Dfonument mag niet veel kosten elegenheid Burgemeester Kessen klaagt: 'Regels beperken vestiging bedrijven' DE STEM WEER Wl POLITIE RAPPORT DAG KLAPPER UITSLAGEN Arbeidsbureau in Hulst wil dit jaar 315 mensen aan baan helpen luist wil restanten Keldermanspoort wel bewaren maar zo goedkoop mogelijk Van wisselvallig weekeinde naar een echt winterse week PËSTEM X. particulieren 0% KORTING ZEELAND C2 IEMEENTE IONTENISSE IKER IELIJKE DIENST NI/V GEMEENTE HONTENISSE KeSeSf)VerStraeten WUT gelast politiek forum af BEHEERDER M/V ;Het goedkoopste is wat vracht- editie zeeland Lezing over Nietsche in Middelburg Leden commissie Beeldende Kunst benoemd Geld voor speeltuin Westdorpe Bijeenkomst Disk rond thema zorg Winterconcert met dans na in Sluis ,R11994 ns, bedankje, jubileum, huwelijk, verloving, ing, prestatie, examen, braham, enz. per kolom 1.09 incl. BTW regel verplicht. Foto of formaat 35 x 40 mm BTW. Overige tarieven op g. Foto's worden niet geretourneerd. 36882 of geef uw tekst ~r plaatsing af bij één van ren. Schriftelijke opgaven uitend geaccepteerd indien res bekend zijn, ook indien taling bijgevoegd is. ons het recht voor teksten af van redenen te weigeren, itgever klachten bereiken egeven tekst behoudt de het recht voor om de naam chtgever bekend te maken. ZATERDAG 22 JANUARI 1994 („onze verslaggever - Op het Hulster stadhuis ligt heel stel aanvragen van bedrij- die op zoek zijn naar vesti- jgsmogelijkheden, maar de ge- "éente stuit telkens op planologi- ju procedures die de mogelijkhe id beperken. Daarom moet de pro- e de economische onwikkelin- gen in Hulst zwaarder laten wegen dan het planologisch belang. Burgemeester A. Kessen van Hulst slaakte die kreet richting provinciebe stuur gisteren tijdens de heropening van het arbeidsbureau in Hulst. Op dit moment liggen er in Hulst aan vragen van onder meer een levensmid- delenbedrijf, een milieubureau, auto- matiseringbedrijf, een garage, een dran kenhandel en een klein postorderbe drijf. Alles bij elkaar goed voor tachtig arbeidsplaatsen, aldus Kessen. „Dus eigenlijk gaat het goed met Hulst", betoogde Kessen, „maar we merken het-niet. En waarom niet? Om dat we telkens weer tegen die planolo gische procedures aanlopen". De pro vincie wil namelijk niet meewerken aan allerlei plannetjes te zuiden van Hulst, zolang er voor dat gebied geen totaalvi sie is. „In deze tijd waarin sprake is van een economische 'dip' moeten de regels op het gebied van de ruimtelijke orde ning soepeler worden gehanteerd", stel de Kessen. „Ik bedoel niet dat het een chaos moet worden, maar wel dat het economisch belang de overhand moet krijgen". Kessen herinnerde zijn gehoor eraan hoe men het vuur uit de sloffen heeft gelopen om bijvoorbeeld het bedrijf Outokumpu naar de Kanaalzone te ha len. Volgens hem moet ook Hulst de kans krijgen de aanvragen die er liggen te honoreren. Dat is dan heel wat kleinschaliger, maar voor een gemeente als Hulst zijn tachtig arbeidsplaatsen van groot belang, meende Kessen. Deze spetter fet vandaag Abraham. iH.G. afd. vervoer. onze verslaggever 1st - De restanten van Hulster Kelder- aanspoort moeten voor jet nageslacht bewaard lijven, maar wel op een goedkoop mogelijke manier. Dat is de mening van de Hulster politiek, zo bleek tijdens de com- assievergaderingen. iaar kwam het voorstel aan de ie om 40.000 gulden uit te ïekken voor een opknap-onder- iek. „Veel geld", zo gaf wet- iouder P. Weemaes in de finan ce commissievergadering toe. ,Maar zo'n uitgebreid onderzoek s nodig om aan de weet te men hoe we verantwoord iets an de poort kunnen doen". Beier doen latzelfde deed chef Stads en Jorpsontwikkeling G. Totté uit Moeken in de commissie ruim- ilijke ordening. De poort is in 953 al eens opgeknapt, maar laarbij zijn verkeerde materia al gebruikt. „Dat moeten we nu ster doen", aldus Totté, „maar laar is wel een goed onderzoek nor nodig. Het zou zonde zijn is de gemeente nu kosten zou naken die later weggegooid geld liijken te zijn" pe Hontenisse kan worden ge- atie: bi worden belast met het verrich- Inmaakwerkzaamheden in het 1 te Kloosterzande; rieden dienen alle werkdagen di- I van kantoortijd te worden uitge- Itijd bedraagt op maandbasis on- aslort lis de gemeente nog wat van het oor Nederland unieke monu- cent wil overhouden moet er langend iets gebeuren. Onder ivioed van de weersomstandig- eden wordt de staat van het suwwerk steeds, slechter. De ans is niet denkbeeldig dat het sonument van de ene op de odere dag instort. |t een salaris, dat ligt tussen 00.- bruto per maand (salaris bij de gemeente gebruikelijke Belingen zijn van toepassing. batie: ligen over deze functie kan men ye heer E.A. de Schepper, hoofd i en bij personeelszaken, de heer bven, tel. 01148-1851. bn worden verzocht hun sollicita- ■10 dagen na het verschijnen van «ten aan het College van Burge- pthouders van Hontenisse, Post- i Kloosterzande. twijfels hdelen van de gemeente Honte- |n geplaatst een: Iweek. atie: zordelijk voor: jaar doen functioneren van het IBM putersysteem, pc's, randapparatuur nunlcatievoorzieningen; g met de applicatiebeheerders ba- de capaciteit en prestaties van de gestalte geven aan de ontwikkeling jorautomatisering; n van een aantal administratieve ta- ïet kader van informatievoor- matisering en overige op de secto e werkzaamheden. u: ite opleiding op minimaal MBO- rvaring met betrekking tot systeem verken en pc's. opleiding en ervaring hiaxif*^ per maand (schaal 7) bij een vo van 38 uur. De functie zal if nader gewaardeerd worden. D® gebruikelijke rechtspositiere"" ing. "Hgstijden: 12.30/13.30-17.00 c atie: gen over deze functie kan rnenjj, f eer E.A. de Schepper, hoofd se personeelszaken, de heer P- 01148-1851. en worden verzocht hun sollic®® Ji 3 dagen na het verschijnen va aan het College van Burgernee van Hontenisse, Postbus 20, ide. 5etem 0 van der Helm ranv (editie-chef). ion Cooten' Frank Deij, Koomen (sport) ro|d de Puijsseleijr. Ptovinci bist: t Maas, :|e redacteur). ^rtentis exploitatie ^teur Zeeland: 3nv® tel. 09- ■3293459940. Van onze verslaggever Terneuzen - De Werkgroep Uitkeringsgerechtigden Ter- neuzen, kortweg de WUT, ziet af van haar plan om voor de komende gemeente raadsverkiezingen een poli tiek forum te organiseren. De werkgroep verzocht de plaatselijke politieke par tijen al midden oktober vo rig jaar om toezending van de verkiezingsprogramma's. Nadat daar geen enkele reactie op kwam, herhaalde de werkgroep het verzoek begin december. Maar ook daar reageerde geen enkele politieke partij op. De WUT is daar zeer teleur gesteld over. „Politieke par tijen vinden het blijkbaar vanzelfsprekend dat uitke ringsgerechtigden hun hokje rood maken bij de verkie zingen. Maar onze conclusie is dat politici uitkeringsge rechtigden met serieus ne men en geen rekening met hen houden." De Keldermanspoort is ver boden terrein voor het publiek. FOTO'S WIM KOOYMAN De eigenlijke waterpoort is wegens instortingsgevaar afge sloten met een hek. Laten varen )e gedachte aan een algehele ïstauratie heeft de gemeente al laten varen. Dat kost hopen geld a bovendien weet niemand hoe ie poort er vroeger precies heeft itgezien. „Behouden van wat nantwoord is in relatie tot een «lelijke prijs", vatte wethouder van de Voorde het beleid fflien. j WD-raadslid R. van Haperen er niet echt warm voor lo- P „Ik denk dat maar een klein tel van de bevolking er waarde hecht", betoogde hij. „De ®&poorten en de basiliek zijn 'tel beeldbepalender" commissie financiën had "k zijn WD-collega W. Kayser ajn twijfels. Hij sprak de vrees dat het onderzoek zal resul- öen in een peperduur plan. «et moet ook de goedkoopst tegelijk optie weergeven", vond Wer. Hij werd daarbij ge dund door A. Hegger (PvdA) en «e Brouwer (Gemeenschap- ia nf ^Belangen). agens grond erover gooien en e poort over een paar jaar, als e geld hebben, weer opgra- stelde wethouder Wee- Dat leek Kayser nog niet zo'n slecht idee. „Dan zijn _e meteen verlost van het padprobleem aan de Water raat" Storen geuzen, Hulst en Goes. feina A28n tetefoonnunflmers °P hem 5.30. Van onze verslaggever Middelburg - Op uitnodi ging van Aula Zeeland spreekt op dinsdag 1 fe bruari professor S.J. Door man in de Zeeuwse Biblio theek over Nietsche. Friedrich Nietsche (1844 - 1900) behoort tot de belang rijkste filosofen van de laat ste honderd jaar. Met wer ken als 'Also sprach Zara- thustra' en 'Der Wille zur Macht' heeft hij zich een plaats in het hart van onze cultuur verworven, zonder ooit een systematisch filoso fisch werk te schrijven. In de ogen van velen gaf zijn idee van de 'Uebermensch' voedsel aan het kwaadaar digste dat het Europa van de twintigste eeuw heeft voortgebracht, Hitiers na- tionaal-socialisme. Professor Doorman is hoog leraar in de Wijsbegeerte aan de afdeling der Algeme ne Wetenschappen van de TH-Delft. Sinds 1980 is hij voorzitter van de Neder landse Vereniging voor We tenschapsfilosofie. Zijn lezing is de tweede in een serie van drie. Eerder dit jaar sprak hij over Scho penhauer, in het voorjaar geeft hij nog een lezing over Wittgenstein. De lezingen zijn bedoeld als kennisma king met belangrijke filoso fen voor een breed, niet-fi- losofisch geschoold publiek. De lezing begint om 20.00 uur. Toegangskaarten èi ƒ5,00 zijn verkrijgbaar bij Boekhandel Fanoy en bij De Zeeuwse Bibliotheek, beide in Middelburg. Van onze verslaggever Oostburg - Het college van burgemeester en wet houders van Oostburg heeft drie leden van de commissie Beeldende Kunst benoemd. Het zijn I. Spaander, directeur van het Zeeuws Museum, P. van de Velde, redacteur van het Zeeuws Tijdschrift en L. de Buysere, docent beeld houwen aan de Academie voor Schone Kunsten in Eeklo. Voorzitter van de commissie is de porte feuillehouder cultuurzaken, wethouder L. Cuele- naere-Faes. De commissie is ingesteld als uitvloeisel van het beleid dat in de Cultuurnota van de gemeente Oostburg is ingezet. Het doel van de commissie is het inhoudelijk toetsen van de op initiatief van het college of van anderen te plaatsen beeldende kunst-objecten. Sas van Gent - De speeltuin aan de Bernhardstraat in Westdorpe wordt heringericht. Burgemees ter en wethouders stellen hier voor 25.000 gulden beschikbaar. Voor dat geld krijgt de jeugd de beschikking over een of enkele grote speelwerktuigen. Het col lege stelt donderdag aan de raad voor dit bedrag beschikbaar te stellen voor de herinrichting van de speeltuin. Oostburg - De werkgroep Disk West-Zeeuws-Vlaanderen houdt donderdag 27 januari een bijeen komst rond het thema Zorg om de Zorgarbeid. Professor M. Grypdonck, hoogle raar verplegingswetenschappen aan de universiteit van Leuven en gastdocente aan de universi teit van Utrecht, gaat op de bijeenkomst in op actuele ont wikkelingen in de zorg. Vier mensen die direct betrok ken zijn bij het werk geven een korte reactie op die inleiding. Dat zijn H. Masclee (directeur stichting Protestantse Oude renzorg), W. Engels (voorzitter ondernemingsraad Antoniuszie- kenhuis), L. Cuelenaere-Faes (wethouder welzijn Oostburg) en T. Lorier (ziekenhuispredikant te Oostburg). De bijeenkomst vindt plaats in het hervormd kerkcentrum aan het Kerkplein te Oostburg. Aan vang 19.15 uur. Vandaag wordt het een zeer wisselvallige dag, maar de aanvoer van zachtelucht blijft voortduren. Deze luchtstroom wordt veroorzaakt door een groot gebied van hoge luchtdruk ten zuidwesten van ons. Vanaf de Azoren ligt het via Portugal en Spanje tot boven de Alpen. Omdat bij IJsland een diepe depressie ligt, stroomt de warme lucht naar onze streken. Aangezien het hogedrukgebied sterker wordt en de depressie zwakker, wordt het morgen een stormachtige dag. De zuidwes telijke wind kan dan aanwakkeren tot 7 en boven zee tot 8 Beaufort. Het is veel te warm voor deze tijd van het jaar. Middagtemperaturen van 8 tot 9 graden zijn te hoog. Het enige voordeel is dat de kachels niet zo hard moeten branden. Vandaag blijft het redelijk droog, maar morgen ligt dat anders. Het begint de komende nacht al. De wind wakkert vanavond niet alleen aan, maar ook de regen is dan in aantocht. Morgenochtend valt er wat regen en daarna volgen buien. Gesteund door de wind wordt het een zeer onstuimige dag. Ook maandag wordt het een vervelende dag. Pas vanaf dinsdag wordt het rustiger, maar ook kouder. Het weer in cijfers: vandaag waait de wind uit zuid-zuid-west met een kracht van 5 Beaufort. Het is over het algemeen droog en slechts hier en daar valt een spatje regen. De maximum-tem peratuur schommelt tussen de 8 en 9 graden en komende nacht wordt het 6 graden. Vanavond een toenemende wind van 6 tot 7 Beaufort, morgenochtend wat regen en daarna buien. De maximum-temperatuur is dan ook 8 tot 9 graden. In de nacht van zondag op maandag wordt het 4 tot 5 graden. Maandag staat er minder wind. Er vallen dan buien die afgewisseld worden met opklaringen. Maxima tussen 5 en 7 graden, 's Nachts wordt het 4 graden. Vanaf dinsdag nog buien, maar dan zijn er meer opklaringen. De wind is dan afgezwakt tot 3 Beaufort. De maximum-tempera tuur haalt nauwelijks de 5 graden en 's nachts 2 graden. Een voorzichtige voorspelling op lange termijn geeft aan dat komende week een kentering in het weertype op kan treden en we een echte winterse periode tegemoet gaan., Maar nogmaals, enige voorzichtigheid is bij die voorspelling geboden. Hoe was het weer vorig jaar op 22 januari? Overdag was het precies 0 graden, 's nachts vroor het 4,7 graad, het regende niet en de zon scheen precies 7 uur en 20 minuten. Extreme temperaturen sinds 1900 op die datum: in 1943 was het overdag 12,6 graad en in 1942 vroor het 's nachts 16,7 graad! De weerspreuken: 'Is Sint-Paulus (23 januari) schoon en klaar, er wacht u een gezegend korenjaar'. 'Is Sint-Paulus nat van de regen, dan komt een mager jaar u tegen'. Man onder invloed Sluis - De politie in West- Zeeuws-Vlaanderen heeft donderdagavond op de Sint Annastraat te Sluis een 43-jarige automobilist uit het Belgische Knokke-Heist ge verbaliseerd voor het rijden onder invloed. Een ademana lysetest gaf als uitslag 915 microgram alcohol per uitgea demde liter lucht. De man kreeg verder een rijverbod op gelegd van elf uur. Caravan gestolen Axel - In de nacht van don derdag op vrijdag is vanaf een bedrijfsterrein aan de Buiten weg te Axel een witte Hobby caravan, type De Luxe gesto len. Een 52-jarige inwoner uit Axel deed hiervan gisteren aangifte bij de politie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. ZATERDAG CLINGE - Café De Landbouw, 14 uur prijskaarting. EMMAHAVEN - Café Het Verdronken Land, 20 uur prijskaarting. KIELDRECHT - De Gouden Pluim, 15 uur schie ting. OSSENISSE -Hof ter Nesse, 20.30 uur dans avond met Jumbo Trio. ZUIDDORPE - Café Gemeentehuis, 14 uur schieting. SLUISKIL - Café Atlanta, 14 uur kaarting. ZONDAG HENGSTDIJK - Camping De Vogel, 10 uur kaar ting. KIELDRECHT - Terminus, 15 uur schieting. LAMSW AARDE -Café De Lamsoren, 14.30 uur schieting Soc De Vrede. ST.-JANSTEEN - Café 't Centrum, 14 uur vlees- kaarting. ZANDSTRAAT - De Straete, 14 uur bieden en jokeren. Schietingen 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, organisatie Soranus met 24 personen. Eerste en tweede hoge vogel en derde zij vogel: A. Pik kaart, eerste zijvogel: J. Bos, So ranus, tweede zijvogel: P. Vette, vierde zij vogel: C. van de Dries, grootste aantal (6): J. Koens, vlie gende vogelprijs: P. Vette. Vol- gende schieting 1 februari. Kaartingen Oostburg - Hotel Du Commerce, wedstrijd laddercompetitie Oost- burgse Bridgeclub. Groep A: 1. Barendregt/Hermans, 2. Gernae- rt/Lako, 3. Backerra/Luteijn en Lalkens/Termote. Groep B: 1. echtpaar De Badts en Christiaan- sen/Pielaet, 3. Legrand/Plas- schaert, 4. Langedijk/De Ruijter. Koersbal Clinge - Malpertuus, organisatie ANBO. Mat 1: 1. E. Blommaert/O. Rombout, 2. mevrouw De Groene/ C. Bertram. Mat 2: 1. mevrouw Rooden/P. van Broeck, 2. me vrouw Van Vlierberghe/J. Boon- jnan. Mat 3: 1. mevrouw De Vos/ R. de Block, 2. mevrouw Ras/L. Kegels. Van onze verslaggever Sluis - Muziekgezelschap Apollo uit Sluis en muziekvereniging De Zeegalm uit Knokke geven zaterdag 29 januari een winter concert in Het Zoute Vestje in Sluis. Het concert bestaat uit werken van onder anderen W. Laseroms, John Darling en Roland Cardon. Na afloop van het concert is er gelegenheid tot dans op de mu ziek van Night Flyer. Aanvang 20.00 uur. Van onze verslaggever Hulst - Het arbeidsbureau in Hulst wil dit jaar 315 werk zoekenden uit Hulst en Hon tenisse aan een baan helpen. Om dat doel te halen moeten er in de loop van dit jaar 515 vactures beschikbaar komen. Mevrouw S. Verburg, directeur arbeidsbureau rayon Zeeuws- Vlaanderen, zei dat gisteren tij dens de heropening van het ver bouwde arbeidsbureau in Hulst. Dat is gevestigd in het monu mentale 's Landhuis in de Steenstraat. Achter de histori sche gevel heeft de afgelopen maanden een grondige verbou wing plaatsgevonden en dat heeft geresulteerd in een mo dern onderkomen. Dat het economisch wat minder gaat is ook bij de arbeidsbu reaus te merken. Volgens me vrouw Verburg stonden er vorig jaar 28 procent meer mensen bij de drie Zeeuws-Vlaamse bu reaus ingeschreven dan het jaar daarvoor. Gemiddeld zijn er twee werkzoekenden voor één vacature. Volgens mevrouw Verburg moe ten de vraag en het aanbod beter op elkaar afgestemd wor den. Het arbeidsbureay ziet zich daarbij als de ideale partner bij bemiddeling, scholing en infor matieverstrekking. De officiële openingshandeling, waarbij tientallen vertegen woordigers uit het bedrijfsle ven, overheid en onderwijs aan wezig waren, werd gisteren ver richt door mevrouw J. Boogerd- Quaak, voorzitter van het Re gionaal Bestuur Arbeidsvoor ziening Zeeland. Zij onthulde een bord dat de filosofie van het arbeidsbureau in twee krachtige zinnen ken schetst: 'Kwaliteit als inzet. Presentatie als middel'. Genodigden heffen het glas na de heropening van het ver bouwde arbeidsbureau in Hulst. FOTO WIM KOOYMAN

de Stem | 1994 | | pagina 19