Samenwerking drugbestrijding ■DELING DE STEM Schatduiker... Nieuw onderkomen scouting Axel Hulstenaren: Gek word je van dat carillon DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS ZAKEN NIEUWS POLITIE RAPPORT Burgemeester Hulst wil akkoord tussen gemeente, politie en horeca Soundmix- en playbackshow in Den Dullaert in Hulst rticulieren KORTING rbruikers Nutsbedrijven 'es van V. i zullen gesloten zijn lecember 1993 ringen aan >araten kunnen n op storingsnummer atel 01180-16888. DE STEM ZEELAND Jeugdcabaret van Sluiskil treedt op in Terneuzen Schoolvoetbal om Zeeuwse titel C2 MARKTEN R 1993 bedankje, jubileum, welijk, verloving, prestatie, examen, ham, enz. olom 1,07 incl. BTW, el verplicht. Foto of rmaat 35 x 40 mm Overige tarieven op oto's worden niet ourneerd. 82 of geef uw tekst aatsing af bij één van Schriftelijke opgaven d geaccepteerd indien ekend zijn, ook indien g bijgevoegd is. het recht voor teksten n redenen te weigeren, er klachten bereiken ven tekst behoudt de echt voor om de naam ever bekend te geven. MORGEN, Ba hartelijk rd met jullie rouwdag. |im en Tom waterschap assra hulster ambacht Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren houders van Hulst en het Da llet Waterschap Hulster Am- lievelijk op 1 en 8 december jitvangen van Intron Bodem- I Houten waarbij toestemming Tiet verrichten van werkzaam- llndustrieweg 2 te Hulst welke leen bodem- en grondwater en de ondergrondse opslagre- |e en benzine. De werkzaam- Iking op het verwijderen van Ide verontreinigde grond. Het pter wordt ter plaatse gerei- fitelijke riolering geloosd. In is zowel een vergunning in- pntreiniging Oppervlaktewate- leheer vereist. pde karakter, de korte tijdspe- verkzaamheden plaatsvinden I van de bescherming van het bn verzet, hebben zij besloten pnder voorschriften te gedo- luiten en overige relevante be- lingang van heden ter inzage lAfd. Stads- en dorpsontwik- eu, Grote Markt 21 te Hulst; het Waterschap Hulster Am- f te Hulst; 00 tot 12.00 uur en van 13.30 krenst kan aldaar een monde- en verkregen. tl 993. houders van Hulst, Idr. A.A.L.G.M. Kessen, van Geesbergen. van Waterschap Hulster Am- aron Collot d'Escury, J.O.R. Alberda. lelesingel 10, 4335 JA Middelburg Van onze verslaggever Hulst - Nu het carillon in de toren van Hulster basiliek na een dure reparatie een aantal maanden op volle toeren draait maakt de aanvankelij ke blijdschap af en toe plaats voor meer gemengde gevoe lens. Om het kwartier braakt het klokkenspel van 's morgens tot 's avonds deuntjes uit om de sfeer ui de binnenstad te verhogen. Maar voor direct omwonenden is de lol er al af. „Als je aan het telefoneren bent, als je iets wil horen op de radio of televisie, als je met iemand in gesprek bent. Telkens begint dat carillon te spelen", zegt een om wonende. „En dan kun je het verder wel vergeten". „Ik kan die Sinterklaas- en kerstliedjes nu wel dromen", zegt een andere binnenstadbewoner. „Het is om gek van te worden. Ik kan me best voorstellen dat de toeristen het prachtig vinden, maar wij hebben er meer last dan plezier van". „Ze zeggen wel eens wat van de lawaai-overlast van de horecabedrijven", voegt een ander er aan toe. „Maar dat carillon produceert veel meer decibellen". Tot nu toe blijft het rondom de basiliek bij wat gemopper, maar echt protest is er nog niet. Dat zegt ook burgemeester A. Kes sen. „Officieel zijn er op de ge meente geen bezwaren bekend", stelt hij. „Maar informeel hoor ik ook wel eens dat er klachten zijn. Veel mensen hebben plezier van het carillon, maar ik kan me best voorstellen dat degenen die vlak bij de basiliek wonen het als overlast ervaren". Op dit moment begint het caril lon om het kwartier te spelen. Kessen zegt best te willen bekij ken of dat misschien om het half uur kan. „Maar dan moeten er wel meerdere mensen zijn die er echt last van hebben". De burge meester wijst er op dat de ge meente al zoveel mogelijk reke ning heeft gehouden met de bin nenstadbewoners. Het klokken spel brengt rond zeven uur 's avonds zijn laatste klanken voort, om kinderen die dan naar bed gaan niet in hun slaap te hinderen, 's Morgens begint het dan weer om een uurtje of acht. „Dat is toch een tijdstip waarop de meeste mensen wakker zijn", denkt Kessen. „Trouwens, wat is er nou leuker dan om met de klanken van een carillon gewekt te worden". Van onze verslaggever Hulst - Burgemeester A. Kessen van Hulst onderzoekt de mogelijkheid voor een samenwerkingsakkoord tussen gemeente, politie en horeca op het gebied van de drugbestrijding. Kessen is op dat idee gekomen naar aanleiding van een soorgelijk samenwerkingsakkoord in het Belgische Af- fligem. Daar is met een grote plaatselij ke dancing afgesproken dat drugdealers meteen onder 'bur gerarrest' worden geplaatst en worden overgeleverd aan de po- litie. De dancing heeft een vei ligheidsteam van een man of tien. Die infiltreren onder de bezoekers om dealerpraktijken op het spoor te komen. Inmid dels zijn al zo'n twintig dealers en gebruikers geklist. Volgens de rijkswacht is een dergelijke aan pak veel efficiënter dan een poli- üe-razzia of sluiten van de zaak. Dan verplaats je immers het drugprobleem naar elders. Burgemeester A. Kessen denkt Van onze verslaggever Sluiskil - Het Sluiskilse jeugd cabaret Het Talent verzorgt op zaterdag 8 en zondag 9 januari twee voorstellingen in het Zuid- landtheater in Terneuzen. Aan vang zaterdag 19.00 uur, zondag om 14.00 uur. Het Talent bestaat uit jongeren van elf tot zestien jaar. De caba retgroep is al elf seizoenen ac tief, uiteraard in wisselende sa menstelling. De voorstellingen in het Zuid- landtheater hebben alle ingre diënten, variërend tussen zang, dans en toneel. De verschillende programma-onderdelen worden met elkaar verbonden door tech nische middelen. Er zijn ver scheidene podia, een video scherm en verschillende projec toren voor beschikbaar. dat een dergelijke aanpak wel licht ook voor Hulst interessant kan zijn. „Ik wil daarom gaan onderzoeken of zo'n samenwer kingsakkoord ook in Hulst mis schien mogelijk is". Drie fronten Inmiddels er ook een eerste bij eenkomst geweest tussen de grensgemeenten Hulst, Axel, Stekene, St. Gillis-Waas en Be- veren over een grensoverschrij dende aanpak van het drugspro bleem. De gemeenten willen de strijd op drie fronten aanpak ken. „Allereerst willen we bekijken hoe we elkaar wederzijds kun nen informeren", zegt burge meester Kessen. „Met name gaat het dan om gegevens uitwisselen bij processen verbaal die in ver band staan met drugs. Daar naast willen we ook bekijken wat de mogelijkheden van de politie zijn om op eikaars grond gebied op te treden in het kader van de drugbestrijding. Ten der de willen we een gezamenlijk plan opstellen voor drugvoor lichting op scholen". Europese gelden Voor dat laatste hoopt het sa menwerkingsverband subsidie te krijgen. „Voor voorlichting over grensoverschrijdende problemen zijn Europese gelden beschik baar", weet Kessen. Een en ander moet resulteren in een gezamenlijk plan dat aan Justitie zal worden voorgelegd. Vervolgens hoopt men dan nog voor de zomervakantie met de uitwerking te beginnen. Van onze correspondente Hulst - De muzikale jeugd van den Dullaertbuurt in Hulst krijgt een dezer dagen een brochure in de bus met een uitnodiging om mee te doen aan de soundmix- en playback show die eind januari gehouden wordt. De inschrijvingen moeten uiter lijk 12 januari binnen zijn bij het secretariaat (Marleen de Rijcke, Leeghwaterstraat 19). Het te zingen liedje moet op een leeg casettebandje gezet worden en worden ingeleverd. De show is een jaarlijks terugke rend evenement dat een volle zaal trekt. De prestaties van de 'buurtartiesten' worden nauw keurig gevolgd. Het aantal play- backers overheersten in de voor gaande edities, maar gelukkig komen er steeds meer mensen bij die zich in de eigen muzikale kaarten laten kijken. Voor de soundmixers zijn er aparte prij zen. Deze soundmixers moeten natuurlijk een bandje inleveren zonder zangstempartij erop. De show is op 28 januari in de grote zaal van het gemeen schapscentrum Den Dullaert in Hulst. Iedereen die tussen de vijf en veertien jaar is mag meedoen. EDITIE ZEELAND kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnummers op Pagina A2. Openingstijden: "•30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm yeter Oggel (editie-chef), yank van Cooten, Frank Deij, 'on Koomen (sport), Harold de Puijsseleijr. poes: Cees Maas, (Provincie redacteur). Hulst; Eugène Verstraeten iP'v. editiechef) Advertentie-exploitatie yjspecteur Zeeland: uMenu, e-93 pnvé tel. 09-3293459940. Om te voorkomen dat er teveel deelnemers zijn worden slechts 25 optredens gepland voor die avond. Hoe origineler, hoe meer kans op de lijst te prijken. Elke deelnemer mag slechts eenmaal optreden (solo, duo of met groep). De avond begint om 19.00 uur en de toegang is gratis. Een deskun dige jury beoordeelt de optre dens en deelt daarna prijzen uit. Er worden programmaboekjes gedrukt die voor één gulden ge kocht kunnen worden. Elk boek je is genummerd en een bezitter wacht een aardige prijs. Voor inlichtingen en opgave kunnen belangstellenden terecht bij het secretariaat. Van onze correspondent Oostburg - Het schatduiken in Oostburg blijft het goed doen. Gisteren waren weer een tweehonderd jongens en meisjes in het zwembad van De Veerhoek present om wat extra zakgeld op te duiken. Het zwembadpersoneel had van de gemeente voor een bedrag van tachtig gulden aan munten gekregen. Een bedrag dat mid dels stuivers, dubbeltjes, kwart jes en guldens op de bodem van het bad waren gedropt. De meest verdienstelijke duikers en duiksters haalden er zes gulden uit. „Het is werkelijk een facine- rend gezicht om ze bezig te zien,, aldus zweminstrukteur Jean- Pierre de Vries. Organisatorisch stonden Pieter de Wilde en Marie Kareis weer aan het hoofd van het geheel. Het schatduiken was een van de activiteiten die deze week in de sporthal gehouden worden. Af gelopen maandagavond werd 'het jaar uitgezwommen'. Ook hier was de belangstelling goed want ruim vijftig enthousias telingen passeerden de kassa. Een aantal van hen kon voor de eerste keer kennismaken met het aqua-joggen. Vandaag woensdag staat de kerstinstuif voor de jeugd op de rol. Een evenement dat in de voorgaande jaren op twee dagen werd gehouden, Deze jongen toont zijn gevonden schat in het Oostburgse zwembad De Veerhoek. maar nu om de aanslag op het vrijwilligerskorps beperkt te foto's wim kooyman houden tot een dag is terugge bracht. Speuren naar kleingeld op de bodem van het bad. Van onze correspondent Hulst - De tien rayonkam pioenen schoolvoetbal van het basisonderwijs in Zee land spelen in 1994 om het Zeeuws kampioenschap in Westkapelle (jongenselftal len), Goes (meisjeszevental len) en Oostburg (jongensze ventallen). Dat gebeurt op woensdag 27 april met als uitwijkmogelijkheid naar woensdag 4 mei. In het KNVB-sportcentrum te Zeist worden de voorronden van de Nederlandse kampioenschap pen gespeeld 18 mei (jongenself tallen) en 25 mei (meisjeszeven tallen). Zaterdag 11 juni worden in het stadion van Elinkwijk (Utrecht) de finales betwist. De hoofdsponsor, de Postbank, stelt opnieuw duizend gulden beschikbaar voor het schoolvoet bal in Zeeland. Het is de bedoe ling dat er twee scholen worden uitgeloot, eentje van het meisjes voetbal en eentje van het jon genvoetbal. Het gewonnen geld bedrag mag door de school naar eigen goeddunken besteed wor den. Met de nodige kraan- en mankracht werden de containers op hun plaats gezet, foto wim kooyman Van onze correspondent Axel - Een vijfendertig tons kraan en een dragline moesten er gisteren aan te pas komen om dertien wooncontainers te plaatsen voor het nieuwe onderkomen van de scouting Axel. Wethouder J. van Schaik plaatste de eerste container. Bouwmeester Th. van Sterkenburg werd gisteren echter met pech achtervolgd. Om drie uur 's middags waren nog slechts vier eenheden geplaatst, omdat de kraan een mankement vertoonde. Later op de dag was het euvel verholpen en kon men verder gaan met het karwei. Ideale plaats „De scouting Axel gaat er met deze nieuwbouw op vooruit. Het oude gebouw dat gelegen was tussen het kerkhof en het Gregoriusccen- trum lag daar niet ideaal. Nu zitten we aan de Boslaan, achter de voetbalvelden. Dit is een ideale plaats voor ons. Bovendien beschik ken we nu over 300 vierkante meter", aldus voorzitter Theo Mattheeuws. Het gebouw moet onderdak bieden aan zeventig leden verdeeld over vier takken. In juni moet de nieuwbouw gereed zijn. Om aan de benodigde financiën te komen, wordt er vandaag in Axel een oliebollenactie gehouden ten bate van de nieuwbouw. WOENSDAG 29 DECEMBER 1993 ST. JANSTEEN -Café 't Centrum, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 14.00 uur, kalkoenkaarting. I SAS VAN GENT - De Engelenroos, 14.00 uur, kaarting. IEEDE - Hof van Eede, 19.30 uur, kaarting. St.-Jansteen POSTAGENTSCHAP - Per 1 december heeft Prosper Ver- schueren het postagentschap voor St.-Jansteen. Het agent schap is gevestigd in zijn zaak aan de Hoofdstraat 35. Voor allerlei postzaken kan men er terecht. Men kan ter kennis making vrijblijvend binnenlo pen. Voorheen was het agent schap geopend bij Confetti. Hulst LUSTIGE TOEPERS - De Lustige Toepers hield een wedstrijd in topbiljarten en een wedstrijd in sjoelen voor de vrouwen. Uitslag topbil- jart: 1. J. Kool, 2. J. Pfaff, 3. E. Praet. Sjoelen: 1. N. Blommae- rt, 2. N. d'Hondt, 3. A. Pfaff. Kloosterzande OLIEBOLLEN - Handbalver eniging Hontenisse houdt vrij dag 31 december weer een oliebollenactie. Tussen 9.00 en 13.00 uur worden de lekker nijen huis-aan-huis aangebo den. De oliebollen kunnen ook afgehaald worden in de kanti ne van de handbalvereniging of daar telefonisch worden be steld. De opbrengst van de actie komt ten goede aan de jeugd van de club. Hoek KERSTBOMEN - Op het gras veld tegenover de basisschool 't Kompas worden donderdag 6 januari tussen 13.30 en 15.00 uur kerstbomen ingezameld. Ieder die een boom inlevert krijgt een lot en dingt mee naar prijzen. Aardenburg RECEPTIE - De nieuwjaars receptie van het gemeentebe stuur wordt maandag 3 janua ri gehouden vanaf 19.00 uur in de burgerzaal van het stad huis. OUDEJAARSDIENST - De gezamenlijke protestantse kerken houden een oudejaars- dienst vrijdag 31 december om 19.30 uur in de Sint-Baafs- kerk. Voorganger is ds. H. Valk. Genoemde kerken vieren de nieuwjaarsdienst zondag 2 januari om 10.30 uur in de doopsgezinde Vermaning aan de Weststraat. Uitbreiding slagerij Kapellebrug Kapellebrug - De familie Mangnus heeft de slagerij uit gebreid tot een supermarkt met een vers-slagerij. De zaak ligt achter de al bestaande viswinkel en benzinestation van Mangnus. De zaak heeft naast de vele verse vleeswaren nu ook een uitgbreid assortiment super marktartikelen. Het supermarktgedeelte werd ruim en overzichtelijk inge deeld. Keurslagerij heropend Clinge - Keurslagerij Valent in Clinge opende de vernieuw de zaak aan de Gravenstraat 187. Behalve de bekende kwali teitsvleeswaren en vlees is er nu ook een kaasafdeling. De worstenmakerij bleef dezelfde. Ook zijn er allerlei soorten salades te verkrijgen. Keurslagerij Valent bestond dit jaar een kwart eeuw en dit wordt met de verbouwing en uitbreiding gevierd. Konditorei de Block nationaal kampioen Hulst - De beste konditorei in Nederland is van de familie de Block in de Steenstraat in Hulst. Anjo de Block, die in de konditorei de scepter zwaait, nam vorige week de Illy-trofee in Harmeien uit handen van Alfredo Potjes in ontvangst. Zij kregen de nominatie een maand geleden omdat zowel Belgen als Nederlanders zich thuis voelen in de Zeeuws- Vlaamse zaak. De Illy-trofee wordt jaarlijks aan een Nederlandse zaak uit gereikt. Nationaal kampioen 1993 de Block werd geprezen omdat het ver boven allen uit stak. De konditorei werd be oordeeld op de ambiance en sfeer, de kwaliteit van de kof fie, de bediening en de presen tatie. In januari 1994 voert de kon ditorei, bezitter van de Illy- trofee een actie. Prijs Sirtaki Oostburg - Het Grieks restau rant Sirtaki in Oostburg be staat vijf jaar en vierde dit met een prijsvraag. De win naar kreeg een volledig ver zorgde vliegvakantie voor acht dagen voor twee personen naar een Grieks eiland. Deze prijs ging naar E. Sam- pon uit Oostburg. Zij kreeg de tickets van reisbureau Fraas- sen. Met deze actie worden de feestelijkheden rond het jubi leum afgesloten. Mangnus vernieuwd en uitgebreid Kloosterzande - Zeventig jaar geleden zette schoonvader Mangnus een zaak op in Vo gelwaarde. In 1977 opende een zoon een tweede zaak in Kloosterzande. Mangnus rij- wiel-elektra en loodgietersbe- drijf vond de tijd rijp beide zaken samen te voegen op een locatie. Het werd een grote moderne winkel aan de Hul- sterweg in Kloosterzande. De service is groter geworden en er is een grotere voorraad aangeschaft. Veiling Holland-Zeeland, 28-12 vestiging Barendrecht: Aard beien: Elsanta middel 367-383, grof 391-393, andijvie A 15 299-317, A 18 256-298, A 24 218-247, A 26 199-208, Crisp-ijs- bergsla: 30-35 76, Chinese kool: 11-15 61, 8-12 125-133, 5-8V2 126-138, paksoi: 550-800 235-289, 200-350 220, prei: 2-4 14klvp 94-107, 2-4-14 wit 151-154, radijs: mid. grof 104-125, middel 72-75, fijn 33, rabarber: ex. rood 258-365, dun ex. rood 181-1191, sla glas: 31-33 75-80, 28-30 58-74, 25-27 46-49, 23-24 58-63, 21-22 51-35, 19-20 43-48, 17-18 32-33, 15-16 20-24, spruiten: A I 40-67, B I 79-108, C I 91, D r gr. fust 85-94, D I kl. fust 100-117, A II 12-30, B II 12-31, D II gr. fust 12-74, D II kl. fust 40-63, E II 30-67, veldsla: 910-1190, witlof: lang I 93-125, klvp. 4 I 211-240, klvp. 5 I 233, klvp. 6 I 239, klvp. 3 I 176-187, klvp. 2 I 168-174, krt. grf. I 88-119, krt. fyn I 110-176, kort II 54-65, lang II 50-56, ex. kort II 64-72, onregelmatig II 50, bloem kool: 4 st. 40-60, 6 40-180, 8 60-120, 10 40-80, boerenkool ge stript 64-110, rode kool 13-31, witte kool 34, groene kool 21-54, spitskool 36-182, aardappelen: Bintje 5-17, Eigenheimer 58-65, Bildstar 30, Irene 25-33, uien: bonk 29-45, grof 20-24, middel 16-34, geschoond 61-86, knolsel derij 8-23, koolrapen 40, kroten: A 33-35, B 11-13, modjo 10-11, winterpeen: grof 36-43, middel 25-74, fijn 13-20, knoflook 77-87, bieslook 102-106, broeivet 2090, peterselie: 100-150 40-165, prei: kl. II 28-130, selderij: 150-200 21-62, 100-150 16-49. Axelaar beroofd Axel - Dinsdagavond werd in de Passage te Axel een 16-jarige Axelaar van zijn geld beroofd door twee plaats genoten. Daarbij kreeg hij ook enkele klappen te incasseren. Hij kon de politie een bruik baar signalement van zijn be- rovers geven. Niet lang daarna kon het verdachte duo, 16 en 17 jaar oud, aan de Kaaiwal te Axel worden aangehouden. Een van hen bleek nog in het bezit te zijn van het (geringe) geldbedrag dat ze het slacht offer hadden ontfutseld. Na het opmaken van een proces verbaai werden beiden weer op vrije voeten gesteld. Fietsen uit de Oostkolk Terneuzen - De politie van Terneuzen heeft gisteren ne gentien fietsen uit het water van de Oostkolk bij het Ter- neuzense stadhuis gedregd. Enkele burgers zagen de fiet sen in het water liggen en meldden dit bij de politie. Vermoedelijk hebben vanda len de fietsen in het water gesmeten. De verweerde rij wielen zijn aan het politie bu reau in Terneuzen geplaatst in afwachting op de komst van de rechtmatige eigenaars.

de Stem | 1993 | | pagina 11