UZEN NG Chayenne de Witte sterk op dreef Aanpassen aan de mentaliteit' 4AZVV terug op de rails zetten' Idikantje 199.- 'ectrum 'ectrum n dc êtereokast Guus Barhorst wil terugloop in de wielersport een halt toeroepen 4 [DE STEM SPORT ZEELAND B2 ssief B ieneemprijs [1150-94118 I pe Zwinruiters-amazone pres- I teert toch sterk met haar pony I Misty. Dit was pas haar derde I wedstrijd in de M-klasse, maar [dat belette haar niet om reeds [uvee wedstrijden in winst om te zetten. Nu versloeg zij naaste concurrente Jenneke Overduin Amazone pakt eerste plaats in Indoor Zeeland sportnieuws KORT Philippine I bekerwinnaar Jan Roose voorzitter bij club die hem als jonge knaap wegzond 47 Nederlandse renners hebben profcontract 594 DONDERDAG 6 JANUARI 1994 8028.- II 1 1 -p ~T- 0L Van onze paardesportmedewerker Goes - Ondanks de hevige concurrentie van combinaties uit Zuid-Holland en Noord- I Brabant pakte de 16-jarige [Chayenne de Witte uit Rent- jranchement de eerste plaats I jn de M-klasse bij de pony's. I Het een totaal van 125 pun- I ten reed zij een sterke dres- suurpoef met El-Shamal van Markiezaat uit Bergen op Zoom, die 122 punten scoorde. De M-klasse pony's was een on derdeel van de openingsdag van het vijftiende Indoor Zeeland. De organiserende 'Stichting Concoursen Hippique De Weel- ruiters' kan terugblikken op een succesvolle openingsdag. Maar liefst 140 combinaties kwamen in de verschillende klassen in actie. Zij kregen twee proeven voorgeschoteld en daardoor moesten 280 starts in drie ringen afgewerkt worden. Het was een voorproefje op de resterende wedstrijden van dit acht dagen durende evenement. UITSLAGEN DRESSUUR PONY'S Z-klasse: 1. Lucie Louws met Mele- na (Gouwe Reyers), 2. Chantal Rijn- art met Nagasaki (Prinses Irene), 3. Patricia van der Jagt met Nutti Game (Zuid-Beveland). ZZ-klasse: 1 Magaret Mulders met Hogewalds Sultan (Country Riders), 2. Marjolijn Burgers met Barisan (Keytenburg), 3. Monique Verschure met Rainbow (Zuid-Beveland). M2-klasse: 1. Jolanda Verton met Tamara (Paardebloem), 2. Sanne van Wijk (Plantage Ruiters). M2-klasse 6B: 1. Annemiek van de Vorm met Navalino (Markiezaat), 2. Jenneke Overduin met El-Shamal (Markiezaat), 3. Jolanda Verton met Tamara. M-klasse: 1. Tamara Schijve met Brandy en Priscilla van Zundert met Nita (beiden Heerjansruiters), 3. Debbie Jansen met Luckystar (Paar debloem). M-klasse 5B: 1. Chayenne de Witte met Misty (Zwmruiters), 2. Janneke Overduin met El-Shamal (Markie zaat). L2-klasse: 1. Fiona van Dort met Smoky (Markiezaat), 2. Angela Rockx met Jazar (Oranjeruiters). L2-klasse 4B: 1. Ramon van Eekeren met Offen Jupiter (Oranjeruiters), 2. Cora van sliedrecht met Galaxy (Paardebloem), 3. Rafaëla van den IJssel met Udo (Oranjezon). L-klasse: 1. Jolanda Bevelander met Sheila (Westelijk Schouwen), 2. Debby Heintjes met Layka (Heer- jansdam) en Jeanine Heystek met Shetan (Zuid-Beveland). L-klasse 3B: 1. Brecht van Turnhout met Hartwig (Se-Ros), 2 Virgina van der Wel met Dee-Jee (Markie zaat). B-klasse: 1. Tessa van de Vrie met Morwen Collin (Paardebloem), 2. Anita Otto met Natasha (Heerle). B2-klasse A: 1 Elma Christiaans met Xanta (Weelruiters), 2. Marieke van Dam met Rocky (Markiezaat), 3. Koos Janse met Jacqueline (Se-Ros). B-klasse IB: 1 Janine Houtepen met Ashly (Keytenburg), 2. Aline Prevost met Jacqueline (Se-Ros). B-klasse 2B: 1 Aline Prevost met Jacqueline, 2. Inez WUleboordse met Sinclair (Oranjezon), 3. Quint de Visser met Mustapha (Hoekse Rui ters). B-klasse 2C: 1. Maaike Bierstekers met Amilja (Hoekse Ruiters), 2. An- nechien Schonis met Flash (Se-Ros), 3. Carla Bekker net Djinni (Sint- Stefanus). B-klasse IC: 1. Annechien Schonis met Flash, 2. Carla Beekers met Djmni, 3. Remmelt de Visser met Mustapha (Hoekse Ruiters). vart/wit van 5070.- IVanonze medewerker Fred [Rabout [Biervliet - Al een aantal [jaren probeert Guus Bar- [horst samen met Rolf Mo- Jbach de jeugd warm te [maken voor de wieler sport. Barhorst volgde de [cursus wielertrainer, is [zelf nog actief en ziet met [lede ogen aan dat de aan- Ivoer van de jeugd bij de ï/ielervereniging Zeeuws- ll'laanderen stagneert. Af helopen seizoen was er Leen enkele nieuweling als licentiehouder aangesloten [bij de WV Zeeuws-Vlaan- [deren en vanuit die cate gorie moet het toch komen. Barhorst en Mobach verrichten [achter de schermen goed werk. [Vrijwel wekelijks waren ze toch (met een aantal geïnteresseerde Jongens bezig. Of die straks in de [kleuren van de WV Zeeuws- |ïlaanderen gaan fietsen, valt af wachten, maar als er niets hedaan wordt gaat de wieler sport in deze regio zeker op de Ites. Gebrek aan renners doet limners de wielercomités afha- 31 en dan laten we maar even verkeersremmende maatrege len die in ieder dorp worden [genomen, waardoor er geen ge- schikte parkoersen meer voor handen zijn, buiten beschou- [wing. [Kortom, de wielersport in lZeeuws-Vlaanderen beleeft wat criteriums betreft moeilijke tijden. [Barhorst, ondanks zijn 34 jaar met het enthousiasme van een nieuweling fietsend: „Als het wielrennen wil blijven bestaan, zal het zich aan moeten passen de huidige mentaliteit. Zoals I vroeger, toen ze met een rugzak om de lendenen naar een wed- 1 strijd reden, dat is voorbij. Dat [moeten we ons gewoon realise ren. We kunnen daar mooie ver- n over ophangen, maar dat helpt niet. De jeugd heeft tegen woordig nu eenmaal andere mo gelijkheden. Vroeger was het voetballen en wielrennen en dan padje het wel gehad." »De mentaliteit is bovendien [veranderd. Daar valt niet aan te ontkomen en bovendien is wiel- nen een zware sport waar je 1 voor moet doen en nog meer [voor moet laten. Ik ben ook van [mening dat je met wielrennen pas rond je vijftiende moet be ginnen en dan onder goede bege leiding. Wielrennen vanaf jé achtste is denk ik niet goed. Het probleem is echter dat vrijwel alle sportbonden de jeugd naar zich toe proberen te trekken. Velen zie je dan ook al afhaken op het moment dat het serieus wordt. Ze hebben het dan al bekeken." „Ik zou mijn zoon altijd afraden aan jeugdwielrennen te doen. Op die leeftijd moet het een spel zijn, maar als het om het hardst gaat, is dat spel vlug verdwenen, zeker als er fanatieke ouders langs de kant staan. Daarom is deskundige begeleiding onont beerlijk. Ik ben pas begonnen op mijn negentiende en heb daar geen spijt van. Ik beleef er nog enorm veel plezier aan. De krie bel die je in het voorjaar krijgt, is niet te beschrijven. Weer gaan trainen voor de wedstrijden, heerlijk toch." Of dikkebandenwedstrijden voor de jeugd, die afgelopen seizoen toch een succes waren, een op lossing zijn? Barhorst heeft er zijn mening over. „Het is een begin om ze aan het fietsen te krijgen, maar daar krijg je nog geen leden voor een wielerver eniging mee. Het traject dat daarna komt, is veel belangrij ker. Pas dan moet het gebeuren. De jongens en meisjes die de stap gemaakt hebben, moet je iets kunnen bieden. Die moeten opgevangen worden. Er moeten serieuze wedstrijden komen, want de mens wil zich met een ander meten. Zeeuws-Vlaande- ren heeft daarbij nog een extra probleem en dat is zijn uitge strektheid. Van Graauw tot Cad- zand is ruwweg tachtig kilome ter. Dat betekent dat een clubparkoers vrijwel uitgesloten is. Dan is er ook geen binding. Ik benijd de clubs in de rest van Nederland wel eens. Toen ik bij de WV Ede fietste hadden we daar een keurig afgesloten clubparkoers. Dan vind je daar ook een brok gezelligheid. Ook dat is een niet te verwaarlozen factor." Of het ontbreken van grote na men een rol speelt? Men praat nog altijd over de tijden van De Waal en Van de Bunder met aan de overkant van de Westerschel- de Raas, Priem en Bal. „Echt grote namen hebben we niet, al rijdt er toch een aantal jongens rond dat een aardig stukje kan fietsen. Ik denk ook niet dat we het daarin moeten zoeken, al zal het ongetwijfeld wel meespelen. Trouwens, waar vinden we in Nederland wel echt grote na men? Ik denk dat het in Neder land een toevalstreffer is als we nog een goede prof krijgen. Het amateurwielrennen is hier nu eenmaal anders dan in Italië, Frankrijk of Spanje. Je hebt hier alleen maar platte windkoersen. Om een gedegen prof te worden, moet je toch een beetje kunnen klimmen. Dan moet je het als amateur al in het buitenland zoeken." Barhorst heeft toch wel een beetje recht van spreken. Vijf tien jaar zit de geboren Texelaar (Den Burg) al in het peloton. Of er veel veranderd is? „Het met elkaar omgaan niet. Het koersen op zich ook niet. Ik werd destijds ook door Guus Bierings in het prikkeldraad gereden. Dat ge beurt nog. Wel is het wat opener geworden ten opzichte van el kaar. Vroeger wist je niets van de trainingsmethoden van je col lega. Niemand traincje. Ze waren altijd allemaal ziek geweest als ze aan de start kwamen. Dat is veranderd. Er wordt opener over gesproken hoe er getraind wordt." „Wel erger ik me dood aan de boetes die tegenwoordig uitge deeld worden. Die zijn de pan uitgerezen. Het prijzengeld is bij mijn weten nog nooit veranderd, de boetes wel en als je niet oppast als club betaal je na afloop van een klassieker meer aan boetes dan dat je aan prij zengeld binnen haalt. Het is toch bezopen dat je voor het niet tekenen van de presentielijst in een Delta" Toer 25 gulden boete krijgt. Dat kunnen ze voor de start toch even omroepen. Met zulke dingen is de wielersport zeker niet gediend." Of hij aan de cursus wielertrai ner veel voor zichzelf heeft ge had? Of hij het vroeger dus an ders aangepakt zou hebben? „Die cursus was vooral belang rijk op het didactische vlak. Om het te leren overbrengen. Be langrijk was en is het kennen van je eigen lichaam. Ik kan nu efficiënter trainen. Met minder tijd meer doen. Het 'kilometers maken' is niet meer heilig. Rust is een belangrijk facet bij een training. Overbelasting richt schade aan. Dit wordt maar al te vaak vergeten. Velen denken nog dat het 'blijven gaan' goed is. Ik ben bang dat er dan wel eens meer wordt afgebroken dan op gebouwd." Guus Barhorst, de man die al enkele jaren probeert de Zeeuws-Vlaamse jeugd warm te maken voor de wielersport. foto camile schelstraete Hoek-PSV half uur vroeger Hoek - Het duel tussen Hoek en PSV begint vandaag (donderdag 6 januari) niet om 19.30 uur, maar om 19.00 uur. Hontenisse klopt SDO Kloosterzande - In een vriendschappelijk treffen won Hontenis se met 3-1 van buurtgenoot SDO. STEEN versloeg met 2-1 Zaamslag. HONTENISSE - SDO 3-1 - De score was een matige afspiege ling van het krachtsverschil, want de thuisploeg was zeker voor rust veel sterker. Een goed combinerend Hontenisse drukte SDO in die eerste helft vrijwel constant op eigen helft. De thuisploeg kreeg diverse kansen, maar sprong daar nogal slordig mee om. Alleen Job Zwegers en Davy de Booy vonden voor rust de weg naar het net., Vijf minuten na de pauze kwam SDO op 2-1 door een fraai afstandsschot van Elmar van Troost. Daarna werd Hontenise weer beter, trof paal en lat en zag Job Zwegers tien minuten voor tijd 3-1 scoren uit een vrije trap. STEEN - ZAAMSLAG 2-1 - Op het hockeyveld van Rapide in Hulst ontliepen de ploegen elkaar weinig qua veldspel, maar kon STEEN wel op de beste scoringskansen bogen. Door Werner Bisschop kwam STEEN op voorsprong. Nog voor de pauze tekende Jerry van Toor voor de gelijkmaker. De wedstrijd werd een kwartier na rust beslist door Mark Strijdonk. Hij verzilver de een toegekende strafschop. IZV 3 klopt incompleet de Tukker Sas van Gent - Het inhaalduel IZV 3-De Tukker, in de zaalvoetbalcompetitie van het rayon Sas van Gent, eindigde in 3-1. De Tukker kwam met te weinig spelers binnen de lijnen en dat verklaart grotendeels deze nederlaag. Stand: De Rijnvaart 10-17, De Spetters 10-17, W 't Polderken 9-16, 't Brouwershuisje 10-14, IZV 3 10-10, Cerestar 10-8., ADEG 10-8, Oudt Sas/Micky's 10-6, Philippine 2 9-5, De Tukker 10-4, Marinet 10-1. Verkiezing Gouden Schoen St.-Jansteen - Dit jaar neemt de voetbalvereniging STEEN de verkiezing van de beste voetballer en voetbalster van Zeeuws- Vlaanderen en de daaraan gekoppelde wedstrijden om het Zeeuws-Vlaams kampioenschap voor haar rekening. De eerste verkiezingsronde voor de Gouden Schoen is donder dag 13 januari om 19.30 uur in de kantine van de W STEEN. Dan zullen regionale persvertegenwoordigers hun stem uitbren gen. De tweede verkiezingsronde wordt in april gehouden. Titelstrijd extra klasse libre Heinkenszand - In café De Toelast te Heinkenszand wordt van vrijdag 14 tot en met zondag 16 januari het kampioenschap extra klasse libre van het district Walcheren en De Bevelanden gehouden. Deze titelstrijd geldt als pure districtsaangelegenheid en er is geen gewestelijk of nationaal vervolg aan verbonden. Rinus Hoondert van de biljartvereniging DOS uit Ovezande is als titelverdediger als eerste geplaatst. Wedstrijdleiders in Hein kenszand zijn Ko Bosman en Piet Doene van de organiserende vereniging HBO. Deelnemers: 1. Rinus Hoondert (DOS Ovezande) algemeen gemiddelde 13,73, 2. Jo Alleijn (VEG/ABV Oost-Souburg) 15,64, 3. Wim Geschiere (HIO Heikenszand) 13,34, 4. Ko Koppejan (BVM Middelburg) 12,51, 5. Wim Sandee (HBC Heikenszand) 10,83 (halve degradatie), 6. Sjaak Walhout (HBC) 9,50 (halve degradatie). Van de Griendt favoriet in Wallenloop Goes - De Goese atletiekvereniging AV'56 houdt zaterdag (8-1) de 33e internationale VSB Wallenloop. Een wedstrijd met grote namen op de erelijst. Vorig jaar won Erik Punt. Hij volgde de Belg Raf Wijns en Vlaardinger Michel de Maat op. Geen kleine jongens dus. Zaterdag wordt nabij het centrum van Goes uitgekeken naar het optreden van Hans van de Griendt. De Scheldesporter loopt dit seizoen erg hard en moet in staat worden geacht om de winst te pakken. Met enig voorbehoud, want ieder jaar verschijnen op de Goese wallen de Belgen met een sterke afvaardiging aan de start. De senioren moeten het traditionele selectieve rondje van 1300 meter zes keer afleggen. Hun startschot wordt gegeven om 15.00 uur. De pupillen openen het wedstrijdgedeelte om 13.00 uur. De afsluiting wordt verzorgd door de prestatielopers, die maximaal zes ronden op het genoemde parkoers kunnen afleggen. Voor hen wordt het startsein gegeven om 15.45 uur. Zowel voor de wedstrijden als de prestatielopen kan worden ingeschreven in cafe Baarends aan de Voorstad. Rinse van Etten naar NK sprint Hulst - Rinse van Etten komt zondag in Amsterdam op de Jaap Eedenbaan uit tijdens de nationale titelstrijd sprint voor A-junioren. De Hulsterse schaatser kwalificeerde zich voor deze ontmoeting tijdens een wedstrijd in Assen. Rinse van Etten komt op de baan voor een viertal spurts, te weten 2x500 en 2x1000 meter. Als voorbereiding was hij onlangs in het Italiaanse Collalbo voor een trainingsstage. Hij verbeterde er zijn persoon lijke records. Zijn scherpste tijden zijn nu: 500m in 40.9, 1500 m in 2.04.1, 3 km in 4.22 en 5 km in 7.40. rERNEUZEN "au onze sportmedewerker van Gent - Philippine/ utegaert heeft de beker van «t zaalvoetbalrayon Sas van v®t gewonnen. In de finale klopte die ploeg met overi gens ietwat geflatteerde cij fers Dow 1 met 7-3. "oordat deze ploegen in de eind- slr')d aantraden, moesten zij e®st de kwartfinales zien te overleven. Voor Philippine/ jaert vormde dat weinig Problemen, want met de voor Och sprekende 9-1-cijfers werd Spetters geklopt. Dow 1 had ®cor moeite om door te dringen 1)1 de finale. In een vrij gelijkop- ftnde strijd trok die ploeg nipt het langste eind via een |se'h !>e tegen Corn Boys/Ran- de finale was lang sprake van L® Seüjkopgaande strijd. Bij de 'wisseling was de stand 2-2. °or Philippine scoorde Tonny lyoossens twee keer en voor Dow uitblinker Lex Jansen. Goos- 2jns zou na rust ook 3-2 voor «herring nemen, voordat in "e minuut opnieuw Lex Jan- voor de gelijkmaker tekende, was tevens het laatste wa- B van Jansen, want daarna v«hij door een blessure afha- Dat scheelde een slok op de juist 8 borrel voor Dow en nJ daarna nam een conditio- stanr|St?er Philippine ruim af- vom I "ri31 Schieman zorgde *•3 en 5-3 en Tonny Goos- tm T^oaiue met twee doelpun- nde eindstand op 7-3. de Jan Roose, de man die tot het einde van het seizoen voorzittershamer zal hanteren bij het Axelse AZVV. foto camile schelstraete Van onze sportmedewerker Terneuzen - „Door het ont staan van een noodsituatie ben ik tot het einde van het seizoen voorzitter. Dan ook hopen wij als interim-bestuur de zaken over te kunnen dra gen aan een nieuw bestuur," stelt Jan Roose, die samen met Adrie Schieman en Dries Wieland voorlopig de kar bij de Axelse vierdeklasser AZVV moet trekken. AZW raakte, zoals we eerder al meldden, bestuurlijk in een cri sis. De nieuwe opzet waaraan gewerkt werd, door met name secretaris Sam Bakker en de bijna-voorzitter Arie Blaak, liep tijdens de presentatie en invul ling op de klippen. Beide heren stapten teleurgesteld op en dat betekende dat penningmeester Wim Bakker niet alleen vrijwel alle macht toegeworpen kreeg, maar ook dat hij solo de boel draaiende moest houden. Een situatie die geen stand kon houden. En aangezien er geen bestuurders voorhanden waren, vroeg Bakker om een oplossing. Althans, hij verzocht in eerste instantie Theo van Alten en Wil ly Stallard naar een oplossing te zoeken. Zij zagen die eveneens niet. Uiteindelijk kwam men bij Jan Roose, Dries Wieland en Adrie Schieman uit. „Men vroeg mij waarschijnlijk omdat ik bin nen AZW een neutraal figuur ben," aldus Jan Roose. 'Vijand' Een uitnodiging die hem onge wild herinnerde aan het feit dat hij in zijn jeugdjaren weggezon den werd bij dezelfde club. Als jonge knaap was Roose namelijk een talentrijke doelman bij 'vij and' Axel. Het belette hem niet om in het doel te gaan staan als de rasechte AZW-ers Piet Ruy- tenburg, Machiel de Visser en de reeds voornoemde Wim Bakker trek hadden in het afwerken op doel. Dit gebeurde op een toen malig terrein van AZW. De in die tijd in de hoofmacht acteren de vedetten van AZW vonden dat prima. De legendarische bestuurder Ko Bakker vond dat niet en stuurde 'indringer' Roose resoluut van het veld af. Een Axelaar bij AZW onder de lat, dat kon niet. Het was satan binnenhalen. Jan Roose moet daaraan terugden kend glimlachen. Toch bleef hij niet bij de Axelse oranjehemden. Een club waar hij als jeugdspeler prima herinne ringen aan heeft. Zijn overgang op jeugdige leeftijd was echter een terechte daad. Als doelman stond hij bij Axel op het tweede plan. Piet Verpoorte was num mer een. Terneuzen werd zijn tweede thuis als opvolger van de keepers Piet Doorns en Rudi de Vos. Toen Rob Gruben naar Terneu zen kwam, verkaste Jan Roose naar AZW. Tot zijn 32e jaar stond hij er onder de lat om vervolgens nog acht jaar lang bankzitter te worden en trainer van de doelmannen. Niet alleen die van AZVV, maar regelmatig ook sluitposten van andere clubs, zoals Wim Verpoorte, Ro nald Gort, Rob Wieland, Willy Kayser, Erik de Koeyer, Frans van der Veen en Johnny Diele- man, die hij een van de besten noemt. Rustig Jan Roose werd dus min of meer een AZW-er. Temeer daar zijn werkgever De Hoop er sponsor werd. Ondanks zijn inbreng bleef hij een man aan de zijlijn. Zonder capsones, rustig en zon der zich op te dringen. Hij had echter eveneens door dat AZW lange tijd zonder een sterke man als voorzitter zat. „Al zo'n 20 jaar," weet hij. De granaat die nu met een zachte plof open spatte, was dus eigenlijk een tijdbom. Jan Roose had het tij mogelijk eerder kunnen keren. Maar dan had hij op de uitnodiging om voorzitter te worden in moeten gaan. „Men heeft het mij al vaak gevraagd. Zeker vijf jaar aan een stuk. Steeds heb ik geweigerd, omdat ik het te druk had en te weinig tijd vrij kon maken voor die functie," licht hij zijn weige ringen toe. Dat hij nu wel toe hapte, heeft te maken met het feit dat het water tot aan de lippen was gestegen. „En," zegt hij, „het een tijdelijke taak is. Aan het eind van het seizoen kappen wij ermee." In die periode moet AZW bestuur lijk terug op de rails staan. „Onze taak is iets nieuws op te starten," zegt de commercieel verkoopleider wapeningsstaal Roose, die met zijn groep, waar toe ook Jan van Drongelen (tij delijk secretaris) en Willy Stal lard (invaller-penningmeester) behoren, voortgaat op de lijn die ingezet werd pal voor de crisis zijn beslag kreeg. Een richting die AZW bestuurlijk een mo derner jasje moet geven. Gezien het optimisme bij Jan Roose en de loftrompet die in tussen regelmatig binnen AZVV doorklinkt, kan het nauwelijks meer mis gaan. Zeker niet nu men er van doordrongen is dat voor het gespeelde spel geen speelruimte meer is. Van onze verslaggever Breda - 47 Nederlandse beroeps renners hebben op dit moment een contract getekend voor het komend wielerseizoen. De mees te Nederlanders, verdeeld over 22 ploegen en privésponsors, hebben een verbintenis voor TVM getekend. Tot de 47 renners behoren niet de coureurs die ploegleider Jos Elen afgelopen seizoen onder contract heeft gehad. Elen ver wacht eind januari uitsluitsel van een kandidaat-sponsor. Als de onderhandelingen succesvol worden afgesloten, zullen tien tot twaalf renners een contract kunnen tekenen. WordPerfect: Leon van Bon, Jelle Nij- dam, Frans Maassen, Louis de Koning, Erik Dekker, Michael Boogerd, Rob Mulders en Tom Cordes. TVM: Martin van Steen, Rob Harme- ling, Servais Knaven, Tristan Hoff man, Maarten den Bakker, Gert-Jan Theunisse, Danny Nelissen, Steven Rooks, Bart Voskamp, Jeroen Blijle- vens. Histor: Eddy Bouwmans, Nico Verhoe ven, Patrick Jonker, Gerrit de Vries, Eddy Schürer. Collstrop: Adrie van der Poel, Wiebren Veenstra, John van den Akker. Telekom: Marc van Orsouw en Jacq Hanegraaf. ONCE: Erik Breukink; Mercatone Uno: John Talen; Banesto: Erwin Nijboer; Trident: Michel Cornelisse en Ray mond Meijs. Privé-sponsor: Henk Baars (HEK), Huub Kools (Moonen), Jaap Viergever (Moonen), Wim de Vos (Jacobs), Gert- Jan Bijnen (Van Kessel), Ron Mackay (Bezemer), Fred Rompelberg (Ibis), Marcel Arntz (Giant), Martin Hendriks (Giant), Frank Groenendaal (Van Kes sel), Edward Kuyper (Uzaglo), Frank van Bakel (VKS), Peter Pieters (Koga Miyata), Hans Brankaert (Moonen).

de Stem | 1994 | | pagina 9