oud voor Sylvia Hoefnagels Personele problemen bij Scheldesport Van Quekelberghe wint Nieuwjaarscross Wervelende dressuurshow tijdens Indoor Zeeland •p terug lalender ig groot bij ii SV Aloy F out van jury nekt jeugdige Wim Morel bAestem [onteruiters presteren goed in dressuurwedstrijd om Graeve Jan Trofee SPORT ZEELAND B7 IS KORT SPORTNIEUWS KORT BASKETBAL JANUARI 1994 MAANDAG 10 JANUARI 1994 I in 'Den Inkel' pan de Zeeuwse crosseuj hlang op het recreaties/l Ir in het recreatiegebied In. De reden van dez» J paden in de HollandJ I zodat er geen crosspat.1 lid as Running de Griendt zijn niet oonachtige Scheldesport Ig Team waar ondemreer Ier in zitten. Afgelopen thuis afgeleverd met een at in januari in de bumt 5 opgezet. [voetbaltoernooi onze atletiekmedewerker Tjtijurg - Patrick van Que- rjberghe won gisteren de 9,6 Tometer lange Nieuwjaars- (röss in Oostburg. De atleet L AV Scheldesport was op let zware parkoers rond het Lrtcomplex van de SV Tostburg de sterkste. Men met Ron Goossen domi- eerde hij het gebeuren. Dit duo trok er in het gezelschap van Luc de Jaeger - die de 4,8 kilo meter liep - direct na de start tussenuit. Ongeveer halverwege de wedstrijd nam Van Quekel berghe wat afstand, maar Goos sen en De Jaeger wisten nog terug aan te pikken. In de slot- meters pakte Van Quekelberghe probleemloos de winst. Eddy Kox uit Sas van Gent legde beslag op de vierde plaats voor Jan van de Linde. Ingrid Verheye was de enige vrouw die zich voor de langste afstand kwam melden. Luc de Jaeger had op de kortste afstand geen tegenstand. Hij haalde het met een kleine minuut voor sprong op Stefan Krijnen. Mar lies van de Voorde was voor eigen publiek de snelste vrouw. Bij de jeugd, die 2,4 kilometer moest afwerken, ging de winst naar Klaas Goossen uit Cadzand en Liesbeth Breepoel uit Hulst. De organiserende SV Oostburg kreeg voor hun zesde Nieuw jaarscross 67 deelnemers aan de start. UITSLAGEN MANNEN 4,8 km: 1. Luc de Jaeger (België) 17.18, 2. Stefan Krijnen 18.11, 3. Steven van de Veire 18.52, 4. Fran cois Babijn (allen Oostburg) 20.13, 5. Nico de Hullu (Nieuwvliet) 20.41. 9,6 km: 1. Patrick van Quekelberghe (Aardenburg) 35.42, 2. Hon Goossen (Cadzand) 35.43, 3. Eddy Kox (Sas van Gent) 37 15, 4. Jan van de Linde (Oostburg) 37.48, 5. Bram van de Wege (Philippine) 38.50, 6. Willy van Hee (Oostburg) 38.58, 7. Patrick Rosselle (België) 39.48, 8. Bram de Hullu (Nieuwvliet) 39.59, 9. Carlos Verbuyt (IJzendijke) 40.20, 10. Huib de Loos (Oostburg) 40.23. VROUWEN 4,8 km: 1. Marlies van de Voorde 23.46, 2. Magda Duysserinck 28.45, 3. Mia van de Veire (allen Oostburg) 28.45. 9,6 tab: 1Ingrid Verheye (Breskens) 47.24. Ir hield in De Klinge een 1 In 'De Molenberg' werd hie Van der Poel winnaar De Kroon. The Corner 't Anker/ Schelfhout dat - vrouwen werden slechts In Peters binnen de lijnen feneens. Met 5-0 werd De Ird. Ird 13-23, AZWZ 11-16, Ico Love 10-5, Bruintjes ten met scherp afgelopen week door de lerp geschoten. Koploper concurrent Neckermann er en DLC gaf De Kroon hels vielen eveneens veel Itijen verdeeld. |fhout werd 6-7, Van der 10-16, Paradijs 9-14, ING [11-11, Reizende Man 11-8, 11-6, 't Anker/Schelfhout txel r op de trimloopkalender lug organiseerde AV de ye boorden van het kanaal ntal Sluizenaren elkaar denloop'. Samen met de i nemen ze de draad weer Verbintenis. Dat betekent een stuk vertrouwen van hensen naar ons toe. Om aan [xacte afstand van de halve Tthon moesten we even foorden van het kanaal al- jen met een lusje naar St.An- |er Muiden. We slaan dar vliegen in een klap. We len onze afstand en één van Demruchtste Zwinstadjes in rajekt." s een indrukwekkende prij- ifel," zegt voorzitter Ver- Te. „Daar zullen vele deel- ;rs van schrikken. Naast een il geldprijzen wordt er een n pakket in natura-prijzen r de deelnemers verloot. Bo- ien krijgt iedere deelnemer shirt met daarop de logo's de sponsors en Zwinsteden- Voor de eerste Sluizenaar een speciale bokaal be- baar gesteld." ;t de halve marathon kan er deelgenomen worden aan tien kilometer. De jeugd een 1500 meter krijgt geschoteld. - De uit Hulst afkom- amazone Sylvia [oefnagels, die voor de [onteruiters uitkomt, worde met haar paard [eaujolaine in de Ll-klas- 136 punten. Dat was d voor goud tijdens de erde wedstrijd om de Iraeve Jan Trofee in ma- Magrette te Axel. Honteruiters presteerden och goed in deze dressuurwed- rijd. want haar clubgenote iskia Koster werd tweede in klasse met 129 punten, arm de Feber met Medley van ruitersportvereniging Hulst iktemet 127 punten brons, an Christian van Dorsselaer Hulst was bekend dat ze de atste tijd in goede vorm ver- srt. Dat onderschreef zij door lappe prestaties tijdens Indoor ieland en dat onderstreepte zij tijdens deze wedstrij- en door met haar paard Harvey de L2-klasse 137 punten neer zetten. Ondanks die hoge sco- volgde haar clubgenote Mir- n de Feber slechts met één lintje achterstand op de tweede laats. lees Steendijk profiteerde opti- laal van de afwezigheid van de oncurrentie - Liesbeth van de ïlde en Elles Kole waren actief Indoor Zeeland - en pakte de ifdprijs in de Z2-klasse. Met paard Boy boekte hij 187 uiten. Door deze zege is hij lidelijk terug in de race om de raeveJan Trofee, die tijdens de zaterdag 19 februari, sslist wordt. sther Meijers, de amazone van e Jufferschans uit IJzendijke, «teerde opmerkelijk. Zij reed de proeven niet minder dan lr winstpunten bij elkaar in de itegorie pony's. In de Ll-klasse van nt van SV Aloy is de innen zorgen Rudy Neve uten (veteranen C) voor ISTANDEN NAJAARSKLAS SEMENT MANNEN :>ren: 1. Marnix Moenssens, Mees, 3. Hugo van Acker (allen le). ranen A: 1. Rudy Neve (St.Jan- 0, 2. Sjaak Boekhout (Terneu- 3. Raf Antheunis (Belgie). •anen B: 1. Frans van Mieghei» ;ie), 2. Fons Warrens (Klooster- e), 3 Jozef de Caluwe (Over- ranen C: 1. Harvey van Hauten ansteen), 2. Ronny Bouchau 1), 3. Joop Bakker (Terneuzen)- ranen D: 1. Francois de ïie), 2. Harm van de Scheur ïeuzen), 3. Marcel Hoppenbrou- [(Belgie). Uranen E: 1. Leo Staessens, Gutscoven, 3. Raymon Bewijn (allen Belgie). nranen F: 1Maurice van PuXrT ck, Jef Vercouteren (beiden Be VROUWEN oren: 1. Rina de Wijs (Ter116 2. Christel Ott, 3. Francinevan nbergh (beiden Belgie). ranen A: 1 Addie Dielem van Gent), 2. Jariine Thijs, stianne Verplancke (beiden be - ranen B: 1. Trees Vermeersdj van Gent), 2. Catrien de Poojer 1), 3. Rosemarie Cools (Belgie/\ ranen C: 1. Christianne lne, Rita Slowac, 3. Maria (allen Belgie). 2 ranen D: 1. Joanna Bakkers, evie Proot, 3. Marlies Doon* h Belgie). ranen E: 1. Monique van,*tfei u Mei (beiden Belgie), 3. ings (Roosendaal). in onze desportmedewerker De Honteruiters-amazones die knap presteerden in de strijd om de Graeve Jan Trofee. Van links naar rechts: Saskia de Koster, Diana Bogaert, Sylvia Hoefnagels en Moniek de Maat. foto wim kooyman Goes - Tijdens de vierde wedstrijddag van het grootse ruitersportspektakel in de Zeelandhallen te Goes stond het springen om de Zilveren Mossels centraal. Na enerve rende plaatsingswedstrijden hadden zich in de B- en de L-klasse respectievelijk 25 en 27 combinaties voor de finale gekwalificeerd. Op een ingekort klassiek par koers bleven er in de B-klasse slechts vier combinaties over voor de barrage. Irene Davidse ging daarin als eerste van start met Napoleon en gooide een balk naar beneden. Caren Bouwmeester ging eveneens één keer in de fout, maar Bi- anca van Beers hield het hoofd koel en legde foutloos het par koers af. Als laatste kwam de 13-jarige Wim Morel met Hai fa in actie. Hij ging direct bij het binnenkomen van de ring van start omdat men de in structie had gegeven dat men niet meer hoefde te groeten voordat men aan de rit begon. De jury gaf hem te laat de bel en daardoor werd hij gedis kwalificeerd omdat hij te vroeg van start gegaan zou zijn. Dit tot grote onsteltenis van de ruiter en het publiek. Het publiek scandeerde dan ook luidkeels 'Starten! star ten! starten!' De jury bezweek voor zoveel medeleven en erkende de fou tieve beslissing. Wim Morel mocht opnieuw vertrekken. Dat was echter te veel voor de jeugdige Morel en hij gooide, geplaagd door de spanning, twee balken tegen de grond. Daardoor zegevierde Bianca van Beers in deze categorie. In de Ll-klasse hadden zich 27 combinaties voor de finale gemeld. Zes kandidaten ble ven overeind voor de barrage. Sandy den Exter met Heaven on Earth uit Korgene zette een foutloos parkoers neer in de tijd van 28,14 seconden. De vier daaropvolgende combina ties beten zich op die prestatie stuk. Alleen Johnny Heeren met Coron's Ginalda uit St.- Willebrord moest nog in actie komen. In een alles-of-niets- rit en plat op zijn paard liet hij de klokken op 26,84 stil staan. Met nul fouten was dat goed voor de Zilveren Mossel. Tijdens de dressuurwedstrij- den kon de come-back van de 71-jarige Zeeuwse nestor Kees Steendijk begroet worden. In de Z2-klasse reed de ruiter uit Kruiningen met Boy regel recht op de zege af met 372 punten. Vielen de prestaties van Liesbeth van de Velde in deze eerste proef tegen, in de tweede proef van de Z2-klasse pakte zij wel overtuigend de eerste plaats met 388 punten. In de M-klasse was Eppo Roovers uit Kruiningen opper machtig met Hippy en in de M2-klasse was hij eveneens ongenaakbaar. UITSLAGEN DRESSUUR Z2-klasse proef 1: 1. Kees Steen dijk met Boy, 2. Mascha Bustraan met Goldy (beiden Zuid-Beve land), 3. Ivanka Bogers met Di- nant Doriam (Strieneruiters). Z2-klasse proef 2 groep 2: 1. Liesbeth van de Velde met Alonso (Zuid-Beveland), 2. Pernella Smits met Antoinette (Prinses Irene), 3, Mirjam Kuzee met Va- lentina (Renesse). Z1-klasse groep 1:1. Mare Hoeff- gen met Gabascho, 2. Hans van Pul met Puchka, 3. Vivian Bruijs met Giorgo (allen Prins Auverg- ne), Z1-klasse groep 2: 1. Ed Groot met Einstein (Country Rider), 2. Priscilla Wesel met Double You (Sint-Elooy), 3. Anja Anthonisse met Aron (Se-Ros). M2-klasse proef 1 groep 1: 1. Monique van Stokkem met Funny Boy (Eendrachtruiters), 2. Tinus Louws met Emigrant (Gouwe Reyers), 3. Sandra Zoutewelle met Samoerai (Prins Auvergne). M2-klasse proef 1 groep 2: 1. Monique Weijers met Chianty (Zilveren Trens), 2. Pauline Knols met Frutske (West-Brabant Rui ters), 3. Saskia Lazeroms met Markies (Sint-Isidorus). M2-klasse proef 2 groep 2: 1. Eppo Roovers met Godiva (Paar debloem), 2. Pauline Knols met Frutske, 3. Saskia Lazeroms met Markies. Ml-klasse groep 1: 1. Eppo Roovers met Hippy, 2. Gerdine Maree met Frere (Oud-Beijer- land), 3. Jacqueline Bergwerff met Caravel (Oranjezon). Ml-klasse groep 2: 1. Helga Nachtegaal met Grasshopper (Oud-Beijerland), 2 Elles Kole met Wojtek (Zuid-Beveland), 3. Nicole Slabbekoorn met Farah (Heihof). M2-klasse proef 2 groep 1: 1. Sandra Zoutewelle met Samoerai, 2. Eppo Roovers met Hippy, 3. Erik Schaerlakens met Emilio (Plantageruiters) reed zij met Sunny Boy regel recht naar de eerste plaats met een score van 132 punten en met haar pony Falco scoorde zij 130 punten en pakte de tweede plaats in deze categorie. UITSLAGEN PAARDEN B-klasse: 1. Sjaak Sanders met Geraldine (Graeve Jan), 2. Catha- lijne de Maat met Boemerang (Zwinruiters), 3. Judith Cerpen- tier met Induna (Oranjeruiters). Ll-klasse: 1. Sylvia Hoefnagels met Heaujolaine (Honteruiters), 2. Saskia de Koster met Hedy (Hon teruiters), 3. Karin de Feber met H. Medley (Hulst). L2-klasse: 1. Christian van Dors selaer met Harvey (Hulst), 2. Mir jam de Feber met Lerby (Hulst). Ml-klasse: 1. Jolanda Lootens met Glorga (Oranjeruiters), 2. El- ly Tas met Elmira (Zwinruiters). M2-klasse: 1. Lieveke Goossen met Hayden (Oranjeruiters), 2. Marie-Paule Picavet met Douwe (Luctor et Emergo). Zl-klasse: Marina Quaak-de Fouw met Eastwind (Haringrui- ters), 2. Monique Hellemum met Morena (Oranjeruiters). Z2-klasse: 1. Kees Steendijk met Boy (Zuid-Beveland). PONY'S B-klasse: 1. Esther de Vetter met Estria's Pegasus (Hulst), 2. Fieke de Rooy met Twilight (Graeve Jan), 3. Nathalie Tarant met El- merinka (Zwinruiters). Ll-klasse: 1. Esther Meijers met Sunny Boy (Zwinruiters), 2. Es ther Meijers met Falco, 3. Suzan ne Lijbaart met Diego (Haringrui- ters). L2-klasse: 1. Cora van Sliedrecht met Galaxy (Paardebloem), 2. Maartje Eibers met Punky (Hon teruiters), 3. Mieke van de Bosch met Borinda (Graeve Jan). Ml-klasse: 1. Chayenne de Witte met Misty (Zwinruiters), 2. Shi- mul Goossen met Pedro (Klepper- tjes). Zl-klasse: 1. Corina Zoetewey met Look Out Kim (Zuid-Beve land). Z2-kIasse: 1. Evelien Sturm met Ilonka (Honteruiters). Jimmy van Acker verlaat SV Oostburg Oostburg - Jimmy van Acker verlaat aan het eind van dit seizoen de afdelings eersteklasser SV Oostburg. De in Knokke- Heist woonachtige trainer is op dit moment bezig aan zijn derde seizoen in Oostburg. Vorig seizoen promoveerde hij met de roodzwarten naar de eerste klasse van het afdelingsvoetbal. De Zeeuwse dressuuramazones die op nationaal niveau actief waren. Van links naar rechts: Jeanine Burger, Miranda Zeeman, Erica Janse en Francisca Bakker. foto tannie oe jonge Van onze Paardesportmedewerker Goes - In de afgeladen Zee- 'andhallen in Goes beleef den de aanwezigen bij het Moor Zeeland een topdag JP dressuur-niveau. De na- rinale top gaf acte de pré- ence in één ring in zowel Je ZZ-licht als de ZZ- twaar, Prix St.-George en rand Prix. Het was de eer- e maal dat dit niveau in zeeland in actie kwam. 5e nationale feei,wse zijde «anine Burgei inbreng van bestond uit c Miranda Zee- ftawl ca ^ansen, Francisca Jann?' Vesl3et van 0osten, lieren Kodde' Leunis van mn e,n Eppo Roovers. Zij voor h wat over hebben maat T\sport en met regel- om (JTl afstanden afleggen om °P hun niveau strijd te leveren. Dat onderschrijft de vader van Miranda Zeemans: „We hebben uitgerekend, dat we vorig seizoen zo'n 35.000 kilometer hebben gereden. Aanvankelijk spraken we af dat we het beperkt zouden houden. Maar hoe gaat dat. Als het eenmaal zover is, ga je toch naar die wedstrijden toe." De landelijke top, met daaron der dus de Zeeuwse inbreng, gaf een wervelende dressuur show die dankbaar gehono reerd werd. De Zeeuwse dres- suurtop was eveneens verte genwoordigd in de Pas de Deux. Winnaar daarvan werd Francisca Bakker en Quintina Klop voor Elles Kole en Lies beth Van de Velde. Op de derde plaats eindigden Miranda Zee man en Anja Anthonisse. UITSLAGEN ZZ-klasse licht proef 3: 1. Moni que Broere met Walzertakt, 2. Bri gitte Willems met Vivre Casino ZA, 3. Petra Zwart met Comdis Evita. ZZ-licht proef 4: 1. Monique Broe re met Walzertakt, 2 Petra Zwart met Comdis Evita. 3 Vivian van Tiel met Dingemanse Etia. ZZ-klasse proeg 6: 1. Arjan Thee- uwissen met Amber T, 2. Sander Marijnissen, 3. Annemarie Sa muels met Abbedoes. ZZ-klasse zwaar proef 7: 1 Arjan Theeuwissen met Amber T, 2. An nemarie Samuels met Abbedoes 3 Jeanine Burger met Casthül. Prix St.-George: 1. Anne van Olst met Chronos, 2. Herman Wientjes met Wout H, 3. Karen Nijvelt met Vainqeur H. Grand Prix: 1 Leida Strijk met Bolvorm's Cupido, 2. Els Jansen met Zazou K, 3. Coby van Balen met Bas. Kur op muziek Grand Prix: 1. Karen Nijvelt met Vainqesr H, 2 Johan Rockx, 3. Dineke Verhoog met Banzai. Pas de Deux: 1. Francisca Bakker met Amber B en Quintina Klop met Cassanova, 2. Elles Kole met Bonanza en Liesbeth van de Velde met Alonso, 3. Miranda Zeeman met Ultra Z en Anja Anthonisse met Arona, 4. Erica Janse met Eruto en Jeanine Burger met Cast- hill, 5. Pauline Knols met Chester en Hans van Pul met Amadeus. Van onze basketbalmedewerker Terneuzen - Het eerste man- nenteam van het Terneuzense Scheldesport gaat een ver schrikkelijk moeilijke maand tegemoet. Na een goede eer ste competitiehelft was men klaar voor het grote werk en leek de ploeg een serieuze kandidaat voor een topposi tie. Coach Peter Vaal spreekt van een ramp nu blijkt dat geen enkele van zijn vier centers be schikbaar is en dat slechts drie senioren de komende wedstrij den opgesteld kunnen worden. Peter Vaal: „Januari wordt een verschrikkelijk moeilijke maand. Afzeggingen en blessureleed ont nemen ons alle kansen om pun ten te pakken. Het dient echter vermeld dat ondanks deze zware omstandigheden de groep en thousiast blijft en een positieve inzet in het veld blijft houden." MANNEN OVERGANGSKLASSE A RAYON SCHELDESPORT 1 - HEER BAAN PIONIERS 1 68-99 (27-42) - Tot de twaalfde minuut ging de wedstrijd gelijk op tot 17-17. Een tempoversnelling van de nummer vier van de ranglijst resulteerde echter in een 2 7-4 2-ruststand. Scheldesport kende ook in de tweede helft een scherpe start, maar van 41-53 liep de achterstand halverwege op tot 30 punten. Ondanks de tien punten op rij van Scheldes port zorgde een reorganisatie bij Pioniers uiteindelijk voor het verschil van 31 punten. EERSTE KLASSE ZEELAND SCHELDESPORT 2 - MARA THON 1 53-74 (19-43) - Een verzwakt Scheldesport speelde zijn laatste wedstrijd in de eerste klasse. De ploeg is reeds gede gradeerd naar de tweede klasse en ziet zich genoodzaakt via een kampioenschap terug te keren naar het hoogste niveau. Naar omstandigheden werd er aardig spel vertoond ondanks de te gro te achterstand bij de rust van 19-43. In de tweede helft speelde Scheldesport sterker (34-31), wat resulteerde in een 53-74-eindstand. Pepijn Martens en Joris de Zeeuw scoorden de meeste punten. TWEEDE KLASSE BV OOSTBURG 1 - BV VOL HARDING 3 72-29 (37-15) - Oostburg leidde na zeven minu ten met 23-2. De thuisploeg speelde constant op de fastbreak en Patrick Martijn (31 punten) werd steeds succesvol gelan ceerd. Na de 37-15-ruststand kon ook in de tweede helft het veel te zwakke Volharding 3 geen enkele tegenstand van be tekenis bieden. DERDE KLASSE MEVO '80 2 - SCHELDESPORT 3 40-95 (18-52) - In een wed strijd van vijf tegen vijf werd een behoorlijk beroep gedaan op de conditie. Scheldesport speel de collectief sterk en uiterst fa natiek en bereikte de rust met een prima 18-52-voorsprong. Gerard Phylipsen en Paul Hayhurst scoorden naar harte lust waarbij Maarten Koster steeds het werk voorbereidde. De tweede helft speelde men rustig uit en werd eerder ge noemde Gerard Phylipsen top scorer met maar liefst 41 punten. VROUWEN OVERGANGSKLASSE A RAYON SCHELDESPORT 1 - BV VOL HARDING 1 35-60 (17-33) - „Een trieste wedstrijd, die we maar zeer snel moeten verge ten, was de conclusie van coach Ab Delzenne. Het collectief ont brak volkomen en de afwerking liet het afweten. Zelfs de nood gedwongen overschakeling naar zone-verdediging bood weinig soelaas. Enig lichtpunt was Ni- colien Hoogendoorn. EERSTE KLASSE ZEELAND VOORWAARTS 1 - SMOKKEL- HOEK 1 43-47 (22-23) - Voor waarts speelde een fijne wed strijd waarin het team goed draaide, maar waarin het geluk bij Voorwaarts was. Ook na de 22-23-russtand ging de wed strijd gelijk op waarbij men om en om een minimale voorsprong nam. Smokkelhoek had op het laatst net een beetje meer geluk. Heieen van Espen scoorde 17 punten. Scheldesport-speelster Suzanne van der Plas (midden) snijdt door de verdediging van Vol harding. foto wim kooyman

de Stem | 1994 | | pagina 17