Bodemprojecten slaan aan de Stem )e provincie: 'Haast maken met nieuw bestemmingsplan Kapellebrug' Minder gebruik fosfaat en kali Opbrengst per hectare gelijk Enquête luidt campagne van WD Axel in KORT verbaal SPORT in het kort DAG klapper UITSLAGEN Tafeltje Dekje Hulst heeft weer genoeg vrijwilligers Le Roy eerste op lijst Progressief Hontenisse Progressief Hontenisse wil snel besluit over dorpshuis peStem ZEELAND C2 LIEUBEHEER Vermist/Gev.^ Geld Bingo Kindt Biesbroeck investeert 8 ton in Boudeloocomplex Expositie vlasprodukten in Hulst C omputertafels voor scholen Hontenisse UITSLAGEN SCHIETINGEN tri WOENSDAG 12 JANUARI 1994 ouders van Hulst maken gelet op artikel I ubeheer bekend dat zij voornemens zijn enen naar aanleiding van een aanvraag eg 19 te Clinge om een vergunning tot j erking bebben van een inrichting voor j avans op het perceel Tiberghienweg 30 Paalseweg 13 te Graauw om een ver- reiden van een akkerbouwbedrijf op ha I 3 te Graauw; e aanvragen behorende bescheiden na- n de beschikkingen zullen voorschriften bescherming van het milieu. gen. de aanvragen en andere ter zake met ingang van heden gedurende één a tot het einde van de termijn waarbin- n ingesteld tegen de beschikking op be kantoor Sportlaan 4 te Hulst ter inzage. O tot 12 00 uur en van 13.30 tot 16.30 aldaar een mondelinge toelichting wor- eiden liggen bovendien op 15, 22, 29 1994 van 09.00 tot 12.00 uur ter inzage der Rijkspolitie Hulst, Van der Maelste- ieder gedurende één maand bij burge rs schriftelijke bezwaren indienen naar vraag en de ontwerpbeschikking. De be- n aan de aanvragers en adviseur(s) toe- inzage gelegd. Degene die een bezwaar- enwel verzoeken zijn persoonlijke gege- aken. ren kunnen tot het einde van de bezwa- "ondeling worden ingebracht. Daartoe raak te worden gemaakt. Gelegenheid zal, tot een gedachtenwisseling over de aan- ertegenwoordiger van het gemeentebe- n eventuele overige aanwezigen. lotte de aandacht op dat de aanvrager, n hebben ingebracht overeenkomstig de wijze en belanghebbenden die aantonen erwijs met in staat waren, te zijner tijd in ld zullen worden om naar aanleiding van p in te stellen. Burgemeester en wethouders van Hulst, De burgemeester mr. dr. A.A.L.G.M. Kessen De secretaris mr H.J. van Geesbergen an de Arrondissementsrechtbari 29 december 1993 is onder cura- onsus Jacobus Franciescus War 4587 BB Kloosterzande gemeenti e Narcisstraat no. 27 met benoe- Louisa Rosalia Heijens, wonendf w, gemeente Hulst aan de Dorps curatrice en van Liliana Louis: Boenne, wonende te 4567 BD Hulst aan de Molenstraat no. 4" dee. dvocatenkantoor de Rechter "r. J.E.S. de Rechter, -rote Markt 7, 561 EA Hulst. 1-42835. kees 57-2168 gs, zeer void, aan as. Kom informeer een bull- 3363 GEVONDEN Wie is zijn grijs witte kater kwijt? Donizettistr. Hulst, zit reeds 1 week. Tel. 01140-20068 ID HONDA "3 Honda Civic GL'86, 5 i.g.st. 5500,00. 01155-64517. Tel: OPEL OPEL Vectra 20 I GLS '90, 155.000 km, i-Z-9 tel. 01155-62225/64632 OPEL Omega 18S LPG- '89, 170.000 km., '-Z-9 tel. 01155-62225/64632: iedere woensdag. Caj®jjf Smidse Clinge. Hoofdpnp 600,00 aanv. 20.00 u. Van onze verslaggever jliddelburg - De provincie geeft voorlopig geen medewerking meer aan bouwplannetjes in de buurt schap Kapellebrug, die in strijd zijn „et het bestemmingsplan, terst moet de gemeente Hulst maar eens haast maken met een nieuw be stemmingsplan voor Kapellebrug, zo 'vinden Gedeputeerde Staten. Twee jaar geleden kondigde Hulst al aan dat er een herziening op komst was van het bestemmingsplan Landelijke Bebouwingsconcentraties, maar bij die melding is het tot nu toe gebleven. Hulst heeft in het verleden al zoveel verklaringen van geen bezwaar voor allerlei zaken in Kapellebrug aange vraagd dat nu op korte termijn maar eens een degelijk bestemmingsplan moet worden opgesteld, vinden GS. Het sterk verouderde bestemmingsplan is ook de reden dat de subcommissie bestemmingsplannen en de inspecteur ruimtelijke ordening negatief advies hebben uitgebracht over de aanvraag voor een supermarkt van Mangnus. Bo vendien vindt men het uitwaaieren van winkels binnen Kapellebrug ongewenst. In strijd met de negatieve adviezen hebben GS echter besloten toch de benodigde verklaring van geen bezwaar te verlenen. Dit met als argument dat het in feite gaat om de verplaatsing van al jaren bestaande detailhandelsactivi teiten. Bovendien gaat het niet om meer dan de vierhonderd vierkante meter detailhandelsbestemming die er alles bij elkaar al was. De bewuste supermarkt was overigens al lang .ingericht en is een paar weken geleden in gebruik genomen. Dat is de provincie niet ontgaan. „Een en ander betreuren wij sterk", aldus GS, die er dan ook op hameren dat de gemeente Hulst streng de hand moet houden aan de handhaving van bestemmingsplan bepalingen. „In dat kader merken wij ook op dat bovenstaande detailhan delsoppervlakte (400 m:) in de food- sfeer dient te worden beperkt tot die omvang. Uitbreiding in de toekomst achten wij niet aanvaardbaar", aldus GS. Van onze verslaggever Koewacht - Het gebruik van minder milieubelastende gewasbeschermingsmiddelen en mest in de akkerbouw levert voornamelijk winstpunten op. Het kost de akker bouwer niet meer geld, het milieu wordt gespaard, en de opbrengst per hectare is niet minder dan bij het gebruik van de traditionele bestrijdingsmiddelen. Die voorzichtige conclusie trok hoofdingenieur-directeur ir. T. van der Meer van de provinciale directie Milieu en Waterstaat gisteren na een jaar ervaring met een bodembeschermingsproject in de polders van Sint-Jansteen. Zo'n 25 akkerbouwers besloten vorig jaar mee te doen aan het project dat erop gericht is om de hoeveelheid mest en schadelijke bestrijdingsmiddelen tot het hoogst noodzakelijke te beper- i ken. In dat eerste jaar (het project duurt twee jaar) is per hectare (4 kilo minder fosfaat en 97 kilo minder kali gestrooid, terwijl de opbrengst per hectare niet af- I mikt van andere jaren. I Van der Meer hield gisteren in Koewacht, waar het startschot Hulst - Boven het verhaal over de restauratie van het Boudeloo complex in Hulst is een foutieve kop geplaatst. Daarin werd ge meld dat de restauratie de ge meente ruim acht ton heeft ge kost. De gemeente heeft de res tauratie echter niet aangepakt, maar projectontwikkelaar Kindt en Biesbroeck. En die moet het nodige geld op tafel leggen. voor een tweede project rond Zuiddorpe werd gegeven, een slag om de arm. „Deze resulta ten zijn afhankelijk van de weersomstandigheden en van de gewassen. De reductie ten op zichte van een referentieperiode kan dus per jaar verschillen". Zijn optimisme trok in Koe wacht 22 belangstellenden die gisteren hun handtekening zet ten onder een overeenkomst met de provincie. Gezamenlijk doen zij met ongeveer 475 hectare en 10 verschillende gewassen mee aan het project. Grondwater De provincie wees in Zeeland 28 bodembeschermingsgebieden aan waar de grond en het opper vlaktewater en het grondwater extra worden beschermd tegen vervuiling. Het provinciale be leid in de bodembeschermings gebieden is er op gericht de kwaliteit van met name kreken te verbeteren. Kreken worden vervuild door het uitspoelen van mest en bestrijdingsmiddelen en door het gebruik ervan te ver minderen gaat de kwaliteit van de kreken er op vooruit. Tot en met 1995 is er jaarlijks zo'n 420.000 gulden beschikbaar om deze zogenoemde 'toekomst gerichte akkerbouw-projecten' van de grond te tillen. Boer Den Hamer (links) tekende qisteren als laatste een contract om mee te doen aan het bodembeschermingsproject. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondente Hulst - Het schrijnend tekort aan vrijwilligers bij de Stich ting Welzijn voor Ouderen Hulst is opgelost. Zeven men sen hebben zich eind 1993 gemeld voor het vrijwilligers- iwerk.^ h de gemeente Hulst maakt een groot aantal mensen gebruik van de service Tafeltje Dekje. De werkdruk op de elf vrijwilligers werd vorig jaar echter te groot jn daarom werd er via deze nant een dringende oproep ge- Mie Rijk, coördinatrice van de Stichting Welzijn kreeg kort daarna het fiat van zeven vrij willigers, die de taak van de huidige medewerkers willen ver lichten. ■De een wil meedraaien in het totale systeem, anderen willen helpen tijdens het weekend of nemen de taak als invaller op och. Het is werkelijk geweldig. Nu we over achttien mensen be schikken, kunnen we de routes herschikken. We rijden nu nog •jer routes in Hulst en eentje in Koewacht/Heikant. De maaltijden worden klaarge maakt in de Blaauwe Hoeve in Hulst en op de Lange Akkers in Koewacht. Elke dag is goed voor Jjieer dan honderdvijftig maaltij den die afgegeven worden in Uinge, Nieuw Namen, Zand ig, Graauw, Sint Jansteen, I EDITIE ZEELAND Kantoren lemeuzen, Hulst en Goes. "rv>Iessen 6n telefoonnummers op MgmaA2. Openingstijden: m°-12.30/13.30-17.00 uur. Heikant en Hulst. Met de toena me aan vrijwilligers willen we nu de routes inkorten en een zesde route inlassen. Zo zijn de mensen er zeker van dat de maaltijd binnen een uur, en dus warm, afgeleverd wordt." Vrijdag 21 januari komen de nieuwe vrijwilligers naar De Lieve om kennis te maken met de huidige werkers. De nieuwe lingen rijden dan een paar dagen mee om de routes te leren ken nen en een indruk te krijgen van het systeem en het werk op zich. Per 1 februari gaat het nieuwe systeem met zes routes van start en rijden de nieuwe vrijwilligers zelfstandig rond. Kloosterzande - Mevrouw M. le Roy wordt lijsttrekker van de nieuwe partij Progressief Hontenisse. Mevrouw Le Roy zit op dit moment in de Hontenisser gemeenteraad voor de PvdA. In de vereniging Progressief Hontenisse zijn mensen met pro gressieve gedachten van verschillende politieke richtingen bij een gebracht. Dit om met een verkiezingslijst te kunnen komen die een groot draagvlak bij de bevolking heeft. Bovendien konden op deze manier ook kandidaten worden opgenomen die geen lid zijn van officiële politieke partijen. De kandidatenlijst ziet er als volgt uit: M. le Roy (Vogelwaarde), A. Rensen (Hengstdijk), S. IJkema (Walsoorden), T. Fassaert-van Wesemael (Kloosterzande), E. de Schrijver (Lamswaarde), Th. van Puyvelde (Ossenisse), J. Erpelink-Buijze (Hengstdijk), A. Eggermont (Terhole), I. van den Hoff-Goudsmit (Kloosterzande), C. Marcus (Vogelwaarde), J. Dellaert-de Waal (Hengstdijk), P. de Bruijn (Lamswaarde), M. van Rikxoort (Kloosterzande), H. Dewachter (Terhole), D. Seij (Hengstdijk), J. de Bruijn (Kloos terzande), M. Tieleman-van Hove (Kloosterzande) en J. Heme- laar (Vogelwaarde). 'Plannen sporthal moeten in prullenmand' Van onze verslaggever Kloosterzande - Er moet op korte termijn een beslissing worden genomen over de bouw van een dorpshuis in Klooster zande. Meteen moeten de plannen voor een sporthal in de prullenmand. Van onze verslaggever Hulst - Op 14 januari wordt in het Hulster gemeenschapscentrum Den Dullaert de jaarlijkse amusementsavond 'Van bij ons' gehouden. Ter gelegenheid hiervan is er ook een tentoonstelling van vlas en alle nevenprodukten van dit gewas. De expositie blijft staan tot maandag 24 januari en is te bezichtigen tijdens de openingsuren van Den Dullaert. Het gaat overigens weer een stuk beter met de vlasteelt. De prijzen van vlasprodukten vlaslint, lokken en zaaizaad zijn flink gestegen. Dat is de mening van de politie ke partij Progressief Hontenisse. Een sport en evenemententhal is volgens Progressief Hontenisse te hoog gegrepen. „De hoge kos ten van een dergelijke zaal zul len worden verhaald op de ge bruikers en de inwoners van de gemeente en dat gaat ons te ver", aldus het pas gepresenteer de verkiezingsprogramma. Vol gens de partij is er wel genoeg gespaard voor een degelijke voorziening die de maat van Kloosterzande niet te boven gaat. „Die moet er dan ook ko men". Daarnaast wil Progressief Hon tenisse dat de de sportzaal De Schuur in Hengstdijk wordt om gebouwd tot volwaardig dorps huis, waarin ook de peuterspeel zaal kan worden ondergebracht. Ook dient volgens de partij ge zorgd te worden voor een oplos- ""LIQC1I6 fw?^en: Rein van der Helm Franl "el <eclitie-chef), Tn„^van Co°ten, Frank Deij, &TeDn(sport>' 0 ae Puijsseleijr. GoesiCees Maas, if ovmeie redacteur). Verstraeten w- editiechef) bsntMnt'e"exploi,a,ie C.Menu e'and; tel 09-3293459940. 8-93 Van onze verslaggever Axel - De WD in Axel start de verkiezingscampagne vandaag met een enquête onder de bevolking die in zicht moet geven in de poli tieke denkwereld van de Axelse bevolking. De WD wil in haar beleid de komende jaren, zonder afbreuk te doen aan haar liberale prin cipes, zoveel mogelijk rekening houden met de wensen van de bevolking. De WD verwacht dat de volksraadpleging, waar bij de liberalen acht actuele zaken aansnijden, daarvan een aardig beeld kan geven. De WD stelt zich volgens lijst trekker P. Apers kwetsbaar op met deze enquête die vandaag onder het motto 'Zeg ons, wat deze gemeente nodig heeft' op 6800 adressen in de bus valt. De kans dat de partij verwach tingen wekt die de WD niet kan waarmaken is reëel. De partij wijst daar in het enquê teformulier op. „Zonder vooraf te beloven dat uw wensen zon der meer in vervulling zullen gaan omdat, vooral politiek, niet alles altijd mogelijk is en compromissen nu eenmaal no dig zijn om iets van de doelstel ling te bereiken, zouden wij het toch op prijs stellen van u te vernemen welke wensen bij u leven en waar u in de komende raadsperiode aandacht voor. zou willen vragen". De WD vraagt de bevolking onder meer zich uit te spreken P. Apers: 'Kwetsbaar opstel len'. FOTO archief de stem over de winkelopenstelling op zondag en het openstellen van de kermis op zondag. De WD is daar zelf fervent voorstander van. Eerder probeerde de WD de raad mee te krijgen om over dit laatste onderwerp een refe rendum te houden maar het voorstel van de WD tijdens de begrotingsvergadering had geen schijn van kans. De liberalen willen de bevol king ook horen over de herin richting van de binnenstad. Die is weliswaar voltooid, maar de liberalen horen op borreluur tjes regelmatig commentaar over de herinrichting. Vooral de paaltjes bij de parkeerplaat sen wekken ergernis. „Nu kun nen de mensen deze opmerkin gen rechtstreeks aan ons kwijt. Met zo'n enquête kom je toch dichter bij de mensen", aldus campagneleider P. Snoodijk. De WD toonde zich al eerder ongerust over de hoge huren in de betonwijk oost en wil van de bevolking weten of eenzelfde aanpak in de Betonwijk West, die later op de agenda staat, wel gewenst is. De hoogte van de huren voor de nog te bouwen woningen wor den volgens de WD deels ver- zoorzaakt door de aanpassing en modernisering van het stra- tenpatroon. Voor Wijk Oost is uit verschillende varianten voor de duurste oplossing geko zen. Volgens de WD zijn de huren in west betaalbaarder te maken als de aanpassing van de straten soberder wordt uit gevoerd. De vraag is: willen de toekomstige bewoners dat ook. Hondenbelasting De WD is ook benieuwd naar wat de bevolking van de hon denbelasting vindt. De raad voerde die vorig jaar tegen de zin van de liberalen terug in. De WD is tegen omdat zij deze belasting oneigenlijk vindt en de belasting burgers die niet verantwoordelijk zijn voor de vervuiling (de mensen in de buitengebieden) treft. De be volking wordt ook gevraagd zich uit te spreken over een gestructureerd milieubeleid, zoals de VVD, die daar een voorstander van is, het formu leert. Het verkiezingprogramma is kort gehouden. De WD recru- teerde acht, vooral jonge men sen uit de bevolking om de ideeën van de partij uit te dra gen, en die invloed is duidelijk merkbaar. Geen dikke pro gramma's meer die, volgens Apers, meestal slecht gelezen de prullebak in verdwijnen, maar de ideeën van de WD kort en kernachtig op één A- viertje. Rioolbelasting De WD spreekt zich in het programma uit tegen de invoe ring van rioolbelasting en tegen de verdere aantasting van de opgebouwde reserves. De WD is ondermeer voor behoud van beide zwembaden, de herin richting van de Nieuwstraat in Koewacht, spoedige aanwijzing van nieuwe bouwlocaties in Koewacht en Zuiddorpe, priva tisering en uitbesteding van ge meentelijke werkzaamheden en als er zo nodig een gemeentelij ke herindeling moet komen: één gemeente Zeeuws-Vlaanderen, sing voor de vraag naar ruimte voor de dorpsraad van Walsoor den. Bovendien wordt gepleit voor een expositieruimte voor regionale kunstenaars. Wat gemeentefinanciën betreft wil Progressief Hontenise dat die portefeuille wordt onderge bracht bij een wethouder. Die is politiek aanspreekbaar. Dat is de burgemeester, die nu finan ciën onder zijn hoede heeft, niet. De partij vindt verder dat doel- belastingen zoals de hondenbe lasting ook moeten worden ge bruik om overlastproblemen aan te pakken. In het geval van toe ristenbelasting moet het geld ge bruikt worden om de toeristische infrastructuur te verbeteren. Te veel geld wordt er volgens Progressief Hontenisse besteed aan nutteloze zaken. De partij wil af van 'randverschijnselen van de democratie die weinig met besturen en politiek te ma ken hebben'. „Raadsreisjes zon der een bestuurlijk-educatief doel, de aangeklede borrelpartij en, de recepties voor scheidende wethouders die niet uit beeld verdwijnen hoeven voor ons niet meer". Ook de jumelage met Stekene moet op andere leest geschoeid. „Tot nu toe is dit een vrij onbe tekenend festijn gebleven. Met de toenemende grensoverschrij dende contacten moet hiervan toch iets meer te maken zijn". Van onze verslaggever Kloosterzande - Via een pro ject van het Rijk zijn de ba sisscholen in de gemeente Hontenisse in het bezit geko men van een stel computers. Alleen is er geen bijpassend meubilair bijgeleverd om de spullen op te stellen. Daar voor hebben de scholen nu bij de gemeente aangeklopt. Burgemeester en wethouders van Hontenisse vinden dat het subsi dieverzoek van de scholen geho noreerd moet worden. Het colle ge wijst de gemeenteraad er op dat een praktisch schoolgebruik van computers niet mogelijk is zonder het daarvoor geëigende meubilair. Een deugdelijke computertafel kost al gauw zo'n 500 gulden, zo blijkt uit offertes die zijn opge vraagd. Uitgaande van tien com puters betekent dit dus een tota le uitgave van 5.000 gulden. B en W vragen de gemeenteraad dat geld beschikbaar te stellen. Dronken automobilist Terhole - Bij een eenzijdig ongeval op rijksweg N61 te Terhole werd maandagavond de personenauto van een 24-jarige inwoner uit Hulst zwaar beschadigd en moest worden getakeld. Na een in haalmanoeuvre raakte de be stuurder met zijn auto in de rechterberm. Bij een poging het voertuig weer op de rij baan te brengen schoot hij in een aan de linkerzijde van de rijbaan gelegen sloot. Daar het vermoeden bij de politie be stond dat de bestuurder alco hol had gebruikt werd een ademanalysetest afgenomen. Die gaf als uitslag 455 micro gram alcohol per uitgeademde liter lucht. Het kwam hem op een proces verbaal te staan. Sleutels gestolen Terneuzen - Een 25-jarige in woner uit Terneuzen deed bij de politie in zijn woonplaats aangifte van een diefstal. Uit een schuurtje aan de Eiken straat te Terneuzen waren een groot aantal ring- en s teeksleutels ontvreemd. Bedrijfstennis Hulst Hulst - In poule D van de bedrijfstenniscompetitie in Den Dullaert te Hulst kwamen ING Bank en Dagmarkt een 4-4-gelijkspel overeen, waar door beide teams in kansrijke positie blijven voor de titel. Voor Dagmarkt startte Clau dia Vermunt met een 7-3-zege op Miriam Schelfhout. Na mens ING Bank bracht Willi am Goethals de balans in evenwicht. Dl-speler Goethals verraste vriend en vijand door Cl-speler Werner Crombeen op een kansloze 8-5-nederlaag te tracteren. In de mixed wa ren Schelfhout en Guido de Schrijver met 7-5 te sterk voor Petra Crombeen/Gino Roctus. Nu was het de beurt aan Dag markt om op gelijke hoogte te komen, hetgeen geschiedde dankzij Werner Crombeen/Gi no Roctus via een 9-6-over- winning op William Goethals/ Guido de Schrijver. Robert Asselman van Elpe- koro zorgde in poule B voor een daverende verrassing door Fred van Cauteren met 7-6 te verslaan. UITSLAGEN Poule B: Kindt en Biesbroeck- Kredietbank 6-2, Elpekoro-Barco 6-2. Poule D: Medico Fit-Fassaert 1-7, Vael-Rabo Hulst 2-6, V.en K.-Eu- rogroen 4-4, Aquavia-Stuntmarkt 2 4-4, ING Bank-Dagmarkt 4-4. Poule E: Van Seumeren-Wabeko 4-4, Leeraert-Van Wesemael 8-0, HAS-Plydesign 6-2, De Schrij- ver-Rudi Saman 1-7, Roctus-Ra- bo Kloosterzande 6-2. STAND Poule D: Stuntmarkt 2 6-33, Dag markt 6-32, CIS 5-30, ING Bank 6-30, Fassaert 5-25, Aquavia 5-22, V.en K. 6-18, Vael 5-17, Rabo Hulst 5-14, Eurogroen 6-12, Medico Fit 5-7. Poule E: HAS 6-40, Leeraert 6-35, Bleyenberg 4-28, De Schrij ver 4-23, Van Seumeren en Rudi Saman 5-21, Roctus 5-16, Wabe- ko 6-16, Rabo Kloosterzande 5-14, Polydesign 6-10, Van Wese mael 6-8. Tennis Racketcentrum Vrouwen Terneuzen - In de tenniscom- petitie voor vrouwen in het ï'erneuzense Racketcentrum was Tolhoek in poule 1 met 3-1 te sterk voor Van Driel. De combinaties Toos Tolhoek/Jo- ke de Ruyter en Truus van Driel/Diny Koole hielden el kaar via 8-8 keurig in even wicht. Ann Walraven en Thea Verdoorn gaven de doorslag voor Tolhoek dankzij een 11-5-zege op Els Louweret en Ada Kest. UITSLAGEN Poule 1: Racket Jack-Boeye 4-0, Tolhoek-Van Driel 3-1. Poule 2: Van Riet-De Keyzer 2-2, Cavanagh-Bakker 2-2. Poule 3: Sponselee-Leeuw 4-0, De Vries-Dooms 2-2. Poule 4: Dees-De Teye 2-2, De Vin-Van Kuylenburg 0-4. Poule 5: Jearitoha-Vinke 2-2, Loof-De Smit 4-0. Mannen In poule 3 van de tenniscom- petitie voor mannen in Ter neuzen versloeg Van Tiel met 6-0 Wisse. Huib van den Ak ker zegevierde met 8-3 over Jos Grob, terwijl Kees van Tiel eenzelfde aantal games vergaarde en één game meer tegen moest incasseren tegen Herman de regt. Het dubbel wonnen Van Tiel en Van den Akker met 6-4 van Grob/De Regt. UITSLAGEN Poule 1: Jansen/Bleyenberg-Ve- raart/Kommers 6-0, Bleyenberg/ Langeraert-Kouwijzer/De Puys- seleijr 4-2. Poule 2: Van Amersfoort/Lokken- De Waal/De Rechter 2-4, Vedder/ Schurink-Van Damme/Oppeneer 0-6. Poule 3: Wisse-Van den Akker/ Van Tiel 0-6, Heije/Antheunis- Geuze/Guilliet 3-3. Poule 4: Deij/De Kort-Mol/Agter- huis 6-0, Witte/Pieters-Roth/Juf- fermans 1-5. Poule 6: Michielsen/Bommelijn- Stoffels/Karreman 6-0. Poule 7: Van Doeselaar/De Jonge- Van de Laan/Luyckx 2-4. Poule 8: Kroes/Verhage-Roose/ Roose 2-4. Poule 9: Van de Velde/Visser- Simpelaar/van de Peijl 2-4. HULST -Café De Kroon, 14 uur vlees- kaarting. KOEWACHT -Café 't Hoekske, 13.30 uur schieting voor bejaarden. WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 13.30 uur schieting voor bejaarden. CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur koersbal ANBO. SAS VAN GENT - De Regenboog, 14 uur kaarting ANBO. AXEL - Gregoriuscentrum, 14 uur koersbal. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren met 35 personen. Hoge vogel: Th. de Kort, eerste zijvogel: E. Hulshout, tweede zijvogel: H. Kint, grootste aantal (7): J. Rambo. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, bejaardenschieting met 19 personen. Hoge vogel en eerste ziivogel: F. de Meijer, tweede zijvogel: Th. Cam- been, grootste aantal (7): R. de Rijk. - Koewacht - Zaal 't Hoekske, bejaar- denschieting met 30 personen. Hoge vogel: O. de Schrijver, eerste zijvo gel: P. Meul, tweede zijvogel: J. Luypaard, grootste aantal (6): J. Suy Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, bejaardenschieting met 28 personen. Hoge vogel: G. Jaarts, eerste zijvo gel: F. de Meijer, tweede zijvogel: A. Meulblok, grootste aantal (4): A. d'Hondt. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis met 33 personen. Eerste en tweede hoge vogel: A. de Waal, eerste zijvogel: M. Suy, tweede zijvogel: B. Audenaerd, grootste aantal: M. Bambost. Koewacht - Zaal 't Hoekske met 55 personen. Hoge vogel: F. de Waal, eerste zij vogel; D. van Meerschaert, tweede zij vogel: O. Saman, grootste aantal (6): F. Martens. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, Konmgsschieting met 14 personen. Koning: R. Verschoten, prins: P. Bogaert, erfprins: E. Hulshout. KAARTINGEN Axel - Café De Graanbeurs, kaart club Ons Genoegen, zevende ronde meetellend voor het clubkampioen schap in bieden zonder roem. 1. T. de Groote, 2. A. Brouwer, 3. R. van Opdorp en C. de Deijn. Stand: 1. M. Herman, 267 punten, 2. R. Verhelst, 258, 3. J. Corbeil 257 punten. Joke ren: 1. R. Theunissen, 2. C. de Ko ning, 3. A. Reijns, Stand: 1. R - Theunissen, 173 punten, 2. U. Boog aard, 163, 3. L. van Ham, 156 pun ten. Zaamslag - Café Het Wapen van Zeeland, Kaartclub DW, Eindstrijd om de supercup 1993: 1. F. Smolle- naar, Terneuzen, 2. J. van Doorn, Zaamslag, 3. mevrouw Gelderland, Kloosterzande. Clinge - Malpertuus met 52 perso nen. Bieden: 1. R. Boone-Smits, 2., G. Gijsel, beiden Hulst, 3. I. Lern- out-Meijs, Heikant. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren met 49 personen. Bieden. 1. A. de Bruijn, 2. C. Aarts, 3. F. de Rijk. Jokeren: 1. mevrouw Van Driessche, 2. F. Buijs, 3. mevrouw Lok. Sas van Gent - Zaal De Roselaer met 40 personen. Bieden: 1. C. de Kok, 2. W. Guineau, 3. T. Bleyen berg. Jokeren: 1. mevrouw Maas, 2 mevrouw De Pan, 3. mevrouw Bode. (ADVERTENTIE) ORAND HOTEL HUIS TER DUIN Een 3-daags verblijf in januan of februari in het meest luxe hotel van Noordwijk vanaf ƒ265,00 p.p. Voor inlichtingen en reserveringen Telefoon 01719-51300

de Stem | 1994 | | pagina 13