'Schoondijke wordt uitgehold' If A Bosnische kinderen voelen zich thuis TROËN Speciale kerstviering van Zeldenrustcollege Hulde voor kampioenen van automobielsportclub Cerestar koopt grond Suiker Unie POLITIE RAPPORT UITSLAGEN Dorpsraad wil ervoor zorgen dat kern leefbaar blijft: Besselink voor derde keer naar voormalig Joegoslavië PvdA in Terneuzen denkt haar positie te behouden hi DE STEM ZEELAND C3 Veertig vluchtelingen brengen kerstvakantie door bij gastgezinnen in Terneuzen Aanhoudingen Inbraak in café Poging tot inbraak Geen voorrang Snelheidscontrole Ondernemingsraad van Hof Domburg wint de Nijstenprijs Centrum Coensdike ontvangt vijf mille KAARTINGEN SCHIETINGEN KOERSBAL WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 I 1 ll'l 1 1KÜ V 1/AG/ANWB-richtlijnen wordt meer waard. i voor goede voornemens. bn goede start: via het bijzon- |mpieet, bijzonder comfortabel, irijs vanaf f 1.340,-.*** nancieringsaanbod en wellicht een 1 jaar jonger getaxeerde in december naar de n. Want voor welke Citroën u feestelijke stimulans van uw eeft u nog lang plezier aan uw is voor 1994. VI. Looptijd financiering: 24,36 of 48 maanden." Voor fCITROËN pre/ereerjyarnC\ R CITROËN. ic. Ossenblok, Achter de 15, tel. 01620-55850. 2688. STEENBERGEN, van onze correspondent Schoondijke - „Het zwembad gaat dicht, het bejaarden huis wordt gesloten, het postkantoor is minder open, de scholen gaan fuseren en de bedrijven worden tegenge werkt als ze willen uitbreiden. Schoondijke wordt uitgehold en we moeten wel blijven zorgen, dat onze kern leefbaar blijft." Deze boodschap gaf J. Velthuis van de dorpsraad Schoondijke de CDA-fractie mee tijdens een inspraakbijeenkomst in zaal Wijffels. Velthuis hoopt echter wel dat de uitholling van deze kern nog kan worden voorko men. „Gelukkig zijn er ook goe de zaken gebeurd. Zoals bijvoor beeld het wandelpad als de stront van de schapen weg is en de renovatie van de molen," ver volgde hij. Velthuis had wel een nare smaak overgehouden aan de overhandi ging van de handtekeningen te gen de sluiting van het bejaar denhuis in het provinciehuis. „Als kleine kern wordt er door de provincie niet naar je geluis terd. We konden de handteke ningen achterlaten en weer ver dwijnen," herinnert hij zich. Oud vuil Volgens H. Lippens is de CDA- fractie ook niet helemaal tevre den over het provinciaal bestuur. „Onze indruk over het bestuur is ook niet best. Je wordt er soms als oud vuil behandeld. Wij heb ben er als CDA alles aan gedaan om het bejaardenhuis hier open te houden," zei hij gisteravond. Ten aanzien van het zwembad werd opgemerkt dat in verband met de nieuwe hygiëne-eisen een investering van één miljoen gul den nodig is. „Dat vinden we niet verantwoord," deelde J. Quist mee. Volgens L. Smit van de dorpsraad moet er, mocht het zwembad sluiten, wel een alter natief komen voor de jeugd. De sluiting van het bejaarden huis is volgens de CDA-fractie vrijwel niet meer te voorkomen. Wellicht is er volgens J. Quist nog een kleine kans dat er een klein woonzorgcentrum over blijft. Roet in eten Ten aanzien van de problemen bij de bedrijven werd door A. de Feijter opgemerkt dat de provin cie vaak roet in het eten gooit. „De provincie verwijst sommige bedrijven door naar een indus trieterrein, terwijl er misschien best andere mogelijkheden zijn," zei de Feijter. De CDA-fractie deed gistera vond wel de toezegging om een brief aan het college te sturen met het verzoek om transportbe drijf Beeke, dat wil uitbreiden, voor Schoondijke te behouden. Van onze correspondent Terneuzen - De kerstviering in het Zeldenrustcollege te Terneuzen die morgen gehouden wordt, staat in het teken van omgaan met elkaar in een multiculturele samenleving. De kerstviering is voor alle leerlingen uit de onder- en boven bouw. De teksten, die door leerlingen worden gelezen, gaan over de beleving van kerst vanuit de ver- schillnde culturen. Muziek/dans groepen uit Latijns-Amerika en Afrika zorgen voor een muzikale omlijsting. Na afloop krijgen alle leerlingen als traktatie snacks uit Derde-Wereldlanden aange boden. Veertig Kroatische kinderen, die op uitnodiging van Pax Christi in Zeeuws-Vlaanderen verblij ven, zijn ook voor de kerstvie ring uitgenodigd. Na een eerste kennismaking met brugklasleer lingen worden ze naar de kerst viering begeleid en verwelkomd en na afloop wordt hen een lunch aangeboden. De kerstvie ring duurt van 10.30 tot onge veer 12.30 uur. Van onze correspodent Eede - Ton Besselink vertrekt vandaag voor de derde keer naar het voormalig Joegoslavië. Met nog twee andere mensen wordt de trip per auto ondernomen. Zij nemen tevens een hoop hulpgoederen mee. Zij hopen daar de komende twee weken weer nieuwe contacten te leggen om zo weer een helpende hand te kunnen bieden. De eer ste twee reizen van Eedenaar Besselink stonden duidelijk in het teken van de vredesactivitei- ten. Op zijn laatste reis heeft hij al voor hulp kunnen zorgen voor Sasja, een jongen die hem hielp. Die heeft ondertussen een Ga meboy gekregen. Toen heeft hij ook enkele vluch telingenkampen bezocht en een school. Teruggekomen is hij toen een gerichte hulpacties gestart om de mensen en schoolkinderen haar te helpen. Dat resulteerde hl 3000 gulden en een kleding- transport met kleding naar Kroatië. Vandaag heeft Besselink veel spulletjes voor een school bij zich in Marya Bistrica, 45 kilo meter ten noordoosten van Za greb, Besselink: „Het aantal leerlingen verdubbelde op die school maar niet het aantal leer middelen. Ik heb nu een heleboel schriften, pennen en potloden bij me." Hij vertelt verder dat hij ook een radiocassetterecorder bij zich Van onze verslaggever Terneuzen - De PvdA in Terneuzen verwacht haar huidige positie in he gemeenteraad, vier zetels en een wethouder, te behouden. Die Afwachting ('vier tot zes zetels moet haalbaar zijn') spreekt het afdelingsbestuur van de PvdA uit in een toelichting op de advies kandidatenlijst. De afdeling stelt de lijst op woensdag 5 januari vast. De huidige fractievoorzitter A. Risseeuw en S. de Pooter, respectie velijk acht en twaalf jaar in de raad, keren niet terug. Zij willen niet meer op een verkiesbare plaats staan. Tof afdelingsbestuur schuift de huidge wethouder A. Stahl naar toren als kandidaat-wethouder, W. van Walraven is de gedoodverfde actievoorzitter. De concept-lijst van de PvdA ziet er als volgt uit: 1 Stahl, 2 W. van Walraven, 3 E. Kerckhaert, 4 J. Dubbeldam, 5 azli Atmac, 6 A. van de Zwan, 7 J. Joosse, 8 H. Klein-Hesseling, 9 "isseeuw, 10. C. de Groot. Bosnische kinderen spelen een spelletje. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Terneuzen - De veertig Bosnische kin deren die hun kerstvakantie in Ter neuzen doorbrengen, zijn na de lange reis weer op adem gekomen en verma ken zich goed bij de gastgezinnen. Gistermiddag was er een gezamenlijke spelletjesmiddag in de Goede Herder kerk. De eerste gezamenlijke activiteit werd door de gastouders gelijk gebruikt om informatie uit te wisselen. Er werden erva ringen uitgewisseld en recepten. Een paar kinderen eten voor onze begrippen nog minimaal volgens de gastouders, maar de meeste kinderen passen zich goed aan. Hier en daar ontstaan er al vriendschap pen tussen de Nederlandse kinderen en de Bosnische vluchtingen binnen een gezin. Lief en aardig „De gastouders denken allemaal dat zij de beste kinderen hebben gekregen. De kin deren blijken lief en aardig te zijn. Het is hartverwarmend om te zien hoe de kinde ren en de gastouders in deze korte tijd naar elkaar toe gegroeid zijn. We hebben alleen maar positieve reacties gehoord. Wel hebben sommige kinderen nog een beetje last van gewenningsprobleempjes", aldus Ineke Sybinga. Een van de problemen blijkt de taal te zijn. Tot opluchting van de gastouders blijken sommige kinderen zelfs een paar woorden Engels te spreken. Met een woordenboek erbij en met handen en voeten komt men er wel uit. De kinderen zijn met z'n tweeën bij een gezin geplaatst en hebben dus steun aan elkaar.", zegt Paula Broere die de gastouders begeleidt. Spelletjes In de Goede Herderkerk stond een aantal spelletje op hen te wachten. Hengelen, belspel, Vlaams kegelspel en muizenmep- pen waren voor de vluchtingetjes nieuwe spelletjes. Met veel enthousiasme en en grote sportiviteit werden de spelen afge werkt. Na afloop was er een videofilm. Morgen worden de kinderen getrakteerd op een zwemmiddagje in zwemparadijs Seheldorado. Van onze correspondent Westdorpe - De Zeeuws- Vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC) heeft haar kampioenen van het ritten- seizoen 1993 gehuldigd. In de A-klasse ging de titel naar de equipe F. Hemelaar (St.-Jan- steen) met R. Roelandt (Water landkerkje). In de B-klasse schreef de equipe De Loos uit Hulst maar liefst vijf overwin ningen op zijn naam. Het duo De Reu/Boekhorst uit Hoek volgde op de voet, maar kwam slechts tot één zege. Van de acht in dit jaar gehouden ritten meetellend voor het club kampioenschap moest men er minimaal vijf meerijden om voor de eindklassering in aanmerking te komen. In de toerklasse won de equipe Lensen/Van de Velde uit Terneuzen drie van de negen ritten. EINDSTANDEN 1993 A-klasse bestuurders: 1. F. Heme laar, St.-Jansteen, 120 punten, 2. M. Verstraten, Axel, 109. Navigators: 1. R. Roelandt, Waterlandkerkje, 113, 2. M. Meertens, Terneuzen, 111, 3. J. van de Velde, Limburg, 105. B-klasse bestuurders: 1. J. de Reu, Hoek, 126, 2. J Tolhoek, Waterland kerkje, 112, 3. P. Dieleman, Terneu zen, 109. Navigators: 1. S. de Loos, Hulst, 135, 2. P. Boekhorst, Hoek, 112, 3. N. van de Bergen, Water landkerkje, 103. Toerklasse bestuurders: 1. C. Len- sen, Terneuzen, 127, 2. W. van Lae- re, Terneuzen, 115. Navigators: 1F. van de Velde, Terneuzen, 127, 2. K. Tiersma, Westdorpe, 127. 3. R. 't Gilde, Terneuzen, 117 punten. heeft voor de school. Drie kinde ren van de openbare basisschool van Cadzand hebben een bandje ingesproken. Een tolk zal hun verhaal vertalen. De kinderen in Marya Bistrica zullen weer hun verhaal terug doen zodat een correspondentie op gang komt. De drie mannen zullen ook nog proberen om Pagrac aan te doen. Door deze plaats loopt het front. Hier is ook de eerste Nederland se militair gesneuveld. Hier hui zen enkele Polen die veel kou lijden. Zij willen proberen om daar twee elektrische kachels af te geven. „Het is maar de vraag of wij toegelaten worden. Je moet namelijk van Kraotie naar Servie en dat is nogal link," vertelt Besselink. Verder wil hij de twee weken gebruiken om precies na te gaan wat daar nodig is. Goed contact is dan belangrijk." Dat is goed, maar verloopt wel moeizaam. Het is wel gemakkelijk om daar een hoop spullen neer te kwak ken, maar zo werkt dan natuur lijk niet." In het weekend van 8 januari komt hij weer naar Ne derland terug. J8q aai» iii'ji :«<-A n r ~i Hu r1-li •De aangrenzende bedrijventerrein met links Cerestar en rechts de Suiker Unie. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Sas van Gent - Zetmeelfabriek Cerestar Be nelux BV, onderdeel van de Italiaanse Ferruz- zi-groep, heeft de grond en de gebouwen van buurman Suiker Unie in Sas van Gent ge kocht. Cerestar wil het noordelijke deel van het terrein (26 hectare) reserveren voor mogelijke uitbreiding in de toekomst en de aanleg van een spooraanslui- ting op de lijn Terneuzen-Sas van Gent. De rest van het terrein, waar de oude bezinkvijvers liggen, dient als milieubuffer tussen het bedrijf en de wijk Sint Albert. Tussen de woningen aan het Bolwerk en het nieuwe Cerestar-terrein komt een geluidswal. De directie maakte gisteren de aankoop van het 63 hectare grote terrein bekend. Daarmee is een eind gekomen aan langdurige onderhandelingen die bijna twee jaar in beslag namen. Het heeft volgens logistiek directeur W. de Clercq allemaal zo lang geduurd omdat Cerestar een aantal milieu-techni sche onderzoeken moesten laten verrichten om er zeker van te zijn dat toekomstige uitbreidingen ook haalbaar zijn. „Het was een heel gecompli ceerd pakket", aldus De Clercq. De mogelijkheden en beperkingen van industriële ontwikkeling in Sas van Gent liggen vastgelegd in het plan van aanpak voor de Kanaalzone waarmee Cerestar rekening dient te houden. Daarbij had Cerestar geen haast. Concrete uitbreidingsplannen zijn er nog niet. Al was er wel het besef dat 'je de grond van je buurman maar een keer kunt kopen' zoals directeur M. van Nunen het eerder zei. De gebouwen van de Suiker Unie, behalve de suikersilo die eigendom blijft van de Suiker Unie, worden begin volgend jaar gesloopt. Met het vrijkomende schone puin wordt in het zuidelijk deel van het terrein een geluidswal aangelegd om de woningen aan het Bolwerk af te schermen van het industriegeluid van Cerestar. Ook de wijk St. Albert, aan de westkant van het terrein, wordt gespaard. Een groot gedeelte van de bezinkvijvers, die grenzen aan de wijk, blijft in de huidige staat en krijgt beplanting om als blijvende milieubuffer tussen Cerestar en de woonwijk te fungeren. Omdat Cerestar steeds meer per spoor doet, ligt een aftakking van de spoorlijn tussen Terneuzen en Sas van Gent naar het nieuwe Cerestar-terrein voor de hand. Het bedrijf verricht een studie naar de haalbaarheid daarvan. Terneuzen - De politie in Ter neuzen heeft in de nacht van maandag op dinsdag in die plaats drie mannen aangehou den, een 28-jarige inwoner uit Terneuzen en twee allochto nen. Deze weigerden hun naam bekend te maken of hun indentiteitspapieren te tonen. Ze waren in het bezit van mogelijk van diefstal afkom stige goederen en werden mee genomen naar het politiebu reau. Terneuzen - Omstreeks vijf uur gistermorgen werd inge broken in een café aan de Korte Kerkstraat. De verdach te werd op heterdaad betrapt door een personeelslid. Toen deze de politie waarschuwde, slaagde de verdachte erin het hazepad te kiezen. De reeds verzamelde buit achterlatend. Terneuzen- Gistermorgen rond vijf uur werd een 44-jarige bewoner van een bo venwoning aan de Noord straat in Ternuzen gewekt door glasgerinkel.Onbekenden waren het dakterras opge klommen en trachtten zich toegang tot het pand te ver schaffen. Daarbij sneuvelde een ruit. De dader(s) nam(en) hierop de vlucht. Terneuzen - Op de kruising Hoekseweg-Altenastraat te Terneuzen verleende gister morgen een 30-jarige automo bilist uit Hoek geen voorrang aan een personenauto, be stuurd door een 68-jarige in woner uit Terneuzen. Bij de aanrijding die hiervan het ge volg was, werd het voertuig van de Terneuzenaar zwaar beschadigd, doordat het na de aanrijding tegen een in de berm staand verkeersbord botste. De door de man uit Hoek bestuurde auto werd aan de linkervoorzijde aanzienlijk beschadigd. IJzendijke - Gistermorgen werd tussen 10.30 en 12 uur door de politie in West- Zeeuws-Vlaanderen op rijks weg N61 bij IJzendijke een snelheidscontrole gehoudn. Gecontroleerd werden 242 voertuigen. Tien bestuurders daarvan reden harder dan de maximaal toegestane snelheid van 80 kilometer per uur en kregen een proces-verbaal. De hoogst gemeten snelheid be droeg 126 kilometer per uur. Van onze verslaggever Domburg - De ondernemings raad van camping SBD Hof Domburg in Domburg heeft de Nijstenprijs 1993 van het Be drijfschap Horeca gewonnen. De prijs is bedoeld om onderne mingsraden in de horeca, recrea tie en catering te stimuleren. De prijs is vernoemd naar drs. F. Nijsten, oud-voorzitter van het bedrijfschap. Volgens de jury is de ondernemingsraad van Hof Domburg, die één jaar geleden werd ingesteld, er in korte tijd in geslaagd 'een constructieve rol te vervullen.' Van onze verslaggever Aardenburg - Het Fonds Zomer- postzegels heeft vijfduizend gul den geschonken aan het woon zorgcentrum Coensdike in Aar denburg. Volgens directeur B. Saman een welkome bijdrage die de financiering van het al eerder aangeschafte apparaat ten be hoeve van Tafeltje Dekje rond maakt. Coensdike kreeg het grootste ge deelte van het geld dat met de aanschaf van deze zogenoemde combi-steamer gemoeid was (22.500 gulden) van het samen werkingsverband welzijn tussen de drie West-Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Het Fonds Zomerpostzegels geeft in het algemeen geen bij dragen aan projecten als de war- me-maaltijdvoorziening, maar maakte voor een keer een uit zondering. Dat had te maken met het feit dat 1993 is uitgeroe pen tot Jaar van de Ouderen. Clinge - ANBO, 54 personen. Jo keren: 1. L. Buijze-Heijens, 2. Th. van Vooren-Stevens, beiden Clin ge; 3. W. Buijze, Goes. Kampioen schap: 1. L. Buijze-Heijens, 2. R. de Vos, 3. A. de Bruijn. Aardenburg - Bridgeclub Aarden burg, tweede competitieronde deel 1. Groep A: 1. Abramoff-Karels, 2. De Smet-Standaert, 3. Hoogeste- ger-Van Eenennaam. Groep B: 1. echtpaar De Kaestecker, 2. Wijf fels-Van Daalen, 3. echtpaar Pleij- te en echtpaar Plaetinck. Deel 2 groep A: 1. Kareis-Abromoff, 2. echtpaar Schijve, 3. Kupfer-De Zwarte. Groep B: 1. Van Hane- gem-De Rijcke, 2. Wijffels-Van Daalen, 3. Goossens-Verwulst. Donderdag 6 januari is de jaarlijk se feestdag met volop bridgen. St.-Janseen - Zaal De Kroon, 34 personen. Bieden: 1. I. de Winkel, 2. J. de Vos, 3. J. van Leeuwen. Jokeren: 1. H. de Nijs, 2. R. Seton, 3. J. Pieters. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 37 personen. Bieden. 1. A. de Bruyn, 2. E. Bracke, 3. P. Ras. Jokeren: 1. mevrouw Verbrugge, 2. mevrouw Haulez, 3. mevrouw Acke. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoeve, kampioenschap 1993, 64 personen. In totaal namen in 19933 1429 personen deel aan de competitie. Bieden: 1. G. van Waterschoot, 2. K. Kayser, 3. J. van Remoortel. Westdorpe - Zaal Concordia, twintig personen. Bieden: 1 A. Geerinck, 2. C. de Moor-de Smet, 3. M. Wille. Hulst - Zaal De Lieve, 28 perso nen. Jokeren: 1. mevrouw Van Re- moorter, 2. R. Martens, 3. me vrouw Martens. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 24 personen. Bieden: 1. N. Goossen, 2. mevrouw Hoop, 3. me vrouw Goossen. Jokeren: 1. A. Verbrugge, 2. mevrouw Verschu ren, 3. mevrouw Domines. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, dertig personen. Bieden: 1. C. van Aert, 2. R. Poppe, 3. P. Poppe. Jokeren: 1. mevrouw De Pan, 2. mevrouw Saeye, 3. mevrouw Clae- yssen. Koewacht - Zaal De lange Akkers, 24 personen. Bieden: 1. A. Mar tens, 2. J. van Hove, 3. A. Bonne. Graauw - Zaal gemeenschapshuis, 28 personen. Bieden: 1. R. Harms, 2. E. Rietjes, 3. C. Pauwels. Axel - Zaal Gregoriuscentrum, veertig personen. Bieden: 1. C. Verschelling, 2. Th. Theunissen, 3. E. Markus. Hulst - KBO, zaal De Blaauwe Hoeve, 64 personen. Bieden: 1. G. van Waterschoot, 2. mevrouw De Burger-van der Ha, 3. J. de Block. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, veer tig personen. Bieden: 1. P. Pau wels, 2. N. Patijn, 3. M. Boerjan. Jokeren: 1. mevrouw Patijn, 2. E. van Vooren, 3. mevrouw Boerjan. Hulst - Zaal De Vrijbuiter, twintig personen. Bieden: 1. A. de Bruyn, 2. mevrouw Tilleman, 3. E. Bogae- rt. Jokeren: 1. J. van Kerkhoven, 2. D. van de Velde, 3. M. Haulez. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, twintig personen. Bieden: 1. W. Neve, 2. J. Trommelen, 3. J. Schal- je. Jokeren: 1. R. Verschuren, 2. F. Buys, 3. mevrouw Verschuren. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 28 personen. Bieden: 1. J. van de Hende, 2. J. van Kerkhoven, 3. F. Ferket. Jokeren: 1. M. Taalman, 2. F. Domines, 3. M. de Nijs. Heikant - Zaal Du Commerce, 32 personen. Bieden: 1. E. Pieters, 2. P. Valent, 3. R. Tilleman. Jokeren: 1. mevrouw Domines, 2. mevrouw Rietjes, 3. mevrouw Weyenberg. Kloosterzande - Zaal St.-Marti- nus, FNV, veertig personen. Bie den: 1. mevrouw Schenkel, 2. J. Pauwels, 3, Th, Neve. Axel - Zaal De Boemerang, 39 personen. Bieden: 1. Th. van Bo ven, 2. G. de Rijk, 3. M. Bakker. Jokeren: 1. mevrouw Sponselee, 2. mevrouw Van der Hooft, 3. F. Thompson. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 72 personen. Bieden: 1. I. de Win kel, 2. mevrouw Hoop, 3. P. Pau wels. Jokeren: 1. mevrouw Van Opdorp, 2. mevrouw Boerjan, 3. mevrouw Rietjes. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 25 personen. Bieden: 1. J. Bracke, 2. J. van Remortel. Jokeren. 1. mevrouw Lernout, 2. mevrouw Van Vooren, 3. R. de Vos. Hengstdijk - Camping De Vogel, 48 personen. Bieden: I. mevrouw De Waal, 2. J. Rijke, 3. E. Borm. Jokeren 1. mevrouw Labor, 2. me vrouw Haanskorf, 3. mevrouw Van Goethem. Sluiskil - Zaal Dallinga, 94 perso nen. Bieden: 1. C. van Wijck, 2. R. Poppe, 3. mevrouw Boone. Joke ren: 1. mevrouw Sanderse, 2. me vrouw Van Drongelen, 3. mevrouw Ketting. Hulst - Zaal De Kroon, dertig personen. Jokeren: 1. mevrouw Pa tijn, 2. mevrouw De Nijs, 3. me vrouw De Kesel. Bieden: 1. R. Linthout, 2. D. Reyers, 3. C. Her mans. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 42 personen. Bieden: 1. me vrouw Tieleman, 2. J. Compiet, 3. P van Leemput. Jokeren: 1. E. van Vooren, 2. A. de Waal, 3. J. Ver borgt. Boschkapelle - Zaal Ons VEr- maak, zestien personen. Bieden: 1 G. Gelderland, 2. mevrouw Gel derland, 3. C. van Doorn. Hengstdijk - Camping De Vogel, 26 personen. Bieden: 1. J. Bogaert, 2. W. Zwaans, 3. J. Hemelaar. Jokeren: 1. P. van Oosterwijk, 2. mevrouw Van Doorn, 3. mevrouw Larmov. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, 56 personen. Bieden: 1. J. de Rijk, 2. P. Dierickx, 3. mevrouw De Geus. Jokeren: 1. mevrouw Dubbeldam, 2. mevrouw Broekhoven, 3. me vrouw Seghers. Breskens - Zaal 't Zonneke, 52 personen. Bieden: 1. C. Stoffels, 2. G. van Opdorp, 3. R. Linthout. Jokeren: 1. J. Riemens, 2. R. van Tiggelen, 3. mevrouw Van Opdorp. Zaamslag - Café Het Wapen van Zeeland, Kaartclub DW, bieden zonder roem: 1. Jac. de Koeijer, 2. G. Gelderland, 3. O. Smollenaars. Eeindstand: 1. en kampioen Jaap van Doorn, Zaamslag, 535 punten, 2. Andries Overdulve, Terneuzen, 524 punten, 3. Jac. van Doorn, Reuzenhoek, 498 punten. Axel - Café De Graanbeurs. Kaartclub Ons Genoegen, zesde ronde meetellend voor het club kampioenschap. Bieden: 1. Marco Herman, 2. Adrie Scheele, 3. Theo Theunissen. Stand: 1. Marco Her man, 234 punten, 2. Jan Corbeil 227, 3. Ivonne de Deijn, 224 pun ten. Jokeren: 1. Wim van Smaal- len, 2. Frida Verbogt, 3. Roza Theunissen. Stand: 1. Roza Theu nissen, 143 punten, 2. Uzeli Bogae- rd, 141 punten, 3. Jan Riemens, 138 punten. Koewacht - Bejaardenshieting, zaal 't Hoekske, 29 schutters. Hoge en eerste zijvogel: O. de Schrijver, tweede zijvogel: J. van Kerkhoven, grootste aantal (4): A. van de Branden. Lamswaarde - Bejaardenshieting, zaal De Lamsoren, 26 schutters. Hoge vogel: A. van de Branden, eerste zijvogel: F. de Meyer, twee de zijvogel: B. Verley, grootste aantal (5): A. Everaert en B. Beu- laert. Lamswaarde - Bejaardenschieting, zaal De Vier Jaargetijden, dertien schutters. Hoge en eerste zijvogel: F. de Meyer, tweede zijvogel: A. Cocqheyt, grootste aantal (5): A. Pieters. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 45 schutters. Eerste hoge vogel: D. de Smet, tweede hoge vogel: A. de Guchteneire, eerste zijvogel: M. Suy, tweede zijvogel: Th. Baart, grootste aantal (5): A. Willems. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 32 schutters. Hoge en beide zijvogels: D. de Meul, grootste aantal (4): M. van Goethem. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 46 schutters. Hoge vogel: P. Neve, eerste zijvogel: P. Rijk, tweede zijvogel: F. Boussen, grootste aan tal (5): mevrouw Hulshout. Hoofdplaat - Zaal De Vriend schap, 41 schutters. Hoge en eerste zijvogel: R. Craene, tweede zijvo gel en grootste aantal (5): E. Ver bist. IJzendijke - Zaal Les Amies, 34 schutters. Hoge en eerste zijvogel: J. Groosman, tweede zijvogel: L. Groosman, grootste aantal (7): G. Hoornbeke, vliegende vogels: L. Herweyer, A. Claeys en mevrouw Saman. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 28 schutters. Hoge vogel: F. Martens, eerste zijvogel: D. ae Meul, tweede zijvogel: M. Suy. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 33 schutters. Hoge vogel: O. Saman, eerste zijvogel: O. de Schrijver, tweede zijvogel: F. Martens, groot- ste aantal (5): F. de Waal. Heikant - KBO, 32 personen: 1. Ch. van Houte/E. de Betue-de Block en E. Weemaes-Moorthae- mer/M. Ruijloft, 2. G. Peeters-Pie- ters/A. van Acker-Hulshout en J. Bouvre-Ferket/L. Herrewegh. Koewacht - Zaal De Vlaschaard: 1. A. Leys-Conne/M. Thuy, 2. C. van Wijnacker/H. van Waes, 3. A. de Mey/E. de Baert, poedel: J. Koster-de Brouwer/L. Roelants. Clinge - KBO, zaal Malpertuus. Mat 1: 1. M. de Block-de Rechter/ C. Kegels-van Gijsel, 2. A. van Cauteren/A. Hemelaar-Rodrigo. Mat 2. 1. S. Govaert-van de Bran- den/G. Gering, 2. M. de Groene- Dankaert/P. van Broeck. Sas van Gent - Zaal De Roselaer, zestien personen: 1. A. de Maer- schalk/J. de Pan, 2. M. Wegman/ M. Coone, 3. B. Rammeloo/A. de Buck. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, tien personen: 1. A. Rottier/A. Mannaert, 2. M. Rademakers-War- rens/E. de Maat, 3. J. Schenkels/R. de Waal-Cambeen.

de Stem | 1993 | | pagina 15