Meulengat boos op gemeente Het Pand Collot Provincie heeft 4,1 miljoen gulden over vöor podiumkunsten POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT J. van Rooijen moet vergadering afblazet de stem dE stem Huiscommissie vindt dat Terneuzen samenwerking moet verbeteren Wethouder De Expositie zet schijnwerper op oude ambachten 'Vaste oeververbinding noodzaak voor regio' 4 °K«£0lH "s"""ls ZEELAND 'Geef beeld Vliegende Hollander nieuwe plek' Kamer van Koophandel: VVV naar Duitse watersportbeurs Verkeerscursus voor ouderen Oecumenische dienst in Niet voldoende leden voor quorum Gemeentegids Sas van Gent Oostburg Concert van fanfare Scheldezonen Nieuw-Namen DONDERDAG 20 JANUARI 1994 Van onze verslaggever Terneuzen - Uit het Regionaal Ont wikkelingsplan Zeeuws-Vlaanderen is geld beschikbaar voor de po diumkunsten in Zeeuws-Vlaande- ren. Het plan houdt in het verbete ren van de leefbaarheid van het platteland. De provincie heeft daar in totaal 4,1 miljoen gulden voor over. De provincie stelt als voorwaarde bij de subsidie voor de podiumkunsten dat een duidelijk omschreven project wordt ingediend met een bovenlokaal karak ter. Heel Zeeuws-Vlaanderen moet er dus iets aan hebben. Reden voor directeur Y. Mergler van het Zuidlandtheater in Terneuzen om sa men met haar collega's van Den Dullae rt in Hulst en Podium West in West- Zeeuws-Vlaanderen de koppen bij el kaar te steken. Inzet van dit overleg is het opstellen van een goed plan om het geld daadwerkelijk naar Zeeuws- Vlaanderen te krijgen. „Wat hebben we nodig en hoe kunnen we ons sterk maken. Het is daarom beter als groep naar de provincie te gaan om aanspraak te maken op een bijdrage uit het Regio naal Ontwikkelingsplan. Er is immers geld beschikbaar". Om de betrokkenheid te vergroten wordt iedereen in Zeeuws-Vlaanderen, die betrokken is bij de podiumkunsten. in de gelegenheid gesteld ideeën aan, te leveren. „Het gaat om iets waar Zeeuws-Vlaanderen behoefte aan heeft en dat later financieel zelf gedragen kan worden", aldus Mergler. De ideeën moeten voor 11 februari bij het Zuidlandtheater binnen zijn. Het Zuidlandtheater maakt samen met Den Dullaert en Podium West een selectie om te kijken welke suggestie het best aan de voorwaarden voldoet. Vervol gens wordt een plan opgesteld met het projectvoorstel dat voor een subsidie in aanmerking komt. Dit plan wordt ge presenteerd op donderdag 24 februari in de burgerzaal van het Terneuzense gemeentehuis. Voor deze bijeenkomst worden twee afgevaardigden per orga nisatie uitgenodigd. Tijdens deze bij eenkomst wordt bekeken of het plan de goedkeuring krijgt van de afgevaardig den van de podiumkunsten in Zeeuws- Vlaanderen. Van onze verslaggever Sluiskil - De huiscommissie van welzijnscentrum Het Meulengat in Sluiskil is zeer ontevreden over de samen werking met de gemeente Terneuzen. De gehanteerde prijzen voor alle gebruikers zijn te hoog en kunnen niet worden betaald, de jeugdbiljartvereniging heeft ondanks diverse beloften geen reële subsidie ontvangen en is hierdoor ter ziele gegaan, aan de tuin is nog steeds zeer weinig gedaan en de grote zaal is hard toe aan een onderhoudsbeurt. De huiscommissie proeft hieruit dat de gemeente kennelijk het financiële rendement veel zwaarder laat wegen dan het gebruiks- en daarmee het wel- zijnselement. Om deze zaak aan de kaak te stellen schreef voor zitter M. van den Branden na mens de huiscommissie een brief aan burgemeester en wethou ders. Prijzen Naast de te hoge prijzen zijn de vaste gebruikers niet in staat hun gebruikersschema voor de eerste helft van '94 in te leveren omdat ze niet weten wat er met de tarieven gaat gebeuren. De slecht onderhouden tuin schaadt volgens de commissie het aan zien van Het Meulengat en heeft een negatieve weerslag op de activiteiten. Ter ziele Over de ter ziele gegane jeugd biljartvereniging wij^t de com missie op de waarde die de ge meente destijds toekende aan de niet-café-gebonden jeugdbiljart- voorziening. „Deze dankzij Het Meulengat gestarte unieke acti viteit is nu ter ziele. Naar onze mening is dit voor de gemeente Terneuzen een gemiste kans. Het Sociaal Kultureel Initiatief on derzoekt mogelijkheden voor een samenwerking, maar dit kan al leen kans van slagen hebben als een oplossing wordt gevonden voor de opgelopen huurschuld". Enthousiasme De in de huiscommissie verte genwoordigde verenigingen en stichtingen zijn met veel enthou siasme vaste gebruiker geworden van Het Meulengat. De commis sie vraagt zich nu af, gezien de gerezen financiële perikelen, wanneer een welzijnscentrum rendeert. Moet de exploitatie zelfdekkend zijn, moet de inves tering worden terugverdiend of moet er naar heel andere maat staven worden gerekend. Volgens de huiscommissie ren deert een welzijnsaccommodatie zodra de aanwezigheid en het Van onze verslaggever Terneuzen - De Stichting Watermerk in Terneuzen vraagt aan burgemeester en wethouders en aan de ge meenteraad het beeld van de Vliegende Hollander te ver plaatsen van de Herengracht naar de Kolk. Als reden voor de stichting aan dat het beeld aan de Herengracht praktisch aan het oog wordt onttrok ken. De locatie aan de Kolk vindt de stichting een betere plaats voor het beeld mede in het kader van de renovatie van de Axelse Dam, de bouw van de parkeergarage onder de Oostkolk en het stads vernieuwingsplan Steenen Beer. In de Herengracht 'zou dan een fontein kunnen verschijnen op de plaats van de Vliegende Hol lander waar de beweging en het geluid van het vallende water wel de aandacht zal trekken. „Het beeld vgn de Vliegende Hollander bekroond als het ware de zichtlijn van Terneuzens his torische toegangspoort de Schel de naar de Kolk. Het beeld komt dan veel meer en beter tot zijn recht voor bezoekers en inwo ners van de stad", aldus de Stichting in de brief aan B en W en de gemeenteraad. De Stichting Watermerk zet zich onder andere in voor de ver fraaiing van de Scheldestad. gebruik ervan een meerwaarde oplevert voor het welzijn van de gemeenschap. „Kijkend naar het gebruik van Het Meulengat dan kunnen we niet anders tot de conclusie komen dat deze voor ziening rendeert. Het spijt ons echter gelet op de contacten van het afgelopen jaar te moeten constateren dat uw gemeente kennelijk het financiële rende ment veel zwaarder laat wegen dan het welzijnselement". Schepen De commissie wijst erop dat veel gebruikers door de huisvesting in Het Meulengat hun schepen achter zich hebben verbrand door repetitieruimten en oefen lokalen op te geven en andere tijdstippen of clubavonden te kiezen. In veel gevallen leidde dit tot hogere kosten. „Maar de keuze is gemaakt op basis van het vertrouwen dat in de eerste overlegjaren met de gemeente tot stand is gekomen. Dit ver trouwen begint echter ernstig te tanen. Wij ondervinden bij u een houding die zich meer en meer schijnt te richten op het finan ciële rendement. Wij vinden dit een zeer ernstige zaak". Uitwerking De huiscommissie wil tijdens het overleg met de gemeente na drukkelijk af van de onderge schikte rol van uitsluitend vra gensteller die maanden moet wachten op antwoord en uitwer king van afspraken. „Wij willen samen met u en met de exploitant in goede harmonie en daarmee in goed vertrouwen met elkaar werken aan instand houding en verdere uitbouw van Het Meulengat als welzijnsac commodatie". Van onze correspondente Hulst - In de hal van het gemeenschaps centrum Den Dullaert in Hulst zijn vier mini-tentoonstellingen te zien deze week. De expositie zet de schijnwerper op de oude ambachten en duurt nog tot en met het weekend. De tentoonstelling werd opgezet voor de avond 'Van bij Ons'. Tijdens die avond traden streektalenten op en de organisatie vindt het dus logisch dat andere streekgeno ten nu kunstzinnige talenten tonen of eens een bijzondere streekteelt belichten. In vitrines staan enkele mooie stukjes huis vlijt. Han Holla-Van Heijningèn uit Sint Jansteen maakte een aantal potten en vazen en experimenteert ook met keramische vor men. Atelier 'De Paaien' uit Graauw gaat meer de commerciële toer op en propageert de bezigheid keramische tegels en handbe schilderd aardewerk. Zo zijn er tegelta bleaus, geboortetegels, borden en bekers met opschrift te zien. R. van Huffel uit Kruispolderhaven beschikt over gouden handen. Hij knutselt oude ge reedschappen en materialen in elkaar (schaal 1:10). In de glazen vitrines liggen prachtige miniaturen van een trog, zwing molen, eg, scharensliep, graanzeef, ratteval, wasbord en andere agrarische zaken. Van In de voorgaande aflevering be steedden we aandacht aan het gemeentekantoor van Hontenis- se en zoals iedereen dat doet, spraken ook wij over 'het Pand Collot'. Zo'n naam komt na tuurlijk uit een ambtelijk stuk. Gewone mensen zeggen dat niet zo, die spreken over 'het huis van de Collots' of zoiets. Waar de naam vandaan komt, is overigens te zien aan de oos telijke zijgevel. Daar zit een steentje van zo'n vijfentwintig cm in het vierkant: - De eerste steen gelegd door K.J.A. BARON COLLOT D'ES- CURIJ, 9 jare, den 7 september 1868 - Honderdvijftien jaar lang heeft de familie Collot d'Escury (met y wordt het tegenwoordig ge schreven, toen misschien ook, maar wist die steenkapper veel!) dit huis bewoond, vanaf de bouw tot in 1983, het jaar waarin het aan de gemeente verkocht werd. De legger van de eerste steen was niet de bouwer natuurlijk, de jongen was nog maar negen jaar, maar zijn vader H(endrik) A.A. (HAA I) die op 23 januari 1833 te Leiden werd geboren. In het jaar waarin hij het huis liet bouwen, kwam hij naar Honte- nisse als burgemeester. Hij werd op 6 mei 1868 benoemd en bleef dat ambt bekleden tot in 1983. Dat jaar werd zijn vij fentwintigjarig ambtsjubileum uitbundig gevierd. Totaal on verwacht overleed hij precies twee maanden later in Wildin- gen in Duitsland. Ongeveer gelijktijdig met zijn burgemeestersbenoeming werd hij aangesteld als rentmeester van het Kroondomein, en Kloosterzande beviel hem ken nelijk al direct goed, want nog geen vier maanden later liet hij al de eerste steen voor zijn huis leggen. Door zijn zoontje K.J.A.G. dus. Karei, die nog in Den Haag geboren was - 15 december 1958 - heeft een tijd lang op Hagestein gewoond, een mooie, oude boerderij noorde lijk van de Rijksweg tussen Ra penburg-Tol en Stoppeldijk- veer. De Ruilverkaveling Stop peldijk/Walsoorden heeft in de late zestiger jaren die boerderij geamoveerd. K.J.G.A volgde zijn vader op als burgemeester van Hontenis- se (van 1 november 1893 tot aan zijn dood op 4 mei 1929) en als rentmeester. In de jaren 1909 en 1910 was hij ook waarnemend gemeentesecretaris. Het meest bekend echter is hij geworden als ijveraar voor de - toen sterk in opkomst zijnde - suikerbie tenteelt. Samen met anderen stichtte hij de 'Koperatief', de 'Eerste Nederlandsche Coöpe ratieve Beetwortel-Suikerkfa- briek' te Sas van Gent. Van 1900 tot 1929 was hij de voor zitter. Van zijn kinderen volgde zoon H.A.A. (HAA II) hem op als rentmeester en bestuurder van de 'Coöperatief', Niet meer als burgemeester, al is hij dat heel Gedenksteentje in de oostelijke muur van het Pand Collot. eventjes geweest: op verzoek van de Orde Dienst (OD) nam hij op 5 september 1944 dat ambt op zich tot aan de terug keer van de ondergedoken bur gemeester Van Rooy, op 29 sep tember daaraanvolgende. HAA II liet een huis bouwen tegen over de Nederlandse Hervorm de kerk van Kloosterzande; zijn zusters - de freules - bleven het ouderlijk huis bewonen. Van de kinderen van HAA II bleef één zoon de streek trouw: K.J.A., roepnaam André. Die was rent meester van het Kroondomein en toen dat opging in het Staatsdomien bleef hij het voor die dienst. Politiek-bestuurlijk reikten zijn ambities niet ver der dan enkele jaren raadslid maatschap. Veel belangrijker is zijn taak als dijkgraaf van het waterschap Het Hulster Am bacht, een functie die hij sedert 1974 bekleedt. Het motto van een dijkgraaf zou kunnen zijn: 'water doet de palen rotten, die dat drinken dat zijn zotten Hij weert het dan ook duchtig, daarin bijgestaan door een ne gental gezworenen. Om nog even op die gerotste FOTO WIM KOOYMAN muren terug te komen: die zie je ook steeds minder! Hier zijn het een soort halvemaantjes, maar, hebben we wel eens horen ver tellen, het moeten eigenlijk druppelvormige hoopjes specie zijn. Met het dikke deel naar beneden en daarop een puntje. Regenwater zou dan niet tegen de (spouwloze) muur om laagstromen, maar vanaf die puntjes, een eindje van de muur vandaan dus, neerdruppelen, Het is dus een middel tegen vochtige muren. Kan dat klop pen? Onder invloed Terneuzen - De politie heeft dinsdagnacht omstreeks een uur op de Spuiweg in Terneu zen een 41-jarige automobilist uit Graauw aangehouden. De man die in een bestelauto reed trok de aandacht van de poli tie vanwege zijn rijgedrag. Een ademanalysetest gaf als uitslag 690 microgram alcohol aan per uitgeademde liter lucht. De man kreeg een dag vaarding uitgereikt. Hij moet binnenkort voor de rechJ verschijnen. Autodieven slaan tol Terneuzen - In de nacht \-J dinsdag op woensdag is Vail een parkeerplaats aan Zuidlandstraat in Ternei» een personenauto ontvrj Een 23-jarige inwoonster) Terneuzen deed hiervan aj> gifte bij de politie in fc woonplaats. Het betreft blauwe Citroën 2cv. Een deel van de verzameling van R. van Huffel uit Kruispolderhaven in gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Mannen SGZ 1 boekte de kleinst denk bare overwinning tegen De Positivo's in poule F van de Ador-tenniscompetitie voor mannen. Voor SGZ won John ny Rottier zijn partij pro bleemloos met 9-1 van Frans Machielse, terwijl Anko de Putter een 7-5-zege boekte op Henk Koole. Moeilijker ver ging het Hennie Minnaert die Adrie Kaan een 5-5-gelijkspel moest toestaan. Bert van Broekhoven moest zelfs het loodje leggen via 4-5 tegen Herman te Wieske. Met forse 14-1-cijfers bleven Bert van Broekhoven en Johnny Rottier in het dubbel baas over Her man te Wieske en Henk Kirke- nir. Voor De Positivo's schreef de combinatie Frans Machiel- se/John van Driessche met 8-5 de tweede winstpartij namens hun team op hun naam door Hennie Minnaert/Anko de Putter met 8-5 te kloppen. UITSLAGEN Ador Sport 2-Wabeko 0-12, SGZ l-Positivo's 7-5, Oostburg-Onze Zorg 8-4, Ador Sport 3-SGZ 2 8-4. Ador-mixed-competit ie In de Ador-mixed-tenniscom- petitie werd in poule B tussen T.C.Dow en Segers een keuri ge 6-6-eindscore bereikt.Beide dubbels gingen naar Dow via Manfred Tarant/Thijs Geuze en Gemma van Tichelen/EUy van Tatenhove die Igor van de Bilt/Peter van Limmen (8-5) respectievelijk Nina van de Bilt/Jeanette de Buck. Segers zegevierde in drie mixed-par tijen. Forse scores waren er weggelegd voor Ria SpJ sens/Toine de Waal en Ny van de Bilt/Igor van de I tegen achtereenvolgens van Tatenhove/Manfred tJ rant (11-3) en Janny Dit]f man/Daan van Tatenhm (12-2). Verder waren Spuessens en Peter van Lii>"| men met 8-5 te sterk 3 Jannie Dieleman/Daan ril Tatenhove. Voor Dow wout" mixed-combinatie Gei van Tichelen/Thijs Geuze rtel 9-3 van Jeanette de Buck/It] ne de Waal. UITSLAGEN ZVH-Groosman 0-12, Zwiepers-il Bock 9-3, Vooruit I-Stuntels 12j| Sukkels-Bouterse 0-12, Dow-Si 6-6, De Paepe-Boskreek 10-2. Tennis Cadzand In de tenniscompetitie w' vrouwen in de Sporthal ti Cadzand eindigde het treffej tussen Christiane Schoupj Jetty Henry en Anne-Marie Blander/Erna de Lodder een spannende strijd in onbesliste 11-11-eindscoit.l Eveneens gelijkopgaand to in poule E de partij tussa Klazien Minnaert/Claufa Timmerman en Annie Mabe-j lis/Marietje de Maillie die uit eindelijk door eerstgenoemd combinatie met 11-10 in winst) werd omgezet. OVERIGE UITSLAGEN Brakman/Van Hootegem-SmiM Pleijte 8-11, Grosveld/Musson-VsJ Eenennaam/Glimmerveen 10-:: Vermeulen/Berckmoes-Lietaer/Zw- teweij 13-4, De Blander/De Lodder- Dekker/Pieters 10-5, Van Dongen Dhont-Verleye/De Craemer 10-i, Ten Braak/De Waard-Smits/Polder- man 5-11, Heijdens/Heijens-Brak- man/Goethals 11-6, Louws/Niezinj. Broijl/Risseeuw 10-7, Verheul/Bar-, telse-Kools/Dees 5-7, Van Noord Standaert-Quaak/Van de Slikke 8-6. Huffel werkt in hout en gebruikt af en toe wat koper of tin om de gereedschappen een natuurlijk uitzicht te geven. Oost-Zeeuws-Vlaanderen en de vlasteelt zijn met elkaar verbonden. Het sprookje van de vlasbloem wordt verteld aan de hand van panelen met uitleg over de teelt en de verwerking. Van vlasbloem via oogst repe len, roten, braken, hekelen, spinnen en we ven tot vlaslinnen. De eindprodukten huis- houdlinnen en andere vlasprodukten zijn eveneens te zien. De tentoonstelling kan bekeken worden tij dens de normale openingsuren van het ge meenschapscentrum Den Dullaert. Van onze verslaggever Terneuzen - Om het Rijk te doordringen van de noodzaak vii de Westerschelde Oeververbinding (WOV) hebben de Kara van Koophandel in Zeeland gisteren een dringende oprot) gedaan aan de minister van Verkeer en Waterstaat i Gedeputeerde Staten van Zeeland. „Wil er ooit sprake kunnen zijn van een sociaal-economische in tegratie van Zeeuws-Vlaanderen met de rest van Zeeland, dan is een vaste oeververbinding daar bij een noodzakelijke voorwaar de", aldus voorzitter G. Ververs van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De oproep aan de minister en het provinciaal bestuur is mede-on dertekend door de gezamenlijke werkgevers- en werknemersor ganisaties in Zeeland. Zeeuws-Vlaanderen is nu nog in hoge mate afhankelijk van de De vertegenwoordigers van Oostburg, Aardenburg, Sluis en Hontenisse lieten verstek gaan. Hontenisse vaardigde wel een ambtenaar af maar deze heeft geen beslissingsbevoegdheid. Al leen de vertegenwoordigers van Terneuzen, Hulst, Sas van Gent en Axel namen gistermorgen om 09.00 uur de moeite in de bur gerzaal voor de vergadering te verschijnen. Dat was niet vol doende om de vergadering te laten doorgaan. Dat de vergadering gistermorgen niet doorging kwam voor het openbaar lichaam op zijn minst gezegd niet goed uit. Op de agenda stond namelijk het niet onbelangrijke punt omtrent de invoering van het mini-contai ner-systeem voor de gescheiden inzameling van het groente-, fruit- en tuinafval (gft) en het overige (rest)afval. Dit jaar is de benodigde composteringsinstal- latie in het Sloegebied klaar en moet ieder Zeeuws-Vlaams huis houden over twee containers be schikken. Gestreefd wordt naar levering van de mini-containers in september zodat met de inza- Rijk Van onze verslaggever Aardenburg - De rijksoverheid kar trekken en het voortouw nem West-Zeeuws-Vlaanderen een exj teel project van de grond te kr: het gebied verkeersveiliger te mal pje mening ventileerde wethouder A. 1 van Oostburg in zijn hoedanigheid van van de werkgroep Verkeersveilighe Zeeuws-Vlaanderen gisterochtend op h sium 'Tussen Karrespoor en Autosnelw Zeeuwse waterschapsbond. De bond 1 Vlaamse wegen. Ververs iM treert dit aan het belang van route Expresweg-Liefkenstal tunnel-Zoomweg-zuid. „Dij route typeert ook het ontbre j van een doorgaande, aansluit^ de en ontsluitende wegenii' structuur door geheel Zeel» inclusief Zeeuws-V aldus Ververs. Een afschrift van de brief asii| minister hebben de samenwf kende Kamers van Koopto»| gisteren gestuurd aan Gei teerde Staten van Zeeland, Van onze verslaggever Terneuzen - De Provinciale VVV-Zeeland neemt van za ag 22 tot en met zondag 130 januari deel aan de water- sportbeurs BOOT in het Duitse Düsseldorf. I Ter plekke presenteert de VW I er de nieuwe watersportgids Zeeland. Daarin alle wetens waardigheden en mogelijkheden I voor een (wate'r)vakantie in deze I provincie. 1 BOOT is de grootste watersport- beurs ter wereld met ruim 1450 exposanten. De beurs trekt jaar lijks zo'n 400.000 bezoekers. De VW-Zeeland maakt onderdeel uit van de stand van het Neder lands Bureau voor Toerisme. De Duitse toerist is voor de provin cie Zeeland één van de belang rijkste doelgroepen. Van onze correspondente Eede - In Eede start binnen kort een verkeers-bijspijker cursus voor ouderen. Op de donderdagen 20 en 27 januari en 3 februari kunnen 50-plussers in Hof van Eede toetsen hoe het met hun ken nis van het huidige verkeer is j gesteld. Cursusbegeleider is Jos Post, vrijwilliger bij Veilig Verkeer Nederland afdeling Zeeland. I Aan belangstellenden wordt de mogelijkheid geboden om onder begeleiding van een erkende rij- I instructrice een rijtest van onge veer een half uur af te leggen. De cursus is niet alleen bestemd I voor automobilisten, maar ook voor hen die zich lopend of fiet send door het verkeer bewegen. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij de Stichting Welzijn voor Ouderen in Oostburg. Ook niet-Eedenaren zijn welkom op de cursus. Van onze verslaggever Terneuzen - De geplande vergadering van het op lichaam Afvalstoffenverwijdering Zeeuws-Vlaande» (AVZV) werd gistermorgen door voorzitter J. van Rooijj afgeblazen. Het vereiste quorum werd namelijk niet bereikt meling in oktober kan wont begonnen. Van Rooijen zag de import®! van het voorstel in en probeeïj de aanwezige leden ertoe wegen alvast in principe koord te gaan. De leden die t aanwezig waren zouden schriftelijk kunnen rea®L| Maar vertegenwoordiger L. "J quinie van Sas van Gent z voorstel niet zitten. „Even® op- en aanmerkingen kunne® j deze manier niet goed besproken". Sas van Gent - De inwonen'jL de gemeente Sas van Gen J vangen binnen enkele weK 1 nieuwe gemeentegids. üe S'J bevat adressen van de c. diensten en voorzieningen J nigingen en het bedrijfslev gids wordt huis-aan-huis spreid. De gids is daarna^ jaar lang verkrijgbaar gemeentehuis. t» Van Rooijen had begrip voo I standpunt. Van onze correspondent Oostburg - Vandaag houdt de Raad van Kerken te Oostburg in het kader van de week van gebed voor de eenheid der kerken een oecumenische dienst in de rooms katholieke Eligiuskerk te Oostburg. Aanvang 19.00 uur. Voorganger is de heer N. Peterse, j voorzitter van de Raad van Ker ken. Na deze gebedsdienst is er een gespreksavond in het parochie- »uis met als thema: Wat doet I oecumene ons vandaag de dag?. I be inleiding tot een gesprek I hierover wordt verzorgd door rector A. Mathijsen uit Hulst, voorzitter van de provinciale Raad van Kerken in Zeeland. Vanuit zijn jarenlange deelname aan de oecume in Zeeland ver telt hij over zijn visie en ervarin gen. Van onze correspondent Nieuw-Namen - De Scheldezonen uit Nieuw- Namen geven op zater dag 22 januari om 20.00 uur een nieuwjaarscon cert in clubgebouw De öcheldegalm in Nieuw- Namen. Fanfare De Scheldezonen p at onder leiding van lerre van Hecke. Verder °en mee: gastdirigent Jan n der Roost (componist- arrangeur) en zangkoor St.- eciha onder leiding van

de Stem | 1994 | | pagina 16