Monumenten bij stichting' Voor f42,50 heeft ude hoofd prijs. tP Iringen •Holland Casino's Lekkere muziek en zestien jubilarissen BEVEILIGING Nieuwe enquête over openingstijden van winkels in gemeente Hulst PvdA-lijsttrekker hoopt op grotere betrokkenheid Hulster inwoners A.P.K. POLITIE RAPPORT DAG KLAPPER bekent intoor furg wil snormen woningen Kroatische vluchtelingen op [bezoek bij manege Magrette Flitsende voorstelling Reinardi 79.' Twee raadsleden PvdA Sas treden vrijwillig terug DE STEM ZEELAND A6 A5 ►tie P.H. nateurs 994 elijke ingemeenschap i H0NDIUS In de Holland Casino's kom je ogen tekort. Kampioenschap schoolvoetbal Sas van Gent Nieuwjaars- ze kantoren uur geslo- destem JAN VAN OOSTERHOUT; Piet Gering zestig jaar trouw lid van Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst Pastoor L. Heijnen weer gewoon pater het veiligste adres MAANDAG 3 JANUARI 1994 kNUARI 1994 sterke gelijkenis ver met de loop van een pen. De man heeft de alleen gepleegd. De ikele duizenden gul- nog zoek. valler viel vorige week ag aan het eind van de binnen bij het post te Koewacht. Hij be de loketbeambte en zich met de kaslade voeten. Hij ontsnapte maar werd diezelfde ïog aangehouden door Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst gaat nog maar eens proberen een meerder heid van de winkeliers warm te krijgen voor de mogelijkheid om bij feestdagen die op maandag vallen de winkels al om 9.00 uur open te doen. Een in september gehouden enquête met betrekking tot de ope ningstijdstippen leverde geen meer derheid op voor 9.00 uur. Dat tijdstip is vooral van belang voor winkeliers die om en nabij de Grote Markt zijn gevestigd. Wanneer tweede kerstdag op een maandag valt en ook op tweede paasdag en tweede pinksterdag mogen de winkels nu pas om 10.00 uur open, terwijl de marktkooplieden hun kramen reeds vanaf 9.00 uur open doen. In het verleden deden Hulster winke liers dan hun zaak ook maar open, maar daarbij is het verschillende keren tot een aanvaring gekomen met de politie. Door de winkelsluitingsverordening te veranderen, kan het euvel worden on dervangen. Maar daar moet dan wel een meerderheid van de winkeliers voor zijn. De meesten hebben er echter geen be lang bij en daarin moet wellicht de negatieve uitslag van de september-en- quête worden gezocht. Er was wel kri tiek van de middenstandsvereniging op het begeleidend schrijven van de ge meente. Er zou te weinig tot uitdruk king zijn gekomen dat het bedoeling was dat degenen die er geen belang bij hebben toch, uit solidariteit met hun collega's, voor moesten stemmen. „Die kritiek was onterecht," zegt wet houder G. van de Voorde. „Er stond toen wel degelijk in waar het om ging. Het gaat natuurlijk niet om een wereld schokkende zaak, maar het is wel lastig voor degenen die geverbaliseerd wor den." Daarom wil de gemeente het in januari nog eens proberen. „Tenzij de midden standsvereniging zegt, laat maar zit ten," aldus Van de Voorde. En wat het begeleidend schrijven betreft: „Als de middenstandsvereniging wil, mag ze er dan wat mij betreft zelf nog een brief bij doen." Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst moet haar eigen monumenten onderbrengen bij een stichting. Op die manier kunnen er p 1 meer subsidies in de wacht worden gesleept en ontstaat rl 1 O f cf" Cfi 11 er een grotere betrokkenheid van de inwoners bij de 1 Hulster monumenten. Dat idee oppert de Hulster Pv- dA-lijsttrekker P. Weemaes. Vol gens Weemaes kan voor zijn plannetje de al bestaande Stich ting Zoutziederij functioneren. Deze stichting beijvert zich om de historische Zoutziederij bij de voormalige machinefabriek Bak ker te behouden. De Hulster PvdA vindt dat, na de reconstructie van de Grote Markt, het behoud van de monu menten de komende jaren voor op moet staan. „Van verschillen de kanten kunnen onze monu menten gaan scoren en hiermee op de voorgrond treden," stelt Weemaes. ers van Oostburg zijnl ociale vernieuwing tel •oject om het aantal I dringen. iver hun (toekomstige) ing. ïente geeft verder 13.6001 van het geld dat voor] vernieuwing beschikbaar I iet Halt-bureau Zeeuws-1 ren, zesduizend gulden] warme maaltijdvoorzie-1 jftigduizend gulden voor] ;re controle en 45.001)] voor nog in te dienen en. mmissie financiën be-1 het voorstel van het col-1 haar vergadering op vrij- muari. Daar komt ook de >ige vaststelling van de] voor de Kust WV Vlaanderen aan de orde. V mag rekenen op 151.0 en krijgt negentig pro-| in dat bedrag dit jaar als ïot. oningen heeft niets met g er geen maatregelen lie niet aan de minima-1 e verwijderen. he maatregelen noodza- m de streek er voor te n dat overal 'buitenkam- kan ontstaan. Daarom lorte termijn kwaliteits- dig, op te stellen in over- de betreffende bedrijfs- Planologische sturing is villen we onze openheid eek behouden." pdere voorziening die in de dorpen wenst te is de bibliobus. „Er inigd moeten worden om >n niet nog meer uit de laten lopen. Maar niet oor onze streek onmisba- bus." is men tegen de sluiting ;j aardenoorden in de 3 T ziet graag een tus- ontstaan in de vorm - of aanleunwoningen, wil de groepering meer i voor ouderen. „Zij we- het beste wat zij willen. (ADVERTENTIE) Elk jaar nemen de koksbrigades en bartenders van de Holland Casino's het tegen elkaar op. Ook dit jaar werden er weer de meest exotische cocktails en exquise voorafjes, hoofdgerechten en des serts uit de hoge hoed getoverd. Na een ruime proeftijd wees een vakjury, onder leiding van respectievelijk de heer R. Busman van de Nederlandse Bartendersclub, en de heer C. Helder, chefkok en eigenaar van restaurant Parkheuvel te Rotter dam, de winnende cocktail en het winnende menu aan. Het mooiste van alles is nog, dat u dit nu in elk Holland Casino t/m 31 januari kunt bestellen. En dat u voor het driegangenmenu slechts f 42,50 betaalt. Kortom, als u écht lekker wilt eten, vergeet dan niet uw paspoort of rijbewijs mee te nemen. De minimumleeftijd voor ons restaurant is 18 jaar en correcte kleding is verplicht. f AMSTERDAM BREDA EINDHOVEN GRONINGEN NIJMEGEN ROTTERDAM SCHEVENINGEN VALKENBURG ZANDV00RT. 012 Basiliek Het belangrijkste vindt de PvdA de basiliek. Een plan van aan pak, bestaande uit een totale restauratie eindigende in het jaar 2000, lijkt de PvdA haal baar. De sociaal-democraten vinden de 18 miljoen gulden kos tende restauratie weliswaar een gigantisch bedrag, maar het gaat dan ook om de 'spil van onze stad'. De 50.000 gulden die nu jaarlijks opzij worden gelegd, is een 'schijntje', stelt Weemaes. „Een veelvoud van dit bedrag is noodzakelijk." Als tweede komt in de visie van de PvdA de Keldermanspoort aan de orde. Het behoud staat daarbij voorop. De Kelder manspoort kan volgens de PvdA een belangrijke functie krijgen als verlengde van het museum of als plaats waar jaarlijks een op treden wordt verzorgd. Daarna komen de verschillende poorten in beeld, die nodig aan restaura tie toe zijn. Cultuur Voor de PvdA gaat de spreiding van cultuur en het oppakken van een stuk vernieuwing de komen de vier jaar een belangrijke rol spelen. In dat kader wil men blijven bouwen aan het onder steunen van optredens van aller lei aard. Onder andere het Uit- programma van Den Dullaert, meer exposities in gemeentelijke gebouwen, ondersteunen van het werk van galerieën en het stimu leren van de amateuristische kunstbeoefening. Van onze correspondent Sas van Gent - In de gemeente lijke sporthal te Sas van Gent wordt het jaarlijkse kampioen schap schoolvoetbal van Groot Sas van Gent afgewerkt. Morgen vormt die sporthal het decor van dit kampioenschap voor meisjes en jongens. Om 9.00 uur beginnen de meisjes met negen teams aan deze titel strijd. Die wedstrijden duren tot omstreeks 12.30 uur. Aanslui tend gaan de jongens van start. Zowel bij de meisjes als jongens zijn negen teams van de partij. Die vertegenwoordigen de scho len Prins Frederik Hendrik, Es- doornveste en Valckeburcht uit Sas van Gent, De Stelle en De Werf uit Philippine en De Kreeke uit Westdorpe. Axel- Voor de Kroatische vluchtelingetjes, die de kerstvakantie doorbrengen in Terneuzen, werd het oude jaar afgesloten met een oezoek aan manege Magrette. De kinderen konden de paarden Nazorgen en een ritje maken. 'e veertig kinderen waren om elf uur present bij de manege. Er *erd gebruik gemaakt van de kleine manege, omdat de grote onder water gelopen was. Allereerst konden de kinderen kennis maken met de viervoeters. Ook kinderen die paarden niet gewend zijn, waren al gauw enthou- Slast' In groepjes werd er vervolgens onder deskundige begeleiding aantal rondjes gereden. Er werden gewennings- en evenwichts- efeningen gedaan. e kinderen vermaakten zich tot drie uur op de manege. Na afloop wden de paarden met veel liefde verzorgd. l .?™st?aS 5 januari brengen de Kroatische kinderen een bezoek aan Het Jeugdcircus Reinardi uit Hulst was gisteren lekker op dreef. Voor een goed bezette zaal werd in de eigen oefen ruimte in het Houtenkwartier een vlot verlopende en gezelli ge voorstelling gegeven. De ongeveer twee uur durende uitvoering omvatte een groot aantal echte circusnummers, zoals koorddansen, fietsen op een fiets met één wiel, lopen op grote lopende ballen, acroba tiek, evenwichtsnummers en andere zaken waarbij de lenig heid belangrijk is. grappih wa ren de clowns en de jongleurs. Flitsend en met veel plezier werd er opgetreden. De arties ten moedigden elkaar aan en kregen ook steeds van de be stuursleden de nodige compli mentjes. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE (ADVERTENTIE) Ik*?-- vai KAN ER MAAR DE BESTE ZIJN kunt daar van profiteren RIJKSKEURINGSSTATION Emmastr. 5, Roosendaal i 01650-43639 of 55429 5 bakki bakki vrij Risseeuw te Zaamslag, waar ze kunnen kennismaken met de er en zijn werk. Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Hulst - Voor een volle zaal trad gisteren de Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst (KSH) onder leiding van Jo- han de Witte op. Tijdens het Nieuwjaarsconcert werden zestien jubilarissen gehul digd. Na het spetterend optreden van de percussiegroep, geleid door A. Lampo, kwam voorzitter Wilf- ried Pilaet van de WeZeBo naar voor om de jubilarissen een ver siering op te spelden. Heel spe ciaal was de onderscheiding voor Piet Gering, die al 60 jaar lid is van de harmonie. Een extra pluim mag er zijn voor solist Edwin de Neys, die in de Twilight Serenade van Schoo- nenbeek liet horen hoe hij de techniek van de tenortuba (Euphonium) onder de knie heeft. De Cantique de Noël van Adam kreeg een zwoele uitvoe ring en er werd pittig besloten met enkele melodieën uit Les Miserables (arr. W. Baker). Na afloop kregen de jubilarissen veel complimentjes. Piet Gering was daarbij natuurlijk een lo gisch middelpunt. „Ik doe het gewoon graag, ze zeggen dat ik een gedreven mu zikant ben en ik denk dat ze gelijk hebben Vroeger vond ik spelen en repeteren een afwisse ling tijdens een week hard werk. Nu ik gepensioneerd ben, is het een andere vorm van ontspan ning geworden. Pak mij de mu ziek niet af hé, want dan ben ik mezelf niet meer," vertelt de 69-jarige Gering. Noten leren Hij vertelt met smaak over de beginjaren en het woelige ver loop van de KSH. „Wij mochten op de lagere school bij onderdi recteur De Gught van de harmo nie op les komen, een jaartje noten leren en dan de repetities bijwonen. Ik vond dat machtig als negenjarig ventje. Nou, en De jubilarissen van de Hulster harmonie op een rij. Piet Gering tweede persoon van links op de foto. FOTO CAMILE SCHELSTRATE dan kreeg je een beschikbaar instrument in je handen geduwd. Zo van: manneke, we hebben nog een Es-klarinet nodig dus dat doe jij maar." Piet Gering speelde jarenlang de es-klarinet en staat nu zijn man netje op de alt-klarinet (ook in Es). Hij vindt de klank van 'dat kleintje' wel wat scherp, maar zijn huidig instrument klinkt volgens hem rond en zoeter. Hij miste bijna geen enkele repetitie. Zij vader Dolf stuurde hem naar de harmonie. Zelf heeft Dolf Gering het 70 jaar volgehouden. „Dat hoop ik hem na te doen, zolang de adembeheersing goed is en ik de techniek in mijn vingers houd, blijf ik blazen," aldus een montere Gering. Kiosk Hij haalt herinneringen op aan vroegere tijden toen ze met vijf tien man een paar maal per jaar op de kiosk op de Grote Markt uitvoeringen gaven. Ook de sa mensmelting van de twee Hul ster Harmonieën weet hij haar fijn uit de doeken te doen. „Toen stond er 's avonds nauwelijks tien man rond de kiosk en van daag halen we een volle zaal, dat is toch mooi. In onze tijd moes ten we de muziek zelf uitdokte ren, met de hulp van de ouwe rotten. De jeugd van nu weet al heel veel en af en toe proberen wij ze nog eens wat wijs te maken, hé. Ik zeg altijd: muziek is mooi en het haalt de jeugd van de straat," besluit Gering. De jubilarissen zijn: Etienne Cer- pentier, Kurt van Eek (10 jaar), Willy Everaard, M. Kommers (be stuurslid), Judith van de Lavoir, Jessica Neefs, Natasja Valckx, San dra van de Klooster-Vonck, Edwin de Neijs, Rein Scheele (bestuurslid), Nancy Hultermans-Bours (allen 12,5 jaar), F. de Vos (25 jaar voorzitter), Alfons de Smit, Johan Vanhijfte (40 jaar) en Piet Gering (60 jaar). Geen rijbewijs Aardenburg - De politie hield op oudejaarsdag op rijksweg N58 een 29-jarige inwoner uit Rieme (België) aan. De man reed zonder geldig rijbewijs. Daarvoor kreeg hij een pro ces-verbaal. Verder bleek dat hij nog twee boetes moest be talen. Dat bedrag, totaal 975 gulden, werd direct betaald. Geen voorrang Axel - Op de kruising Lange- weg-Eerste Verkorting ver leende vrijdagmiddag een 33-jarige vrachtautobestuur der uit Terneuzen geen voor rang aan een personenauto be stuurd door een 53-jarige in woner uit Sas van Gent. Een in het Sasse voertuig zittende vrouw liep een gebroken rech tervoet op. Ze werd overge bracht naar het ziekenhuis. De auto werd geheel vernield. Woning-inbraak Breskens - Tijdens oudejaar snacht is ingebroken in een woning aan de Parklaan te Breskens. Vermist worden sie raden tot een waarde van 8000 gulden. Dezelfde nacht kregen ook twee woningen aan de Langeweg ongewenst bezoek. Daar wordt niets vermist. Inbraak in kantine Clingc - Namens de voetbal vereniging Clinge werd bi] de politie in Hulst aangifte ge daan van een inbraak in de sportkantine. Vermist worden geluidsapparatuur, drank, koffie en sigaretten. Inbraak café Hengstdijk - Op oudejaars avond is ingebroken in een café aan de Hengstdijksekerk- straat. Uit de kassa werd een bedrag van ongeveer 1200 gul den weggenomen. Kluis open Hulst - Vrijdagnacht is inge broken in een woning aan de Marijkestraat te Hulst. Met een in de woning gevonden sleutel heeft men de kluis geo pend. Vermist worden onder meer een antiek zilveren 12-delig bestek, zilveren voor werpen, drie gouden ringen en drie gouden kettingen. Ringen weg Hulst - Bij een inbraak in een woning aan de Clausstraat te Hulst is omstreeks de jaarwis seling een bedrag van circa 300 gulden gestolen. Verder werden meegenomen een vier tal zilveren- en gouden ringen en een gouden dameshorloge. Illegale zender Oostburg - De politie in West- Zeeuws-Vlaanderen heeft op nieuwjaarsdag een 26-jarige inwoner uit Middelburg ge verbaliseerd. De politie vond in zijn auto twee niet door de PTT goedgekeurde zendinstal- laties. Deze werden in beslag genomen. Vernielingen Philippine - Kort na de jaar wisseling is ingebroken in een woning aan de Waterpoort straat te Philippine. Vermist worden sieraden en een be drag van ongeveer 500 gulden. De totale schade wordt ge schat op 25.000 gulden, mede door een groot aantal vernie lingen. Geldkistje Sas van Gent - In de oudejaarsnacht is ingebroken in een woning aan de Oranjes traat te Sas van Gent. Vermist worden een geldkistje met persoonlijke bescheiden en verder een geldbedrag van 200 Belgische frank. Jassen weg Schoondijke - In de nacht van vrijdag op zaterdag is inge broken in een woning aan de Adriaan van Ostadestraat te Schoondijke. Ontvreemd wer den twee jassen met en waar de van 1200 gulden. Verder enkele sieraden waarvan de waarde onbekend is. Credit-card Sluis - De politie in West- Zeeuws-Vlaanderen heeft op de rondweg te Sluis twee En gelsen aangehouden. De man nen werden verdacht van het gebruik maken van een in En geland gestolen Visa-card. Daarmee was in een winkel te Sluis voor ongeveer 1100 gul den aan goederen gekocht. De goederen werden in de auto aangetroffen en in beslag ge- Benzinestation IJzendijke - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd voor ongeveer duizend gulden schade toegebracht aan de overkapping van een benzine station aan de Middenweg te IJzendijke. CLINGE -Café De Landbouw, 20.00 uur, prijskaarting. LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 14.00 uur, vleeskaarting. ST.-JANSTEEN - Café 't Centrum, 14.30 uur schieting, 14.00 uur, vleeskaar ting. Van onze correspondent Terneuzen - Pastoor L. Heijnen nam zaterdag afscheid van zijn parochie, de Verrezen Christus. In zijn afscheidsrede vroeg de pastoor om hem voortaan weer gewoon pater Heijnen te noe men, precies zoals hij destijds begonnen is. Met een plechtige eucharistievie ring, waarin pastoor Heijnen zelf hoofd-celebrant was, nam hij za terdag afscheid. Hij blijft in Ter neuzen wonen en is op vrijwilli ge basis beschikbaar. Voorzitter E. Lagerwey sprak namens het kerkbestuur een dankwoord. „Onze pastoor heeft altijd geluk, optimisme en zelf vertrouwen uitgestraald." Na afloop van de dienst was er een druk bezochte receptie. Op nadrukkelijk verzoek van de pa ter waren er geen cadeaus. Van onze verslaggever Sas van Gent - Twee van de zittende raadsleden voor de Partij van de Arbeid in Sas van Gent keren na de komende gemeenteraadsver kiezingen zo goed als zeker niet meer terug in het gemeentebestuur. Het gaat om A. de Wolde en J. van Hecke. Zowel De Wolde als Van Hecke kiezen er zelf voor om het tijdens de nieuwe zittingsperiode van de gemeenteraad wat rustiger aan te doen. Zij nemen daarom genoegen met een onverkiesbare plaats op de ontwerp-kandidatenlijst van de PvdA Sas. Ze staan op de zesde respectievelijk zevende plaats. De positie van de twee raadsleden wordt overgenomen door afde lingsvoorzitter R. de Meyer en K. Dooms. Lijsttrekker voor de PvdA bij de raadsverkiezingen in maart is de huidige wethouder J. Platschorre. (ADVERTENTIE) INBRAAK Erkend li' BiUnet0 Beveiligings- Installateur Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1994 | | pagina 7