Provincie wil geld voor sloop bouw- prefabsalon te Antwerpen 15 t/m 23 januari BOUWCENTRUMj Ondernemers: 'Axelsestraat wordt uit het zicht gewerkt' Verkeer sprijs voor MUG-helidienst 2,7ste 40ok buurthuis in wijk Serlippens' Ondernemingen moeten drie miljoen betalen voor afbreken buurtschappen Commissie vraagt om snelle snelle regeling van opvang voor anderstalige leerlingen bezoek het Buro's voor Rechtshulp vragen voortaan eigen bijdrage van cliënten Postagentschap van Westdorpe onder nieuw dakl Tentoonstelling raskatten in Leysdream Roosendaal HC DE STEM ZEELAND Pleidooi van Terneuzens GroenLinks-raadslid Piscaer: -£<- zat.-zon. 10-18u. din.-don. 14-22u. ma.-woe.-vr. 14-18u.i Collecte voor nieuwe klas levert ƒ1700 op Geen reacties op dorpsplan Sluiskil WEEKENDDIENSTEN beieeto WNBÏI/01EN Beelden, schilde rijen en tekeningen van Jack Poell zijn te zien in Galerie De Verbeelding in Baarle-Nassau. Nieuw zijn de 'lo pers', stakige we zens die proberen te bewegen in een knellende wereld. De Prodigal Sons komen vanavond naar Para in Breda met stevige gitaar rock, waarin ook elementen van soul en country zijn te rug te vinden. De Ierse popmu zikant Luka Bloom laat tijdens zijn concerten op 17 en 18 januari in Tivoli in Utrecht opna men maken voor een live-cd. B Christian Zacha- rias vertolkt op drie avonden de vijf pia noconcerten van Beethoven in de Singel in Antwer pen. VRIJDAG 14 JANUARI 1994 Van onze correspondent Terneuzen - Leden van de Vereni ging van de Axelsestraat Onderne mers (VOA)zijn boos op wethouder J. van Rooijen van Ruimtelijke Or dening. Ze beschuldigen de wethou der ervan hun niet tijdig betrokken te hebben in de plannen rond de constructie van de Axelsedam. In een brief aan de raadscommissie voor VROM zegt de vereniging dat de wet houder de belofte om de ondernemers tijdig te betrekken bij de plannen en alle betrokkenen te informeren niet is nagekomen. Verder spreekt men hun ongerustheid uit over de reconstructie plannen. Volgens de VOA wordt de Axelsestraat geheel geïsoleerd door de aan te brengen vernauwing tussen de Axelsedam en de Van Steenbergenlaan. Hierdoor wordt de Axelsestraat volgens de brief schrijvers 'uit het zicht ge werkt.' De ondernemers vinden dit een onacceptabele zaak. Zij voorzien een verkeerstechnisch probleem namelijk een sluiproute door de Tramstraat. „Het wordt een onhoudbare situatie voor de bewoners van de Van Steenber genlaan en de Verlengde van Steenber genlaan, omdat de straten niet bere kend zijn op zoveel passerende voertui gen", aldus de brief. Een eventuele afsluiting van de Tramstraat ziet de VOA niet zitten want vraagt men zich af hoe komt de consument dan in de Axelsestraat terecht Volgens de VOA staan de plannen _voor de reconstructie weer op een laag pitje. Zij stellen echter dat de reconstructie van de Axelsedam niet los gemaakt kan worden van de aanpassing van de om liggende gebieden. „De halve binnenstad moet gerenoveerd worden om fatsoenlijk aansluiting te vinden'Waarom wordt de Axelsestraat buiten beschouwing gelaten Het ant woord geeft men zelf: „De Axelsestraat moet het stellen zonder projectontwik kelaar met veel geld. Er is echter wel geld gereserveerd voor de reconstruc tie." De vereniging voelt zich in de kou gezet. „Het wegdek, de trottoirs en de verlichting in de Axelsestraat laten te wensen over." De verantwoordelijk wethouder J. van Rooijen voerde het agendapunt van de agenda. Dit komt 20 januari terug in een gezamenlijke vergadering VROM /financiën. Dan wordt tevens het voor stel voor een ondergrondse parking be sproken. Van onze verslaggever Terneuzen - Gedeputeerde Dek wil bij het bedrijfsleven in de Kanaalzone de openstaande 'rekening' van drie miljoen gulden innen om de sloop van de buurtschappen te bekostigen. Nu een groot deel van het aantal te slopen woningen is aange kocht dreigt men geld te kort te komen om alle bewoners uit te kopen. Dek kondigde gisteren aan een beroep te zullen doen op het bedrijfsleven om hun bijdra ge in het plan. van aanpak Ka naalzone, onder welke noemer de sanering van het woon-werk- klimaat in het industriegebied de geschiedenis in gaat, waar te maken. Het bedrijfsleven weigerde tot nu toe een directe bijdrage aan de sloop van de buurtschappen, geraamd op een kleine twintig miljoen gulden, omdat zij infra structurele maatregelen in het gebied het pakkie-an van de overheid vond. Partijen vonden elkaar in het compromis om de bijdrage van het bedrijfsleven in de vorm van grondtransacties te gieten. Recessie De andere partijen, de gemeen ten Axel, Sas van Gent en Ter neuzen en de provincie drongen bij het ondertekenen van de overeenkomst niet aan op een snelle actie van het bedrijfsleven omdat zij getroffen werd door de economische recessie. Dek zei gisteren voor de micro foon van Omroep Zeeland dat het echter tijd wordt om het bedrijfsleven daar op aan te spreken, ook al zijn de omstan digheden voor het bedrijfleven er niet bepaald gunstiger op ge worden. Overeenkomst Er moeten in totaal 118 wonin gen worden gesloopt. Met 74 bewoners is inmiddels een over eenkomst bereikt, van wie 52 het geld al binnen hebben. Binnen kort wordt ook met de andere 22 bewoners de notariële akte ge passeerd. Het dreigend tekort betekent echter niet dat de andere bewo ners achter het net vissen of minder soepele onderhandelaars tegenover zich krijgen. Eerder al verzekerde Dek dat de project groep, die zich bezighoudt met de afwikkeling van de sloop, alle verplichtingen aan de gedupeer de buurtbewoners zullen nako- Van onze correspondent Terneuzen - De Terneuzense raadscommissie voor onderwijs wil dat er zo snel mogelijk begonnen wordt met lessen aan niet-Nederlandstalige kinderen. De lijnen tussen de gemeen te en het ministerie over de opvang van deze kinderen moeten daarom kort gehouden worden. J. Schrier (CDA) drong er bij de wethouder op aan alles in het werk te stellen om zo snel mo gelijk met de opvang te begin nen: „Eigenlijk zou men al be gonnen moeten zijn", vond Schrier. Op de agenda van de raadscom missie stond de bespreking van de aanwending van een provin ciale bijdrage van 28 mille ten behoeve van de opvang van de ze leerlingen in het voortgezet onderwijs. Wethouder W. de Zeeuw: „De provincie verbindt een aantal voorwaarden aan de subsidie. Zo moeten de plannen vóór 17 januari bij de provincie zijn, moeten de leerlingen persoon lijk benaderd worden en moet er sprake zijn van een toenmen- de integratie van de leerlingen zodat ze door kunnen stromen naar het regulier onderwijs. De bijdrage moet besteed worden aan de aanschaf van extra ma teriaal en de extra inspannin gen van het personeel van het ROC/Westerscheldecollege, die de opvang voor haar rekening neemt." P. Hamelink (SGP) zag de sub sidie van de provincie liever opgenomen in het totale kosten plaatje „Er moet niet meer geld uitgegeven worden dan noodza kelijk. Het geld kan ingebracht worden in het totaal, zodat bij een eventueel tekort hier aan spraak opgemaakt kan worden. De tekorten voor de deelnemen de gemeente worden zo zo klein mogelijk gehouden." Hamelink kreeg bijval van het CDA. De wethouder steunde deze gedachte niet: „We doen dan moeilijk, terwijl de provin cie ons steunt." Van onze verslaggever Sluis - De aanmoedigings prijs verkeersveiligheid van het ROVZ (Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland) gaat dit jaar naar het Insti tuut voor Medische Dringen de Hulpverlening te Brugge in de Belgische provincie West-Vlaanderen. Gedeputeerde J. Hennekeij (ver keer) overhandigde op symboli sche wijze het bedrag van 500 gulden dat bij de aanmoedi gingsprijs hoort. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst in de raadszaal van het stadhuis van Sluis. De uitreiking van de aanmoedi gingsprijzen vond voor de zeven de achtereenvolgende keer plaats. Met de prijs wil het RO VZ opvallende initiatieven op het gebied van de verkeersveilig heid belonen. Zo'n initiatief neemt het Insti tuut voor Medische Dringende Hulpverlening met de inzet van de zogenaamde MUG-heli in Zeeland. De helikopter vliegt sinds juli 1987 spoedgevallen vanuit Zeeland naar het acade misch ziekenhuis in Brugge. Volgens M. Everaers, vice-voor- zitter van de Centrale Post Am bulancevervoer (CPA) (de instel ling die de hulp van de heli inroept) werd de inzet van de wentelwiek aanvankelijk als een bedreiging gezien door de ambu lancediensten in Zeeuws-Vlaan- deren. „Maar langzaam groeide het besef dat bij bepaalde pa tiënten of ernstig gewonde ver keersslachtoffers met specialisti sche hulp en begeleiding een positief resultaat kan worden bereikt." Gedeputeerde Hennekeij zag de toekenning van de prijs als een 'morele steun'. Immers, de finan ciering van de heli staat onder grote druk. Voorzitter E. Gheeraert van het Brugse insti tuut nam de prijs in ontvangst en noemde het daar aan verbon den geldbedrag mooi meegeno men. Gheeraert doorspekte zijn dank woord met de nodige West- vlaamse humor. „Wij komen al tijd graag naar Zeeland", begon hij. „Vroeger in verband met smokkel, nu komen we voor de mosselen en de koopjes. De spor- tievelingen kunnen 's winters de grens overschrijden op de (ADVERTENTIE) STEM i i Van onze verslaggever Terneuzen - Het Terneuzense raadslid G. Piscaer (Groen- Links) vindt dat bij de her bouw van de Zuidlandschool tegelijkertijd een buurthuis voor de wijk Serlippens moet komen. Naar voorbeeld van De Triangel in de Terneuzen se binnenstad is hij voorstan der van de bouw van een multi-functioneel centrum. Inmiddels is ook de laatste 'be woner' van de Zuidlandschool, de peuterspeelzaal Pimpam- poentje, er in geslaagd vervan gende onderdak te vinden, nadat een felle brand begin dit jaar grote schade aan het schoolge bouw aanrichtte. Met ingang van maandag 31 januari start de speelzaal in de gymzaal van de naaste buurman: de basisschool Op de Hoogte in de Madame Curiestraat. De leerlingen van de Zuidland school werden eerder deze week al opgevangen in de gebouwen van De Wingerd, Prins Willem van Oranjeschool en scholenge meenschap De Leeuwtjes. Huis vesting in deze laatste school is slechts tijdelijk. Bij De Wingerd zijn gisteren twee extra (nood)lokalen geplaatst. Piscaer vindt dat met de bouw van een multifunctioneel cen trum de buurtvereniging Serlip pens eindelijk eens beloond moet worden voor de jarenlange po gingen om een eigen buurthuis te realiseren. „Dat heet: van de nood een deugd maken. Het is JAN VAN RIJ SWIJC KLAAN 191 2020 ANTW ERPEN ZAAL 1 .2*3.4 autostrade Breda-Antwerpen of Eindhoven-Antwerpen afrit nr 5-WILRIJK Van onze correspondent Sluiskil - In het kader van de actie 'Geef ons een nieuwe klas' hebben leerlingen van de St.-An- toniusschool ruim 1700,- opgehaald. Dit bedrag werd ingezameld door huis-aan-huis met Driekoningen een eigen lied ten gehore te brengen. Voor het renoveren van twee klaslokalen start men in februari met e en grote loterij en daarna volgt nog een oliebollenverkoop, een rommelmarkt en fancy fair. Enkele kattensoorten die hun vacht laten glimmen tijdens de tentoonstelling zijn Perzische langharen, met daaronder enkele exemplaren in de kleurvariant Chinchilla, Perzische Colour- points en Exotics. Ook zijn er Heilige Birmanen. Noorse bos katten, Siamezen, Abessijnen, Russische blauwen en Britse kortharen te zien. Elke kat is medisch gekeurd om te voorkomen dat ze met een besmettelijke kattenziekte de andere dure katten aansteken. Voor de jurering is een team van Van onze verslaggever Terneuzen - De Buro's voor Rechtshulp vragen voortaan een eigen bijdrage voor juri dische bijstand. Alleen rechtsbijstand die tijdens de spreekuren wordt verleend blijft gratis. Voor verdergaande hulp van maximaal twee uur moéten de klanten van het bureau voortaan 30 betalen. Ook is het maximum-inkomen dat mensen mogen verdienen om in aanmerking te komen voor hulp van de bureaus verlaagd. Door de nieuwe wet op de Rechtsbijstand zijn er verschil lende wijzigingen aangebracht in organisatie en financiering van de Buro's voor Rechtshulp. Vooral de door de reorganisatie veroorzaakte bezuinigingen leiden ertoe dat er nu een eigen bijdrage wordt gevraagd. Voor langdurige rechtsbii.l stand, dus buiten de twee mJ om, wordt ook een eigen 1 drage verlangd. Dat was vroe-1 ger ook al het geval, maar ij kosten van die bijdrage zijj aardig gestegen. Lag het maxJ mum tot voor kort op ƒ6451 dat bedrag is nu gestegen tol ƒ980. 11 Aan de andere kant is bil maximum-inkomen dat meiJ sen mogen verdienen om vooj hulp in aanmerking te kornet] een stuk gedaald. Tot voor kort I konden alleenstaanden met eet I netto maandinkomen van I 2.850 bij de Buro's aanklop. I pen. Nu mag men maximaal! ƒ2.100 per maand netto ver-1 dienen. Voor tweeverdienen I lag de grens bij 3.025. Dat is nu verlaagd tot ƒ3.000 pi maand. Kortom, er kunnen j minder mensen gebruik make van de Buro's voor Rechtshulp. I is de het agentschap dicht gesi J ten. Zaterdag is het agentschj geopend van 9.00 tot 12.00 uur.| De Zeeuwse gedeputeerde Hennekeij overhandigde de prijs aan voorzitter Gheraert van het Instituut voor Medische Dringende Hulpverlening. foto wim kooyman Van onze correspondent Westdorpe - Met ingang van aanstaande woensdag 19 januari kunnen de inwoners van West dorpe voor hun postzaken te recht bij Tweewielers Spuesens- Goethals aan de Amstelveen- straat. Jetty en Freddy Spuesens hebben namelijk de activiteiten overgenomen van Marga Pijpe- link, die per 1 januari gestopt is met het agentschap. Jarenlang was het postagent schap gevestigd in de winkel van Jan en Marga Pijpelink. Eind vorig jaar besloten zij de winkel met ingang van 1 januari te sluiten, waarmee ook het doek viel voor het postagentschap. Vanaf woensdag kan in het nieu we agentschap terecht voor het gebruikelijke pakket diensten van PTT Post en de Postbank. Tevens zal de brievenbus vanuit de Molenstraat verplaatst wor den naar het nieuwe agentschap. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Woensdagmiddags Van onze verslaggever .Sluiskil - De bevolking va| Sluiskil gaat in grote lijnen a koord met het dorpsplan Sluiskï| dat het kanaaldorp weer e nieuw hart moet geven. Op i plan zijn geen schriftelijke reac-l ties binnen gekomen. Gisteral sloot de termijn om te reageren. Wel worden volgens woordvoer! der O. Vosveld van de gemeer,!| Terneuzen de opmerkingen 1 werkt die tijdens een druk be| zochte inspraakavond in di ber vorig jaar is gehouden. Toll ingrijpende wijzigingen zal l[ volgens hem niet leiden. schaats. En zij die een fiscale of andere 'scheve' schaats willen rijden kunt u aantreffen in de banken of andere gespecialiseer de etabilissementen", knipoogde de Bruggeling naar de sexshops in het stadje waar de prijsuitrei king plaatsvond. „Het Instituut voor Medische Dringende Hulp", vervolgde hij, „is inderdaad Belgisch en het werkt met een helikopter. Maar gelukkig hebben wij als toestel gekozen voor het type Ecureuil", haalde hij uit naar het omkoop schandaal rond de levering van Agusta-helikopters aan het Bel gische leger. een actieve buurtvereniging die al sedert de jaren zeventig ijvert voor een buurthuis. En als je nu toch moet bouwen, dan kun je die wens gelijk honoreren." Het raadslid wijst in dit verband ook op de naderende woning bouw in het nieuwe uitbrei dingsplan (Othene) van Terneu zen. „De prognoses melden dat daardoor het aantal kinderen op de Zuidlandschool zal toenemen. Ook daar moet je dan gelijktijdig rekening houden." De verant woordelijke wethouder A. Stahl- Hemelsoet (Welzijn) reageerde deze week in de commissieverga dering niet afwijzend op het plan van Piscaer. Niettemin ont hield zij zich van verdere uit spraken. Van onze verslagggeefster Roosendaal - De Nederlandse Kattenfokkers Vereniging (NKFV) houdt zondag 20 februari een grote kattententoon stelling in evenementencentrum Leysdream in Roosendaal. Er zijn die dag enkele honderden raskatten uit binnen- en buitenland te zien. internationale keurmeesters aangesteld. De beoordeling vindt plaats op basis van schoonheid en verzorging van de dieren. Uit eindelijk krijgen enkele katten het predikaat 'Best in show'. Katten die een prijs winnen wor den op een podium aan de be zoekers getoond. In verschillen de kramen wordt informatie ge geven over bepaalde katten, de verzorging van de dieren en pro- dukten die daarbij nuttig kim men zijn. De kattenexpositie in Leysdream aan de Commando- baan is voor publiek open van 10.00 tot 18.00 uur. huisartsen Aardenburg, Oostburg en Zuidzan- de - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter P. de Bruijckere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. 01170-55555. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bastionstr. 36, Axel, tel. 01155-61777. Spreekuur spoedge vallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter N.v.d. Maas, Beursstr. 6, IJ zendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St.-Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter R.v, Berkel, Nieuwstr. 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreek uur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzanc, tel. 01179-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter H. Zwartelé, Werrilaan 43, 's-Heerenhoek, tel. 01105-1280. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter F.v. Peer, Oostsingel 132, Goes, tel. 01100-15306. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter Schut, Van Dus- seldorpstr. 3, tel. 52114. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloos terzande, tel. 01148-1377. Spreek uur spoedgevallen zat. om 11.30 u. in praktijk: Groenendijk 52. Heinkenszand - Dokter C. Mier- mans, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. 01106-3074. Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter J. Lips, Gr. Bagiujnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373. Spreek uur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-52525. Visites aan vragen 9-10 u. Spreekuur uitslui tend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Nijsten en H. Zuiderbaan, Anna Bijnsstr. 25, tel. 12324. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuws-Vlaanderen - De praktijk van Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, wordt waarge nomen door de dienstdoende huis arts. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-12191. West-Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht bereik baar. (dringende boodschappen in spreken op antwoordapparaat). Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereik baar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspreken op antwoord apparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuws- Vlaanderen - Dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkver pleegkundige u kan bereiken. dierenartsen Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts M. Karelse, 's H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Hengstdijk en Hulst - Dierenarts M. Schaub, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366. ZaterdaL in de Bastionstr. 3, Axel 11-12 u. verder vlgs. afspr. Hulst - Dierenartsen Aerts-1 Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10-11.30 u. en vol gens afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Die renarts G. de Bruijckere en E.v, Bruinessen-Kapsenberg. Za. en spreekuur gezelschapsdieren Breskens (Dorpsstr. 8) 11.30-12.00 u. en in Oostburg (Brou- werijstr. 8) van 13.00-13.30 u. ver der vlgs. tel. afspr. tel. 01172-2769 of 01177-2398. Axel, Terneuzen, Zaamslag Hengstdijk - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts M. Schaub, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-61488. Zat. sp uur: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. 01158-3800, 01157-1319. Spreekuur za. 11-12 en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Poli kliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek kleine huisdieren en bijzondere die ren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch over ig- Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreek uur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Dierenkliniek IJzendijke, 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jansteen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546, Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Praktijk IJzendijke - Dierenarts M.v.d. Vijver, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek te IJzendijke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen - Tand" arts C. Thomaes, Nieuwstr. 55, Oostburg, tel. 01170-53580. Spreek uur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts N, Verhelst, Irisstr. 17 B, Hoek, t6el. 01154-1914. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts H. Heijers, Hoofdstr. 77, Kort- gene. In het weekeinde tel. nr 06-52771398. Spreekuur zat. zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. tel. 01155-62888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11 30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten openingstijden is de dienstdoende apothekersassis tente thuis bereikbaar te1, 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Hamann, tei- 01150-12060. Geop. zat nn 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. „¥m,a ZIEKENHUIZEN ZEEUW»' VLAANDEREN n. Voor eerste hulp bij ongeluk»® eerst dienstdoende huisarts raadpi - Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 01140-12651. Il5c Oostburg - St. Antoniusziekennu tel. 01170-59000. n, Terneuzen - Streekziekenhuis Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen 01150-12200. en Dol m F.l gel hii hel vei geij prl val Ha leil Tel

de Stem | 1994 | | pagina 14