TVM verder dan concurrentie 2 Elting TU WE LIERSHUIS x£B£L The Architects of Time DE STEM Oranje niet naar Limburg en Griekenland Matt Busby overleden 'Orlando wordt gemeden als de pest5 DDR-topsporters bewust in gevaar gebracht UITSLAGEN STANDEN Nauwere samenwerking tussen wielerploegen Priem en Koersen Haarhuis enig c Rooks wil naar VS voor hoogtestage SPORTNIEUWS kort BADMINTON BASKETBAL SCHAKEN VOETBAL VOLLEYBAL BILJARTEN WIELRENNEN GOLF KUNSTRIJDEN ZAALHANDBAL H( s-Heerenhoek - De biljartvereni renhoek houdt van zaterdag 22 to kampioenschap vijfde klasse ban «leren en De Bevelanden. Café ormt in beide weekeinden, onde Ind JUWELIERS - DIAMANTAIRS - BEËDIGD JJgfJl TAXATEUR t/arendstraat 20 oosterhout telefoon 01620-60129 i - - -I. - WÊÊÊKÊKKBBSÊÊÊÊ& Door Henk Mees Schiphol - De voetballers van het Nederlands elftal komen op 16 februari niet naar Ven- lo voor een benefietduel ten bate van de slachtoffers van de watersnoodramp. Met de helft van hun premie voor de voetbalinterland Tunesië - Nederland van afgelopen woensdag (2-2) dragen ze wel een steentje bij. De zestien spelers laten elk tweeduizend gulden overmaken, een to taalbedrag van 32.000 gulden dus. De gage voor de interland be draagt vierduizend gulden. De andere helft daarvan wordt rechtstreeks afgedragen aan het contractspelersfonds. Door stor tingen in dat spaarfonds van de spelersvakbond (WCS) - tot maximaal 50 procent - kunnen profvoetballers directe belas tingheffing ontlopen. De rest wordt doorgaans in de vorm van een contante uitkering overge maakt, maar komt nu ten goede aan de actie in Limburg. Jan Wouters vroeg daartoe in het vliegtuig toestemming aan de overige spelers. „Als spelers groep vonden we toch dat we iets moesten doen voor de slachtoffers. Vandaar dit ge baar," zei Wouters, die niet wil de zeggen van wie het initiatief was gekomen. Het schrappen van de benefiet- wedstrijd in Venlo was aanlei ding voor het initiatief van Oranje. De KNVB besloot giste ren af te zien van het duel. „We hebben geen enkel argument op basis waarvan wij spelers van buitenlandse clubs voor deze wedstrijd kunnen opeisen. Dat zou de druk op de spelers van Nederlandse clubs nog groter maken, terwijl we al signalen krijgen van de clubs om hun spelers in februari te ontzien," verklaarde Jan Huijbregts, de manager technische zaken bij de KNVB. Bondscoach Dick Advocaat drong evenmin aan op een wed strijd voor Oranje in februari. Daarom werd de aanbieding voor een interland in Grieken land op 16 februari afgewezen. „Half februari is de Europa Cup al dichtbij voor Ajax, Barcelona en Inter. Een week tevoren wordt in Nederland op woens dag om de beker gespeeld. Ik denk dat het beter is in deze fase nog even kalm aan te doen met de spelers, ook al om de relatie met de clubs goed te houden," aldus Advocaat. Oranje zet de voorbereiding op het WK in de Verenigde Staten nu op 23 maart voort. In Glas gow wordt dan tegen Schotland gespeeld. Vervolgens wachten confrontaties met Ierland (20 april in Tilburg), opnieuw Schotland (25 of 28 mei in Utrecht), Zwitserland (1 juni in Eindhoven) en Canada (12 juni in Toronto). Na het 2-2 gelijke spel in Tune sië is Advocaat van plan op dezelfde toer verder te gaan met Oranje. Ruim voor het duel met Schotland staat eerst nog wel een gesprek met Ruud Gullit gepland. Gullit bedankte vorig jaar omdat hij onder Advocaat niet langer rechtsbuiten wilde spelen in Oranje. „Gullit zou ook in het centrum van de aanval kunnen spelen. Voor die posities hebben we Ronald de Boer, Den nis Bergkamp, Gulllit mischien, Van Basten als hij fit wordt, Gillhaus en Bosman," zei Advo caat. Vooralsnog richt hij zich voor de toekomst op het duo De Boer (23)-Bergkamp (24). „Ik heb er veel vertrouwen in dat die twee een sterke combinatie worden als ze veel samen kunnen spelen. In Tunesië heeft Ronald de Boer niet sterk gespeeld. Hij heeft in de eerste helft de centrale verde digers te veel mogelijkheden ge laten om op te komen. Maar zijn steekpassjes, zijn combinatiever mogen en balvastheid zijn goed. Hij zou alleen wat meer moeten scoren. Dat is ons probleem. We scoren genoeg, dat is in de kwa lificatiewedstrijden wel 'geble ken. Maar we zijn te zeer afhan kelijk van de weinige mensen die scoren: Bergkamp, Rijkaard en Koeman." Aan de speelwijze van Oranje wil Advocaat de komende maan den niet meer tornen. „Deze ma nier van spelen, met drie man achterin en twee echte vleugel spelers, is de beste voor het Ne derlands elftal. Dat is op het EK van 1992 onder Michels al geble ken. Het gaat er nu nog om op enkele posities, zoals rechts ach terin, sterker te worden." Van onze verslaggever Jacques Eestermans Geertruidenberg - De problematiek rond de doorstro ming van Nederlandse amateurs naar de beroepswiel renners staat deze week centraal bij de presentaties van de profformaties. Peter Post maakte dinsdag in Gilze bekend dat hij en Jan Raas het plan hebben opgevat om een nieuwe amateurploeg in het za del te helpen, waarin jonge ta lenten naar de inzichten van beide sportdirecteuren zullen worden opgeleid door ex-profs. Cees Priem is al een stapje ver der. 'Tijdens de voorstelling van zijn TVM/Bison-team deed hij gisteren in Fort Gertrudis in Geertruidenberg uit de doeken dat de reeds bestaande samen werking met de amateurploeg van Egbert Koersen (Koga Miya- ta) wordt uitgebouwd en geïn tensiveerd. Bij de nieuwe opzet is ook de Stichting Cardiosport betrok ken. Cardiosport is een in het Veldhovense Sint Joseph-zieken- huis gevestigd centrum voor toe- Van onze verslaggever Geertruidenberg - Steven Rooks denkt er over om na de voorjaarsklassiekers een maand op hoogtestage te gaan in de Verenigde Sta ten. De routinier, nieuw in de ploeg van Cees Priem, laat de Ronde van Spanje in elk geval schieten. „Ik wil presteren in de be langrijke eendagswedstrij- den en Theunisse bijstaan in de Tour. Daarom bouw ik na de klassiekers liever een rustperiode in dan direct in de Vuelta te stappen." De Noordhollander, die bin nenkort voor een achtdaag se stage naar Lanzarote ver trekt, ziet de Rocky Moun tains als ideaal voorberei dingsterrein voor de Tour. „Op twee- tot drieduizend meter hoogte trainen. Zoals Toni Rominger dat vorig jaar heeft gedaan." gepaste sportfysiologie, dat een onderzoeksprogramma heeft ontwikkeld voor het screenen van wielrenners naar gezondheid en fysieke capaciteiten als klim- en sprintvermogen. Voor het seizoen 1994 leverde Koersen al drie renners (Jeroen Blijlevens, Martin van Steen en Servais Knaven) aan Priem. De nauwere samenwerking behelst het scouten en screenen van jong talent om een dergelijke in stroom jaarlijks te garanderen. De scouting komt voor rekening van Koersen. In samenspraak met Priem gaat hij renners selec teren, die in zijn ogen in aan merking komen voor het onder zoeksprogramma van Car diosport. De screening door deze stichting moet een groep van zo'n tien renners opleveren. Zij zullen vervolgens gedurende drie jaar worden op- en begeleid. Dan moeten ze rijp zijn voor de overstap naar de profs. „En TVM heeft het eerste recht. Dat is de afspraak en dat lijkt me ook logisch," aldus Koersen. TVM draagt niet bij in de spon soring van de amateurploeg van Koersen, maar neemt wel een aantal specifieke kosten, zoals van de medische testen, voor zijn rekening. Over bedragen werd in Geertrui denberg echter niet gesproken, dus ook niet over het budget waarover Priem dit jaar be schikt. TVM-directeur Ad Bos: „Daar houden we niet van. Maar ik wil wel kwijt dat je voor minder dan vijf miljoen gulden niet de beschikking hebt over een ploeg als de onze." Het is de bedoeling van Bos om zeker nog tot eind 1995 als hoofdsponsor te fungeren. Maar een definitief besluit daarover neemt hij pas na de Tour. Cees Priem kondigde aan dat hij niet met vaste kopmannen zal gaan werken voor de eendags- wedstrijden. Voor elke koers maakt hij bekend wie de be schermde renners zullen zijn. „Op deze manier krijgen ook de jonge renners kansen om zich te profileren," motiveerde de Jeroen Blijlevens (links) en Martin van Steen, de twee Westbrabantse renners van TVM. Zeeuwse ploegleider zijn nieuwe werkwijze. Behalve in alle grote eendags- wedstrijden zal de formatie van Priem uitkomen in drie zware ronden: de Vuelta, de Ronde van Zwitserland en de Tour. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP Londen - Sir Matt Busby is gisteren op 84-jarige leeftijd overleden. Met Busby verloor het Britse voetbal een van zijn meest geliefde en succesvolle helden. Bijna vijftig jaar lang was hij verbonden met de triomfen en tragiek van Manchester Uni ted, dat in 1968 onder zijn leiding voor het eerst de Euro pa Cup voor landskampioenen naar Engeland bracht. De oorlog maakte een einde aan zijn spelerscarrière van Busby, die een maal in het Schotse elftal stond en speelde bij Manchester City en Liver pool. In oktober 1945 trok Manchester United hem als manager aan. Busby trof in die dagen Old Trafford in de solate toestand aan, zwaar ge havend door bombardemen ten. Met twee triomfen in het toernooi om de Engelse beker en vier tweede plaatsen in de competitie zette hij het elftal snel in de lift en kreeg de club ook de middelen binnen om het stadion op te knappen. Het landskampioenschap van 1952 was het begin van de succes story, gevolgd door nog vier landstitels. Op de terugreis van een Euro- pa-Cup-wedstrijd in Belgrado verongelukte het vliegtuig met spelers en begeleiders in 1958 op de luchthaven van Mün- chen. Van het elftal met een gemiddelde leeftijd van 21 jaar, kwamen er acht (allen jonger dan 23) om het leven. Busby werd zwaar gewond, vocht verbeten tegen de dood en keerde terug met een nieu we ploeg die twee keer kam pioen (1965 en 1967) werd en in 1968, tien jaar na de crash, de Europa Cup won. Bobby Charlton, een van de overle venden van 1958, stond daar bij model voor de herrijzenis van de club op het veld. Voor Busby was in 1969 zijn werk als manager voltooid en bleef hij de club trouw als algemeen manager en be stuurslid. In 1982 stopte hij daarmee. Busby kreeg toen de erefunctie van 'president'. Wedstrijden van Manchester United bleef hij trouw volgen tot hij enige tijd geleden ziek werd. De TVM/Bison-formatie voor 1994 ziet er als volgt uit: Maarten den Bakker (Ned), Jeroen Blijlevens (Ned), Johan Capiot (Bel), Bo Ham burger (Den), Rob Harmeling (Ned), Tristan Hoffman (Ned), Servais Knaven (Ned), Dag-Otto Lauritzen (Noo), Roland Meier (Zwi), Peter Meinert-Nielsen (Den), Robert Mil lar (Sch), Danny Nelissen (Ned), Steven Rooks (Ned), Jesper Skibby (Den), Martin van Steen (Ned), Scott Sunderland (Aus), Gert-Jan Theu nisse (Ned), Alain Vandenbossche (Bel), Bart Voskamp (Ned). Ploegleiding: Cees Priem, Guido van Calster. Nieuw zijn: Jeroen Blijlevens, Ser vais Knaven, Roland Meier, Steven Rooks, Martin van Steen. Vertrokken zijn: Eddy Schurer, Jo hn Talen, Gerrit de Vries, Ad Wijn- ands. VERVOLG VAN VOORPAGINA De spelers van het Nederlands elftal zullen volgens Schotting tijdens hun verblijf in Orlando nog het meest balen van de re gen. „Dat lijkt oer-Hollands, maar dit is andere regen," legt hij uit. „Elke dag tussen drie en vijf uur 's middags een ware tropische regenbui, een grijs loodrecht gordijn. Je kunt er de klok op gelijk zetten. De buien verzame len zich boven land en zodra de wolken de oceaan 'raken', ontla den die zich. Let op, warm wa ter, hè, totaal niet verfrissend." Schotting vindt dat de Belgen het veel verstandiger deden door hun WK-onderkomen aan de Golf van Mexico, dus aan de andere kustlijn van Florida, te plannen. „Daar is het in die periode bij zonder goed toeven, zeker voor een sportploeg. Het team van Tampa Bay reist van de golfkust voor de competitiewedstrijden american football bijvoorbeeld 's ochtends op de dag van het duel met Orlando naar die plaats en vliegt tegen de avond zo snel mogelijk weer terug. Terwijl voor andere duels elders in de Verenigde Staten minstens drie tot vier dagen worden uitgetrok ken. Ik bedoel maar, Orlando wordt als het kan gemeden als de pest." Uiteraard begrijpt Schotting dat de KNVB de WK-loting in Las Vegas niet kon sturen. „Orlando is Orlando, dat blijft een feit, maar ik vind het jammer dat Advocaat het alternatief dat voor Nederlandse sportlui veel en veel beter geschikt is, kenne lijk over het hoofd zag," zegt Schotting met nadruk. „Op twee uur vliegen van Orlando zit je in Colorado Springs op 1600 meter hoogte zoals hier in Davos. Pak je gelijk een automatisch inge bouwde hoogtetraining mee. En nog belangrijker: de vochtig heidsgraad is daar maar zo'n 30 procent, de temperatuur overdag welliswaar net als in Orlando 32, 33 graden, maar die zakt 's nachts naar 12, 14 graden te rug. Dus dan kunnen die gasten eens lekker op z'n Hollands ademhalen, ha, ha, ha. Daar valt goed te trainen. Een universiteit met zestien voetbalvelden direct beschikbaar." Berlijn (ap) - Voor DDR-topsporters was niet alleen doping aan de orde van de dag, maar ze werden ook met elektri sche stroom behandeld om hun presta ties op te peppen. Hun gezondheid was daarbij van ondergeschikt belang. Dat blijkt uit woensdag openbaar gemaakte documenten van de voormalige geheime dienst van de DDR, Stasi. Uit de papieren wordt duidelijk dat de omstreden methodes goedgekeurd waren door het politbureau onder leiding van Erich Honecker. In een geheim voorstel voor onderzoekspro jecten uit 1984 staat dat de DDR-leiding uitdrukkelijk toestemming gaf voor het ge bruik van doping. Ook werd opdracht gege ven 'verder onderzoek te doen naar nieuwe chemische middelen, die voor een kunstma tige stijging van de prestaties kunnen zor gen.' Uit de documenten, die openbaar zijn ge maakt door de dienst die de Stasi-archieven beheert, blijkt dat de DDR de stroombehan- delingen vanaf midden jaren '70 met de Sovjetunie is begonnen. Naast trainingen zouden via 'elektromyostimulatie' bepaalde spiergroepen geactiveerd worden. Daardoor zouden betere prestaties gehaald kunnen worden. Bovendien kregen de atleten ge woonlijk injecties met het mannelijke hor moon testosteron. Een Stasi-informant met de codenaam 'IMV Technik', die de voorbereidingen voor de stroombehandeling bijwoonde, toonde zich bezorgd over de gevolgen, zo blijkt uit de papieren. „Men zou bezwaar kunnen maken dat een van de principes van de medische wetenschap is om stroomeffecten op het lichaam te vermijden en met deze methode wordt precies het tegendeel gedaan." Bij een verkeerde behandeling kunnen hartkloppin gen en zelfs hartstilstand het gevolg zijn, zo waarschuwde de informant. Uit de documenten blijkt dat de DDR-lei ding 60 speciale apparaten heeft besteld voor de behandelingen. In de Sovjetunie werd de methode veel bij gewichtheffers toegepast. In de DDR bepaalden de sport bonden welke sporters de behandeling kre gen. De voormalige president van de Duitse Turn- en Sportbond van de DDR (DTSB), Manfred Ewald, was van mening dat 'alleen de behaalde resultaten van belang zijn en dat daarvoor alle ter beschikking staande mogelijkheden benut moeten worden.' Toen. hem werd gewezen op mogelijke schade voor de gezondheid van de atleten, zei Ewald volgens de documenten: 'Communisten ver moorden geen mensen.' De DTSB-baas bepaalde ook dat geheime dossiers moesten worden bijgehouden over wie de behandeling kreeg en hoe vaak. Lokale sportartsen kregen een geheimhou dingsplicht opgelegd. In 1984 meldt de Stasi-informant '1MB Technik' - volgens de krant Süddeutsche Zeitung is dat Manfred Hoppner, de hoogste sportmedicus van de DDR - dat vijf gewicht heffers na het einde van hun sportloopbaan een operatie moesten ondergaan om hun 'borsten' te verkleinen. Bij de sporters was door het innemen van grote hoeveelheden anabolica een 'aanzienlijke aanzwelling van de borst' ontstaan. De mannen werden in het regeringsziekenhuis Buch geopereerd. Veel atleten hebben beschadigde levers, omdat de middelen in combinatie met alcohol gevaar lijk zijn, zo bleek uit de documenten van sportartsen. Bij vrouwen werd dat negatieve effect nog versterkt door het gebruik van de pil. VRIJDAG 21 JANUARI 1994 Pippen opgepakt wegens wapenbezit Chicago - De Amerikaanse basketbalmiljonair Scottie Pippe„ de ster cab Chicago Bulls sinds het afscheid van Michael Jordi heeft in de nacht van woensdag op donderdag enige tijd in ee, politiecel in Chicago doorgebracht. Hij was gearresteerd wege® verboden wapenbezit. Hij had een pistool in zijn auto. moet 23 februari voor de rechter verschijnen. Zico vier wedstrijden geschorst Tokyo - Spuwen op de bal kost Zico de eerste vier wedstrijden van het nieuwe voetbalseizoen in Japan. Tijdens een play-off maakte de 40-jarige Braziliaan op die manier zijn boosheid kenbaar over een strafschop die tegen zijn ploeg Kasima was toegekend. Scheidsrechter Takada stuurde hem onmiddellijk na de d van het veld. Zico had eerder al een waarschuwing voor overtreding gekregen. De tuchtcommissie van de Japanse prof! voetbalbond maakte de straf gisteren bekend. Zico besloot onmiddellijk naar Brazilië af te reizen. Zege Van Bracht en Van Kuijk Etten-Leur - Etten-Leur IA (Van Bracht en Van Kuijk) bereikte gisteravond de kwartfinales van het toernooi om de nationale driebandenbeker door Etten-Leur IB (Arnouts en Valentijn) met 8-0 te verslaan. Het eerste duel was dinsdag in 4-4 Poppeliers )John Tijssens en Ben Derks) is de volgende stander van Etten-Leur IA. Gedetailleerde uitslag: Van Bracht-Arnouts 2-1 (15-13 5-15 15-H) Van Kuijk-Valentijn 2-1 (7-15 15-8 15-7), Van Bracht-Valentiin U (15-7 15-9), Van Kuijk-Arnouts 2-0 (15-10 15-10). WK hockey in 1998 in Utrecht Bunnik - De toernooien om de wereldtitels hockey (mannen vrouwen) zullen in 1998 in Utrecht worden gehouden. Dat heelt het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Hockey (KNHB), die in 1998 het honderdjarig bestaan viert, donderdag tijdens een vergadering op het bondsbureau in Bunnik besloten. De andere kandidaatsteden waren Amstelveen en Den Haag. 'Eerder artritis door blessures' Londen - Sportblessures van de gewrichten leiden tot een grotere kans op artritis op latere leeftijd. Met name de beoefenaren van kracht- en duursporten lopen meer risico later (chronische) gewrichtsontstekingen te krijgen. Finse sportmedische wetenschappers, verbonden aan de univer siteit van Helsinki, hebben dat vastgesteld. Zij hebben van onderzoek verslag gedaan in het jongste nummer van het Britse blad 'Medical Journal'. De wetenschappers raden topsporters nadrukkelijk aan blessu res de tijd te geven te herstellen en de revalidatie niet te overhaasten. Alleen daardoor zou de kans op artritis of arthrose al aanzienlijk kunnen worden beperkt. ING redder van Napoli? Napels - Een Nederlands bedrijf wil de Italiaanse voetbaldub AS Napoli, die een schuld heeft van 90 niljoen gulden, van een bankroet proberen te redden. Volgens de Italiaanse krant Corriera della Sport zou het gaar om ING. ING nam vorig jaar de Italiaanse verzekeringsmaat schappij Sviluppo. Het Nederlandse bedrijf heeft zich in beginsel bereid verklaard de helft van de schuld te saneren. De andere helft is voor rekening van voorzitter Ellenio Gallo en diens eigen partners. Dit is woensdag bekendgemaakt na een ontmoeting van Gallo met Antionio Mattarese, de voorzitter van de Italiaanse voetbal bond. De Nederlandse sponsors hebben zeven dagen bedenktijd gevraagd. Indurain voor veel geld in Vuelta Madrid - Jose Miguel Ecchevarri, ploegleider van Miguel Indurain, heeft de Spaanse televisie TVE een wurgcontract voorgelegd. Voor 500 miljoen peseta's (9 miljoen gulden) is hij bereid de beste ronderenner ter wereld dit jaar de Ronde van Spanje te rijden. Bovendien zal hij zich voor dat geld verplich ten een aanval te doen op het werelduurrecord van de man Chris Boardman. Vanonze sportmedewerker Mel - In het programma van .terdag 22 januari ontbreekt als enige regionale ver tegenwoordiger in het KN- «|-voetbal. Dit houdt tevens dat Zaamslag als enige ,uis speelt. De groen-witten [rijgen Dauwendale op be- ,oek. AZW, leider in de vier de klasse A, verkast naar cKNWK en Terneuzense eys naar SSV'65. Tokyo. Open Japanse titelstrijd. Mannen, eerste ronde: Van Dijk (Ned) - Mainaky (Ino) 15-6 11-15 15-12, Kukasemkij (Tha) - Bruil (Ned) 15-2 15-4; tweede ronde: Van Dijk - Yeng Shyong (Tai) 15-8 15-7. Europa Cup landskampioenen, hal- ve-finaleronde. Groep A: Leverkusen (Dui) - Limo ges (Fra) 87-67 (44-39), Real Madrid (Spa) - Mechelen (Bel) 82-60 (38-31), Barcelona (Spa) - Treviso (Ita) 77-68 (40-30), Guildford Kings (Eng) - Olympiakos Piraeus (Gri) 51-71 (24-33). Stand: 1. Olympiakos 9-14, 2. Real Madrid 9-12, 3. Mechelen 9-12, 4. Barcelona 9-10, 5. Limoges 9-10, 6. Treviso 9-8, 7. Leverkusen 9-6, 8. Guildford 9-0. Groep B: Istanbul (Tur) - Benfica (Por) 80-67 (41-32), Panathinaikos (Gri) - Cibona Zagreb (Kro) 67-72 (36-29), Bologna (Ita) - Joventut Badalona (Spa) 73-65 (39-20), Cantu (Ita) - Pau-Orthez (Fra) 94-66 (42-36). Stand: 1. Istanbul 9-14, 2. Panathi naikos 9-14, 3. Joventut 9-10, 4. Bologna 9-10, 5. Zagreb 9-10, 6. Benfica 9-8, 7. Cantu 9-4, 8. Pau- Orthez 9-2. 1,6, 3. Gritsjoek/Platov (Rus) 2,8,27 Chaudhurti/'t Hart (Ned) 27,4 Mannen, eindstand: 1. Petrenko (Oek) 1,5, 2. Zagorodnioek (Oek)3,5, 3. Oermanov (Rus) 6. Wijk aan Zee, FIDE-kandiihtM' matches. Vierde ronde: Lautier (Fra) - Tin; man (Ned) V2-V2 (stand 2-2), Kamsw (VSt) - Van der Sterren (Ned) H (3-1), Kramnik (Rus) - YudasinfJ V2-V2 (2V&-1V&), Joesoepov (Dm)* Anand (Ind) 1-0 {V/2-V/2), Geland (WRu) - Adams (GBr) 1-0 {Vh-M Khalifman (Rus) - Salov (Rus) afge broken (1/2-21/2 1 afgebroken par tij). Oef en voetbal. MEXICO - BULGARIJE 1-1 (7 53. Hermosillo 1-0, 78. Balakov w (strafschop). COSTA RICA - NOORWEGEN <H SPANJE - PORTUGAL 2-2 (H 43. Salinas 1-0, 72. Lopez 1-1 ("J 77. Juanele Castano 2-1, 83. Ocean 2-2 (strafschop). Alblasserdam. NK libre. Groep A: Van Krimpen - Maarsman 2-0 (350-124/9 beurten), Van Silf- hout - Ter Braak 2-0 (350-81/2). Groep B: Van de Heuvel - Van Beek 2-0 (350-183/2), Tuil - Dericks 2-0 (350-2/1). Groep C: Tilleman - Polman 2-0 (350-23/3), Van Beerschoten - Van Wanrooy 2-0 (350-134/4). Groep D: Klok - Van Hoey 2-0 (350-26/3), Klein - Volleberg 2-0 (350-112/2), Van Hoey - Volleberg 2-0 (350-22/4), Klein - Klok 2-0 (350-6/1). Miami, Florida, World Beach I»«' tational. Vrouwen, derde ronde: Kooy/ral son (Ned) - Pottharst/Huygensi(J"« 16-17; vierde ronde: Kooy/P#g? - Isabel/Timm (Bra) 3-15. N^ land vierde in poule. o! Jekaterinenburg. Vrouwen, Eiuw Cup I, achtste finales: Jekaterin burg (Rus) - WC (Ned) 3-1 15-3 11-15 15-2). Eerste wedstnj 3-0, WC uitgeschakeld. Ronde van Mexico, open. SaD Vierde etappe, ploegentijdrit Luis Potosi: 1. Motorola 26.20, 2. Artiach op 0.46, 3. Carrera Verwoerdburg (ZAf). Internationaal toernooi, stand na eerste ronde: 1. Price (Zim) 61, 2. Meldin (VSt), Cruse (ZAf) 67. 26. Bos (Ned) 72. Kopenhagen. EK. IJsdansen, stand na originele pro gramma (rumba): 1. Torvill/Dean (GBr) 1,6, 2. Oesova/Zhoelin (Rus) 0.55, 4. Telekom 0.58,5. Gjg Glacial 1.30. De Mexicaan Gonza' is leider gebleven. HeUaS Vrouwen, eredivisie: VZV beker. f e 17-19. Mannen, achtste finales ^"v',als- Gazellen - Aalsmeer 14-2«2 meer 4 - Arnhem 23-24, Saturn - Tachos 18-22, Bevo Heft Blauw Wit 18-15, Hermes 14-32, V en K - Sittardia Olympia - V en L 14-32. ifjVB-ZATERDAGVOETB /AL roek mag zaterdag komende te- >nstander Zwart Wit'28 in Vee- endaal gaan bekijken. De eeuws-Vlamingen speelden reei stri doe thu Klo Zat kla; velt plO' Zar 11 Zaa doo oefi Grs [elbourne - Het toernooi duurt 1 mag voorzichtig geconstateeri lam-seizoen voor het Nederlc eelbelovend van start gegaan oopt nog ene Paul Haarhuis roi an de Franker brigade komt va in actie tegen Ivan Lendl. Gezien de vorm die de Eindho- renaar tot nog toe demonstreert, iijn de verwachtingen hoogge- pannen, en zou het best wel ;ens kunnen dat hij ook volgen- Ie week de enige deelnemer aan enkelspelen is die Nederlands ipreekt. (e enige, want Jacco Eltingh en m Siemerink werden gisteren de derde ronde beiden in een traf tempo van verdere illusies eroofd. Siemerink won in de erste partij van de dag op het entre-court weliswaar met 6-4 e eerste set van Stefan Edberg, naar werd daarna door de ont- :etende Zweed via de alleszeg- jende 2-6, 1-6, 1-6 bijzonder ■nel in de hoek gezet. Eltingh peelde in de tweede partij op aan twee weliswaar een betere lartij dan Siemerink, maar er desondanks tegen Pa- tick Rafter niet in om een spel- eeks op zijn naam te brengen, esulterend in een regelmatige tie maal 6-4. Jat de twee geëlimineerde Oran- eklanten stevig baalden van het erlies, lag voor de hand. Vooral liemerink had twee dagen eer- er vol verwachting, met veel uitgekeken naar zijn ont- loeting met Edberg. „Hij heeft iet niet zo op aanvallers," zei Slemerink nadat hij dinsdag de luitser Markus Zoecke versla had, „en zeker niet op linkse serve and volleyers'. Ik zal heel, leel goed moeten spelen om hem )g een keer te kunnen verslaan, naar het is zeker niet onmoge- ijk." let tegenovergestelde bleek Snaf de eerste bal van de twee- Ie set. Siemerink had weliswaar le eerste spelreeks op zijn naam lebracht, maar dat was, zo he eften beide matadoren op dat noment, meer een kwestie van nazzel dan van wat anders ge feest. Twee haperingen in de pslag van Edberg op een onge ring moment, 5-4 voor Sieme- nnk, en het was 6-4. Idberg zat er niet mee, bleef Mvallen en volleren zoals al ien hij dat kan en stelde binnen ffl uur orde op zaken. Waarbij "emerink, zeker vooral aan het van de derde en gaande de wrde set, sterk de indruk wekte f zelf helemaal niet meer in te uilen geloven. laar dat was maar schijn, be- 'eerde hij na afloop. „Nee jon- Pis, ik ben nou eenmaal geen Mster die gaat laat lopen kan- ■e[en> stampen en vloeken als e' niet gaat. Bovendien heb ik Mn gevoel helemaal niet e® gespeeld. Lange slagen- eitngen hoef je in een partij ons niet te verwachten. Lf All ren ger nie als hel ik ecf hee kui Jac nie Ra: hoi Qu zes dei we 'Pa hee nie ree ste vis zijl kei Ca in ba „Ji alc ka: ter gre hd ger len of te op- get die Nii hei zie Ov ma rij] Ra ho M( slo va ve: bij aa? on tej br bo en Ve Eindstrijd bandstoten DE^LNEME^i" kamPioenScha Wiwf Sehuerman (DOS Ovezande PfttiIarü Jonge (De Toekomst 's- HpïJi Bmulder (OKK Kwadendami LppH JnSTZan(*) 5. Louis de Joii Oo? o Jon§e (De Toekomst) 0,94, 7. Pp?' de Groot (BVM Midde Jos r (VEG/ABV Oost-Souburg) 0,8ï °s Barten (VEG/ABV) 0,89. Gewestelijk kampioens S«I Berry Dallinga van d ia„ vertegenwoordigt van vr, uari het district Zeeuws-Vlaa a s klasse libre van het gewest Rn r hagen is Berry Dallinc «oothaert te Tilburg. Voor he h„_ j'anhen komt daar Jan Branc benhi]ke in actie. Go, °orniotorcross in G zaterdag Stiehtin§ Motorsport da 7 Januari voor de tweet 4.eelandhallen in Goes. Na h

de Stem | 1994 | | pagina 8