Moslim-landen dreigen Westen Kcon Onze Top 5 van deze week! Nederlanders gewend aan natuurgeweld in Californië Vermiste Belgische kinderen zijn mogelijk gewoon weggelopen Pro-Bosnische staten overwegen boycot van landen die vredesproces blokkeren Zulu's staken op gewelddadige wijze Major wist niets van illegale handel met Irak Vertrek Gajdar bren^estelbusje ki Rusland in dieper dal uropese onderi O 3.45 9?| j&r4.95| Overleg tusse en NedCar oj Onderhandeling spaak, acties biJ DE STEM BUITENLAND ESTEM Los Angeles wacht nog op 'the big one' BUITENLAND KORl 'TT Telecom iet Philips Teleworld Fr Braadworst, kilo IMS'5.99, 500 gram Ch Extra jam, aardbeien, abrikozen of kersen, pot 450 gram 23% 81 Koeken, Zaanse, volkoren appel/kaneel kokos of pinda, pak 200 g Kersenstrooiselvlaai, doos 1000 gram 81 Brokjes voor de kat, diverse smaken, blik 400 g Extraatje van deze week. Pampers boy of girl, diverse soorten, 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes Ie®1 DINSDAG 18 JANUARI 1994 Van onze verslaggeefster Antwerpen - Twee weken zijn de Belgische kinderen Ken (8) en Kim (11) Heyrman uit Antwerpen nu al vermist en grote zoekacties hebben tot nu toe niks opgeleverd. Intussen worden de vermoe dens dat broer en zus gewoon van huis zijn weggelopen, steeds sterker. Voorlopig acht de Belgische po litie 'het niet meer actueel' dat het tweetal in Nederland ver blijft. Nadat het duo ruim een. week geleden op de grens van Putte-Kapelle was gesignaleerd, zijn er nieuwe tips binnengeko men die het spoor terug leiden in de richting van Antwerpen en Ekeren. Zaterdag hielden 250 vrijwilli gers onder leiding van het Hulp fonds voor Ontvoerde een Ver miste Kinderen (HOVK) een gro te zoekactie vanuit Antw^en tot aan de Nederlandse grens. Bijna huis aan huis vroegen zij mensen om informatie. Eenent wintig tips waren het resultaat. Vijf tips bleken bruikbaar. Tot gisteren zijn er vier nagetrokken, die niks hebben opgeleverd. Kim en Ken zijn de afgelopen week tot twee keer toe gesigna leerd in Antwerpen en in en rond een recreatiepark in Ekeren. Daar heeft de politie de hele omgeving uitgekamd. Zelfs in tuinhuisjes werd gekeken, omdat de kinderen daar mogelijk een sc. uilplaats hebben gezocht. Als de kinderen van huis zouden zijn weggelopen, moeten zij hun vlucht goed hebben voorbereid en op voorhand kleren en geld naar een schuilplaats hebben ge bracht. Toch blijft de optie dat de kinde ren 'gewoon' van huis zijn weg gelopen en niet willen terugke ren, een twijfelachtige, omdat ze al twee weken zoek zijn. „En dat is wel een heel lange tijd," zegt voorzitter Rob van Beurden van het Hulpfonds dat de zoekactie organiseerde. „Als een kind op die leeftijd van huis wegloopt en binnen 48 uur niet terugkeert - ook al is er zoals in dit geval sprake van een slechte gezinssi tuatie - dan wordt het veront rustend, leert de ervaring. Het zou kunnen zijn dat de kinderen onderdak hebben gevonden bij mensen met minder goede be doelingen. Dat de kinderen nu nog weg zijn wil dus niet zeggen dat ze uit vrije wil weg zijn." Dat er nog steeds tips binnen stromen bij de politie, hoeft vol gens Van Beurden geen verband te hebben met hun welbevinden. „Het ontvoerde en vermoorde meisje Katrien de Kuyper uit Brasschaat, bleek vijftig keer ge signaleerd te zijn in de periode dat ze al dood was." Genève/Sarajevo (dpa/rtr/afp) - De islamitische staten die sympathiseren met de moslim-regering van Bosnië, hebben gisteren voor het eerst gedreigd met een econo mische boycot van Westerse landen die het vredesproces op de Balkan blokkeren. Zij deden dit aan de vooravond van de nieuwe vredesonderhandelingen die vandaag in Genève van start gaan. De Contactgroep Bosnië van de Organisatie van de Islamitische Conferentie (OIC) eiste in Genève een groter engagement van de VN en de Westelijke staten voor de Bosnische mos lims. De 51 OIC-leden willen landen boycotten die, in hun ogen, een rechtvaardige oplossing van het VERVOLG VAN VOORPAGINA Een gunstige omstandigheid was dat Amerika gisteren een vrije dag (Martin Luther King-day) had, waardoor ook in Los Ange les weinig mensen naar hun werk hoefden. Bovendien lieten de meeste stadsbewoners zich niet intimi deren door de televisiebeelden van brandende en ingestorte ge bouwen. Ze hadden tijdens an dere recente lokale rampen, zo als de rassenrellen van twee jaar geleden en de bosbranden van afgelopen najaar, geleerd dat een catastrofe in LA al gauw van relatieve omvang is en dat de tv de werkelijkheid kan verteke- De LA-agglomeratie is zo groot als de Nederlandse provincie Noord-Brabant en in het over grote deel van het gebied was gisteren geen enkele schade zichtbaar. Volgens seismologen was deze schok ook geenszins de grote ('the big one') waarvoor Los An geles in de huidige episode 'aan de beurt' is. In het jaar 1857 is de toen nog kleine stad getroffen door een beving met een kracht van 8.3 op de schaal van Richter. Wetenschappers menen te weten dat een dergelijke schok, waarin honderden malen meer energie vrijkomt dan in een 6.6-beving, na een periode van ongeveer 100 tot 130 jaar opnieuw op nage noeg dezelfde plaats zal optre den. San Francisco, dat noorde lijker in Californië op dezelfde geologische breuklijn ligt en in 1906 totaal verwoest werd door een aardbeving, zou daarom be gin volgende eeuw op een herha ling kunnen rekenen. Bosnië-conflict verhinderen en met hun politiek de Servische 'agressor' belonen. De OIC gaat binnenkort de economische be trekkingen met de betrokken landen opnieuw in overweging nemen, aldus de verklaring. De organisatie wilde niet zeggen om welke landen het gaat. IVavo De islamitische staten herhaal den gisteren verder hun pleidooi voor een gewapende inzet van de Navo tegen de Serviërs. Om dat te bereiken, willen zij desnoods de VN-Veiligheidsraad inscha kelen. De OIC-leden eisen ook een opheffing van de VN-wapen- boycot ten gunste van de mos lims. De Navo herhaalde en bekrach tigde een week geleden haar be reidheid om, als de VN dat zou den verzoeken, Servische stellin gen in Bosnië te bombarderen. Het bondgenootschap wil zich nog deze week buigen over de een dezer dagen verwachte reac tie van de VN op het aanbod. De VN-vredesmacht Unprofor bevestigde gisteren nieuwe aan vallen van de Serviërs in het noorden en oosten van Bosnië. Honderden granaten troffen on der meer de stad Olovo. De bit tere gevechten tussen de Serviërs en moslims braken twee dagen geleden uit. De VN vermoeden dat Servische eenheden door de linies van de moslims willen bre ken. Dat zou de volledige omsin geling van het industriegebied Tuzla tot gevolg hebben, aldus waarnemers. Generaal Cot Volgens sommige bronnen in Pa rijs wordt in de komende weken de bevelhebber van de blauwhel men in het voormalige Joegosla vië, de Franse generaal Cot, ver vroegd naar Frankrijk terugge roepen. Dat zou gebeuren na aandrang van VN-secretaris-generaal Bou- tros-Ghali. Deze tikte onlangs de Franse generaal op zijn vingers omdat hij zich al te kritisch zou hebben uitgelaten. Het Franse ministerie van Defensie wilde het bericht gistermiddag niet be vestigen. Een woordvoerster van de VN ontkende met klem dat dat Cot zou worden teruggeroe pen. Een man werd gisteren in zijn gezicht gestoken tijdens felle protestbetogingen van stakende Zulu-aanhangers van de Inkatha Vrijheidspartij in Zuid-Afrika. Hierbij vielen zeker drie doden. Inkatha-leiders hadden Zulu's opgeroepen niet op het werk te verschijnen en zich te begeven naar de regeringsgebouwen in Pretoria om hun steun te betuigen aan hun leiders. Die uitten daar tegen president De Klerk hun vrees voor een toekomstige alleenheerschappij van het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) in Zuid-Afrika. foto epa Door onze correspondent Bob van Huët Londen - De Britse premier John Major heeft in geen enkele van zijn voorgaande kabinetsfuncties weet gehad van illegale wapenexporten aan Irak. Hij verklaarde dat gisteren in ongebruikelijke getuigenis voor het onafhankelijke juridische onderzoek naar overtreding van het wapenembargo tussen 1987 en 1990. Het ging er om Majors rol te bepalen in het schandaal van de door minis ters verzwegen levering van oorlogstuig aan Saddam Hus sein, tot enkele weken voor het uitbreken van de Golfoorlog. Het was de eerste keer in de Britse geschiedenis dat een re gerende premier voor een on derzoeksrechter verscheen. Hoewel hij zich vagelijk herin nerde, als minister in Margaret Thatchers kabinet, vertrouwe lijke documenten over 'versoe peling' van het officiële export beleid te hebben gezien, hield Major vol dat hij pas in novem ber 1992 had geleerd dat er iets niet in de haak was. „Ik ben nooit formeel geïnstru eerd over richtlijnen voor de wapenverkoop aan Irak. Ik ben niet betrokken geweest bij het opstellen van die richtlijnen, noch bij het interpreteren er van," aldus Major die in de bewuste periode minister van Financiën was en daarna even minister van buitenlandse za ken. In de laatste functie had hij in oktober 1989 bijna nog een handelsmissie gelëid naar Bagdad, maar die werd gean nuleerd vanwege de arrestatie door de Irak van drie Britten onder wie de later geëxecuteer de journalist Farzad Bazoft. Dat Major destijds op Buiten landse Zaken, als verantwoor delijke minister voor de Britse buitenlandse inlichtingendienst MI6, geen van de rapporten had gelezen met waarschuwingen over Britse bedrijven die in een explosief werelddeel meehiel pen aan de opbouw van Sad dams arsenaal wekte de be vreemding van het onderzoeks- comité: Vraag Scott: „Waarom hebt u die stukken niet gezien?" Antwoord Major: „Ik kan niet élk document lezen dat aan me wordt gestuurd." Vraag Scott: „Wat is dan de zin van die documenten, als ze niet worden gelezen?" Antwoord Major: „Het is be langrijk dat het ministerie er kennis van heeft, het is minder belangrijk dat de minister alles persoonlijk leest." De veelgeplaagde premier wei gerde te antwoorden op de vraag of hij wilde zeggen wat er zijns inziens allemaal was fout. „Dat is niet aan mij, maar aan de onderzoekscommissie om vast te stellen", aldus Ma jor. Politieke tegenstanders, die hadden gehoopt dat de door politieke pech achtervolgde premier in nieuwe moeilijkhe den zou komen, werden gefrus treerd door diens goed voorbe reide antwoorden. „Het is on voorstelbaar dat hij nergens van heeft geweten. En als hij de waarheid spreekt dan blijkt daaruit dat deze minister ken nelijk niets wist van wat er gaande vwas op de ministeries waarvoor hij verantwoordelijk was", probeerde een Labour- woordvoerder. Met Majors getuigenis is de Britse regering zeker nog niet uit de problemen. Op het op- roeplijstje van onderzoeksrech ter Scott staan onder anderen nog de ministers Heseltine (In dustrie) en Clarke (toen Bin nenlandse Zaken, nu Financie- en). Een zwaar beschadigd gebouw in Santa Monica. Door Marianne Wuite en Mario Bouwmans „ZO, DIT IS een behoorlijke naschok." André de Greef in Californië klinkt nochalant over de telefoon. Het moet op dat moment bij hem in huis aardig trillen, maar de oud- Eindhovenaar is de rust zel ve. Hij moet zelfs lachen. i„Die naschokken kunnen nog dagen, soms wel weken te rugkomen. Maar dit is toch wel een flinke." De familie De Greef woont in het plaatsje Thousand Oaks, aan de westkant van San Fernando Valley in Californië, zo'n dertig mijl van het epicentrum van de aardbeving. En dat is op veilige afstand, weet André de Greef. „Als je in het epicentrum zit, is het verschrikkelijk. Hier ging het bed behoorlijk op en neer. Dichterbij moeten de mensen echt uit hun bed zijn gegooid." De familie lag te slapen op het moment dat de aardbeving plaatsvond. „Je wordt wakker van een enorm lawaai. Alles rin kelt en alles schudt", aldus De Greef. Paniek dat het huis zou instorten, was er niet. „Dit huis is helemaal van hout, alles is losjes gebouwd en geeft lekker mee. Dat is speciaal voor die aardbevingen zo gedaan." De schade valt alleszins mee, meldt De Greef. „Ik heb alles nagekeken en meteen het gas afgesloten. Er is hier en daar wat in huis omgevallen en de televi sie is kapot. Die is van de stan daard afgevallen. Maar verder is alles in orde. De buurt hier is ook rustig. We zitten er ver ge noeg vanaf." In tegenstelling tot De Greef toont de Nederlandse Sophie van Leeuwen, die met haar man Gerrit al dertig jaar in Californië woont, zich behoorlijk onder de indruk. „Het is echt akelig. Ik kwam van de badkamer af en wilde net weer in bed stappen en ik zei: 'Gerrit, het hele huis schudt'. Het is zo'n vreselijk ge voel. Het huis kraakt en de vloer gaat golven." Ook bij de familie Van Leeuwen die op zo'n dertig mijl van het epicentrum afwoont, valt de schade mee. „Er zijn wat prulle tjes kapot gegaan en de klokken staan allemaal stil." Sophie van Leeuwen verliest de televisie geen moment uit het oog. „Iede reen wordt aangeraden in huis te blijven. Veel wegen zijn niet be gaanbaar. Gelukkig is het 's morgens vroeg gebeurd. De schoolbussen reden nog niet. Omdat het Martin Luther King Day is, wordt er niet gewerkt en was er nog niet veel verkeer op de weg. Dat is ook een geluk bij een ongeluk." Jan en Trees van de Snepscheut, oud-Eindhovenaren, schrokken tegen half vijf in de ochtend wakker. „Het ging heel snel. We hoorden en voelden het huis tril len. In een reflex hebben we zo snel mogelijk dekking gezocht." Hun drie kinderen van 13, 11 en 9 jaar en een logé waren in de andere slaapkamers. „Je kunt niet meteen bij ze zijn, dat maakt je wat ongerust en bang", vertelt Trees van de Snepscheut enkele uren na de beving over de telefoon. De familie Van de Snepscheut woont sinds vier jaar in La Ca nada bij Pasadena. Het 23.000 inwoners tellende stadje ligt on geveer 25 kilometer verwijderd van het epicentrum van de aard beving van gisteren. De aangerichte schade leek op het eerste oog mee te vallen, maar schijn bedriegt. In het ach terste deel van hun woning heb ben ze scheuren in de muren ontdekt. Verder zijn er schilde rijen en dergelijke van de muren af gevallen. Zoals vrijwel alle inwoners van Californië zijn ze aan het terug kerende natuurgeweld gewend geraakt, al maakten ze nog niet Moskou (afp/rtr) - Het vertrek van vice-premier, minister van Economische Zaken Jegor Gajdar i Russische regering brengt Rusland in een nog economisch dal. lan onze verslaggever I, „Ham - Om de politie een Cm hulpmiddel te geven bij itrole op snelheidsover- ngen, (jachtwagens uen krijgen zware lichte be- De koers van de roebel zakte gisteren naar een nieuw histo risch dieptepunt. Valutahan delaren in Moskou verwachten dat de toch al moeizaam ver lopende economische hervor mingen verder in het slop zul len raken nu de belangrijkste architect daarvan isopge stapt. Premier Boris Jeltsin, die Gaj- dars ontslag gisteren accep teerde, zei te zullen vasthou den aan economische hervor mingen in de richting van een markteconomie. Minister van Financiën, Boris Fjodorov, die voor dezelfde post in een nieu we regering werd benaderd, verbond zijn toetreding aan een aantal voorwaarden. Na een ontmoeting met pre mier Viktor Tsjernomyrdin zei Fjodorov alleen in een nieuwe regering te zullen deelnemen als de voorzitter van de r, trale Bank in Rusland Vy Gerashkhenko, en vice.y mier Aleksandr Zaveijoejj vertrekken. De sleutelposten bij corr sies in het Russische p ment, de Staatsdoema gisteren bij de stemming de verdeling niet bij de d nationalististen van Vladi Zjirinovski gekomen, 'pakketvoorstel' voor de deling van het voorzitterscSI van commissies in het pa,;! ment werd aangenomen 290 tegen 63 stemmen bij a onthoudingen. De sleutelposten gingen vol gens de eerder overeej men verdeling naar com nisten en hervormers, tend aanhangers van ZjirinovJ 'technische' posten kregen. Ibusjes allebei een nieuwe elkaar verschillende van jentekensene. kens vd een co: volgens en twel Zware 3500 altijd 1 eerste al wc| BB-01. De seij auto's gint tel M zoals bij personenauto's al geval is, bestaan de kente- 'oerden (anp) - Het jaar 1994 kan Europa een keerpunt beteken ,erstel. Ze verwachten een groei vj eiijk via vergroting van de buiten treft. Hoewd Israël wil referendum over Golan Jeruzalem - De Israëlische regering zal een referendum onderdj bevolking houden, als mocht blijken dat Israël een groot c van de Golan-hoogvlakte moet prijsgeven. Syrië wil in rutty» volledige vrede met zijn zuiderbuur dat Israël de in 19671 hoogvlakte teruggeeft. Onderminister van Defensie Mordechai Gur zei gisteren in 1 parlement dat als Israël een belangrijk deel van haar g bied aan Syrië moet afstaan, de mening van de bevolking worden gepeild. Gur onderstreepte hierbij namens de Israëlisch regering te spreken. Israël en Syrië zullen de onderhandeling® over vrede in het Midden-Oosten volgende week hervatten. Koerden eisen aanslag in Turkije op Ankara - Naar afscheiding strevende Koerden hebben ziel verantwoordelijk gesteld voor een reeks aanslagen op autohs] sen in Turkije, waarbij drie passagiers zijn omgekomen twintig gewond raakten. Activisten van de ARGK, de militaiJ vleugel van de verboden Koerdische Arbeiders Partij (PKK),| hebben de bommen gelegd die vrijdag in drie rijdende p»| giersbussen ontploft zijn. Bij incidenten in het oosten til zuidoosten van Turkije zijn zondag 25 mensen doodgeschoten| twintig Koerden en vijf Turkse soldaten. Galazov president van Noord-Ossetië Moskou - De voorzitter van het parlement van Noord-Osset» Atsjarbek Galazov, is zondag gekozen tot de eerste presiden'.l van deze republiek in de Kaukasus, zo is gisteren bete geworden. Galazov versloeg premier Sergej Sjetagoerov. Di| 64-jarige Galazov was voorheen een plaatselijk leider van communistische partij. Hij staat bekend om zijn goede conned ties met Moskou. Gazalov kreeg 60 procent van de stemmen bi; een opkomst van ongeveer 55 procent. Het waren de eerste presidentsverkiezingen in Noord-Ossetië sinds twee jaar. De] republiek die lid is van de Russische Federatie, wordt ver scheurd door etnische conflicten tussen Osseten en. Ingoesjen. Vaticaan en PLO willen beter contact Vaticaanstad - Het Vaticaan en de Palestijnse Bevrijdingsorga nisatie (PLO) willen hun contacten intensiveren en de 'officitlfl dialoog versterken'. Dat deelde een woordvoerder van het| Vaticaan gisteren mee na het gesprek van een PLO-i met de minister van Buitenlandse Zaken van het Vaticaan aartsbisschop Jean-Louis Tauran, en zijn staatssecretaris Clas- dio Celli. Onderwerp van gesprek was met name de situatie ia Israël en de status van Jeruzalem, dat door moslims, christener en joden als heilige stad wordt beschouwd. 'Krim wil niet los van Oekraïne' Simferopol - De mogelijk toekomstige president van de Krin I Joeri Meskov, heeft gisteren verklaard dat hij niet van plano het gebied los te maken van Oekraïne. Eerder is hij van i betrekkingen met zowel Oekraïne als Rusland te verbeteren I „Als ik president word, zie ik het als mijn eerste economische banden aan te gaan met de Russische Federatie en I een akkoord tot samenwerking te sluiten met Oekraïne," aldus] Meskov. Uit voorlopige uitslagen blijkt dat Mesjkov, die in d campagne heeft gepleit voor aansluiting van de Krim bi Rusland, in de zondag gehouden eerste ronde van de presidents-1 verkiezingen 38,5 procent heeft behaald. Zijn naaste Nikolaj Bagrov staat op 17,5 procent. Er zal waarschijnlijke tweede ronde gehouden worden. De hoop op herstel is echter nog zwak om de investeringen te ,oen toenemen. In de werkgele- „nheidssituatie wordt voorals- os geen verbetering verwacht, bit zijn de belangrijkste conclu- L uit een onderzoek dat is Licht door de Vereniging van Europese Kamers van Koophan- >1 Bijna 100.000 ondernemers, ieederde van' de ondervraag- |en, hebben gereageerd. algehele tendens in alle lan- ien is dat een groeiend aantal jdernemers dit jaar een hogere zet verwacht dan in 1993. Ze Sin met name optimistisch waar Jet hun uitvoer voor 1994 be- ien Haag (anp) - PTT Telecom imt van oprichter P. Schouten te helft van de aandelen Tele- rorld over. De andere helft is in inden van Philips. 'eleworld is een onderneming 'ie zich beweegt op het terrein interactieve teletekstdien- ,_i. Philips en PTT Telecom ■ülen graag samen op die markt terder gaan. Schouten stoot zijn lelang af omdat hij zijn keus leeft laten vallen op het onder- ïemerschap. Hij wil geen zake- ijk bestuurder bestuurder van :n inmiddels behoorlijk ge- •oeid bedrijf worden, ichouten heeft Teleworld in .990 opgericht. Er zijn vestigin- [en in tien Europese landen, ■aar 130 mensen werken aan :n omzet van ruim 40 miljoen .den. Schouten noemt zijn on- lerneming 'misschien wel de eiste groeier van Nederland'. econoil perlan voor ij Het positid wikkel daareif zwaks| zoek 1 De bé econoi het bei ineen nemea om hi tief ta werkl] leen werkJ KoniJ De lijkt staan land jaar wellil In dg invesl zij hel geveiT Cape kelke opent] Belgi. winkl cord vestig Plate Free boekjl 186] joen. ƒ1,1 (ADVERTENTIE) eerder zulke zware schokken mee. Ook de familie Van de Snepscheut had voorbereidingen getroffen. In huis staat altijd een 'aardbevingspakket' met extra kleding, etenswaar, radio plus batterijen en water gereed. In de muren zijn zaklampen aange bracht voor als de elektriciteit uitvalt. „En als de aarde dan gaat beven, weten we dat we het beste bin nen in huis kunnen blijven. We zouden niet de eerste slachtof fers zijn die getroffen worden door vallende dakpannen of schoorstenen. Wij hebben ge leerd dat je meteen dekking moet zoeken in de deurstijl; dat is een stuk zekerheid in huis." „Bang zijn we niet echt ge weest", zegt Trees van de Snepscheut, „al kan deze beving een voorbode zijn van een nog veel zwaardere. We vroegen ons in eerste instantie ook af of de beving verband houdt met de Sint-Andreas-breuklijn die hier vlakbij, dwars door het bergge bied ten noorden van Los Ange les loopt. Want als dat het geval is, wordt het pas echt gevaar lijk." Ze probeert ondertussen kalm te blijven: „Alhoewel ik soms denk dat ik nog naschok ken voel, maar dan sta ik ge woon zelf te trillen." JS£5" Van onze correspondent Aart Heering Rome - De werknemers van de Alf- Noorditaliaanse stadje Arese hebl uur lang de autostrada Milaan Chid] En gistermiddag is in diverse de Fiat-vestigingen gestaakt. doo: Morgen is er een staking in conti alle Fiat-fabrieken. ting De arbeidsonrust is het gevolg la; van het stuklopen van de on- gelei derhandelingen over een gron- gebi dige herstructurering van voel] Fiat. wacl Na tien dagen delibereren on- prak der leiding van minister van onts Sociale Zaken Giugni bleek de Voo kloof tussen vertegenwoordi- goec gers van de Fiat-directie en de het vakcentrales onoverbrugbaar. scha De bedrijfsleiding wil een maa 'structureel arbeidsoverschot' wer van 3800 werknemers, onder lijk wie voor het eerst ook 1800 geei witte boordenwerkers, met keri onmiddellijke Ingang laten af- zo'n vloeien. Daarnaast zit Fiat aan Auto nog eens met een extra overschot van 5.000 tot 8.000 Voo ®an (op een totaal van ziel 96.000), die de komende twee Fia jaar buiten de produktie ge- de houden moeten worden. Vol- de gens de directie kunnen zij len later weer aangetrokken wor- pro den als in de loop van 1995 de pro markt weer aantrekt. 390 De bonden willen de dreigen- per pak iy.y4 Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 22 Januari a.s.. orn (anp) - Het overleg tussen e bonden en autoproducent ha ar 'n Born over de door het n.njf voorgestelde extra bezui- )Smg van 370 miljoen gulden is sjsteren opgeschort. wordt eind januari voortge- v„aee£t bestuurder G. van Os NoarT ^n.*e meegedeeld. waLar wil in dit stadium van veti° 6g geen commentaar Se" Partijen hebben gisteren hepft onderhandeld. NedCar do een toelichting gegeven op sprek°rStellen' Voordat het ge- wordt voortgezet, willen de ken Os. Nee jaa hor spa tini de one eer 'sat nei voe din bei ren

de Stem | 1994 | | pagina 4