'Je verbiedt gehandicapten toch ook niet om kinderen te krijgen' emi Ifzzzsr* far- fe»: Franse weerkundigen: Een doodnormale winter in Frankrijk -DE STEM- ritiek op 'roefproject Onderzoek n] Idrugs op dol DE STEM Privatiseren v DE STEM BINNENLAND BUITENLAND Schadeclaims Rampjaar Sneep iESTEM Romeinse gynaecoloog Antinori die oudere vrouwen kunstmatig bevrucht: WOENSDAG 12 JANUARI 1994 Dank u wel voor uw positieve stukje over het grijze kente ken (rubriek 'Kop Munt' in De Stem van 4 januari). Pret tig om als grijs kentekenrij der weer eens over één kam geschoren te worden met in dure nepjeeps rijdende mede burgers. Want de 'krokodillentranen' werden ook door mij ge plengd toen er, notabene een heel jaar na gecontroleerd te zijn, een naheffing inkom stenbelasting in de bus lag van 1.051,-. Omdat mijn kleine autootje, zonder ach terzitbanken en gewoon ge bruikt om mijn gereedschap in te vervoeren als ik als elektricien-uitzendkracht het hele land door moet crossen om mijn werk te doen, blijk baar niet voldeed aan bepaal de eisen. Niemand - garages niet, de dependance voor de motorrij tuigenbelasting in Bergen op Zoom niet - wist wat er met mijn auto aan de hand was, en waarom die niet voldeed aan de eisen van het grijze kenteken. Maar de boete moest ik maar betalen. Een toen de ruitjes eenmaal ge blindeerd (dat was blijkbaar het probleem) waren, kwam er nog een aanslag, nu van 467,-, omdat ze er voor het gemak maar van uitgingen dat ik er nog niets aan ge daan had. Natuurlijk zijn er mensen die te weinig motorrijtuigenbe lasting betalen voor hun zo genaamde jeep, maar. die worden niet gepakt, die hoe ven niet te voldoen aan afme tingen en het niet hebben van een achterbank, nee ze pak ken degenen die 2 jaar geleden verzuimd hebben om naar de spotjes op de televisie te kijken waarin verkondigd werd dat er geblindeerde ruitjes in een auto met een grijs kenteken moesten. Niet informeren, belasting naheffen en niet zeuren, eigen schuld dikke bult en wij vul len de schatkist. Houdt mi nister Kok daarom opeens geld over? I. Schot Etten-Leur Sinterklaas voorbij, maar Zwarte Piet is nog in het land en wordt van het ene beroep naar het andere doorgescho ven. Advocaten verwijten artsen dat ze fouten maken en niet bereid zijn de verantwoorde lijkheid daarvoor te nemen. Artsen verwijten advocaten dat ze erop uit zijn door art sen gemaakte fouten sterk te overdrijven om daardoor mensen te bewegen schade claims in te dienen waarbij advocaten dan niet helemaal belangeloos hun hulp aanbie den. Juist de overdrijving van bei de kanten maakt het geheel niet overzichtelijker voor de lezer. Vooral niet omdat de feitelijke omstandigheden van een concreet geval de lezer niet bekend zijn. En al naargelang hijzelf onprettige ervaringen heeft gehad met ofwel advocaten of artsen, zal hij gemakkelijk geneigd zijn op basis van die eigen erva ring zijn standpunt te bepa- lezers reageren B0p0'Stemeren £enbriefm-, *enen. Stlnfiehetme'^ eens |S. len. Om de lezer dan ook goed te informeren, lijkt het mij beter bij het publiceren van concre te zaken de kern van de zaak nuchter en zakelijk weer te geven, waarbij het weglaten van namen van bij de zaak betrokken personen, waar schijnlijk bijdraagt emotione le escalatie te voorkomen. Anonieme publicatie van tuchtrechtelijke beslissingen ten aanzien van meerdere be roepen zou in deze al verhel derend werken. L. Tolhuyzen Made I Wat is het toch hoogstaand van dagblad De Stem (en nog wel op de voorpagina) om door middel van het artikel 'Koffiedikkijkers: '94 ramp jaar' zijn vele lezers tot doem-denken aan te zetten. Echt verheffend Heeft u op de voorpagina niets beters te melden dan deze onzin Of moeten wij alvast blij zijn met een ko mende goede zomer Wij wensen ons koninklijk huis sterkte, de werkers bij Volvo en Philips vertrouwen in een goede toekomst en de medewerkers van dagblad De Stem de wijsheid om een con structiever beleid te voeren. G. v.d. Beemd Dongen De wijze waarop u het optre den van mr. Sneep in de ko lommen van uw dagblad pre senteert wordt zo langzamer hand pijnlijk. Niet zo zeer voor de betrok kene als wel voor uw krant zelf. Uiteraard staat het u vrij om te publiceren over de wij ze waarop een advocaat zijn zaken behartigt maar daarbij heeft u wel de grenzen van de redelijkheid en het fatsoen in acht te nemen. Het lijkt er sterk op, dat u die grenzen aan het overschrijden bent. Voor zover er prodcedurefou- ten zijn gemaakt -en wie van ons maakt geen fouten ?- lij ken deze nog geheel te her stellen. Het is ook de taak van uw krant om daérop te wijzen. In plaats daarvan laat u, lijkt het wel, niets na om het optreden van de betrok ken advocaat in een verkeerd daglicht te stellen. De feuilletonachtige en one venwichtige wijze waarop u dat doet past niet bij het niveau van een zichzelf res pecterend dagblad. H.D. Cotterell Breda Uitgave van uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Directie: drs. J.H.M. Brader. Hoofdredactie: H. Coumans - hoofdredacteur. C. Hamans en H. Vermeulen - adjunct-hoofdredacteuren. Hoofdkantoor: Spinveld 55, Breda. Postadres: Postbus 3229, 4800 MB Breda. 076-236911/Telefax 076-236405. Telefax redactie 076-236309. Bezorgklachten en abonnementenadministratie: (alleen voor edities Breda, Oosterhout en Etten-Leur; overige edities: zie rayonkantoor) Afdeling Lezerscontact 06-0226116 (gratis) ma. t/m vrij. 8.00-17.00 uur, zat. 8.00-12.00 uur. Kantoren: Bergen op Zoom, Steenbergsestraat 23-23a, (alleen redactie) 01640-37253, fax 01640-40731. Postadres: Postbus 65, 4600 AB Bergen op Zoom. Etten-Leur, Markt 28, 01608-21550, fax 01608-17829. Postadres: Postbus 363, 4870 AJ Etten-Leur. Goes, Klokstraat 1, 01100-28030, fax 01100-21928. Postadres: Postbus 13, 4460 AA Goes. Hulst, Steenstraat 14, 01140-13751, fax 01140-19698. Postadres: Postbus 62, 4560 AB Hulst. Oosterhout, Arendstraat 14,® 01620-54957, fax 01620-34782. Postadres: Postbus 4023, 4900 CA Oosterhout. Roosendaal, Molenstraat 45,® 01650-37150, fax 01650-44929. Postadres: Postbus 35,4700 AA Roosendaal. Terneuzen, Zuidlandstraat 32,® 01150-17920, fax 01150-96554. Postadres: Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. Vlissingen, Scheldestraat 7-9, 4381 RP, S 01184-19910, fax 01184-11446. Postadres: Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen. Openingstijden: Oosterhout 8.30-17.00 uur; overige kantoren 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Abonnementsprijzen per 1 januari 1994 (bij vooruitbetaling te voldoen): per kwartaal 87.20, per half jaar 173.45 óf per jaar 337.30. Voor abonnees die automatisch betalen: per maand 29.05, per kwartaal 84.70, per half jaar 168.45 óf per jaar 327.30. Voor posttoezending geldt een toeslag. Fotoservice 076-236573. Advertenties (tijdens kantooruren 8.30-17.00 uur): Rubrieksadvertenties 't Kleintje 076-236882 en bij Teuben, Gin- nekenweg 7, Breda. Grote advertenties uitsluitend 076-236881. Geboorte- en overlijdensadvertenties maandag t/m vrijdag tot 16.00 uur 076-236881zondag van 18.30 tot 20.30 uur 076- 236242/236911. Bankrelaties: Postgiro 1114111 - ABN/AMRO rek. 520538447. Door Aart Heering SEVERINO ANTINORI is boos. De Britse filmploeg die al een uur in het portiek van zijn kliniek staat te koukleu men, mag daar van hem nog best even blijven wachten. „Ik heb mijn buik vol van die arrogante Engelsen. In een pro gramma van de BBC hebben ze mij afgeschilderd als iemand die voor geld patiënten aan risico's blootstelt en dat neem ik niet. Ik ben best bereid om te discussië ren over de ethische aspecten van mijn werk, maar ik weiger om mijn wetenschappelijke inte griteit in twijfel te laten trek ken!" De 49-jarige gynaecoloog die wereldvermaard is geworden door zijn vruchtbaarheidsbehan delingen van vrouwen die de menopauze voorbij zijn, ont vangt mij in zijn kantoor in het centrum van Rome, waarvan de wanden zijn behangen met foto's van Antinori zelf omringd door tientallen trotse (overigens meest jonge) ouders en hun pasgeboren baby's. In het belendende ver trek maakt een assistente in vier talen afspraken met journalisten en met vrouwen die zich door Antinori willen laten behande len. Het gesprek wordt om de haver klap onderbroken door telefoni sche dialogen als deze: „Ja, U spreekt met Antinori." „Ik snap het. Hoeveel spermatozoën hebt U?" „O, maar dan lijkt het mij geen probleem. U weet van die vrouw van 63 jaar? Nou, haar man had er maar 150 en dat is toch ook gelukt." „Ja, maakt U maar een afspraak met mijn secretaresse. Niet voor april, want dan zitten we vol, maar ook niet veel later, want Uw vrouw wordt er niet jonger op." Het is duidelijk dat de gepassio neerd sprekende bevruch tingsexpert een goed lopend be drijf heeft. Maar hij hecht er ook aan om zichzelf te presenteren als een bevlogen wetenschapper. „Ik geloof in onderzoek en eer lijkheid", zegt hij in de loop van §en gesprek waarin bij wijlen wens en werkelijkheid door el kaar lijken te lopen. Professor Antinori, door Uw be middeling is onlangs een 59-jari- ge Britse vrouw van een twee ling bevallen en binnenkort moet een 63-jarige Italiaanse het leven schenken aan een baby. Stelt U deze patiënten niet inderdaad aan onverantwoorde risico's bloot, en bent U niet bezig om. wezen te kweken? „Het afgelopen jaar heb ik vier honderd patiënten geweigerd omdat hun lichamelijke toestand geen behandeling toeliet. Ik heb. huilende vrouwen uit verschil lende landen de deur moeten wijzen, omdat het onverant woord was om hen te helpen. Mijn patiënten ondergaan tien tallen klinische tests om vast te stellen dat zij volkomen gezond zijn. Verder kijk ik naar erfelijke factoren, in het bijzonder de leeftijd. En tenslotte moet duide lijk zijn dat het niet om een gril gaat, maar om een weloverwo gen beslissing. Mevrouw Dalla Corte aan wie U refereerde, is kerngezond en heeft een moeder van 86 en een vader van 96. Dat betekent, dat zij in staat geacht moet worden om nog 25 jaar voor haar kind te uan onze Haagse redactie Haae - PTT Post heeft en storm van kritiek geoogst U ziin besluit om een eind maken aan het gebruik van geinen. Voor het post- '"er naar sorteercentra faot de PTT in 1997 geheel [ver op vrachtwagens. ,nA en GroenLinks hebben vra- Cn gesteld aan minister Maij- SnLeen (Verkeer). De Stichting Hatuur en Milieu spreekt onbegrijpelijke stap. van Het, Antinori met zeven babies die via de reageerbuis-methode zijn verwekt. zorgen. En in die tijd kunnen zij en haar man hun kind veel meer liefde schenken dan een jong echtpaar dat uit elkaar gaat." Maar oudere mensen krijgen toch vaak te kampen met kwalen als aderverkalking die zich pas later openbaren. En bent U er wel zeker van dat de hormoon behandeling die oudere vrouwen moeten doorlopen geen schade lijke bijwerkingen heeft7 „Er is inderdaad een kleine kans, dat zij al te gauw niet voldoende in staat zijn om voor hun kinderen te zorgen. Maar als je daar van tevoren van uitgaat, dan zou je ook gehandicapten moeten verbieden om kinderen te krijgen. Maar dat wil toch ook niemand? En het toedienen van hormonen blijkt in de praktijk juist een positieve werking te hebben tegen osteoporosis" (een botziekte die vooral voorkomt bij oudere vrouwen als gevolg van het afnemen van van het geslachtshormoon oesterogeen - red). Waarom werkt U in een eigen kliniek en niet in een ziekenhuis of aan de universiteit? „Ik heb twintig jaar in een zie kenhuis gewerkt als pionier op het gebied van de kunstmatige bevruchting. Ik ben de uitvinder van de micro-injectie, een tech niek die het mogelijk maakt om vrouwen te laten bevruchten met sperma van hun eigen man, ook De 63-jarige mevrouw Delia Corte (midden) is nu ruim drie maanden zwanger omdat Antinori bij haar een bevruchte eicel heeft ingeplant. Links haar echtgenoot Mauro, rechts een Italiaanse foto ap televisie-presentatrice. als die bijna steriel is. Maar in Italië is het vrijwel onmogelijk om verder te gaan met dergelijk onderzoek. In Amerika wordt mijn werk gewaardeerd, maar hier is de universitaire wereld een riool dat wordt gedomineerd door vrijmetselaars. Daarom heb ik samen met mijn vrouw, die biologe en arts is, een eigen kliniek opgezet. Ik heb nu de beschikking over voldoende fondsen om onderzoek te ver richten zonder dat ik overheids bijdragen nodig heb." Hoeveel patiënten hebt U behan deld? „Tussen de duizend en tweedui zend per jaar. In totaal heb ik al 500 aanvragen gehad van vrou wen boven de vijftig jaar, waar van ik er maar 150 heb aan vaard. In 54 gevallen heeft dat tot de geboorte van een kind geleid." Hoeveel Nederlandse vrouwen hebt u tot nu toe behandeld? „Vrij veel. Al meer dan hon derd." Is het waar dat Uw tariiji de tien miljoen lire ruin zend guldenligt? - „Mijn tarieven komen n met wat gebruikelijk is. werk ik bijna gratis, zoals geval van mevrouw Dalla en soms krijg ik extra veel hoger liggen. Maar ik dat kunstmatige bevra voor iedereen mogelijk mo en dus in het ziekenfonds hoort. Daarom financier il stichting La Cicogna Lal (De Vlijtige Ooievaar), dit! referendum voorbereidt wettelijk mogelijk te maken' In eerdere interviews hebt bi klaard dat er aan Uw wierl] leen grenzen van biofysieku worden gesteld. Maar rnh staatssecretaris Romano Ft voorgesteld om wettelijke zen te stellen aan de kunst ge bevruchting. Betekent itj voortijdige sluiting van niek? (Wild gesticulerend) „Ah, leo! Weet je wie Forleo is! mislukte arts die zelf nooit wetenschappelijk artikel enig belang heeft gesel Als politicus heeft hij eerr.| christen-democratie van geaborteerd en nu wil hij ooi| Italiaanse vrouwen nog aborteren! Maar Forleo niet ver. Binnen een half wordt heel de politieke hier weggevaagd, met hem Dit keer zijn we aan de wil de hand!" Wat bent U in de nabije komst van plan? „Op 19 februari gaan we his] Rome een Europese Verens ter Bevordering van de Geassisteerde Zwangerschapi richten. Het is de bedoeling de vereniging wordt voorgf door Anita Blok, de Neder! die op 57-jarige leeftijd mij moeder kon worden." Ten Haag - De gemeenten Rol koppelen binnen een maand1 Bociale diensten met ee Gezamenlijke bedrijfsveremg [eren of een aanvrager van [litkering of werk heeft. Haagt de proef dan moeten nog lit jaar alle gemeenten een com- mteraansluiting krijgen met de ijfsverenigingen. .taatssecretaris Wallage (So- jale Zaken) stelde gisteren de euwe computer van de be- rijfsverenigingen in werking, iet computerbestand bevat de 'egevens van acht miljoen men iën die werk hebben of een uit dring. Voorlopig vergelijken de iedrij fsverenigingen slechts on- lerling of iemand een dubbele itkering krijgt. De echte frau- lebestrijding komt pas op gang ranneer ook de sociale diensten en aansluiting hebben, allage herhaalde gisteren dat j 'bikkelhard' de fraudebestnj- Van onze correspondent Wilko Voordouw Parijs - Terwijl Frankrijk nog altijd wordt beheerst door de golf van slecht weer en overstromingen is in de publieke opinie het debat los gebarsten over de vraag of er sprake is van een 'buitenge wone winter'. Veel Fransen menen dat de 'hi- ver pourri' (rotte winter) buiten gewoon streng is en dat er nog nooit zoveel regen is gevallen. „Mis", zeggen weervoorspellers en andere deskundigen. Volgens hen regent het misschien een beetje harder en vaker dan ande re jaren, maar dat komt omdat er voorheen sprake was van gro te droogte. „Regen op de vlakte en sneeuw in de bergen, voor een winter is dat toch vrij normaal," stelt een medewerker van het Franse weerkundige instituut. Franck Roux, van het Nationale Wetenschappelijk Instituut (CNRS): „Sinds 1975 waren de winters clement." De ingenieur Michel Daloz praat van een lo gisch verschijnsel: „Het weer is als een schommel. Er wordt van uiterste tot uiterste gebalanceerd om tot een gemiddeld resultaat te komen. Nu is er sprake van een vrij normale regenval. We lopen in op het regentekort. Eind juli was er een tekort van om streeks 400 liter per vierkante meter. Eind december bedroeg dat tekort nog 200 liter per vier kante meter. We hebben nog drie maanden van zulk slecht weer nodig om tot een normaal neer slaggemiddelde te komen." De regenval mag dan misschien 'normaal' zijn, vast staat in ieder geval dat het aantal problemen erg groot is. Nimmer stonden zoveel steden onder water, moes ten zoveel boerenbedrijven wor den ontruimd, dreigden zoveel dijken te bezwijken. Alle des kundigen wijzen eensgezind naar het urbanisme en de manier waarop de mens het landschap en de rivieren heeft 'getemd'. Michel Colas van het Technisch Studiecentrum in Aix-en-Pro- vence is kortaf: „De grote schul dige is de herverkaveling. Lange tijd is er gestreefd naar schaal vergroting en rationalisering van de landbouw. Heggen en andere natuurlijke obstakels zijn weg gehaald. Gevolg is dat de bodem een deel van zijn absorberings- en afstoppingsvermogen heeft verloren." Met andere woorden: Als het bovenop een berg stort regent, is het water sneller bene den. De waterophoping in de valleien is vergroot. Een andere factor is het aanleg gen van wegen en het 'betonne- ren' - in Frankrijk is dat een vaak gebruikte uitdrukking - van de valleien voor de aanleg van industriële zones, winkel centra en woonwijken. Vaak worden daarbij de rivieren ver der ingedamd. „Maar erger is dat door al die 'gladde' opper vlaktes het water veel sneller naar de rivier kon stromen," zegt Colas. Minister van Milieu Michel Bar nier wil nu dat er een preventie- politiek komt. Maar dat is vol gens Renaud Vié le Sage, oud-re geringsgedelegeerde in verband met 'grote risico's' helemaal niet nodig. „Alle benodigde wetstek sten bestaan. Ze moeten alleen worden toegepast." Hij wijst daarbij op een vrijwel nooit ge hanteerde mogelijkheid om ge bieden die gemakkelijk onder Frankrijk wordt al maanden lang geteisterd door overvloedige regenval. Toch is het weerbeeld vrij normaal, zeggen deskundigen. foto epa water lopen of die anderszins aan risico's zijn blootgesteld on- bebouwbaar kunnen worden verklaard. Iedere gemeente kan zo'n PER (Plan d'Exposition aux Risques) toepassen. Volgens een eerste inschatting in 1984 zou in 10.000 van de 36.000 gemeenten in Frankrijk een overstromingsrisico bestaan. 1700 Daarvan werden zelfs als gevaarlijk bestempeld. Eind 1993 hadden slechts 300 ge meenten een PER. Vié le Sage legt de vinger op de zere plek: „De burgemeesters zijn bang om impopulaire maatregelen te ne men. Een terrein onbebouwbaar verklaren betekent dat de waar de ervan daalt. Burgemeesters doen dat niet graag want ze .lopen het risico ruzie te krijgen met de eigenaar en stemmen te verliezen." Om dit soort politiek onfrisse praktijken te voorko men was in het decreet voorzien dat eventueel de prefect de maatregel kan nemen. Maar ook de hoogste ambtenaren in de 96 Franse provincies gaven niet thuis. „Alleen Christian Blanc heeft in de tijd dat die de scepter zwaaide in Seine-et-Marne (ten oosten van Parijs) sommige ge bieden tot PER bestempeld." In het natuur- en landbouwge bied Camargue was maandag laat al 3000 hectare grond on dergelopen. Het tachtig meter brede gat in de dijk bij Albaron was nog altijd niet gedicht. En dat zal nog wel enige dagen duren. De 1500 kilo wegende beton blokken die met helikopters werden aangevoerd waren een gemakkelijke prooi van de wa terstroom uit Le Petit Rhone. In oktober jongstleden stond 12.000 hectare van de Camargue onder water. Nu de strategie uit de li goeddeels lijkt mislukt met man en macht gewerkt de aanleg van een noodweg de dijkdoorbraak. Deze weg anderhalve meter boven deoffl] stroomde asfaltstrook. Maarï kan nog wel twee dagen difl voordat die weg begaanbaars en er begonnen kan worden het dichten van het lek. drie dorpen, die overstroming gevaar lopen, wordt een w' dijk aangelegd, terwijl stf meer boeren hun bedrijven laten. „Het wordt hoog tijd er iets aan de dijk gebeurt. DC| stamt uit 1860 en zit booi gaten," aldus Bruno Blotw" woordvoerder van de boeren»] de Camargue. Premier heeft zondag snelle dijkversWj ging beloofd. Volgens de zijn de gaten het werk v® knaagdieren. Maar direct na overstromingen van oktoW| jongstleden werd ook gezt„ veel van de gaten het werk El- van de rijstboeren. Deze zoude] hun akkers irrigeren metwj uit de Rhöne. Om bij dat te komen zouden ze gaten in dijkwal hebben geboord. Voor de komende dagen zal niveau van de Rhöne naar wachting weer stijgen. Het Fran; se weerbericht heeft een specia.l noodbulletin afgegeven voor stroomopwaarts liggende P'1' vincies Ardèche, Isère en Dr°® I Alle rivieren in die ten komen uit in de Rhöne. In het westen van het ook nog de nodige P1,.i Maandag trad voor het eerst Sèvre Niortaise buiten oevers. In Saintes, aan de ra Charente, daalde het water Even voor Parijs steeg ook het niveau van de Seine. Den Haag - De Gezondheidsrad [onderzoek naar mogelijkheden verdovende middelen aan vers^ op doktersrecept. bit heeft woordvoerster M.A. Goppel van de Gezondheidsraad, adviesorgaan van de regering, gisteren bevestigd. De studie wordt verricht in opdracht van staatssecretaris H. Simons van WVC. De commissie buigt over de juri dische en maatschappelijke ge volgen van de verstrekking van 'middelen in de ruimste zin des woords' aan junkies. In de werk groep zullen een huisarts, psy chiater, apotheker, farmacoloog, jurist, deskundige verslavings zorg en maatschappelijk werker op persoonlijke titel zitting ne men. Zij gaan na in hoeverre naast methadon andere geneesmidde len aan drugverslaafden kan worden voorgeschreven. Metha don is een veelgebruikt alterna tief voor harddrugs. De levering van zo'n vervangend middel kan noodzakelijk zijn om een ver slaafde rust in zijn leven te be zorgen. De strijd om aan een dagelijkse portie harddrugs te komen, re sulteert niet zelden in criminele activiteiten. Ook uit het oogpunt IEDER MOET terug naar zijn keri waar je echt goed in bent. De andere gebied. Dat is het evam ment. Bedrijfsleven en overheid De Staat trok zich bijvoorbeeld Brieven bezorgen en treinen lat de overheid per definitie het be nodig - die bestuurden de be< moeten ook zelf mogen beslj goedkoper. Goedkoper voor de PTT en NS zijn geprivatiseerd ei zoeken dus naar de goedkoopsi vervullen. Voor PTT Post blijkt spoor te zijn. Daarom gaat vana briefverkeer volledig over de we| net postbedrijf heeft vanuit volledig gelijk. PTT heeft alle maken; hoe het zit met de onderneming NS is niet van b voor de gemeenschap telt even en voor een zo laag mogelijke zijn. Het voordeel van de totale op< milioen gulden. Dat bedrag kc Host. De nadelen zijn voor ons milieu bijvoorbeeld. Wat de kos T gaat immers niet over gezo Hoeveel schapen er zullen vol n®eft evenmin iemand begroot v l en Ns en mevrouw verkeer en Waterstaat die ple goeddeels gestaakt is, blijkt er mt soort vragen buigt. „™en en privatiseren, het °or de komende generaties.

de Stem | 1994 | | pagina 2