Vkkoord Israël en Vatic aan BI 199 KOORTS EN PIJN BIJ GRIEP? Protest tegen oma-moeders in Italië w GALL Israël: Syrië schendt overeenkomst Schrijver-journalist William Shirer overleden diplomatieke banden ijzonders. i Zjirinovski niet meer welkom in Duitsland mm W mmm et, wie aan cham- aak aan het prijs- is eerlijk: goede f eigenlijk moeten Gall Gall heeft kje voor gestoken, of morgen bij ons de topchampagnes uot, Taittinger en or een bodemprijs, en durven we zelfs ergens een lagere n mooie meevaller die hun oudejaars- oeten halen, hampagnes hebben ander mousserend BUITENLAND A4 en knalprijs, zoals en Freixenet Cava, udget kunt knallen is. n we u een brui- Als u zo lang kunt Piano's Labello classic of rosé BUITENLAND KORT FINIMAL IS GOED. U BENT SNEL WEER BETER. R 1993 et en. x BESTEM DONDERDAG 30 DECEMBER 1993 ionze correspondent jrt Heering 0i - De christendemocra- sche senator en gynaecoloog jmano Forleo heeft een jtsontwerp ingediend met jt doel om de kunstmatige tangerschap te verhinderen ,n vrouwen die de meno- 0t voorbij zijn. |(t een verwijzing naar de (.jarige Engelse vrouw die ■aandag van een tweeling is gallen dankzij de tussenkomst U de Romeinse gynaecoloog iverino Antinori, verklaarde Forleo: „Het parlement moet een einde maken aan deze manipula tie met het ongeboren leven, die door ethische commissies in de hele wereld onaanvaardbaar wordt geacht. Het is een ernstige zaak dat in Italië een Engelse vrouw van gevorderde leeftijd zich een bevrucht ei in kan laten planten, terwijl dat in haar eigen land verboden is. Er moet een grens worden gesteld en ik denk dat het hele parlement het met mij eens is, dat de vrouw niet mag worden veranderd in een broedmachine." Adriano Ossicini, de voorzitter van de nationale commissie voor bio-ethiek, kondigde gisteren een serie richtlijnen aan die eveneens paal en perk moeten stellen aan de activiteiten van Antinori. Deze arts heeft zichzelf inmiddels overtroffen met het inplanten van een bevruchtje ei tje bij een 62-jarige Italiaanse vrouw. Zij wenst een nieuw kind als vervanging voor haar zoon die op 17-jarige leeftijd is veron gelukt. Rosanna Delia Corte, die nu in haar derde maand is, vindt haar leeftijd geen probleem. „Een moeder is altijd jong, maar zij is vooral altijd een moeder", ver klaarde zij voor de Italiaanse tv. Antinori zelf wijst het verwijt van zich af, dat hij aanstaande wezen zou kweken. „Een vrouw van zestig kan nog 25 jaar voor haar kind zorgen. Met mijn werk draag ik bij aan de medische kennis en aan het geluk van echtparen die geen kinderen kunnen krijgen en ze voor de wet ook niet mogen adopteren", ver klaarde hij gisteren in een inter view met de Italiaanse' radio. Maar volgens veel van zijn colle ga's zijn Antinori's geruchtma kende experimenten ook bedoeld als reclame voor zijn peperdure Romeinse particuliere kliniek. In Groot-Brittannië is een storm van kritiek opgestoken na de bekendmaking dat een 59-jarige van een kind was bevallen. De Britse minister van Gezond heidszorg Virginia Bottemley is van plan binnen de Europese Unie met haar collega's te pra ten over richtlijnen voor derge lijke 'dramatische mogelijkhe den van de medische weten schap'. jaticaanstad (cic-afp-rtr) - Na tweeduizend jaar onbe- tussen rooms-katholieken en joden en vele eeuwen laii jodenvervolging zullen het Vaticaan en Israël van- lag officieel diplomatieke betrekkingen aanknopen, lit blijkt uit een verklaring van het Vaticaan. SÉ 0.75L 59^5 54,95 VADA 0.75L4M515,95 0.75L 19,95 1/DEMISEC 0.75L 29,95 oud-Reparaties Muziek t? op 9 huur met kooprecht van 50,- tot 200,- p.m. Gratis transport. Alle mer ken Gebruikte piano's 450,- per jaar. Van Urk. Westersingel 42, Rotterdam 010-4363500. _^3praep/Reunid| GEZOCHT getuigen van aanrijding op 26 december 1993 om 18.15u, hoek Academiesingel richting Sofiastraat. U kunt bellen naar 076-810329. Kleenex 7Q tissues, wit (w 100/1 I B 'vi.l t M V Beren bereikte een gemeen- lèappelijke rk-joodse commis- itna bijna anderhalf jaar on- fehandelen hierover een ak- nord, dat vandaag in Jeruzalem rordt ondertekend. Vanaf dat ent is de wederzijdse erken- van Israël en het Vaticaan b feit. It bijeenkomst in Vaticaanstad id voorgezeten door de Israë- che staatssecretaris van Bui- dandse zaken, Yossi Beilin, en Vaticaanse collega mgr. I,audio Celli. Het akkoord moet door het Israëlische parle- lent worden geratificeerd, aarschijnlijk zal in april een :aëlische ambassadeur bij de tilige Stoel en een apostolisch iintius in Tel Aviv worden be- aemd. let het aanknopen van diplo- atieke betrekkingen zijn de atste beletselen weggevallen Leger Rusland niet erder verkleinen' Uoskou (afp/rtr) - De Russi- Ée minister van Defensie 'avel Gratsjov meent dat het iussische leger niet minder lan 2,1 miljoen man mag tel- a, at is 600.000 man meer dan het jantal dat het oude parlement, Opperste Sovjet, in 1992 als el had gesteld. ratsjov zei tijdens een perscon ferentie in Moskou dat hij het üeuwe parlement zal vragen het Muit van 1992 te annuleren, laarbij werd bepaald dat de wang van het leger tegen het |aar 2000 gelijk moet zijn aan 1 procent van de bevolking - ofte- »el 1,5 miljoen man. Het stellen aa een dergelijk doel was 'een 'out', aldus de minister. afgelopen zes maanden zijn half miljoen man vertrok- 1®, waardoor het leger thans 13 miljoen man telt. fa loslaten van de eerdere doel heffing houdt verband met de ®uwe militaire doctrine die "island in november heeft aan- piomen, waarbij het leger voor sa groot deel in ere is hersteld brede taken heeft gekregen, fa vroegere Sovjet-leger, waar- jan het Russische leger de be- 'aagnjkste erfgenaam is, telde .5 miljoen man. Legereenheden lie voorheen in Oost-Europa za- zijn grotendeels teruggeko- te. rónnaar Rusland. voor een pelgrimstocht van paus Johannes Paulus II naar Israël. Kortgeleden sprak hij de hoop uit dat hij reeds in de loop van volgend jaar de heilige plaatsen kan bezoeken. Het Vaticaan had tot dusver al leen Israëls bestaansrecht bin nen veilige grenzen erkend. Het aanknopen van officiële betrek kingen werd afhankelijk ge maakt van vooruitgang in de Palestijnse kwestie en van de garantie dat Jeruzalem de heili ge stad zou blijven van joden dom, christendom en islam. Israël en het Vaticaan erkennen het bijzondere karakter en de universele betekenis van het Heilig Land. Het Vaticaan behoudt zich het recht voor zich over ethische kwesties uit te spreken, maar zal zich niet rechtstreeks met con flicten bemoeien, aldus een van de vijftien artikelen van het ak koord. Dit slaat vooral op 'om streden grondgebied en grenzen'. Verder spreken het Vaticaan en Israël af dat ze antisemitisme, racisme en religieuze onver draagzaamheid zullen bestrij den. Het Vaticaan betreurt aan vallen op joden, schending van synagoges en van joodse be graafplaatsen en wandaden die een belediging zijn voor de nage dachtenis aan slachtoffers van de jodenvervolging. Israël erkent het recht van de Rooms-Katholieke Kerk eigen scholen en ziekenhuizen in Israël te hebben. Beide staten zullen de vrijheid van godsdienst bescher men en de heilige plaatsen van eikaars godsdienst respecteren. De toenadering tussen het Vati caan en Israël, dat in 1948 werd gesticht, begon in 1965. Toen sprak het Tweede Vaticaans Concilie in het document Nostra Aetate (In deze tijd) uit dat de joden niet verantwoordelijk zijn voor de kruisiging van Christus een standpunt dat de RK Kerk eeuwenlang heeft aangehangen. Leiders van de joodse wereldge meenschap hebben voortdurend er bij paus Johannes Paulus II op aangedrongen Israël te erken nen. In 1986 bezocht hij de syna goge in Rome, waarbij hij de joden 'onze oudste broeders en zusters' noemde. Geen paus heeft het antisemitisme zo vaak en zo krachtig veroordeeld als deze paus. Verder bezocht hij voormalige concentratiekampen van de nazi's in zijn geboorte land Polen en in Oostenrijk. PLO-leider Yasser Arafat van de Fatah-beweging mag dan een akkoord met Israël hebben ondertekend, deze Êatah-aanhanger zwaait openlijk in het rond met een pistool. Gisteren was er in de Gazastrook een demonstratie om de negentwintigste verjaardag van de Fatah-beweging op 1 januari te herdenken. foto epa Jeruzalem (rtr/afp) - Israël heeft Syrië beschuldigd van schending van een akkoord die guerrilla-aanvallen op de joodse staat vanuit Libanon een halt toe moeten roepen. De pro-Iraanse verzetsbeweging Hezbollah bleef in de nacht van dinsdag op woensdag Israëlische posities bestoken. De aanvallen waren een vergelding voor eer dere Israëlische raketaanvallen op stellingen Hezbollah in het zuiden van Libanon. De Israëlische premier Yitzhak Rabin zei dat Syrië het akkoord negeert dat was bereikt na de massale Israëlische aanval op Libanon afgelopen juli. „Vooral de Hezbollah gebruikt bevol kingscentra als basis voor be paalde soorten wapens", aldus Rabin tijdens een rondreis langs Israëlische posities in het zuiden van Libanon. De exacte inhoud van het akkoord is nooit bekend gemaakt. Hij heeft Syrië en Li banon gewaarschuwd dat zij het vredesproces in de waagschaal stellen als zij Hezbollah niet on der de duim weten te houden. Bij de Israëlische luchtaanvallen van dinsdag kwamen twee guer rillastrijders van Hezbollah om het leven. De acties waren een vergelding voor nog eerdere be schietingen door de pro-Iraanse groep. Het geweld van dinsdag was het ernstigste in het grens gebied sinds het Israëlische of fensief van juli. De joodse gemeenschap in Syrië heeft gisteren bekend gemaakt dat honderden Syrische joden de afgelopen dagen toestemming hebben gekregen om Syrië te verlaten. Het zou gaan om een gebaar van de Syrische president Hafez Assad voor hij in januari de Amerikaanse president Clin ton ontmoet in Genève. In het land bevinden zich nog ongeveer 1200 joden. De meeste joden die vertrekken gaan naar Brooklyn in New York, waar met 35.000 leden een van de grootste Syrisch-joodse gemeenschappen ter wereld woont. Van onze correspondent Bonn - De Duitse autoriteiten hebben de Russische rechts-nationalist Vladimir Zjirinovski een visum geweigerd. De 'Russen-Hitier', zoals hij in de Duitse boulevard-pers wordt aangeduid, is in de Bondsrepubliek niet welkom. „De regering heeft er geen enkel belang bij dat Zjirinovski zijn politieke opvattingen vanaf Duitse bodem bekend maakt", gaf regeringswoordvoerder Vogel gisteren als toelichting op het besluit dat uiteindelijk door minister Kinkel van Buitenlandse Za ken is genomen. Eerder deze maand had de Russische natio nalist, die verrassend de parlementsverkie zingen won, wèl een visum voor drie dagen gekregen. Politici van alle grote partijen spraken daar toen luidkeels schande van. Hij werd unaniem tot 'ongewenst persoon' ver klaard. Zjirinovski bleef toen korter in Duitsland dan was verwacht. Via Wenen reisde hij naar de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Daar werd hij gisteren uitgewezen, omdat hij de Bulgaarse president had uitgedaagd af te treden en omdat hij zich aanmatigend met de binnen landse politiek van Bulgarije had bemoeid. Zjirinovski wilde naar Berlijn; voor een 'Europa-congres' en om er een persconferen tie te geven. Na enig talmen tussen de ministeries van Binnenlandse en van Buiten landse Zaken, hakte Kinkel gisteren de knoop door. Daarbij moet ook de lengte van het voorgenomen verblijf een rol hebben gespeeld: Zjirinovski wilde een visum dat 18 dagen geldig was. Bovendien bleef volstrekt onduidelijk wie in Berlijn welk 'Europa-con gres' organiseerde. Het is duidelijk dat Bonn iedere openbare toenadering tussen Russische en Duitse rechts-extremisten wil voorkomen. Vorige keer was Zjirinovski te gast bij zijn gefortu neerde vriend Gerhard Frey, leider van de ultra-rechtse Deutsche Volksunion (DVU), tevens uitgever van de 'National-Zeitung', een rechtse krant met een oplage van 65.000 exemplaren. De zoon van Frey, bijgenaamd 'Baby Doe', was al in mei 1992 op uitnodiging van Zjirinovski in Moskou te gast. Sindsdien noemen de Duitse en Russische nationalis ten-leiders zich vrienden en voeren ze op hun wederzijdse partijdagen het woord. Frey wil zijn Russische geestverwant in septem ber 1994 naar Passau uitnodigen, waar de hal voor de neo-fascistische DVU-verkie- zingsbijeenskomst al besproken is. Er zijn aanwijzigingen dat Duitse en Franse neo-fascisten pogingen ondernemen om Zji rinovski meer en meer op het Europese politieke podium te trekken; kennelijk ver onderstellend, dat de nationalisten in Rus land eerder aan de macht kunnen zijn dan in Duitsland of Frankrijk. De Duitse nationalisten weten overigens niet precies wat ze aan Zjirinovski hebben. Zijn dreigementen om 'een Tsjernobyl in Duits land te veroorzaken', alsmede zijn revanche gedachten op het Duitse oorlogsgeweld, staan haaks op zijn toezeggingen dat de huidige Duits-Poolse grens - de Oder-Neisse - 'niet het laatste woord in de geschiedenis is'. En zijn beloften dat de 'kwestie-Oost- pruisen' naar Duitse tevredenheid zal wor den opgelost, klinkt de Duitse nationalisten als muziek in de oren. Die voormalige Duitse regio behoort nu tot Polen. Maar voor Zjirinovski blijft Oostprui sen 'een oer-Duits gebied'. Minister Schnoor van de deelstaat Noor- drijn-Westfalen heeft intussen gepleit voor een algemeen inreisverbod voor extreme lie den als Zjirinovski. De secretaris-generaal van de Duitse liberale FDP, Hoyer daarente gen, waarschuwt voor een 'Zjirinovski- hysterie'. Zjirinovski heeft het Duitse besluit om hem niet toe te laten 'een politieke provocatie' genoemd. De Russische autoriteiten hebben gisteren voor het eerst officieel kritiek geleverd op Zjirinosvki. Het ministerie van Buitenlandse Zaken liet gisteren weten dat de nationalist 'universele beleefheidsregels' had overtre den. Tot dusver had Rusland gezwegen over de handel en wandel van Zjirinovski omdat het niet hoeft te reageren op verklaringen van een politicus die op persoonlijke titel in het buitenland is, aldus het ministerie. Nu heeft hij echter beleefdheidsregels geschon den in landen waarmee Rusland nauwe betrekkingen onderhoudt. PLO-Ieiders willen meer democratie Jeruzalem - Palestijnse leiders hebben gisteren PLO-leider Yasser Arafat in een petitie gevraagd zijn beslissingen op een meer democratische wijze te nemen. Het is het jongste teken dat binnen de PLO en de Palestijnse gemeenschap twijfels heersen over het leiderschap van Arafat. De petitie werd ondertekend door 120 Palestijnse leiders van verschillende partijen. Opsteller van de petitie is Haidar Abdul- Shafi, de aanvoerder van het PLO-onderhandelingsteam tijdens de vredesbesprekingen over het Midden-Oosten in Washington. Volgens Abdul-Shafi ontbreekt het de PLO-onderhandelaars aan duidelijke richtlijnen en neemt Arafat beslissingen zonder eerst naar advies te luisteren. Belgisch-Algerijns echtpaar vermoord Algiers - In hun woning in het Algerijnse gebied Bouira zijn de stoffelijke overschotten gevonden van een Belgische vrouw en haar Algerijnse echtgenoot. Het echtpaar is vermoord, aldus de Algerijnse veiligheidsdienst. Er werden geen verdere bijzonderheden gegeven over de identi teit van de slachtoffers noch over de omstandigheden van de moord. Bouira ligt 90 km ten zuidoosten van de hoofdstad Algiers. Onduidelijk is voorts of de moord verband houdt met de gewelddadige campagne tegen buitenlanders die de radicaal islamitische groepering FIS voert in haar strijd tegen het seculiere bewind in Algiers. De Belgische vrouw is het 24e slachtoffer in de afgelopen maanden. Maffia-netwerk Palermo opgerold Rome - In Palermo is een netwerk opgerold van zakenlieden, politici, ambtenaren, geheim agenten en ploitiemannen die voor de maffia werkten. De tien betrokken arrestanten deden dat onder de dekmantel van vrijmetselarij. De leden verdeelden onderling overheidsgelden en -opdrachten en 'regelden' als dat nodig was het verloop van rechtsprocessen tegen maffialeden. België levert verzetsleider niet uit Brussel - Terrorist of politicus, Ammanullah Khan, leider van een afscheidingsbeweging in Kashmir, heeft gisteren als een vrij man België kunnen verlaten. Kahn vertrok naar Pakistan, nadat de rechtbank in Brussel een uitleveringsverzoek van India had afgewezen. De man was twee maanden geleden in Brussel gearresteerd op aanwijzing van Interpol. Het arrestatieverzoek van Interpol was gebaseerd op gegevens van de Indiase politie. Zij beschouwt hem als een gevaarlijke terrorist. Khan kwam in oktober naar Brussel op uitnodiging van de Partij van Europese Sociaaldemocraten om te praten over de politieke toestand in Kashmir. In Kashmir strijden moslims voor een eigen staat. Spaanse gestoorde bekent serie moorden Madrid - Een 39-jarige geestelijke gestoorde dakloze in Madrid heeft bekend in de afgelopen zes jaar elf van zijn lotgenoten te hebben vermoord. Hij deed dit met messen of stenen na met hen als vrienden te hebben gedronken of gegeten. „Ik werd gedreven door een kracht van binnenuit", zei Francis co Garcia Escalero. In sommige gevallen misbruikte hij de lijken van zijn slachtoffers, maar in alle gevallen verminkte hij ze voordat hij ze verbrandde en in een vijver wierp in een noordelijke voorstad van Madrid. Garcia zat eerder twaalf jaar cel uit wegens verkrachting en beroving. Eerste evacués uit Sarajevo veilig Sarajevo - De eerste groep vluchtelingen uit de belegerde Bosnische hoofdstad Sarajevo verkeert sinds gisteren in veilig heid. De groep van ongeveer 75 Bosnische Serviërs kwam aan in het Westservische Banja Koviljaca. Het is de bedoeling dat zij doorreizen naar de Servische hoofdstad Belgrado of naar een vluchtelingenkamp elders. Een groep van rond 850 niet-Servi- sche Bosniërs is uit Sarajevo op weg naar de Kroatische stad Split aan de Adriatische kust. Dinsdag was een begin gemaakt met de grootscheepse evacuatie van de ruim duizend inwoners uit de door Bosnische Serviërs ingesloten, regelmatig beschoten stad. 'Wereldraad beter later naar Zuid-Afrika' Hilversum - De Wereldraad van Kerken moet zich uitspreken over het beleid van de kerken in Zuid-Afrika. „Als de Wereld raad toch de moeite neemt om naar Zuid-Afrika te komen, moet hij ook de rol van de kerken in het democratiseringsproces belichten," aldus dominee Allan Boesak, voorzitter van het ANC in de Westelijke Kaapprovincie. Boesak is op dit moment in Nederland. Het centraal comité van de Wereldraad vergadert van 20 tot 28 januari in de buurt van Johannesburg. Het tijdstip is volgens Boesak echter wat onge lukkig gekozen. De vergadering valt echter midden in de aanloop naar de verkiezingen van 27 april. Iedereen is dan met andere zaken bezig. Het zou volgens Boesak beter zijn om de bijeenkomst uit te stellen tot na de verkiezingen. China verdedigt abortus-wetgeving Beijing - De nieuwe wetgeving in China om door abortus en sterilisatie het aantal geboorten van gehandicapte of ziekelijke kinderen te beperken is 'heel iets anders' dan Hitiers rassenpoli tiek, heeft het Chinese ministerie van Volksgezondheid gisteren gezegd. Het wetsontwerp voor 'rasveredeling en bescherming van de gezondheid' heeft in het buitenland kritiek ontlokt. In China zelf wordt de maatregel beschouwd als een wettelijke vastlegging van een al lang bestaand regeringsbeleid. Het ministerie benadrukte dat abortus alleen doorgang zou kunnen vinden met toestemming van de vrouw in kwestie of haar voogd, en sterilisatie was omgedoopt tot 'anticonceptie maatregelen op de lange termijn'. De verklaring wijst op bezorgdheid bij de regering dat de wet een nieuw heet hangijzer zal worden op het gebied van de mensenrechten, een factor die zeer bepalend is voor de economische status van China in de Verenigde Staten. (ADVERTENTIE) Shirer op een foto uit 1970. foto EPA Boston (ap) - De Amerikaan se schrijver-journalist Willi am Shirer, auteur van de be stseller 'Rise and Fall of the Third Reich' (Opkomst en Ondergang van het Derde Rijk), is dinsdag op 89-jarige leeftijd in de Verenigde Sta ten overleden. Hij was op 5 december met hartproblemen in een ziekenhuis in Boston opgenomen. Dat heeft Shirers dochter Inga Dean bekendge maakt. Shirer had kortgeleden een boek over de Russische schrijver Lev Tolstoj voltooid, zei Dean. Als verslaggever, eerst voor de schrijvende pers en later voor de radio, reisde Shirer in de jaren twintig door Europa. Hij bezocht in dié periode ook India en Af ghanistan. Van 1939 tot december 1940 deed hij voor radio CBS vanuit Berlin verslag van het begin van de Tweede Wereldoorlog, waar bij hij soms Amerikaans slang gebruikte om informatie over de Duitse troepenbewegingen onop gemerkt door de censuur te krij gen. Na de oorlog berichtte Shirer achtereenvolgens over de oprich ting van de Verenigde Naties en het oorlogstribunaal in Neuren berg. Shirer noemde het ooit ironisch dat hij zijn journalistie ke carrière vooral had gewijd aan Gandhi en Hitier - 'alle twee gemeen, maar Hitier een duivel se'. 'Opkomst en Ondergang van het Derde Rijk', dat Shirer in 1960 publiceerde, werd een enorme bestseller. In 1961 won Shirer met het boek, dat hij zelf 'het werk van een journalist, niet van een geleerde' noemde, de Natio nal Book Award. Enkele andere door Shirer ge schreven boeken zijn 'Berlijns Dagboek: Journaal van een bui tenland-correspondent'; 'De On dergang van de Bismarck' en drie delen memoires. Shirer vertrok na zijn studie in 1925 als hulpje op een vracht boot naar Europa, met 200 ge leende dollars op zak. Vijftien jaar zwierf hij als jour nalist door Europa, met uitstap jes naar India en Afghanistan. In 1937 werd hij bureauchef van CBS in Wenen. Shirer heeft Hitier gevolgd vanaf begin jaren dertig. Eind 1940, de Gestapo stelde al een onderzoek tegen hem ïn, vertrok Shirer uit Europa. Zijn dagboekaanteke ningen had hij verstopt onder stapels oude radiotranscripten, die stuk voor stuk door de censor waren afgestempeld. Terug in de VS werkte Shirer voor CBS en als columnist voor de New York Herald Tribune. 'Berlijns Dagboek', zijn eerste boek, kwam uit in 1941 en werd direct een bestseller. Tijdens de Koude-Oorlog kwam Shirer vanwege zijn steun aan 'linkse' Hollywoodschrijvers en de anti-fascisten in Spanje op de zwarte lijst van senator Joe Mc Carthy te staan. Hij voorzag in zijn levensonderhoud door lezin gen te geven op middelbare scholen. In 1990 voltooide Shirer het der de en laatste deel van zijn me moires, onder de titel 'A Native's Return'. Het eerste deel, '20th Century Journey', was in 1976 uitgekomen, het tweede, 'The Nightmare Years', in 1984. Samenstelling: Per tablet 500 mg paracetamol, 50 mg coffeïne. Fin i KOORTSVERLAQEND PIJNSTILLEND

de Stem | 1993 | | pagina 5