Ttil Terug naar de vierde klasse' inin ing]} Veel strijd om Zilveren Mossel Trofee Adrie van der Poel voelt zich miskend \A V h6t tweede team |VAN HOOF ig en selectie lontenisse-voorzitter Wies van Kerckhoven na halve competitie optimistisch 4x ?dESTEM SPORT ZEELAND IJFSBUREAU 1AULIEK B.V. Tijdens springwedstrijden Indoor Zeeland in Goes Strandvoetbal Joor de jeugd Scheldeteam ruikt z'n promotiekans Yan Houwelingen tevreden (f* \YT BRIDGERUBRIEK Down gaan in Made SPORTNIEUWS KORT ZATERDAG 8 JANUARI 1994 B3 ing nBO en HBO niveau leidt I commerciële sector. Dan ■ke functie. Onze ervaring jhet grote verschil tussen [open voor zowel mannen |s bellen: 076 - 221944. Iwij zijn op werkdagen tot Iducent uit de foodbranche, Inthoustaste organisatorisch spilfunctie draagt u mede ling in de matenaalbehoefte Vn t.b.v. het produktiepro- iroepschema's op en onder- [eersmgssystemen. Tevens yole op een goede naleving ri bewaakt u de levertijden. Joop, distributie en leveran- lordelijke functie een must. lstieke richting, bij voorkeur lijfsprocessen. Kennis van leeftijd ±25-30 jaar. rland is onze opdrachtgever, lekend A-merk, ten behoeve |op zoek naar gemotiveerde, Aan de hand van beschik- Jseert u uw relaties in het te I bent meer dan alleen ver- londernemer en bent met uw Ingskracht een volwaardige pgsvermogen en vastbehou- lieze groeifunctie. Opleiding: ÏA-A en/of B. Ervaring in de peling. Leeftijd: 24 - 26 jaar NIS 144. ;atie I~m en, monteren en repareren |)p korte termijn een: >TRATIEF IRDER [tekeningen en omschrijvin- jouden van inkoop- en ver luid met opleiding en erva- i pre; ben; pauwkeurigheid. jcesvol bedrijf; jte van de functie. I genoemde functie-eisen te aatsing van deze advertentie c.v. kunt u richten aan: [formatie inwinnen. lichte functie met perspectief Inpakket; |em voor succes in de functie; pond bedrijf; Idenpakket. pan het sollicitatie/oriëntatie- in Hoof, advies, werving en JG Tilburg. Bezoekadres: Pon. 015-454748. U ontvangt P de procedure. l^portmedewerker I - Tijdens de derde dag [ndoor Zeeland werd er strijd geleverd op het ,rcjeel springen bij zowel 'pony's als paarden voor de jieplaatsen met als inzet kjlveren Mossel Trofee. uitgezette parkoers van bou- i. jjans Wijnbergen uit Hein- Land voerde een stevige se- Tf door in het negentig com bes tellende deelnemers- m Negentien combinaties kleefden de eerste slag in de Casse paarden en plaatsten [voor de barrage. Sandy den Ier uit Kortgene met Eran !S bijzonder snel en werkte het koers foutloos af. Dat was ruim voldoende om als eerste te eindigen en Albert Vermue met Goodbye achter zich te laten. Vanwege het grote aantal deel nemers werden twee groepen ge vormd. De tweede groep werd gewonnen door Ruud Evertse met High Society. De Weelruiter reed eveneens een foutloze bar rage en liet Anne-Marie Huys- mans met First achter zich. Si mon den Exter scoorde wel de snelste tijd van het deelnemers veld, maar moest met een derde plaats genoegen nemen doordat hij een balk afwierp. In het tweede parkoers van de L-klasse, met vastgestelde tijd, werd eveneens met twee groepen gewerkt. Nicoline Vos met Fleur (Gapinge) won in groep 1. Gino van de Bunder van de ruiter- sportvereniging Hulst eindigde met Denise op een fraaie derde plaats. Hij verzekerde zich van een finaleplaats in de strijd om de Zilveren Mossel. Ook de Zeeuws-Vlamningen Jan Mar tens uit Hoofdplaat en Miranda de Jonge uit Breskens kwalifi ceerden zich voor de eindstrijd. UITSLAGEN PAARDEN L-klasse klassiek groep 1: 1. Sandy den Exter met Eran (Noord-Beve land), 2. Albert Vermue met Good bye (Weelruiters), 3. Thijs Haans- korf met Gwenny (Willebrordrui- ters). Groep 2: 1. Ruud Evertse met High Society (Weelruiters), 2. Annemarie Huysmans met First (Heerjansrui- ters), 3. Simon den Exter met Tapio- ka (Kortgene). Vastgestelde tijd groep 1: 1. Nicoline Vos met Fleur (Oranjezon), 2. John ny Heeren met Coron's Ginadia (Wolfslaar), 3. Gino van Bunder met Denise (Hulst) Groep 2: 1. Guus Kouters met Ga- methist (Graaf Engelbrecht), 2. An- ouck de Bot met Halloween (Wille- brordruiters), 3 Arne Kouwenberg met Hazard (Sint-Elooi). B-klasse klassiek: 1. Marco Loos met Hanora (Graaf Engelbrecht), 2. Wim Morel met Haifa (Zwinruiters), 3. Lenet Sandee met Gonda (Zuid- Beveland). Progressief: 1. Jeroen van den Eyn- den met Hitparade (Prins Auverg- ne), 2. Bart Gommeren met Madrias (Heerjansruiters), 3. Christiaan Pro voost met Gentile (Oranjezon). PONY'S Z-klasse klassiek D/E: 1. Christiaan van de Plasse met Quarry Hill (Zuid-Beveland), 2. Patricia Greeve met Magie (Bergse Bos). M-klasse klassiek D/E: 1. Claudia van Oers met Jessica (Excelsior), 2. Willem Jan Piggen met Iras (Heer jansruiters), 3. Rebecca van den IJs- sel met Udo (Oranjezon). M/Z-klasse klassiek A/B/C: 1. Caro- lien van de Plasse met Inca (Zuid- Beveland), 2. Michel Greeve met Winstin (Bergse Bos), 3. Ann Ceusters met Bles (Grensruiters). L-klasse klassiek A/B/C: 1 Roy de Nijs met Karif (Mauritsruiters), 2. Chantal Jacobs met Falcon (Mau ritsruiters), 3. Colinda Cornelissens met Honny Girl (Hulst) L-klasse progressief D/E: 1. Christi aan van de Plasse met Evident, 2. Ann Ceusters met Blue Bayou, 3. Karin Vos met Rinaldo (Gouwe Revers). L-klasse progressief A/B/C: 1. Mi randa de Rooy met Taffy (Concordia Florebit), 2. Eveline de Winne met Mandy (Hulst), 3. Josee de Vetter met Donja (Hulst). B-klasse klassiek D/E: 1. Miranda Francke met Silvester (Oranjezon), 2. Arnoud Sekreve met Sjoerdje (Mauritsruiters), 3. Krista Pluymers met Cupido (Paardebloem). B-klasse progressief D/E: 1. Hugo Zijnen met Hertog Jan (Schelde- stad), 2. Miranda Francke met Sil vester. B-klasse progressief A/B/C: 1Neel- tje van de Sande met Vicky (Sint- Isidoris), 2. Femke de Buck met Ilyo (Hulst), 3. Miranda van 't Westende met Mirza (Weelruiters). gdelburg - Volgende ;eek zaterdag komen aan Ie Zeeuwse stranden ruim iöO kinderen van 12 tot 14 [aar in actie voor het intus- ni traditionele strandvoet- Vanaf 10 uur 's mor- jens worden op zes plaatsen la de Zeeuwse kust ïandvoetbaltoernooien af- jewerkt. )e afdeling Zeeland heeft loor het groot aantal aan leidingen van 34 vereni- jingen met 70 teams geko- ten voor locaties in Burgh hij strandtent Zeelust), in iostkapelle (strandtent De raat), in Koudekerke [strandtent Kaapduin), in Zoutelande (strandtent De Branding), in Vlissingen [strandtent De Nolle) en op twee stranden in Cadzand, bij de strandpaviljoens Zee leeuw en Caricole. Deze activiteiten worden iniseerd door de BVB afdeling Zeeland, üjgestaan door CIOS-sta- giair Patrick Vermeulen, ter Iplekke op de stranden door mensen van de KNVB en de plaatselijke verenigingen, maar voor een zeer groot deel ook dankzij de finan ciële medewerking van PTT Telecomregio Zeeland, de hoofdsponsor van het strandvoetbal. Daarnaast worden deze activiteiten lijk gemaakt door sponsoring van het gehele Zeeuwse jeugdvoetbal door transportbedrijf De Rijke, Het Wapen van Axel, Uit leenbedrijf De Pooter, Dani- Proverko, Engelhard, autobedrijf Van Strien en uitzendbureau Spirit. De winaars treffen elkaar in de finale op tweede Paas- Van onze medewerker Rinus Verberkmoes Kloosterzande - Vorig seizoen greep Hontenisse in de extra tijd, die de arbiter bijtrok in het duel in en tegen Vlissingen, net naast de promotie naar de vierde klasse. Dat feestje ging niet door omdat de bal in die 97e minuut tegen de lat ging in plaats van in de netten. „Jammer," oordeelt Wies van Kerckhoven, voorzitter van Hontenisse. „Dit seizoen zal het wel lukken," is zijn mening. Wies van Kerckhoven behoort tot de selecte groep mannen die enorm begaan zijn met het lot van hun clubje. Sinds hij in 1971 als jeugdleider begon, heeft de inmiddels 45-jarige 'mister Hon tenisse' al vele emoties moeten doorstaan. Vaak heftig. Tegen woordig iets nuchterder. Zij het dat de drang om de KNVB-re- gionen binnen te dringen, is ge bleven. Daar afscheid van nemen, zoals Hontenisse de laatste jaren al enkele malen moest doen, deed hem pijn. „Het is toch interes santer in de vierde klasse te spelen dan in de afdeling. Al was het alleen maar om de entoura ge." Die vierde lonkt dus. „Want," zo stelt de preases van de club uit Kloosterzande, „We zijn er rijp voor. Er wordt goed gevoetbald, de trainingen worden goed be zocht, de sfeer is goed en de jongens willen terug. Ik heb er dan odk alle vertrouwen in dat het gaat lukken. Temeer daar we na een matige start, zoals verlies tegen Lewedorpse Boys en IJ- zendijke (tegen laatstgenoemde ploeg zelfs met 4-0) het even wicht in het team weer hebben gevonden. Daarna ging het goed en werden er elf punten in zes duels gepakt. Met als resultaat dat we voorlopig samen met Zeelandia bovenaan staan," stelt Wies van Kerckhoven niet zon der trots vast. Eveneens blij is hij met het feit dat trainer Jan de Lobel, over een zeventiental kernspelers kan beschikken. Dit mede als gevolg van het op redelijk niveau spelen van het tweede team, dat onder regie van Frans van Meele uit komt in de reserve derde klasse van de KNVB. De hoofdmacht, die volgens Wies van Kerckhoven over iets te weinig scorend vermogen be schikt, is opgebouwd via de as doelman Mark Baart, aanvoer der, vrije verdediger en organi sator in de laatste lijn Danny Pauwels, regisseur Sjef Pouwels als centrale man in de midden lijn en spits Job Zwegers, die onlangs naar die positie vooruit geschoven werd omdat Davy van Overmeiren voor lange tijd uit roulatie is. Een lijn, die gesteund wordt door veelal jonge knapen uit eigen gelederen. Dat is iets waar Wies van Kerckhoven zeer tevre den over is. „Ik ben er trots op dat we een goede jeugdgroep hebben. Onze jeugdafdeling be staat tegenwoordig uit niet min der dan tien teams. Drie forma ties E- en F-pupillen, gevolgd door een team D-pupillen, en C-, B- en A-junioren." Wat senioren betreft, brengt Hontenisse zes mannenteams, waarvan er een op zaterdag uit komt, en een vrouwenteam bin nen de lijnen. Al met al een fikse groep sporters. Wies van Kerck hoven, die in januari 1986 de voorzittershamer van Piet van Waterschoot overnam, is er mee in zijn nopjes. Temeer daar zijn club geleid wordt door een vrij vaste kern bestuurders. Een ge geven dat borg staat voor stabi liteit. Dit alles tezamen met een goede accommodatie, maakt dat Hontenisse rijp is voor het KN- VB-voetbal, vindt Wies van Ker ckhoven. Wies van Kerckhoven: KNVB-voetbal. ,We mikken er op dit seizoen terug te keren naar de vierde klasse van het foto wim kooyman. Van onze waterpolomedewerker Terneuzen - Het mannenpolo- team van Schelde begon de huidige competitie zonder al te hoge verwachtingen. Ge woon lekker meedraaien in de middenmoot van de eerste se van het district was het devies. Nu de helft van de competitie is afgewerkt, staan ze op een keurige tweede plaats op vier punten van lei der Argo. Een tweede plaats die straks als de prijzen uitge reikt gaan worden wel eens recht op promotie zou kunnen geven. Is de ploeg gereed om een 'apje hoger te spelen, wil men ■et ook echt? Dat zijn vragen 'e Cees van Houwelingen - ezig aan zijn vijfde seizoen Schelde en een van de ■rijvende krachten van het am - bezig houden. Van «ouwehngen, met zijn dertig 1 ar een van de routiniers van P'oeg: „Willen we echt de j1'"® de derde klasse van «a a maken, dan moeten m Pat allemaal echt willen, zijn nog steeds een echte nnu i g' iongens die op een Stoling na al jaren met el- Bli een eventuele schm za! er wat moeten La trainingsar- 5, verriehten en wat doen (jen»onze sPecifieke zwakhe- bang dat als we zou- ebt PJ°.moveren de sfeer weg- keri>„ we een aantal i nk Pak slaag krij- Probleem is dan dat aan 0een daar jongens de brui Wer bij Schelde hofwd dan opga- klem a n De kern is te vaarnn6 u met het niveau allemaal gr°°t' Dat ziin biina maal Jongens die nog Cees van Houwelingen liet enkele jaren terug zien dat hij ook in zwemloopwedstrijden zijn mannetje staat en won zo'n wedstrijd in Terneuzen. foto wim kooyman. spel staat. In vergelijking met vorig seizoen is dat trouwens al wat verbeterd. We zijn wat dat betreft gegroeid. Er is meer evenwicht in het team gekomen. Er zijn op dit mo ment geen spelers meer die er echt bovenuit steken. Het col lectief is sterker. Speelt de ene een wat mindere wedstrijd dan kan een ander dat opvan gen. Dat betekent dat we min der wisselvallig presteren dan voorgaand seizoen." „Zelf ben ik er van overtuigd, dat als we het willen, de derde klasse KNZB met het huidige team tot onze mogelijkheden behoort. In de eerste helft van de competitie verloren we twee duels. Dat kwam gewoon omdat we die dag slecht speel den. Niet omdat de tegenstan der beter was dan ons. Tegen De Rog en DZT uit werd ver loren. Normaal gesproken graag het polo beoefenenen, maar niet meer zo gedreven zijn. Bij de aspiranten zitten wel een paar leuke talentjes, maar het duurt nog wel even voordat die rijp zijn voor een eerste team. Kortom, de aan vulling ontbreekt op dit mo ment. Geen stevige basis dus om. een stap hogerop te ma ken, tenzij we met het huidige team de mouwen echt op gaan stropen." Druk Bovendien kan de huidige ploeg de druk nog niet aan. We hebben geen team dat als er wat op het spel staat, kan presteren. Als ik zie hoe ner veus sommigen nu al zijn als we tegen een van de bovenste ploegen moeten spelen, dan heb ik mijn twijfels wat het wordt als er echt wat op het pakken we van die twee hier in eigen huis de punten. Tegen leider Argo en DEZV speelden we hier thuis gelijk. Argo is de beste ploeg, is beter dan ons, dus wordt het moeilijk om tegen die ploeg in de terug wedstrijd punten te pakken. „DEZV blijft voor ons altijd een lastige ploeg. Het was ja ren geleden dat we daar pun- tenwinst tegen behaald heb ben. Nu speelden we gelijk. Een positief gegeven dus. Echt, de tweede plaats achter Argo ligt binnen onze moge lijkheden. De vraag is of we die tweede plaats vast willen houden." Twijfels dus binnen de Schel- de-gelederen. Cees van Hou welingen, geboren en getogen in Spijkenisse en werkzaam als product engineer bij Dow, weet in elk geval wat de twee de klasse KNZB betekent. Hij speelde er met Kempvis in. „Ik ben zelfs van mening dat het niveau van die tweede klasse de laatste jaren wat gedaald is, ondermeer doordat het aantal teams in de Bond is uitgebreid. Het probleem is gewoon de te kleine kern. Ver geet niet dat er hier in Terneu zen de laatste jaren al een aantal leuke polospelers is vertrokken of gestopt. Martin van der Hooft, de gebroeders Ronald en Erik van Doorn, Teun Vercauteren en Misja Acke en wellicht vergeet ik er nog een paar, waren toch jon gens die in dit team zeker niet zouden misstaan. Studie, werk of gestopt betekent wel dat we ze kwijt zijn. De gemiddelde leeftijd van de huidige ploeg ligt achter in de twintig. Dat betekent dat ze nog wel een aantal jaren mee kunnen. Of ze het op kunnen brengen is een ander verhaal. Daarover gaan we ons beraden. Met die uitkomst gaan we de tweede competitiehelft in." Door Jean Nelissen Sint Michielsgestel -Adrie van der Poel (34) is dol op rood-wit-blauw. Op 28 juni 1987 won hij bij de beroepsren ners in Geulle het nationaal kampioenschap op de weg, de eerste titel in zijn loopbaan. Hij was geweldig trots. „Dit is de mooiste trui die ik ooit gedragen heb," vertelde hij toen. Zeven jaar later blijkt hij niet als voorbereiding voor dit kam pioenschap heel bewust voor een zwaar programma gekozen. Zondag startte ik in Safenwil in Zwitserland op het zwaarste parcours waarop ik ooit gereden heb. Bij de start moesten we al 41/25 schakelen, het was net een steile wand. Ook moesten we vijftig treden van een trap over winnen die 75 procent omhoog liep." Van der Poel verwacht dat de zware inspanningen, die hij zich de afgelopen weken getroost heeft, zondag vruchten zullen afwerpen. „Ik moet -natuurlijk afrekenen met Wim de Vos, Ri chard Groenendaal en Henk Baars, maar ik heb er vertrou wen in dat het lukt. Voor mij is in dit stadium elke zege heel belangrijk. En zeker het winnen van het kampioenschap. Voor mezelf als genoegdoening en voor mijn nieuwe sponsoren." Dat hij op topniveau kan preste ren, bewees de Brabander twee weken geleden in de klassieker om de wereldbeker in Loenhout. In de voorlaatste ronde had hij nog twintig seconden voor sprong, maar door de haperende ketting van zijn fiets kon de Belg Mare Janssen hem achterhalen en in de sprint verslaan. veranderd. Van der Poel: „Ik wil zondag in Sint Michielsgestel héél graag kampioen worden, en ik ben bijzonder gemotiveerd." De extra motivatie put Van der Poel uit een gevoel van wrok en teleurstelling. „Ik voel me mis kend," zegt hij, „ik heb vorig jaar de beste resultaten in de klassiekers behaald, ik eindigde als vijfde in Parijs-Roubaix en als zesde in de Amstel Gold Race en toch heb ik moeten bedelen voor een contract. Ik wil de mensen, die mij kennelijk niet meer interessant vinden, bewij zen dat ze een fout hebben ge maakt." Van der Poel voegde in de jaren 1989 tot 1992 nog vier nationale titels in het veldrijden aan zijn palmares toe. Toen Hennie Stamsnijder afscheid nam, werd Van der Poel in ons land de vaandeldrager van het veldrij den. Met vier nationale titels op rij en liefst vijf tweede plaatsen in het wereldkampioenschap. Vorig jaar kwam er ineens een einde aan zijn reeks successen in het veld. Op het zware parcours in de Beekse Bergen in Tilburg werd Van der Poel verslagen door Henk Baars en Edward Kuyper, in het wereldkampioenschap in Corva finishte hij 'slechts' als zevende. „Ik was toen niet goed," vertelt Van der Poel, „ik voelde al vöór de wedstrijden dat het niets zou worden. Mijn conditie is nu veel beter. Ik heb PROGRAMMA NK Zaterdag: 10.30 uur: vrouwen: 11.45 uur: cyclo-sportieven; 13.30 uur: nieuwelingen; 15.00 uur: neo-ama- teurs. Zondag: 11.00 uur: veteranen; 13.00 uur: junioren; 14.45 uur: profs en amateurs. Maandag na Kerst mis werd door Up and Down uit Made een interclubwedstrijd gehouden voor de bridgeclubs Oosterhout. Raamsdonks- veer. De Vijf Bruggen en Up and Down. Van die clubs trok Oosterhout aan het langste eind. Organisator Puck Gunt- hardt kon zelf ook meespelen. Hij was Noord in dit spel maar zag zijn partner tot zijn spijt down gaan. tT Door Ruud van den Bergh O gever 4 2 OW kw. VA 10 9 6 V75 VB974 4 A 8 4 743 V H B 8 5 3 N y V74 W O HB 4 AH z 10932 86 5 3 4 10 4 HVB 109 6 5 y 2 A86 4 42 Na pas van Oost bood Gunt- hardts partner 3Sch en daarbij bleef het. West kwam uit met klaveraas en vervolgde met klaverdrie, door Oost ge troefd en door Zuid overge- troefd. Hartentwee volgde naar het aas waarop zowel West als Oost positief signa leerden met respectievelijk de acht en de zeven. Klaver vrouw volgde, waarop uit Zuid een ruiten verdween en die in West werd genomen. De doorgespeelde hartèndrie was via de vrouw voor een troefje van Zuid die nu schop penheer op tafel legde. West nam en speelde hartenheer na, die in Zuid werd getroefd waardoor Oost van zijn laat ste harten werd beroofd en dat had voor OW fataal kun nen zijn. Want na een paar rondjes troef, toen Zuid nog een slag mocht verliezen, was dit de situatie: of naar de vrouw van Noord moeten spelen. Als zijn part ner hem niet van de laatste harten had beroofd, zou die kleur veilig kunnen worden nagespeeld. Het is allemaal theorie, want op ruitenzes werd in Noord de vrouw ge legd en toen gingen nog twee ruitenslagen verloren voor een down. In het volgende spel kon Oost een contract down spelen maar deed dat niet. Z ge allen kw. V 6 4 2 B964 H73 H7 y B 3 H 10 7 52 4B864 N W O 1 A AB 10 e y A85 V83 4 V95 9 542 y HV1097 A 4 A 102 4 -- f - V 75 B7 A - - A - - V B5 N V -- W O HB 1093 865 Z -- B 10 f -- A86 - - Uit Zuid werd ruitenzes ge speeld en toen West niet be kende. had Zuid kunnen uit tellen dat Oost niet anders dan ruiten over had. Als in Noord de vijf was gelegd, had Oost kunnen nemen, maar had dan naar het aas van Zuid Zuid opende lHa, Gunthardt bood IS A en het contract werd 2Ha. West kwam uit met schoppenheer. Oost sig naleerde aan met de tien waarna Oost via schoppen vrouw het aas mocht maken. Hij vervolgde met schoppen boer en liet West schoppenzes troeven met hartenboer waar op uit Noord een klaver ver dween. Toch is dit misleiden de winst voor OW. Zuid kon nu een klaververliezer in Noord troeven en verloor na de eerste vier slagen alleen nog hartenaas en maakte zijn contract. Maar ais Oost in de eerste slag schoppenzes had weggedaan en na schoppe naas. troefaas en troef na had gespeeld, had hij een dubbele controle over de schoppens gehouden. Zuid had dan vier schoppenslagen, een klaver slag en minstens een troefslag verloren en was daarmee down gegaan. Ron's riant aan de leiding Temeuzen - Er kan vrijwel niets meer mis gaan voor Ron's Fashion in de derde klasse van het zaalvoetbalrayon Terneuzen. Die ploeg won afgelopen week met voor zich sprekende 3-14-cijfers van Sporting'88 3 en zag naaste concurrent Qutility met 5-2 het onderspit delven tegen Witte/Boussen/De Bruin. Daardoor is de voorsprong van Rons's Fashion opgelopen tot zes punten op de nummer twee in de rangschikking. Gezien de huidige vorm van de koploper lijkt de weg vrij naar de titel. In de vierde klasse ziet het er ook vrij gunstig uit voor W Dow 4. Die ploeg won achtereenvolgens van W Terneuzen 2 (1-3) en Sporting'88 4 (5-4). Vooral die laatste zege was van groot belang, omdat Sporting'88 tot dan toe de naaste concurrent van W Dow 4 was. De koploper staat nu vier punten los op Melk Bier, dat echter wel een wedstrijd minder heeft gespeeld. UITSLAGEN Derde klasse: VV Dow 3-ABN-AMRO 4-2, VV Dow 2-Beldfo'79 2-2, W Crunchtime-Smit 5-7, Sporting'88 3-Ron's Fashion 3-14, Witte/Boussen/De Bruin-Qutility 5-2. Vierde klasse: Gemeente 2-Atoom Boys 2-3, W Terneuzen 2-W Dow 4 1-3, Plantenmarkt-Melk Bier 3-6, Instuif-W Terneuzen 2 0-3, W Dow 4-Sporting'88 4 5-4, Maas 2-Plantenmarkt 7-5. STANDEN Derde klasse: Ron's Fashion 11-20, VV Dow 2 11-14, Qutility 11-14, Witte/Boussen/De Bruin 11-13, W Crunchtime 11-12, Sporting'88 3 11-10, ABN-AMRO 11-9, W Dow 3 11-6, Smit 11-6, Beldo'79' 11-6. Vierde klasse: VV Dow 4 11-20, Melk Bier 10-16, Maas 2 11-15, Sporting'88 4 11-15, Gemeente 2 10-10, Instuif 10-9, Atoom Boys 10-7, Plantenmarkt 11-5, VV De Zwaantjes 9-4, W terneuzen 2 11-3. Kalendervergadering KNWU Philippine - Het KNWU-district Zeeland houdt zaterdag 15 januari de jaarlijkse kalendervergadering in hotel Au Port te Philippine. De organisatoren van wedstrijden worden om 14.00 uur verwacht om de wedstrijdkalender samen te stellen. Tevens zal op deze bijeenkomst de Arjan de Ridder Trofee worden uitgereikt aan een veelbelovende Zeeuwse nieuweling of junior. Zeeuwen in gewestelijke titelstrijd Sprundel - Zeeland is goed vertegenwoordigd in de titelstrijd derde klasse driebanden groot biljart van het gewest Zuid-Ne derland. Maar liefst drie biljarters uit deze provincie geven van vrijdag 14 tot en met zondag 16 januari acte de présence in café De Drie Zwaantjes te Sprundel. Als derde heeft zich voor dit kampioenschap Frank Wijnen uit Rilland-Bath geplaatst met een algemeen gemiddelde van 0,518 (promotie)^ Op de zesde plaats staat Carlo van Dam van HGL/KOT'86 uit Sas van Gent met een moyenne van 0,462 en als zevende staat Marcel Bosch van Ed Horemans uit Axel met een gemiddelde van 0,460. Derde ronde individueel schaken senioren Zierikzee - De schaakvereniging Zierikzee is zaterdag 15 januari gastheer van de Zeeuwse schakers die strijden om de persoonlijke titel van de Zeeuwse Schaakbond voor senioren. Deze derde rond begint onder leiding van competitieleider Gosse Kamminga - die overigens na dit seizoen stopt met die taak - om 13.00 uur. Plaats van handeling is de voormalige Christelijke Scholengemeenschap aan de Huibertstraat. Driebandentoernooi Reseda-bokaal Sas van Gent - In café Reseda te Sas van Gent komt zaterdag 15 januari poule drie in actie van de strijd om de Reseda-bokaal, het sterk bezet driebandentoernooi op groot biljart. Vanaf 19.00 uur komen dan de volgende spelers in actie: Cor de Jonge, George Roets, Dirk de Jonge, Bram de Kraker, Albert van Leeuwen, Carlo van Dam en Jacky van de Wege. i i i i I

de Stem | 1994 | | pagina 13