IALLEN WEEK LEKKER e b.v, Suzan Malcorps de sterkste Frank Verschorre wint Kerstloop Schoondijke Sü ONS dealer: Dressuurconcours Zwinruiters Nieuwvliet 'Shorttrack gevaarlijke sport' 'Shorttrack kan niet veiliger' WIELER SPATTEN Broers Simon poulewinnaar pE STEM SPORT ZEELAND B2 A L E R Rinke van Remortel haalt uit EN Geen verrassingen in ECI-toernooi Onthutste reacties op drama Monique Velzeboer SPORTNIEUWS KORT Verberkmoes verrast Bierings Forse zege van Tij ssen/Tolhoek iken doen bij de Dej meest gekochte at voor betrouw^ Dovenal veilige aivs ht een mijlpaal. DINSDAG 28 DECEMBER 1993 ,an onze atletiekmedewêrker Schoondijke - Frank Ver- schorre heeft op tweede Kerstdag de 9,4 kilometer :arige Kerstloop in Schoon- jijke gewonnen. De Bressi- ,ander hield vier seconden Ljver op een fel aandringende Georges Valckx en twintig op Patrick van Quekelberghe, nog steeds wat sukkelen met een tijdens de Elder- schanscross opgelopen bles- sure. tra Sportive Stationwagon aar genoegen. e voor u! Want u kunt men met onze dealei ,t met glans te behalen] liet eens over de vooi Vectra Sportive, Astra e uitgebreide standaard] naar de Opel dealer, iter zaken doen is. Pnjzen inclusief B.T.W. (Astra Van, t en specificatiewijzigingen voorbehoudei dt al Astra vanaf f28.600, Astra Van vanaf f21.698, ATLETIEK trio maakte in en om het koude Schoondijke de dienst uit. Verschorre besefte dat Valckx met zijn baanervaring in een spurt wellicht de betere zou zijn en schudde na een drietal kilo meter een eerste keer aan de boom. Valckx en Van Quekel berghe antwoordden op dat mo ment gepast. Een antwoord dat schuldig moesten blijven toen rschorre bij de eerste door komst op de Schoondijkse Tra gel een tweede keer versnelde. Hij pakte een honderdtal meters en leek probleemloos naar de winst te lopen. Valckx kwam echter in de slotkilometer knap terug, ging weg bij Van Quekel berghe, pakte meter voor meter terug maar strandde op een tien tal meter. Bij de vrouwen ging de winst naar Yvonne de Grave. Al bij de eerste passage - er moesten twee ronden worden gelopen - had ze een ruime kloof weten te slaan met de concurrentes. Het ver schil met de als tweede eindigen de Ingrid Verheye bedroeg uit eindelijk ruim vier minuten. Ste fan Krijnen nam de kortste af stand - 4,7 kilometer - voor zijn rekening. Hij sloeg in de slotfase een aanval van Norbert van de Hemel met succes af. Christa Becu was de snelste vrouw op deze afstand. De jeugd opende het gebeuren. Klaas Goossen en Suzan Lucieer waren de snelsten langs de oevers van de Molen- kreek. De organisatie was in handen van de atletiekvereni ging De Wielingen, gesteund door de plaatselijke voetbalver eniging. UITSLAGEN JONGENS 1500 meter: 1. Klaas Goossen (Cad- zand) 7.25, 2. Martin Lensen (Oost- Souburg) 7.39, 3. Peter van de Linde (Oostburg) 9.31. MEISJES 1500 meter: 1. Suzan Lucieer (Nieuwvliet) 8.37, 2. Rafke Risseeuw (Schoondijke) 8.48, 3. Mireille de Koeyer (Biervliet) 8.51. MANNEN 4,7 km: 1. Stefan Krijnen (Oostburg) 17.30, 2. Norbert van de Hemel (LJzendijke) 17.38, 3. Steven van de Veire (Oostburg) 17.55, 4. Rudy Bu- zeijn (Schoondijke) 19.12, 5. Sjaak de Reu (Breskens) 19.27. 9,4 km: 1. Frank Verschorre (Bres kens) 33.18, 2. Georges Valckx (Os- senisse) 33.22, 3. Patrick van Que kelberghe (Aardenburg) 33.38, 4. Ron Goossen (Cadzand) 34.18, 5. Jan van de Linde (Oostburg) 36.12, 6. Jan de Jonge (Terneuzen) 36.37, 7. Willy van Hee (Oostburg) 37.22, 8. Johan Huigh (Schoondijke) 37.46, 9. Huib de Loos (Oostburg) 38.01, 10. Hans van Luijk (Schoondijke) 38.43. VROUWEN 4,7 km: 1. Christa Becu (St.-Kruis) 19.47, 2. Marlies van de Voorde (Oostburg) 22.46, 3. Sandra de Reu (Breskens) 24.42. 9,4 km: 1. Yvonne de Grave (Terneu zen) 42.38, 2. Ingrid Verheye (Bres kens) 46.53, 3. Suus Seen (Rotter dam) 53.32. Van onze paardesportmedewerker K'ieuwvliet - Suzan Malcorps deed wat van haar werd verwacht. De bekende amazone zegevierde op 'eigen terrein' in manege Riemens te Nieuwvliet in de Z-klasse tijdens het traditionele kerst-dressuurconcours van De Zwinruiters. Met Aimee scoorde de Zwinruiters-amazo- ne 186 punten en dat was goed voor goud in de Zl-klasse. die M2-proef is ook niet eenvou dig." UITSLAGEN B-klasse: 1. Judith Cerpentier met Iduna (Oranjeruiters), 2. Nancy Wolrabe met Colt M (Zwinruiters), 3. Jantien Haak met Godine (Ha- ringruiters). LI-klasse: 1. Miranda de Jonge met Samantha (Zwinruiters), 2. Bart Cornelisse met Fellow (Zwinruiters), 3. Liesbeth Cornelisse met Fellow (Zwinruiters). L2-klasse: 1. Jan Noordhoek met Hurby, 2. Renee Bruggeman met Ultra Queen, 3. Jan Noordhoek met Ferini (allen Zwinruiters). Ml-klasse: 1. Luc Sa vat met Hercu les (Zwinruiters), 2. Miranda de Jonge met Beauchamp (Zwinrui ters), 3. Jolanda Lootens met Glorga (Luctor et Emergo). M2-klasse: 1. Daniëlle Buyck met Bonvivant (Zwinruiters), 2. Adri Hamelink met Fresco (Hulst), 3. Na tas ja Hertogh met Wagner (Zwin ruiters). Zl- en Z2-klasse in handicap: 1. Suzan Malcorps met Aimee (Zwin ruiters), 2. Sylvia Steurrijs met Boli via (Zwinruiters), 3. Vivianne Thijs met Venetia (Luctor et Emergo). PAARDESPORT DeZ-rubriek werd in handicap verreden wegens het beperkte aantal deelnemers. De Terneu- zense amazone Sylvia Steurrijs «iet Bolivia (Z2) reikte met 180 santen naar het zilver. Een knappe prestatie van haar, want ze reed pas haar tweede wed strijd in de Z2-klasse. De bron zen plak ging met 174 punten naar Vivianne Thijs uit Wachte- jseke met Venetia, die voor het Zaamslagse Luctor et Emergo uitkomt. iGeen enkel wjnstpunt viel er te I noteren in de M2-klasse. Jurylid Adri Ruisaard uit Hoedekens- Ikerke: „Het waren wel leuke I proeven, maar geen toppers in lie L2-klasse. De kopgroep in de (categorie Ml viel mee, maar die lade M2-klasse viel tegen. Maar IVan onze tennismedewerker Hulst - In het Kersttennis- lioernooi voor de jeugd in Den IDullaert te Hulst krijgen nogal wat uitslagen de bena- lniing 'walk over' door ziekte l;r. blessures. Verder valt op Idat er tot nu toe veel sprake [is van zogenaamde monsters- pres. TENNIS ■Bij de jongens tot en met 15 jaar ■bijvoorbeeld versloeg de als eer- 1ste geplaatste Rinke van Remor- ltel in de tweede ronde met maar liefst 14-0 Bart Colman. Pascal Iran Poecke, Tom Huis en (Alexander Bauwens kwalificeer- Iden zich eveneens moeiteloos Ivoor de kwartfinales, ten koste Iran achtereenvolgens Björn 1 (12-0), Tom Huis (10-1) en Alexander Bauwens (8-3). de oudste leeftijdscategorie Jij de jongens had Martijn de met plaatsingsnummer wee, een gemakkelijke prooi i Perry van Heese: 12-1. Fa- l'onet Rinke van Remortel kwam Ijier nog niet in actie. e uit het Belgische St. Niklaas psomstige Tom Goossens patste zich bij de tot en met 1-jarigen verrassend bij de laatste acht door een 7-2-zege op pais tweede geplaatste Joris de Pakker. De onbetwiste favoriet rascal van Poecke ontdeed zich i de tweede ronde middels een score van Bart van de Vel- fo Voorts bereikten in deze leef- Kdsklasse Jeroen Millenaar, Parens de Kort en Koos Alber- |a de kwartfinales. Hetzelfde leidt één leeftijdsklasse lager loor Jeroen de Ridder, Krijn de fries en Wim Smet. Pj de meisjes tot en met 15 jaar pas Bianca Morcus te sterk voor pendy Rodrigo en bereikte zo- foende de laatste vier. Veroni- Raes en Martine Simonse plaatsingsnummer één en ^e bij de tot en met 13-jarige Nsjes platsten zich als eersten ioor de halve finales. UITSLAGEN JONGENS Start6? met ^aar: eerste ronde: Keersmaecker-Thomas van °ren 11-2; tweede ronde: Angelo Drongelen-Hervé Lebbinck i0Q ^artijn de Bot-Perry van leesel2-l. *"met 15 jaar: eerste ronde: Weyn-Alexander Vermeersch Hnrxf i r bnn Peersman-Bram van Lm i i tweede ronde: Rinke van lBart Volman 14-0, Pascal "/"frive-Ejörn Wevn 12-0, Tom lipv j an van Esbroeck 10-1, pns8 3 Bauwens-Bart Knaap- met 13 jaar: eerste ronde: (■2 R Ia!l Bellen-Lars Schleibach I5: ,n Knaepkens-Pieter Allaerts Lv™fede ronde: Pascal van ir„ Ba,* van de Velde 14-0, E Millenaar-Simon van Bellen L '7 „a^5ens de Kort-Kevin Bos- fcn in o Alberda-Kristof Coe- Ekker 7 2 m Goossens-Joris de cn met 11 jaar: eerste ronde: Toon Plompen-Mano Bosch 3-2, Jordy de Schepper-Joris Crombé w.o., Klaas Alberda-Michel Raats 10-0, Jeroen de Ridder-Jan Claes- sens w.o., Krijn de Vries-Wim Pie- ters w.o.; tweede ronde: Jeroen de Ridder-Wim Gorleer 7-5, Krijn de Vries-Jelle Ingels w.o., Wim Smet- Frederiek Vermeersch w.o. MEISJES Tot en met 15 jaar: eerste ronde: Bianca Vlaeminck-Kiki Kriekaard 7-3; tweede ronde: Bianca Morcus- Wendy Rodrigo 5-1. Tot en met 15 jaar: eerste ronde: Katia van Damme-Bianca Morcus 5-4, Inge Meul-Beatrix Verhaegen 8-3; tweede ronde: Veronique Raes- Bianca d'Hooghe 8-5, Martine Si- monse-Veronique Verhaegen 9-4. Tot en met 11 jaar: eerste ronde: Liesbeth Breepoel-Marlieke van Ommen 11-1. Suzan Malcorps, die met Aimee goud behaalde in de Zl-klasse, FOTO WIM KOOYMAN Van onze schaakmedewerker Brugge - De eerste ronde van het open internationale ECI- schaaktoernooi in Brugge gaf geen noemenswaardige ver rassingen te zien. SCHAKEN Met een deelname van 139 scha kers uit binnen- en buitenland en vooral de Elo-rating van ver schillende deelnemers, kan de organisatie bogen op een kwali tatief sterk bezet toernooi. Als hoogste staat grootmeester Ci- fuentes met een Elo-rating van 2495 genoteerd en hij is dan ook één van de belangrijkste kans hebbers. Maar ook de winnaar van de vorige editie, Legki, met een score van 2490, is een be langrijke troef. Dat geldt even eens voor Manor (2465), Barzov (2445), Blumberg (2440), Cekro (2415) en Vanheste met een Elo- rating van 2410 punten. Met deze sterke deelname wor den de organiserende verenigin gen De Koninklijke Brugse Schaakkring en de Brugse Schaakvereniging - terzijde bij gestaan door de Meetjeslandse Schaakvereniging - beloond voor het vele voorbereidende werk dat zij in dit evenement staken. De toernooileiding is, zo als de laatste jaren gebruikelijk, in handen van Gosse Kamminga. Hij ziet de deelnemers dagelijks om 09.00 en 15.00 uur aantreden voor de partijen van vier uur (1 uur en 45 minuten per persoon en 15 minuten KO-systeem). Donderdag 30 december wordt om 09.00 uur de laatste ronde afgewerkt en om 14.00 uur sluit dit schaakgebeuren met de prijs uitreiking. Inmiddels is ook de jeugd (junioren en kadetten) van start gegaan in de Hallezalen te Brugge. Van onze verslaggever Rob van Deursen Heerenveen - Er staat van daag en morgen voor heel wat schaatsers en schaat stere flink wat op het spel tijdens de Nederlandse af standskampioenschappen in Heerenveen. Er werd echter gisteren tijdens de trainin gen nauwelijks over gespro ken. Hét onderwerp was ui teraard het drama rond shorttrackster Monique Vel- zeboer, die bij een valpartij vorige week donderdag op de ijshockeybaan van Font- Remeu in de Pyreneeën een cervicale dwarslaesie opliep en die met aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid voor de rest van haar leven tot een rolstoel zal worden 'veroordeeld'. Langs de baan van het Thialf- ijsstadion stokten gistermiddag de gesprekken vaak. Onthutst over het slechte nieuws dat de 24-jarige Velzeboer ondanks de operatie in Toulouse in ieder geval nooit meer gewoon zal kunnen lopen, deed menigeen vertwijfeld naar het hoofd grij pen. Vrouwencoach Henk Gemser: „Ik sta te trillen op mijn benen, zo verschrikkelijk vind ik dit voor dat meisje." Naast het vele medelijden was er ook kritiek. En dan vooral op het shorttrack als tak van de schaatssport. Veel te ge vaarlijk luidde het algemene oordeel. „Met 44 tot 46 kilome ter per uur knallen de short trackers in het rond op een ijshoekeybaantje, waar de boarding dan wel met kussens wordt behangen, maar waar je bij een val totaal geen ruimte hebt om uit te glijden. Als je bij shorttrack valt, knal je gelijk tegen een muur op. En met zo'n snelheid komt dat keihard aan," vertelde de Nederlandse sprintcoach Wopke de Vegt ernstig. De man, die Nederlands snelste schaatser Gerard van Velde on der zijn hoede heeft, erkende dat er binnen het langebaan schaatsen ook enorme gevaren op de loer liggen. „Schaatsen blijft altijd link. Als de Ameri kaan Dan Jansen 35.92 als we reldrecord op de 500 meter neerzet, dan betekent dat dat hij met zo'n 52 kilometer per uur door de bochten sjeest. Alleen bij ons heb je in tegen stelling tot bij het shorttrack nog wat ruimte om bij te sturen als je valt. Ik zeg altijd tegen mijn mensen dat ze moeten proberen met hun benen om hoog en hun billen naar voren tegen de baanbeveiliging aan te glijden. Op die manier is de kans dat je iets beschadigt, het kleinst. Maar je hebt het na tuurlijk nooit helemaal in de hand. De ijzers onder de schaatsen zijn 42 centimeter lang en bij zulke snelheden zijn dat echte lange messen, die overal dwars door heen gaan." Volgens De Vegt valt er niet te trainen op vallen. „We praten er onderling wel eens over, want vallen hoort bij het schaatsen, hoe je het ook wendt of keert, maar een favo riet onderwerp is dat beslist niet." „Nee, uiteraard niet," beaamt Gerard van Velde. „Als je valt, heb je pech. Ik wil er ook niet aan denken, want dan zou ik beter bij zo'n NK als dit weg kunnen blijven. Ik geef toe dat je heel raar terecht kunt ko men. Monique Velzeboer heeft niet de kans gehad om ook maar iets bij haar val te onder nemen. Bij het shorttrack is het pats liggen en boem tegen de boarding langs de baan. Frac ties van een seconde zitten daar slechts tussen. Op een 400-meterbaan hebben wij toch iets meer ruimte." Jong-Oranjecoach Leen Pfrom- mer reageerde heel emotioneel, toen het ongeluk van Monique Velzeboer ter sprake kwam. „Ik zou nooit en te nimmer shorttracktrainer willen zijn," klonk het fel. „Voor zo'n ge vaarlijke sport zou ik de ver antwoordelijkheid niet durven dragen. Je zult als coach maar een meisje de opdracht geven wat snelle bochten te schaatsen en dat meisje valt dan tegen de omranding van de baan aan en kan daarna nooit meer lopen. Bbbbrrr...ik moest, toen ik het van Monique Velzeboer hoor de, gelijk aan mijn eigen doch ter denken. Echt, met zulke hoge snelheden kun je een kor te bocht als bij het shorttrack haast onmogelijk houden. Zelf zag ik tot nu toe een paar shorttrackwedstrijden en er 'viel' altijd wel een gebroken been. Daar haalde iedereen dan al snel de schouders over op. Risico van het vak, maar daar zou ik niet aan mee willen doen. Ons schaatsen op de lan ge baan is al gevaarlijk genoeg. Kijk naar Hein Vergeer in zijn tijd en naar later Ben van der Burg. Beiden moesten na zware valpartijen voortijdig met hun sport stoppen." Europees- en wereldkampioen Falko Zandstra ging gisteren op zijn 22e verjaardag tien jaar terug in de tijd. „Op m'n twaalfde brak ik tijdens short- traekwedstrijden een been. Ik ben er gelijk mee gestopt, want ik vond het allemaal veel te gevaarlijk," herinnerde Zand- Den Haag (anp) - Een shorttracker komt niet in de kernploeg, voordat hij verschil lende ledematen heeft gebroken. Dat is de ongezonde praktijk. Hoe veilig is short track? „Het kan eigenlijk niet veiliger," zegt bonds coach Gijs Rijneveld. „Je kunt ze niet in een harnas de baan op sturen. Wij zien erop toe, dat aan alle eisen is voldaan. Meer regels stellen dan nu, lijkt me niet mogelijk." De Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders- bond (KNSB) stelt bij wedstrijden een helm verplicht, evenals beenbescherming en hand schoenen van ondoorsnijdbaar materiaal. De schaats moet dichte buizen hebben om te voor komen dat het 'mes' diep in een tegenstander snijdt. De baan moet zijn voorzien van beveili ging in de vorm van stootkussens voor de boarding. Nederland wil dat de ISU scherpere eisen stelt aan de helmen. „Dezelfde regels zouden moeten gelden als bij het wielrennen", zegt Rijneveld. stra zich nog maar al te goed. Zandstra's coach Ab Krook on derschreef het gevaar van schaatsen en dat van short track in het bijzonder. „In Ha- mar begin deze maand bij de World- Cup-wedstrijden vloog er een of andere Koreaan over de bochtbeveiliging. Wel mooi al z'n enkelbanden gescheurd," geeft Krook aan. Met Monique Velzeboer had Krook de laatste tijd een spe ciale band. „Voordat ze naar Font-Remeu afreisde, kwam ze bij me voor advies over hoogte trainingen. Ze was zo ver schrikkelijk serieus op weg naar de Winterspelen. Ze had er zo verschrikkelijk veel voor over. En dan dit drama. Echt, ik stond bijna te janken bij de telefoon, toen ik het verhaal te horen kreeg." De man aan de andere kant van de lijn was KNSB-bonds- arts Frank Nusse. Via zijn col lega Noliet, die vandaag terug keert uit Toulouse, waar hij de Velzerboers zoveel mogelijk heeft bijgestaan, werd Nusse nauwkeurig op de hoogtoee ge bracht. „Aan Monique Velze boer valt niet veel meer te repareren," oordeelt Nusse hard, maar wel naar de reali teit. Nusse blijkt altijd vraag tekens te hebben gezet bij het shorttrack als sport. „Risico behoort bij deze tak van schaatsen, waar je je als dokter bij achter je oren dient te krab belen. Kun je het als arts wel waarmaken om achter deze ge vaarlijke vorm van sportbeoe fening te gaan staan?," zo vraagt Nusse zich vaak af. Nusse geeft toe dat er de afge lopen jaren wel veel verbeterde bij de beveiliging bij het short track. „Maar echt afdoende kun je de risico's nooit uitslui ten. Tijdens het schaatsen op een 400-meterbaan houd ik al vaak mijn hart vast, laat staan bij het shorttrack. Daar gebeu ren wel erg veel ongelukken," aldus de ex-topatleet. Hans van de Griendt negende Rieme/Gent - Hans van de Griendt van de atletiekvereniging Scheldesport legde tijdens de Kerstcross in het Belgische Rieme op een negende plaats beslag. De winst in deze 9,2 kilometer lange cross was voor de Belg Hans van der Hoeven. Een aantal Zeeuwen nam deel aan indoorwedstrijden in de Gentse Expo-hallen. Senior Revelino Rijk van Atletica liep een persoonlijk record op de 400 meter. Dit met een tijd van 50,46. Peter Oele van AV'56 liep naar een tijd van 52,73 terwijl A-junior Pascal Meerman (Atletica) 53,6 op de klokken bracht. Op de 60 meter noteerde hij een tijd van 7,52. A-junior Erwin Mortier van RKHAV liep een persoonlijk record op de 200 meter in 23,23 wat hem een derde plaats in het totaalklassement opleverde. A-juniore Jildau van Dieren (Atletica) won bij de vrouwen de 200 meter in 27,11. Een persoonlijk record ook voor junior Robert van de Hof van Atletica met de kogel. Zijn afstand was 9,56 meter. Maks wint zaalvoetbaltoernooi Axel - Maks is winnaar geworden van het zaalvoetbaltoernooi dat V-Deco/La Chouette in sporthal 't Sportuus te Axel hield. In deze recreateve ontmoeting werd Deto tweede voor de organise rende club. Alouette eindigde als vierde voor achtereenvolgens de teams van De Regt, W Spui, De Pooter en W Sluiskil. Axel sterkste in zaaltoernooi Axel - Het eerste team van Axel heeft zich het sterkst getoond in het kerstzaalvoetbaltoernooi dat Primus/Pluym hield. In de halve competitie, die in de Axelse sporthal 't Sportuus werd afgewerkt, zegevierde Axel met 10 punten voor Primus/Pluym, dat eenzelfde aantal punten pakte maar het toernooi met een minder goed doelsaldo afsloot. Disco Love 2 werd derde voor achtereenvolgens Maks, Gravin,, Axel 2 en Marine Service. ERIK VEREECKEN sleepte tijdens de kerstdagen twee ere plaatsen in de wacht in veldritten. Eerste kerstdag eindigde hij in het Belgische Stekene op een zesde plaats en een dag later kwam hij in het Brabantse Reusel als derde op het podium. MARCO VAN DER MEULEN uit Oostburg won in Stekene de veldrit bij de WAOD. Van onze tennismedewerker Goes - In het Micro-Electro-tennistoernooi zijn de poule-wed strijden nog in volle gang. Pas vanaf woensdag wordt begonnen met de afvalschema's In de hoogste klasse bij de mannen hebben de twee Zeeuws-Vlaamse deelnemers, Rob en Mike Simon uit Hoek, meteen hun visitekaartje afgegeven. TENNIS Vooral Rob Simon, als eerste geplaatst in de BI-klasse, is tot nu toe oppermachtig, hetgeen resulteerde in groepswinst in poule 1. Zowel Lennard van den Boom als Eric Eversdijk was niet opgewassen tegen de vastheid van Rob Simon. In poule 4 had reekshoofd Mike Simon het bepaald niet eenvou dig tegen Michel Gorsse, maar zegevierde uiteindelijk toch met een marge van twee games. Ge makkelijker verging het Mike Simon tegen Serge Eude. Hij werd ook poulewinnaar. Verrassend was in de sterkste lichting zonder meer de 6-2-zege van Joost Thorenaar op Harald Schipper, evenals bij de vrou wen-C^ de 9-1-winst van Chan- tal van Leeuwen op Hilke van de Pols. UITSLAGEN MANNENENKEL BI: Mike Simon-Michel Gorsse 6-4, Rob Simon-Lennard van den Boom 8-1, Marcel Schouw-Ronald van de Broek 8-3, Arno Jongsma-Pieter Potter 6-4, Harald Schipper-Joost Thorenaar 2-6, Mike Simon-Serge Eude 6-2, Rob Simon-Eric Eversdijk 9-1. Cl: Marlon Wisse-Marco Jongsma 10-2. C2: Camille Folmer-Henny Francke 9-1, Joep Verpaalen-Edwin de Lan ge 9-4, Camille Folmer-Rob Holle man 9-1, Joep Verpaalen-Ron Olt- mans 8-1, Henny Francke-Rob Hel leman 7-3, Edwin de Lange-Ron Oltmans 7-3. Dl: Kristiaan Kats-Jeroen van Leeuwen 12-1, Max Jongsma-San- der Kats 7-4, Kristiaan Kats-Vin- cent van de Linden 8-3, Max Jongs- ma-Garreth Lau 9-3. VROUWENENKEL B2: Corine Davidse-Marije Delfsma 7-3, Monique Walraven-Femke Jon kers 7-4. Cl: Janita Davidse-Anita Brand 4-3. C2: Chantal van de Leeuw-Hilke van de Pols 9-1. Dl: Anneloes de Fouw-Rosie de Vries 7-4. MANNEN DUBBEL C2: Vermeulen/Scholten-Pikaar/Pi- kaar 11-4, Den Broeder/Flipse-Ma- rijs/Marijs 8-2. Dl: Stroo/Jongep ier-Weye/W eye 6-4, Van de Linaen/Baan-Stroo/ Jongepier 6-4, Van de Linden/Baan- Weye/Weye 10-7. VROUWENDUBBEL B: Hoek/Vendrik-Delfsma/Bruyn- zeel 6-3, Verpaalen/Walraven-Da- vidse/Davidse 7-6. C2: Clausing/Lamse-Van Eenen- naam/Vroegop 10-4. Dl: Westerweel/Verschuure-Ton/ Korstanje 9-2, Westerweel/Ver- schuure-Leyenhorst/Van Elzelingen 7-5, Van Driel/Schouw-Meeuwis- sen/Van Galen 8-2. Van onze tennismedewerker Terneuzen - In het Kersttennis- toernooi in het Terneuzense Racketcentrum sprong in de B- categorie de 6-5-zege van Michel Verberkmoes op Boas Bierings in het oog. Waarschijlijk zal Bie rings hierdoor zijn plaat singsnummer één niet kunnen waarmaken. TENNIS De weg lijkt nu geplaveid voor de als tweede geplaatste Dethlef Pieters om de eindoverwinning in de poule voor zich op te eisen. Michel Verberkmoes geldt als gevaarlijke outsider, want ook zijn forse overwinning op Ri chard Hamelink mocht er zijn. In de Dl 25+-klasse werden Rob Argante, Ko Schuitvlot en Jaap Oppeneer poulewinnaar, UITSLAGEN MANNENENKEL B: Michel Verberkmoes-Richard Ha melink 15-2, Michel Verberkmoes- Boas Bierings 6-5. C: Jean-Paul de Bakker-Jurgen de Bakker 9-4, Jurgen de Bakker-Kees Kommers 8-4. Dl 25+: poule A: Hessel Hamelink- Thijs Geuze 9-5, Hessel Hamelink- Joop Strijdonk 9-5; poule B: Jaap Oppeneer-Theo van Esbroeck 7-5; poule C: Robert Asselman-Jan van Fraeyenhove 16-1; poule D: Ko Schuit- vlot-Peter de Roeck 8-5, poule G: Rob Argante-Werner Balzereit 16-1, Bob Hamelink-Rob Argante 6-6; poule H: Danny de Clerck-Ronny Wisse 14-3. D2/E: poule E: Herman de Regt-Jack van de Staal 10-5; poule I: Dirk Vro lijk-Herman Muller 14-4. VROUWENENKEL Dl 25+: poule A: Ria Kolijn-Rita Scheele 6-6. D2/E: Sandra Hamelink-Els Wijland 14-5, Sandra Hamelink-Els Dieleman 9-6. MANNENDUBBEL C 25+: poule A: De Boy/Bun-Kint/Van Avermaete w.o. Dl 25+: poule B: Van den Akker/Van Tiel-Balzereit/Hoek 12-4. VROUWENDUBBEL Dl 25+: poule A: Laureyns/Dierickx- Van Driel/Van Buren 12-5, poule C: De Kort/Van Doeselaar-De Maesscbalck/ Scheele 12-3. GEMENGDDUBBEL C 25+: poule B: Eijke/Erpelink-Schee- le/Hovink 11-11. Dl 25+: poule B: Laureyns/Colpaert- Van Doeselaar/Van Doeselaar 14-3. Van onze tennismedewerker Hoek/De Braakman - Het Kiwa- nis-tennistoernooi in de Ador- hal in De Braakman is aan zijn tweede week begonnen. Op zon dag 2 januari vinden de finales plaats. Hoewel de poule-wed strijden nog in volle gang zijn zal binnenkort met de afvalsche- ma's gestart worden. TENNIS Nathaly Tijssen, de full-time- tennisster uit Heikant, is derma te sterk, dat zij in de B-categorie meetennist bij de mannen. Sa men met Guido Tolhoek bewees zij tegen Koert van den Akker en Paul Cortvriendt haar waarde: 13-0-winst. UITSLAGEN MANNEN B: Tijssen/Tolhoek-Van den Akker/ Cortvriendt 13-0. C: poule A: Van Drongelen/Vercruys- se-De Leeuw/Vos 8-6. Dl: poule A: De Rechter/De Waal-De la Ruelle/Vinke 9-5, poule D: Adriaan- se/Boddaert-De Bruin/Lauwereys 9-6. D2: poule F: Van Overdulve/Stam- Nieuwdorp/Steenberge 7-5. VROUWEN C: Van Doorn/Vriends-Dieleman/Van Tatenhove 10-5. D2: poule D: Oosthoek/Verpaalen- Gijssen/Van 't Gilde 5-5. GEMENGDDUBBEL C: poule A: Den Hollander/Oosthoek- Klooster/Klooster 7-6. Dl: poule B: Vatricht/Vantricht-Ver- vaet/Ingels 10-3. E: poule B: Rammeloo/Rammeloo- Vanhijfte/Vanhijfte 11-2. JONGENS Tot en met 16 jaar: Minnaert/Verheul- Van de Berg/Herrewegh 11-7, Van Doorn/Vriends-Van de Berg/Herre wegh 16-6. Tot en met 14 jaar: Blackman/Vervaet- Van Doorn/De Pooter 11-4. MEISJES Tot en met 16 jaar: Carels/Dhont-De j Kruyter/Wagemaker 14-4.

de Stem | 1993 | | pagina 9