P.M. DE STEM Arnesen technisch manager PSV Kritiek doet 'Kromme' pijn fLEIJTEN 'Een fantastisch besluit van het bestuur' Terugkeer Frank Arnesen verrassing van eerste orde rtf ETC. UITSLAGEN STANDEN Volslagen verraste Kees Ploegsma doet stapje terug Escort Rosa 076-421370 Nederlander favoriet voor wereldtitel darts Racket stoort elektronica DV CITROËN Niï Lamptey zit 'vast' in Lagos Van Hanegem en Van den Herik verbaasd over uitlatingen Jansen Lucratieve oefentrips op de tocht B SPORTNIEUWS KORT AUTOSPORT SCHAATSEN SKIËN VOETBAL WIELRENNEN SPORTPRIJSVRAGEN lUARI 1994 I REPARATIE SCHADE-AFWIKKELING FINANCIERING VERKOOP EN LEASING IN NIEUWE GEBRUIKTE WAGENS lines 21 21% pell 107 104% co m 35% Dil 79 79% lentral 32% 32 20% 21% ICS 38 Lutch 104% 104 loebuck 52% 51% btb pac 22% 22% line. 64% 65% techn 62 60 Ighouse 14% 13 an corp 16% 16% rorth 25% 26 Lverkt 24,110-23,910 per kg. ■rkt 24,710 per kg. onbewerkt 285-355 per kg. Irkt 400 laten per kg |k vorige koers |k slotkoers gisteren laten - bieden ex claim - gedaan/bieden ex dividend gedaan/laten i bieden en ex dividend laten en dividend gedaan en laten ex dividend gedaan en bieden ex dividend 40 211 16 II !1 69 54 17 17 t6 23 0° 000 00 2,70 4,00 1,10 2,10 21,10 a 22,80 2,60 4,60 1,00 2,40 0,40 1,10 2,80 4,30 2,00 2,90 1,60 1,00 3,30 3,50 1,90 2,30 1,80 a 1,70 4,00 4,40 12,00 12,50 0,70 0,50 3,70 3,00 1,40 1,70 7,90 10,40 5,80 a 7,30 41,50 46,00 2,70 1,70 4,00 2,70 8,50 6,00 0,50 0,60 15,80 a 18,50 b 10,00 a 12,00 1,10 2,20 8,00 10,00 4,10 a 5,20 4,00 5,00 3,00 2,40 1,40 1,30 4,00 4,40 2,20 2,70 3,50 a 2,10 2,50 1,50 4,80 a 4,90 2,90 3,90 1,30 1,90 0,40 0,70 2,90 3,80 1,80 2,50 3,90 4,70 2,70 3,30 21,00 22,10 b 1,20 1,00 2,10 2,00 1,40 1,30 0,82 a 0,73 5,81 6,40 SPECIAAL VOOR TDburgBeweg <1 Oosterhotrt Telefoon: 01620-32710 Sport Ivan onze verslaggevers I Eindhoven - Binnen de spe lersgroep van PSV is gisteren [hoopvol en met instemming [gereageerd op de aanstelling |van Frank Arnesen als mana- voetbalzaken. De nieuwe Itaakinvulling voor Kees |?ioegsma werd met het oog [op diens gezondheid over het [algemeen beschouwd als een [verstandige. De spelers werden gistermiddag Ina de tweede training op De berdgang op de hoogte gesteld Spelers PSV stemmen in met nieuwe taakverdeling Arnesen-Ploegsma van de terugkeer van Frank Ar nesen. Details over de nieuwe invulling van taken werden daarbij niet gegeven. „Een fantastisch besluit van het bestuur," verklaarde doelman Hans van Breukelen gisteravond zonder aarzeling. „Het getuigt van klasse dat het bestuur on danks dat ontslag-verhaal van een half jaar geleden gewoon doet wat het moest doen. Deze splitsing van taken was nodig. Wat Kees Ploegsma in de afgelo pen vijftien jaar heeft gedaan, grenst aan het ongelooflijke. Een degradatie is het zeker niet. Kees kan nog oneindig veel belangrij ke dingen blijven doen voor PSV." „De effecten van deze wijziging weten we natuurlijk pas over vier of vijf jaar, maar Arnesen kent de club, weet de weg in het wereldje en houdt van mooi voetbal," geeft Van Breukelen zijn fiat aan de terugkeer van de 37-jarige Deen. „Een goede ontwikkeling voor PSV," noemde international Arthur Numan de terugkeer van Arnesen. „Hij heeft bewezen een belangrijk persoon te kunnen zijn voor PSV. Iemand met ver stand van voetbal, iemand die alles heeft meegemaakt, het hoogste heeft bereikt en iemand die bij PSV past." „We weten nog niet precies wie wat gaat doen, maar met Arne sen hebben ze in ieder geval een goeie te pakken," oordeelde Ber- rie van Aerle. „Frank weet hoe het reilt en zeilt in het voetbal wereldje en hij heeft mede dank zij zijn werk bij de Deense tele visie links en rechts goed kunnen rondkijken. De komst van Frank is een goede zaak." Over de nieuwe rol van Kees Ploegsma: „Ik hoor en lees steeds dat Ploegsma werkweken had van tachtig uur of meer. Dat is natuurlijk te gek; dat houdt alleen een computer vol. Ge zondheid gaat "boven alles en in die zin is het een goede stap," aldus de Helmonder. dame, gigolo, gay, sm-meesteres, echtpaar, I slavin, aan huis of hotel 24 uur p.dag ■Van onze verslaggever [Eindhoven - Frank Arne- [sen is door PSV benoemd [tot manager voetbalzaken. [Kees Ploegsma blijft direc teur van de Stichting PSV [en secretaris van de Eind- [hovense club. Voor Ploegs- |ma kwam deze functiewij- Iziging als een volslagen [verrassing. Gisteren werd [liet besluit aan hem mede- gedeeld door voorzitter [Bill Maeyer. lArnesen, die vorig jaar wegens kritiek door PSV aan de liant werd gezet als assistent van de later ook ontslagen hoofdtrai ner Hans Westerhof, reist van- j al niet PSV mee naar Oost- Ikapelle, waar PSV een driedaags Itrainingskamp heeft belegd. [Arnesen wordt de verantwoorde lijke man voor het voetbaltech- tische beleid, inclusief de trans fers, organisatie van wedstrijden len toernooien en de contacten [over al deze zaken met de media. [Begin vorige maand was de 137-jarige Deen nagenoeg rond het Willem II, waar hij Jan 1 Beker zou gaan bijstaan als as- sistent-trainer. Ploegsma, die vorige maand we- I gens oververmoeidheid enige tijd ;n het ziekenhuis werd opgeno- 1 men, gaat zich in de nieuwe constructie bezighouden met alle commerciële zaken in algemene J zin bij PSV. Daaronder vallen I ondermeer sponsor-aangelegen- 1 heden, tv-contracten, het recla me- en marketingbeleid alsmede veiligheidszaken. De laatste functie ressorteerde tot voor kort onder administrateur Peter Wes- 1 telaken. Van onze verslaggever Eindhoven - PSV moet het voorlopig doen zonder Nii Lamptey. De Ghanees ver blijft momenteel in de Nige- riaanse hoofdstad Lagos. Lamptey -die in zijn ge boorteland vakantie had ge vierd- heeft daar proble men met zijn paspoort en mag het land derhalve niet verlaten. Bij PSV wist men gisteren niet wanneer Lamptey in Eindhoven zal arriveren. Zonder hem is een selectie van 21 spelers vanochtend vertrokken voor een trai ningskamp van drie dagen in Oost-Kapelle. Niet van de partij zijn verder Jerry de Jong, Juul Ellerman, Ro bert Fuchs, Roberto Verha gen, Gregory Playfair en de weer van Sparta terugge keerde René Klomp. Op woensdag 19 januari speelt PSV in Spanje tegen Barcelona. Vermoedelijk vindt die wedstrijd plaats in Cadiz of Sevilla. De Eind- hovenaren treden dan aan zonder de internationals. Zij voetballen die zelfde avond met het Nederlands elftal een vriendschappelijke wedstrijd in en tegen Tune- Wim Jansen (links) en Willem van Hanegem, niet langer een gouden duo'. FOTO PERSBURO DIJKSTRA Van onze verslaggever Jacques Hendriks Haarlem/Rotterdam - Willem van Hanegem reageerde gis teravond thuis in Haarlem aanvankelijk wat onverschil lig op de uitlatingen van Feyenoords opgestapte tech nisch directeur Wim Jansen, de man met wie hij ooit ook als speler gouden tijden be leefde in de Kuip. „Ach, ik kan me er niet zo druk over maken. Als hij er behoefte aan heeft om zich zo over ons uit te laten, dan moet hij dat doen," aldus de trainer. Toch doet het de 'Kromme' veel pijn. „Vreemd dat hij hier nu mee aan komt zetten," aldus Van Hanegem. „Zoals dat wij langs elkaar heen werkten. Als hij dat zo gevoeld heeft, dan had hij dat als technisch directeur toch met een tegen ons moeten zeggen? Maar ik hoor dit soort dingen nu voor het eerst. Alle beschuldi gingen kunnen Geert (Meijer) en ik trouwens weerleggen. Jansen heeft zich er bijvoorbeeld vrese lijk kwaad over gemaakt, dat toen Atletico Madrid onlangs in teresse in mij zou hebben, hij daar niet in is betrokken. Maar dat hoefde toch ook helemaal niet. Die voorzitter (Jesus Gil y Gil, JH) had een keer mijn naam genoemd en ik heb toen meteen gezegd dat ik niets concreets gehoord had en bovendien geen interesse had. Nou, dan is die zaak toch meteen uit de we reld?" „En neem nu dat gebrek aan discipline. Wie de afgelopen ja ren met Feyenoord meegereisd is naar Europa Cupwedstrijden, weet toch dat die discipline on der mij hetzelfde is als onder Jansen. Alleen, ik vind dat de spelers zelf moeten leren die dis cipline op te brengen, ik houd niet van boetes geven. Wat heeft het bijvoorbeeld voor een zin om iedereen die een minuut te laat is voor 40 gulden gebak te laten trakteren. Op het laatst vliegt dat dan toch ook door de kleed kamer." Van Hanegem zou volgens Jan sen moeite hebben met het kie zen van de zestien spelers voor een wedstrijd. „Maar dat is toch alleen maar menselijk, of niet et harde bevv//s' soms. Jansen had daar zelf, toen hij nog trainer was, trouwens net zo veel moeite mee, vertelde Geert (Meijer) me." Over de manier van spelen heb ben beiden ook andere ideeën. Nadat Wim Jansen Feyenoord met sober voetbal terug naar de (vaderlandse) top had gebracht, wilde Van Hanegem aanvallen der gaan spelen. Jansen was het daar gedeeltelijk mee eens. Van Hanegem: „Maar nu zegt Wim dat we opportunistischer zouden moeten spelen, dat de bal over slechts drie schijven voorin moet zijn. Maar als hij er zo over denkt, dan had hij een trainer uit de onderbond moeten aan trekken, die werken met lange halen. Wij proberen het elftal juist combinatie-voetbal te laten spelen." In het bewuste artikel in het RD verklaart Jansen verder dat, als hij gebleven was bij Feyenoord, de contracten met Van Hanegem en Meijer niet verlengd waren omdat Jansen een nieuwe tech nische staf onder zich had ge wild. Door het vertrek van de TD is de kans op het aanblijven van het trainersduo sterk ver groot. Willem van Hanegem: „Ik heb Van den Herik daar nog niet over gesproken, hij is net terug van vakantie, ik heb hem van daag maar een paar minuten gezien. Maar zelf heb ik er on danks deze toestanden nog altijd veel zin in. Ik hoop ook dat we hier met het elftal alleen maar sterker uit zullen komen." Uit de afgelopen anderhalf jaar is in ieder geval gebleken dat het 'gouden duo', in de jaren zeven tig nog buurmannen - zowel op het veld als in een nieuwbouw wijk in Hendrik Ido Ambacht - dat 'Willem en Wimpie' niet die boezemvrienden waren, die ve len in Rotterdam-Zuid in hen zagen. „Het vertrek van Wim naar Sau- di-Arabië en vervolgens deze uitspraken hebben mij enorm verrast," bekent Willem van Ha negem. „Maar de mensen, die hem blijkbaar beter kennen dan ik ooit gedaan heb, vertellen me nu dat hij nu eenmaal zo is. Hij kan er opeens zo tussenuit knij pen." Feyenoords voorzitter Jorien van den Herik reageerde gistermid dag teleurgesteld op de uitlatin- Door Martin van de Kimmenade Eindhoven - Niet zozeer de verde ling van het takenpakket van PSV- manager Kees Ploegsma alswel de terugkeer van Frank Arnesen bij PSV is een verrassing van de eerste orde. De Deense assistent-trainer moest een half jaar geleden opstappen nadat hij *Jn voormalige werkgever had overla den met niet mis te verstane kritiek. Hij noemde destijds in een interview Ploegs ma een risico-factor voor PSV. Arnesen maakt nu weer zijn opwachting bij PSV op een aanzienlijk hogere positie. Het bestuur van PSV is vastbesloten de maatregelen die het nodig acht niet uit de weg te gaan. Na het slagvaardig aantrekken van Jan Wouters en het voortijdig beëindigen van de overeen komst met fysiotherapeut Monne de Wit kwam PSV met de verwachte verande ring in de portefeuille-samenstelling van zijn manager. In de lang niet gemakkelijke omstandig heden van de laatste jaren is de taak van Ploegsma steeds omvangrijker en zwaar der geworden. Zo zwaar dat ook hij tijdens een zwarte periode van de club ir. de vuurlinie terecht kwam. Trainer Hans Westerhof sneuvelde, Ploegsma bleef overeind. Zij het niet onbeschadigd. Ze ker nadat hij pok door privé-omstandig- heden op een nare manier in de publici teit kwam werd ook zijn hoofd geëist. Uiteindelijk ging hij er lichamelijk en geestelijk aan onderdoor. Het is in deze omstandigheden verstan dig en logisch de voetbaltechnische za ken bij een gespecialiseerde vakman neer te leggen - zoals enkele jaren gele den bij Hans Kraay - en Ploegsma met al zijn nationale en internationale ervaring te belasten met de commerciële zaken van het voetbalbedrijf. Een besluit dat door Ploegsma - gisteren toch nog ver-, rast - zelf ongetwijfeld als een degrada tie zal worden beschouwd, maar dat hij aan had kunnen zien komen op het moment dat buiten hem om zaken ge daan werden met Wouters. PSV begon het nieuwe jaar met specta culair vuurwerk. PSV wil kost wat kost de plaats terug die het voor enkele jaren had in de top van het Nederlandse en Europese voetbal. Zonder pijnlijke maatregelen te schuwen, zonder aanzien des persoons. Van onze verslaggever Rotterdam - Feyenoord- voorzitter Jorien van den Herik is niet alleen teleur gesteld in Wim Jansen maar oJk over het feit dat zijn club waarschijnlijk niet op twee zeer lucratieve uitno digingen uit het Verre Oos ten in kan gaan. Feyenoord is gevraagd om rond het carnavalsweekein de (11-13 februari) in Japan twee wedstrijden te spelen, tegen de clubs Sanfrecce en Matsyama. Bovendien ligt in de Kuip een invitatie om op 13 maart in Hongkong de officiële opening van een spiksplinternieuw stadion op te luisteren in een wed strijd tegen de houder van de wereldbeker voor club teams, het Braziliaanse Sao Paulo. „Door het slechte weer vrees ik het ergste," aldus Van den Herik. „Als er wed strijden afgelast gaan wor den, dan denk ik niet dat we van de KNVB toestemming krijgen om op die uitnodi gingen in te gaan." „Voor 13 februari staat voor Feyenoord al de inhaalwed strijd uit tegen Cambuur op het programma. Maar bij Cambuur worden dikwijls als eerste de wedstrijden af gelast. Stel dat we nu niet naar Japan mogen en ver volgens voor niets in Neder land gebleven blijken te zijn. Dat zou ons wel enkele tonnen kosten." Op het bureau van de KNVB in Zeist kon gisteren niemand uitsluitsel geven over de mogelijkheid voor Feyenoord om alsnog in te gaan op de Aziatische aan biedingen. gen van Wim Jansen. „Jammer dat hij hier nu mee naar buiten komt, juist hij kent toch onze afspraak om dat niet te doen." Dat volgens Jansen de praeses en Van Hanegem alles met elkaar bedisselden, beschouwt Van den Herik als onzin. „Ik heb dagelijk van uur tot uur contact met Jansen gehad, ook als ik in het buitenland vertoefde. En Van Hanegem is, in die anderhalf jaar dat hij nu in dienst is van Feyenoord, hooguit drie keer op mijn bureau geweest." „Als ik hoorde van onderlinge irritaties heb ik regelmatig aan gegeven dat er dan gepraat moest worden," vervolgde Van den Herik. „Maar als gezegd wordt dat dat geen zin heeft, dan houdt het op." Van den Herik gaat met de rest van de Feyenoord-leiding de ko mende tijd kijken hoe het ver trek van Jansen opgevangen moet worden. Een nieuwe TD komt er waarschijnlijk niet, wat er op lijkt te wijzen- waar de groeiende onvrede van Jansen ook vandaan is gekomen, zijn functie was, nadat hij het zielto gende Feyenoord weer nieuw le ven in had geblazen, namelijk overbodig geworden. „Het was een zuivere bureaufunctie ge worden, ook al bleef Wim als pure liefhebber nog erg veel wedstrijden bezoeken," aldus Van den Herik. Wat de 'opvolging' betreft, meldde de juist van een kerstva kantie in Thailand teruggekeer de Van den Herik: „Eerst maar eens zien welke taken van Wim Jansen er overgenomen moeten worden, en dan kijken we wel wie dat kan gaan doen. Ik ver wacht niet dat we het intern op kunnen lossen. Wat voor een naam we vervolgens aan die functie geven, lijkt mij van het minste belang." DINSDAG 4 JANUARI 1993 DEEL Van een verslaggever Frimley Green - De 28-jarige Roland Scholten is sinds gistermiddag de topfavoriet voor de wereldtitel darts van de Embassy Federatie. De Hagenaar, pas sinds een jaar actief op het internationale podium, maakte in de eerste ronde zoveel indruk dat hij door de dartgekke Britten onmiddellijk tot de favoriet voor de titel is gebombar deerd. Scholten maakte gistermiddag in drie sets gehakt van de nationale kampioen van Wales, Sean Palfrey. De Nederlandse titelhouder, zoon van een Haagse caféhouder, was in Frimley Green bovendien de eerste geplaatste speler die de eerste ronde overleefde. Eerder sneuvelden vijf geplaatste spelers. Scholten, in de laatste maanden van 1993 als een komeet aan de wereldtop verschenen, staat derde op de officiële lijst van de favorieten op het normaal gesproken door Britten beheerste titeltoernooi. De Nederlander verdiende die kwalificatie door in 1993 opmer kelijke prestaties neer te zetten bij World Cup-wedstrijden in Las Vegas en Moskou. Beide toernooien won hij met overmacht. Zobel derde trainer Nürnberg Nurnberg - FC Nürnberg heeft met Rainer Zobel de derde trainer van het seizoen aangesteld. Hij volgde Dieter Renner op, die is benoemd tot manager. Op 8 november diende Willi Entenmann te vertrekken bij de matig presterende club uit Zuid-Duitsland. De 45-jarige Zobel, voormalig prof bij Hannover '96 en Bayern München, was vorig seizoen werkzaam bij Kaiserslautern. Vön Almsick Europese Sportvrouw Brussel - Franziska von Almsick, zesvoudig Europees zwem- kampioene, is door de Vereniging van Europese Sportjournalis ten (UEPS) tot Europese Sportvrouw van het jaar gekozen. Tweede werd de Britse wereldkampioene horden Sally Gunnell vóór tennister Steffi Graf. Bij de mannen werd sprinter Linford Christie als beste sport man van Europa gekozen, voor drievoudig Tourwinnaar Miguel Indurain ep hordenloper Colin Jackson. Lendl neemt jaar bedenktijd Perth - Ivan Lendl neemt nog minimaal een jaar bedenktijd. De 33-jarige Amerikaan verwijst journalisten, die het einde van zijn tenniscarrière niet kunnen afwachten, naar december 1994. „Mijn beslissing of ik wel of niet zal doorgaan, baseer ik op hoe ik dan speel en hoe ik me dan voel," zei Lendl maandag. In het Westaustralische Perth debuteert de ex-Tsjech dezer dagen namens de Verenigde Staten in het toernooi om de Hopman Cup. Hij speelt aan de zijde van Mary-Joe Fernandez. Perth (Reuter) - Het elektronische systeem dat tijdens het tennistoernooi om de Hopman Cup de lijnrechters moet doen vergeten, dreef de Australische organisatoren maandag tot wanhoop. Omdat het racket van Pioline een vleugje magne sium bevatte, piepte de machine op de meest ongelegen momenten. Terwijl hoofdscheidsrechter Peter Bellenger overwoog de stekker uit het stopcontact te trekken, vonden de program meurs van het TEL-systeem (Tennis Electronic Lines) de oor zaak van de vele stoornissen tij dens de partij tussen Masur en Pioline, in de kwartfinale tussen Australië en Frankrijk. Het racket van de Fransman zou zo excentriek zijn dat de kans op herhaling alleen in zijn geval nog aanwezig is. Mede dank zij de zege van Masur op Pioline bereikte Australië met ruime cijfers (3-0) de halve fina les. Provis bleef in het enkelspel Tauziat de baas en was in het dubbelspel met Masur eveneens succesvol. Woensdag stuit de thuisploeg op de winnaar van ■het duel tussen Tsjechië en Zwit serland. Het ongeplaatste Oostenrijk schaarde zich maandag verras send ook bij de laatste vier. Het als derde ingeschaalde team van Spanje werd met 2-1 verslagen. Wiesner en Antonitsch zegevier den in het enkelspel, waarna de overwinning in het dubbelspel aan het duo Martinez/Sanchez werd gegund. De eerstvolgende tegenstander van Oostenrijk komt uit de wedstrijd tussen Duitsland en de Verenigde Sta ten. Kwartfinales Hopman Cup: Austra lië - Frankrijk 3-0, Provis - Tauziat 4-6 7-6 6-2, Masur - Pioline 7-5 6-4, Masur/Provis - Pioline/Tauziat 8-4, Oostenrijk - Spanje 2-1, Wiesner - Martinez 6-2 6-4, Antonitsch - Sanchez 3-6 6-4 6-3, Sanchez/Mar tinez - Antonitsch/Wiesner 8-1. Adelaide (Aus). Mannen, 550.000 gulden. Eerste ronde: Steven (NZe/8) - Black (Zim) 6-3 6-2, Carl- sen (Den) - Lareau (Can) 6-2 7-6, Rafter (Aus) - Damm (Tsj) 6-4 6-3, Rusedski (Can) - Tramacchi (Aus) 6-4 6-4, Stafford (ZAf) - Cahill (Aus) 6-3 4-6 6-2, Kafelnikov (Rus) - Cash (Aus) 4-6 6-1 6-3, Novacek (Tsj) - Adams (Aus) 6-4 6-2, Raoux (Fra) - Enqvist (Zwe) 6-3 7-6, Brisbane (Aus). Vrouwen, 275.000 gulden. Eerste ronde: Baudone (Ita) - Appelmans (Bel/10) 7-5 6-3, Fer- rando (Ita/12) - Kuhlman (VSt) 4-6 6-3 6-2, Spirlea (Roe/13) - Cristea (Roe) 6-4 6-1, Gavaldon (Mex/14) - Kschwendt (Dui) 6-4 6-2, Begerow (Dui) - McShèa (Aus) 2-6 7-6 6-2, Wasserman (Bel) - Schett (Oos) 3-6 7-5 3-0 opgave Schett, Jaggard-Lai (Aus) - Watanabe (VSt) 6-4 6-0, Keiler (VSt) - Ritter (Oos) 7-5 6-1, Ghirardi (Fra) - Dragomir (Roe) 6-4 2-6 6-4. Doha (Qat). Mannen, 910.000 gul den. Eerste ronde: Edberg (Zwe/3) - Muller (ZAf) 6-1 6-4, Stich (Dui/2) - Simian (Fra) 6-2 6-1, Schalier (Oos) - Rehmann (Dui) 7-6 6-1, Edberg (Zwe) - Muller (ZAf) 6-1 6-4, Jarryd (Zwe) - Holm (Zwe) 6-4 7-6. Parijs-Dakar-Parijs. Negende etappe, Passé Chameau - Zoulou (450 km): auto's: 1. Auriol/Picard (Fra) Citroen 3.21.41 straftijd, 2. Lartigue/Périn (Fra) Citroen 6.02, 3. Weber/Hiemer (Dui) Mitsubishi 10.04, 4. Saby/Serieys (Fra) 10.40, 5. Shinozuka/Magne (Jap/Fra) Mitsubishi 14.37. Stand: 1. Lartigue 15.37.55, 2. Weber 19.22, 3. Shinozuka 22.00, 4. Auriol 1.19.36, 5. Fontenay/ Musmarra (Fra) Mitsubishi 1.43.38. Motoren: 1. Orioli (Ita) Cagiva 3.53.09 straftijd, 2. Mas (Spa) Ca giva 0.45, 3. Povarov (Spa) Rus 1.47, 4. Arcarons (Spa) Cagiva 1.55, 5. Wagner (Fra) 2.06. Stand: 1. Mas 15.52.40, 2. Arca rons 0.27, 3. Orioli 0.51, 4. Wag ner 7.43, 5. Gallardo (Spa) Cagiva 14.23. Wedstrijden Heerenveen. Mannen, 500 m: 1. Jan Bos 39,24, 2. Novak (Roe) 39,65, 3. Marco Schreuder 40,20. 1.500 m: 1. Bos 1.58,90, 2. Schreuder 1.59,73, 3. Novak 2.00,77. 3.000 m. 1. Bos 4.12,60, 2. Kluin 4.15,77, 3. Schreuder 4.15,89. Vrouwen, 500 m: 1. Nuyt 43,42, 2. Elke Zijlstra 44,11, 3. Van Oosten 44,17. 1.500 m: 1. Jenita Smit 2.11,40, 2. Nuyt 2.13,37, 3. Gretha Smit 2.16,54. 3.000 m: 1, Jenita Smit 4.38,66, 2. Gretha Smit 4.39,98, 3. Nuyt 4.40,45. Oberwiesenthal. Wereldbeker Noordse combinatie, landen: 4x5 kilometer:. 1. Finland (Nurmela, Mantilla, Manninen, Sarparanta), 2. Japan (Kono, Abe, Ogiwara, Kogawa) 1.35, 3. Duitsland I (Abratis, Schwaar, Dufter, Dei mei) 2.06, 4. Oostenrijk 3.21, 5. Slowakije 5.46, 6. Zwitserland 5.56. Stand: 1. Noorwegen 1526 pun ten, 2. Japan 1316, 3. Duitsland I 729. Schotland. St. Mirren - Falkirk 3-1. Safenwil (Zwi). Veldrit: 1Schatti (Zwi), 2. Honegger (Zwi), 3. Wa- bel (Zwi), 4. Van der Poel (Ned), 5. Hubmann (Zwi), 6. Zumsteg (Zwi), 33. Hendriks (Ned). Lotto 52., Eerste prijs, geen win naar, tweede prijs drie winnaars, f 28.623,80, derde prijs 78 win naars, f 1651,30, vierde prijs 3853 winnaars, f 33,40, vijfde prijs 62.413 winnaars, f 5,00. Cijferspel 52. Zes cijfers, geen winnaar, vijf drie winnaars, vier 25 winnaars, drie 268 winnaars, twee 2491 winnaars.

de Stem | 1994 | | pagina 7