Alle 6oldtimersverzamelen op baan zes DE STEM Bosman dupe van strenge leer Advocaat Sn BC Terneu: Vandaag acht landgenoten de baan op in Melbourne jasse formatie Onenigheid over Frans Bouwmeester duurt voort 'Oranje voor Limburg' dichterbij Jennifer Capriati trekt zich tijdelijk terug Voorwaardelijke celstraf speler AA Gent Leconte, Wilander en Austin amuseren de liefhebbers nog opperbest SPORTNIEUWS kor Carlo van Dam ee bestem Ian DINSDAG 18 JANUARI 1994 DeeJ Tunis - De kans op doorgaan van de benefietwedstrijd voor de Limburgse watersnoodramp, op 16 februari in Venlo, wordt door bondscoach Dick Advocaat 'groot' genoemd. De KNVB wacht nog enkele dagen af of onderhandelingen met een Zuid europees land over een interland op die dag alsnog tot resultaat leiden. „De kans dat die interland nog doorgaat, is veel kleiner. De kans is groot dat we op 16 februari in Venlo tegen een Lim burgse selectie spelen", aldus Advocaat gisteravond in Tunis. Nog afgewacht moet worden of voor het duel in Venlo ook alle internationals van buitenlandse clubs zullen worden opgeroepen. Reglementair hoeven de clubs hun spelers niet voor dergelijke wedstrijden af te staan. John Bosman. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP Door Henk Mees Tunis - De strenge leer die bondscoach Dick Advocaat predikt voor het WK- jaar 1994, geldt al rond de vriendschap pelijke interland van het Nederlands voetbalelftal in Tunesië. John Bosman, al vaker de schlemiel van Oranje, ontbreekt daarom deze week in de druilerige treurnis van Tunis. De spits van Anderlecht is niet in overleg met zijn club buiten de selectie gelaten. „Ik heb Bosman uit de selectie gezet", stelde Advocaat giste ren op stoere toon. „Daar ben ik dan lekker mee. Ik dacht dat ik was afgevallen, omdat Anderlecht mij liever niet afstond. En ik ging er vanuit dat ik daar niks over te zeggen had. Weet ik veel dat ik tegen mijn trainer had moeten zeggen wat ik wilde. Daar heeft Advocaat mij niet op gewezen", reageerde Bosman gisteravond verbaasd vanuit het Brusselse voorstadje Grimbergen. Bosman hoorde gisteravond van de actie van Advocaat, nadat de Oranje-coach in Tunis uit de doeken had gedaan hoe hij te werk was gegaan met de bijna 29-jarige spits, die in 25 interlands zestien keer scoorde. Loslip pigheid van Jan Boskamp, de trainer van Bosman, was voor Advocaat reden genoeg Hans Gillhaus als diens vervanger op te roepen. Advocaat: „Vorige week donderdag avond belde Boskamp mij op met de mede deling dat hij Bosman liever niet afstond, omdat Anderlecht vrijdag, twee dagen na de interland in Tunesië, tegen Seraing moet spelen. Toen heb ik Boskamp in vertrouwen gezegd dat ik Bergkamp en Ronald de Boer voorin wilde laten spelen en dat Bosman op de bank zou beginnen. 'Maar om jou ter wille te zijn, wil ik Bosman wel de hele wedstrijd laten zitten', heb ik Boskamp toen gezegd. Nauwelijks twee uur later hoorde ik datzelfde verhaal terug uit de mond van een journalist." „Als vertrouwelijke afspraken zo snel wor den doorverteld, moet ik wel ingrijpen", vervolgde Advocaat, zonder te twijfelen aan zijn eigen gelijk. „Om duidelijkheid te hou den tegenover alle clubs. Het moet maar eens duidelijk zijn dat niet iedereen zo maar te pas en te onpas zich kan afmelden. Daarom heb ik toen zowel Boskamp als Bosman gebeld met de boodschap dat hij uit de selectie was gezet. En tegen Bosman heb ik gezegd dat hij het maar moest uitvechten met zijn eigen trainer. Daarom heb ik ook bewust een dag gewacht met het oproepen van Gillhaus, maar Bosman reageerde niet. Als mij als speler zoiets geflikt was, had ik het wel geweten." Bosman snapte gisteravond in alle onschuld nog niks van het schimmige en onlogische spel achter de schermen, waarvan hij het slachtoffer was geworden. „Advocaat heeft mij nog gezegd, dat mijn afwezigheid in Tunesië geen consequenties voor de verdere interlands zou hebben. Ik heb al die dagen gedacht dat Anderlecht mij toestemming had geweigerd", vertelde Bosman gistera vond. Voor zijn WK-selectie van 22 spelers heeft de bondscoach een groep van 25 man in gedachten geformeerd, met onder anderen Philip Cocu van Vitesse als alternatief voor Dennis Bergkamp. Of ook Ruud Gullit voor die positie nog een WK-kandidaat is, liet Advocaat onbesproken. Goed begin Paul Haarhuis Melbourne - Het was allemaal even wennen voor Paul Haarhuis. Zaterdagmiddag stond hij in de drukkende en vochtige hitte van Jakarta in de halve finales van het dubbelspel. Pas zondagmiddag kwam hij in Melbourne aan, waar het koel was en het vrijwel de hele dag regende. Zodat hij samen met Jacco Eltingh noodge dwongen op een binnenbaan moest inslaan, teneinde zich weer wat aan te passen aan het gifgroene rubber, waarop het eerste Grand Slam-toernooi van het jaar afgewerkt wordt. Maandagmorgen was het weer, zoals dat in Victoria zo vaak gebeurt, weer helemaal omgesla gen. De hemel was strakblauw, er waaide een zachte bries, en de temperatuur liep in de middag weer tot halverwege de twintig graden op. Om half drie schudde Haarhuis de hand van een speler die hij weliswaar van naam ken de, maar die hij nog nooit gezien had: David Nainkin. Zodat het geen verwondering wekte dat Haarhuis, nog ver moeid van het reizen, absoluut niet wetende wat voor klant hij aan de Zuid-Afrikaan had, een goede anderhalf uur later dik tevreden was. Want Haarhuis won in straight sets, 6-2 6-2 6-4, en kwam alleen in de derde set even in de problemen, toen hij met 1-4 achterkwam. Om ver volgens vijf games achter elkaar te winnen, en dat was genoeg voor de partij. „Ik ben tevreden", meldde hij drie kwartier later opgewekt in één van de restaurants op Flin ders Park. „Ik heb voor mijn gevoel best wel redelijk ge speeld. Niet geweldig, maar wel goed genoeg. Mijn opslag liep niet lekker, maar ik heb me aan kunnen passen. Ik heb bijna geen punten gewonnen op mijn eerste service, maar wel bijna allemaal vanuit de rally na de tweede opslag. Het is niet ge makkelijk als je tegen iemand moet spelen, van wie je zo wei nig weet. Hij zou een baseliner zijn en een goede service hebben. Nou, van die goede opslag heb ik gelukkig niet zoveel gemerkt. Dat ik in die derde set met 4-1 achter raakte, kwam omdat hij toen ineens iets aggressiever ging spelen. Hij moest toch wat, toen hij die twee sets verloren had." De naam van zijn volgende op ponent beviel hem maar matig: Jonathan Stark. Twee jaar gele den in Rosmalen nog verliezend finalist tegen Michael Stich. Haarhuis: „Ik heb maar één keer tegen hem gespeeld, in februari 1993 in Memphis, en toen was ik redelijk kansloos. Ik had graag gezien dat hij vandaag van Tom my Ho verloren had. Stark houdt van snelle banen. Hij heeft wél een geweldige opslag. Ik zal er woensdag gewoon heel wat om mijn oren krijgen, daar kan ik nu al vanuit gaan." Vandaag wordt het een dag met een Nederlands tintje. Liefst acht landgenoten worden, op uiteenlopende tijdstippen, op verschillende banen aan Batman Avenue verwacht. Zes vrouwen, twee mannen. Van de vrouwen zal er zeker één tot de tweede ronde doordringen, want het lot heeft Manon Bollegraf en Kristie Boogert aan elkaar gekoppeld. Bollegraf en Caroline Vis bereik ten gisteren als laatsten het hoofdtoernooi, nadat het verloop van hun derde partij in het kwa lificatietoernooi zondag door de regen verstoord was. Vis ont moet de Australische Jane Tay lor, Myriam Oremans speelt te gen de Amerikaanse Lisa Ray mond en Nicole Muns-Jagerman tegen Natalia Zvereva uit de Oekraïne. De meeste eer valt te verdienen voor Stefanie Rottier. De tennis ster uit Sint-Jansteen staat voor de zware taak om via Gabriëla Sabatini te proberen om voor de eerste maal Jn haar carrière een wedstrijd in een Grand Slam-' toernooi te winnen. Het wordt de tiende poging op rij voor de Zeeuwsvlaamse, en haar derde in Melbourne. Vorig jaar verloor ze op Flinders Park van Conchi- ta Martinez, het jaar daarvoor van Claudia Toleafova. Haar Ar gentijnse opponente, zowel vorig jaar als in 1992 halve finaliste in Melbourne, is als vierde ge plaatst. UITSLAGEN Mannen, eerste ronde: Haarhuis (Ned) - Nainkin (ZAf) 6-2 6-2 6-4, Sampras (VSt) - Eagle (Aus) 6-4 6-0 7-6, Cou rier (VSt/3) - Shelton (VSt) 4-6 6-1 6-7 6-2 6-4, Krickstein (VSt) - Furlan (Ita) 6-3 2-6 7-6 6-3, Stark (VSt) - Ho (VSt) 7-5 6-7 7-6 6-3, Raoux (Fra) - Naewie (Dui) 4-6 6-2 6-3 6-0, Leconte (Fra) - Kinnear (VSt) 6-4 6-0 6-1, Larkham (Aus) - Tsujino (Jap) 6-0 7-5 6-4, Mansdorf (Isr) - Pernfors (Zwe) 6-3 6-4 6-2, Damm (Tsj) - Pioline (Fra/7) 7-5 3-6 7-6 6-3, Stafford (ZAf) - Philippoussis (Aus) 6-2 6-2 6-0, Santoro (Fra) - Poljakov (Oek) 6-2 6-3 6-2, Ivanisevic (Kro/5) - O'Brien (VSt) 6-4 6-0 6-2, Emilio Sanchez (Spa) - Carbonell (Spa) 2-6 6-1 6-4 6-3, Re- neberg (VSt) - MacPie (VSt) 7-5 6-4 6-0, Rosset (Zwi/11) - Wilkinson Paul Haarhuis op de openingsdag in actie tegen David Nainkin. Kriowles (Bah) 7-5 4-6 (GBr) 6-2 7-6 6-3, Ondruska (ZAf) - Pozzi (Ita) 6-3 6-1 6-3, Renzenbrink (Dui) - Caratti (Ita) 6-1 6-4 6-4, Dewulf (Bel) - Tarango (VSt) 7-5 6-4 6-1, Lendl (VSt/15) - Rusedski (Can) 6-4 7-6 7-5, Wilander (Zwe) - Velev (Bul) 6-1 4-6 6-0 6-0, Simian (Fra) - Van Rensburg (ZAf) 1-6 6-3 4-6 6-4 6-1, Nydahl (Zwe) - Kratzmann (Aus) 6-4 3-6 6-1 7-5, Stoltenberg (Aus) - Ruah (Ven) 6-3 6-3 6-3, Kühnen (Dui) - Olhovski (Rus) 6-7 7-6 6-2 6-4, Delaitre (Fra) - Nargiso (Ita) 6-4 6-2 4-6 6-2, Wahlgren (Zwe) - Jarryd (Zwe) 0-6 6-4 6-0 1-0 opgave Jarryd, Svensson (Zwe) - Tebbutt (Aus) 5-7 7-6 6-0 6-3, Novacek (Tsj/14) - Orsa- nic (Arg) 6-3 4-6 6-1 6-4, Pescosolido (Ita) - Flach (VSt) 6-4 6-3 6-4, Gilbert (Fra) - Burillo (Spa) 5-7 7-5 6-3 6-1, Hlasek (Zwi) 6-3 6-4. Vrouwen, eerste ronde: Graf (Dui/1) - Po (VSt) 6-1 2-0 opgave Po, Provis (Aus) - Wood (GBr) 7-5 6-4, Simpson- Alter (Can) - Pratt (Aus) 6-3 6-0, Bobkova (Tsj) - Papadaki (Gri) 6-1 6-3, Huber (Dui/7) - Meshki (Geo) 6-1 6-3, Rittner (Dui) - Bonsignori (Ita) 6-0 6-0, Kuhlman (VSt) - Kschwendt (Dui) 6-4 6-1, Halard (Fra) - Guse (Aus) 6-0 6-2, Helgeson (VSt) - Marti- nek (Dui) 6-3 6-2, Coetzee (ZAf/12) - Begerow (Dui) 6-1 6-3, Ercegovic (Kro) - White (VSt) 4-6 6-3 7-5, Kochta (Dui) - Kruger (ZAf) 6-2 4-6 7-5, Tedjakusuma (Ino) - Quentrec (Fra) 6-0 6-4, Hack (Dui) - Garrison (VSt/11) 7-5 6-3, Zardo (Zwi) - Stu- denikova (Slw) 6-4 7-5, Endo (Jap) - FOTO ANP Monami (Bel) 6-4 6-3, Davenport (VSt/16) - Hy (Can) 3-6 6-2 7-5, Testud (Fra) - Grossi (Ita) 6-1 6-3, Singer (Dui) - Spirlea (Roe) 6-2 6-4, Basuki (Ino) - Tauziat (Fra/15) 6-4 7-6, Likhovtsjeva (Kaz) - De los Rios (Par) 6-2 6-2, Austin (VSt) - Reinach (ZAf) 6-1 7-5, Rubin (VSt) - Katerina Maleeva (Bul) 6-4 6-0, Kelesi (Can) - Farina (Ita) 6-1 6-1, Kamio (Jap) - McShea (Aus) 6-1 6-3, Ferrando (Ita) - Watanabe (VSt) 6-4 6-3, Whitlinger (VSt) - Gaidano (Arg) 6-3 6-2, Cristea (Roe) - Limmer (Aus) 7-6 6-3, Tarabi- ni (Arg) - Gavaldon (VSt) 6-4 7-6, Harvey-Wild (VSt) - Dopfer (Oos) 6-3 6-2, Manuela Maleeva-Fragnière (Zwi) - Golarsa (Ita) 6-0 6-3, Labat (Arg) - Strnadova (Tsj) 6-3 6-1, Suko- va (Tsj/13) - Byrne (Aus) 6-7 7-6 6-2. New York (rtr) - Jennifer Capriati heeft besloten zich tij delijk terug te trekken uit de tennissport. Dat verklaarde de 17-jarige Amerikaanse maandag in de New York Times. Capriati wil haar school afmaken en op die manier afstand nemen van de druk te moeten presteren in het tennis. De Amerikaanse leek als 13-jarige al voorbestemd een kampioene te worden. Nog voor dat ze een bal geslagen had, was ze al met vette sponsorcontrac ten miljonaire. Ze steeg tot de zesde plaats op de wereldrang lijst en is inmiddels twaalfde. Sinds de US Open in september is Capriati herstellende van een elleboogblessure. Brussel (rtr) - De Belgische voet baller Dirk Devriese is maandag veroordeeld tot een celstraf van twee maanden voorwaardelijk wegens het uitdelen van een elle boogstoot in 1991. Een recht bank in Antwerpen achtte de huidige speler van AA Gent schuldig aan het opzettelijk toe brengen van letsel aan verdedi ger Verstraeten van Germinal Ekeren. Devriese was in 1991 nog in dienst van RWDM. In de wed strijd tegen Germinal Ekeren raakte hij Verstraeten vol in het gezicht. De arbiter had het inci dent niet gezien, maar maakte in zijn rapport wel melding van de overtreding. De Belgische voet balbond weigerde daarna een vi deo-opname in de strafprocedu re mee te nemen. Dat was voor Verstraeten aanleiding naar de burgerrechter te stappen. Van onze speciale verslaggever Melbourne - Melbourne, 17 januari 1994. In volgorde van optreden: Hen ri Leconte, Mats Wilander en Tracy Austin. Melbourne 1994? Is dit niet een ander Grand Slam-toernooi in 1983? Baan zes van Flinders Park zal in de toekomst wellicht als 'Het Museum', dan wel 'Het Bejaardentehuis' betiteld wor den. Veel lijkt er niet voor nodig te zijn. ^loofdscheidsrechter Peter Bellenger en de zijnen hoeven nog maar één keer een programma als dat van gisteren op baan zes te zetten en 'zes' heeft zijn 'nickname'. Het was geen verassing dat de bescheiden tribune gistermorgen al om tien uur uitpuilde. Iedere van een 'ground-ticket' voorziene Australiër, die geen stek op het centre-court had kunnen bemachtigen, wist, toen de poorten om half tien geopend werden, waar hij wezen moest: 'zes'. Het stond toch echt op het programma: Henri Leconte tegen Kent Kinnear, Mats Wilander tegen Milan Velev. En Tracy Austin tegen Elna Reinach. Leconte, Wi lander en Austin, drie bijna-relikwieën uit de jaren tachtig, in tennistermen bijna pré-historie, op één dag op dezelfde baan. Het werd een dag van come-backs, tot grote vreugde van de fans, die aan hun kleinkinderen kunnen laten weten Lecon te, Wilander en Austin op één dag vanaf enkele meters afstand te hebben kunnen aanschouwen. Het trio oldtimers won, en wie weet zet Bellenger ze morgen weer achter elkaar op baan zes. Wilander ver sloeg de jeudige Melev met 6-1 4-6 6-0 6-0, Leconte gaf Kinnear tennisles (6-4 6-0 6-1) en Austin nam Reinach met 6-1 7-5 te pakken. Austin, in 1981 in New York voor het laatst winnares van een Grand Slam- toernooi, en Leconte, nooit winnaar van een hoofdprijs, hadden hun stek in het hoofdtoernooi van Melbourne zelf ver diend. Wilander, winnaar van zes Grand Slams, waarvan drie in 1988, maakte in Melbourne gebruik van de met alle ple zier verstrekte wild card. Net als in New York, waar hij in september zijn rentree maakte, nadat hij de al maanden voort durende kriebelingen in zijn rechterarm niet had kunnen bedwingen. „Misschien dat ik hier in de buurt van mijn woonplaats Greenwich volgend jaar nog een paar toernooitjes speel", sprak hij begin september op Flushing Meadows. Vier maanden na dato staat hij desondanks met een bruinverbande kop aan de andere kant van de wereld weer vrolijk te tennissen. Hoe zit dat? „Lekker weer hier", aldus Wilander, „bij mij thuis ligt een meter sneeuw, en ik heb nu gewoon weer veel zin om lekker te spelen. Maar geloof me, als nu in Green wich ook de zon zou schijnen en mijn buurman zou een beetje kunnen tennis sen, dan was ik niet hier..." Wat er dan zo leuk aan is om weer professioneel te tennissen. „Het leukste", aldus de tanige Zweed, „is dat de ballen weer daar naar toe gaan, waar ik ze naar toe probeer te sturen. In New York wilde dat nog niet erg, maar hier gaat het al een stuk beter. Er zit wel wat roest op al mijn slagen, maar langzamerhand verdwijnt die. Daar krijg ik een heel vrolijk gevoel van. Ik heb alleen wat moeite met de stijvere rackets van tegenwoordig. Ik heb mijn techniek wel aan kunnen passen, maar als ik in een situatie terecht kom dat ik het punt kost wat kost wil winnen, dan val ik nog te snel terug op mijn oude techniek. Dan blijf ik achterin en probeer ik met zo hoog mogelijke topspin de bal zo lang mogelijk in de rally te houden. Maar als je met zo'n stijf racket topspin speelt en je raakt de bal niet perfect, dan gaat hij meters uit. Vandaar dat ze nu nog wel eens tegen de reclameborden willen vliegen, maar ze blijven nou in ieder geval binnen de baan. In het begin gingen ze over het hek heen." Henri Leconte had zich ook al prima vermaakt op baan zes. „Leuk baantje, leuk publiek, ik vind het best als ze alle veteranen daar in het vervolg neerzetten. Mijn enige probleem was dat ik al om tien uur op moest draven, dat hoeft voor mij niet meer zo vroeg. Ik ben toch al niet iemand die zo nodig de hele dag op een tennispark rond moet hangen. Die jon gens van tegenwoordig zijn om acht uur al ergens aan het trainen, en vervolgens hangen ze hier van tien tot zes uur 's avonds rond, als ze tenminste niet in de avondsessie aan de beurt komen. Mij niet gezien, ik speel mijn wedstrijd en ik ben weg. Hapje eten, beetje rusten en iets leuks doen. Ik wil blijven zoals de tennis sers vroeger waren, niet zoals al die jonge jongens van tegenwoordig. Dat is niet leuk meer. Ze trainen zich allemaal half dood, en ze worden alleen maar groter en sterker. Ze slaan ballen van tienduizend kilometer per uur en als ik aan het net kom, dan steken ze één of twee koppen boven me uit. Allemaal goed en wel, maar het tennis is er niet leuker op geworden. Noem me één topper die iets leuks doet op de baan, die iets anders kan. Ik ken ze niet, ik zie ze niet. Ze staan er allemaal maar met één doel: de bal zo hard moge lijk slaan. Dat heeft naar mijn mening niet zoveel met tennis te maken...." onze zwemmedewerker He De Stelleduikers jt in Kapelle opnieuw ge- Len moeten nemen met de Se plaats. De ploeg uit ,'nkenszand heeft in feite weinig jeugd om aan de remcompetitie te kunnen leelnemen. Michels adviseur bij bond VS Tunis - Rinus Michels heeft zich als technisch adviseur voetbalbond van de Verenigde Staten verbonden. De ex- coach van het Nederlands elftal is samen met de Perua^ ex-international Teofilo Cubillas gevraagd voor de opzet een nieuwe Amerikaanse profvoetbalcompetitie. Michels zal daartoe de komende twee tot drie jaar regelmatig de Verenigde Staten vertoeven. De competitie moet eind dit i of begin volgend jaar van start gaan. Trainer Atletico neemt ontslag Madrid - Emilio Cruz heeft ontslag genomen als trainer Atletico Madrid. De tweede club uit de Spaanse hoofdstad hét een dramatische competitiestart achter de rug en bezet ranglijst de twaalfde plaats. Cruz is de derde trainer seizoen voortijdig bij Atletico vertrekt. Zijn voorgangers ware Pereira en Herredia. Squashbond contracteert Barrington Zoetermeer - De Nederlandse squashbond (NSRB) is geslaagd Jonah Barrington, algemeen beschouwd als de ZWEMMEN Heinkenszand wacht men met »,nning af wanneer het besluit, tornen zal worden om het bui trainer ter wereld, op part-time basis aan te trekken voorj gssenaren waren de B-ploeg VBtl toots de baas en verstevigden anglijst. Zij blijven de best geklassi laar hebben geen kans meer op pro nationale selectie De Engelsman, in belangrijke mate verantwoordelijk voor li succes in eigen land, zal dit jaar zes maal twee wekt overkomen om de Nederlandse top bijna dagelijks onder handt te nemen. ,nn >roen Korstanje was op de 400 iutzege Leoni Ul Konde Mexico ieter vrije slag een klasse apart. [et is jammer voor hem dat hij iet kan uitkomen tegen sterkere ongeveer tachtig kilometer in de omgeving van Monterreyè fdftweede afdeling van de Duitse neo-prof Jürgen Werner voor. «trictscompetitie won De Be- In de Ronde van Mexico komen amateurs en profs aan de start Inders oünieuw van de B Tr\t kof f^onlnnmnwitol/^ KnVinr-nvi rinrlnw >v>nnv« a - -1 cldl fr Monterrey - De eerste etappe van de Ronde van Mexico gewonnen door de Italiaan Endrio Leoni. Hij bleef na een rit»: tenbad men er ningsura" een nietj bouwen. uur trail lijk te wj De we' gewonnd de twee' trict d$ Zeeuws ii in ii De B onze zwemmedewerker elzate - De zwemploeg van Dt elzate ook de vierde wedstrijd ih d etitie (eerste afdeling) met ruim ve 4xltoflf ia: 1. B« 5.18,3 Velgers lifiöVe Tot het deelnemersveld behoren onder meer de Amerikau Lance Armstrong, die vorig jaar in Oslo wereldkampioen bij de profs, zijn landgenoot Greg LeMond en de Italiaans klimmer Claudio Chiappucci. Tsjizjov doorbreekt remise-ban Surhuisterveen - Alexej Tsjizjov is er maandag in geslaagd: remise-ban in de tweekamp om de wereldtitel dammen li doorbreken. De Russische titelverdediger won in SurhuisterveaJ met wit de zeventiende partij van uitdager Harm Wiersma. I partij vergde 64 zetten. Tsjizjov leidt nu met 18-16. Del tweekamp gaat over twintig duels. Bij een gelijke stand volgt e:| een verlenging. Zettenverloop zeventiende partij (Wiersma zwart): 1. 33-29 17-22 2 39.33! 11-17, 3. 44-39 6-11, 4. 50-44 1-6, 5. 31-26 16-21, 6. 29-24 19X30, 7 35x2(1 20x29, 8. 34x23 18x29, 9. 33X24 13-18, 10. 38-33 9-13, 11 33-29 14-1)1 12. 29-23 20X29, 13. 23x34 10-14, 14. 42-38 5-10, 15. 48-42 14-19 16 36-3ll 10-14, 17 31-27 22X31, 18. 41-36 21-27, 19. 32x21 17-22 20 36x'il 22X31, 21. 46-41 31-36, 22. 37-32 4-9, 23 41-37 19-24, 24. 39-33 13-19 25.1 44-39 8-13, 26. 32-28 18-23, 27. 37-32 12-18, 28. 21-16 7-12, 29. 16 x7 12X1 30 42-37 6-11, 31. 34-29 23X34, 32. 40X20 15x24, 33. 28-22 18x17 ïtf 32 x 21 13-18 35 38-32 1 9-23 36 32-2 7 9-13 37 37-32 1 3-19,38 43-382-:L 39. 33-28 7-12 40 28-22 1 4-20, 41. 22x13 1 9 x 8, 42 39-34 11-16 43 21-171 12 X 21, 44. 26X17 20-25. 45. 49-44 24-30, 46. 44-39 30-35, 47 27-22 8-131 48. 17-12 16-21, 49 39-33 21-26 50. 22-17 1 3-18 51. 33-28 1 8 X 7,52.28X1! 3-9 53 32-2 8 2 6-31, 54 38-32 3 5-40 55. 19-13 9X 18 56. 17-12 4 0 x 29 51 12 X 3 4 7-12 58 28-23 1 2-17 59 23-19 1 7-22 60. 19-14 2 2-27 61. 32X2! 31-37, 62. 14-10 36-41, 63. 47X36 37-42, 64. 10-4 zwart geeft op. Djurovski weg bij FC Groningen Groningen - Milko Djurovski is opgestapt bij FC Groningen. L. wispelturige Macedoniër wenste niet meer samen te werken nut trainer Theo Vonk. De dertigjarige aanvaller diende maandag bij het bestuur verzoek in tot ontbinding van zijn contract, dat komende zomerl afloopt. De clubleiding verleende Djurovski met onmiddellijk) ingang ontslag. van De Stormvogel. uitslagen eekste afdeling lubs: 1. De Bruinvis (Sas van Gent 4119,9 seconden, 2. Scheldestroom l(Breskens) 4402,5. tweede afdeling Hubs: 1. Bevelanders (Kapelle) 72,7 seconden, 2. Stormvogel B 'issingen)3617,l- mannen )0 meter vrije slag all in: 1. Jeroen brstanje (BRU) 4.28,9, 2. Danny oetens (BRU) 4.52,5, 3. Machtel 'eimar (ZVS) 5.03,2. '1 meter vrije slag all in: 1. Dirja Boe (BEV) 1.01,9, 2. Frans Vef- leulen (STV) 1.02,7, 3. Ricky Holzl ITV) 1.03,4. 00 meter vlinderslag na 1978: 1. iert-Jan Ramondt (BRU) 1.19,0, 2. ,eon Eertink (BEV) 1.25,1, 3. Chris .ander Draai (STV) 1.28,5. [00 meter vlinderslag na 197T: 1. lobbert Korstanje (BRU) 1.15,2, 2. lachiel Weimar 1.17,4, 3. Wouter ilaeijs (BRU) 1.28,0. 00 meter schoolslag all in: 1. Jeroen [orstanje 1.12,9, 2, Dirja de Boe .20,0, 3. Danny Soetens 1.21,9. 00 meter schoolslag na 1979: 1. Iert-Jan Ramondt 1.24,6, 2. Patrick de Voorde (ZVS) 1.28,4, 3. Tim :oeb (BRU) 1.31,6. !00 meter wisselslag na 1977: 1. lachiel Weimar 2.40,7, 2. Gert-Jan lamondt 2.44,6, 3. Robbert Kor' irije 2.45,7. .00 meter wisselslag na 1977: 1. .eon Eertink 1.20,1, 2. Joey den leer (STV) 1.24,6, 3. Robin Groo»- ian(ZVS) 1.28,4. 200 met nique St 100 met de Boe Essevelt Robbe f 290 me Janïiie Liselott TrHU9(T 10» m Claudin Ester Mi van He 109 Tess: Lisette nes Past 200 the! Verhei) Claeijs 200 met Velgera Velgers beijn 2 100 UW Jaimie Scherb Baeck 50 m Clautltt Scherb 33,0. 100 «1 Truus den (STV) 1 4x100 ■m l. troost 5.14,9. *Jerc apart ATLETIEK 4. Czako (Hon) 4,0, 5. Kneg(Zwiil 5,0, 6. Szewczenko (Dui) 6,0 Montreal, Grand Prix indoor MANNEN 60 m: 1. Surin (Can) 6,54, 2. Fre dericks (Nam) 6,59, 3. Esmie (Can) 6,67. 400 m: 1. Morris (Tri) 47,16, 2. Lamont Smith (VSt) 47,35, 3. Half (VSt) 47,65. 800 m: 1. Cadoni (Ita) 1.52,75, 2. Terrelonge (Jam) 1.52,94, 3. Aden (Som) 1.53,00. Mijl: 1. O'Sullivan (Ier) 3.59,72, 2. Siba (Mar) 4.03,69, 3. Mathias (Can) 4.03,80. Ver: 1. Walton (VSt) 7,92 m, 2. Eregbu (Nig) 7,72 m. Hoog: 1. Hoen (Noo) 2,27 m, 2. Barton (VSt) 2,27 m. Polsstokhoog: 1. Beaudoin (Fra) 5,65 m. VROUWEN 60 m: 1. Freeman (Jam) 7,22, 2. Cuthbert (Jam) 7,34, 3. Opara (Nig) 7,42. 400 m: 1. Campbell (Jam) 54,00, 2. Edeh (Can) 55,13, 3. Duprey (Can) 55,46. 800 m: 1. Howell (Can) 2.05,48, 2. Marshall (VSt) 2.06,02, 3. Jones (VSt) 2.06,19. 60 m horden: 1. Freeman (Jam) 8,00, 2. Tuzzi (Ita) 8,19, 3. Richelau-Bau- mann (Zwi) 8,22. Ver: 1. Opara (Nig) 6,37 m, 2. Edwards (Bah) 6,26 m, 3. Turner (VSt) 6,21 m. Hoog-, 1Henry (VSt) 1,86 m. SCHAKEN Wijk aan Zee, kandidatenmatches Kwartfinales, tweede partij: Lautier I (Fra) - Timman (Ned) 0-1 (standi V2-IV2), Kamski (VSt) - Van der I Sterren (Ned) afgebroken (stand 1-01 plus 1 afg.), Gelfand (WRu) - Adams I (GBr) V2-V2 (stand 1-1), Khalifman (Rus) - Salov (Rus) Vz-14 (standi V2-V/2), Joesoepov (Dui) - Anandl (Ind) 0-1 (stand V2-W2), Kraranikl (Rus) - Yudasin (Isr) V2-V2 (standi l'/z-'/z). SKIËN GOLF Honolulu, Open Hawai Eindstand: 1. Ogle (Aus) 269 slagen (66 66 69 68), 2. Love (VSt) 270 (68 60 71 71), 3. Huston (VSt) 272 (70 68 67 67), 4. Pavin (VSt) 273 (68 70 70 65), 5. Parnevik (Zwe) 274 (71 66 74 63). KUNSTRIJDEN Kopenhagen, EK vrouwen Groep A: 1. Bonaly (Fra) 1,0 punten, 2. Ivanova (Oek) 2,0, 3. Boetirskaja (Rus) 3,0, 4. Hubert (Fra) 4,0, 5. Kajas (Fin) 5,0, 6. Kielmann (Dui) 6,0, 19. Van der Velden (Ned) 19,0. Groep B: 1. Ba joel (Oek) 1,0, 2. Markova (Rus) 2,0, 3. Witt (Dui) 3,0, Cortina d'Ampezzo, wereldbeker Super-G vrouwen: 1. Wiberg (Zwel I en Dozvan (Slw) 1.20,64, 3. Maierl (Oos) 1.20,68, 4. Seizinger (Dui) I 1.20,71, 5. Wachter (Oos) 1.2f "B Eder (Oos)41.20,82. Stand WB Super-G: 1 Seizinger 2101 punten, 2. Wiberg 185, 3. Maierlfiö. I Stand WB algemeen: 1. Wiberg I punten, 2. Wachter 839, 3. Scnnei- F der (Zwi) 750. Beckenridge, wereldbeker freestyle Mannen: 1. LaRoche (Can) 243,03 1 punten, 2. Langlois (Can) 231,5,3. r Schonbachler (Zwi) 218,30. Vrouwen: 1. Tsjerjazova 178,92, 2. Brand (Zwi) 167,71, 3. Orekjova (Rus) 163,28. Stand WB: mannen: 1/2. Rijav# I (Oos) en Fontaine 284 punten, 3 LaRoche 280; vrouwen: 1. Tsjerjazo- I va 392, 2. Brand 380, 3. Simchen (Dui) 344. SP0RTPR1JSVRAGEN_ Lotto 2 Eerste prijs: twee winnaars, elk bru to f. 1.500.000,00; tweede prijs:4 winnaars, elk bruto f. 20.941,7", Van onze badmintonmedewerkéf Terneuzen - De 6-2-winst vin lat lijke derdeklasser BC Terneuzen hé" dit team nog in de race voor beh De Terneuzenaren staan net bove: twee degradatieplaatsen. BADMINTON Met de wedstrijd tegen Backhand vo boeg, dat inmiddels al kampioen is,1 het derdeklasserschap aan een draad. Terneuzen, dat in het eettte co titietreffen tegen' Backhand met 4-4 speelde, trad toen aan in de stérkst stelling. Hopelijk voor de Terfteuzenst matie is dat ook volgende week het |Van onze biljartmedewerker |Sprundel/Sas van Gent - Carlo van [ging HGL/KOT'86 uit Sas van Gen [tweede plaats in het kampioenschap [groot biljart van het gewest Zuid van Ed Horemans uit Axel werd kna derde prijs: 147 winnaars. 854,70; vierde prijs: 6.812 winnaars, elk f. 18,40; vijfde prijs: 86.937 win naars, elk f. 5,00. Cijferspel 2 i Zes cijfers goed: geen winnaar; vij cijfers goed: drie winnaars; vier cij fers goed: 27 winnaars; drie cijiu; goed: 2.268 winnaars; twee cijfer5 goed: 2.699 winnaars. mmmmmrn Tilburg (anp) - De onenigheid tussen Willem II en Feyenoord een overgang van hoofdscout Frans Bouwmeester naar de Ko""' damse club is nog niet uit de wereld. Een langdurig gesprek tl de Brabantse clubleiding en de oud-international leverde maa geen oplossing op. Bouwmeester heeft bij Willem II nog een contract voor rui® I jaar. De verbintenis kan eenzijdig worden opgezegd, maar in geval dient er een afkoopsom te worden betaald. Het zou gaan een bedrag van enkele tienduizenden guldens. Wim Groels, voorzitter van Willem II, heeft zijn collega Van1 Herik van 'onfatsoenlijk' gedrag beschuldigd. De praeses v Feyenoord zou gemaakte afspraken hebben geschonden. Formeel is Bouwmeester nog steeds bij Willem II in dienst. Bredanaar, die bij Feyenoord een dienstverband voor onbepaij' tijd kreeg aangeboden, gaat nu met de Rotterdamse clubleid overleggen hoe de kwestie moet worden opgelost. [Tot aan de finalepartij had Carlo [van Dam nog uitzicht op de titel J'n biljartzaal De Drie Zwaantjes k Sprundel, waar dit kampioen schap gehouden werd. Sterker, hij verkeerde bij het ingaan van die laatste partij in de meest gunstige uitgangspositie. Samen met Jean van Kuijk uit Halste ren voerde hij na zes ronden de klassering aan met acht match- Punten, maar op basis van een heter algemeen gemiddelde ging j Van Dam aan de leiding. Aan een remise had hij daarom vol- I doende om zich als kampioen t« I kunnen laten huldigen. Urlo van Dam dankte dat goede moyenne aan zijn ietwat onbe- vangen speelwijze. De verdedi- Smg liet hij meestal voor wat die Voor hem gold maar één acet: caramboles maken. Zo ge- eurde het dat hij vaak goede anvangsstoten liet liggen en aardoor liep hij in de aanloop aar de finalepartij tegen enkele nederlagen aan. e derde Zeeuwse deelnemer, «ank Wijnen uit Rüland-Bath, L, ferde daar optimaal van en n= ,e.te§en Van Dam de kortste rmo iVan ^et kampioenschap t u0 caramboles in 20 beur- Wa gevolg van die aanval- speelwijze van de kastelein uit! Biet dek wer klas Ook ïo vrij ik had vro< de na; de gen tiet kur ziel pio enij de1 In 1 het ker naa Vai ma gen Dai een cel ma pui •ftV

de Stem | 1994 | | pagina 8