offie 117, 181, 114, TIE 'Volledige aanpak Bossestraat Nog even flink re „Voor 5,6% zet ik m'n spaargeld op de Kapitaalrekening." LeVeN- l en W Hulst willen meewerken aan clubgebouw voor verenigingen DE STEM Koninklijk goud voor C. van Hecke DAG KLAPPER Komsneib<j°nsiang (fangnus stelt dat reconstructie in Vogelwaarde 4hoogste prioriteit moet krijgen' Bijna vijf miljoen voor economie van Brabant 'Meer kleine en schone bedrijven in Hontenisse' OËSTEM ZEELAND C2 RES0 I. Brugge <Sr Zn. BV, Ö1150-17751. editie zeeland hsSrtie"expi°itatie Roelant opent expositie Clinge Sparen doe je gewoon bij de Postbank. POSTBANK Bijbanen zijn geen bijzaken Groepering Progressief Ilontenisse: Kampioenschappen topbiljart in Hulst 'Schoolplein in Heikant is aan opknapbeurt toe' 1994 DONDERDAG 20 JANUARI 1994 onze verslaggever - Burgemeester en wethou- jds van Hulst willen meewerken 'sj de totstandkoming van een ge- amenlijk eigen onderkomen voor ';f schutters- en de muziekvereni- '.jgvan Sint-Jansteen. Het clubgebouw met een schietinrich- ting zal worden gebouwd door een nieuwe stichting St. Jan, waarin beide verenigingen zijn vertegenwoordigd. De schutters en muzikanten hebben hun oog laten vallen op een lap grond aan de Tragel. Het perceel heeft op dit moment echter de bestemming 'land bouw', omdat het vlakbij een loonbe drijf ligt. Op een ander gedeelte van de grond heeft de gemeente zelf al een speelterreintje geprojecteerd. B en W vinden dat het ingebruiknemen van het perceel door de schutters en muzikanten de woonomgeving niet na delig beïnvloedt. Ook de bedrijfsvoering van het nabijgelegen loonbedrijf komt niet in het gedrang. Daarom scharen B en W zich achter het plannetje. Ook al, Is de originele onder, en de originele kopje koffie. 'S omdat de twee verenigingen een be langrijke functie vervullen in het dorps leven van Sint-Jansteen. Omdat het bouwplan in strijd is met het bestemmingsplan kan er alleen maar een bouwvergunning worden gegeven als de gemeenteraad verklaart dat een herziening van het bestemmingsplan in voorbereiding is. B en W vragen de gemeenteraad dat in de vergadering van volgende week donderdag te doen. De raad moet dan ook een dergelijk voorbereidingsbesluit nemen om de bouw van woningen aan de Korte Bel- lingstraat in Hulst mogelijk te maken. Op de plaats van het voormalig stads kantoor wil de Hulster Woningbouw vereniging namelijk 20 woningen neer zetten. ceren v.a. ntage r tage u, n 01150-12612. opend van: .00 tot 12.00 uur. ft De Twingo is niet zoma t direct aan het revolutionai en het ruime interieur m 'én handomdraai verandert weepersoonsbed. En door erbank te verstellen onsta en laadruimte. De wereld» fin onze verslaggever Vogelwaarde - De reconstructie van de Bossestraat in Vogelwaarde moet in één keer worden aangepakt. Dat ,egt de politieke groepering L. Mangnus in het verkie zingsprogramma. jn dit moment ziet het ernaar it dat het karwei vanwege ge- jKlt aan voldoende financiën ever- twee fasen moet worden trdeeld. Komend voorjaar jordt het eerste gedeelte al aan bakt. „Het zal een probleem ajn om er het geld voor te inden", geeft L. Mangnus toe, ,tnaar wij vinden dat dit project it hoogste prioriteit moet krij- ti<patining l'etder vindt de lijst Mangnus 'at er een 'uiterste inspanning' oet worden geleverd om te ko- >n tot een goed onderhoud en vbetering van alle gemeente- hen. Mangnus pleit voor meer neiheidscontroles om hardrij- fersaan banden te leggen, lat de lijst L. Mangnus betreft urnen de plannen voor een du it sporthal in Kloosterzande nu rel voorgoed in de prullenmand. Wel zijn wij voor de realisatie ran een multifunctioneel ge- iouw in Kloosterzande, dat fi- «ancieel verantwoord is en vol- ioet aan de behoeften van de {menschap", aldus het pro- ma. „Te denken valt aan ttn goed dorpshuis aanbouwen ij de sportzaal De Hinde", zegt Mangnus. „Er moet wel wat ge- leuren, want op dit moment leeft Kloosterzande helemaal iets". lusverbindingen L.Mangnus wil ook dat de ZWN irtdurend aan de jas wordt getrokken voor goede busverbin dingen vanuit de verschillende kernen. „Iemand die nu vanuit Vogelwaarde naar Hulst wil moet in Kloosterzande uit de bus. Die bus rijdt dan vervolgens naar Perkpolder en komt even later weer terug. Dan mogen de mensen weer instappen. Dat moet toch te regelen zijn dat iedereen kan blijven zitten". Uit geluiden vanuit de bevolking heeft de groepering ook begre pen dat het nogal eens schort aan de halteplaatsen. „Er moe ten meer bushokjes komen die wind- en regenvrij zijn". Veehouderij De lijst L. Mangnus kant zich ook tegen de komst van intensie ve veehouderij. In de visie van Mangnus moet er een goed be stemmingsplan buitengebied ko men, dat enerzijds de varkens- mesters buiten de deur houdt en anderzijds de ontwikkeling van bestaande bedrijven niet in de weg staat. Bij de opstelling van zo'n plan moeten volgens Mang nus de verschillende land bouworganisaties nauw betrok ken worden. De ouderen vormen een streeds groter wordende groep inwoners. De fractie L. Mangnus zegt zich daarom te zullen inspannen goe de contacten met de plaatselijke bejaardenbonden te onderhou den. „Op die manier kunnen wij aan de weet komen welke wen sen er leven bij deze belangrijke bevolkingsgroep", aldus L. Man gnus. .,nW* :ft te't» alzijdige ruimte van het "monospace er klapbare stoeten en verstelbare ad Twingo laat elt u meteen aanvraag bij het BKR te Tie' ^ra len. Renault adviseert ELF Oliën 23-sz 30-7* Kantoren ^neuzen, Hulst en Goes, fessen en telefoonnummers op Pagina A2 Openingstijden: «30-12.30/13.30-17.00 uur. Kan onze verslaggever luist - C. van Hecke uit Sint-Jansteen is koninklijk onder leiden met de Eremedaille in goud, verbonden aan de Orde M Oranje Nassau. De versierselen werden hem gisteren ipgespeld in de trouwzaal van het Hulster stadhuis. Hecke krijgt de onderschei ter gelegenheid van zijn afscheid als hoofd personeel en organisatie bij de Suiker Unie in Roosendaal. Hij maakt gebruik ffl) de mogelijkheid om ver noegd uit te treden. zijn studie kwam Van Hecke in 1957 in dienst bij de Terneu- 1 Scheepsbouwmaatschap pij, waar hij in 1960 een afdeling personeelszaken oprichtte. In IS64 werd hij er hoofd personeel algemene zaken. Hij werd toen ook lid van de contactgroep personseelsmanagers in de Ka naalzone, een onderdeel van de ping van Werkgevers. '0 1975 werd Van Hecke be noemd tot hoofd personeel en organisatie van de Suiker Unie ■r' Sas van Gent. Toen de vesti ng in Sas van Gent werd opge wekt was hij mede belast met de «plaatsing binnen en buiten fot bedrijf van de (ex)medewer- ®s. Van Hecke zelf werd in ™1 hoofd personeel en organi se van de Suiker Unie in Roo- oendaal en hoofd van de locaties search Development en de hulinefabriek. "°k voor de gemeenschap van Clinge - 'Tante krijgt 'n Zet pil'. Dat is de titel van een schaterlach in drie bedrijven, die de leden van de muziek- en toneelvereniging Weldoen door Vermaak uit Clinge voor het voetlicht brengen. 'Tante krijgt 'n Zetpil' is een schaterlach van de Vlaamse schrijver Edmond Lauwaet. On der leiding van regisseur A. Weemaes zijn de leden van de toneelvereniging vanaf septem ber aan het repeteren. „Dit is noodzakelijk", aldus Weemaes. Wil je als toneelspeler je goed in je rol kunnen inspelen, moeten er vele uren repetities gemaakt worden. „Het zou een waardering voor de inzet van alle spelers zijn, aldus L. Willaert, dat de zaal in de drie dagen iedere avond is uitver kocht". Behalve J Weemaes-de Kerf als tante Coralie, zijn de rollen in 'Tante krijgt 'n Zetpil' voor Ma- jella van Goethem als Fientje, Frans Pilaet als Flodder, Albert van Poele als Seppe, Bennie Stienen als Alex, M. Schelfhout- Pilaet als Cesarine, Elly van Gaever als Eulalie, Linda Wee maes als Ann, Leonard Willaert als dokter Pil en Florent Blom- maert als de notaris. De grime is in handen van Dan ny Weemaes en souffleuse is J. Smet-Weemaes. De verlichting wordt verzorgd door Ingmar Ivens, terwijl de decors zijn ge schilderd door F. de Decker. De toneelmeesters R. Luijckx, L. Segers en I. Ivens zorgen voor de plaatsing en wijzigingen in het decor. Het verhaal speelt zich af rond om een tante die haar omgeving en haar neef terroriseert en die wel of geen testament heeft. Daarnaast heeft zij liefdesperi kelen met een vroegere vriend, waarvan zij beurtelings in pa niek of in extase geraakt. De spelers en speelsters zorgen er voor, dat de liefhebbers van het toneel een plezierige avond kun nen beleven. De schaterlach wordt opgevoerd op zaterdag 22, zondag 23 en maandag 24 januari in café De Troubadour. De aanvang is tel kens om 20.00 uur. Van onze verslaggever Den Bosch - In het kader van het jaarprogramma 1994 So ciaal Economisch Beleid wil len Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant 4,7 miljoen gulden pompen in de econo mie van Brabant, met name in de economische structuur en in de verbetering van het vestigingsklimaat. wv,l.c J**»: Rein van der Helm «erOggel (editie-chef), RnkvanCooten, Frank Deij, MKoomen (sport), Harold de Puijsseleijr. Cees Maas, TOincie redacteur). u,st'5ü9®ne Verstraeten W' editiechef) Cm Zeeland: Menu bnvé tel. 09-3293459940. 3-93 C. van Hecke...goud... FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Sint-Jansteen heeft Van Hecke veel betekend. Hij was voorzitter van de Instuif voor de jeugd en hij richtte het Steens Carnaval op. Elf jaar lang was hij Prins Carnaval. Verder was hij presi dent van de St. Vincentiusbewe- ging, die geestelijke en maat schappelijke noden trachtte te lenigen, voorzitter van de scho lengemeenschap Sint-Jansteen en voorzitter van de muziekvere niging St. Jan. Sinds 1983 is Van Hecke secreta ris van het kerkbestuur. In die functie geeft hij mede leiding aan het bestuurlijk functioneren van de parochie en is hij betrok ken bij de herstructurering van de ziel-zorg in de regio Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Van onze correspondente Clinge - André Roelant, leraar grafiek en schilderen aan de aca demie van Schone Kunsten in Sint Niklaas, opent zondag een expositie in galerie Esprit in Clinge. Roelant onderwijst al jaren in Sint Niklaas en staat ook bekend als beeldende-kunstrecensent. De opening begint om 16.00 uur. Die middag is d'Haese aanwezig in de galerie om belangstellen den iets te vertellen over zijn werk. De expositie duurt tot eind februari. Iedereen is wel kom. ne, Brabantse projecten of naar specifieke projecten in Oost- en Midden-Brabant. In West-Brabant willen GS twee ton steken in de herstructurering het douane-complex Ha- Veel geld gaat naar heel algeme- zeidonk bij Rijsbergen. Het weg vallen van de Europese binnen grenzen heeft tot gevolg dat op Hazeldonk veel werkgelegenheid en economische activiteit weg valt. Om het complex een nieuwe functie te geven, is per saldo 2,4 miljoen gulden nodig. Bedrijfsle ven en de gemeente Rijsbergen nemen daarvan een aanzienlijk deel voor hun rekening. Een bedrag van 115.000 gulden gaat naar de voortzetting van een project voor bedrijven in West-Brabant die toeleveran ciers zijn voor de chemische in dustrie in de Botlek en het Ant werpse havengebied. Een verge lijkbaar project, maar dan voor bedrijven die zich bezighouden met kantoor-automatisering, kan rekenen op vier ton. (ADVERTENTIE) inlegbedrag op f 10.000,- ligt en de rente nu 5%* is. Girorekening houders die een Kapitaal- of - Leeuwrekening willen openen, HHBBBBra kunnen dat vandaag nog thuis D e Postbank Kapitaalrekening met een zonder kosten van opnemen. Zells een doen. Gewoon via hun giroboekje, eerste minimum inleg van f25.000,- biedt bedrag boven de f25.000,-, als u dit een de ideale combinatie van zeer hoge rente maand van tevoren reserveert. Hetzelfde principe geldt ook voor het nummer is (020) 59182 20. En wie er eerst nog wat meer over wil weten, belt nu even Klantenservice Sparen: (nu 5,6%*) én alle opnamevrijheid. U kunt er namelijk elk willekeurig bedrag de Leeuwrekening, waarbij het minimum «Rentevergoeding per 23 december 1993. Eind van het vorig jaar ontstond er voor de zoveelste keer beroering in de Middel burgse Abdijgebouwen. Het gerucht ging dat de Commis saris der Koningin, drs. W.T. van Gelder een verzamelaar van bijbaantjes was. Een 'Gel- derga te'-affaire in het Middel burgse? Hoe het ook zij, de reken meesters van de verschillende statenfracties haalden hun zakjapanners te voorschijn en becijferden, dat de heer Van Gelder zoveel nevenfuncties bekleedde, dat hij nauwelijks aan nachtrust toe moest ko men. Behalve het dagelijks toezicht op de gang van zaken in de provincie, moet de commissa ris. zo berekende men, zich verdiepen in de aardige en minder aardige aspecten van maar liefst tweeëntwintig ne venfuncties. Daarbij zijn er die wel tijd maar weinig inzet vragen, om dat het om erebaantjes met een meer ceremonieel karak ter gaat, vergelijkbaar met het slaan van een eerste heipaal of het doorknippen van een lint. Het tijdsbeslag van dit soort dingen is even gering als de intellectuele impact ervan. Maar er zijn ook bijbaantjes en schnabbeltjes die wel dege lijk gewicht in de schaal leg gen. Van Gelder is bijvoor beeld voorzitter van de VE- WIN -de vereniging van wa terleiding-bedrijven. Hij speelt ook de eerste viool in het Nationaal Centrum van Wetenschap en Techniek. Hij presideert het Anjerfonds, houdt zich als bestuurder be zig met milieuvraagstukken, toerisme, papierfabricage, de Vaste Oeververbinding en po litie. En dat is nog maar een kleine greep uit de indruk wekkende lijst. De Staten ontdekten dat Van Gelder, vergeleken met zijn ambtgenoten van Zuid-Hol land en Friesland, wel erg royaal in zijn bijbaantjes zit. Wiegel, die toch voor geen kleintje vervaard is, heeft er bijvoorbeeld maar twaalf en collega Patijn van Zuid-Hol land komt niet verder dan veertien. Dat zoeken ze alle maal uit in Middelburg! De benarde vraag, die na het ver gelijkend warenonderzoek resteerde was: houdt Van Gelder met die tweeëntwintig nevenklussen nog wel tijd over voor zijn eigenlijke ta ken als Commissaris der Ko ningin? Het lijkt een klein vlekje op het blazoen van de commissa ris, maar in de Zeeuwse poli tieke arena kan zo'n klein vlekje alras uitgroeien tot een onwelriekende klodder, die de hele persoon overdekt. Tenzij er een wonder plaats vindt. En laat dat in het geval van Van Gelder nu toch ge beurd zijn! Juist deze dagen kwam er be richt uit het hoofdkwartier van de Europese Unie te Brussel, dat een Zeeuwse lob by, onder aanvoering van -ja wel!- Van Gelder, zomaar even twintig miljoen gulden aan Europese stimulerings subsidie in de wacht heeft weten te slepen. De regio die het meest van deze milde re genbui mag profiteren is Zeeuws-Vlaanderen. In de Abdij heerst alom vreugde en verbazing over het resultaat van het lobbyen. Tweeëntwin tig bijbanen, plus de dagelijk se leiding over een provincie hebben, en dan toch twintig miljoen uit de Europese pot bietsen! Dat is vakwerk. Nie mand snapt hoe het Van Gel der c.s. gelukt is. Hij zelf doet er natuurlijk het zwijgen toe. Misschien, zo op pert men, heeft Van Gelder ook in Brussel een paar nog niet opgemerkte bijbaantjes, inclusief de bijbehorende re laties gehad, die achteraf goud waard bleken te zijn. Als dat met die tweeëntwintig andere bijbanen ook zo uit pakt, dan gaat Zeeland gou den tijden tegemoet. In elk geval kan Van Gelder niet meer stuk. HULST - Café De Vrijbuiter, 20 uur prijs- kaarting. KLOOSTERZANDE -Café De Kastanje, 19.30 uur vleeskaarting. LAMSW AARDE - Café De Vier Jaargetijden, 13.30 uur schieting voor bejaarden. CLINGE - Malpertuus, 13 uur hobbymid dag ANBO. HEIKANT -'t Heike, 13.30 uur kaarten en bingo KBO. SAS VAN GENT -De Roselaer, 14 uur koersbal KBO GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur kaarting. Twee leden van Weldoen door Vermaak uit Clinge tijdens de repetitie van Tante krijgt een Zetpil'. CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Kloosterzande - De gemeente Hontenisse kan best meer kleine en schone bedrijven aantrekken, als er maar een actief ■wervingsbeleid wordt gevoerd. Dat is de mening van de politieke groepering Progressief Hontenisse. Volgens Progressief Hontenisse blijft de bedrijvigheid in Honte nisse achter bij die in omliggen de gemeenten. Met een haven in Walsoorden en verschillende be- drijfsterreintjes in de kernen moet het mogelijk zijn bedrijven voor vestiging in Hontenisse warm te maken, meent de partij. De groepering vindt ook dat het oude plan voor een bedrijventer rein aan de Schoolstraat in Vo gelwaarde weer uit de ijskast gehaald moet worden. De haven van Walsoorden kan wat Pro gressief Hontenisse betreft niet langer wachten op een grondige opknapbeurt, maar waar de ge meente het daarvoor benodigde vele geld vandaan moet halen vertelt men er niet bij. Het slibdepot op het haventer rein moet volgens de partij zo snel mogelijk verdwijnen. De ge meente moet daarbij alles in het werk stellen om de gemaakte kosten verhaald te krijgen. „Het kan en mag niet zo zijn dat de gemeente Hontenisse opdraait voor de vervuiling van de Wes- terschelde door onze zuiderbu ren". Hulst - In café De Kroon in Hulst worden zondag 23 januari de jeugdkampioenschappen top biljart gehouden. Iedereen tot en met 18 jaar mag daaraan meedoen. Er zijn drie bekers beschikbaar en voor iede re deelnemer is er een aanden ken. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur. Deelnemers kunnen zich laten inschrijven tot 13.30 uur via telefoonnummer 01140-12932. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden per per soon. De partij heeft het milieu hoog in het vaandel. Progressief Hon tenisse is voorstander van ge scheiden inzamelen van huis houdelijk afval, maar tekent daar meteen bij aan dat de moei te van de inwoners ook moet worden beloond. De tarieven voor de inzameling van huishou delijk en klein bedrijfsafval mo gen niet de pan uitrijzen. De partij wil een gedifferentieerd tarievensysteem. Progressief Hontenisse wil ver der een onderzoek naar de staat van de rioleringen in de gemeen te. De resultaten moeten volgens de groepering leiden tot het op stellen van een bijgewerkt ge meentelijk rioleringsplan. Van onze verslaggever Heikant - Het schoolplein in Heikant is dringend aan een opknapbeurt toe. Vorig jaar maart heeft het schoolbe stuur er al een gesprek over gehad met de gemeente en heeft de afdeling gemeente werken de zaak bekeken. Sindsdien is er van de gemeente geen taal of teken meer verno men. Het schoolbestuur is daar om zelf maar in de pen geklom men en heeft nu een verzoek om medewerking gedeponeerd op het Hulster stadhuis. De renova tie betreft het oudste gedeelte van het schoolplein, dat er al 28 jaar ligt. Tevens kan ook de rest best een opknapbeurt gebruiken. De kosten komen alles bij elkaar op ruim 5.000 gulden. Het schoolbestuur spreekt de hoop uit nu wel spoedig een positief antwoord te krijgen. I

de Stem | 1994 | | pagina 15