Snel oplossing voor ouderensoos Het kruis bij buurtschap Bontekoe ;nheid MEISJE Verenigingen van Kampeerboeren smelten samen tot één afdeling Advocaat J. Sneep voert vier procedures om schade vergoed te krijgen Stem Esdoornveste en Valckeburcht zegevieren PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER Geding familie Meesters op de valreep naar gerechtshof General Electric Plastics pakt de geuroverlast aan Oostburgse wethouder Cuelenaere-Faes doet toezegging in commissie welzijn WK 1 x 5 DE STEM ZEELAND C2 ulieren ORTING Carola Dieren Diversen Geld Bingo Gevraagd voor in de SNACKBAR Liefst met ervaring. Leeftijd: min. 20 jaar. Tel. 01150-30496 Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. <wt isacties 1.dienst tgeving igsbureau B.V. Eis 2,5 jaar na serie inbraken Onroerend Goedï Bos gem. Putte. Flamingo B.v. editie zeeland Grot Enthousiast WOENSDAG 5 JANUARI 1994 Ikje, jubileum, 1 verloving, kie, examen, fenz. 1.09 incl. BTW, ■licht. Foto of ■35 x 40 mm Irige tarieven op Vorden niet ■erd. Beef uw tekst I af bij één van lelijke opgaven pcepteerd indien I zijn, ook indien Ivoegd is. echt voor teksten Inen te weigeren, fchten bereiken ■kst behoudt de loor om de naam lekend te maken. |Vat heb ie nu gedaan? jj pent de 30 iaar ingegaan Proficiat. 7EER mooie Hollands herderpuppies, langhaar, Éng. en ontwormd 295,-, U1615-2017/2378. Iedere woensdag. Café de TSmidse Clinge. i.v.m. nieuwjaar hoofdprijs 600,00 aanv. 20.00 u. En de makelaar weet van wanten en kranten Van onze verslaggever Cadzand - De Vekabo's (Vereniging van Kampeerboeren) van Zeeuws- Vlaanderen, Walcheren en Schou wen willen dit voorjaar samensmel ten tot één grote provinciale afde ling. De oprichting van Vekabo Zeeland is gepland medio maart. De drie huidige afdelingen blijven als zelfstandige kringen bestaan. Secretaris P. Provoost van de Vekabo Zeeuws-Vlaanderen legt uit dat al een paar jaar is toegewerkt naar de fusie tussen de drie belangenverenigingen van kampeerboeren. „Er is al samen werking tussen de besturen onderling. Ook de statuten van de verenigingen leken heel veel op elkaar." Volgens Provoost zijn de voordelen van een grote Vekabo-afdeling in Zeeland (met naar schatting bijna tweehonderd leden) een sterkere vuist te maken rich ting overheidsinstanties als provincie en Rijk indien noodzakelijk. De prakti sche gevolgen van de fusie blijven be perkt. De drie kringen houden afzon derlijke ledenvergaderingen en ook de besturen blijven intact. Het bestuur van de Vekabo Zeeuws- Vlaanderen houdt dinsdag 18 januari een opheffingsvergadering in Du Com merce in Cadzand. Daar is een tweeder de meerderheid van de dertig leden voor vereist, terwijl driekwart van het totaal aantal leden ook daadwerkelijk aanwezig moet zijn op de algemene ledenvergadering. Als het vereist aantal leden niet aanwe zig is, vindt dinsdag 1 februari opnieuw een jaarvergadering plaats met ais eni ge agendapunt de opdoeking van de Zeeuws-Vlaamse afdeling. De besluit vorming op die bijeenkomst is, onge acht het aantal leden dat op komt dagen, definitief. De eventuele tweede vergadering is in de kantine van het vliegterrein Nieuwvliet aan de Sint Jansdijk en begint om 19.30 uur. Dat is tevens het tijdstip van de ledenvergade ring in Cadzand. Van onze verslaggever Oostburg - Het dagelijks gemeentebestuur van Oostburg komt snel met een oplossing voor de ruimteproblemen die de plaatselijke ouderensoos heeft. Die belofte deed wethouder L. Cuelenaere-Faes gisterochtend tijdens de vergadering van de commissie welzijn. De WD'er A. Rosendaal vroeg Hoekzak gerealiseerd zien, maar ■pa#t I 35! Jack en Tea gefeliciteerc| met jullie verjaardag Imen inzake: |/oor procedures Ikosten. jiu, gevestigd sinds 1946 s cliënten. juridische problemen!!! Ingenomen!!! aandacht voor een spoedige op lossing van het nijpende ruimte gebrek waar de ouderensoos mee te kampen heeft. De vertegen woordigers van Dorpsbelangen en Toerisme en de PvdA sloten zich daar volmondig bij aan. De ouderensoos houdt activitei ten in multifunctioneel centrum Den Hoekzak in Oostburg. De vereniging is de laatste jaren snel gegroeid en telt nu bijna vierhonderd leden. Velen daar van nemen deel aan de activitei ten als sjoelen, kaarten, koersbal en biljarten met als gevolg dat er Ite weinig plek is in Den Hoekzak tn de ouderensoos al lange tijd 'dringend verlegen zit om een grotere ruimte. Het soosbestuur zelf wil het liefst een aanbouw aan Den Wethouder Cuelanaere-Faes: ...'niet zo simpe, foto archief oe stem het college van burgemeester en wethouders loopt daar zoals be kend niet een, twee, drie mee weg. „Omdat het wel esthetisch verantwoord moet zijn en dat is nog niet zo simpel", voerde de wethouder nog maar eens aan. Daarom beziet de gemeente mo menteel of er geen interne ver schuivingen mogelijk zijn tussen activiteiten in Den Hoekzak om zo veel mogelijk van de ruimten in Den Hoekzak gelijktijdig ter beschikking te stellen aan de ouderensoos. Ook zijn er volgens Cuelenaere-Faes al enkele opzet jes voor een verbouwing van Den Hoekzak gemaakt. De vertegenwoordigers van de raadsfracties in de welzijnscom- missie namen genoegen met die uitleg. Van onze rechtbankverslaggever Breda - Officier van justitie mr. A. van der Schans heeft tegen de 23-jarige Bredanaar P. H. voor vier snelkraken, veertien auto diefstallen, een woninginbraak en zestien auto-inbraken een celstraf van dertig maanden geëist. Drie van de vier snelkraken pleegden ze in kledingwinkels in Goes. Ze namen daar in totaal voor 52.000 gulden aan goederen weg en reden drie winkelpuien Fraai gevarieerd perceel! 23.000 m2 1,45 p.m2 k.k. ^rima lokatie! Waardevaste en kansvolle belegging. Raakt op! 01719-19151 Van onze verslaggeefster Bergen op Zoom - Advocaat J. Sneep gaat vier procedures voeren om de schade vergoed te krijgen die de driejarige R. Meesters opliep door fouten van de Bergse gynaecoloog C. Höhner. Dat liet de raadsman gisteren in een persverklaring weten. Sneep spande vlak voor Kerstmis een kort geding aan tegen ziekenhuis Lievensberg om een ton voor schot te eisen op de schadever- goeding voor Rabya Meesters uit Rilland-Bath. Het meisje kwam |a!s gevolg van zuurstofgebrek met hersenletsel ter wereld. Het kort geding werd verloren Mdat de rechter meende dat Sneep niet het ziekenhuis, maar specialist zelf of de maat schap waartoe hij behoort aan sprakelijk had moeten stellen. Jagen dat vonnis is Sneep in beroep gegaan. „Vervolgens somt er een procedure voor de 'echtbank waarin niet een voor schot wordt gevorderd, maar de totale schade," laat hij weten. •Hen procedure die maanden, zoniet jaren in beslag neemt." Daarnaast gaat Sneep ook Höh ner privé aanspreken. Ook weer boor een voorschot-eis via een rart geding en een afrekening v3n de totale schade in een ge wone procedure. „Deze extra Procedures veroorzaken veel «ra en onnodig leed bij de kantoren Jorneuzen, Hulst en Goes, bessen en telefoonnummers op Pagina A2. Openingstijden: [MO-12.30/13.30-17.00uur. Redactie emeuzen: Rein van der Helm reteroggei (editie-chef), r- k van Cooten, Frank Deij, Ha? nonnnen (sport), old de Puijsseleijr. Ooes: Cees Maas, (Provincie redacteur). ïf^dSène Verstraeten lplv- editiechef) fcrt?n,le"expl0ltatie C Zeeland: menu' r or tel. 09-3293459940. ouders van Rabya," aldus Sneep. Volgens de advocaat is dat extra leed te wijten aan 'een onbegrij pelijke stellingname' van het zie kenhuis. „Mevrouw Meesters heeft zich gewend tot het ziekenhuis en niet tot de betrokken gynaeco loog om de bevalling te begelei den," zegt Sneep. „Het zieken huis en de verzekeraar hebben bovendien een half jaar lang erkend aansprakelijk te zijn." De aansprakelijkheid valt niet meer te ontkennen volgens Sneep, gezien de uitkomst van het rapport dat de Amsterdamse professor Treffers op verzoek van de provinciale Geneeskundi ge Inspectie heeft gemaakt. Daarin wordt de kritiek die er al langer op Höhner was, beves tigd. De vrouwenarts heeft tij dens de bevalling niet overwo gen een keizersnede toe te pas sen, er was te weinig controle en er zijn te weinig gegevens gere gistreerd. Kortom, 'grenzen van een goede beroepsuitoefening zijn overschreden', aldus het rapport. *Het wegkruis aan de driesprong bij de Bontekoe, een herinnering aan het Rijke Roomse Leven. foto wim kooyman „Kunt u ons enkele bedevaart plaatsen opnoemen?" Als we die vraag zouden moeten stel len aan een streekgenoot, dan kozen we daarvoor een wat oudere vrouw. Van de jongeren mag je op dat gebied niet veel meer verachten en mannen schatten we wat dat betreft ook niet bar hoog in. Troffen we de juiste persoon, dan kregen we zonder twijfel een rijtje te ho ren waar Lourdes, Scherpen- heuvel, Banneux en Kevelaar deel van uitmaken. Zuiddorpe is er vast niet bij. Niet helemaal ten onrechte. Het is geen Oostakker, Gaverland (Schaoveland), of Beauraing, zelfs geen Tereecken in Kapel- lebrug. Maar eertijds had het toch een zekere roep door de Lourdesgrot die bij de kerk stond. Staat is beter, want ze is er nog altijd, zij het tegenwoor dig in wat eigentijdser vormge ving. In 1876 liet pastoor J. Genet die grot bouwen op de begraaf plaats. Dat leidde tot een grote Maria-devotie en Zuiddorpe werd een druk bezochte, regio nale bedevaartsplaats. Enkele ex-voto's aan de grot wijzen erop dat er nu en dan zelfs gebedsverhoringen plaatsvon den. In 1888 liet pastoor Van Hoek vijftien kapelletjes, voorstellen de de Geheimen van de Rozen krans, bijbouwen. Zonder twijfel zorgde die devo tie ervoor dat er in Zuiddorpe een goed, gelovig volk woonde, hetgeen iets anders is dan een goedgelovig volk. Daarom wel licht dat bij Zuiddorpe het eni ge relict, voor zo ver ons be kend tenminste, te vinden is van een-religieuze wervelstorm die in 1955 door Zeeuws- Vlaanderen of beter, door heel het bisdom Breda, trok. Een beeld van de H. Maagd van Fatima maakte de triomftocht door de parochies en het en thousiasme van de bevolking veroorzaakte een explosie van godsvrucht, goede voornemens en een diep berouw over mis stappen uit het verleden. Een zekere W. te H, heeft heel die week niet gevloekt, een notoire drinker liet de helft van zijn normale aantal pinten staan en de kassier van een plaatselijke bank bezocht die week zijn boeleken - bijzit, maitresse, vriendin - maar één keer in plaats van twee. Zo diep greep het hele gebeuren in in sommi ge, zeg maar gerust de meeste, mensenlevens. Iemand die aan de uiterste rand van 'zijn' paro chie woonde en altijd kerkte in een naburige parochie, ver scheen plots in de eigen kerk en onmiddellijk ging het verhaal de wereld in over zijn plotselin ge bekering. De week daarop zat hij weer in die andere kerk! Nagenoeg de hele geloofsge meenschap begeleidde na drie dagen verblijf het beeld naar de naburige parochie. Een even enthousiaste en grote menigte ontving het en droeg het vanaf de parochiegrens in processie naar de kerk. Niet langs de kortste weg, integendeel, want iedere buurtschap moest zo veel mogelijk aangedaan wor den, al kunnen we ons niet herinneren dat Kampen ook in aanmerking kwam! In Zuiddorpe verbleef het beeld van 1 tot en met 3 juni 1955. Als herinnering daaraan liet de parochie bij de buurtschap Bontekoe een kruis plaatsen. Uit het boek 'Zuiddorpe 750 jaar' van Etiën van Damme weten we dat tijdens de onthul ling een pater Capucijn uit Sluiskil preekte en een van zijn uitspraken was: - Telkens als je hier langs komt, moet je jezelf afvragen: Ben ik op de goede weg? - Die pater bedoelde het ongetwijfeld meer dan goed, maar een gevaarlijke uitspraak blijft het! Vandaag de dag zou hij er de rubriek Zeeland Rond zeker mee halen! Omdat het zo dicht bij de grens met Axel staat, krijgen we zelf altijd zo het gevoel of men wil zeggen, als je het dorp uitrijdt: Als je hier maar aan blijft den ken zul je Axel ook wel doorko men. Maar misschien zit ons geloof niet diep genoeg. Geplaatst in 1955 werd het beeld al doelwit van vandalen op 1 november 1958. Van Dam me zegt daarover: „De zondag daarop is een boetetocht tot eerherstel gehouden. Het kruis is daarna in het priesterkoor aangebracht, daar het toen niet meer geschikt was om het bui ten te hangen." Toch moet het corpus later weer aangebracht zijn, want zelf hebben we een foto uit ongeveer 1975 waar het beeld compleet is. Nog later moet het weer beschadigd geraakt zijn - weersinvloeden menen we - en nu is het recentelijk opgeknapt opnieuw van een (hetzelfde?) corpus voorzien en opgeschil derd zodat voor ieder de reden en de datum van oprichting duidelijk te lezen zijn: 'Fatima- optocht, 1-3 juni 1955, een van de laatste uitbarstingen van het Rijke Roomse Leven'. Wat zullen de reformatorische dorpsgenoten overal hun ogen hebben uitgekeken: dansend rond een gipsen beeld! Sedert Mozes is er nog niet veel veran derd, moeten ze gedacht heb ben. Bekijk je het zo, nuchter, dan denk je inderdaad dat maar met wat uitleg erbij zitten er ook wel begrijpelijke kanten aan: een andere cultuur, een andere aanpak. Net zoiets als een bijeenkomst van ouderen: zonder tombola is die toch ge woonweg niet af! Tijdens jaarlijkse kerstzaalvoetbaltoernooi voor Sasse basisscholen Van onze correspondent Sas van Gent - Onder luid gejoel van hun schoolkame raden zijn gisteren het jon gensteam van De Esdoorn veste 1 en het meisjesteam van De Valckeburcht 2 win naar geworden van het jaar lijkse kerstzaalvoetbaltoer- nooi voor de Sasse basisscho len. Toernooileider Wies van Kerck- hoven en ouders en collega's hadden het klaar gespeeld maar liefst achttien teams op de been te krijgen in sporthal De Vlaan deren, afkomstig van de zes ba sisscholen uit Sas van Gent, Westdorpe en Philippine, 's Mor gens werd het meisjestoernooi afgewerkt met negen teams en 's middags kwamen de negen jon gensteams aan bod. Gestoken in de originele schools- hirts beleefden de voetballief- hebbertjes een onvergetelijke dag en konden zij hun voet- balkwaliteiten meten met andere scholen. Het enthousiasme op de tribunes was het meest merk baar tijdens de finalewedstrijden waarin op het scherpst van de snede werd gevoetbald. De eer ste drie winnaars in elke catego rie ontvingen een fraaie beker Volgend jaar is het kerstzaal- voetbaltoernooi voor de basis scholen alweer toe aan de vijf tiende editie. Volgens Wies van Kerckhoven, animator van het toernooi, is dat een jubileum feestje waard. Eindstanden Meisjes: 1. Valckeburcht 2 2. De Kreeke 2 3. Prins Frederik Hendrik 1 4. De Stelle 1 5. Esdoornveste 1 6. De Stelle 2 7. Valckeburcht 1 8. De Werf 1 9. De Kreeke 1 Jongens: 1. Esdoornveste 1 2. Esdoornveste 2 3. De Werf 1 4. De Stelle 1 5. De Kreeke l 6. De Stelle 2 7. De Kreeke 2 8. De Werf 2 9. Prins Frederik Hendrik 1 Clinge OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Clinge ha len zaterdag 8 januari vanaf 9.00 uur oud papier op. Graauw OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Graauw ha len zaterdag 8 januari oud papier op. St.-Jansteen JAARMARKT - Het Jaar marktcomité is volop bezig met de voorbereidingen voor de komende jaarmarkt. In te genstelling tot voorgaande ja ren wordt deze traditionele jaarmarkt niet op de eerste donderdag maar op de eerste zaterdag van de maand maart gehouden. Dat is in dit geval zaterdag 5 maart. Men ver wacht dat op zaterdag de be langstelling van zowel het pu bliek als de aanvoer van vee groter zal zijn. Er is inmiddels een commissie opgericht die bekijkt op welke manier men een middagvullend program ma voor de jeugd kan samen stellen. Het Jaarmarktcomité, dat is overgegaan in een stich tingsvorm, begint in de tweede week van januari met de ver koop van loten. ST. JANSTEEN - Zaal De Warande, 13.30 uur KBO-prijskaarting. -Café 't Centrum, 13.30 uur schieting. SAS VAN GENT -Zaal Engelenroos, 14 uur kaar ting. CLINGE -Malpertuus, 13.30 uur koersbal ANBO. Collega's verwijten advocaat Sneep arrogantie Van onze rechtbankverslaggever Breda - De afhandeling van het kort geding tussen de familie Meesters en raadsman mr. J. Sneep tegen het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom is gisteren op de valreep verplaatst naar het gerechtshof in Den Bosch. Dat geldt ook voor de vraag wie de kosten van het geding moet betalen. Pas enkele minuten voor de Bre dase rechtbankpresident mr. J. Mendlik de kostenbetaling in het openbaar aan de orde zou stel len, kwam de bevestiging van mr. Sneep dat hij tegen het ge hele vonnis van Mendlik, inclu sief de kostenkwestie, in beroep gaat. Mocht het Hof het Bredase vonnis bekrachtigen, dan komt de kostenkwestie weer op het bordje van Mendlik te liggen. In de wandelgangen van de Bre dase rechtbank wordt vreemd aangekeken tegen het hoger be roep door mr. Sneep. Collega's spreken van een 'arrogante op stelling' in de richting van de Bredase president wiens vonnis voor Sneep vernietigend was. De raadsman wordt in de reac ties ook verweten dat hij zijn eigen gelijk wil halen en de be langen van de familie Meesters uit het oog begint te verliezen. „De hele gang van zaken tot nu toe moet die familie het nodige extra leed berokkend hebben. Dat kun je toch moeilijk een goede belangenbehartiging noe men," aldus een Bredase advo caat. Mr. Sneep eist van het zieken huis een ton voorschot voor leed dat gynaecoloog C. Höhner zou hebben veroorzaakt door ver wijtbare fouten bij de geboorte van Rabya Meesters uit Rilland- Bath. Naar zeggen van mr. Sneep had het ziekenhuis bij hem de indruk gewekt de aan sprakelijkheid te aanvaarden. Mr. Mendlik constateerde in zijn vonnis onder meer dat Lievens berg niet de aansprakelijk te stellen partij was en dat mr. Sneep zijn voorwerk slecht had verricht. Hij sprak over een 'on nodige rechtszaak' en overwoog Sneep zelf voor de kosten van het geding te laten opdraaien. De advocaat gaf daarna toe dat hij fouten had gemaakt. Hij kondigde aan alsnog dr. Höhner in kort geding te zullen dagvaarden. Sneep liet verder weten dat hij alle kosten van de gedingen voor eigen rekening zal nemen. Eerder gebruikte hij een rekening van bijna 11.000 gul den van hemzelf aan de ouders Meesters als een argument om aan te geven onder welke grote druk die mensen staan. Volgens de raadsman van Lievensberg trad zijn collega echter namens Rabya op en mocht mr. Sneep in deze pro-deo-behandeling hele maal geen nota sturen. Wanneer het hoger beroep dient, is nog niet duidelijk. In eerste instantie krijgt Sneep gelegen heid zijn grieven tegen het Bre dase vonnis schriftelijk kenbaar te maken. Het ziekenhuis kan daarop schriftelijk reageren. Het Hof kan vervolgens arrest wij zen, maar het kan ook getuigen horen en/of mondelinge plei dooien toelaten. Wanneer het Hof zijn eindoordeel bekend maakt, valt daarom nog niet te zeggen. Van onze verslaggever Bergen op Zoom - De grens op het gebied van het verder terugdringen van water- en luchtverontreiniging is voor General Electric Plastics (GEP) in Bergen op Zoom zo goed als bereikt. Dat stelt A. Vos, hoofd veiligheid en milieu van GEP. „De huidige stand van de techniek maakt het zeer moeilijk om nog nieuwe maatregelen te nemen." Een van de meisjes van De Valckeburcht op weg naar het doel van De Kreeke. foto camile schelstraete GEP is in ieder geval wel van plan dit jaar de geuroverlast aan te pakken die door het bedrijf wordt veroorzaakt. De onderne ming heeft volgens Vos verge vorderde plannen voor de ver vanging van een installatie van de Noryl-kunststoffabriek, waardoor de overlast voor de omwonenden naar verwachting zal afnemen. In 1992 werd GEP veertien maal geconfronteerd met klachten over geuroverlast, vorig jaar wa ren dat er zestien. Verschillende van die klachten hadden betrek king op dezelfde overlast. Vos noemt het aantal van dertig klachten in twee jaar niet veel, 'maar wij willen ook deze laatste klachten zien te voorkomen'. Vos verwacht dat in de loop van dit jaar de vervanging van de installatie in gang kan worden gezet. Eerst moet echter blijken dat de nieuwe installatie daad werkelijk rendement oplevert. „Het heeft geen zin om miljoe nen guldens uit te geven als blijkt dat die nieuwe installatie niet voldoet aan onze verwach tingen." Bij een ander bedrijf is de instal latie inmiddels geïnstalleerd. Aan de hand van de resultaten bij dat bedrijf zal GEP uiteinde lijk beslissen of de Noryl-fabriek een nieuwe installatie krijgt. Als de beslissing positief uitvalt, verwacht Vos dat de nieuwe in stallatie in de loop van 1995 in gebruik kan worden genomen. Volgens Vos zijn de lozingen via de afvalwaterpersleiding afgeno men van 11.358 eenheden in 1987 naar 3820 eenheden in 1992. De uitstoot van de licht ontvlambare stof tolueen is door de PPO-fabriek van GEP ge daald van 213 ton in 1987 tot 21 ton in 1992, zo meldt hij in het blad GE Perspectief. Volgens Vos verschillen de cijfers over 1993 niet veel van die over 1992. Er zijn volgens hem nog altijd afzonderlijke verbeteringen aan te brengen om het milieu minder te belasten, maar in z'n alge meenheid stelt hij dat de grens wel bereikt is. Het beheersen en verkleinen van het afvalmateriaal noemt hij een van de grootste uitdagingen van de toekomst. In de periode 1990-1992 is bij GEP het herge bruik van materialen toegeno men van dertig naar 37 procent. De stort van afval is met vier procent afgenomen. „Een ander probleem waar we mee worden geconfronteerd, is het storten van afval op de re gionale stortplaats Kragge II." GEP mag daar alleen eigen afval storten. Maar het bedrijf verza melt ook afval van de (buiten landse) afnemers. Dat afval wordt zoveel mogelijk in Bergen op Zoom hergebruikt, maar al tijd blijft er volgens Vos wel wat restmateriaal over dat niet meer gebruikt kan worden. Officieel mag dat restmateriaal niet op Kragge worden gestort omdat het niet van GEP afkom stig is. Die regel is in het leven geroepen om te voorkomen dat afval uit heel Europa op Kragge terecht komt. Vos merkt op dat die bepaling geen rekening houdt met een bedrijf als GEP, dat afval van de afnemers verwerkt. Om dat rest materiaal toch op Kragge kwijt te kunnen, moet het bedrijf elke keer ontheffing vragen. Volgens Vos lukt dat wel, maar is het een omslachtige en tijdrovende ma nier van werken.

de Stem | 1994 | | pagina 11