'Geen behoefte aan werklozen' Ook CDA en PvdA verontwaardigd over 'gas-brieF van Bukman Laatste saluut Dales: 6Eert mooi mens5 en 6Ma minderheid9 ZO Limburgse instanties hebben meeste schade wateroverlast al opgeruimd DESTEM 'Getuigenissen incestzaak Epe zijn onbetrouwbaar' I )e^e|Fd Buiten de publiciteit Ziekenhuizen krijgen keurmerk chirurgie deStem BINNENLAND A3 Eerste Maasprijs naar buitenland COMMENTAAR Opvolging zaterdag bekend BINNENLAND KORT Qratis vakantie voor kinderen* in 'Euro EisneyCcmd 2 dagen 1 nacht 1 onthijt vanaf fl 184 per volwassene kindgratis VG 14 JANUARI 1994 VRIJDAG 14 JANUARI 1994 uit de koran. „Daar staat ge schreven: als iemand van plani goed te doen, moet je dat aie verhinderen. Daarom is het ooi niet verstandig geweest van Soe harto om de ontwikkelingshul] uit Nederland te blokkeren. Ji moet mensen niet onnodig tegei je in het harnas jagen." Maar als Nederland bij elke gul den hulp steeds zijn vingertjf opsteekt? „Och, het is moeilijk li verkroppen voor Javanen als mensen zich inmengen in zaken. Maar haatgevoelens be lemmeren het leven." Intussen heeft Nasoetion de laat ste maanden tal van plechtighe den over zich heen zien komen Het eerherstel gaat gepaard mei lintjes en zelfs een soort voorlo pig standbeeld - van karton weliswaar - op zijn oude kazer ne. De oud-ballirtg kent geen spoor van verbittering, maar ge niet van de eer die hem ten deel valt, zoals ook regelmatige be zoeken van ministers als de in vloedrijke Habibie. Hij begrijpt de verbazing op de gezichten van de mensen die zijn verhaal aanhoren. Daarvoor heeft hij weer een citaat uit de koran paraat: „Je mag je verzet ten om je zin door te drijven, maar God houdt van mensen die vergeven." Nasoetion gaat in op de slepende vete tussen Nederlandse oud-In- diëstrijders en Princen, die in hun ogen een landverrader is- „Ze moeten over de afkeer heen stappen. Als je oorlog blijft voe ren, weet je dat er zeker een nieuwe oorlog komt. Ik ben 7' jaar en oud genoeg om die din gen te zien. Ik mag het weer zeggen." soort afscheidsbrief. Daaruit blijkt dat project-ontwikkelagn Schouten zich bedreigd gevoeld zou hebben. Een citaat: „Door deze omstandigheden zijn wi] geheel tegen onze zin genood zaakt Curagicao tijdelijk te verla ten." Lariekoek," aldus Van Meer kerk en Van Rutten, „dat w® toen al lang uit de lucht. Ze hebben op het laatste moment nog zoveel mogelijk binnenge- schraapt, probeerden mensen tienduizenden guldens af te troggelen en zijn er toen vandoor gegaan, pure oplichting." Vanuit zijn kantoor in Ouddorp laat René Coltof desgevraagd weten niets te maken te hebben met 'de rariteiten' van zijn zus ter. De project-ontwikkelaar- Ik ben tien jaar bezig een goede naam op te bouwen. Wat i beloof, doe ik. Waar mijn ZUS®1 weet ik niet. Ik weet alleen da ze hier eind november langs geweest. Ik heb haar toen ëe' vraagd een verklaring te tekertf waarin ze stelt dat er geen zatte- 'hjke relatie bestaat tussen mije tussen Coltof Schouten Kea Estate NV." René Coltof ondersteunt zÜnfe laas met het tonen van de wuste verklaring de brief en opmerking: „Het spijt me mijn zus dit doet, maar ik °n„ houd me van zulke rare dingen- Van onze Haagse redactie pen Haag - Niet alleen de oppositie, maar ook de rege ringspartijen zijn veront waardigd over de 'amice- brief' van minister Bukman (Landbouw) aan zijn CDA- collega Andriessen (Econo mische Zaken). Bukman schreef in december een vertrouwelijke brief aan Andriessen waarin hij vroeg om de gasprijs voor glastuinders om partijpolitieke reden voorlopig niet te verhogen. PvdA-Kamerlid Huys vindt dat Bukman de brief officieel moet intrekken en 'royaal excuses' moet maken. Kamerlid Van Noord (CDA): „Ik vind de brief niet erg verstandig geformu leerd." Overigens is Van Noord net als Bukman voorstander van het niet verhogen van de gasprijs. Huys daarentegen vindt dat de prijs vier cent omhoog kan. „Pijnlijk maar acceptabel," al dus de PvdA'er, die er aan toe voegt dat de gasprijs in vergelij king met andere Europese tuin ders nog laag is. Volgens Huys is niemand met de brief van Buk man gediend. Zeker de tuinders niet. Vandaag overleggen zes minis ters onder leiding van premier Lubbers met een delegatie van het landbouwbedrijfsleven over de problemen in de tuinbouw. De gasprijs staat hoog op de agenda. Daarnaast willen de tuinders dat ze meer tijd krijgen om te voldoen aan strenge mi lieu-eisen. De malaise in de sector slaat in alle hevigheid toe. Binnen enkele jaren tijd dreigt de tuinbouw als trots van de nationale economie af te glijden naar een failliete boedel. De tijd dat telers van tomaten, paprika's en komkom mers een zeer dik belegde boter ham verdienden is voorbij. Nu maken dezelfde agrariërs verlie zen van tienduizenden guldens. In Utrecht ontvouwde gisteren de stichting TerZake een plan voor een Nationaal Debat over de problemen van land- en tuin bouw. De bedoeling is dat enkele conferenties worden georgani seerd, waarin overheid, boeren en tuinders, consumentenorgani saties en milieu-organisaties sa men discussiëren over andere toekomstmogelijkheden voor de agrarische sector. Van onze verslaggevers Maastricht/Roermond - Veel Limburgse Maasgemeenten en ook Rijkswaterstaat hebben geen behoefte aan de hulp van werklozen bij het opruimen van de door de overstroomde Maas achtergelaten rommel. Op veel plaatsen is het meeste werk is al achter de rug. Dat zeggen de betrokken instan ties in een reactie op het voorstel vanCNV-voorzitter A. Westerla- Iten om ook werklozen in te zetten bij het wegwerken van de enorme schade die de waters noodramp eind december ver oorzaakte. Werkendam - De allereerste 'Maasprijs', een milieuprijs als aanmoediging voor een schonere Maas, zal naar een buitenlandse genomineerde gaan. Wie de ge nomineerden zijn is overigens niet bekend. De prijs is een initiatief van de Kiwa, de organisatie van Bel gische en Nederlandse waterlei dingbedrijven, en bestaat in feite uit twee delen. De ene prijs gaat naar de industrie, stad of organi satie die zich het meest verdien stelijk heeft gemaakt voor kwa liteitsverbetering van de Maas -bijvoorbeeld door minder lo zingen-, de andere prijs gaat naar de persoon die zich het best heeft ingezet voor de bewust wording van het publiek. „Voor de Rijn is er al jaren zo'n prijs. De Maas komt alleen maar in het nieuws als er een vervui ling geconstateerd wordt, terwijl zich ook veel mensen en instel lingen inspannen voor een scho nere Maas," aldus G. Oskam, directeur van het Waterwinbe- drijf De Brabantse Biesbosch en voorzitter van Riwa Maaszaken. De Maasprijs wordt op 24 maart uitgereikt in het Belgische Luik en bestaat uit een kunstobject in Volgens R. van Beek van de directie Limburg van Rijkswa terstaat zijn de opruimingswerk zaamheden in de regio Maas tricht al grotendeels verricht. In de regio Roermond is het water zo ver gezakt dat ook daar een aanvang is gemaakt met het wegwerken van de troep in de uiterwaarden. „Maar ook daar kunnen we die klus zelf best aan," zegt Van Beek. De Limburgse gemeente Meers- sen lanceerde al met kerstmis het idee om werklozen in te schakelen bij het opruimen van de achtergebleven rommel. Zo'n honderdveertig Meerssense werkzoekenden werden aange schreven om op zaterdag 22 ja nuari mee te helpen bij het ver wijderen van houtafval en ande re achtergebleven rommel uit de weilanden in en om de dorpen Geulle aan de Maas en Voulwa- mes. De respons was bijzonder laag. Slechts vier mensen rea geerden op de oproep. De gemeente Maastricht overlegt met de plaatselijke Stichting Phoenix en het Arbeidsbureau om vijftig banenpoolers en jon geren van het Jeugdwerkgaran tieplan in te zetten om de troep in Borgharen en Itteren op te ruimen. Dat zal volgens een woordvoerder van de gemeente zeker nog drie weken duren. „De weilanden moeten eerst goed droog zijn en er moet geen nieu we dreiging van hoog water zijn." Ook worden vijf mensen ingezet om onder meer verkeersborden, bankjes, het groen, fietspaden te herstellen. De gemeente zorgt voor de containers en de afvoer van de rotzooi. gespecialiseerd in het onderzoeken van betrouwbaar heid van getuigenverklaringen en vooral bekend geworden met zijn vernietigende kritiek op de getuigenverklaringen in het Is raëlische proces tegen de ver- Keende oorlogsmisdadiger Demjanjuk, werd tijdens het vooronderzoek in de Eper zaak de advocaten van de zes verdachten door de rechter-com- Kissaris gevraagd zijn mening te geven over de verklaringen, 'ijn conclusie blijkt vernieti gend, De politie zou door te lang aanhouden en de te suggestieve vraagstelling verklaringen heb- Gisterochtend vertrokken de laatste Amerikaanse gevechtsvliegtuigen van Nederlandse bodem. De drie F15's van het 32e Fighters Squadron werden geëscorteerd door drie Nederlandse F16's en kregen vanaf de grond een laatste saluut van de leiding van basis Soesterberg. foto anp Zutphen (anp) - De getuigenverklaringen in de Eper incestaf faire zijn onbetrouwbaar door een suggestieve vraagstelling van de politie. Dit verklaart prof. dr. W.A. Wagenaar, hoogleraar psychologische functieleer uit Leiden. ben weten los te peuteren die daardoor niet objectief betrouw baar zijn. De rechtbank kan met een der gelijke conclusie besluiten de ge tuigenverklaringen niet als be wijs te hanteren. Dat gebeurde eerder ook al in het proces- Demjanjuk. De verdediging van de zes ver dachten hebben verheugd gerea geerd op het rapport van Wage naar. Het openbaar ministerie in Zutphen wil geen commentaar geven. Dinsdag begint het proces in de incestzaak. De rechtbank heeft er vier dagen voor uitge trokken. Van onze Haagse redactie Met vele honderden zijn ze gekomen. Politici, bestuur ders, politiemensen, verte genwoordigers van organisa ties van minderheden, maar ook vele burgers wier functie er op dit moment niet toe doet. Gekomen om afscheid te nemen van drs. C. I. Dales, Ien. De Grote of Sint Jacobskerk in Den Haag is vol wanneer één van de persoonlijke vriendinnen van de overledene, Annie Brou wer-Korf, wethouder in de Nij meegse periode van Dales, nu burgemeester van Zutphen, een inleidend woord spreekt. Op het orgel speelt een van 'haar' commissarissen van de ko ningin, Han Lammers, muziek van Bach voordat premier Lub bers met een eenvoudige zin („Ze staat stevig op ons netvlies") bij allen het nog zo verse beeld van deze kordate vrouw oproept. „Ze was op na vijftig maanden ministerschap. Ze kon vaak zo intens moe zijn en toch ging ze steeds maar weer door. In de ministerraad was ze verrukke lijk. Streng kon ze zijn en daar om een goed bestuurder. Niet discrimineren stond haar op het lijf geschreven en daarom verde digde ze bij de behandeling van de Wet gelijke behandeling méér dan een wet. Ien had geuzen bloed in zich. Vrij maar altijd met inzet, soms bruusk maar altijd met toewijding. Zo stond ze in de traditie van Kaat Mossel en Kenau van Hasselaar; geen slechte traditie." PvdA-voorzitter Rottenberg leest als hommage aan de vrien din van de overledene, de Haar lemse burgemeester Elisabeth Schmitz, een gedicht van Ida Gerhardt en eert Dales als de 'ongekozen voorvrouwe van de eigenzinnige stroming in de Pv dA': „Haar levenshouding van niet geloven in wetten maar in mensen spreekt zeer velen aan." Ook alle andere sprekers ver- Den Haag (anp) - Het kabinet beslist vermoedelijk zaterdag al over de opvolging van minister Dales, omdat de ministerraad dan een uitgesteld beraad heeft ingelast. In politiek Den Haag doen met een steeds stelliger mate van hardnekkigheid in de opvolgingskwestie de namen de ronde van de Amsterdamse burgemeester Van Thijn (eerder al minister van Binnenlandse Zaken),' hoofddirecteur K. de Vries van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (tevens voormalig kamerlid), de com missaris van de koningin in Zuid-Holland Patijn, diens collega Van Kememade van Noord-Holland (tweemalig minister van Onderwijs), alsmede diens voorganger R. de Wit. Ook met een overstap van staatssecretaris Kosto van Justitie naar Binnen landse Zaken wordt nog steeds serieus rekening gehouden. woorden hun warme waarde ring, zoals bijvoorbeeld de direc teur van het landelijk inspraak orgaan voor Antillianen, J. Vee ris („Met volle overtuiging heeft ze gewerkt voor een verdraag zaam Nederland") of de hoogste ambtenaar van het ministerie van Binnenlandse Zaken J. van Aartsen („Ze was niet geïnteres seerd in Haagse machten"). Wim Kok spreekt de laatste her denkingsrede uit. „Ien was een beetje meer uniek dan anderen. Ze liet zich in tijden van onze kerheid niet leiden door de waan van de dag, overtuigd dat je zo de onzekerheid het best te lijf kunt gaan. Gelijkwaardigheid van alle mensen was voor haar de basisnorm voor de omgang tussen mensen. Ze was een ba ken, die onze dank verdient voor haar verantwoordelijk leven." „Ik heb in de afgelopen dagen mogen ervaren welke grote waardering en warme genegen heid ze genoot in vele lagen van de bevolking. Vele hebben me gezegd: we zullen haar missen. Ze was een mooi mens, een mens uit één stuk." A MS V? Kunnen de leden van onze gerespecteerde kamerdele gatie in de Gordel van Smaragd nog onbekommerd een sateetje ajam verorberen, of heeft het nieuws uit Nederland hun al bereikt? Die trip naar Indonesië zal wel geen snoepreisje zijn, maar ik heb onze geachte parlementariërs nou al een paar keer in beeld flink zien schransen. Het is natuur lijk best lekker om dit koude kikkerlandje even te kunnen inruilen voor tropenzon. Eten in Indonesië is trouwens geen sinecure. Het warme weer maakt er etenswaren en drank dubieus. Voor je het weet, loop je de rest van zo'n officieel bezoek van de ene primitieve wc naar de andere. Ik weet niet hoe het komt, maar iedere keer als ik Deetman in vol ornaat in die tropische omgeving zie staan, moet ik onwillekeurig lachen. Met een beetje fantasie zie je een misplaatste koloniaal in hem. De keren dat Brinkman in beeld komt, lijkt het alsof zijn ogen in de ban zijn van stille kracht. Misschien heeft hij wel stiekem contact gezocht met zo'n Indone sische tovenaar met het verzoek iets aan het CDA- electoraat te doen. MERIJN Geuzenpenning voor AzG Maassluis - De Geuzenpenning van de Stichting Geuzenverzet 1940-1945 is dit jaar toegekend aan de Nederlandse afdeling van Artsen zonder Grenzen. De organisatie krijgt de prijs omdat ze 'vanuit een diep respect voor de mensenrechten bijdraagt aan het recht van een ieder op een menswaardig bestaan'. De Stichting Geuzenverzet werd opgericht om de idealen van en de nagadachtenis aan de verzetsgroep De Geuzen uit de Tweede Wereldoorlog levend te houden. De stichting ijvert voor de bevordering van de democratie in Nederland. Ze plaatst de Geuzenpenning dit jaar in het licht van de sociale grondrechten, met name het grondwettelijke recht van iedereen op medische hulp. Kinderen veroorzaakten brand Velsen Velsen - Drie kinderen van 12 tot 14 jaar hebben de miljoenen- brand in een papierloods van Van Gelder Recycling in Velsen- noord veroorzaakt. De kinderen waren over het hek van het bedrijf geklommen om een sigaret te roken tussen de balen papier, waarvan zij een hut hadden gebouwd. Daarna hebben zij een stuk papier in brand gestoken om in de hut als verlichting te gebruiken, maar dat liep uit de hand. De drie zijn gisteren voorgeleid aan de kinderrechter en zullen voorlopig in bewaring blijven. Licht zetelherstel CDA en PvdA Den Haag - De coalitiepartijen CDA en PvdA herstellen zich iets van de desastreuze klappen in de opiniepeilingen van december. Maar het verlies ten opzichte van de huidige sterkte van 54 en 49 zetels blijft indrukwekkend. Het CDA zou nu rekenen op 40 zetels, de PvdA op 28. Dat blijkt uit een vertrouwelijke enquête van begin januari door bureau Inter/ View ten behoeve van Intern partijgebruik. WD en D66 vallen iets terug in de jongste peiling. De WD zou met 27 zetels er vijf winst boeken, één minder dan in het vorige onderzoek. D66 blijft staan op een enorme winst: 30 zetels tegen 12 nu. GroenLinks blijft het goed doen met elf zetels, terwijl de Centrumdemocraten zouden stijgen naar zes zetels. De peiling dateert echter van vóór de schandalisering van het overlijden van minister Dales door CD-leider Janmaat. Daling aantal vuurwerk-gewonden Den Haag - Rond de jaarwisseling zijn naar schatting 1800 vuurwerkslachtoffers behandeld in ziekenhuizen. Dat is een lichte daling in vergelijking met de 1900 behandelingen in het jaar daarvoor. Maar in de afgelopen oudejaarsnacht veroorzaak te illegaal vuurwerk helaas een dodelijk ongeval. Opvallend is vooral het geringe aantal verwondingen bij schoolgaande kinde ren in de leeftijd van zes tot tien jaar, ook doelgroep van de vuurwerkcampagnes. Het aantal gewonden daalde van 21 naar 15 procent van het totaal. Meer beroep op terugkeerregeling Den Haag - Meer dan 150 illegalen hebben vorig jaar een beroep gedaan op een terugkeerregeling van Justitie. Daarbij krijgen zij de reis naar hun land vergoed plus een premie van 300 gulden. Het jaar 1993 geeft een opmerkelijke stijging te zien ten opzichte van het jaar daarvoor, toen mensen nog nauwelijks van de regeling gebruik maakten. De stijging wordt verklaard door de strengere aanpak van illegalen door justitie. Driekwart van de asielverzoeken van ex-Joegoslaven die voor april vorig jaar Nederland binnenkwamen, is gehonoreerd. Het ging om ongeveer 13.000 aanvragen tot verblijf. Achtduizend vluchtelingen kregen een verblijfsvergunning. (ADVERTENTIE) VOOR MACHTIGEN geldt het 'doe goed in stilte' niet. Zij willen er Z|ch graag op kunnen laten voorstaan een ander te helpen. Gaat aet om kwaad, dan schuwen ze de openbaarheid. Publiciteit schaadt in dat geval de populariteit. ^een wonder dat de Turkse overheid zijn best doet berichtgeving ™er de Koerdische oorlog te verhinderen. Turkije probeert een •esters land te worden, een hoeksteen voor de Navo te blijven en aansiuiting te krijgen bij de EU. ernalen over systematische volkerenmoord, gedwongen ontrui- 'n9 van Koerdische dorpen, die daarna systematisch vernietigd Ti, I, en executies van burgers schaden het aanzien van het m 5?e bewind en geven aanleiding tot discussie in de Westerse Tnrh ^at kan Ankara in zijn Europese aspiraties niet gebruiken. en moeten die verhalen verteld worden. Ook vergeten oorlo- 9en vragen slachtoffers. Kr»"Ir hee^ z''n strategie in de strijd tegen de opstandige Qpw, ,SC nationalisten, in meerderheid verzameld in de PKK, uitaeiH u SülaVman Demirel, de president, heeft het beeldend to# c ee" v's kun 'e 00'< van9en door de vijver droog te 15 k f-n ^at 's wat er nu gebeurt. Per dag verdwijnen er 10 tot qehi t,r dorpen van de landkaart. Niet alleen plaatsen en maar i a" waar c'e opstandelingen steun en onderdak vinden, toudo i. plel<ken waar de rebellen zich mogelijkerwijze schuil of de klinnen bouden. De burgerbevolking wordt over de kling qelü? onberbergzame winsterse bergen gejaagd. Het effect is betrr,i,imassas'achtin9 van de niet daadwerkelijk bij de strijd Toen pen P'attelandsbevolking. afbrak m R°emenië zonder bloed te vergieten dorpen behnn AWas were'd te klein. Maar de Roemeense dictator do« ,ot bet andere kamp. Nu zwijgt iedereen. Het Westen Qoe''mmers zaken met Turkije. Vakvereniging chirurgen Van onze verslaggever Fons Knegtel Breda - Binnen 4 of 5 jaar zullen chirurgische afdelin gen in ziekenhuizen moeten voldoen aan specifieke kwali teitsnormen om in aanmer king te komen voor een keur merk. De normen zullen wor den vastgesteld door de Ne derlandse Vereniging voor Heelkunde (chirurgen), pa tiëntenverenigingen en zorg verzekeraars. In de industrie is de kwali teitsnorm ISO 9000 al ingevoerd; een afnemer van een produkt kan bij een offerte de producent ook naar de kwaliteitsnormen vragen. Binnen een jaar of vier kan op dezelfde wijze een pa tiënt bij een ziekenhuis informe ren of de operaties wel voldoen aan de geldende normen. streeft naar hogere kwaliteit operaties Toetsing Dr. B.C. de Vries, chirurg in het Westeinde Ziekenhuis in Den «esultaten Haag, is als secretaris van de heelkunde-vereniging NVvH nauw betrokken bij de 'norm bepaling': „Straks is het moge lijk dat iemand met bijvoorbeeld een vaataandoening de lijst op vfaagt van alle ziekenhuizen die het keurmerk 'vaatchirurgie' dragen. Zo'n ziekenhuis moet over bepaalde faciliteiten be schikken, zoals gespecialiseerde röntgenologen, de mogelijkheid tot dotteren, intensive care, ge specialiseerde vaatchirurgen, noem maar op. Lang niet alle ziekenhuizen zijn daartoe uitge rust." Volgens De Vries komt zo'n kwaliteitskeurmerk natuurlijk niet uit de lucht vallen. Zieken huizen waarbinnen geneeskun digen worden opgeleid, worden in de regel om de vijf jaar door een NVvH-commissie getoetst. Stellen de bevindingen niet tot tevredenheid, dan kan zo'n in stelling zijn opleidingsbevoegd heid kwijtraken. Sinds 1987 komen echter ook de ziekenhuizen waar geen oplei dingen worden gegeven in aan merking voor een toetsing. Tot dusver zijn 99 ziekenhuizen be zocht. De Vries: „De visitatie wordt uitgevoerd door collega-chirur gen op basis van vrijwilligheid. Uit de resultaten van dat onder zoek blijkt dat de zorg op be paalde punten wel eens te kort schiet. Bij slechts twintig van de 99 instellingen hanteerde men bij de dienstoverdracht 's mor gens een ochtendrapport. Wij vinden dat zoiets overal aanwe zig moet zijn. Ook hielden maar tien ziekenhuizen een registratie bij van behandelingen waarbij zich complicaties hadden voor gedaan." Bij een tweede visitatieronde langs dezelfde instellingen wor den nu volgens De Vries bedui dend betere resultaten geboekt. De betrokken chirurgen hebben laten blijken dat met de visita ties moet worden doorgegaan. Bevoegdheid De NVvH heeft sinds september 1993 alle activiteiten op het ge bied van kwaliteit gebundeld in de Commissie Kwaliteit. „Daa rin zullen we, net als in de industrie, via processen (contro leren, evalueren, bijstellen) ko men tot certificatie, het toeken nen van keurmerken." „Er zal zeker rekening mee ge houden worden. Een zorgverze keraar zal geen contract afslui ten met een ziekenhuis dat niet voldoet aan bepaalde kwali teitsnormen. Het heeft ook ge volgen voor een chirurg: die kan zijn praktijkbevoegdheid verlie zen." Aladdin en Prinses Jasmine zijn tiet aangekomen in Euro Disneyland. Om daar een groot feest van te maken nodigen zij alle kinderen uit voor een gratis verblijf in Euro Disneyland. Dit magnifieke aanbod is geldig t/m 24 maart 1994. Voorinformatie en reserveringen bel 06-0223 231 onder vermelding van "magisch verbïigf 94' of neem kontact op met uzv reisbureau. Kinderen t/m 11 jaar overnachten gratis bi| de ouders op de kamer (4-persoons kamer) en kunnen gratis deelnemen aan dezelfde akti- viteiten die door hun ouders gereserveerd en vs vooruitbetaald zijn |IS£)E£?Mr)D Op basis van twee !)eta!ende volwassenen. In 'Euro Disneyland komen al uw wensen uit..

de Stem | 1994 | | pagina 3