Spart Wegman pakt zijn tiende titel Dubbele zege van Dennis Verdurmen Robin Punt domineert in Wallenloop TOEGIFT OP MAANDAG Ui tgesproken.\ Clubgenoot Koen de Vries heeft in finale weinig in te brengen DE STEM ZEELAND TAFELTENNIS TAFELLTENNIS Domme pech Flexibel Dwars Wie weet.... erneuzen wacht Lp asielzoekers Ryrië nu positief LVer akkoord a tic aan weigert [ioolbelasting If te dragen fFors herstel fan winsten' Javo verdeeld >ver Bosnië tetgod blijft bij Feyenoord' |Meer drugs onderschept I Oen Haag - De douane heeft ivorig jaar in totaal 114.000 kilo I verdovende middelen in beslag met een straatwaarde van ruim I miljard gulden. Dat is 30 I Pmcent meer dan in 1993. ■zie binnenland-a3 MAANDAG 10 JANUARI 1994 Van onze sportmedewerker Terneuzen - De Zeeuwse kampioenschappen tafel tennis zijn zondag bij de senioren niet zonder ver rassingen verlopen. Vooral in de lagere klassen be haalde menige favoriet de eindfase van het toernooi niet. Dat gold echter niet voor de hoogste mannen- klasse, waar de voor Mid delburg-Zuid spelende Wim Wegman als vanouds een klasse apart was. De tegenwoordig in Belgie in competitieverband actieve Weg man nam dit jaar voor de elfde keer deel, en verloor in de tien voorafgaande keren slechts een enkele partij. Dat was in 1991, toen de ditmaal niet aanwezige Peter Roeland uit Terneuzen Wegman in de finale versloeg. Met tegenstand van het Zand- duo Jeroen Louws en Leo Zuid- weg had Wegman dit jaar geen moeite om zich voor de elfde keer voor de finale te plaatsen. Tegenstander daarin was een an dere oudgediende, Koen de Vries. De clubgenoot van Weg man had beduidend meer in spanning nodig om zich voor de eindstrijd te kwalificeren. Met twee maal winst in drie games liet De Vries echter toch Riny Kasse en titelverdediger Jan Henk Bomhof achter zich. In de finale toonde Wegman ver volgens duidelijk aan zich in Zeeland nog steeds op eenzame hoogte te bevinden. Met 21-13 en 21-11 werd De Vries pro bleemloos naar een nederlaag gespeeld, hetgeen Wegman te recht zijn tiende titel opleverde. Bij de vrouwen werd Renate Louws van 't Zand als titelhoud- ster onttroond. In een vijfkamp won de al geruime tijd lichtge- blesseerde Louws evenals haar clubgenote Julia Salamony de eerste drie partijen. In de beslis- Wim Wegman aan opslag in de finale tegen Koen de Vries (op de achtergrond). sende partij tussen de beide ti- nogal tegenop gezien werd, maar lingsklassen telkandidaten was Salamony met 21-18 en 21-19 de sterkste. Voor Zeeuws-Vlaanderen ein digde Naomi Schelfhout op de vierde plaats. In de mannen C-klasse kon Wim 't Hooft het ook dit jaar niet waarmaken. De Kloosterse troef won wel van Paul de Graaf uit Zierikzee, een partij waar vooraf leed een onverwachte nederlaag tegen Arjan Louwerse van 't Zand. Énigszins verrassend plaatste Louwerse zich daardoor voor de finale. Die werd uitein delijk gewonnen door Peter Slagter van MZ, die het toernooi ook als de voornaamste kans hebber begonnen was. Opmerkelijk waren in de afde- vooral de goede prestaties van de Zeeuws- Vlaamse deelnemers. Dennis Verdurmen van SAR won naast de Zeeuwse jeugdtitel op zater dag tegen de verwachting in ook de strijd bij de D-spelers. In de finale liet de Hulstenaar weinig heel van favoriet Ronald van Roo (MZ), die zich bij voortdu ring verkeek op de met veel Van onze tafeltennismedewerker Terneuzen - Tijdens de zater dag in Terneuzen gehouden Zeeuws jeugdkampioenschap tafeltennis prolongeerde Dennis Verdurmen zijn titel bij de jongens junioren. De Hulstenaar, die sinds afgelo pen zomer uitkomt voor het Kloosterse SAR, ontdeed zich in de eerte twee partijen met enige moeite van zijn broer Erwin en Arnemuidenaar Robert Steen beek. Minder problemen had Verdurmen in de beslissende partij met Nikola - Djuric. De speler van 't Zand won eveneens zijn overige partijen, maar had tegen Verdurmen opvallend wei nig in te brengen. Verdurmen gunde zijn opponent in de eerste game slechts 13 punten en won de tweede nog overtuigender: 21-7. Verdurmen was in nog een en kelspel-klasse succesvol. In de finale van de Jeugd 1-klasse trof Verdurmen opnieuw Djuric. Een revanche werd de Middelburger niet toegestaan. Met opnieuw een zege in twee games pakte de Hulstenaar de tweede titel van de dag. De Zeeuwse titel bij de meisjes junioren ging ternauwernood aan Zeeuws-Vlaanderen voorbij. Ondanks een nederlaag tegen Mariska Goormachtig had de uit Kloosterzande afkomstige Nao mi Schelfhout aan een zege in twee games tegen Suzanna Hui- bregtse voldoende om het kam pioenschap binnen te halen. Na winst in de eerste game strandde Schelfhout echter aan het slot van de tweede. Met 21-17 ging de winst naar Huibregtse, die daarmee verrassend de Zeeuwse titel veilig stelde. Omdat Hui bregtse vervolgens ook nog de derde game won, ging de tweede plaats naar de als favoriet ge starte Goormachtig. Naomi Schelfhout eindigde op de derde plaats. Goormachtig en Schelfhout plaatsten zich wel voor de finale in de extra klasse. Na game- winst van beide speelsters leek Schelfhout hier in de beslissende game wel op weg naar winst. Op 15-9 in het voordeel van Schelf hout begon Goormachtig echter aan een inhaalrace, die haar via 24-22 alsnog de eerste prijs bracht. Bij de jongens waren er na de titel van Verdurmen voor Zeeuws-Vlaamse spelers geen eerste prijzen meer weggelegd. Ralph van Wolffelaar van Rey- naert uit Hulst bereikte wel de finale bij de junioren C, maar vond zijn Waterloo tegen Mar- tijn Meulblok van 't Zand. De voor SAR spelende Michaël van Loozen kwam in de junioren D-klasse eveneens niet verder dan de tweede plaats. Hem werd de voet dwars gezet door Axel Dees, die dit kampioenschap als favoriet begon. De Zeeuwse as- pirantentitel ging naar Marijn Veygen van 't Zand, die Bert Gideonse uit Arnemuiden de baas bleef. Bij de pupillen eindigde Edgar Ultee opnieuw als tweede. Net als vorig jaar bij de welpen was de Middelburger Kalun Yu de sterkste. Yu versloeg de Sasse- naar met 21-11 en 21-19. Edwin Schelstraete van STV verloor de finale bij de pupillen C en moest ook met een tweede plaats ge noegen nemen. Succesvoller waren de de Zeeuws-Vlaamse meisjes. Kam pioen bij de adspiranten werd verrassend de ongeplaatste Ma rieke Munne. De tweede titel was voor Sandra Goossen, eveneens van SAR. Zij werd kampioen bij de junioren C door Patricia Manni van MZ te kloppen. EINDSTANDEN JONGENS ENKELSPELEN Junioren AB: 1. Dennis Verdur men (SAR), 2. Nikola Djuric (Zand). Jeugd 1: 1. Dennis Verdurmen, 2. Nikola Djuric. Junioren C: 1. Martijn Meulblok (Zand), 2. Ralph van Wolffelaar (Reynaert). Junioren D: 1. Axel Dees (Zand), 2. Michaël Loozen (SAR). Aspiranten AB: 1. Marijn Veygen (Zand), 2. Bert Gideonse (Arne muiden). Aspiranten C: 1. Dennis van Bo ven (Arnemuiden), 2. Maurice van Slobbe (Scaldina). Aspiranten D: 1. Roelof 't Gilde (Zand), 2. Maarten van Delft (Zand). Pupillen AB: 1. Kalan Yu (Zand), 2. Edgar Ultee (STV). Pupillen C: 1. Elroy Crucq (Zand), 2. Edwin Schelstraete (STV). Pupillen D: 1. M. van Iwaarden (Yerseke), 2. Johnny Wielemaker (MZ). Welpen: 1. Leon van Boven (Arne muiden), 2. Simon Lansdorp (Scaldina). DUBBELSPELEN Junioren AB: 1. N. Djuric/ K. Yu (Zand), 2. E. Verdurmen/R. van Wolffelaar (Reynaert). Junioren C: 1. M. Meulblok/R. Bayens (Zand), 2. D. van Boven/ J. Kramer (Arnemuiden). Junioren D: 1. S. Dingemanse/R. Melse (Big Smash), 2. L. Boers/M. van Iwaarden (Yerseke). Aspiranten C: 1. N. Verdurmen/ M. Staal (Reynaert), 2. E. Crucq/ M. van Delft (Zand). Aspiranten D: 1. R. 't Gilde/J. Bon (Zand), 2. J. van Gemert/B. Pus- karic (Westerzicht). Pupillen ABC: 1. E. Ultee/E. Schelstraete, 2. R. van de Kette rij/N. de Voogd (Zand). Pupillen D/welpen: 1. L. van Bo- ven/M. Joosse (Arnemuiden), 2. B. van de Hoff/W. Fassaert (SAR). MEISJES ENKELSPELEN Junioren AB: 1. Suzanne Hui bregtse (MZ) 2. Mariska Goorm achtig (Zand). Junioren 1: 1. Marikska Goorm achtig, 2. Naomi Schelfhout (SAR). Junioren C: 1. Sandra Goossen (SAR), 2. Patricia Manni (MZ). Aspiranten AB: 1. Marieke Munne (SAR), 2. Iris Huibregtse (MZ). Aspiranten C: 1. Lydia Prince (MZ), 2. Nadja d'Hondt (RDT). Pupillen ABC: 1. Monique Corver (MZ), 2. Miranda Crucq (Zand). Pupillen D: 1. Marian Pankow (Scaldina), 2. Jeltie Hulshout (RDT). Welpen: 1. Nicole van Tilborg (Arnemuiden), 2. Evelien Marteijn (Arnemuiden).' DUBBELSPELEN Junioren AB: 1. N. Schelfhout/N. van Wolffelaar (SAR), 2. S. Hui- bregtse/M. Goormachtig (MZ/ Zand). Aspiranten AB: I. C. van Dries- sche/M. de Booy (RDT), 2. M. Willeboordse/I. Huibregtse (MZ). Junioren/aspiranten CD: 1. E. van de Bergen/W. Duerinck (MZ/ RDT), 2. L. Prince/S. Paulus (MZ). Pupillen ABC: 1. M. Corver/K. de Rijk (MZ/RDT), 2. L. Boerdam/L. Eysackers (SAR). Pupillen D/welpen: 1. N van Til- borg/E. Marteijn (Arnemuiden), 2. L. en P. van Driessche (RDT). effect geslagen ballen van Ver durmen. Oostburger Jacky Aers tartte al le voorspellingen door zich ten koste van een aantal gerenom meerde spelers te plaatsen voor de eindstrijd in de E-klasse. Daarin maakte Frits Meeder (MZ) echter een eind aan de aspiraties van Aers. Zeeuws- Vlaamse onderonsjes waren de finales bij de F- en G-mannen. Frangois Baert van Effect won de strijd in de F-klasse met een zege op Franklin van Wolffelaar, terwijl Joop de Bakker (RDT) Jan Stolwijk van de eerste prijs in de G-klasse afhield. Bij de vrouwen viel van de Zeeuws-Vlaamse deelneemsters alleen Mascha Schelfhout in de prijzen. Organisator Effect kon na afloop terugzien op een geslaagd toer nooi. De Terneuzense vereniging zorgde in dit weekeinde tevens voor een nationale primeur door een tweetal speciaal uit Parijs overgekomen tafels in de sport hal te plaatsen. Voor het eerst werd er zo in Nederland op blauwe in plaats van de traditio nele groene tafels gespeeld. UITSLAGEN MANNENENKELSPEL AB-klasse: 1. Wim Wegman (MZ) 2. Koen de Vries (MZ) Sen-1:1. Wim Wegman (MZ) 2. Riny Kasse (MZ) C-klasse: 1. Peter Slagter (MZ) 2. FOTO WIM KOOYMAN Arjan Louwerse (Zand) D-klasse: 1. Dennis Verdurmen (SAR) 2. Ronald van Roo (MZ) E-klasse: 1. Frits Meeder (MZ) 2. Jacky Aers (ONA) F-klasse: 1. Francois Baert (Effect) 2. Franklin van Wolffelaar (Rey naert) G-klasse: 1. Joop de Bakker (RDT) 2. Jan Stolwijk (Effect) H-klasse: 1. Frans Hamelink (Steen) 2. Rinus de Jager (Kapelle) VROUWENENKELSPEL AB-klasse: 1. Julia Salamony (Zand) 2. Renate Louws (Zand) C-klasse: 1. Suzanna Huibregtse (MZ) 2. Mascha Schelfhout (SAR) D-klasse: 1. Clara de Bree (Zand) 2. Mirjam Baljeu (Arnemuiden) EF-klasse: 1. Ans Schaap (Oude- lande) 2. Christel vd Sanae (Oude- lande) MANNENDUBBELSPEL AB-klasse: 1. W.Wegman/K.de Vries (MZ) 2.J.Louws/L.Zuidweg (Zand) C-klasse: 1. J.'t Hooft/D.Verdurmen (SAR) 2.P.de Graaf/A.Louwerse (Scald/Zand) D-klasse: 1. P.Francke/J.v.Veen (Eff/Zand) 2. D.en C.Mijnsbergen (Arn) E-klasse: 1. R.Tramper/M.v.Flieren- burg (Zand) 2.A.Houterman/ F.Meeder (MZ) F-klasse: 1. S.Beekman/J.de Bruyne (Eff) 2.E.v.Acker/T.'t Hooft (SAR) G-klasse: 1. M.de Nood/E.Heye (Reyn) 2.C.v.Oers/J.Derksen (Ka pelle) H-klasse: 1. M.Neve/R.Kamp (Reyn) 2. J.Kole/W.Bronswijk (Oudelande) VROUWENDUBBELSPEL AB-klasse: 1. R.Louws/J.Salamony (Zand) 2.N.Schelfhout/G.Fokkens (SAR) CD-klasse: 1M.Schelfhout/C.Ver durmen (SAR/RDT) 2. M.Meyers/ C.de Bree (Zand) EF-klasse: 1. A.Schaap/C.vd Sande (Oud.) 2. A.Zonnevijlle/C.Schaafsma (Oud.) Bijdragen: Peter Janse, Willy van Leeuwen en Rinus den Doel- der. Het zit de spelers van Schel- desport 2, uitkomend in de eerste klasse van de districts- volleybalcompetitie, dit sei zoen niet mee. Afgelopen za terdag moesten ze voor de eer ste wedstrijd na de winterstop afreizen naar Middelburg om daar aan te treden tegen Dy namo '70 3. De eerste auto, met daarin vier Scheldesport- spelers, raakte zonder proble men in Middelburg. Voor de inzittenden van de tweede au to liep het mninder goed af. Toen ze de boot op wilden rijden, die hen nog net op tijd naar de overkant moest bren gen - de boot daarvoor hadden ze al gemist - liet de techniek hen in de steek. De auto wilde maar niet aan de praat komen. De vier Scheldesport-spelers, die wel in de Middelhurgse sporthal aankwamen, maak ten van de nood een deugd en speelden een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Dynamo '70. De achterblijvers baalden van de domme pech die hen achtervolgde. (P.J.) Dat een coach van een volley balteam vaak heel goed moet kunnen improviseren en flexi bel moet zijn, werd afgelopen zaterdag nogmaals bewezen. Het eerste vrouwenteam van Mytilus uit Goes moest naar Den Bosch om daar een com petitiewedstrijd te spelen. Een deel van de selectie reisde per auto en kwam zonder proble men in Den Bosch aan. Een andere groep gaf de voorkeur aan het openbaar vervoer. Toen de wedstrijd in Den Bosch begon, was de laatste groep echter nog niet gearri veerd, zodat coach Marja Geelhoed snel iets moest be denken. Met een geleend shirt en broekje ging Marja aan de slag om het team op zes speel sters te brengen. De wedstrijd was al anderhalve set bezig, toen de andere speelsters van Mytilus arriveerden in de sporthal, die blijkbaar moei lijk was te vinden. Enkelen hebben nog gespeeld, anderen keerden na de' wedstrijd met de trein huiswaarts. Boven dien liep Mytilus ook nog te gen een nederlaag aan, een slecht begin van het niej jaar. (W.v.L.) DWARS. Dat is de ben: die past bij de denkwijze de NeVoBo als we '92-coach Jos Westen» mogen beluisteren. Aanst: de zaterdag moeten de Vit gers volgens het prograi. aantreden tegen Odulphus Tilburg. Omdat Rob Lantshe en Quinten van de Vrie t| WS '92 namens de NeVo! deelnemen aan een beach: leybaltoernooi in: Miami, en kan WS '92 deze wedstri] zaterdag niet spelen. Het gramma zit op de zaterdai echter vol en na ondetïi overleg zijn de teams overs gekomen de wedstrijd april te spelen. Maar laas...de NeVoBo vindt dit laat. Het voorstel van de was om de wedstrijd te; Odulphus op zondag 23 jam ri te spelen. Een dag na wedstrijd van WS '92 ti Delta en de terugkomst Rob Lantsheer en Quinten i de Vrie op zaterdagmorgen Amerika. Het laatste woord: hierover wat WS '92 betre nog niet gesproken. (W.v.L,) In de Oostburgse sporthal het feest. Na een prima pi korfbal had BKC de nu: twee van de ranglijst in promotieklasse, DSO, 19-11 verslagen. Het hij daarmee niet alleen ziel aan een betere positie, ïmi ook Luctor uit Terneuzen, koploper in deze klasse. Omdat Luctor zelf niet hoek te spelen, zat de voltallige lectie met coach Daniël Rudder op de tribune. De k( mende weken moet Luctor ii mers eerst tegen DSO spel: en daarna tegen BKC, dat vt gende week vrij is. Door verloop van de wedstrijd wi het ook voor Luctor want DSO heeft nu vier vi liespunten tegen Luctor m BKC kwam door dit result op zes punten en staat in middenmoot. Na de wedstrii ontmoetten de beide coai elkaar in de kantine, coach Willem de Zeeuw, derend van oor tot oor, wi op dat moment wat ove: dig en riep naar Daniël Rudder: „De volgende komen we op acht punten.' Wie weet(R. den D.) Raymond Ceulemans in het Belgische Het Nieuwsblad snooker: „Een goede afleiding voor wie niet kan biljarten." Schrijver en publicist Martin Ros, hoofdredacteur bij de Aitól derspers, in het Parool: „Op een vals plat mag een wielrenml nooit uit het zadel gaan; daar hoort hij zó met de fiets tel vergroeien dat hij als het ware de weg dwingt weer vlak ti| worden." PSV-voorzitter Willem Maeyer in NRC Handelsblad: trainer Aad de Mos het nog over het maken van analyses heeltj dan zeg ik: de fase van het uittesten van spelers is voorbij." Atletiekcoach Henk Kraaijenhof in Panorama: „Als je i| Nederland wereldkampioen wordt, ben je te stom om tt| studeren en te lui om te werken. Dat is de kneuterige N landse topsportmentaliteit in een notedop." Robin Punt soleert naar winst in Wallenloop. FOTOTANNIE DE JONGE Van onze medewerker Fred Rabout Goes - Robin Punt was afgelopen zater dag heer en meester op de Goese Wallen. De 24-jarige Rotterdammer liep van begin tot eind afgescheiden aan de lei ding en volgde zijn twee jaar oudere broer Erik - die nu met een derde plaats genoegen moest nemen - als winnaar op. Hans van de Griendt kwam als eerste Zeeuw binnen op de vierde plaats. Met Robin Punt kreeg het organiserende AV '56 opnieuw een gedegen naam op de erelijst. De Rotterdammer is bezig aan een knap seizoen. Hij staat in de tussenstand van het Univé-crossklassement op een achtste plaats en hikt tegen de nationale top aan. Hans van de Griendt had vooraf al een klare kijk op de gebeurtenissen. „Ik zie hier Erik en Robin Punt en Dennis Klasen aan de start. Het zal moeilijk worden om me binnen de eerste drie te lopen." De Scheldesport-atleet, ingelijfd bij het Adi das Running Team, had het op juiste waarde beoordeeld. Aan Robin Punt was in deze warmste Wallenloop sinds jaren niets te doen. Hij liep direct van de rest weg. Bij de eerste van de zes doorkomsten aan de Oost singel had hij al tachtig meter voorsprong op een trio bestaande uit Hans van de Griendt, Dennis Klasen en Erik Punt. Een zestigtal meters daarachter voerde Jan de Bart een omvangrijke groep aan. Terwijl Robin Punt met 'lange halen' over de pas geasfalteerde Oostwal denderde en zijn voorsprong verder uitbouwde, moest Hans van de Griendt in de derde ronde zijn twee gezellen laten gaan. „Het tempo lag in de openingsfase enorm hoog. Desondanks kon ik op kop lopen. Erik Punt had geen trek om achter zijn broer aan te gaan en Dennis Klasen keek de kat uit de boom. Toen ik de koppositie aan mijn gezellen liet moest ik er ook gelijk af. Ze waren gewoon beter," erkende hij ruiterlijk. Robin Punt won. Dennis Klasen had de zaken goed ingeschat en had in de slotronde iets meer brandstof dan Erik Punt en werd tweede. Achter van de Griendt liep Jan de Wilde naar een verdienstelijke vierde plaats voor Jan de Bart en Ernest Kox van DES. Door de snelle opening wankelde het par- coursrecord van Raf Wijns, dat sedert 1992 op 21.55 minuten, staat. Een zich niet meer volledig gevende Robin Punt bleef daar uiteindelijk met 22.22 ruim boven. In de jongste veteranencategorie ontspon zich een leuk duel tussen Ad Tierie en Sam Polderman. Beiden liepen als een Siamese tweeling over het 1300 meter lange parcours. Polderman won. Tierie: „Ik wist dat ik Sam moest lossen om te winnen. Geprobeerd heb ik het, maar dat lukte niet. Ik wist bij het ingaan van de laatste ronde hoe laat het was." Karin Bastian was de snelste vrouw. Het werd een duel tussen haar en de nooit aflatende veterane Jopie Daane, dat pas in de slotfase werd beslist in het voordeel van de jeugd. UITSLAGEN Meisjes pupillen C 1000 meter: 1Monique Hoogeste- ger (Atletica) 5.39, 2. Elsje Goethinck (Duffel) 5.40, 3. Lizzy Dautzenberg (Delta Sport) 5.59. Meisjes pupillen B 1000 meter: 1 Inge Boelbaert (Duffel) 4.55. 2. Linda Verveer (AV'56) 5.08, 3. Carmen Verekens (Duffel) 5.20. Meisjes pupillen A le jaars 1000 meter: 1. Marjolein Truyers (Duffel) 4.27, 2. Dorien Dek (AV 56) 4.38, 3. Sofie Goossens (Duffel) 4.43. Meisjes pupillen A 2e jaars 1000 meter: 1. Saskia Herrebout (Atletica) 4.31, 2. Veronique Peeters (Duf fel) 4.46, 3. Joska Rombouts (AV'56) 4.49. Meisjes D 1300 meter: 1 Tineke Boonen 4.17 2 Elke Offergeld 4.22, 3. Marieke Peeters (allen Duffel) 4.32. Meisjes C 1300 meter: 1 Maike van Dt]k (Dynamo) Stem-lezere en week in week u Kleintjes"-rubri dag vele tiendu Het moet dan v als juist uw ..kle worden gelezen «neuzen - Het is nog onduide- wanneer een groep van en- i, honderden asielzoekers bar Terneuzen komt. De ge- f te en het Roosevelthotel lachten op een uitnodiging van Lt ministerie van WVC om over p huisvesting te praten. Na- f.od hij het ministerie leert de neente dat de betrokken /C-ambtenaar een week ver- ii had en dat er daarom nog L contact was gezocht. [zie zeeland -c1 lamaskus - Syrië, dat tot nu toe ritisch stond tegenover het ak- bord tussen Israël en de PLO, leeft dat gisteren omschreyen Fe eerste stap op weg naar vre- |e Op een conferentie met de Es Golfstaten en Egypte is de hop uitgesproken dat de top L de Syrische president Assad bndag met de Amerikaanse pre sent Clinton tot een doorbraak lidt. [aticaanstad - Het Vaticaan leigert rioolbelasting aan de tad Rome te betalen. De achter land is al opgelopen tot ruim 25 Biljoen gulden. Het Vaticaan be hept zich op het Lateraans Ver- Irag, dat paus Pius XI indertijd net de fascistische dictator Mus- olini sloot. HET WEER 4.24, 2. Katrien Truyers 4.29, 3. Gretel dt (beiden Duffel) 4.47. Meisjes B 2600 meter: 1. Tessy Gorris 9,11 Kristien Sieckelinck 10.05, 3. Karen Struyckl»1 Duffel) 10.22. Meisjes A 3900 meter: 1. Chantal Kisjes (Sp. Ws ren) 16.23. Vrouwen senioren 3900 meter: 1. Karin Bastianl Walcheren) 13.31, 2. Karin Wilms 13.41,3.» Jennis (beiden Duffel) 14.52. Vrouwen veteranen 3900 meter: 1. JoPie«j (Atletica) 13.34, 2. Leonie Vingerhoets (Duffel)Wi 3. Hannie de Jager (AV'56) 14.31. Jongens pupillen C 1000 meter: 1. Ton Braet (Duffel) 5 08, 2 Niek Rentmeester (AV'56) 5.09, Timo Veerhoek (Atletica) 5.15. Jongens pupillen B 1000 meter: 1. BertGeensU Gert Voet (beiden Duffel) 4.42, 3. Jochem Vei# (Atletica) 4.46. Jongens pupillen A le jaarp 1000 meter: 1. P'elf' de Put (Duffel) 4.30, 2. Maarten Jansen (At» 4.42, 3. Ruud Rentmeester (AV'56) 4.53. Jongens pupillen A 2e jaars 1000 meter: 1. Marmussen (Dynamo) 4.21, 2. Martin Lensenl»' tica) 4.22, 3. Sebastian Roskam (Dynamo) 4.31. Jongens D 1300 meter: 1. Bernd de Bruyn 0 4.09, 2. Sjoerd 't Hart (AV'56) 4.22, 3. Geelt of' Beeck (Duffel) 4.26. Jongens C 1300 meter: 1. Niki d'Hollander |W 3.59, 2. Rutger Veerman (Wielingen) 4.03,3 van de Pol (AV'56) 4.06. j.,i] Jongens B 3900 meter: 1. Bart Verschoren 12. ';J Steven Boonen (beiden Duffel) 12.56, 3. Gerl Wondergem (Dynamo) 13.05. Jongens A 5200 meter: 1. Jeroen Punt (LPK) vl Mark Blok (AV'56) 17.23, 3. Sven Smeets Mannen senioren 7800 meter: 1. Robin Punt I 2 Dennis Klasen (Thor) 22.38, 3. Erik (DPK) 22.51, 4. Hans van de Griendt (Schel,dol 23.20, 5, Jan de Wilde 23.50, 6. Jan de Bartfï AY 56) 24.02, 7. Ernest Kox (DES) 24.06, IJ Bruggeman 24.12, 9. Jan Guiljam 24.40, M- (allen AV'56) 24.41, 11. Peter Bau 24.42, 12. Miquel van Tongeren (beiden Sp. -A ren) 24.54, 13. Otto Spliet (AV'56) 25.15, 1 *3 F°°ssen (Scheldesport) 25.16, 15. Ron Del» (Atletica) 25.20. ™a""e? veteranen I 7800 meter: 1. Sam 24.46, 2. Ad Tierie (beiden Atletica) 24.48,3 si van Horssen (Dynamo) 25.24, 4. Jaap Oele2»" Kees Priem (beiden AV'56) 26.02. w Mannen veteranen II 7800 meter: 1. B°ri (Dynamo) 26.43, 2. Rinus Joosse (AV'56) - Anton Schoenmakers (Dynamo) 28.54. Mannen veteranen III 7800 meter: 1. Bram (Dynamo) 31.14 t Zacht Het blijft voorlopig te zacht f voor de tijd van het jaar. Vandaag met wat geluk een beetje zon en overwegend droog. Vanaf morgen opnieuw buien en meer wind. Imsterdam - De komende jaren illen een forse winstgroei laten |ien voor de aan de Amsterdam- je beurs genoteerde bedrijven. )at verwacht ABN-Amro-bank. )e groei zal in het lopende jaar Vooral door de export worden gedreven. Ook voorziet de bank Fen daling van de lange rente. tzie economie-a5 Brussel - De Navo is nog steeds verdeeld over een militair optre den van het bondgenootschap in Bosnië. Een meerderheid wil dat [luchtaanvallen worden uitge voerd op Servische 'stellingen, die de Bosnische hoofdstad Sa rajevo in een wurggreep houden. Canada en Groot-Brittannië ver ratten zich daartegen, j •zie buitenland - a4 [Rotterdam - John Metgod gaat dij Feyenoord een deel van de taken van de vertrokken Wim Jansen overnemen. De 35-jarige verdediger wordt hoofd van de jeugdopleiding. zie sport - bi

de Stem | 1994 | | pagina 20