Weg met de automatische telefoniste Scope-kaart liÏÏPI Voetspoor Westdorps monument opgeruimd ilverhuul ibedrijf café Vertekend beeld Het kan verkeren... HÉ JA, DAT KEN I ime mrwoningetil (rname Irname Zeeuwse babbels |Even naar lucht happen 'ptee tuut de Ge speel 't spelleken verkeerd mannen! Hush Puppie: Kleintje ng STEM ZEELAND C4 I r-ndredactie: Eugene Verstraeten I Bijdragen: Wil Verherbrugge, Cees Maas, Theo de la Ruelle, I ijjnette Vergouwen, Rein van der Helm I Roost roest. I studiecentrum in financiële problemen: misschien helpt een cursus budgetbewaking? I Het aantal Roostervrije dagen is bij de politie Terneuzen flink I I ti Terneuzen voelen ze pas nattigheid als het zwembad leeg is I vragen. I Chef weg, beginnen ze gelijk op de politie te schieten. PC-KERKDIENSTEN RK-KERKDIENSTEN [geboden incl. installeren [ïemels v.a. 575. f 076-878370. pord-Brabant 04160-43313 |Een nieuw pluspunt in reclame: Het plaatsen van kLEINTJE vormt een I, lenlijke bijdrage tot het™, liseren van uw doel tipI "DUIZENDEN lezen u jmsacties [lopend bven 500.000,- per jaar L natenvrij. Vr.pr 360.00ol b mogelijk. Gelieve niette] lanten en papieren. priks Breda bv, 076-2158 peer net Ite. Brouwerij en automate] ppr. 85.000,-. Aanv. koitl j Tonny Freriks Breda BVI 215858. ZATERDAG 15 JANUARI 1994 ^■oX Dieren T.K. Berner Sennenpui met stamb. reu van1 mnd. Tel. 08866-2483. JACK Russel-pups, 2- 3-kleurig, kortbenig, irtg, ontw. Tel. 04241-1348. I Van der Doef voelt Omroep Zeeland Feijloos aan. 1 toegenomen. [jest Zeeuws-Vlaanderen: 'Wanneer worden we bevrijd van Terneu- zen?'. I Sewoners Axelsestraat voelen zich door college gepasseerd, maar I atzo'n naam is het in Terneuzen natuurlijk ook om moeilijkheden i Actualiteitenredactie Omroep Zeeland: Heb je eindelijk eens een Drimeur, mag je hem van je hoofdredacteur niet uitzenden. DE JEUGD is nog steeds origineel en het basisonderwijs, dat in deze tijd met argusogen wordt bekeken, kan hier niets aan veranderen. Een juffrouw op de basisschool in Nieuw-Namen kan hier over meepraten. Niets is haar teveel om haar leerlingen een brede ontwikkeling mee te geven. Taalgevoel bijvoorbeeld en het kennen en herkennen van vreemde woorden... zoals ventilator. Als zij waagt 'Wie kan mij vertellen wat een ventilator is' priemt onmiddelijk een vinger de lucht in en komt het antwoord prompt: 'Se vent die-a d'altèd te laot is'. Nee Groot-Ulst, mijn stem zijj' al kwijt, spijtug dank 't zeggen met, rnnt wagge gulder de naoste vier jaor wil, da d'is belangemij «ie goed: jdier wilte portefoelie financies aon d'n burgemeester gaon De nieuwe ondernemersvereniging AXclusief presenteerde deze week niet zonder trots het logo van ondernemend Axel. Op alle briefpapier is voortaan de sky-line van Axel te zien, bekeken vanaf het viaduct bij de Axelse Sassing, met een aantal voor Axel karakteristieke en in het oog springende gebouwen. Het resultaat is op het eerste gezicht om te zoenen ook al kost het enige moeite om in de zwarte staaf rechts de watertoren van Axel te ontdekken. Staande op het viaduct rijst ook de vraag hoe de ontwerper de andere gebouwen ontdekt heeft. Wij zagen door de bomen amper het bos... foto wim kooyman T.K. Franse bulldog reutjes, ingeënt en onh bileven! 04241-1348. ZWARTE Bouvierpups. m stamb., ing./ontw, schrift lijke garantie. 01652- Te koop Labradors, Golden Retri vers, Berner Senners, Rol weiiers, Alaskan mutes, Boomers, Maltez Leeuwtjes, Mopshondje Yorkshire Terriërs, kruisinj hondjes en vele andere ra sen. Tel. 09-321467739 ook op zondag, evt. thun bezorgd. PERZ. poesjes en katerje met stamb., verschilt k zeer lief van karakter. Ti 01650- 55621. We komen haar steeds vaker tegen. Het kreng raakt in de mode. De automatische telefoniste. Een beetje bedrijf of instelling heeft er al een of speelt met het onzalige idee er eentje te kopen. Begrijpelijk wel licht, vanuit economisch oogpunt bezien, want met de aanschaf van deze klantvijan- dige computergestuurde telefoonheks be spaart een bedrijf nogal wat salariskosten aan een vakkundige telefoniste van vlees en bloed. Maar waarom voeren wij op deze plaats zulke heftige oppositie tegen iets dat door veel innovatieven gezien wordt als een ultieme vorm van modern gemak? Welnu, stel je hebt een nieuw huis ergens op de Bevelanden en je wilt ook vanuit daar de wereld blijven volgen, dus je belt als gewo ne Zeeuw een keer het kloppend hart van de Zeeuwse kabel-tv (01180-16888). Zo gaat dat: 'Goedemiddag, met de automatische telefo niste van Zekatel, toets of draai eerst een nul om door te gaan'. Lichtelijk verwonderd maar braaf, toets je een nul in. 'Voor vragen over betalingen toetst u een één', hoor je nu, 'voor overige zaken en storingen een twee, of toets een drie voor de telefoniste'. Het ongeduld vreet al wat als je de twee intoetst. 'Afhankelijk,' de volgende computerstem, 'afhankelijk, van het gebied waar u in woont kunt u het districtskantoor kiezen. Toets een één als u in Zeeuws-Vlaanderen woont, een twee voor Walcheren, een drie voor de Bevelanden en een vier voor de overige gebieden'. Trillend van boosheid over zoveel geld kostende flauwekul (want de meter tikt wel door), ram je je wijsvinger hard op de drie. 'Toets voor storingen een één, voor overige zaken een twee,' hoor je nog net voor een waas van woede over je ogen trekt en je de telefoon van tafel smijt. Daarom. plek van aon ne wet'ouwer! Ik oop nie dank da nog moe Eilizaoken is de zwaorste portefoelie binnen eel de gemeente- mi. 1 Is van eel groot belang da taor ne gekozenen van aont oofd sta ot. D'n burger mag nog zone goejen vent zijn, ij is evengoed maor en allenug n'n gekozenen is n'n bestuurder die a d'echteluk meetelt! Oet'r mee zijn centen omgesprongen oor, da spreekte kiezer 't meeste aon; 't zal im e worst wezen wieter over sport of kuituur za' gaon! Tijcles de rit en vooral op't ende wiltij zijn oordeel keune geven: die deug nie, die wupp'm of: die springt'r goed mee om, die Mui'm nog even. Communicatie is tegenwoordig op veel ma nieren mogelijk. Per telex, telefoon of het oprukkend fax-apparaat. Indien gebruik gemaakt wordt van die communicatiemid delen, krijg je te maken met onze PTT Telecom. Als we de reclames op tv mogen geloven is onze eigen PTT Telecom een internationaal veel gevraagde zakenpart ner. Iedereen wil graag gebruik maken van zijn diensten en vooral van zijn kennis. Onze 'eigen' PTT is dan ook vaak innove rend bezig. De communicatie-gigant pro beert steeds iets nieuws op de markt te brengen. Laatst kregen abonnees een brief in de bus of ze een scope-kaart wilden. Met die kaart kun je dan internationaal bellen. Je hoeft dan in het buitenland niet steeds een nieu we kaart te kopen. Het bellen wordt dan automatisch van je rekening afgeschreven. Dat leek dat gezin uit Breskens wel een handig hulpmiddel. Het gezin trekt 's zo mers vaak naar de Franse stranden. Van daaruit moet natuurlijk wel even met Ne derland contact gehouden worden. Voor dat je het weet, is je telefoonkaart op en moet je 'weer al' een andere kopen. Dat zou dus verleden tijd zijn met die praktische scope- kaart. Enfin aanvraagformulier ingevuld op naam van de moeder met leeftijdsvermelding. Ook maar gelijk even voor de echtgenoot. Beiden geboren in 1954. Een paar dagen later valt een brief in de bus van onze PTT Telecom met antwoord op de aanvraag. Daarin staat onder meer: „Wij kunnen geen aanvragen accepteren van personen die jonger zijn dan 18 jaar!" De wenkbrauwen werden eens flink gen- fronst in dat gezin. Volgens ons is hier toch wel degelijk sprake van een 'communicatierrstoornis'. Mee n'n wet'ouwer kanta, op n'n burgemeester ijj' geen beetjen S reep. Die keuj nie wuppen agge wil, voelde, daor zit'm nou net de kneep! Ifoor in tees geval nog iets bijkom, en nou zedde messchien: gij lokeluken vent, maor ik deenk dagge net azze kik de geschiedenis ook wel 'n klein beetjen kent? I^róitn'nprimao mens oor, da meen'k, wast anders dan zouwe k't ook zeggen, flwijd kende mij nou wel al zeker eeh, da d'oef'k niemmer f f ute le99en? I joed, istij ook, eerluk waor, ij is in eel veel anden echt eel "jaor 'm aon de kas zetten...? Ik deenk dagge daor im en ons d'n s mee omdoet! iraog toar maor 's naor op Klooster, en da was nie ammel alleen zijn fout, maor z'aoient wel aon ulder zeel en z'ènt eigeluk nou nog alt wa Bürmzm Terneuzen, stad van tegen stellingen. Waar deze week huizen en gebouwen worden beklad met racistische leuzen en hakenkruizen, daar ver klaart een steenworp verder een plaatsgenoot zijn liefde aan Daphne. Het kan verke ren, wist Bredero al. Maar of het ook tot verkering is geko men, dat vertelt het verhaal niet. foto wim kooyman I Messchien nie netjes oor, dank da d'ier ammel zomaor zeg, maor I ''is toch waor? I Daor'm docht'k: laot ou oren Free, want soms zijn ze toch te lief I ®or makaor. draa aflezen dat u moet I °Jist Deen liefde, maor polletiek die t'r achter steekt messchien? onder nummer dient u e man van de centen teveel macht, en zoude da liever anders f'^bankovetschrijving) IIU" meuvinnen, maor de geschiedenis en vooral de dimmek- ^hunr^pv^en Kamers l'aP'e dan zomaor aon ulder Ijès! Groot-Ulst, da meende toch u Maker nie? Dit zijn de prijzen voor uv» Kleintje, incl. 17%% 8W 10,15 13,54 16,92 20,30 23,69 27,07 30,46 33,84 01-9" Begin vorig jaar kreeg hij ineens de geest. Terwijl zijn vrouw naar de wekelijkse gym nastiekles was, besloot hij eindelijk eens aan de verandering van de gang te begin nen. Gewapend met hamer en beitel ging hij de houten lambrizering in de gang te lijf. Want dat hadden hij en zijn vrouw besloten: die donkere lambrizering en het donkeren plafond moesten licht worden, dan leek de gang groter. Regelmatig deed hij zijn collega's verslag van de voortgang der werkzaamheden. Re gelmatig, niet dikwijls. Want het werk lag meer stil dan dat het opschoot. Aan alles komt een eind, dus ook aan deze 'verbouwing'. Inmiddels was een nieuwe meterkast geplaatst, de wandlampjes hin gen, het nieuwe plafond en driekwart van de muren hadden hun uiteindelijke (lichte) kleur gekregen. Déze week moest het dan gebeuren. Dag vrij en met moeder de vrouw er volop tegenaan. Tegen lunchtijd was de volledige wand smetteloos wit, de deur van het toilet had een nieuw laagje beits gekregen. Nu nog even de tegeltjes onderaan de muren zwart verven. Een secuur werkje, want vloer en muur moesten niet besmeurd wor den. Mevrouw deed dit zelf. „Jij bent wat geduldiger", had haar echtgenoot gezegd. Zij vleide zich op de vloer en zorgvuldig, streekje na streekje, bracht zij de gewenste kleur aan. Nog drie tegeltjes en het zat erop. Het welverdiende glas witte wijn stond al klaar. Toen: een kreet uit de gang. Al vervend had mevrouw met haar voeten de net beschilderde tegeltjes aan de andere kant van de gang geraakt. Er was een zwarte voet fors tegen de muur gezet. Het resultaat was te vergelijken met een groot uitgevallen vingerafdruk. Vanuit de kamer werden enkele nieuwe woorden aan de Nederlandse taal toege voegd. Vervolgens de zwarte vlek maar bestreden met terpentine. „Eigenlijk stond het wel decoratief", peinsde hij, met een forse lik wit pleister de vlek bedekkend. liAnJT DE INWONERS van Westdorpe zullen het weer zonder hun monument moeten doen. Bijna zes jaar lang bepaalde dit staaltje van nieuwerwetse kunst het straatbeeld in het dijkdorp en dan vooral in de buurt van de Eteringen. Bijna zes jaar lang heeft de bevolking kunnen genieten van deze combi natie van Technic-art en 'Rijpvoorde- schroothoop'. Vorig jaar mei berichtten wij in Zeeland Rond reeds over dit monument. De voorma lige eigenaar schakelde zijn advocaat in om aan de redactie te laten weten dat hij geen eigenaar meer was. Een paar weken later verscheen op het monument een bord met als opschrift 'Te Koop' en daaronder naam en telefoonnummer van deze zelfde per soon. Na veel getouwtrek zijn de buurtbe woners nu helaas hun schitterende uitzicht kwijt. Toch zullen zij er geen traan om laten. Hier en daar klinkt zelfs een zucht van verlichting, al moeten de meesten wel aan de nieuwe situatie wennen. Immers, men was langzamerhand toch gewend ge raakt aan het monument. Veel mensen vragen zich echter af waarom het zolang heeft geduurd. Wie immers een sloopauto of bijvoorbeeld een caravan te lang voor z'n deur laat staan, krijgt binnen een mum van tijd een verzoek van de politie om deze te verwijderen. Als men hieraan niet voldoet, volgt op den duur een proces verbaal. Hoe heeft dit monument hier dan zes jaar lang, onbeheerd, kunnen blijven staan? Eigenlijk doet dat er niet meer toe, het gevaarte is verdwenen. Waar naar toe weet geen mens. Waarschijnlijk niet naar een nieuw bouwterrein, want het apparaat was rijp voor de schroothoop. Wie het wel weet mag het ons zeggen. Niet omdat de West- dorpenaren het graag terug willen hebben, integendeel, maar je raakt er toch aan gehecht. Men is gewoon benieuwd hoe het met 'onze' bouwkraan afgelopen is. Daar naast is Westdorpe naarstig op zoek naar een nieuw monument. zaterdag 15 januari ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. R. James. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. C. v.d. Ploeg. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. C.v.d. Ploeg. zondag 16 januari HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: (Ontmoetingskerk): 10.30 u. ds. M. de Jong, Schoondij- ke. Axel: 10.30 u. ds. J. Maasland. 17 u. ds. R.v. Elderen (SOW-dienst in Ge ref. Kerk), woensd. 19/1: 19.30 u. past. Vervaet, ds. R.v. Elderen, ds. J. Maasland (oecum dienst). Biervliet: dienst te IJzendijke. Breskens: 9.30 u. ds. R. Blokland (SOW-dienst. Groede: 11 u. ds. v.d. Sar. Hoek: 10 u. ds. A.v.d. Maas (gezam. dienst.) Vremdieke: 16.30 u. ds. A.v.d. Maas (HA). Hontenisse: 9.30 u. ds. R.v. Elderen, Axel. Hoofdplaat: dienst te IJzendijke. Hulst: 11 u. ds. R.v. Elderen, Axel. Nieuwvliet: 10 u. dhr. Geuze. Oostburg: 9.30 u. ds. G. Grootjans (SOW-dienst in Geref. Kerk). Philippine: 11 u. dienst te Sluiskil. Retranchement: 11 u. ds. Houwaart (HA). Sas van Gent: 11 u. dienst te Sluis kil. Schoondijke: 9.30 u. ds. F.v.d. Sar. Sluis: 9.30 u. ds. Houwaart (HA). Sluiskil: 11 u. past J. Voeten en ds. S. Kroeze (oecum dienst). Terneuzen (Grote Kerk): 10 u. ds. C. Hoogendoorn (HA). (Goede Herder kerk): 10.30 en 19 u. ds. A. Bosch (HA). (Opstandingskerk): 9 u. ds. J. Maasland (HA). (Bachten Dieke): 15 u. ds. C. Hoogendoorn (HA). (De Honte): 17.45 u. ds. A. de Meij Mecima, Kloosterzande. (Ter Schor re): 10.30 u. dienst. Waterlandkerkje: 11 u. ds. Koelman. IJzendijke: 9 30 u. dhr. Kruidenier. Zaamslag: 10 u. ds W. van Meeu wen, Sas van Gent, (HA). Zuidzande: 9.30 u. ds. G. Grootjans (SOW-dienst in Geref. Kerk Oost burg. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 u. ds. A. de Meij Mecima, 17 u. ds. R.v. Elderen. Terneuzen (Opstandingskerk): 10.30 en 17 u.. ds. D. de Best. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. de Haan. Breskens: 9.30 u. ds. R. Blokland, 17 u. ds. G. Buijze. Oostburg: 9.30 u. ds. G. Grootjans. Schoondijke: 11 u. ds. R. Blokland. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 u. ds. G. de Kimpe. 15 u. ds. T. Bosma. Hoek: 10.30 u. ds. L. Leeftink, 15 u. dienst. Terneuzen: 10 en 15 u ds. P. Storm. Zaamslag: 9 en 15 u. ds. L. Leeftink. CHRISTELIJKE GEREFORMEER DE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst ('t Kruisgebouw): 10 u. dhr. Wulffraat. Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dhr. Krol. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Nieuwvliet: 10 u. ds. L. Mietus (HA). DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. dhr. T. Post- ma. Goes: 10 u. ds. M. Postema. Vlissingen: 9.30 u. dienst. WEST-ZEEUWSCH-VLAANDE- REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 10.30 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius zond. 10 30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. OOST-ZEEUWSCH-VLAANDE REN Clinge - H. Hendricus. zat. 19 u. zond. 9.30 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopening. zat. 19 u. St.-Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond. 9.00 u. Boschkapelle - H. Petrüs en Paulus. zond. 9.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 11.00 u. Heikant - H. Theresia. zond. 10.30 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 11.00 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 9.30 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 11.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 11.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Trini- teitskerk). zat. 19 u. zond. 9.30 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. Een manspersoon uit Sluiskil die onbekend wenst te blijven, schonk ons meer dan honderd gedrukte liedjes en liedbladeren van gekende volkszangers als Lionel Bauwens, bijgenaamd Den Tambour, Frans Jacobs, mannen van de kanten van Gent op, en Alberie Cattebeke uit Kortrijk. We kiezen een lied van het Duo Valentino, mede omdat aan de achterzijde een karretje staat afgebeeld met een 'duwhond' - hij staat achter de kar - en navolgende deerniswekkende tekst: - Als invalide vrouw met houten been, gebroken been en gebroken arm, maak ik de reis door de wereld met dit wagentje van 1890 (als het nog goed is, zegt dat natuurlijk niks! Pegam). De verkoop van dit gedicht is mijn eenige onderhoud. - Het de hand ingevuld: 5 Cent, en: 'Ook bloemen naar keus'. Daarnaast staat dezelfde tekst in het Frans. Het lied heeft als titel: Wat men aan z'n kinderen heeft Hij was een flinke, stoere jonge vent, Zijn hart zat vol met temperament. Hij trouwde met een jonge schoone vrouw, Met wie hij gelukkig leven zou. De Ooievaar bracht hem geluk. Twee kindertjes, 't was Broer en Zus Die groeide op naar hartelust, Door hem getroeteld en gekust. Twintig jaren gingen er voorbij, Zij leefden saam gelukkig en blij, Totdat de Moeder op zekeren dag, Ann 't ziekbed gekluisterd lag. De dood die kwam, O, droeve smart, Dat brak den arme man 't hart. Zijn kinderen trouwden één voor één, Nu bleef hij over gansch alleen. Hij bezat nog wel een goede som, Maar omdat hij niet meer werken kon, Speelde hij kostganger bij zijn zoon, En dit vond hij zoo wonder schoon. En met z'n Kleinkinderen aan de haard. Die speelden met zijn grijze baard. Zoo ging het weer een tijdje heen, Ook geen geluk dat hem bescheen. Zijn centen raakten op, O, wee... Daar was z'n zoon niet mee tevree. dat wist hij wel, de oude man, Voor niets de kost niet geven kan. En zonder herrie of gedruisch, Vertrok hij naar een ander huis. Zoo kwam hij bij z'n dochter aan, Ook die verontwaardigd en was ontdaan. Maar... omdat 't haar eigen vader was, Nam zij hem op, in haar huis. Nu was hij bij zijn dochter thuis, Ook daar wacht men op zijne dood, Hij kreeg er slechts genadebrood. Een bed, van stroo, en half verrot. Dat was den armen man zijn lot. Door groot en klein werd hij nu veracht Doch, hij liet er geen enkele klacht. Zoo ging er wéér een tijdje voorbij, Totdat zijn einde scheen nabij. Een dat men toen op zekeren dag, Grootvadertje niet verschijnen zag. Men ging naar den zolder en keer rond, Totdat men hem daar eindelijk vond. Maar hij was dood, men vond hem zoo. Zijn sterfbed, was wat rotte stroo. Zij waren niet bedroefd maar zelfs verblijd, Nu waren zij dien lastpost kwijt. Dus, Ouders, bedenkt wanneer ge leeft Wat men toch aan zijn kinderen heeft. Gezina Kusters. Wie kent de melodie? Het blad besluit met deze wijsheid: Er zijn twee soorten menschen: zij die dom zijn en zij die zich inbeelden het niet te zijn. Pegam.

de Stem | 1994 | | pagina 21