Werl Barokopera Monteverdi nu in Gent SPEELFILMS THEATER1 fros kijkt mee EXPOSITIES Het War Requiem van Britten in Vlaanderen Extra voorstellingen 'Schone Dag' Muziekfilm in Porgy Blijspel4Non-Actief' in Zuidlan Geen Frivole Frambozen Frans theater in Antwerpen Cabaret voor vrouwen PESTEM I)e humor van Lebuïn D'Haese EXPOSITIES Nog te zien MUZIEK Opera L'Orfeo in Terneuzen en Middelburg Percussie Jazzmiddag Dubbelconcert in 't Beest CULTURELE AGENDA VRIJDAG 21 JANUARI 1994 eSTEM NA DE stormloop in december op de filmdocumentaire 'Het is een schone dag geweest' van Jos de Putter besloot 't Beest in Goes nog eens vijf voorstellingen te draaien in januari. Die blijken inmiddels ook al niet aan de vraag te voldoen, dus zijn er nog eens drie extra voorstellingen gepland. Voor twee daarvan zijn nog kaarten beschikbaar: zon dag 23 januari om 16.00 en dins dag 25 januari om 19.00 uur. Volgende week draait 't Beest de speelfilm 'The Bad Lieutenant', over een moreel volstrekt gede genereerde politie inspecteur (gespeeld door Harvey Keitel). Donderdag 27 en vrijdag 28 ja nuari om 20.30 uur. DE FILM 'Tous les Matins Monde' beschrijft het leven de 17de-eeuwse componist Saj te Colombo. Een ascetisch die zich in volstrekte i heid alleen bezighield mët™ bestuderen, schrijven en ver» maken van zijn muziek. Erije liefdesgeschiedenis in verwe, van zijn dochter Madeleine de jonge Manais. Deze suco volle hofmusicus gaf op leeftijd toe het wezen muziek te hebben lerende gronden als leerling van Sa Columbo. Voor de rest staal schitterende muziek voorop, film is volgende week te zien Porgy Bess in Terneuzen. I Woensdag 26 januari; 8anï. 20.00 uur. 1 ne„ Haag (anp) - Het bio- roopbezoek in Nederland is a£eel°Pen jaar in vergelij ke met 1992 met bijna 17 ocent gestegen tot ruim 16 Jojoën mensen. Daarmee is ,993 het beste bioscoopjaar inds 1984, aldus de Neder landse Federatie voor de Ci nematografie (NFC) op grond van voorlopige cijfers. D Ti inl Pl da lol del poor Maarten van de Rakt Het is een aloude formule: meekijken over de schou der van'. Programmama ters zijn inventief in het jedenken van variaties op tet hedendaagse thema ■entity- 'Balistraat', een re- irtageserie over een Am- ;terdams politiebureau, ie vandaag van start gaat, de nieuwste loot aan de ioom. De reeks is voor ons een jour- lalistieke uitdaging. We laten de matschappelijke werkelijkheid zonder opsmuk", zegt sa- Lucie de Lange en Jos Brink in 'Non-Actief FOTO JORIS VAN BENNI JOS BRINK, Lucie de Lange, Jacqueline Aronson, Josta Rut ten en Raymond Kurvers spelen de rollen in een nieuw, vrolijk blijspel van Brink himseif. Gere gisseerd door Paul van Ewijk brengen ze het verhaal van de succesvolle romanschrijver Ber nard de Heer. Sinds zijn vrouw is overleden woont hij alleen in een Heemsteedse villa. Maar het huis verandert zo langzamer hand in een zwijnestal. Zijn stu derende kinderen kunnen het niet meer aanzien en zetten een advertentie. Er wordt op gerea- geerd door een non die voor een jaartje verlof heeft van het klooster. Bernard is des duivels als hij van de advertentie hoort, maar het 'sollicitatiebezoek' van de zuster zet hem voor het blok. Zij pakt de zaken voortvarend aan en dit leidt tot de nodige komische verwikkelingen. Te zien in het Zuidlandtheater Terneuzen op zaterdag 22 jam ri. Eveneens in het Zuidland is op woensdag 26 januari 15.00 uur een kindervoorstellin door Circus Custers. Twee dagen later, op vrijdag 2 januari, treedt Bram Vermeult op met zijn programma 'Achtó mijn ogen'. Aanvang 20.00 uur, tenzij ander vermeld. DE geplande uitvoering van d virtuoze musici van De Frivol Framboos op zaterdag 22 janna ri in Den Dullaert is afgelast. Öi voorstelling komt in iede dit theaterseizoen niet meer na# Hulst. jensteller Kees Colenbrander. Eijn collega Peter de Bie voegt eraan toe: „Alles wat je in deze serie ziet, gebeurt hier elke dag. We tonen de dagelijkse realiteit sonder sensatie, want die leidt alleen maar af." Colenbrander en De Bie volgden de dienders van het bureau Ba- istraat tijdens hun werk in de iidische buurt. In deze wijk, vroeger bewoond door ambtena ren en kantoorklerken, bestaat de bevolking voor meer dan de J lèlft uit allochtonen. De Indi sche buurt herbergt 66 nationa liteiten. Van alles passeert de revue in de reportages. Een dronken Zweed ^laapt zijn roes uit in een cel en vomeert een keer op de gang. Een Surinaamse vrouw klaagt over haar verslaafde agressieve zoon. Een woonbootbewoner laat zijn honden los op een buur- ïnan en krijgt een opdoffer. Een Turkse vrouw meldt dat haar kinderen zijn ontvoerd. Een zi geunervrouw wordt (weer eens) aangehouden. In een ernstig ge val van geluidsoverlast krijgt een politieman naar het hoofd geslingerd: „Trap me dan. Je zou me toch trappen." IN DE Singel in Antwerpen is vanavond en morgenavond nog de dubbelvoorstelling 'Des Cer- cueils de Zinc' en 'Enfongures' van het jonge Franse theaterge zelschap Groupe T'chan'G met de regisseur en scenograaf Di- dier Georges Gabily te zien: avantgarde toneel met een unie ke theatertaal en een bijzondere sfeer. In het Fakkeltheater in Antwer pen speelt het duo De Berini's van 25 tot 30 januari het cabaret 'Groeten uit Rotterdam'. Het wordt een avondje met zang, dans, muziek uit de Balkan, dia's over de Noord Afrikaanse ijsvo gel, kortom humor en onvervalst variété. In de stadsschouwburg van Sint Niklaas speelt de Hollandse Co- medie op dinsdag 25 januari de komische thriller 'Blijf van mijn lijk'. Eeklo De Nederlandse theatergroep Carroussel speelt vanavond (vrijdag) om 20.30 uur het stuk 'De Onverschilligen' in Cultureel Centrum De Herbakker in Eeklo. Het is een bewerking van de gelijknamige roman van Alberto Moravia. Deze Italiaanse schrij ver wordt beschouwd als voorlo per van het existentialisme. De thematiek van zijn werk is de onmacht van de moderne mens om inhoud aan zijn bestaan te geven. In 'De Onverschilligen' schetst hij een familiegeschiede nis in rome in de tweede helft van de jaren twintig. De voor stelling is op 28 en 29 januari ook te zien in het Cultureel Cen trum Berchem, Antwerpen. Brugge In de stadsschouwburg van Brugge speelt het Noord Neder lands Toneel op dinsdag 25 ja nuari 'De stille grijzen van een winterse dag in Oostende' in de regie van Karst Woudstra. De titel is geïnspireerd op het gelij knamige schilderij van James De groep T'chan'G in in de Singel FOTO THIERRY GRUNDLf' Ensor. In dezelfde zaal donderdag 27 januari de Com- pagnie Ariadone op met Hi# ta of de taal van de Sfinx: dans in een choreografie v® Carlotta Ikeda. De voorstellingen beginnen 20.00 uur, tenzij anders verme® JOY DE Jong, Judith Schut J Rian Verberne vormen sw 1987 het Utrechtse cabaret» De Serpanties. Ze brengen programma waarin liedjes e® centrale rol spelen, balancer tussen romantiek en cynisme' De muziek is zeer gevane van kleffe driestemmigheiu free jazz en meezingers. Alle instrumenten passeren de rev piano, altsaxofoon, accord» trombone, gitaar en sousafoon Op uitnodiging van de Ze® vrouwenorganisatie LAVA men De Serpanties M dag naar Terneuzen met programma 'Ze Kijken voorstelling, in Porgy 9 alleen toegankelijk voorvr wen. De entree bedraagt gulden. Zondag 23 januari 15.00 uur. Wie iets te vieren heeft, moet zich overgeven. Probeert hijzelf het heft in handen te houden en vrienden, bekenden en aanhan gers alleen te laten doen wat hem zelf zint, rijst er verzet. Dan niet alleen van vriendelijk heid overlopende huichel- woordjes, onschuldige pantof fels of sigaren en met naieve kinderanecdotes gevulde familiesketc waarheid, goed bedoelde opbouwenc mensenkennis van de spreker moet b De volksschrijver Gerard Reve heeft pen. Hij dacht verleden december zij kunnen doen met een eigenhandig ge persconferentie. Het resultaat is als vi dammer licht Theodor Holman wekt Details die hij voor zichzelf had willt geboekstaafd. In KRO's Montaigne meeslepende Maurits Duivenis. Maurits heeft een misdadige aanleg, de toen nog Simon van het Reve zijn misdaadgenoot Wouter Wagener in kennis van het misdrijf door Frits v en die net twee biljetten van honderd vriend, 'gaat de verkeerde kant op. miskenning' drijft hem ertoe. Hij is een oog. Voor de lege kas van het an "et dames kon hij niet overweg: Ht meisje na de gemeenschap zo kracht twee dagen mank, althans gebrekkig Wagener trapt eindelijk terug. De aft hem niet in de koude kleren gaan zit curriculum vitae en compromitteren met meer dan nederige pennelikkersi vooreen overval waaraan Van het R verhinderden eerdere onthullingen. 1 "uijd enige sympathie voor zijn vroe Precieze verhaal van Gerards jet WW een brug te springen en de exaeti e illegaliteit. Ordinaire berovingen van doen hadden. Wagener en een gi erde en laatste gepakt. Van het Revi eerdere had hij de leiding, nu stond l e rippen maintenee van een collaboi an gezicht kende. Wagener en zijn onderwijzer die alleen meedeed om "ngerwinterdood te redden, hebber onderwijzer verloor er zijn baan en oef ze nimmer bedankt, ij deze twee onthullingen is het niet 'ntermaand van het vorig jaar vers 'n het oog van de tijger', een brie D°*owski' ex-Stasi-spion in het lite l rekent een prachtig en indruk collega. Eerst in korte b Dal Fare verhalen graaft hij zie no "m zijl verwijt dat Reve zijn da!" 'e ^oven 's gekomen voor hem eeitü 'j Z'in e'Fen> vrijwel parallelle, eeii ~tu- ^f^oefte aan waardering en ieula V?tot "vorgave. Hij laat Revi kan' akowski is eruit. Hij heeft P is overal, maar als je echt wilt OVorwinn, e'gen lev en en overal jezelf worden. en en de eigen show. lib Werk van D'Haese FOTO ARCHIEF DE STEM GALERIE ESPRIT in Clinge stelt werken van Lebuïn D'Haese tentoon. De kunstenaar stamt uit een familie van beeldhouwers, maar hij heeft een eigen stijl ontwikkeld die opvallend, theatraal en humorrijk is. D'Haese is een internationaal erkend kunstenaar en exposeerde reeds in Nederland, Duitsland, Bolivia, Zwitserland en Belgie. Hij studeerde aan de academie voor schone kunsten in Gent. Hij koos bewust klei als materiaal om zijn keramische figuren te [giakèn. De terracotta techniek krijgt na een behandeling van D'Haese een verfrissende inhoud. Opvallend is de milde spot en de 'groteske humor die de beeldhouwer vastlegt in zijn menselijke ■figuren. Zeker geen helden, maar eerder meelijwekkende mensen '4ie het slachtoffer zijn van het lot of het spel der machten. Het werk refereert naar de figuren van Pieter Breughel en Jeroen Bosch. Dat geldt ook voor zijn schilderijen waarin de kleur een belangrijke rol krijgt. De laatste tijd vervaardigde D'Haese een aantal bronzen die ondanks het totaal verschillende materiaalgebruik dezelfde spiri tualiteit uitstralen als de keramieken. De motieven worden hier aangebracht door middel van verschillende patines (oxydatielaag ,pp bronzen). (IjTot 21 februari; van donderdag tot maandag van 13.30 tot 17.30 uur, donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur en na afspraak. BRESKENS -VSB-Bank, Dorpsstr. - Angela Lataire: olieverfschilderijen. Geop. tijd. kant. uren (t/m 28 febr.). CLINGE r- Galerie Esprit, Gravenstr. - Lu- buin D'Haese: beelden in kera miek en brons, schilderijen in gemengde techniek. Geop. do. t/m zo. 13.30-17.30 u. do. ook 19-21 u. (tot 21 febr.). GOES ^Museum - 'Van gesloten Bol werk tot Open Stad', vier eeu wen veranderingen in en rond Goes (t/m 19 febr.). HEINKENSZAND ^Gemeentehuis - Bert v.d. Linde: schilderijen. Geop. 9-12 en '13-16.30 u. (t/m 4 febr.). HULST - Galerie Rattenfanger - Schilde rijen van Martiel Mantel. Tevens beelden en aquarellen van Zeeuws-Vlaamse kunstenaars. Geop. do. t/m za. 13.30-17 u. zo. 14-17 u. (tot 22 jan.). -Galerie van Geyt - 'Kunstfeest '93-'94', schilderijen, grafiek, keramiek en oude kaarten. Ge- 'op. tijd. winkeluren, di. gesl. (tot 1 mrt.). KAPELLE - Gemeentehuis - André Groe- nenberg: pentekeningen en acryltechniek. Lambert de Reu- vel: keramiek. Geop. 8.30-12 en 13-16 u. (t/m 28 jan.). KRUININGEN - Gemeentehuis - Mia de Graaff- Aarts: diverse technieken. Geop. 8.30-17 u. (tot 1 apr.). MIDDELBURG - SBK Kuiperspoort - 'Keuzes', werken uit eigen collectie van oa. Nico van de Boezem, Ian Wallace en Jan Zembsch. Geop. di. t/m za. 13-17 u. (tot 23 jan.). -De Vleeshal, 'Real': installatie van Rob Birza. Geop. di. t/m zo. 13-17 u. (tot 27 febr.). OOSTBURG - Den Hoekzak - 'Kunst, geen kunst', werken van beroeps- en èmateurkunstenaars. Geop. dag. 9-12 en 13-17 u. za. 10-12 u. (tot 23 jan.). -ING-Bank (Publiekshal) Schilderijen van' Martine Brug- geman. Geop. ma. t/m vrij. 9-16 u. (tot 1 mrt.). TERNEUZEN - Stadhuis - Werk van Thomas van der Linden. Geop. tijd. kant. uren. (t/m 29 jan.). -Bibliotheek - Keramisch werk van J. den Hartog-Jansen. Geop. 12-20.15 u. (t/m 26 jan.). VLISSINGEN -Stadhuis, hal - 'Werk van Julia Binicewicz. Geop. ma. t/m vrij. 9-17 u. (tot 12 febr.). geen kunst', werken van be roeps- en amateurkunstenaars. Geop. di. t/m vrij. 10-12 en 13-17 u. za. 13-17 u. (tot 23 jan.). ZIERIKZEE - Galerie Noordhavenpoort - Lus trumexpositie. Werken van Wil lem van Anraad, Anna Blom, Jan van Breughel, Tom Lamper, Rijnhard Schregardus ea. Geop. di. t/m zo. 13-17 u. ANTWERPEN - Kon. Museum voor Schone Kun sten - In depot - uit depot, kunst uit 19e en 20e eeuw. Geop. dag. 10-17 u. Maand, gesloten (tot 30 jan.). - Hessenhuis - De Russische Avant-Garde en architect Gerrit Rietveld. Geop. di. t/m za. 10-16.45 u. (tot 30 jan.). ASSENEDE - Galerij Pim de Rudder - Berto- nini: geometrisch-abstracte schilderijen. Geop. vrij. t/m zo. 12-18 u. (tot 31 jan.). - Galerij Klein Assenede, Markt 1 - Figuratief werk van Freya van Reek. Geop. tijd. horeca-uren (tot 4 febr.). GENT - Museum van Hedendaagse Kunst, Citadelpark - 'Vierkant', werken van Kathe Burkhart, Jessica Diamond, Elizabeth Ewart, Rogelio Lopez Cuenca en Anne-Mie van Kerckhoven. Ge op. dag. 9.30-17 u. ma. gesl. (tot 13 febr.). OOSTENDE - Museum voor Moderne Kunst - Retrospectieve van Henri-Victor Wolvens. Geop. dag. 10-18 u. di. gesl. (tot 8 mrt.). ST. NIKLAAS Salons voor Schone Kunsten - Schilderijen van de 16de tot de 20ste eeuw, stijlmeubelen en siervoorwerpen. Geop. di. t/m za. 14-17 u. en zo. van 10-17 u. BELSELE Reinaert-Rozentuin - Perma nente openluchttentoonstelling met beelden uit het Reinaerte- pos. Geop. dag. 9.30-18 u. zo. tot 17 u. IJZENDIJKE - Streekmuseum, Markt - 'Kunst, Galerie Esprit, Clinge. Beelden in keramiek en brons, schilde rijen in gemengde techniek van Lebuin D'Haese. Tot 21 februari. Donderdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.30 uur en don derdag ook van 19.00 tot 21.00 uur. Galerie Van Geyt, Hulst. 'Kunst feest 93-94', schilderijen, gra fiek, keramiek en oude kaarten. Tot eind februari. Tijdens win keluren. Gesloten op dinsdag. Museum voor Moderne Kunst, Oostende. Retrospectieve van Henri-Victor Wolvens. Tot 8 maart, dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur, dinsdag gesloten. Scène uit de opera 'De Kroning van Poppea'. FOTO ANNEMiE AUGUSTIJNS DE VLAAMSE Opera brengt na een reeks uitvoeringen in Antwerpen de Monteverdi productie L'Incoronazione di Poppea (De kroning van Poppea) in Gent. René Jacobs heeft van de twee teruggevonden versies er een gemaakt. Hij ging uit van de basso continuo partij en de zangmelodielijnen. De begeleiding is in handen van het en semble Concerto Vocale. Nerone wordt gezongen door de mezzoso praan Debora Beronesi, Poppea door Ann Panagulias. Jennifer Larmore neemt de rol van Ottavia voor haar rekening, Axel Koh ier zingt Ottone en de Duitse bas Michael Schopper de rol van Seneca. Uitvoeringen in de Vlaamse Opera op 26, 27 en 29 januari om 19.00 uur en op 30 januari om 15.00 uur. BENJAMIN BRITTEN schreef in 1940 het War Requiem. Brit ten baseerde zich in deze re quiemmis op de oorlogsgedich ten van Wilfred Owen. Het werk werd voor de eerste maal uitgevoerd in de kathedraal van Coventry die na een aanval in de oorlog verwoest was. Voor Britten de gelegenheid om zijn pacifistische overtuiging te be lijden. Het aangrijpende werk wordt door het orkest, koor en kinderkoor van de Vlaamse Opera en het BRTN-koor ge bracht in Antwerpen en Gent. Het geheel staat o.l.v. koorlei der/dirigent Simon Halsey. Naast de vaste misgezangen vertolken twee soldaten (een Engels tenor en een--Duitse ba riton) de gedichten van Owen. Christopher Ventris en Ned Barth nemen deze taak op zich. Tussen het koor zingt de so praan Eva Szeller een smeek bede om verlossing. Zaterdag 22 januari in de Vlaamse Opera in Gent en zondag 23 januari in de Singel in Antwerpen. Kamermuziek In de kapel van het Elzenveld in Antwerpen vindt zondag 23 januari om 11.00 uur het twee de matinee-concert plaats, ver zorgd door solisten van het Fil harmonisch Orkest van Vlaan deren. Uitvoerenden zijn Peter Manouilov (viool), Luc Devos (piano) en Mare Vertessen (kla rinet). Er worden werken ge speeld van Schumann (Fanta siestuk voor klarinet en piano), Huybrechts (Sonate voor viool en piano), Stravinsky (drie stukken voor klarinet) en Bela Bartok (Contrasts). Musical In de Elisabethzaal in Antwer pen wordt 27 en 28 januari om 20.30 uur de Broadway musical 'Bubbling Brown Sugar' ge bracht. De musical voert het publiek terug naar de tijd van Billie Holiday, Bessie Smith, Duke Ellington en Count Basie. In de stadsschouwburg van Sint Niklaas worden zondag 23 januari bekende melodieën uit operette en musical gezongen, naast Evergreens en Weense Koorleider en dirigent Simon Ha Isey FOTO ARCHIEF DE STEM liedjes, door Bob Benny en Ma ria Weyers. Brugge Het Filharmonisch Orkest van Vlaanderen treedt zaterdag 22 januari op in de stadsschouw burg in Brugge. Het orkest wordt geleid door musicus Heinrich Schiff die deze avond zowel de dirigeerstok als de strijkstok hanteert. Het concert wordt begonnen met de cell oversie van Arvo Parts 'Fratres' en daarna vertolkt Schiff de solopartij in het celloconcert in C van Haydn. Na de pauze wordt Trauermusik van Lu- toslavski gespeeld. De concerten beginnen om 20.00 uur, tenzij anders ver meld. VORIG JAAR is er, ter gelegen heid van zijn 350ste sterfdag, door de media en in de muziek wereld reeds veel aandacht be steed aan leven en werk van Claudio Monteverdi (1567-1643). Opera Amsterdam, in 1993 opgericht, speelt nu Monteverdi's eerste en belang rijkste opera, 'L'Orfeo'. Het is voor het eerst sinds 1974 dat de opera weer eens in Nederland wordt uitgevoerd. Opera Amsterdam wil toegan kelijk opera-repertoire brengen uit alle stijlperiodes in een ei gentijds regie-concept. Het ge zelschap werkt in principe met Nederlandse zangers en onder scheidt zich daarin van andere gezelschappen. bovendien streeft Opera Amsterdam een spreiding na, door naast de randstad ook de schouwburgen te bedienen waar geen of wei nig opera komt. Deze week is de opera twee keer in Zeeland te zien. Eerst komt Opera Amsterdam naar Middelburg, waar de voorstel ling morgenavond wordt gege ven in de Schouwburg. Volgen de week donderdag is het Zuid landtheater in Terneuzen aan de beurt. De muziek wordt ver zorgd door The Academy of the Begynhof, Amsterdam. Diri gent is Roderick Shaw en de regie is van Jeroen Lopes Car- dozo. De belangrijkste rollen worden vertolkt door Marcel Reijans (Orfeo) en Hieke Mep- pelink (Euridice). L'Orfeo is gebaseerd op de Griekse mythe over Orfeus' af daling in de onderwereld om Marcel Reijans en Hieke Meppelink vertolken de rollen van Orfeo en Euridice in Monteverdi's opera L'Orfeo FOTO JORIS VAN BENNEKOM zijn overleden geliefde Euridice terug te halen. Orfeus weet de goden van de onderwereld met zijn gezang te vermurwen en mag Euridice mee terug nemen. Echter onder één voorwaarde: hij mag niet naar haar omkij ken voordat ze uit de onderwe reld zijn. Die beproeving blijkt Orfeus echter te zwaar. Hij kijkt om en ziet nog net hoe Euridice terugvalt in de onder wereld. Nu hij haar definitief heeft verloren is Orfeus gebro ken van verdriet. Dan ver schijnt Apollo, die hem op neemt in de hemel, om zijn verdriet te vergeten. Zaterdag 22 januari in Middel- burg en donderdag 27 januari xuclv in Terneuzen. Aanvang beide voorstellingen om 20.00 uur. tuige de recente cd 'Kranken- haus'. Serieuze hoempa, tango en volkse deuntjes, gehuld in een donker timbre, geven de nu toon aan. Voordat De Kift be gint is er een kort optreden van Nevsky Brass op, een barok- kwartet uit Sint Petersburg dat swing, klassiek en theaterrock speelt. Zaterdag 22 januari, aanvang 22.00 uur. Entree ƒ10,00. In de Piek in Vlissingen is er vanavond een optreden van percussionist Jan Wolfkamp. Hij brengt zijn programma 'Pads Aloud/Live', de theater/ concert-versie van zijn gelijk namige cd: acht boeiende com posities, een interessante reis door de wereld van internatio nale percussiestijlen en wereld muziek. Wolfkamp werkte eer der bij Robert Paul en begeleidt dit seizoen de theatershow van Jenny Arean. Vrijdag 21 januari; aanvang 22.00 uur. De entree is 7,50. PODIUM 't Beest in Goes heeft morgenavond twee totaal ver schillende muziekgroepen in huis. De Oostknollendamse for matie De Kift vormt de hoofd moot van de avond en blijkt zich te hebben ontdaan van zijn rammelende punk-imago> ge en zijn BASSIST Will Nieland drummer Aad Versteeg zondagmiddag weer present om vervolg te geven aan de jazzse- rie 'Behind the Dikes' in café restaurant De Molenhoek in Hoek. Als 'special guests' ont vangen zij Arno Krijger (ham mond orgel) en Tony Krijger (gitaar). Ze spelen van 15.00 tot 18.00 uur en de toegang is gra tis. B Zondag 23 januari

de Stem | 1994 | | pagina 18