jÉSi NVB richt zich op arbitrage coach E'-Hetbestuurjande ertrek E«ang van zak/n i°nd Cricketer Lubbers ziet kansen in Kenya WIELER SPATTEN Bonte Hert 2 kraakt Yervaet in derby Herrie over kampioenschappen wielerclubs ?tbalscheidsrechters krijgen betere begeleiding ■uws KORTI Hoek haalt uit in oefenwedstrijd tegen Goes: 7-1 Anjolie Wisse Zeeuwse troef bij titelstrijd indooratletiek district Theo Verlinde verdedigt libretitel hoofdklasse stem SPORT ZEELAND B3 i '98 Peedo N'gang- Nstrijden po JANUARI 1994 DONDERDAG 20 JANUARI 1994 Ljvvielermedewerker Schrijver jtes vormt de Chinesp, I 'familie Ma'. Het team bn jaar indruk maaktj ■echter uiteen te vallen Iverk te stoppen als de: |lt om zijn 'oe?;.,' A hereniging Zeeuws 1 «peren is het niet eens ■jganisatie van de club- pienschappen. Lkarapioenschap voor de |s van de wielervereniging L Vlaanderen zal daarom Lmaart in 's-Heerenhoek JLden, maar op 19 maart gezin' tëÉtókiL Bij de organisatie 1 de stichting Wieier imiiu betrokken. Ook de L kunnen nu meedoen iel kampioenschap. Die |1S immers lid van de „svlaamse wielerclub, «betekent dat de open koers Lr komt dan gepland. De WV Zeeuws Vlaanderen houdt eigen titelstrijd in Sluiskil samenzweren om Zj, lessenreeks te ondermij 1 „Een aantal mensen ach. Be coulissen heeft flink oi Jafgegeven, mij geprobeer! ttje te lichten. Die mensei Ibezig mijn loopleger kreu. lte maken," haalt de kran Irden van Ma aan. fens de coaeh was he; diverse instanties ons*, drie ton aan subsidies' ■ezegd. „We hebben echtei T> ontvangen en dat heef I weerslag gehad op on* hingsarbeid." Praag over zijn dreigendi Erek zorgde bij de leiding, tnde functionarissen vat ■sportinstituut voor onrust len eerste reactie zeiden ze I de situatie onduidelijks I. daarna ontkenden ze de! lire, vervolgens wilden ze li commentaar geven, om lindelijk de Chinese krant] 1 onjuiste berichtgeving te Ichuldigen. 1 krant laat in het bericht, fer één van de grote bazen I het sportinstituut aan het Ird, Yu Xijiu. De Chinees; I heeft zijn ontslag aange- len. Hij is op grote proble- gestuit, staat onder grote k. Zijn coaching en privé-, In hebben daaronder gele- Yu zei verder dat de gste instanties een onder- naar de beweringen van; Irainer zijn gestart. De offi- 1 verklaarde erop te ver- uwen dat de problemen met I worden opgelost. trimmers kunnen dus samen met de amateurs op pad. Over de afstanden moeten we ons nog beraden. Wij betreuren de gang van zaken, maar we werden tij dens de kalendervergadering voor een voldongen feit gesteld. Steeds werd de datum maar niet vrijgegeven en ineens was die er wel. Ik vind dat je dit op deze manier niet kunt maken. Voor ons net een stapje te ver. Ik snap ook niet dat dit zomaar wordt besloten," aldus Constant van Waterschoot, voorzitter van de wielervereniging Zeeuws-Vlaan- deren. Om toerbeurt worden de club kampioenschappen gehouden boven en onder de Westerschel- de. Middelkamp was aan de beurt en tijdens de kalenderver gadering in Philippine werd be kend gemaakt dat de amateurs hun clubkampioenschap verrij den tijdens het criterium voor A-amateurs in 's-Heerenhoek. „Maar daar hebben wij geen vrede mee. Het is het grootste zwaktebod dat ik ken. Je club kampioenschap laten verrijden tijdens een criterium. Ik had er wel vrede mee gehad als het de enige mogelijkheid was geweest. Het criterium van 's-Heerenhoek zou aan een zijden draad hangen en daarom wilde men de club kampioenschappen op deze ma nier laten verrijden. Juist daar om stemden wij in eerste instan tie toe. Maar die wedstrijd hing volgens onze informatie hele maal niet aan een zijden draad. Dus is er geen reden om af te wijken van de doelstellingen van de clubkampioenschappen. Nou heb je eens in een jaar de kans om met beide wielerverenigingen wat op touw te zetten en dan wordt het nog doorkruist. Tij dens een clubkampioenschap komt meestal een groot deel van je eigen leden aan de start. Door de wedstrijd in criteriumvorm te gieten, is dat voor veel renners reden niet deel te nemen. En wij behartigen toch de belangen van onze leden," aldus Constant van Waterschoot. Ook Ben Zaan, eveneens be stuurslid van WV Zeeuws Vlaan deren, is het niet eens met de manier waarop dit clubkam pioenschap voor amateurs zou moeten worden afgewerkt. „Je reinste concurrentievervalsing. Het moet een clubgebeuren zijn en die sfeer straalde het elk jaar uit. Vandaar dat wij dat zo wil len houden. Dat betekent niet dat we de koers in 's-Heeren hoek links laten liggen. Er zullen wel wat renners van ons vertrek ken." Het wielercomité Sluiskil heeft inmiddels de organisatie van dit clubkampioenschap op zich ge nomen. De Wieier Trim Bond zal haar leden uitnodigen om deel te nemen aan deze eerste koers van het jaar. Of dit clubkampioenschap nog problemen zal opleveren bij con sul Henk Remijnsen, weet Van Waterschoot niet. „Ik denk het niet. Bij een dergelijk evenement heb je geen officiële KNWU-jury nodig. Het gaat hier om een interclubwedstrijd en tot op he den mag je die normaal organi- het NOC voldeed door jse titelstrijd. fotoepa Wit hebben woensdagoch- daan om in aanmerking te bische Winterspelen. Immer eindigden tijdens de oobben op de Olympische |let Nederlands Olympische de eerste twintig gesteld, duo Langen/Joechel voor |brs Weder/Acklin. Nederlands bobteam zich Tien jaar geleden gebeurde |lrum en remmer John Drost fien. Geurts deed in het Olympisch startbewijs af figen/Joechel (Dui 1) 2.00,45 I 2.00,51 (59,86+1.00,65), 3. J9,92+1.00,77). 4. Dzmura/Po lo Acklin (Zwi 2) 2.01.05, 6 purts/De Wit (Ned 1) 2.03,18 nende anderhalf jaar voor bij Willem II transfervrij it voor Helmond Sport en derde seizoen bezig. WV. jaar, kan zijn aanwinst ubliek presenteren bij de naar CBS ly Variety heeft de Amen- leggen op de televisierech- in 1998. Met de deal zou iljoen dollar, ongeveer 750 cht. Als CBS inderdaad de verworven, dan is dat voor en van de Winterspelen in miljoen dollar. korfbalcoach bij AKC heeft voor JaaP tra kreeg voor zijn wange- icember, een schorsing van uel volledig door het linten idding een rode kaart. De van de arbiter en probeerde weggestuurde coach nog- halen. or één duel de coaching °P uren was door familie-0111" der club, nam de coaching ange tijd gelijk op, maal aos. Nadat PKC een voot- liep het duel door enkele ra als grootste stoorzender f. Volgens velen te vroeg, uel had gestaakt, tisdag op verzoek van nf de reguliere speeltijd (dei ig »g blijft door die beslissing bben in hoofdklasse A 11 te sportmedewerker Lig - „Het werven van voetbalarbiters is niet ons Lte probleem. De mensen behouden, is een veel Ie:probleem." Woorden uit de mond van afdelings- Lrslid, bestuurslid van de regio Zuid I en waarne- Ltaald voetbal Geert Doosje. spelen JJ-jarige in Oostburg woon- |ge liefhebber van de voet- At is dan ook blij met de rapporten die de KNVB lengt om de man in het «lepak, die het vrijwel nooit Jkan doen, wat meer rugge- i te geven. „De gezagsver- >en zijn nu eenmaal ver- Het fluiten dertfg jaar an met meer vergeleken jen met nu. De autoriteit is [gehele maatschappij veran- iMet name het verbale ge ls toegenomen." poeien I de mondigheid op zich heb en enkel probleem. Wel met dat alles en iedereen commentaar op de leiding Van fluiten schijnt ieder- stand te hebben. Scheids- trs hebben nooit commen- lop trainers. Omgekeerd te van het goede. Met name kb in de dug-out reken ik paar aan dat ze zich be is met de arbitrage." los onlangs bij Hoek-DO- |De provocaties van de trai- DOVO richting arbiter len gevolgen in het veld. p, De mensen, en zeker lis en begeleiding, moeten beseffen dat er zonder is- en grensrechters niet Ibald kan worden. Uiter- jaaken ze fouten, moeten ze [durven en kunnen erkennen, ook de spelers maken fou- [Wezijn allemaal mensen." Éten p heeft recht van spreken, /.voetbalfanaat. Geboren in Ipel en de jeugd doorge- hebbend in Zwartsluis, ju zijn voetballoopbaan in loop bij derdeklasser FIo- I Als politieman moest er verkast worden. Geen pro- A de voetbalmicrobe ver- p mee. Dit ondanks het feit "ij in Boskoop wegens een Ne een punt achter zijn Fve voetballoopbaan moest ging fluiten, verhuis- Genemuiden, werd daar secretaris en later voorzit- j 'an de gerenommeerde Wub (in de vijftiger jaren Fiere keren de beste zater- ttab van Nederland), en 0111 |C-Cup - De voetbalver- IZV, met hoofdzetel in s.erzande, is al volop met de Jereidingen aan de gang liet IZV-Cup voetbaltoer- Opnieuw is Graauw het '®eel van de wedstrijden F toernooi wordt op zater- voor de zesde keer *erkt. Niet minder dan 42 en twaalf vrouwen- i! 2ujJen om de hoogste eer Teams uit België, Enge- bitouwen, Oostenrijk, Rus- fc Scotland, Tsjechië I? d geven op 7 mei pe Presence. 'n de zwembaden te LjJen Kapelle wordt zon- feano^j viifde Speedo- jwedstrijd van het sei- ehoud«i. De Zeeuws- leugd kan terecht in 6n de *eden van Be Zeeuwse clubs in Kapel- flanif k'' de toP-20 van "liike ff" i6en plaats in de e fmale m juni staat op kwam vervolgens via IJsselstein in Oostburg terecht. Waarnemer „Toen heb ik drie jaar niets in de voetballerij gedaan. Mijn vrouw wist niet wat er gaande was. Eind tachtiger jaren rolde ik er weer in. De KNVB zocht iemand met een voetbal- en politie-ach- tergrond als waarnemer betaald voetbal. Men kwam bij mij te recht. Toen even later Jan Krui- ze uit het afdelingsbestuur ver trok, polste hij mij. Ik had geen bedenktijd nodig. Als waarne mer bezoek ik gemiddeld om de drie weken een wedstrijd in het betaalde voetbal. Vaak NAC en RBC, maar ook PSV en Heeren veen. Dit als veilgheids- en tuchtwaarnemer. In de afdeling en regio Zuid I hou ik me bezig met de scheids- rechterszaken. Een kei van een voetballer was ik niet. Een spits vergelijkbaar met Kees van Koo- ten, maar dan een kleinere uit gave daarvan. Derde klasse was wel mijn eindniveau, maar ik hield en houd van het spelletje." Hij haalt het door de KNVB opgestelde rapport 'Fluitend op weg' uit de bureaulade. Noemt de daarin gestelde speerpunten op: het op peil houden van het huidige bestand, verhoging kwantiteit en verbetering kwali teit. Recruteren „We gaan clubbestuurders nog meer benaderen dan voorheen om scheidsrechters uit eigen ge lederen te recruteren. Meer aan dacht schenken aan de actieve arbiter, clubs aanspreken op hun verantwoordelijkheden (ook een arbiter die 's morgens om tien uur komt fluiten, wil ontvangen worden), mensen die afgehaakt hebben terug in de running pro beren te krijgen. Iets wat de laatste tijd al succes heeft opge leverd." „Stress- en conflicthantering is ook belangrijk. De arbiters bij elkaar halen. Ervaringen uitwis selen. Hoe te handelen in de alom op het veld aanwezige con flictsituaties. Kortom, meer aan dacht voor de mensen die altijd alleen staan en het zeker bij een verliezende partij nooit goed kunnen doen. Zij moeten het zelf verwerken. Bij molest de betrok ken man de nazorg geven. Het bijstaan als hij naar de tucht- commissie moet. Laten merken dus dat er mensen zijn die achter hem staan." „We vergeten daarbij ook niet de beginnende arbiter. Hij begint op het laagste niveau, maar ver gis je niet in de moeilijkheids graad van het fluiten op derge lijke niveaus. Juist in die fase haken er veel jongens volledig gedesillusioneerd af. De mensen moeten het plezier in het fluiten blijven behouden. Het zit hem echt niet in het feit dat ze geen promotie meer kunnen maken. Ik ken er zat die er geen pro bleem van maken om op een lager niveau te fluiten. Ik vind dat klasse." Gemak Of een goede scheidsrechter zelf gevoetbald moet hebben? Doos je: „Dat is zeker geen must, wel een gemak. Hij zal de situaties denk ik beter aanvoelen, maar bovenal moet hij van het voetbal houden. Ik vind trouwens dat men in Zeeland uitstekende ar biters heeft. Jammer dat dit te weinig gezien en gewaardeerd wordt. Wat dat betreft is er voor iedereen die het voetbal een warm hart toedraagt, nog veel werk aan de winkel. Het samen spel tussen spelers, begeleiding, bestuurders en arbiters is nog voor enige verbetering vatbaar." Geert Doosje: „Het verbale geweld is toegenomen." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze sportmedewerker Terneuzen - In een vriendschappelijk treffen deklasseerde zaterdageerste klasser Hoek zondageersteklasser Goes met maar liefst 7-1. VOETBAL Oostburg verraste met een ruime 4-1-zege tegen Breskens'en HW'24 won nipt (1-0) van Philippine. Ook Hulsterloo zette een knap resultaat neer door met 2-2 gelijk te spelen tegen Axel. Dezelfde eindstand kwam op het bord bij het duel Hoofdplaat-Nieuw- land. HOEK - GOES 7-1 - Er werd vol verwach ting uitgekeken naar dit duel tussen de koploper van de eerste klasse van het zater dagvoetbal en de trotse leider Goes van de eerste klasse van het zondagvoetbal. Wie echter rekende op een vrij gelijkopgaand treffen, kwam bedrogen uit. Hoek was voor al In de eerste helft oppermachtig tegen een wat tam ogend Goes. Het besliste in die fase reeds de wedstrijd. Nadat Wim Zoeteweij de score had geopend, stoomde Hoek door naar een 5-0-ruststand door doelpunten van Rem~ co van Keeken (2x), Geert de Poorter en Kurt Mig om. In de beginfase van de tweede helft bood Goes meer tegenstand. In die periode scoorden de bezoekers via Johnny Vette tegen. Later in de tweede helft nam Hoek het initiatief weer in handen en liep verder uit door doelpunten van Osmund Ogali en Antoine Thoen. OOSTBURG - BRESKENS 4-1 - Breskens leed aan enige onderschatting en kreeg daar voor de rekening gepresenteerd van een scherp spelend Oostburg. De bezoekers wa ren wel iets meer in balbezit, maar Oostburg was veel gevaarlijker. Bram Vercruysse opende voor de thuisploeg de score. Daarna kwam Breskens in deze vrij gelijkopgaande eerste helft op gelijke hoogte uit een straf schop van Arno de Graaf. In de tweede helft was Oostburg, gesteund door het windvoor- dei, het meest slagvaardig. Dat resulteerde in de 55e minuut in 2-1 door Martin van de Voorde. Dimitri van Overmeire liet 3-1 note ren en tien minuten voor tijd bepaalde Jan Engelaar de eindstand op 4-1. HVV'24 - PHILIPPINE 1-0 - De uitslag doet anders vermoeden, maar toch was de thuis ploeg veel sterker dan de bezoekers. Gemis aan scherpte en goed verdedigen van Philip pine voorkwamen een hogere score. Het Deventer (anp) - In Kenya moet voor het Nederlands cricketteam eind februari eindelijk de zon gaan schij nen. Al tientallen jaren wordt gewacht op een internationa le doorbraak van Oranje. Bij de wereldtitelstrijd voor B- landen, ook wel het toernooi om de ICC Trophy genoemd, moet het gebeuren. De eerste drie van de twintig deelne mende landen plaatsen zich voor de strijd om de World Cup, het walhalla voor elke cricketer. Steven Lubbers, de captain van het Nederland elftal, is optimis tisch gestemd. „De laatste jaren hebben we op internationaal ni veau goed en constant gepres teerd," stelt de 40-jarige gym nastiekleraar uit Deventer. „De recente overwinningen op West- Indië, Engeland en Ierland geven vertrouwen voor onze missie in Kenya." Lubbers is in het Nederlands team een routinier. In 1979 was hij als enige van de huidige spe lersgroep van de partij tijdens het eerste optreden van Neder land op het wereldkampioen schap voor B-landen. In Afrika begint Lubbers aan zijn vijfde schaduwtoernooi om de wereld titel. Twee keer was hij met Neder land dicht bij promotie naar de A-groep. In de finale bleek Zim babwe steeds te sterk. Het Afri kaanse land is inmiddels defini tief ingedeeld bij de zogenoemde 'Test-landen', de hoogste catego rie. De promotie van Zimbabwe maakt Nederland tot één van de kanshebbers op een startbewijs bij het WK voor de toplanden. De voorbereiding is voor Neder landse begrippen goed geweest. In de afgelopen maanden tram den de zomersporters fanatiek door. In september en oktober werden in winterse omstandig heden zelfs nog een paar oefen wedstrijden gespeeld. In het Utrechtse fitnesscentrum De Hommel kreeg Öe conditie spe ciale aandacht. Met behulp van hoogwaardige apparatuur kon den de omstandigheden in Ke nya worden nagebootst. De wed strijden worden in Nairobi ge speeld, op een hoogte-van 1.500 meter. Het Nederlands team beschikt sinds enkele jaren over een vaste spelerskern, met aanvoerder Lubbers als centrale man. Ge vestigde namen als Lefebvre, Van Oosterom en Scholte zijn tijdens de wintermaanden in de Zuidafrikaanse competitie regel matige gasten en ook oudgedien de Aponso houdt in zijn vader land Sri Lanka zijn ritme vast. Dit viertal zal in geen geval last hebben van de graswickets die in Kenya worden gebruikt. De wedstrijden in Nederland wor den om praktische en klimatolo gische redenen op een 'pitch' (een verhard stukje grond) ge speeld. De absentie van topscorer Peter Cantrell ziet Lubbers als een groot gemis. De ex-prof van Au stralië voldeed vanwege een te kort aan verblijfsdagen in Ne derland niet aan de eisen van de ICC en moest afhaken. „Sneu voor Cantrell en heel jammer voor ons," oordeelde Lubbers, die het ook zonder fastbowler André van Troost moet stellen. De jeugdige prof van het Engelse Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Anjolie Wisse van het Goese AV'56 is een van de Zeeuwse troeven tij dens de indoordistricts- kampioenschappen die ko mend weekend in de Haag se Houtrusthal worden ge houden. De A-juniore komt in actie op de 60 meter, verspringen en de 1000 meter. Ook haar clubgenoot B-junior Erwin Simpelaar moet in staat worden geacht met eremetaal naar huis te komen. Hij komt uit op de 60 meter en bij het kogelstoten. De rest van het AV'56-gezel- schap bestaat uit: B-juniore Cindy de Leeuw (200 meter) en senior Peter Oele, die op de 60 en 400 meter in actie komt. Bij Atletica wordt uitgekeken naar A-junior Pascal Meer man die de 1000 meter loopt. Atletica is verder vertegen woordigd door seniore Jildau van Dieren (200 meter), A-ju nior Marco van Velzen (400 meter) en B-junior Daniel Muller (60 en 400 meter). MARCO VAN DER MEULEN uit Oostburg legde beslag op de tweede plaats tijdens de open kampioenschappen veldrijden van de WAOD in het Belgische Denderleeuw. Van onze sportmedewerker Axel - In de hoogste afdeling van het regionale zaalvoetbal haalde Bonte Hert 2 in de derby tegen Vervaet fors uit. Met 13-3 werd gewonnen. ZAALVOETBAL Leider blijft Cocq, dat eveneens in een derby met 6-2 zegevierde over ABAB/NCB. Het Hulsterse gevecht tussen BVS en Van der Gucht eindigde in een 4-6-over- winning voor Van der Gucht. In Terneuzen werden eveneens der by's afgewerkt. De Ridder/Kiss klopte Maas met 5-3 en Terneu- zen-Mechielsen eindigde in 8-3. BONTE HERT 2 - VERVAET 13-3 - Het duel was, zoals de cijfers aangeven, eenzijdig. Na 5-2 halverwege liep de score fors op. Martijn Bisschop scoorde drie maal voor Vervaet. De goals van het winnende team kwamen op naam van Johan van Westen (7x), Cees de Putter (4x) en Mi chel Buyck (2x). BVS - VAN DER GUCHT 4-6 - Bij Van der Gucht lijkt met de komst van Mario Cerpentier het keepersprobleem opgelost. Aan de zege droeg hij zijn steentje bij. Na 2-2 bij de pauze was de strijd nog open. Pas in de eindfa se viel de beslissing. Angelo Ver- braeken, Mark Triest, Philip de Smet en Peter Bouwman scoor den voor BVS. Jan de Visser, Piet de Visser (2x), Giovanny Verbraeken (2x) en Marcel Ver dunnen deden dat voor Van der Gucht. DE RIDDER/kISS - MAAS 5-3 - Maas nam tot 2-3 de leiding steeds in handen. Mark de Kun- der scoorde 0-1, Paul Tjen-A- Sem 1-1, Mark Cornelissen 1-2, Benny van Leeuwen 2-2 en Peter Maas 2-3. Nadat Bert Wilting 3-3 had gescoord, zette André de Regt de gastheren op 4-3. Bert Wilting maakte vervolgens 5-3. TERNEUZEN - MECHIELSEN 8-3 - Mechielsen zit in de zorgen en had ook nu geen wissels op de bank. Daarvoor werd de tol be taald. Jerry van Toor (2x) en Erwin Peeman scoorden voor de gasten. Het bleek te weinig, om dat Michel de Ridder, Miehei de Vries, Johnny de Leyser en Peter Vermast elk twee keer voor Ter neuzen raak schoten. ABAB/NCB - COCQ 2-6 - Cocq had heel wat invallers, maar was superieur. Mario Corthals teken de voor 0-1 en 0-2, waarna Har ry Coppens 0-3 liet noteren. Theo Schram bepaalde vervol gens de score bij de doelwisse- ling op 1-3. Mario Corthals scoorde daarna 1-4, Tonny Bu- zeyn 1-5, Edward Martijn 2-5 en Harry Riemens 2-6 Stand: Cocq 11-21, Bonte Hert 2 12-19, Terneuzen 12-16, De Ridder/ Kiss 12-13, BVS 12-13, Philippine 11-12, Van der Gucht 11-10, Maas 12-10, Mechielsen 12-7, Vervaet 12-5, ABAB/NCB 11-2. enige doelpunt werd gemaakt door Harm Rietjens. HULSTERLOO - AXEL 2-2 - Axel was technisch-de betere ploeg, was ook meer in balbezit, maar veel uitgespeelde kansen le verde dat niet op. In feite was de thuisploeg via counters net zo gevaarlijk. Het was dan ook niet helemaal onverwacht dat Hulster loo in de eerste helft de leiding nam door een doelpunt van Mario Vermeirrsen. In de twee de helft drukte Michaël Pieters het Axel- overwicht uit in de gelijkmaker. Joep Frusch liet daarna 1-2 noteren. De thuisploeg kwam langszij via Patrick de Kever. HOOFDPLAAT - NIEUWLAND 2-2 - Het zag er aanvankelijk niet gunstig uit voor de thuisploeg, want in de eerste helft nam een beter Nieuwland een terechte 0-2-voorsprong door doelpunten van Robin Tiel en Hugo Crucq. Kort voor de pauze scoorde Serge de Ruysseher de aansluitende treffer voor de thuisploeg. In de tweede helft had Hoofdplaat het beste van het spel. Het was dan ook geheel in de lijn van het spel dat die ploeg op gelijke hoogte kwam, vla Peter Vercruysse. Bij die stand bleef het. Een tiental minuten voor tijd begaf de lichtin stallatie het. Van onze biljartmedewerker Terneuzen - De biljartvereniging KOT uit Terneuzen staat van vandaag tot en met zondag 23 januari garant voor de organisa tie van het kampioensehap hoofdklasse libre van het district Zeeuws-Vlaanderen. Belangrijkste kanshebber voor de titel is de als eerste geplaatste titelverdediger Theo Verlinde van Ed Horemans uit Axel. BILJARTEN countyteam Somerset gokt voor de langere termijn op een car rière in het Testteam van Enge land. Lubbers heeft voor het toernooi in Kenya twee debutanten opge roepen. Kuijlman moet als bats man furore maken, Bouter is op grond van zijn kwaliteiten als bowler geselecteerd. De meeste runs moeten komen van prof cricketer Lefebvre, allrounder De Leede en routinier Nolan Clarke, die op 45-jarige leeftijd in de vorm van zijn leven ver keert. Onder leiding van manager John Wories vertrekt de Nederlandse selectie op 1 februari naar Ke nya. Na een serie van vijf oefen duels opent Oranje het toernooi tegen Maleisië. Daarna wordt te gen Ierland, Gibraltar en Papoea Nieuw-Guinea gespeeld. „Ik verwacht in de eerste ronde geen problemen," besluit Lub bers. „Het grote werk begint pas tegen landen als Bermuda, de Verenigde Staten, Kenya en de Verenigde Arabische Emiraten. Als we in topvorm zijn, kunnen we heel ver komen." Vorig jaar maakte hij tot aan de finale indruk tijdens deze titel strijd in brasserie De Smickel te Hulst. Met een sterk moyenne en via goed seriewerk had hij zich toen in een uitstekende uitgangs positie gemanoeuvreerd. In de eindstrijd kwam de grilligheid, die het spel van deze nestor vaak kenmerkt, weer eens om de hoek kijken. In een marathonzitting, waarin zijn tegenstander het kar wei niet af kon maken, trok Verlinde de titel slechts moei zaam naar zich toe. Dat tikje geluk was overigens verdiend, want op basis van het tot dan toe vertoonde kwam de titel terecht bij de man die daar het meeste aanspraak op mocht maken. Theo Verlinde gaat ook nu als favoriet van start en zal een ze nuwslopend gebeuren als destijds trachten te voorkomen. Op basis van zijn algemeen gemiddelde steekt hij ruim boven de andere deelnemers aan deze titelstrijd uit, maar of dat ook een absolute garantie is dat hij zondagmiddag na de finalepartij - die omstreeks 16.00 uur gehouden wordt - ge huldigd wordt in het Racketcen trum, is toch een open vraag. Zeker in het librespel zijn verras singen niet uitgesloten. Een verrassing zou kunnen ko men van Ronny de Waal van de organiserende vereniging. De Waal werd al eens eerder kam pioen in deze klasse, maar zette de biljartkeu op wedstrijdniveau een aantal jaren in de hoek. Daarom is erg onduidelijk hoe het met de vorm van de kleine KOT-speler gesteld is. Is die als vanouds, dan kan men er op rekenen dat hij een rol van bete kenis zal spelen. Een speler die zich de laatste jaren aardig ontwikkelt, is Bertie van Remortel van De Smickel uit Hulst. Voor hem geldt in feit hetzelfde als voor Verlinde, hij wil nogal eens wisselvallig pres teren. Kan hij zich blijven con centreren, dan moet ook met hem rekening gehouden worden. Een man die duidelijk naar een niveau is afgezakt dat beduidend onder zijn mogelijkheden ligt, is Bram de Kraker van De Molen hoek uit Hoek. Hij was jaren een sterke extra klasse librespeler, maar na twee halve degradaties mag hij nu acteren in deze hoofd klasse. Van De Kraker Is bekend dat hij bijzonder hoge series kan maken, maar door een berperkte training de laatste jaren is de scherpte in het seriewerk verdwe nen. Mogelijk heeft hij zich nu echter degelijk voorbereid. Nieuwkomer in dit gezelschap is Rob Claerhoudt van De Smickel. Ook Claerhoudt wordt jaarlijks sterker, maar of hij al zover is dat hij op dit niveau een prominente rol kan vervullen, mag betwijfeld worden. Ko Dieleman van de organise rende vereniging is altijd* tot een verassing in staat. Al lijkt hij niet direct een kandidaat voor de ti tel. Dat geldt in feite ook voor George Mahu en Joke Breur. Zij staan met een naar maatstaven van dit niveau erg laag moyenne geklasseerd. George Mahu scoor de 5,50 en Joke Breur 5,38. Dat zijn wel moyennes die duidelijk beneden hun normale niveau lig gen. De wedstrijden beginnen van daag en vrijdag om 19.00 uur. Zaterdag en zondag hoopt de or ganisatie omstreeks 12.00 uur te kunnen beginnen. Deelnemers: 1. Theo Verlinde (Ed Horemans Axel) algemeen gemid delde 10,81, 2. Ronny de Waal (KOT Terneuzen) 9,56, 3. Bertie van Remortel (De Smickel Hulst) 8,78, 4. Bram de Kraker (De Mo lenhoek Hoek) 8,21, 5. Rob Claer houdt (De Smickel) 8,18, 6. Ko Dieleman (KOT Terneuzen) 7,87, 7. George Mahu (Ons Vermaak Lamswaarde) 5,50, 8. Joke Breur (BW Terneuzen) 5,38.

de Stem | 1994 | | pagina 9