i vloer. Vooral siervuurwerk populair Het graf van een Franse vliegenier ilegenheid 'eilig intersport! 3gfl® Nieuwj aars v oorstelling jeugdcircus Reinardi DE STEM DAG KLAPPER UITSLAGEN Zeeuws-Vlaming besteedt gemiddeld vijftig gulden aan vuurpijlen en knallers 1 particulieren KORTING ir bij ons ïeuwkettingen fens verkoop >tel tijdig! pE STEM ZEELAND C2 Van den Berg-Van Dijk één Oostburgse jeugd leeft zich uit op lijst GPY/RPF Terneuzen Nieuwj aarsparty Showband Sas Hulst stuurt deze week hulppakketten naar Roemenië Het Talent in 't Meulengat Het wonder van Hoofdplaat 1993 X 62 ens, bedankje, jubileum, b, huwelijk, verloving, |ing, prestatie, examen, Abraham, enz. Iper kolom 1,07 incl. BTW, regel verplicht. Foto of b, formaat 35 x 40 mm BTW. Overige tarieven op fg. Foto's worden niet geretourneerd. ÈI36882 of geef uw tekst R>r plaatsing af bij één van Ven. Schriftelijke opgaven uitend geaccepteerd indien les bekend zijn, ook indien |taling bijgevoegd is. ons het recht voor teksten bf van redenen te weigeren, litgever klachten bereiken Jjegeven tekst behoudt de ïhet recht voor om de naam Ichtgever bekend te geven. brger gefeliciteerd burg, mevr. Kalden-Paardekooper in bon-Broers in Ulvenhout, Arjan van laarden in Etten Leur. DONDERDAG 30 DECEMBER 1993 yan onze verslaggever femeuzen/Hulst - De verkoop van vuurwerk is gisteren gestaag op gang gekomen in Zeeuws- i'laanderen. Door de bank geno men besteedt de Zeeuws-Vla ming zo'n vijftig gulden en is vooral siervuurwerk populair, zo blijkt uit navraag bij enkele ver kooppunten. pe jaarwisseling betekent hoogtij voor je vuurwerkverkopers. Een enkele uit zondering daargelaten, spreken verko pers in Terneuzen en Hulst van een uitstekend begin van de losse verkoop. „Maar de echte stormloop is meestal op de laatste dag", zegt A. Meeusen van Boekhandel Litooy in Terneuzen. Zijn klanten besteden gemiddeld vier tot vijf tientjes aan vuurwerk, zo schat hij, met uitschieters van twee- tot driehonderd gulden. Het is vooral de jeugd die knalvuurwerk aanschaft, terwijl oudere kopers naar huis gaan met het siervuur werk. Een tendens die Meeusen signaleert is de toenemende individuele aankoop. „Vroeger legden tien mensen geld sa men en kochten gezamenlijk een groot vuurwerkpakket. Tegenwoordig is het zo dat ieder voor zichzelf vuurwerk aanschaft." Slappe periode Tuincentrum Bakker in de Scheldestad beweegt zich dit jaar voor het eerst op lie vuurwerkmarkt. Volgens een mede werkster om 'een slappe periode te overbruggen'. Bakker noteerde in de voorverkoop 340 bestellingen en noemt ■een gemiddeld besteed bedrag van zes tig gulden per klant. Ook over de eerste dag van de losse verkoop is men tevre den, waarbij vooral het siervuurwerk over de toonbank ging. Een ander geluid klinkt bij het Antiek huis. „De start van de losse verkoop is iets rustiger verlopen dan vorig jaar. Het aantal bestellingen ligt ongeveer op hetzelfde niveau en loopt in de honder den. Opvallend is wel dat het gemiddel de bedrag dat wordt besteedt hoger is." Ouders Intertoys in Hulst noteerde gisteroch tend vooral in de eerste uren grote drukte van vuurwerkkopers. Het aantal bestellingen ligt hier op minder dan honderd, maar is bij de speelgoedzaak wel met de helft toegenomen. Het geld dat de Hulstenaar gemiddeld uitgeeft aan vuurwerk is zo'n zes tot zeven tientjes. „Het is bij ons vooral siervuur werk dat de boventoon voert. Maar onze klanten zijn veelal ouders met kinderen en niet zozeer jongeren die met oud en nieuw de boel op stelten willen zetten." Vuurwerkverkoop is alleen vandaag en morgen officieel nog toegestaan aan personen van zestien jaar en ouder. Het mag afgestoken worden vanaf 31 de cember 10.00 uur 's morgens tot 1 januari 2.00 uur. Van onze verslaggever Temeuzen - G. van den Berg-van Dijk uit Terneuzen is aangewezen als lijstaanvoerder van de kandidatenlijst van GPV/RPF in Terneuzen voor de komende gemeenteraadsver kiezingen. Zij volgt het zittende raadslid F. Hamelink op die na achttien jaar de raad verlaat. Hamelink heeft zich niet meer beschikbaar gesteld voor een verkiesbare plaats. Het GPV en de RPF in Terneuzen hebben besloten om net zoals in 1990 met een ineengeschoven lijst deel te nemen aan de gemeente raadsverkiezingen. Met de SGP wordt een lljstverbinding aangegaan ui verband met eventuele reststemmen. De combinatie GPV/RPF bezet nu één zetel in de Terneuzense gemeenteraad. Op de gezamenlijke kandidatenlijst staan verder C. Leunis uit Terneuzen, A. van Dixhoorn uit Zaamslag, P. van Vuuren uit Zaamslag, H. Haak-Bergsma uit Terneuzen, C. den Deurwaarder uit Terneuzen, F. Hamelink uit Zaamslag, B. Cok uit Terneuzen, P. Hamelink uit Zaamslag, A. Wisse uit Terneuzen en P. Roose uit Hoek. Van onze correspondente Hulst - Het Jeugdcircus Reinardi uit Hulst geeft zondag 2 januari een Nieuwjaarsvoorstelling in de eigen oefenruimte in het Houtenkwartier in Hulst. De ongeveer twee uur durende uitvoering omvat een groot aan- tal echte circusnummers zoals koorddansen, fietsen op een fiets met één wiel, lopen op grote lopende ballen, clowns, antipo de, acrobatiek diverse balans- en evenwichtsnummers en verschil lende vormen van jongleren. Dit Van onze verslaggever Sas van Gent - Showband Sas houdt 29 januari een Nieuwjaarsparty in de Rose- laer te Sas van Gent. Ieder een die betrokken is bij de band is dan vanaf 21.00 uur welkom. Showband Sas mag zich na twee moeilijke jaren weer een gezonde vereniging noemen. De groep be staat uit vijfentwintig leden. In de mindere tijd traden de leden van de band nauwelijks op en ging alle energie naar de wederopbouw van de vereniging, „ta onze moeilijke periode heb ben we geprobeerd met andere verenigingen te fuseren. Dit bleek echter zowel organisato risch als financieel een onhaal bare kaart", aldus voorzitter G.J, Bijlsma. In die situatie is nu verandering gekomen. Showband Sas denkt er zelfs aan de Colorguard, de groep die met vlaggen een extra show-aspect aan de optredens geeft opnieuw op te starten. Voor het overige staat het nieu we jaar van de vereniging in het teken van de ledenwerving, wel licht een nieuwe show en de voorbereiding op de tweede lus trumviering in 1995. De showband repeteert elke maandagavond tussen 19 en 21 uur in de Roselaer te Sas van Gent. Iedereen die interesse heeft is welkom tijdens die oe- iensessies. EDITIE ZEELAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnummers op pagina A2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm Peter Oggel (editie-chef), Frank van Cooten, Frank Deij, Ton Koomen (sport), Harold de Puijsseleljr. Goes: Cees Maas, (provincie redacteur). Hulst: Eugène Verstraeten (plv. editiechef) Advertentie-exploitatie TCpecteur Zeeland: C. Menu, 8-93 Privé tel. 09-3293459940. alles naast show en geheimzin nigheid. Een programma waar jong en oud van geniet. Het bestuur van Reinardi was van mening dat de reeks uitvoe ringen, die jaarlijks verzorgd worden, nu eens moest beginnen in Hulst. Reinardi treedt onge veer vijftien maal per jaar op, meestal buiten de gemeente Hulst. De groep heeft niet te klagen, want ze hebben steeds een volle zaal of tent en als het evenement plaatsvindt in de open lucht verdringen de mensen zich rond de piste. Ook in 1994 liggen al een aantal optredens vast en ook zijn er onderhandelingen bezig voor an dere voorstellingen. Toch is er dit jaar ook iets vreemds. Nor maal is er al een jaar op voor hand een aanvraag voor een op treden tijdens koninginnedag. Reinardi heeft echter nog geen aanvraag binnen. Liefhebbers kunnen de groep dus nog vast leggen. De uitvoering zondag 2 januari begint om 14.30 uur. De toe gangskaarten kosten een rijks daalder, verkrijgbaar aan de zaal. Van onze correspondente Hulst - Deze week vertrekken de vrachtwagens van 'Zending Zon der Grenzen' vanuit Hulst naar Roemenië. Tijdens de kerstviering hebben de leerlingen van de Rietvliet- school nieuwjaarspakketten ge maakt voor leeftijdsgenoten in Roemenië. Het is de bedoeling dat de men sen van Zending Zonder Gren zen deze pakketten nog deze week afleveren bij kindertehui zen en eventueel ziekenhuizen in Roemenië. De 250 pakketten zijn gevuld met luxe spulletjes die in Roe menië niet te verkrijgen zijn. De Rietvlietleerlingen zorgden zelf voor de inhoud en besteedden veel aandacht aan het inpakken. Zij hopen met deze geschenken hun leeftijdgenoten te verrassen. Van onze verslaggever Sluiskil - Het Sluiskilse jeugdcabaret Het Talent treedt zaterdag 8 en zondag 9 januari op in het welzijnscen- trum 't Meulengat. In De Stem van gisteren stond fou tief vermeld dat de voorstel lingen zouden plaatsvinden in het Zuidlandtheater in Terneuzen. Het optreden van de cabaret groep in 't Meulengat begint zaterdag 8 januari om 19.00 uur, zondag 9 januari om 14.00 uur. 1 Op de sport- en spelinstuif in de Veerhoek kwamen 350 kinderen af. Van onze correspondent Oostburg - De sport- en spe linstuif van de gemeente Oostburg in sportcomplex de Veerhoek blijft een succes formule. Gisteren maakten weer ruim 350 kinderen van de gelegenheid gebruik om zich lekker uit te leven. Zoals gebruikelijk was het bij de jongeren tot negen jaar iets drukker. Zij kregen in het zwembad een spellencircuit en in de sporthal een grote ver scheidenheid aan spelletjes te verwerken. Daar werd zeer uit bundig en rumoerig gebruik van gemaakt. De jeugd van tien tot en met twaalf jaar werd weer in de gelegenheid gesteld om met perslucht te duiken. Ook konden ze weer kanoën. In de sporthal is het zweefkussen altijd een ge waardeerd onderdeel. Aanvan kelijk keken de twee organisato ren, Marie Kareis en Pieter de Wilde wat zorgelijk naar de sport- en spelinstuif. Het was voor het eerst na vele jaren dat noodgedwongen alles op een dag gedaan moest worden. „We hadden dan ook niet zo'n hoge verwachting. Veel mede werkers haakten in de loop der jaren af. Dat kun je de mensen niet kwalijk nemen. Gelukkig wilden veel ClOS-studenten hel pen. Trouwens, het is op een dag ook niet meer te doen," vertelt Marie Kareis. Zij was blij dat de zaak 'als een trein' liep. „Als je het goed bekijkt krijgen de kin deren maar één uur minder dan andere jaren. Van veel kanten kregen we te horen dat deze FOTO WIM KOOYMAN manier goed bevalt. Voortaan gaan we op deze voet verder." Het schatduiken van dinsdag en gisteren de sport- en spelinstuif blijkt achteraf een gouden greep om het op die manier te doen. „Tijdens het schatduiken konden we veel kaarten voor vandaag verkopen." Als laatste maakt Marie nog even een opmerking waar veel mensen nog even over kunnen nadenken: „Geen mens die wat wil doen, maar het moet wel allemaal in orde zijn als je wat organiseert." De brug bij Sluiskil. Wie daar nog nooit staan wachten heeft, kun je gerust een pint aanbie den, want veel zullen dat er niet zijn. Aan de westkant de afslag nemen en in noordelijke richting rijden, naar Terneuzen dus. Rechts van de weg ligt dan het Kanaal van Gent naar Ter neuzen, links de berm en daar naast de Westelijke Rijkswater leiding, die afstroomt in noor delijke richting. Zo'n vijf- tot zeshonderd meter verderop is een zijweg naar links. Op een met korstmossen bespikkele zware stenen voet staat een grafzerk. Ervoor ligt een met hardsteen omsloten perkje. Soms is de aarde ge schoffeld, een enkele keer staat er een jampotje met bloemen, meestentijd groeien er enkel wat wilde planten. Bovenaan de steen staat een foto van een jongeman in militair uniform. De tekst daaronder luidt: - Op 17 sept(ember) 1944 offer de de Franse luitenant-vliege nier ERWINE BOUDRY, Ar- mée l'Air, groupe lie de France, hier zijn leven voor zijn vader land en voor de bevrijding van Zeeuws-Vlaanderen. - De maand september 1944. Voor Oost-Zeeuws-Vlaanderen een heel belangrijke, want die maand eindigde daar de Duitse bezetting. Hectische tijden moeten het geweest zijn. De Duitse troepen, die ingesloten dreigden te worden, trachtten zoveel mogelijk weg te komen over de Westerschelde. De geal lieerden probeerden dat uiter aard te beletten. Zodra een schip van de Duitsers van wal stak, verschenen de Mosquito's, Mustangs, Spitfires of wat het ook geweest mogen zijn aan de horizon. Het leek wel of ze 'gebeld' werden, en misschien was dat ook wel zo! De 17e september moet hele maal een dag van mateloos oor logsgeweld zijn geweest. De aanvallen op de uitvoerende schepen en veerponten in het Door George Sponselee Westerscheldegebied waren da gelijks werk. Aan de waterlinie ten oosten van Axel probeerden de Polen een doorgang te force ren, de aanval werd afgeslagen en ze verloren die dag 25 man. Diezelfde dag deden 85 Lan casters en 15 Mosquito's een aanval op de geschutsstellingen en kustbatterijen bij Vlissin- gen, Biggekerke en Westkapel- le. 17 september was ook de dag van de actie Market - luchtlandingen bij Arnhem, Nijmegen en Boxtel - en Gar den, de doorsteek van het Tweede Britse Leger vanaf Eindhoven en omstreken naar Arnhem (indien mogelijk). Of de Zeeuws-Vlamingen van Market veel gezien hebben is twijfelachtig: de noordelijke aanvliegroute lag over Schou wen, de zuidelijke ten zuiden van Antwerpen. Zijn de beel den die in onze herinnering leven van vliegtuigen getrok ken door andere nog blijven hangen van toen of zijn ze opgedaan uit de documentaires en televisiefilms? We menen stellig dat het eerste juist is, maar niets is zo onbetrouwbaar als het menselijke geheugen. Het is ons niet gelukt te achter halen bij welke actie de Groupe lie de France was ingedeeld. Gedenkteken voor de Fran se vliegenier Erwine Boudrie, die in 1944 sneuvelde nabij het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Uit gesprekken met wijlen Ho- noré Colsen uit Sluiskil (beter bekend als de man van de Vrije Veren) hebben we begrepen dat door zijn toedoen het monu ment voor Erwine Boudry er gekomen is. En betaald? Door de Sluiskilse bevolking mis schien? We zouden graag eens praten met iemand die daar meer over weet te vertellen. Temeer daar het volgend jaar vijftig jaar geleden is dat deze jongeman hier zijn leven liet, mede voor de bevrijding van Zeeuws-Vlaanderen. Via De Stem zijn we altijd wel ergens te vinden. Als je het algemeen gevoelen op de drempel tussen oud en nieuw moest omschrij ven, dan kom je tot zoiets als: 'Malaise in het optimisme'. Terwijl de dagen korten wor den de gezichten langer. In Zeeland eveneens. Onze oudejaarszang klinkt bezorgd en droevig, een beetje angstig zelfs. Want (zo denken velen) er dreigt boos weer. Een vriendin des huizes ver klaarde onlangs op tragische en waarschuwende toon: „Ge loof me, we gaan weer hele maal terug naar het begin! Wij zullen weer leren wat ar moede is. Ik heb het mijn kinderen al aangezegd. De gouden tijden zijn voorbij. Ze zullen - net als wij vroeger - moeten leren om met een mi nimum rond te komen. Een écht minimum!" Ik hecht niet zo gemakkelijk geloof aan onheilsprofeten, maar dat neemt niet weg dat het nuttig kan zijn je af te vragen wat 'een echt mini mum' precies inhoudt. Om daar een beeld van te krijgen moet je het verhaal over de gezegende stranding van de 'Tiemsa' nabij Hoofd plaat eens lezen. Het staat in een boekje met schetsen over het dagelijks leven in Zeeuws- Vlaanderen rond de eeuwwis seling. De schetsen zijn ge schreven door een zekere L. Bootsgezel en aan de open baarheid prijsgegeven door de uitgevers (zaliger nagedachte nis) Smoor en De Hulster te Breskens. Lees maar eens mee. „Er heerste grote werkloosheid in Hoofdplaat, dat stille dorp aan de Westerschelde. Er wa ren misoogsten geweest en de winter duurde veel en veel te lang. De armoede sloop als een gemene ziekte, die de één na de ander velde, door het dorp. Het ging de boeren en de arbeiders allebei even slecht. Als de winteravond viel kon je een zwijgende, treurige schare vrouwen en meisjes uit Hoofdplaat naar de Belgische grens zien trekken om bij een bakker, Lodewiek van de Landsdijk geheten, clandes tien brood te kopen. Het was daar namelijk een paar centen goedkoper dan aan deze kant van de grens. Maar formeel was het brood halen in het buurland een vorm van smok kel. De broodkaravanen wa ren niet zelden van 's avonds achten tot drie uur in de mor gen onderweg, hongerig, doodop en angstig. Soms bezweek zo'n broodsmokkelaar onder kou en oververmoeidheid. De angst gesnapt te worden liep als vaste metgezel mee. Maar de kommiezen, begaan met het lot van de hongerlijders, keken een andere kant uit. En de honden van de boeren, die erop getraind waren om zwer vers en ander nachtelijk volk aan te vallen, lieten zich niet zien. Hielden de boeren hun waakhonden vast in huis of de schuur? Uitzichtloos was het leven in Hoofdplaat. Toen geschiedde er een won der. Het had op een nacht zwaar gestormd. De ochtend daarna ging de mare door het dorp dat er een schip was gestrand, de Tiemsa. Heel Hoofdplaat liep uit. De opva renden waren gered, maar het schip was verloren. Weerloos liet het zich beuken door de golven. Toen de wind ging liggen barstten de ruimen van de Tiemsma open, als de ge zwollen buik van een ver dronken paard en over de Schelde verspreidden zich honderden witte stippen, die gedreven door de stroom, de wal naderden. Het bleken ba len zuivere tarwebloem te zijn, die nauwelijks van de onderdompeling in het zoute water geleden hadden. Met haken, touwen, boomtak ken en zelfs met de wandel stok van de dominee werden de balen op het droge getrok ken. Ook de pastoor werd bij de wonderbare balenvangst gesignaleerd. Hoofdplaat ge raakte in een feestroes. Ieder een zeulde met zakken bloem. De mensen waren witbesto ven. Het dorp leek op een suikertaart. Alom heerste vrolijke dankbaarheid. De burgemeester was van het massale jutten op de hoogte, maar hij liet de Wet op de Strandvonderij voor wat deze waard was en greep niet in. Ook de dominee en de pas toor deden een oogje dicht. Zij zagen de vinger Gods in de scheepsramp en preekten waarschijnlijk over de Won derbare Broodvermenigvuldi ging...." Gek, maar heel diep in mij leeft het gevoel dat wij de blijdschap van de mensen van toen nooit zullen evenaren.... HULST -Café De Vrijbuiter, 20.00 uur prijskaarting. KLOOSTERZANDE -Café De Kastanje, 19.30 uur kalkoenkaarting. - Café De Vier Jaargetijden, 13.30 uur schieting bejaarden. LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 14.30 u. schieting om hanen. VOGELWAARDE - t Gelaag, 14.00 uur kaarting KBO. s SAS VAN GENT - Sint-Albert, 14.00 uur bieden en jokeren. GRAAUW -Gemeenschapshuis, 13.45 uur kaarting. Kaartingen Oostburg - De Bridge Sociëteit Oostburg hield het jaarlijkse einde- jaarstoernooi in restaurant De- Braakman te Hoek. Uitslag: 1. Groof/Vermeiren, 2. Ra- mondt/Markovic, 3. Kolenbrander/ Holleman, 4. Lichteveld/Pattenier, 5. Janssens/De Schrijver, 6. Meier/ Pel, 7. Hagenaars/Bouma, 8. Van der Plas/Krijger, 9. Meeuwsen/Ver- straeten, 10. echtpaar Labruyere. Biervliet - Zaal Lippens met 36 personen. Bieden: 1. J. de Rijk, 2. A. de Ruyter, 3. H. de Ruyter. Jokeren: 1. Gerda Manhave, 2. Linda de Ruyter, 3. Magda Versluijs. Nieuw-Namen - Moed en Geduld: 1. A. Verhulst-L. van Roeyen, 2. R. Sturm-G. de Maayer, 3. F. Blom- maert-C. Smid. Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. J. Vermeerssen-P. van Roeyen, 2. G. Geleeyn-C. de Winkel, 3. R. Thilleman-R. Verbist. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 38 personen. Bieden: 1. P. Valent, 2. E. van Goethem, 3. J. van de Velde. Jokeren: 1. mevrouw Pieters, 2. J. Patijn, 3. mevrouw Schalje. Graauw - Gemeenschapshuis, ze ventien personen. Jokeren: 1. me vrouw De Koster, 2. mevrouw Van Laare, 3. mevrouw Van Troost. Sas van Gent - Zaal De Roselaer, 34 personen. Bieden. 1. mevrouw Cou- semaker, 2. A. Vervaat, 3. J. de Boer. Jokeren: 1. mevrouw Moelker, 2. mevrouw Bode, 3. mevrouw Claey- sens. Hulst - Bond voor Ouderen, zaal De Lieve, vijftig personen. Bieden: 1. E. Borm, 2. H. Berkelmans, 3. me vrouw Van Ietegem. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 38 personen. Bieden. 1. me vrouw Van Kruyssen, 2. T. Kegels, 3. N. Goossen. Jokeren: 1. A. de Bruyn, 2. mevrouw Domines, 3. A. van Eerdenburg. Westdorpe - Zaal Concordia, 26 personen. Bieden: 1. mevrouw de Moor-de Smet, 2 A. Geerlinck, 3. W. Calle. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 35 personen. Jokeren: 1. mevrouw Rombout, 2. mevrouw Taalman, 3. mevrouw Van Campenhout. Bieden: 1. J. van de Velde, 2. P. Pauwels, 3. mevrouw Goossen. Hulst - Zaal De Vrijbuiter, 26 per sonen. Bieden: 1. R. Tilleman, 2. L. de Bruyn, 3. J. Schelfhout. Jokeren: 1 J. Koning, 2. A. de Bruyn, 3. J. Verbogt. Graauw - Gemeenschapshuis, 22 personen. Bieden: 1. A. Vereecken, 2. G. Maerman, 3. A. de Klerk. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 56 personen. Bieden: 1. J. van Wayen- burg, 2. mevrouw Bogaert, 3*. A. Mannaert. Jokeren: 1. mevrouw Van Vooren, 2. mevrouw De Nijs, 3. mevrouw Rademakers. Axel - Kantine voetbalvereniging Axel, 74 personen. Bieden: 1. A. Messaidy, 2. M. van der Hooft, 3. E Bogaert. Jokeren: 1. P. de Koning, 2. P. Verbogt, 3. mevrouw Martinu. Stoppeldijk - Kantine voetbalver eniging Vogelwaarde, 24 personen. Bieden: 1. M. van Dijk, 2. L. de Bruyn, 3. J. Sponselee. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 48 personen. Bieden: 1. A. van de Bergen, 2. J. Pauwels, 3. R. Sloot. Jokeren: 1. A. de Nijs, 2. J. van Opdorp, 3. mevrouw De Waal. SCHIETINGEN Wolphaartsdijk - Zaal Royal, Doel naar Hoger, 29 schutters. Wip 1 eerste hoge vogel: M. Rentmeester, Willem Teil; tweede hoge vogel: P. Wagenaar, Doel naar Hoger; eerste en tweede zijvogel: P. de Visser, Zorgvlied; eerste klep: H. Boonman, Willem Teil; tweede klep: R. Osse- waarde, Doel naar Hoger; derde klep: W. van Iersel, Willem Teil; grootste aantal (8): C. de Visser, Zorgvlied, vliegende vogels: M. Os- sewaarde, Doel naar Hoger en J, de Jonge, AD LM. Wip 2: eerste hoge vogel: M. Rentmeester, tweede hoge vogel: C. Besuyen, Doel naar Hoger; eerste en derde zijvogel; A. Pik kaart, tweede zijvogel: P. de Visser, beiden Zorgvlied; vierde zijvogel: H. Boonman, grootste aantal (6): S. de Jonge, Concordia. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, twintig schutters Hoge vogel: A. D'Hondt, eerste zijvogel: J. Cocqheyt, tweede zijvogel: E. Huls hout, grootste aantal (7): E. de Kort en L. van Eekhout. Walsoorden - Bejaardenschieting, zaal Rue du Nord, 21 schutters. Hoge vogel; Th. Cambeen, eerste zijvogel: F. de Meyer, tweede zijvo gel: Th. Asselman, grootste aantal (6): Th. Kint. Zuiddorpe - Bejaardenschieting, zaal Gemeentehuis, 28 schutters. Hoge vogel en grootste aantal (5): O. de Schrijver, eerste zijvogel: G. Ste vens, tweede zijvogel: R. D'Hondt Lamswaarde - Bejaardenschieting, zaal De Vier Jaargetijden, zeventien schutters. Hoge en beide zij vogels: A. D'Hooghe, grootste aantal (5): A. D'Hooghe en C. Blommaert. ft

de Stem | 1993 | | pagina 15