DAF boekt 10 miljoen winst Van Rooy verwacht beter jaar voor Nederlandse export Hup Oranje Bonden waarschuwen spoorwegpersoneel voor regio-directeur Werkloosheid grootste vijand Oost-Europa >laats 'ii in ►rzitter id KORT Topman Baan waarschuwt voor te groot optimisme ^Nederlandse overheid jaagt inflatie te veel op' PTT neemt advertenties op in de telefoongidsen [IËSTEM ECONOMIE A5 S 01650-52288 van Gansewinkel Deel KLM-vloot voor grote beurt naar Portugal Subsidie kleine bedrijven op de tocht ECONOMIE KORT Oliemaatschappijen: kleine gasvelden sneller exploiteren \NUARI 1994 A4 topa. Zo werd het iropese Unie al bij If lidstaten. Maar de i gemaakt voor ver- kraatsburg, waar het I het voordeel van de voorzitterschap, met bewindslieden'. „De van de Grieken van het sebied kan van pas kan Ibij het opbouwen van I betrekkingen met de t buurlanden", zo (Cot. woordvoerder van de [de christendemocrati- ractie, was vriendelijk J' Grieken. Maar binnen Ide fractie zijn buiten de lerzaal ook nog andere Tn te horen. Arie Oost- l Nederlands Europarle- riër namens het CDA, kige week in een column blad Binnenlands Be- been spaan heel van het ie voorzitterschap. „De the oase is verlaten en Ivinden ons nu in de Ie woestijn. Vrij alge- wordt beseft dat Grie- Ld eigenlijk niet in de ■huis hoort", schreef de pndemocraat. ïeergestort gekomen en drie raakten norgen in Rusland. Het Ig van het type Anotov J kilometer ten noorden I na de start een explosie |v AN-22, een in 1967 [te vrachtvliegtuigen ter corruptie |ce-president Aleksandr een aanklacht wegens Ird op verdenking van ■waarbij in oktober in lllen. Een regeringscom- laaruit moest blijken dat 1 op een bankrekening in li dat de documenten bij pen gebleken. rechter |s tegen 41 mensen die op wijlen premier Rajiv Is achter gesloten deuren J onder wie leiders van de kers (LTTE) die in het nankelijke staat vechten, ek berecht. Volgens de hoord op premier Gandhi I door een vrouw die een fezingsbijeenkomst op 21 het leven. ïdamentalisten het lijk van een funda- confrontatie met veilig- foto epa j's van de politie hebben iekacties uitgevoerd naar alisten. Het was de groot- en een activist werden n activist liepen verwon- ochtend. Ten minste zestig ïteerd. De overheid zona id op beschuldiging van die in november met een ki te vermoorden. ende orig jaar eigenaar was van ncern van Italië, is door de van misdadige bendevor- :egen Arturo Ferruzzi, uzzi-holding, zijn zwage^ Ferruzzi en vijf topman3 chone Handen is gebleken rekeningen van Ferru® overgemaakt naar p31 i minste een half m ïlja verdwenen. Het geld werd r de aankoop van juwelen DONDERDAG 20 JANUARI 1994 gedrijven kunnen zich herstellen dankzij loonmatiging' p(D Haag (anp) - Staatsse- •etaris Van Rooy van Econo mische Zaken denkt dat Ne tland dit jaar meer zal ex porteren en bovendien tegen ïetere prijzen dan in 1993. dank zij de loonmatiging is tóstel van de winstgevendheid fln exporterende bedrijven mo gelijk. De export is vorig jaar opnieuw gedaald door lagere prijzen. In hoeveelheden goederen gemeten bleef de de uitvoer op hetzelfde peil. Op zichzelf geen slechte prestatie, meent Van Rooy, want het volume van de wereldhandel die voor Nederland van belang is daalde met 1,5 procent. Een exact cijfer over de export van Nederland in 1993 kon de staatssecretaris niet noemen. Duidelijk is wel, dat het export cijfer van 1993 lager zal uitval len dan dat van 1992. Toen be droeg de uitvoer 245,9 miljard gulden. De export naar de belangrijkste handelspartner, Duitsland, is volgens de recentste cijfers - over de eerste zeven maanden - vorig jaar op hetzelfde niveau gebleven als in 1992. „Een aan wijzing dat Nederland het beter deed dan andere EG-landen," zegt Van Rooy. De jongste cijfers wijzen boven dien uit, dat de uitvoer naar landen in Oost-Azië het sterkst gestegen is, met als uitschieters Indonesië en China met groei percentages van meer dan 60 procent. Van Rooy wil dan ook vasthou den aan het beleid om de expor tinspanningen op juist die lan den te richten. Van Rooy FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP (an onze redactie economie een Eindhoven - DAF Trucks nv heeft vorig jaar nettowinst geboekt van 10 miljoen op een omzet van 1,3 miljard. President-directeur Cor Baan waarschuw de bij de presentatie van de voorlopige cijfers voor te groot optimisme. „Daarvoor zijn de marktomstandighe den in West-Europa over het algemeen te slecht." De gisteren op personeelsbijeen- somsten bekendgemaakte resul- hebben betrekking op de periode vanaf 2 maart, de datum taarop de nieuwe DAF Trucks werd opgericht. De DAF-topman was vol lof over de wijze waarop de mede- «rkers van de onderneming zelf van dealers en importeurs hebben bijge gen aan het 'on der die omstandigheden goede resultaat'. Volgens Baan is in 1993 een goede basis gelegd voor een ge ronde ontwikkeling van de on derneming in de komende jaren. Hoewel pas eind dit jaar een herstel van de markt wordt voorspeld, verwacht de DAF-di- rectie voor 1994 'een verdere en een goed winstniveau'. Twee factoren hebben DAF in de aanloopfase parten gespeeld. De Europese bedrijfswagenmarkt nel nog verder terug dan voor speld en ook het opzetten van de verkooporganisatie buiten de Benelux kostte meer moeite dan verwacht. De verkooporganisa tie is inmiddels volledig opera- toneel. De markt - en die heeft DAF niet in de hand- werkt voorlopig nog niet mee. DAF-topman Cor Baan vertelde gisteren bij de presentatie van de voorlopige jaarcijfers dat de We- Seuropese markt voor trucks hoven de 15 ton vorig jaar kel- ierde van 153.000 tot 117.000 stuks, een daling van 23,5 pro tent. Voor dit jaar houdt DAF rekening met een lichte terug- jang van de markt. Voor eind dit |aar wordt geen herstel ver wacht. Een lichtpuntje was vorig jaar ie Britse markt, die na drie zeer slechte jaren een groei van 26,4 procent te zien gaf. Groot-Brit- tannië is nog steeds belangrijk voor DAF dat daar een markt aandeel heeft van 13,7 procent. Op de Nederlandse markt, die fors onder druk staat, wist DAF ondanks alle ellende zijn markt aandeel te verbeteren van 32,2 tot 33,8 procent. Op de Europese markt beeft DAF een marktaandeel van on geveer 7 procent. Het Eindho- vense concern heeft volgens Baan in een aantal landen wel wat terrein moeten prijsgeven. Dat kwam door de opstartpro blemen en door het beleid om het prijsniveau zoveel mogelijk vast te houden. Om de voorraden te verkleinen heeft DAF in de eerste tien maanden van zijn bestaan meer trucks verkocht dan het produ ceerde. Als gevolg daarvan kwam de produktie pas in de loop van de december op het beoogde tempo van 40 trucks per dag. Daarbij wordt strikt de hand gehouden aan het principe om uitsluitend op bestelling te produceren. In totaal kwamen in Eindhoven in de periode maart-december 4.957 trucks van boven de 15 ton uit de fabriek, terwijl er aan de dealers 5.884 werden geleverd. Daarnaast werden 3.552 vracht wagen van de 45-serie (6,5 tot 11 ton) afgezet, die werden gepro duceerd door Leyland Manufac turing in het Verenigd Konink rijk. Met Leyland heeft DAF Trucks na het uiteenvallen van het oude DAF-concern een con tract voor de exclusieve ver kooprechten van de 45-serie in Europa. Een werknemer van de Klompenfabriek Nijhuis bv in het Achterhoekse Beltrum toont twee paar Oranje-klompen. Bij Nijhuis worden jaarlijks 400.000 loopklompen en 800.000 souvernir-klompen geproduceerd. Met het oog op de Olympische Spelen van volgende maand en de WK-voetbal in juni is een oranje klomp, voorzien van de Nederlandse leeuw in produktie genomen. foto anp Van onze verslaggever Eindhoven - De vakbonden waarschuwen het NS-personeel in «et zuiden van het land voor regio-directeur W. Walraven. Amsterdam (anp) - De over heid heeft de inflatiedruk sinds het begin van de jaren negentig versterkt door on der meer de huren extra op te trekken en de gezond heidszorg duurder te maken. Volgens J.M. Berk, medewerker van De Nederlandsche Bank, is de bijdrage van Den Haag aan de inflatie te groot. De prijsim puls kan het inflatietempo blij vend verhogen. In de laatste uitgave van het economenblad ESB laat Berk een berekening los op de prijs- druk van de overheid. Sinds 1980 grenst de invloed van Den Haag op de inflatie 'aan de bovengrens van het toelaatba re', concludeert hij. Aan het eind van de jaren tachtig is de overheidsbijdrage uit het oog punt van prijsstabiliteit zelfs onaanvaardbaar hoog gewor den. Door de verhoging van de hu ren en het duurder worden van de gezondheidszorg is de staat verantwoordelijk voor ruim 1 procentpunt inflatie per jaar. Ter vergelijking: in 1994 wordt een totale stijging verwacht van 2,75 procent. Berk is ontevreden over het voortdurend aantrekken van de tarieven. Eigenlijk mag Den Haag per jaar niet meer dan (hv a 1 procentpunt bijdragen aan het prijzencircus. Dat zou een stijging zijn waardoor de prijs stabiliteit gehandhaafd kan worden (bij een stabilisatie wordt uitgegaan van een plus van maximaal 2 procent). Berk vindt dat Den Haag de burgers compensatie moet geven door de belastingen en sociale pre mies te verlagen. Dat de over heid echter nauwelijks lasten verlichting biedt, maakt duide lijk dat Den Haag veel belang hecht aan het binnenhalen van geld. De slechte toestand van de overheidsfinanciën speelt daarbij een belangrijke rol. Vooral na 1989 gingen de kos ten van levensonderhoud om hoog. In de periode 1986 tot en met 1989 bedroeg de gemiddel de inflatie 0,6 procent. In 1991 was de prijsdruk echter al op gelopen naar bijna 3,5 procent om in 1993 door het goedkoper worden van de buitenlandse in voer te zakken naar ongeveer 2 procent. (ADVERTENTIE) lolgens een gisteren verspreid pamflet zou Walraven op eigen butje en met voorbijgaan van Sf vakbonden bijeenkomsten ®t spoorwegpersoneel beleggen ze 'murw' te maken voor «uinigingen bij de Spoorwe gen. 2e bonden zijn uiterst geprik- 3 door het gedrag van Walra- jen. Ze verwijten de manager an Netwerk Zuid gebrek aan i ora met de bonden te over igen, terwijl hij wel perso neelsbijeenkomsten belegt, ko- ®nde maan(jag is er een in tindhoven, waar 'de wildste worden gespuid' over mo- p bezuinigingen. j raven was gisteren de hele g («bereikbaar voor commen taar. zou het plan ter tafel zijn °men om machinisten en tin eurs tijdorz5 hun wacht- 1 en schoonmaakwerkzaamhe- n te laten verrichten. Ook het 1 everen van loon en het inleve- van adv-dagen zou op die 'e! 'bespreekbaar' worden L» "De Posities van het 2 °V,erleg en de vakbonden en bedreigd, doordat via 'C Personeelsleden te od 7r e[en «et NS-management voor'''s,naar een draagvlak die W! ?e ldeean> die dan aan bj-J'«bonden en onderne- •gwden zullen worden voor- te L voldongen feiten," al- «et pamflet. ®e hm debonden is er al germ- bet \rcSprake van onrust onder laar m "per,soneei- Binnen vier vend wnru bedr!Jf winstge- betekoot j Semaakt, en dat tem" onder meer het ver- 1 en van naar schatting 4800 banen. Ook zal het werk van machinisten en conducteurs worden 'uitgekleed' door de in voering van het zogenaamde 'modulaire' rijden, waarbij het rijdend personeel in de toekomst zal worden gebonden aan één bepaald traject. Volgens de bon den betekent dit een 'verschra ling van de arbeidsvreugde en een gevaar voor de salariëring'. De bonden hebben de afgelopen dagen trouwens verschillende vergaderingen met hun leden be legd waarin het voeren van pu- blieks-vriendelijke acties ter sprake is gekomen, juist om dit soort maatregelen te voorkorten. RIJKSWEG ZUID 11 - ZEGGE POSTBUS 1175 - 4700 BD ROOSENDAAL TELEFAX 01650-69011 -k Inzameling chemisch afval Verhuur bedrijfsafvalcontainers Inzameling papier karton Inzameling glas Rioolreiniging Industriële reiniging k Ledigen vetputten septictanks Machinaal vegen Schiphol - De KLM heeft het groot onderhoud van de 27 toe stellen van haar Europese Boeing 737-.vloot uitbesteed aan de Portugese maatschappij TAP Air. Eind vorig jaar al kregen de eerste vliegtuigen in Lissabon hun grote beurt. Het groot onderhoud voor deze vliegtuigen zou volgens de KLM op Schiphol te duur worden. De 27 Boeings moeten eens in de acht jaar vier weken in de hangar voor de grote beurt. „Dat betekent dat er te weinig toestel len zijn om een kostbare onder- houdslijn rendabel op te zetten. Ook met eventueel toestellen van Transavia erbij loont het niet," zegt de woordvoerder van de KLM. De technische dienst van de KLM op Schiphol blijft wel het groot onderhoud van de inter continentale Jumbo 74 7-vloot verzorgen, evenals het opknap pen van overjarige Jumbo's voor andere maatschappijen. Wenen (afp) - De grootste bedreiging voor de economieën van de Oosteurope- se landen komt dit jaar van de werk loosheid. Het overgaan van staatsbedrijven in particu liere handen, de forse stijging van het aantal faillissementen en het strakkere financiële beleid bij ondernemingen zullen, ondanks de verbetering van de algehele economische situatie, het leger werklozen doen aanzwel len, voorspelt het gezaghebbende instituut voor vergelijkend economisch onderzoek in Wenen. Polen, het land dat vorig jaar als enige economische groei wist te bereiken, zal dit jaar worden geconfronteerd met 18 procent werklozen onder de beroepsbevolking. Dat betekent dat meer dan drie miljoen Polen zonder baan komen te zitten. Bulgarije, Slovenië en Slowakije zijn nauwe lijks beter af. Ook deze landen moeten rekening houden met een werkloosheid van rond 18 procent. Hongarije moet evenwel in staat zijn het aantal werklozen te stabilise ren, aldus de economen in Wenen. Zij ver wachten dat dit jaar ongeveer 12 procent van de Hongaarse beroepsbevolking inactief zal zijn. Tsjechië zal daarentegen een heel fraai werkloosheidscijfer kunnen tonen. Door een sterke uitbreiding van de particuliere sector zal het aantal banen oplopen. Bovendien wordt de omvang van de totale beroepsbe volking binnen de perken gehouden doordat oudere werknemers vervroegd met pensioen worden gestuurd. De door het Oostenrijkse instituut voorspelde werkloosheid van 7 pro cent in Tsjechië zal de laagste zijn in Oost- Europa. De economen in Wenen zijn bezorgd over de handelsbalans van Polen, Tsjechië, Slowa kije, Hongarije, Slovenië, Bulgarije en Roe menië. Het in 1993 ontstane handelstekort zal in dit jaar verder oplopen. Het totale gat van de zeven landen, dat in het afgelopen jaar 6,8 miljard dollar bedroeg, zal dit jaar groeien tot 7,2 miljard dollar, vreest het instituut. Toch zijn de economen in Wenen niet pessi mistisch over de resultaten die enkele landen zullen neerzetten met hun bruto binnenlands produkt (bbp), de totale waarde van alle geproduceerde goederen en diensten. Polen zal de economische groei kunnen vergroten van 4 tot 4,5 procent. De Tsjechen mogen rekenen op een expansie van hun economie met 2 procent. Ondanks deze aardige groeicijfers ligt de bedrijvigheid in deze twee landen nog fors onder het niveau van 1989, het jaar van de val van het communisme, onderstreept het instituut. De Polen kregen sindsdien een krimp van 14 procent voor hun kiezen, terwijl de economie van Tsjechië met maar liefst 25 procent slonk. De Slovenen kunnen dit jaar een groei van 1 procent tegemoet zien. Hongarije, favoriet onder Westerse investeerders, zal geen groei kennen. In Slowakije, Roemenië en Bulgarije zal het bbp met 2 procent terugvallen. Dat is evenwel een verbetering ten opzichte van vorig jaar toen die drie landen een achter- uitgnag van ongeveer 6 procent kregen te verwerken. Amsterdam (anp) - Een aan tal subsidies aan het midden- en kleinbedrijf (tot honderd werknemers) kan de toets der kritiek niet doorstaan. Dertien miljoen gulden zou vol gens een eerste verkennende stu die van het ministerie van Eco nomische Zaken kunnen worden geschrapt. Veertien miljoen gul den kan gehandhaafd blijven als de betreffende regelingen ingrij pend worden gewijzigd. Het me rendeel van de subsidies, 108,5 miljoen gulden, wordt goed tot heel goed besteed. Dat heeft mr. drs I. Sepers, di recteur-generaal Economische Structuur van het ministerie gis teren gezegd tijdens een door de ING-bank georganiseerde MKB- Beleidsdag. Volgens Sepers mogen aan de 'zeer voorlopige uitkomsten nog geen definitieve conclusies wor den verbonden'. Hij zei echter ook dat 'het onderwerp de ko mende tijd zonder meer op de politieke agenda komt te staan'. Voorzitter Kamminga van het Koninklijk Nederlands Onderne- mersverbond (KNOV) nam fel stelling tegen de uiteenzetting van Sepers. „Economische Za ken blijft steken in de mag-het- een-onsje-meer-of-minder-zijn- mentaliteit van 20 jaar geleden." De werkgeversvoorzitter miste in de rede alle belangrijke on derwerpen die het midden- en kleinbedrijf kunnen stimuleren, zoals verlagen van loonkosten, fiscale maatregelen en het sti muleren van overheidsinveste ringen, vermindering van regels en administratieve rompslomp. Hij verweet EZ bovendien wel met grote bedrijven zaken te willen doen, maar niet met het midden- en kleinbedrijf. Den Haag (anp) - PTT Telecom gaat de komende jaren aanzienlijk meer informatie geven in de telefoongidsen. Door meer zakelijke gegevens zoals advertenties op te nemen wil PTT Telecom het gebruik van de gidsen stimuleren. De eerste telefoongids nieuwe stijl verschijnt in oktober in de regio Delft. Het is de be doeling, dat in de loop van 1996 heel Nederland de nieu we soort gids heeft. De PTT gaat ook onderzoeken, welke andere informatie zin vol kan zijn om te verstrek ken. De huidige gids wordt met een miljard raadplegingen per jaar vier keer vaker ge bruikt dan welke andere ook. Een woordvoerster van de PTT erkent dat de nieuwe gids deels een overlapping wordt van de Gouden Gids. Voor de verkoop van adver tenties en marketing van com merciële informatie is de PTT een overeenkomst aangegaan met Telemedia, een dochter onderneming van Telia. Met dit Zweedse communicatiebe drijf werkt PTT Telecom op diverse fronten nauw samen. Bij de Gouden Gids, onderdeel van het Amerikaanse ITT-con- cern, is gisteren verrast gerea geerd op de plannen van Tde PTT. Ruim drie jaar geleden voerden de PTT en de Gouden Gids vergaande besprekingen om gezamenlijk een nieuw soort gouden gids uit te geven. Dat ketste toen af op de EG- wetgeving, die monopolievor ming verbiedt. Gouden Gids en PTT zouden samen een te sterke positie op de markt krijgen. S. Janmaat, woordvoerder van de Gouden Gids, noemt het jammer als de nieuwe tele foongids een gedeeltelijke overlapping wordt van de Gouden Gids. „Het is maar de vraag of de adverteerders hier op zitten te wachten. Het hangt er ook vanaf, hóe dat telefoonboek eruit komt te zien en hoe de consument daar weer op reageert, maar 30 jaar ervaring van onze kant en 30 jaar vertrouwen van adver teerders en consumenten druk je niet zomaar weg." De Gouden Gids heeft al jaren een contract met PTT en later PTT Telecom over de levering van telefoonnummers. Jan maat: „Voor dat contract zijn we niet bang, want volgens de EU-richtlijnen tegen monopo lievorming is PTT Telecom verplicht ons de telefoonnum mers te verkopen als ze er zelf ook gebruik van maken." Handelstekort VS afgenomen Washington - Het tekort op de handelsbalans van de Verenigde Staten is afgenomen van 10,9 miljard dollar in oktober tot 10,17 miljard dollar in november, heeft het Amerikaanse ministerie van handel gisteren bekendgemaakt. Het bedrag voor oktober is een herziening van de eerder opgegeven 10,45 miljard dollar. De cijfers kwamen ongeveer overeen met de verwachtingen. Bedrijven willen steun Andriessen Rotterdam - Een groep bedrijven in het Europoort-gebied heeft gisteren in een brief aan minister Andriessen van Economische Zaken om financiële steun gevraagd. Deze bedrijven zeggen dat zij voor 75 miljoen gulden aan maatregelen moeten treffen door de aanleg van een stormvloedkering en het doorgraven van de Beerdam, die Rotterdam en omgeving moeten behoeden voor overstroming als bij zware storm het water in de Nieuwe Waterweg tot grote hoogte wordt opgestuwd. 38 Banen weg bij NS in Tilburg Tilburg - Bij de NS Hoofdwerkplaats in Tilburg hebben 24 werknemers deze week van de directie gehoord dat er voor hen geen werk meer is. Voor 1 juli vertrekken nogmaals 14 mensen in het kader van de 55-plus regeling voor oudere werknemers. Bij de Hoofdwerkplaats in Tilburg, die vorig jaar haar 125-jarig jubileum vierde, werken momenteel nog 630 mensen. De werk nemers die op straat komen te staan kunnen gebruik maken van een sociaal plan dat in nauwe samenwerking met de bonden tot stand is gekomen. Alitalia zwaar in het rood Rome - De Italiaanse staatsluchtvaartmaatschappij Alitalia heeft in 1993 een recordverlies geleden van 350 a 400 miljoen gulden. Een grondige reorganisatie en een nieuw management moeten het noodlijdende bedrijf nieuw leven in blazen.Net als zijn concurrenten is ook Alitalia het slachtoffer geworden van de internationale recessie en malaise in het luchtverkeer. Gevolg van de crisis is onder meer dat 1200 van de 21.500 banen bij Alitalia zal verdwijnen. Verder heeft het vliegend personeel te horen gekregen dat de salarisverhogingen niet doorgaan. Nieuwe trein In aanwezigheid van minister Maij-Weggen is gistermid dag de Railhopper geïntroduceerd. Vanaf 24 januari rijdt deze nieuwe trein van de NS regelmatig op de lijn Zwolle- Emmen. De railhopper is 35 cm breder dan andere treinen. Bij wijze van proef zijn vijf vande negen treinstellen uitgerust met vijf zitplaatsen. foto anp SER ruimt plaats in voor AVC Den Haag - De Sociaal-Economische Raad (SER) zal hoogst waarschijnlijk vanaf 1 april een plaatsje inruimen voor een vertegenwoordiger van de Algemene Vakcentrale (AVC). Nu het bestuur van de grootste vakcentrale, de FNV, zijn verzet tegen de komst van het kleine zusje heeft laten varen, lijkt niets een gang van de AVC naar het adviesorgaan van de regering meer in de weg te staan. De AVC telt zo'n 120.000 leden, voornamelijk ambtenaren die zijn georganiseerd in het Ambtenarencentrum. De vakbeweging had aanvankelijk grote bezwaren tegen de komst van de AVC. FNV, CNV en MHP vonden het ledenaantal te laag en de representativiteit te gering. Groningen (anp) - Oliemaatschappijen mogen de kleine gasvelden in Nederland in een hoger tempo exploiteren. Dit heeft Gasunie toegezegd aan Nogepa, de organisatie van de maatschappijen die boren naar gas. Tot dusver gold de regel dat de maatschappijen zeker veertien jaar moesten doen over het exploiteren van een veld. Voor nieuwe kleine velden is die termijn teruggebracht tot tien jaar. Dat betekent dat de Gasunie op dagbasis 50 procent meer gas afneemt van de maat schappijen. Voor de maatschappijen heeft dat als belangrijk finan cieel voordeel dat ze de miljoenen aan investeringen sneller kunnen terugverdienen. Secretaris-generaal J. Mathey van Nogepa spreekt over 'een goede eerste stap'. De Nogepa heeft vorig jaar in een rapport aan de overheid laten weten dat bij de huidige lage energieprijzen de kleine gasvelden niet tot ontwikkeling zullen komen. Ook Gasunie-direc teur Verberg had daarvoor gewaarschuwd.

de Stem | 1994 | | pagina 5