleiding (IW/KW/SD/VZ, kinder verzorging, kleuterleidster, akte L.O.) de werkzaamheden worden verricht onder leiding van een ervaren coördinatrice/maatschappelijk werkster tijdelijk dienstverband tot eind 1995, vanwege de verlening van de Stimu leringsmaatregel Kinderopvang geldig is CAO Welzijnswerk, Salarisregeling Kinderdagverblijven. Bruto fulltime 2.544.18 tot 3.391.52. Inlichtingen bij de coördinatrice mevr. C. Spanjaard, tel. 01621-20387 (bij voorkeur 's morgens 9.00-10.00 uur). Sollicitatiebrieven binnen twee weken aan de directie van de Stichting A.M.W., Postbus 33, 4250 DA Werkendam. De selectiegesprekken zijn gepland op donderdag 24 februari en op vrijdag 25 februari 1994 op het adres Heerplein 11 te Raamsdonksveer. Refractory engineers Fabrikant van hoogwaardige, vuurvast isolerende produkten en bekledingen. Wij zoeken een Taak: Het ondersteunen van ons verkoopteam zowel in binnen- als buitendienst, alsmede het verkopen van ons uitgebreide assortiment aan de Nederlandse industrie. Gevraagd wordt: Opleiding op MBO-niveau. Tot aanbeveling strekt: Enige ervaring in een soortgelijke functie. Kennis van de vuurvast- of isolatietechniek. Geboden wordt: Een interessante functie met goede 'groeimogelijkheden' en veel eigen verantwoordelijkheid. Informatie en/of sollicitatie (met pasfoto en c.v.) te richten aan: PLIBRICO B.V. POSTBUS 278 4900 AG OOSTERHOUT TEL.: 01620-32900 De Nationale Vereniging De Zonnebloem roept sollicitanten op voor de functie van Functie-informatie: Het in het district zorgdragen voor het uitbouwen en in stand houden van de afdelingen en het daarmee onderhouden van regt matige contacten Het uitdragen van de doelstellingen van de Nationale Vereniging ir het district Het leveren van een actieve bijdrage in de zorg voor de belangrijk, ste inkomstenbronnen, zoals het werven van ondersteunende ie- den en de nationale loterij Het adviseren en ondersteunen van de afdelingen bij het organise- ren van allerlei activiteiten ten behoeve van zieken en gehandicap ten Het districtshoofd is in dienst van het Nationaal Bureau te Breda Het betreft een full-time functie Gezien de aard van het werk brengt deze taak een grote mobiliteit en onregelmatige werktijden met zich mee Voor deze functie gaan onze gedachten uit naar een functiona ris, die aan de volgende voorwaarden voldoet: Leeftijd 35-45 jaar Opleiding op HBO-niveau en rijbewijs BE Beschikken over goede contactuele eigenschappen Ruime kennis en belangstelling op maatschappelijk en sociaal ter rein Het kunnen onderschrijven van de doelstellingen en grondslag van de vereniging Ervaring in de buitendienst strekt tot aanbeveling Standplaats in het district Als u meent aan bovengenoemde voorwaarden te voldoen en een zeer gevarieerd werkveld zoekt met goede arbeidsvoorwaarden, zo als opname in het pensioenfonds PGGM, verwachten wij uw sollicita tie binnen twee weken na het verschijnen van deze advertentie ge-I richt aan de directie van het Nationaal Bureau van de Zonnebloem, Postbus 2100, 4800 CC Breda. Door Muriel Boll ij durven in de krant," schrijven Hilde Snijders en Eva de Vree. Nol ja, misschien is da peanuts vergele ken bij hun plan. Ze willen na melijk een toneelvoorstelling produceren en op school opvoe ren. Met zoiets kun je echt on deruit gaan. En dan zo'n volle zaal die je aankijkt zit te gapen terwijl je daar op het podium staat. Hilde: „We zitten in de vierde klas. Op onze school, het Stede lijk Gymnasium in Breda, geven leraren en leerlingen elk jaar eei toneelvoorstelling, dat is al heel lang traditie. Eva had al twee jaar meegespeeld. Dit jaar deed ze weer auditie en toen werd ze afgewezen. Er waren doodge- Autobedrijf van den Meijdenberg, BMW-dealer te Waalwijk zoekt een dynamische en enthousiaste verkoper met ervaring in de automobielbranche. Een man of vrouw tussen de 24 en 35 jaar, die in de verkoop van een exclusief merk als BMW een grote uitdaging ziet en daarnaast gewend is om op niveau resultaatgericht en commercieel op te treden. Binnenkort vestigen wij ons aan de A59 in een nieuw en ambitieus pand. Daarom breiden wij I ons verkoopapparaat uit. Als enige BMW-dealer met een ISO 9002-certificaat menen we flink aan de (snel)weg te kunnen timmeren. Indien uw interesse geprikkeld is, stuur dan een brief met c.v. en pasfoto naar Van den Meijdenberg B.V. t.a.v. ir. J. van Herpen. binnenkort: Stationsstraat 95 5141 GD waalwijk nutsbasisschool voor 36-uur. Het bestuur van de Stichting Nutsbasisschool Burgst roept sollicitanten op voor de vervulling van een vacature i.v.m. zwangerschapsverlof in een kleu tergroep. De nutsbasisschool Burgst is een groeischool en staat in de# Heksenwiel in de Haagse Beemden. Er wordt zo spoedig mogelijk gevraagd: Verlenging van het dienstverband door beschikbaarheid van groeifom* behoort tot de mogelijkheden, afhankelijk van ontheffing in het kader var TWAO-regeling. Van de kandidaten wordt verwacht: - dat zij volledig bereid zijn mee te werken aan de ontwikkeling van een effectieve basisschool; - dat zij breed inzetbaar zijn; - dat zij specifieke belangstelling hebben voor de kleuter in de basisschool; - dat zij beschikken over voldoende ervaring om zelfstandig, in goed ovf- leg met collega's, verantwoording te dragen voor een eigen groep. Voor de huidige vacature is ontheffing verkregen van de benoemingspW onder TWAO. Inlichtingen over de vacature kunnen worden ingewonnen bij de directe' van de school, dhr. C. Bousche, tel. (076-)417119 of privé (076-)418366 Sollicitatiebrieven dienen voor dinsdag 1 februari a.s. in het bezit te zijn van de Stichting Nutsscholen Breda, Boeimeersingel 14, 4819 AA Breda. uit Fijnaart, uitkomende in de 4e kl. KNVB Zondagama teurs, zoekt met ingang van het nieuwe seizoen een Sollicitaties kunt u richten aan: J. Kersten Oude Heij-C ningsedijk 3 4794 RA Fij-| naart Tel.: 01686-3323 Gezocht voor kleurrijk medium Meerten Verhoffstraat 10 4811 AT BR©S vraagt een aan de receptie voor het ontvangen van ga- het bedienen van de telefo°n etc. I De werktijd: iedere zaterdagvaC 09.00 tot 17.00 uur U kunt schrijven naar bovenvernoemd adi®s I t.a.v. Dhr. F.H.M. Gense. Voor eventu®eJ vragen 076-223722 tst. 621 I eel leerlingen uiteg I vwo vinden zich- I zelf 'eigenwijze ei- I keltjes' als het I over de studiekeu: gaat. Ze zeggen dat ze zich door niemand laten leiden. Maar met die eigenwijsheid valt het reuze mee. Niet alleen ouders en schooldecaan hebben invloed op de studiekeus, maar vooral de klasgenoten. Dat blijkt uit een onderzoek van drs. Harold Smits (23) uit Made, nu werkzaam op de Katholieke Universiteit Brabant in Tilburg. Smits onderzocht het studiekeu zeproces van 535 leerlingen uit de vwo-examenklassen van 21 scholen in het hele land, in op dracht van het Rotterdamse re clame-adviesbureau De Perso- neelZaak, dat onder meer de wervingscampagnes voor de Ko ninklijke Marine verzorgt. Hij ontdekte dat in Iftt examen jaar 64 procent van de vwo-leer- lingen nog minstens één keer var een eerder gemaakte studiekeus afstapt. Tijdens het onderzoek, ongeveer een maand voor het schriftelijk eindexamen, had een op de negen vwo'ers nog geen studiekeus gemaakt. „Onvoorstelbaar," noemt Smits de uitkomst dat nogal wat vwo- examenkandidaten zich bij hun studiekeus door hun klasgenoten laten leiden. „Noem het maar normgedrag. Men past zich aan de rest van de groep aan. Zo krijg je klassen die vrijwel volle dig in de richting van een econo mie-studie gaan of klassen die massaal een opleiding in de taal- e Vierkante De- cimeter van de- M ze week is ge- vuld door Bian- ca van Meer uit Breda. 'Ik wilde cen vierkante decimeter teke- "en' maar ik wist niet wat ik tekenen. Dus ik dacht: teken wel iets, maar het etekent niets bijzonders. En 1 's het geworden,' aldus Bi- nca tn haar toelichting.

de Stem | 1994 | | pagina 24