Start competitie tafeltennis Haarhuis haalt het niet HW'24 ontmoet Terheijden premie :ering. Laatste Nederlander in Melbourne door Ivan Lendl geëlimineerd *85 is stem SPORT ZEELAND BB RS tis offerte. Interessante strijd verwacht in hoogste klasse 'Zondag gaat het spoken tijdens Terneuzen-SluiskiF KNVB-Z0NDAGV0ETBAL Klapper Favoriet Ma verkoopt wonderdrank BRIDGERUBRIEK SPORTNIEUWS KORT I 1994 ZATERDAG 22 JANUARI 1994 fPUKER 57 fel. 09-32-3 667 38 43 Koosendaal-Essen-Antwerpen ildens voordeliger is.' de garantie dat u uitstekende ize diagnose bevestigt? Vul daar- kan door de week tot 21.00 uur rdagtot 13.00 uur. 085-249249 B)/A\ ?n je iemand. ,nze tafeltennismedewerker geuzen - Als het Zeeuwse jjngstafeltennis maandag 'jjauari aan een nieuw sei- begint belooft met name Jjirijd in de hoogste klasse -interessante te worden, 'janvartkelijk uit de lande- :,e competitie gedegradeer- ;eams van SAR 1 en MZ 2 jden afgelopen maand ver- id met het bericht dat hun Jradatie door terugtrek- van andere teams onge- Jjn werd gemaakt. Hier af blijven zes min of meer elkaar opgewassen ijs in de kampioensklasse jtcide Zeeuws-Vlaamse verte- «oordigers, naast Effect 1 isde het gepromoveerde SAR in de hoogste klasse terug, -«en dit seizoen louter te ma p-met tegenstand uit Middel- jg De hoofdstedelijke vereni gen 't Zand en MZ komen je met twee teams aan de ut. Effect en SAR beginnen het seizoen evenwel zonder hooggespannen verwachtingen. Voor beide teams staat handha ving voorop. Het Terneuzense Effect beëin digde het vorige seizoen met een plaats in de middenmoot en hoopt deze positie ook nu te bereiken. Dat wordt geen een voudige opgave voor de Terneu- zenaren, niet alleen omdat de krachtsverschillen dit seizoen kleiner lijken te zijn geworden. Peter Francke en Frank Bracke missen vooralsnog bovendien routinier Ronnie de Jong, die geblesseerde aan de kant moet blijven. Rekening moet worden gehouden met de mogelijkheid dat De Jong hierdoor het gehele seizoen aan zich voorbij moet laten gaan. Met de hierdoor noodzakelijke wekelijkse inval ler kan dat Effect de nodige punten schelen. SAR 2 mikt in eerste instantie eveneens op behoud van de plaats in de kampioensklasse. Het Kloosterse viermansteam re kent daarbij vooral op Dennis Verdurmen, van wie na zijn Zeeuwse titel in de D-klasse ook in competitieverband veel winst punten verwacht worden. Ten einde het kampioenschap veilig te stellen wordt Verdurmen in de wedstrijden tegen de mede-de gradatiekandidaten bijgestaan door de geroutineerde Joop Maas, die tegen deze ploegen ook de nodige punten kan bij dragen. Alexander van Gemst en Michel Schelfhout wisselen el kaar in deze wedstrijden af. De Zeeuws-Vlaamse vertegen woordiging in de tweede klasse groeide uit tot vier teams. St.- Aloysius 1 uit Graauw en Effect 2 uit Terneuzen gelden als de sterkste ploegen van dit viertal. Voor St.-Aloysius moet daarbij worden aangetekend dat die kwalificatie hoofdzakelijk is ge baseerd op de toegevoegde waarde van Jo Bogaert. Indien aanwezig is Bogaert vrijwel zon der uitzondering goed voor drie punten en een frequent meespe lende Bogaert kan de Graauwse ploeg dus naar een hoge positie op de ranglijst tillen. De hoofd macht van de club uit Graauw wordt verder gevormd door de broers Jan en Wim van Acker en Audrey van Damme, die vorig seizoen haar debuut bij de senio ren maakte. Effect 2 vormt met het ver trouwde kwartet Francois Baert, Arie de Bruyne, Fons Sanders en Arjen Hageman de laatste sei zoenen een hecht geheel. Vrij moeiteloos eindigden de Terneu- zenaren vorig seizoen dan ook op een uitstekende derde plaats. Afgaande op de sterkte van de huidige competitie mag van Ef fect 2 ook nu een hoge klassering worden verwacht. Met het kampioenschap in de derde klasse heroverde Reynaert 1 vorig seizoen het tweedeklas serschap. In deze hogere klasse zal de Hulster formatie eveneens terdege rekening gehouden moe ten worden. Rob Pietersz en Huub de Maat beschikken ook voor dit niveau over de nodige ervaring. In hun streven tot overleven worden Pietersz en De Maat geassisteerd door de jonge ren Davy van de Walle en Franklin van Wolffelaar. ONS 1 completeert het Zeeuws- Vlaamse kwartet. De Oostbur gers zagen zich ondanks hun degradatie opnieuw een plaats in de tweede klasse toebedeeld, maar behoort toch tot de voor naamste kandidaten voor degra datie. Net als in de vorige com petitie zal kopman Jacky Aers voor het merendeel van de pun ten moeten zorgen. Voor Ben Sanders en Roman Lecluyse geldt de opdracht daar zoveel mogelijk punten aan toe te voe gen. De strijd om het kampioenschap in de derde klasse lijkt te gaan tussen SAR 3 en STV 1. Met de gevaarlijke Sjako Beekman in de ploeg is Effect 3 een niet te onderschatten outsider, maar de vrees is toch dat de Terneuzense ploeg uiteindelijk iets tekort komt. RDT 1 uit Lamswaarde strijdt met de promovendi Rey naert 2 en het Westdorpse Den Dijk 1 om het ontlopen van de degradatieplaatsen. In de vierde klasse worden de kampioenschappen verwacht voor ONA 2 en Effect 4, terwijl STV 3 uit Sas van Gent als de te kloppen favoriet in de vijfde klasse aan de start verschijnt. lelbourne - Zijn tweede optreden op het centre-court aj Flinders Park is Paul Haarhuis iets beter bevallen iade eerste kennismaking, vier jaar geleden. Iets, maar iet veel. in de eerste ronde tegen bs Becker, werd hij in record- ®po afgedroogd door de Duit- i die hem niet meer dan vier mes gunde. Gisteren kon hij er ina afloop van de partij in de ide ronde tegen Ivan Lendl iliswaar op beroepen dat hij ({een set gewonnen had, maar ad er volgens hemzelf ook ie! ingezeten. Het werd 4-6 6-2 ■1 en 6-4 voor de tot Ameri- genaturaliseerde Tsjech, pwie, ondanks het gegeven dat ip 7 maart 34 jaar oud wordt inmiddels vader van vier ichters is, nog maar weinig st lijkt te zitten. fethet afscheid van Haarhuis is Svoor de editie van 1994 ge- ian met de Nederlandse in- teng in Melbourne. Althans, in enkelspelen. In het dubbel- (1 heeft Haarhuis, samen met j« maatje Jacco Eltingh nog a naam hoog te houden: die in wereldkampioen. «wel de Eindhovenaar na af- »p zelf van mening was dat er iet meer in had gezeten tegen ndl, waren vele toeschouwers tn andere mening toegedaan. Mat Haarhuis de eerste set d gewonnen, had Lendl hem n volgende uur weliswaar alle leken van de baan laten zien. «ar juist tegen het einde van i wedstrijd was Haarhuis sterk in het terugkomen. Hij kreeg bdelijk wat meer grip op de van Lendl, maakte juist *n, in tegenstelling tot in set to en drie, bijna geen fouten w en had zowaar de opslag ®zijn opponent eindelijk weer ras een keer gebroken. Niet dat dat een voorsprong opgele- si had, want op het moment de doorbraak stond hij al W4-2 achter, maar toch... Er weer wat hoop in de harten B de allengs stiller wordende 'pporters geslopen. Zou het Btochnog...? «dus. Op 4-5 en 40-30 produ ce Haarhuis een dubbele deuce in plaats van 5-5. De j-gende netbal betekende het ■®e matchpoint voor Lendl, ie zelf de volgende fout zou waardoor het opnieuw ®e werd. Het was slechts uit- ,E' van executie, want de twee "Sjende missers betekenden het Me van Haarhuis' aspiraties; tietbal, en de laatste over de ®erlijn uitgeslagen. Game, match, over en sluiten. Belo- 8 voor twee gewonnen par- Pi m het eerste Grand Slam- ,°°i van het nieuwe jaar: slordige 23.000 gulden. «heb gedaan wat ik moest aldus een niet gefrus- EErae, niet boze, en maar am- teleurgestelde Haarhuis, dat was niet genoeg. Wil ';an hem winnen, dan zal je ustant zijn backhand moeten iven bestoken, maar juist ïjf^had hij vandaag zo veel s® hij sloeg ze zó diep. En ga ,",aarforehand, dan komen dus écht hard terug. Daar 1815 je je soms in, zo hard als 1 ze kan slaan. Ik heb mis- Cash geopereerd - Pat Cash heeft ^Melbourne een hernia- Peratie ondergaan. De 'rionge Wimbledon-kam- Poen van 1987 liep de rug- «ure op tijdens het toer- nuan" Adelaide' be§in ia" Boeterfr Z6S weken plat de !^gen. Daarna zal drie™ j3tie nog zeker ™le maanden Ben. i beslag ne- schien wel te veel ballen over de achterlijn geslagen, maar dat komt ook, omdat je tegen hem per se voor de lengte moet gaan. Als je dat niet lukt en je laat ze voor hem stuiten, dan wordt je links en rechts weggeslagen. Het is nog steeds zijn klasse dat hij zo kan winnen." Na afloop had Haarhuis met Lendl nog wat nagekeuveld over de partij. „Nee, geen gewoonte", aldus Haarhuis, „maar het kwam nu toevallig zo uit, omdat we naast elkaar stonden te stret chen na de partij. Hij begon over de scheidsrechter, dat hij die abominabel slecht vond. Dat klopte, want die man heeft zeker twintig fouten gemaakt, al ver deelde hij ze wel netjes. Maar het blijft irritant en het leidt af." De partij werd 'indoor' gespeeld. Om tien voor elf 's morgens, toen Lendl en Haarhuis al klaar ston den om in te gaan slaan, trok er plots een regenbuitje over Flin ders Park. Toernooi-referee Peter Bellenger besloot om het enorme schuifdak te laten slui ten, hetgeen twintig minuten duurt. Toen het dak dicht was, was het buiten weer droog, maar de reglementen zeggen dat als het dak aan het begin van de partij dicht is, het tot het eind gesloten moet blijven. Niet dat het volgens Haarhuis ook maar iets uitgemaakt had. „Welnee, en al zou dat zo zijn, dan telt het toch voor allebei. Volgens mij maakt het helemaal niets uit." Waar Lendl zich bij aansloot, al verkondigde die na afloop nog maals dat het electronisch lij- nenbewakingssysteem, waarmee in Melbourne vooralsnog alleen op baan twee geëxperimenteerd wordt, wat hem betreft niet snel genoeg ingevoerd kan worden. „Hadden ze tien jaar geleden uit moeten vinden", aldus Lendl, „het had mij in ieder geval een heleboel frustraties bespaard. Er werden vandaag fouten gemaakt van tien, twintig centimeter, de ballen kwamen nog niet eens in de buurt van de lijn. Op die momenten sta je jezelf alleen maar af te vragen hoever je een bal nou eigenlijk voor de lijn moet slaan voordat hij goed ge teld wordt. Dat is om gek van te worden. Laten ze dat systeem zo snel mogelijk invoeren, nog lie ver gisteren dan vandaag...." UITSLAGEN Mannen enkelspel: tweede ronde: Washington (VSt) - Tsjerkasov (Rus) 6-4 2-6 6-2 3-6 6-2; derde ronde: Lendl (VSt/15) - Haarhuis (Ned) 4-6 6-2 6-2 6-4. Gustafsson (Zwe/10) - Renzenbrink (Dui) 6-2 6-2 6-2, Stafford (Aus) - Rosset (Zwi/11) 3-6 6-2 6-2 6-1, Sampras (VSt/1) - Simian (Fra) 7-5 6-1 1-6 6-4. Mannen dubbelspel, tweede ron de: Nijssen/Suk (Ned/Tsj) - Den- man/Doyle (VSt) 6-7 6-4 13-11. Vrouwen enkelspel: tweede ronde: Magdalena Maleeva (Bul/14) - Sawamatsu (Jap) 6-2 6-4; derde ronde: Graf (Dui/1) - Rittner (Dui) 6-2 6-4, Rubin (VSt) - Rad ford (Aus) 6-3 7-6, Martinez (Spa/3) - Frazier (VSt) 6-3 6-0, Testud (Fra) - Sukova (Tsj/13) 6-4 6-3, Mary-Joe Fernandez (VSt/6) - Kuhlman (Dui) 6-4 6-1, Daven port (VSt/16) - Makarova (Rus) 6-1 6-2. Ballenjongens wrijven het centre-court van Flinders Park droog voor de partij tussen Haarhuis en Lendl. FOTO ANP Van onze sportmedewerker Axel - Een enkele ploeg kwam in het regionale KN- VB-voetbal afgelopen zondag al binnen de lijnen. De grote groep volgt in het komende weekeinde met speciale aan dacht voor HW'24-Terheij- den in de tweede klasse en de 'beladen' derby Terneuzen- Sluiskil in de vierde klasse H. Een klasse waarin Vogel- waarde-STEEN, Axel-CIinge, Philippine-Koewacht en Hoofdplaat-Luctor'88 even eens interessant zijn. Eersteklasser Goes liep afgelo pen zondag door de 5-0-zege tegen Margriet drie punten van de naaste concurrentie weg. Goes proefde dus al van de com petitie. Gastheer VES'35, waar de mannen van Ron Schrier naar toe moeten, nog niet. Wat dat betreft een voordeeltje voor de Goesenaren. Dat moet de basis vormen voor opnieuw een zege. Want die ligt mede gezien de rangschikking in de lijn der ver wachting. Tweedeklasser HW'24 heeft eveneens goede promotiekansen. Zij het dat het ene puntje voor sprong gauw teniet kan gaan. Jan Leendertse weet dat maar al te goed. „Aangezien we voor de hoofdprijs de slag aangaan, moeten we zondag winnen. Ter heijden moet door ons te pakken zijn. Zelfs als we moeite hebben om het ritme terug te vinden," aldus de Hulstenaar. Jurjen Zwiers en Jean-Paul de Keyzer zijn nog altijd geblesseerd. Doel man in de formatie van trainer Paul Telussa wordt dus opnieuw Carlo de Deckere. Wie de plaats van Zwiers in zal nemen, wist Leendertse nog niet. Leendertse: „De groep is groot, dus moge lijkheden zat." Dat HW'24 fa voriet is voor de zege staat bui ten kijf. Zeker als deze ploeg iets meer van de vele scoringsmoge- lijkheden die het zich schept weet te benutten. Derdeklasser Breskens pakte de draad op tegen RCS en speelde met 2-2 gelijk. Een goed resul taat. Patrijzen is de volgende tegenstander. Een gastheer die de punten hard nodig heeft. Breskens heeft die befaamde en beruchte hoek inmiddels verla ten en staat riant in de midden moot. Winst brengt Breskens naar de subtop en daardoor neemt het tevens afstand van Patrijzen. Het duel valt onder de noemer 'vierpuntenduel', met goede winstkansen voor de equipe van trainer Bert Pentury. Terneuzen-Sluiskil is de klapper van de week. Niet alleen omdat het een derby betreft, maar te vens omdat het een slag is tussen de 'Van der Hooftjes'. Eddy is trainer bij Sluiskil, met broer Peter als teamleider en Paul als speler. Hanne is als trainer en 'redder' bij Terneuzen binnenge haald als opvolger van de weg gestuurde George de Block. Dit alles om Terneuzen omhoog te stuwen. Sluiskil staat goed, maar heeft duidelijk zorgen met vier man geschorst. Jean-Paul Hubregsen voor drie duels, Wilco Braafhart, Adrie Meyer en Gerrie de Bruij- ne allen voor één wedstrijd. Drie verdedigers en een verdedigende middenvelder. Een fikse aderla ting, die onder andere opgevuld wordt door het terughalen van oud-gedienden als Benny Boer- jan en Paul van Kouteren. Een signaal dat de derby leeft bij de Sluiskillenaren. „Die wedstrijd leeft enorm. We zullen er staan. Het wordt een echte match," stelt Marcel Me ijer, aanvaller bij Sluiskil en ex-Terneuzenaar. Pascal de Rid der, samen met broer een aan voerder Michel basispeler bij de rood-zwarten, heeft ongeveer dezelfde gedachte. „Het gaat spoken in Terneuzen," zegt hij. Waarom? „Omdat het een kraker is en we voor een peridodetitel gaan. We moeten winnen om dat te bereiken," licht hij toe. Ten- reuzen wil dat doen via aanval lender voetbal dan voorheen. „Met dezelfde mensen, maar an ders geposteerd," meldt Pascal de Ridder, die terugkeerde na een operatief ingrijpen in zijn voet. In dezelfde klasse is Axel-CIinge een duel waarin Axel als favoriet start. „Normaal moeten we dat waar kunnen maken", stelt Gino Peking (rtr) - China's wondercoach Ma Jungren heeft opnieuw voor nieuws gezorgd. Na zijn onthulling over samenzweringen tegen zijn succesvolle loopstersploeg, bekend onder de bijnaam 'Familie Ma', heeft hij zijn toverdrank verkocht aan een fabriek van voedingsmid delen. De Chinese firma Guangdong Jinr betaalde 2,2 miljoen gulden voor de formule van de drank, die gedurende twintig jaar door Ma is ontwikkeld onder de naam: 'Het geheim tot innerlijke kracht van het leven.' „De vloeistof is geschikt voor de lichamelijke behoeften van de gewone Chinees," aldus Ma. Jinr fabriceert melkprodukten en babyvoeding. Het contract met Ma is het hoogste dat ooit in China werd gesloten met een individuele burger. Ma verklaarde al het geld te besteden aan de bouw van een nieuw trainingscentrum. De firma besloot Ma nog eens een extra bedrag van 125.000 gulden te schenken voor de verbetering van de leefomstandigheden van zijn atletes. van de Broeke, die terugkeerde van een knie-operatie. Vraagte kens bij Axel zijn verder het meespelen van Menno van Gremberghe, Ko de Jonge, Ro nald de Visser en Patrick Dan- ckaert. Malaise dus. Bij Clinge is het niet veel beter. Zij het dat, ten opzichte van vorige week, Pascal Delforge er terug bij zal zijn en dat Jurgen de Block en Boudewijn van Craenenbroeck mogelijk even eens hun rentree zullen maken. Philippine-Koewacht is een duel waarin Ritchie Bosma van de thuisclub toe mag kijken. Verde digend een aderlating. Deson danks oogt dit duel als een open gevecht. Hoofdplaat-Luctor'88 is een strijd die de gastheren naar zich toe moeten kunnen trekken. Iets dat Corn Boys mo gelijk eveneens kan bij mede-ro de lantaarndrager Walcheren. Vogelwaarde-STEEN is een top per in deze klasse. STEEN leidt en Vogelwaarde wil naar de top toe. Trainer Ad Roovers wil uit de 12 duels die hem resten, 17 punten pakken. „Lukt dat, dan zijn we dik kampioen," zegt hij. Tegen wie hij de nog te verspelen zeven punten kwijt raakt, maakt hem niet uit. „Van belang is rust in de ploeg houden. We zijn soms wat te ontstuimig," aldus Roovers, die mogelijk voor doel man Patrick Vonk en voor Wilf- ried van Waterschoot een ver vanger in moet zetten. Vonk is geblesseerd en Van Waterschoot keert zondagmorgen van een wintersportvakantie terug. PROGRAMMA Eerste klasse E: RKTW-JVC'31, Gemert-Margriet, VES'35-Goes, UDI'19-De Valk, Middelburg- Rood Wit, Volharding-DBS. Tweede klasse B: DESK-VOAB, MOC17-WSC, HW'24-Terheij- den, SVSSS-NOAD, TAC/BWB- DOSKO, Roosendaal-Taxandria. Derde klasse D: Moerse Boys- Zundert, Patrijzen-Breskens, Al- liance-Unitas'30, Boeimeer-Vir- tus, Internos-Steenbergen, SC Gastel-RCS. Vierde klasse H: Vogelwaarde- STEEN, Walcheren-Corn Boys, Axel-CIinge, Terneuzen-Sluiskil, Philippine-Koewacht, Hoofd plaat-Luctor'88. Vorig weekeinde wa ren er weer verschil lende bridge-activi- teiten die de aandacht trok ken. In Utrecht werd het laat ste weekeinde van de landelij ke vrouwen-parencompetitie afgewerkt. Uit onze regio pro moveerden de dames Bielars - Verheyen en Snepvangers - v.d. Ven naar de hoogste afde ling; een opvallend goede prestatie. Afgelopen zaterdag werd in Prinsenbeek het druk bezochte Hert-toernooi ge houden en zondags was in Oosterhout de niet minder drukke Mooie Keetje-drive. Daar viel spel 20 van de twee de zitting op; voor het leesge mak hier een kwart slag ge draaid. Door Ruud van den Bergh O gever Allen kw. A 1062 r A52 74 A964 H B 9 V10973 A95 72 8 N H B 8 6 4 W O 1063 2 Z V83 V7 543 - H V B 8 HB105 Zuid opende ISch; West paste en Noord bood 3Sch, dat Zuid verhoogde naar 4Sch. Met zijn drieëneenhalve slag doubleer de West. Uitkomst was harte naas, die Zuid troefde. Een ruiten ging naar het aas en Zuid troefde nog een harten. Schoppenvijf ging naar de boer, door West gedoken, maar dat hielp hem op dat moment niet. Met schoppenze ven werd een derde harten getroefd. Nu volgde schoppen vrouw, door West nogmaals gedoken. Ruitenheer werd geïncasseerd, maar ruiten vrouw werd door West met de tien getroefd. Dit was het vijf- kaarts eindspel met West aan slag en Zuid was pas één slag kwijt: tract zou alsnog down zijn ge gaan als in Oost op de zeven van Noord de acht was gelegd. Zuid komt dan aan slag, mag ruitenboer maken, maar moet dan van klaver heer-boer af spelen, zodat OW nog twee slagen kunnen maken. Maar in Oost werd de vrouw gelegd en nu maakte Zuid zijn contract door nog een klaverslag af te geven. Mooie Keetje Piet Borst uit Den Haag. een raskaarter die al veel toer nooien won, trok in Ooster hout aan het langste eind. Hij fluisterde een juweeltje in, dat hij onlangs speelde en waaruit blijkt dat je met 4Sch beter scoort dan met 5Rui als je maar tien slagen weet te ma ken: H87 A843 A 10965 H B32 H V 9 7 2 ♦76432 N W O Z V10 5 B 10 5 2 HVB B 108 A964 6 8 743 AV95 H V 10 - 72 A *- - A964 N W O Z - H8 - V83 - B H B 10 5 Schoppenaas werd gespeeld, waarop Oost een harten en Zuid een klaver wegdeed. Nu volgde klavervier en het con- Het contract was 4Sch voor Zuid en Borst legde uit hoe hij aan tien slagen wist te komen. Uitkomst was ruitendrie voor het aas, gevolgd door harte naas en een ingetroefde har ten. De vierde slag werd met klaverheer gemaakt en er volgde weer een ingetroefde harten. Op klaveraas ging uit Noord een ruiten weg en kla vernegen werd in Noord ge troefd met de zeven. Nog een ingetroefde harten zorgde voor de achtste slag, waarna klavervrouw met schoppen heer werd getroefd en schop penaas voor de tiende slag zorgde. Met zo'n spel laat Borst zien dat het in 4Sch om tien slagen gaat. Agenda: 29 januari: Vroege Voorjaarsdrive BC Zevenbergen, C. v.d. Burg 01680-24994. Smit verrast VV Dow 2 Terneuzen - De koploper in de derde klasse van de Terneuzense zaalvoetbalcompetitie, Ron's Fashion, moest afgelopen week alle zeilen bijzetten om de winst te kunnen pakken tegen ABN-AM- RO. Met nipte cijfers (4-5) bleef de koploper aan de positieve kant van de score en blijft daardoor riant leider. In deze klasse verraste het laaggeklasseerde Smit via een 3-2-overwinning W Dow 2. In de vierde klasse ging titelkandidaat Melk Bier gedeeltelijk in de fout. Tegen Atoom Boys kwam de nummer twee in de rangschikking niet verder dan 3-3. Atoom Boys trekt daarmee de opwaartse lijn door van de laatste weken. Aanvankelijk leek die ploeg met een plaats in de onderste regionen genoegen te moeten nemen, maar door zeven punten uit de laatste vijf wedstrijden te pakken heeft dit team zich losgemaakt van de onderste plaatsen. Attractief en doelpuntrijk was het duel Sporting'88 4-Instuif, dat in 9-7 eindigde. Gemeente 2 versloeg met 4-2 Maas 2. STANDEN Derde klasse: Ron's Fashion 12-22, Qutility 12-16, Witte/Boussen/De Bruin 12-15, VV Dow 2 12-14, W Crunchtime 12-12, Sporting'88 3 12-10, ABN-AMRO 12-9, VV Dow 3 12-8, Smit 12-8, Beldo'79 12-6. Vierde klasse: W Dow 4 11-20, Melk Bier 12-18, Sporting'88 4 12-17, Maas 2 12-15, Gemeente 2 12-13, Atoom Boys 12-9, Instuif 12-9, W De Zwaantjes 4 10-5, Plantenmarkt 11-5, W Terneuzen 2 11-3. De Rijnvaart slaat in slotfase toe Sas van Gent - Aan de kop van de ranglijst in de zaalvoetbalcom petitie in het rayon Sas van Gent veranderde er nauwelijks iets. Koploper De Rijnvaart won met overtuigende cijfers (7-2) - al kwam die aftekening pas in de laatste tien minuten tot stand - van ADEG. W 't Polderken klopte met voor zich sprekende 1-9-cijfers Oudt Sas/Micky's. De andere titelkandidaat, De Spet ters, kwam niet in actie en zakte daardoor naar de derde plaats. Philippine 2 nam in de tweede helft afstand van Marinet (8-4) en Cerestar was te sterk voor De Tukker: 5-3. 't Brouwershuisje won maar nipt van IZV 3. Dat had IZV 3 te danken aan een uitstekende doelman, die vrijwel alles uit zijn doel ranselde, 't Bouwershuiskje kwam op voorsprong door Han Stevens, maar Carlo Saman bracht bij één van de schaarse counters de stand in evenwicht. Frank Ingels bezorgde 't Brouwershuisje kort voor tijd de zege. STAND De Rijnvaart 12-21, W 't Polderken 11-20, De Spetters 11-19, 't Brouwers huisje 12-16, Cerestar 12-12, ADEG 12-10, IZV 3 12-10, Philippine 2 10-9, Oudt Sas/Micky's 12-6, De Tukker 12-2, Marinet 12-1. Van Belzen blijft trainer Robur Goes - Jos van Belzen zal ook in het volgende seizoen de trainingen verzorgen van afdelingseersteklasser Robur uit Goes. Zowel bij het bestuur als de spelersgroep was de duidelijke wens aanwezig om met Van Belzen verder te gaan. Jos van Belzen, eerder trainer van SSV'65 uit Goes, volgde eind september vorig jaar Johan Bruins op, die toen plotseling ontslag nam bij Robur. Voetbalpromotiedag Robur Goes - De voetbalvereniging Robur uit Goes houdt zaterdag 29 januari een voetbalpromotiedag voor spelers en speelsters van 6 tot en met 15 jaar. Deze voetbalhappening wordt gehouden op het derde veld van het sportpark Het Schenge te Goes onder leiding van Jan van Loon, de trainer yan de KNVB afdeling Zeeland. Ieder geïnteresseerde is welkom op deze instuif, al is die vooral bedoeld voor diegenen die wel interesse hebben in voetbal maar nog geen lid zijn van een vereniging. Bij slecht weer wordt de instuif gehouden in de sportzaal De Poel aan de Van Hertumweg in Goes-Zuid. Het programma die dag ziet er als volgt uit: 14.00 uur: ontvangst deelnemers van 6 tot 10 jaar in het clubgebouw en groepsindeling; 14.30 uur: aanvang training door Jan van Loon; 15.30 uur: einde training en verfrissing in kantine Robur; 15.00 uur: ontvangst deelnemers van 11 tot en met 15 jaar in het clubgebouw en groepsindeling; 15.30 uur: training; 16.30 uur: einde training en verfrissing in kantine.

de Stem | 1994 | | pagina 13