'Ik ben tegen mijn zin verkocht' Ber DE STEM Deur voor Cruijff nog op een kier PRINS«^KENDR1K Bergkamp vraagt opnieuw om rust Interland-debuut Abdellaoui voorlopig geschrapt UITSLAGEN standen 'Biljarten Eindhovense vinding zet schaatsers op scherp Baggio Europees en 's werelds beste voetballer Vrouwenbondscoach sleept Ooms voor tuchtcommissi Voetbal Verhit debat pE STEM sportnieuws KORT DAMMEN SCHAKEN SKIËN VOLLEYBALL IJSHOCKEY SPORTPRIJSVRAGEN KORFBAL Vrouwenteam Hontenisse krijgt klop. ZAALHANDBAL kantoordesign Tramsingel 88-Breda-Tel. 076-201200 BETER OP ELKE VIERKANTE METER Sport Van onze verslaggever Eindhoven - Dankzij een uit vinding van de Technische Uni versiteit Eindhoven (TUE) zul len de schaatsers tijdens de Olympische Winterspelen in Noorwegen beschikken over schaatsen die tot eenduizendste millimeter nauwkeurig geslepen zijn. De internationale schaat- stop heeft het nakijken want de uitvinding blijft alleen beschik baar voor Nederlandse schaat- sers. Het apparaat werd gisteren symbolisch overhandigd aan chef d'équipe van de Neder landse Olympische schaats ploeg, Egbert van 't Oever, on der toeziend oog van de schep per van de machine Frans van Stiphout. Symbolisch, omdat het apparaat eigendom blijft van de TUE. De uitvinder, als technisch me dewerker verbonden aan de TUE, is geen onbekende voor de schaatsers. Uit alle windstreken komen de toppers en subtoppers al sinds jaren naar Eindhoven om hun schaatsen te laten slij pen door Van Stiphout. Sinds 1986 reist hij als materiaalver zorger met de schaatskernploeg mee naar alle belangrijke wed strijden, met in de kofferbak de portable rondings-slijpmachine. Maar deze machine heeft tij dens de Winterspelen van Al- bertville voor. het laatst dienst gedaan en kan nu de ijskast in. Het nieuwe geavanceerde meet apparaat spoort de oneffendhe- den in de rondingen van de schaats op en slijpt deze uiterst nauwkeurig. Voor welke ron ding de schaatser kiest is onder meer afhankelijk van de hard heid van het ijs, van de techniek en de persoonlijke voorkeur van de schaatser: Een niet onbe langrijk detail van het automa tische meetsysteem, aldus Van 't Oever gisteren, de computer en de printer. Hiermee kan de schaatser op papier zien of de goede ronding in de schaats geslepen is. Van 't Oever: „Als schaatsers slecht presteren zoeken ze de oorzaak vaak bij de schaatsen. Met dit apparaat wordt de schaats goed geslepen en het resultaat van het slijpen is zichtbaar. Op deze manier wordt de laatste onzekerheid weggehaald bij de twijfelaars of het materiaal wel deugdelijk is. Op papier kunnen ze zien dat het niet aan de schaats ligt." Milaan - Dennis Bergkamp heeft zijn trainer Oswaldo Bagnoli van Inter voor de tweede keer in korte tijd om rust gevraagd. De internatio nal van Oranje vindt zelf dat hij nog lang niet het niveau heeft bereikt, waarop hij bij Ajax speelde. In de Italiaanse serie A komt Bergkamp zeer moeizaam tot scoren. Hij scoorde tot dusver slechts vijf keer in de competitie. Daarvan kwamen drie doelpun ten uit een strafschop tot stand. „Ik hoop dat Bagnoli mij de komende weken niet te veel laat spelen," aldus Bergkamp. „Ik heb hem gevraagd mij enkele wedstrijden te sparen. Ik ben vermoeid. Zoiets heb ik in mijn loopbaan nog niet meegemaakt. Als mijn programma niet wordt beperkt, zal ik nooit kunnen la ten zien wie de echte Bergkamp is. Ik weet dat ik veel moet verbeteren als ik aan de ver wachtingen van de clubleiding en supporters kan voldoen." De Nederlandse international had niet verwacht dat de Itali- Bergkamp: 'Iedere zondag een topper.' aanse competitie zo sterk is. In de Nederlandse competitie speelde hij met Ajax twee of drie toppers in één seizoen. Maar in de Serie A zijn acht clubs aan elkaar gewaagd. „Elke zondag speel je bijna een topper, want in uitwedstrijden zijn de kopploegen nooit bij voorbaat zeker van een overwin ning." Manfred Wagner uit Dresden heeft 54.058 handtekeningen verzameld om de Duitse voetbal bond te verzoeken Dynamo Dresden aan het einde van het lopende seizoen niet als straf voor verkeerde financiële inlich tingen vier winstpunten in min dering te brengen. De lijsten met handtekeningen, waarbij die van de complete selectie van Bayer Leverkusen, zal in januari aan het dagelijks bestuur van de DFB worden overhandigd. Staatsen. Cruijff. Van onze verslaggever Schiphol - De deur naar het WK voetbal in de Verenigde Staten staat voor Johan Cruijff toch nog op een kiertje. „Als Dick Advocaat nee zegt tegen ons voorstel om het Nederlands elftal te leiden op het WK, wil ik nog wel een keer met Cruijff gaan praten," liet profsectie-voorzitter Jos Staatsen gisteren na terugkeer uit Las Vegas weten. Staatsen toonde zich verrast door de mededelingen van Cruijff en diens advocaat Van Mens dat er wat hen betreft nog te praten valt. Cruijff zelf zei zondag dat hij er in een persoonlijk gesprek met Staatsen 'binnen 24 uur uit zou zijn'. Staatsen: „Als ik dat een week geleden had geweten, was ik niet naar Las Vegas gegaan, maar naar Barcelona." Op dit moment zal Staatsen echter geen contact opnemen met Cruijff of diens advocaat. „We hebben Dick Advocaat een aanbod gedaan. Zolang hij geen 'nee' heeft gezegd, ondernemen we geen verdere actie. Een kwestie van normen en fatsoen." Van onze verslaggever Turijn - Zijn verkiezing als beste FIFA-voetballer van het jaar kreeg afgelopen weekeinde tijdens de loting voor de eindronde van het wereldkampioenschap in Amerika nauwelijks aandacht. Maar als Roberto Bag gio op tweede kerstdag ook tot Europees voetballer van het Jaar wordt uitgeroepen, want daar twijfelt niemand aan, zal de 27-jarige Italiaan meer publiciteit ten deel vallen. De aanvoerder van Juventus volgt Marco van Basten op, die vorig jaar ook twee keer tot beste speler werd uitgeroepen. Baggio dankt zijn uitverkiezing vooral aan zijn prestaties in de maand april toen hij veertien belangrijke doelpunten scoor de, verdeeld over het UEFA- cuptoernooi, de Serie A en voor het nationaal elftal. Vooral de manier waarop Baggio per soonlijk Borussia Dortmund in de finale van het UEFA-cup- toernooi naar twee nederlagen speelde, heeft indruk gemaakt. Toen was het voor de Italianen al duidelijk dat hun wonder kind de enige zou zijn om Mar co van Basten op te volgen. Aanleg De weg naar succes en roem is voor Roberto Baggio lang en moeilijk geweest. De zoon van ex-wielrenner Floriano en Ma- tilde was in zijn jeugd al een begenadigd voetballer. De trai ners lieten hem vanwege zijn natuurlijke aanleg altijd trai nen met jongens die twee of drie jaar ouder waren. Voor zijn zakgeld werkte hij af en toe in de aluminium- en ijzerfabriek in zijn woonplaats Caldagno, een dorp acht kilo meter van Florence. Tot de werknemers van het bedrijf be hoorde ook zijn vader. Floriano Baggio won als wielrenner 60 wedstrijden. Hij moest echter voor een gezin van acht kinde ren zorgen, vijf jongens en drie meisjes. Floriano Baggio was zo gecharmeerd van de wieler sport dat hij zijn jongste zoon naar Eddy Merckx noemde. Fysiek Op 17-jarige leeftijd werd Ro berto Baggio door Fiorentina bij derde klasser Lanerossi Vi- cenza weggehaald. In de jeugd- categorieën raakte hij vaak ge blesseerd aan beide knieën. Toen hij 16 was, werd zijn rechterknie door de Franse spe cialist Bousquet behandeld. In het eerste seizoen bij Fioren tina kwam Roberto Baggio uit sluitend in het nieuws door blessures. Maar nadat hij her steld was en zich had aange past scoorde Baggio aan de lo pende band. In zijn laatste sei zoen, voordat hij naar Juventus ging, eindigde hij op de tweede plaats op de topscorerslijst met 17 doelpunten. Eén minder dan Marco van Basten, maar één meer dan Diego Maradona. Zijn populariteit nam duize lingwekkende vormen aan. De trainingen van Fiorentina wer den door duizenden supporters, meestal jeugdige meisjes, be zocht. Alleen maar om Roberto Baggio aan het werk te zien. Na elke training moest hij vluchten voor de hysterische fans. Met echtgenote Andreina en zijn dochtertje kon hij zich niet in het openbaar vertonen. „Ik kijk uit naar de dag waarop ik weer gewoon Roberto Baggio kan zijn," liet de nieuwe Italiaanse ster zich meermalen ontvallen. Record Nog nooit in het Italiaanse voetbal heeft een transfer voor zoveel ophef gezorgd als de overgang van Roberto Baggio van Fiorentina naar Juventus. Met het contract van Baggio was een transfersom van 20 miljoen dollar, 40 miljoen gul den gemoeid. Een record in de voetbalsport, dat later door de transfer van Gianluigi Lentini van Torino naar AC Milan nog werd verbeterd. Roberto Baggio was daarvoor Baggio: 'Ik kijk uit naar de dag waarop ik weer gewoon Roberto Baggio kan zijn.foto ap de duurste voetballer aller tij den. Fiorentina-supporters schreeuwden moord en brand. Scholden Baggio uit voor ver rader en bespuwden hem. Want Florence, de stad van de oude gebouwen, die teert op de ver gane glorie leeft van het toeris me en van voetbal. Industrie is er nauwelijks. Hoe kon de adel lijke familie Pontello, eigenaar van Fiorentina, het in haar hoofd halen om de beste speler te verkopen? Leugens „Ik werd tegen mijn zin ver kocht," zegt Roberto Baggio. „Ik wilde bij Fiorentina blij ven. Men heeft de supporters tegen mij opgezet. Ik zou een peperdure villa hebben gekocht met zwembad en ik zou in een dure Ferrari rijden. Allemaal leugens. Ik voelde mij verraden en verkocht. De familie Ponello heeft vergeten dat voetballers ook gevoelens hebben." Sinds hij bij Juventus speelt, is Roberto Baggio na Marco van Basten de best betaalde speler in de Serie A. Hij woont echter met vrouw en kind in een een voudig huis, naast de woning van de ouders van Andreina. Alleen als de dure Mercedes op de oprit staat, zal men de in druk krijgen dat er een vermo gend man woont. Geraakt Na een zeer moeilijke aanloop periode is Roberto Baggio niet meer bij Juventus weg te den ken. Vorig jaar hadden de Ju- ve-fans tijdens de UEFA-cup wedstrijd tegen Sigma Olo- mouc de volgende tekst op een spandoek geschilderd: 'Baggio ga terug naar Florence en laat ons met rust'. Baggio zat ge blesseerd op de bank, maar het opschrift had hem diep in zijn hart geraakt. Gesprekken met Juve-trainer Trapettoni en Sac- chi van het nationaal elftal hielpen hem overeind. Roberto Baggio ging zich pro fessioneler opstellen. Zowel op als buiten het veld. Trainer Trapattoni benoemde hem tot aanvoerder van het sterrenelf tal. Baggio scoorde en liet sco ren. Hij zocht met zijn vrouw zieke spelers of hun familiele den op. Dezelfde supporters die hem destijds verwensten heb ben hem in hun armen gesloten. Hij heeft inmiddels 32 inter lands gespeeld. Baggio debu teerde in de vriendschappelijke interland tegen Oranje in Eind hoven, die Italië met 3-2 won. Oslo (Reuter) - De Noorse koning moet er aan te pas komen om een verhit debat tussen de organisatoren van de Olympische Winterspelen en het Griekse Olympisch Comité over het Olympisch vuur te sussen. 'Lillehammer' heeft het voornemen het vuur, dat op de Olympus wordt ontsto ken, te mengen met het vuur dat al wekenlang in een 8000 kilometer lange esta fetteloop door Noorwegen wordt gedragen. Mellina Mercouri, de minis ter voor cultuur, dreigde de openingsceremonie te boy cotten. „De Noorse toorts •moet ver van het echte Olympisch vuur worden ge houden," is de mening van de voormalige filmdiva. Van onze verslaggever Rosmalen - Het interland-debuut van Yassine Abdellaoui voor Marokko laat langer op zich wachten. De geplande interland tegen Polen op 30 december in Casablanca is geschrapt. Het eerste duel waarin de 18-jarige voetballer van Wil lem II zou kunnen komen is op 5 januari tegen het Franse Nantes. Aangezien dat geen officiële interland is, blijft voor Abdellaoui nog de mogelijkheid open voor zowel de Nederlandse als Marok kaanse voetbalnationaliteit kiezen. „Eigen lijk is het wel prettig, wel fijn dat ik nog niet gebonden ben," zegt Abdellaoui die weet dat hij volgens de internationale reglementen eeuwig gebonden is na één officiële inter land. Abdellaoui reist komende maandag naar Casablanca waar de WK-selectie van Ma rokko afgelopen maandag begon aan een oefenstage, die tot en met 8 januari voort duurt. Marokko is op 29 juni in Orlando de derde groepstegenstander van Oranje op het WK. „Leuk om tegen Nederland te spelen. Wel tof. Als ik er straks tenminste bij ben," reageert Abdallaoui op de loting. Als enige 'Nederlandse' Marokkaan speelde hij een testwedstrijd met het nationale team tegen de Franse club Nancy. Hij maakte op bonds coach Hajri zo'n goede indruk dat hij werd uitgenodigd voor het trainingskamp in Casa blanca. Dat Abdellaoui voor Marokko mag uitkomen dankt hij aan het feit dat hij nooit voor een vertegenwoordigend Nederlands jeugdelftal werd geselecteerd. „Achteraf een geluk," vindt het grillige talent. Vlak voor de win terstop raakte Abdellaoui bij Willem II in conflict met trainer Jan Reker. In Amster dam tegen Ajax en in Eindhoven tegen PSV speelde hij niet mee omdat hij disciplinair was gestraft. Abdellaoui zou zich bij een griepaanval niet of op de verkeerde plaats hebben afgemeld. Reker verweet hem in het openbaar 'Romario-neigingen'. „Reker zegt wel eens meer iets stoms als er een camera op hem is gericht," zegt Abdella oui ervan. Volgens hem was er tussen hem en Reker meer aan de hand dan onenigheid over de ziekmelding. Wat dit dan wel is, wil hij niet zeggen. „De zaak is onlangs uitge praat. Na de winterstop gaan we weer verder met elkaar. Reker en ik hebben elkaar nodig." WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 DEELE Van onze verslaggever Tilburg - Via bondsvoorzitter Frans Hoogendijk is Peter Oor® officieel op de hoogte gebracht dat Cor van der Geest, vrouwenbondscoach, hem heeft aangeklaagd bij de tuchtcom. missie van de judobond. Van onze korfbalmedewerker Zaamslag - De korfbalvi eniging Zaamslag heeft e flinke versterking gekregc ^ja van Drongelen, desti; haar korfbalcarrière gest bij datzelfde Zaamslag, ke> (je terug op het oude nest. Van der Geest voelt zich gegriefd omdat Ooms in een interview in Het Parool hem beschuldigd zou hebben van dronkenschap tij dens het onlangs gehouden we reldkampioenschap in Hamilton. Hoogendijk, die onlangs verkon digde dat de zaak voor hem was afgedaan omdat Ooms de uit spraken als 'nooit letterlijk ge zegd' ontkende, werd door Van der Geest opnieuw onder druk gezet. De Haarlemse bonds coach, die inmiddels vakantie viert in het buitenland, zou een civiele procedure tegen Peter Ooms beginnen als de judobond niet zou ingrijpen. „Ik 'heb de zaak bij mijn advo caat neergelegd," reageert Peter Ooms laconiek. „Daar verwijs ik iedereen naar toe. Wat ik wel duidelijk wil stellen is dat ik nimmer verklaard heb dat Van der Geest dronken door het hotel in Hamilton heeft gelopen. Dat is pertinent niet waar. Ik acht de journalist van Het Parool die het interview heeft afgenomen heel hoog, maar hij heeft mijn woor den niet goed begrepen." Peter Ooms op zijn beurt beticht Van der Geest van stemming!,» kerij. „Tijdens het onlangs houden nationaal kampio» schap in Den Bosch heb ik Vai der Geest de hand willen geven! Hij weigerde. Oké dan. Maar ik vind het vervelend als hij vs zijn leerlingen een hetze tega mij begint. Ik heb met al dje jongens altijd een goede band gehad. En opeens keren ze zich ook tegen mij. Dat vind ik nje correct. Kijk, Van der Geest moet begrijpen dat hij er mij "niet onder krijgt. Ik loop nu al 31 jaar in het judowereldje rond heb altijd moeten knokken voor mijn gelijk. Het steekt mij c hij probeert mijn leerlingen bewerken. Hij is door destijds door ons, het trainersplatfoiu, naar voren geschoven als coördi nator voor de vrouwenploeg. Nu is hij niet meer voor maar te ons. Ik begrijp wel dat hij kwijt wil, maar zo gemakkeli gaat dat natuurlijk niet." Hoofdrol voor Tahamata Brussel - Met Simon Tahamata in de hoofdrol heeft Germinal Ekeren zich als eerste geplaatst voor de kwartfinales van het Belgische bekertoernooi. Germinal versloeg dinsdag op eigen -terrein FC Seraing met 4-1. Oud-international Tahamata maakte het eerste en derde doel punt en stond aan de aan de basis van het tweede, dat op naam kwam van Hofmans. Die tekende ook voor nummer vier. De tegentreffer was van Lukaku. Club Brugge schakelde bekerhouder Standard Luik uit, 3-2 na verlenging. Cossey werd matchwinner. Ook vijfde partij remise Izjevsk (anp) - Alexei Tsjizjov, in moeilijkheden in de eerste partij uit de tweekamp om de wereldtitel tegen Harm Wiersma, heeft bij de vijfde krachtmeting, de balans in evenwicht gehouden, 5-5 dus na 42 zetten en vijf remises. De uitdager met wit, noch de grootmeester uit Rusland, speelde de vijfde partij agressief. Het verlangen naar voordeel werd onderdrukt, er werd afgewacht of er kansen zouden komen, de 'scherpere' varianten uit de openingstheorieën werden verme den. De titelverdediger had na afloop een verklaring voor het vooral oerdegelijke spel in het begin van de tweekamp. „De regel dat per partij tenminste veertig zetten moeten worden gedaan, is geen stimulans tot het nemen van risico's." Nationale profwielerkalender 1994 Breda - De Amstel Gold Race is op zaterdag 23 april de eerste wedstrijd op de nationale profwielerkalender van het seizoen 1994. Een dag later rijden de beroepsrenners in Made. In de regio Zuidwest-Nederland zijn er geen veranderingen. De Ronde van Midden-Zeeland wordt op 28 mei gereden en de criteriums van Ulvenhout, Chaam en Roosendaal staan gepland op hun vaste data. De Acht van Chaam is het enige criterium dat eveneens op de internationale UCI-kalender staat. De nationale prof-wielerkalender 1994 is als volgt: 23 april Amstel Gold Race, 24 april Made, 27 april Veenendaal-Veenendaal, 16 mei Woerden, 22 mei Amsterdam(dernies), 28 mei Ronde van Midden-Zeeland, 3 juni Apeldoorn, 10 juni Hengelo, 26 juni Nationaal Kampioenschap, 20 juli Ulvenhout, 25 juli Boxmeer, 26 juli Stiphout, 27 juli Chaam/Noordwijk(der- nies), 28 juli Wateringen, 29 juli Heerlen, 30 juli Elsloo/Steenwijk, 31 juli Emmen, 1 augustus Roosendaal, 2 augustus Tiel, 3 augustus Panningen, 4 augustus Oostvoorne, 5 augustus Maarheeze, 6 augustus Pijnacker, 9 augustus Valkenswaard(dernies), 10 augustus Maastricht, 15 t/m 19 augus tus Profronde van Nederland, 1 september Surhuisterveen, 2 september Almelo en 15 oktober Aalsmeer. Wildcard voor Wilander Melbourne - Mats Wilander krijgt een wild card voor het Australian Open in Melbourne. De Zweedse tennisser is aan een comeback bezig, nadat hij zich de laatste jaren aan muziek had gewijd. Wilander is drievoudig winnaar van het Australian Open ('83, '84 en '88). Dit jaar haalde hij de derde ronde van het US Open in Nëw York. Abdellaoui: "Wel /ij" dat ik nog niet gebonden ben.' foto vnu Amstelveen. WK junioren, tweede ronde: Kemperman (Ned) - Fried man (Oek) 1-1, Georgijev (Rus) - Sjilijavski (Mol) 1-1, Cordier (Fra) - Hage (Ned) 0-2, Zvenigorodski (Isr) - Mardosa (Ita) 1-1, Roemzanjev (Rus) - Alexejev (Let) 2-0, Cucius (Dui) - Battulga (Mon) 0-2, Mamet (Pol) - Zwart (Ned) 2-0, Bubbi (Ita) - Vercruysse (Bel) 2-0. Stand: 1. Hage 4, 2. Sjilijavski, Kemperman, Friedman, Georgijev en Roemzanjev 3. Groningen. PCA-kwalificatietoer- nooi, derde ronde: Barejev (Rus) - Sjirov (Let) - Kramnik (Rus) - Beljavski (Oek) 0-1, Romanisjin (Oek) - Anand (Ind) ¥2 - ¥2, Geor gijev (Bul) - Adams (Eng) 0-1, Ser- per (Oez) - Kaidanov (VSt) ¥2 - ¥2, Smirin (Isr) - Benjamin (VSt) 0-1, Tiviakov (Rus) - Malanjoek (Oek) V2 - V2, Topalov (Bul) - Vaganian (Arm) V2 - ¥1, Toekmakov (Oek) - Kamsky (VSt) ¥2 - Vi, Kalifman (Rus) - Ribli (Hon) ¥2 - ¥2, Gulko (VSt) - Hjartar- son (IJsl) 1-0, Azmaiparasjvili (Geo) - Vyzmanavin (Rus) ¥2 - 'A, Hübner (Dui) - Dolmatov (Rus) ¥2 - ¥2, Judit Polgar (Hon) - Rozenthalis (Lit) 1-0, Oil (Est) - Hodgson (Eng) 0-1, Illes- cas (Spa) - Yudasin (Isr) 0-1, Piket (Ned) - Kortsjnoi (Zwi) ¥2 - ¥2, Nikolic (Bos) - Ruban (Rus) 1-0, Ehlvest (Est) - Hansen (Den) ¥2 - ¥2, Alterman (Isr) - Chernin (Hon) 0-1, Sokolov (Bos) - Lobron (Dui) ¥2 - ¥2, Akopian (Arm) - Zuniga (Per) ¥2 - ¥2, Gurevich (Bel) - Ljubojevic (Joe) ¥2 - ¥2, Zsuzsa Polgar (Hon) - Lutz (Dui) ¥2 - ¥2, Poloegajevski (Rus) - Van Wely (Ned) ¥2 - Agdestein (Noo) - Nijboer (Ned) 1-0, Yermolinsky (VSt) - Wolff (VSt) 1-0. Stand aan kop: 1. Beljavski 3 pun ten, 2. Adams, Barejev, Benjamin en Sjirov 2 ¥2, 6. Anand, Chernin, Gul ko, Hodgson, Nikolic, Judit Polgar, Romanisjin, Serper, Kaidanov, Ti- viokov en Yudasin 2. Dobbiaco, wereldbeker langlauf. Mannen, 10 km klassiek: 1. Smirnov (Kaz) 24.02,8, 2. Osometsa (Fin) 24.20,8, 3. Sivertsen (Noo) 24.21,1, 4. Jonsson (Zwe) 24.24,3, 5. MyllylS (Fin) 24.24,9, Stand na drie wedstrijden: 1 Smirnov 250 punten, 2. Dahlie (Noo) 176, 3. Isometsa 175. Vrouwen, 15 km klassiek: 1. Di Zenta (Ita) 44.18,6, 2. Jegorova (Rus) 44.32,2, 3. Welbe (Rus) 45.17,8, 4. Danilova (Rus) 45.33,5, 5. Belmondo (Ita) 45.38,8. Stand na drie wedstrijden: 1. Welbe 260, 2. Di Zenta 210, 3. Belmondo 185. La Plagne, wereldbeker free-style. Aerials. Vrouwen: 1. Brand (Zwi) 174,77, 2. Tsjerjazova (Oez) 166,07, 3. Blumer (VSt) 162,99. Nieuwegein. Nationaal bekertoer nooi. vrouwen, finale: Ertiflex Om men - Bonduelle WC 2-3 (15-10 7-15 11-15 15-13 13-15). Moskou, Izvestia Cup. Derde plaats: Zweden - Verenigde Staten 8-3 (1-1 2-1 5-1). Finale: Russisch Olympisch team - Rusland 6-1 (4-0 2-1 2-0). Toto 50. Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 13 winnaars, elk 832,70 gulden. Derde prijs: 182 win naars, elk 148,70 gulden. pe nu 30-jarige korfbals toonde al vroeg aan behoorl talentrijk te zijn. Bij Zaams kwam zij al vrij snel m het eer team terecht. Daar kwam einde aan toen zij naar Noo Brabant verhuisde. Daar mek zij zich aan bij Keep Fit Roosendaal, waar zij ook d uitmaakte van het eerste te; Van onze biljartmedewerker Sluiskil - Twee jaar teru dat Berry Dallinga een 23-jarige ex-voetballer niet geringe capaciteiten laken. Toen liet hij ret jarthout gesneden te zijn lijker op de voorgrond. Eerder dit seizoen verbaasde vriend en vijand door in I driebanden van de tweede ni de hoofdklasse te promover Met een algemeen gemidde van 0,860 beëindigde hij voorwedstrijden in de twet klasse en stoomde daarmee één ruk door naar de Zeeur Vlaamse top in die spelsoo maar ook in het libre liet hij v zich horen. In de voorwedsti den eerste klasse libre pron veerde hij naar de hoofdkla en plaatste zich als eerste vi de eindstrijd die bij hem thuis biljartlokaal hotel-café-rest; rant Dallinga te Sluiskil geht den werd. Berry Dallinga ma te op eigen terrein de favoriet rol meer dan waar, want veroverde de titel in die kla en kwalificeerde zich voor gewestelijke eindstrijd Zuid-Nederland die van vrij< 28 tot en met zondag 30 jam in Tilburg gehouden wordt. Knieblessure Een zware knieblessure ligt de basis van zijn biljartactivi ten in wedstrijdverband. „Ik al verschillende keren zwaar blesseerd geweest aan mijn k: Toen ik anderhalf jaar te mijn kruisband en een binn band scheurde was de maat Toen besloot ik met voetba te stoppen. Dat was een moe ke beslissing, maar het kon Van onze handbalmedewerker Terneuzen - Weer was succes voor de mann van GSC in de Rotte damse zaalhandbalco petitie. Nu werd verdie van DWS 3 gewonnen. Hontenisse blijft het mc lijk hebben. Nu verloren vrouwen uit Kloosterzani ruim van WIK. De Zeeuw Vlaamse ploegen die in Be gië spelen zijn al aan kleine winterstop begonn en kwamen niet in actie. ROTTERDAM VROUWEN WIK-HONTENISSE 18 - Hontenisse speelde zone wissels een matige we strijd. Verdedigend en aa vallend werden er tevé fouten gemaakt. Bij n leidde WIK al met 10-6. de tweede helft controleer WIK eveneens de wedstri Een hard werkend Hon nisse raakte in de slotfs nog eens vermoeid door ontbreken van wisse waardoor WIK zonder pi blemen naar het eindsign: speelde. MANNEN GSC-DWS 3 21-16 - In eerste helft speelde G! slecht en de Goese manri keken dan ook bij het ru signaal tegen een tereci 7-10-achterstand aan. In tweede helft een herbor GSC. Nu was er wel motivatie en werd er zo vuldig gespeeld. Uitblin Patrich Polfliet nam ploeg mee op sleeptoi GSC was gretig en zette wedstrijd naar zijn ha Pij de stand 14-14 kw GSC langszij om daarna 'te lopen naar een verdiei zege. Een knap herstel GSC met een terechte be ning.

de Stem | 1993 | | pagina 8