Ton is niet voor Terneuzen' DE STEM Polderbestuurder sticht kerk legenheidl^u'st ('at Terneuzen overlegt over besteding van provinciale subsidie Hartverwarmend concert Kozakken 'Oog in Oog met Zeeland' PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER SPORT IN HET KORT IDE STEM ZEELAND C2 articulieren KORTING Dames ILIEUBEHEEFt Kerstman met paard en wagen in Axel Rietvlietschool maakt honderden kerstpakketten voor Roemenië editie zeeland E. de Roeck weer Zeeuws kampioen Expositie in bibliotheek MARKTEN BER 1993 WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 ns, bedankje, jubileum, huwelijk, verloving, ng, prestatie, examen, braham, enz. er kolom 1,07 incl. BTW, regel verplicht. Foto of formaat 35 x 40 mm BTW. Overige tarieven op Foto's worden niet eretourneerd. 6882 of geef uw tekst r plaatsing af bij één van en. Schriftelijke opgaven itend geaccepteerd indien s bekend zijn, ook indien aling bijgevoegd is. ons het recht voor teksten f van redenen te weigeren, gever klachten bereiken egeven tekst behoudt de et recht voor om de naam htgever bekend te geven. ll jou need is love Iwaaid uit Duitsland 101143-5323. i/3n onze verslaggever (juist - De gemeente Terneuzen uoet de overige Zeewsvlaamse gemeenten op korte termijn uit- jodigen voor een geprek over samenwerking op het gebied van je podiumkunst. pe Hulster wethouder P. Wee- roaes zegt dat nu de provincie de gemeente Terneuzen een subsi diebedrag van ruim 102.000 gul den heeft toegestopt voor de or ganisatie van culturele evene menten van regionale betekenis. De gemeente Terneuzen wil dat geld doorsluizen naar het Zuidlandtheater, maar dat druist volgens Weemaes tegen alle eerder gemaakte afspraken in. Twee jaar geleden waren alle gemeen ten het eens over het opzetten van een samenwerkingsverband. Er zou aan de provincie worden gevraagd één pot sub sidiegeld beschikbaar te stellen voor Zeeuws-Vlaanderen. Gezamenlijk zou den de gemeenten dan overleggen over de daaruit te betalen activiteiten. „We wilden daarmee een stuk samenwerking op het gebied van podiumkunst be werkstelligen", zegt Weemaes, „maar dat dreigt nu verloren te gaan". Vanaf volgend jaar geeft de provincie geen aparte subsidies meer voor allerlei culturele evenementen. In plaats daar van is nu, in samenhang met wat forse bezuinigingen, inderdaad één budget vastgesteld voor de hele regio. De ge meente Terneuzen krijgt dat geld in handen en wil het stoppen in het Zuid landtheater. Dat komt daar goed van pas, want als gevolg van de Middel burgse bezuinigingen moet Terneuzen al zo'n 15 procent subsidie inleveren. Dat is volgens Weemaes en zijn Zeeuws-Vlaamse collega's echter geen argument om alles dan maar te beste den aan het Zuidlandtheater. „De ande re gemeenten moeten 100 procent subsi die inleveren", stelt Weemaes. „Want de provincie subsidieert geen aparte acti viteiten meer". Voor Hulst betekent dit bijvoorbeeld dat een uitvoering van het Hulster Gemengd Koor het zonder pro vinciale bijdrage moet doen. Weemaes zegt best te begrijpen dat het Zuidlandtheater de aangewezen accom modatie is voor voorstellingen van re gionaal belang. „Maar daar willen wij dan wel inspraak in hebben. Bovendien moet het mogelijk zijn om ook in Oost en West-Zeeuws-Vlaanderen enkele uitvoeringen te organiseren. Het gaat tenslotte toch om geld voor de hele regio Zeeuws-Vlaanderen". In de gemeente Axel is het ongenoegen al zo hoog opgelopen dat daar besloten is geen gemeentelijk geld meer te stop pen in het Festival van Zeeuws-Vlaan deren. „Toch een wat overdreven reac tie", vindt Weemaes. „De gemeenteraad is denk ik te ver doorgeschoven in haar besluitvorming. Wat we moeten probe ren is toch aan die Zeeuwsvlaamse samenwerking te werken. Om uit de impasse te komen moet nu Terneuzen het initiatief nemen om iedereen voor een gesprek uit te nodigen". Terneuzen - Zuidlandtheater- concert met kerst- en authen tieke Russische liederen. Door het Wolga Kozakken Koor en instrumentalisten. Gehoord op 21 december. 1 wethouders van Hulst maken gelet op |de Wet Milieubeheer bekend dat zij in ter bescherming van het milieu, |n verleend naar aanleiding van een Wilhelminastraat 143a te St. Jan- sie-vergunning wegens het wijzigen f en een handel in en fabricage van fkingsmachines in een assemblage- Tienten en prefabdaken op het per- lat 18 te Heikant; bij de aanvraag behorende beschei- geven. aanvraag en andere ter zake zijnde it ingang van heden gedurende één iau Milieu in het Stadskantoor, Grote ter inzage, elke werkdag van 09.00 an 13.00 tot 16.30 uur. Desgewenst Tindelinge toelichting worden verkre- Bscheiden liggen bovendien op 26 de- [8 en 15 januari 1994 van 09.00 tot ge op het Groepsbureau van de Rijks- flaelstedeweg 52 te Hulst. Ingevolge se lid, van de Wet Milieubeheer staat land na heden beroep open voor: de betrokken adviseurs; n.a.v. het bekendmaken van de irpbeschikking binnen de gestelde ilijke bezwaren dan wel mondelinge lar hebben gemaakt; elanghebbende die aantoont dat hij Inet in staat is geweest tegen de rpbeschikking bezwaren in te bren- irdt na afloop van de beroepstermijn ooraf beroep wordt ingesteld en met ikel 60a van de Wet op de Raad van wordt gedaan tot schorsing van de 'el tot het treffen van een voorlopige moet worden gericht en gezonden itate, Afdeling voor de geschillen van f 12513 AA 's-Gravenhage. schorsing of een voorlopige voorzie- ji gericht aan de voorzitter van de Af schillen van bestuur van de Raad van iing wordt niet van kracht voordat op ek is beslist. ir 1993 mr. dr. A.A.L.G.M. Kessen H.J. van Geesbergen'/2 [door Jeanette Vergouwen Sen man, stram in de rij met je pinken op de naad van de |broek: discipline ten top. Ja, je ze ziet, maar als de 'itembanden gaan trillen tijgt de emotie ten top, bij de litvoerenden en het publiek. Illet bewonderenswaardige a ca- pella zang, afgewisselend met rang veroveren de tien ern- kijkende mannen hun ge- tor. De geestelijke liederen ge ren direct aan dat er hier stem- ten klinken die niet geschoold aan conservatoria. Hier kt de stem van het volk, ipontaan, soms ruw, maar ver- 'schrikkelijk enthousiast en na- laurlijk. [De zangers schijnen te beschik- over een extra stel longen |onder het middenrif, de lage to- klinken minstens een halve 'octaaf lager dan bij de gemiddel de koren. Van onze verslaggever Axel - Vrijdag 24 december rijdt op initiatief van Ben Avezaat en Marjolein de Pooter een kerstman met paard en wagen door het centrum van Axel. De ritjes zijn voor het winkelend pu bliek zij het dat kleine kin deren voorrang krijgen. Vo rig jaar werden veel kinde ren teleurgesteld omdat er met genoeg plaats was op de wagen. De ritjes begin nen in de Weststraat ter hoogte van Broodje Ben en Cassandra Mode. .Vleestal minder dan u denkt en u verkoopt sneller, want: \j I Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. weet van wanten en kranten. Van onze correspondente Hulst - De leerlingen van de Kietviietschool maken honder den kerstpakketten voor leeftijd genoten in Roemenië. De pakketten worden gemaakt ffl door de leerlingen gevuld met etenswaren, handschoenen en luxe spulletjes. Deze actie is in 'et kader van de kerstviering op' school. •Het thema is 'een lichtstraal '•oor een ander zijn'," vertelt Ch. tan der Veeken. „Maar dan ook daadwerkelijk, iets concreets en daarom deze actie." Tijdens de nering van vrijdag 24 december «orden alle pakketten onder de testboom verzameld en de school zorgt daarna voor de ver zending. kantoren geuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnummers °P pagina A2. Openingstijden: 830-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie erneuzen Rein van der Helm eter Ogge| (editie-chef), 'ank van Cooten, Frank Deij, en Koomen (sport), arold de Puijsseleijr. Hoes: Cees Maas, 'Provincie redacteur). Hulst: Eugène Verstraeten w. editiechef) Advertentie-exploitatie 'especteur Zeeland: V-.Menu, s-93 Pnve tel. 09-3293459940. Als de psalm gezongen wordt, is het net of een organist langzaam alle registers van zijn instrument opentrekt. Het natuurlijk vibra to komt over als net aangestre ken snaren. Meer leven komt er in de groep als enkele van hen instrumenten ter hand nemen: harmonica, alt en bas-balalaïka (met drie sna ren) en de Dombra. Tempi wisse len elkaar snel af, dansante me lodieën klinken en de solozanger zingt zijn lied met bravour, on derbroken met snerpend gefluit. Aan de gezichten van de instru mentalisten te zien, moet de tekst echt komisch zijn. Ze hit sen elkaar op en beleven plezier in het samen musiceren. Met de uitvoering van 'De twaalf Rovers' en 'Stenka Rasin' komt ook het publiek los, hier en daar wordt aarzelend meegeklapt. De instrumentale soli van accor deon (potpourri) en balalaika zijn virtuoos en worden niet al leen technisch knap gespeeld, de humoristische interpretatie mag er ook zijn. De leider van de groep weet elke keer in goed Nederlands iets over het gebodene te vertellen. Bij de liederen waarbij de solist zich de longen uit zijn lijf zingt, begint het publiek bij de beken de passages mee te zingen. De sfeer stijgt gelijk met de tempe ratuur in de zaal en als de solist een Nederlandse vertaling zingt (Wij zijn niet bang) kent het enthousiasme geen grenzen meer. Dansen is er niet bij, daarvoor is de gemiddelde leeftijd te hoog. Een Russische toehoorster merkt hoorbaar op: 'Het zijn krasse knarren'. Het concert wordt be sloten met het overbekende Ka- linka en als toegift zingen Ko zakken en de volle zaal een stemmig Stille Nacht. Van onze verslaggever Hulst - Vogelliefhebber E. de Roeck uit Hulst is voor het derde achtereenvolgende jaar Zeeuws kampioen geworden in de cate gorie dwergpapegaaien. Het Zeeuws kampioenschap wordt op dit moment gehouden in Nieuwerkerk bij Zierikzee. Tevens was De Roeck afgelopen weekeinde drie keer kampioen op de vogeltentoonstelling in Hellestraat, net over de grens bij Heikant. Eerder dit jaar boekte De Roeck al succes bij het Euro pees kampioenschap in Roesse- lare. - ...-.i»..» iftvl.'m,i i,'ii>m.,Mr,i,„„nn>.iTi'l i i'mu'iuii Het Verdronken Land van Saeftinghe neemt een belangrijke plaats in in het boek Oog in Oog met Zeeland'. FOTO WIM KOOIJMAN Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Hulst - Een boek waarop in de hoek van elke pagina een boerensjees staat die de lezer naar de volgende bladzijden leidt. Waarin de be langstellende alles kan lezen over het Zeeland van toen en nu en meegesleept wordt van de Poel van Nisse naar Rammekenshoek, de altaren van Nehalenia en de natuurgebieden 't Zwin en het Verdronken Land van Saef tinghe. Dit boek wordt vanmiddag in het provinciehuis in Middelburg om 16.00 uur gepresenteerd. 'Oog in Oog met Zeeland' is geschreven door Christ Peters en het eerste exemplaar gaat naar ing. A. Dek, waarnemend Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland. Een mooi kerstgeschenk, waar in het heerlijk bladeren en lezen is. Nu eens niet een platenboek, maar een gedegen beschrijving van bekende en minder bekende za ken in het Zeeuwse, een zelfs voor kenners ont spannende ontdekkingsreis door een land waarvan geen enkel mooi plekje wordt overgeslagen. Peters zelf schrijft in zijn voorwoord: „Zo ontkom je er niet aan iets over Zee en Land te vertellen en de wisselwerking van de een op de ander." Hij doet dit op een originele en vooral op prettig leesbare wijze. De strijd tegen het water door de eeuwen heen, vastgekoppeld aan de vroegere bewoningen en sappige historische verhalen en oeroude sagen maakt het boek tot een kostbaar bezit. Het leest niet alleen prettig weg, het levert een schat aan informatie op. De verluchtingen: nog niet gepubli ceerde zwart/wit- en kleurenfoto's en vele kaarten en oude afbeeldingen van gebouwen, monumenten, flora, fauna en natuurgebieden spreken voor zich. Peters begint met een korte heldere beschrijving van het ontstaan van Zeeland en neemt de lezer dan kris kras mee door het land waar hij van houdt. Geen dorre opsomming van plaatsen en gebieden, maar bijzondere zaken in de provincie. Zo spreekt hij over de vliedbergen, het zandgeiaag op de Kauter, de molenberg van Zaamslag, de natuurgebieden Saeftinghe en 't Zwin, de Doma- niale duinen in Schouwen, de wondere geschiede nis van het Ronde Putje en het trieste verhaal van de Meermin en Meerman van Westenschouwen. Oude geschiedenis wordt doorgetrokken naar het leven van begin- en midden 20e eeuw. Zoals de levenswandel van stropers en smokkelaars. Je voelt de spanning die toen leefde en je hoort het ruisen van riet, het suizen van gras en het getsjilp of gekwetter van vogels. Een boek waar je niet te lang over moet praten, maar dat je gewoon moet lezen. Het Zeelandgevoel komt zeker boven, je voelt je als het ware weer dat kind of die mens die uit de Zeeuwse klei getrokken is. Een echt boek voor de rustige kerstdagen. Van onze correspondente Vogelwaarde - In de openbare bibliotheek van Vogelwaarde stelt Flora Verdurmen van ate lier 'De Paaien' uit Graauw tot 20 januari haar beschilderd aar dewerk ten toon. De kunstenares heeft belangstel ling voor het oude ambacht en oorspronkelijk materiaal. Zo maakt zij handgemaakt aarde werk, gebakken in de keramie- koven bij een temperatuur van 850 tot 1250 graden celsius. Bij het met glazuur beschilderen van bestaand en zelfgemaakt aardewerk laat zij zich inspire ren door oude, momenteel vooral keltische volksmotieven. De tentoonstelling wordt geken merkt door gedegen techniek en liefde voor de materie. De expo sitie kan bekeken worden tijdens de openingsuren van de biblio theek: maandag, woensdag en vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur en woensdag ook van 18.00 tot 20.00 uur. „Deze Kerk Is Gesticht Door De Milddadigheid Der Edele Mogende Heeren Van Zeeland En Den Eersten Steen Daar Van Gelegd Op Den 28 Mey Van Het Jaar 1788 Door De Wel Edele Jonk Vrouw Maria Petronella Schorer Oudste Dogter Van Den Wel Edelen Gestrenge Heer Mr Wilhem Schorer Joh. Ass. Zoon Gecom mitteerde Raad Van Zeeland En Raad Der Admiraliteit. Grootste Hoofdgelande Van Dezen In Het Jaar 1778 Inge- dijkten Polder." Op de foto is het niet gemakke lijk te lezen, in het echt even min. Maar we zijn eruit geko men. Het is duidelijk dat men de tekst moet lezen op de plaats waar de steen zich bevindt, want welke is 'dezen in het jaar 1778 ingedijkten polder'? Het is de Hoofdplaatpolder en de steen bevindt zich boven de hoofdingang van de Nederland se Hervormde kerk in Hoofd plaat. Een andere vraag: Waarom be moeiden de Staten van Zeeland zich met de bouw van een gods huis hier? Waar kwam hun milddadigheid vandaan? Het is een ingewikkelde kwes tie. We moeten terug naar 1600 en latere jaren. In die tijd lag er ten noorden van Biervliet een grote plaats in de Honte of Westerschelde, bekend als Hoo- ge Plaat (niet de Hooge Platen die we vandaag nog kennen; die liggen nog noordelijker). Aan de zuidzijde stroomde een wa tergang, bekend als het Hoog- plaatse Gat of de Kromme Wa tergang. Die plaat slibde zo hoog op dat er schorvorming plaatsvond en er schapen ge weid konden worden. De plaat werd verpacht en de pachters vestigden zich op zelfopgewor- pen hoogten, stellen, en daar mee werden ze 'stellenaars'. Er hebben zes van zulke stel- bergen gelegen, waarvan een op de plaat die thans aangeduid wordt als de Hoge Springer plaat. Afgezien van het feit dat er aan de noordkant van de plaat veel grond in zee is ver dwenen, aan de zuidkant ver- landde de Kromme Watergang. De Hooge Plaat kwam aan het land vast te zitten. Daardoor was het geen opwas meer, maar een aanwas, een stuk land dat 'aangegroeid' is tegen iemands eigendom. Eenvoudig gezegd, ligt de zaak juridisch dan zo: de aanwas komt de aanpalende eigenaar toe, een opwas behoort aan het centrale gezag. En als een op was evolueert tot een aanwas? Dan krijg je problemen. Dat ondervonden de Staten van Zeeland toen ze in 1704 beslo ten de Hooge Plaat bij Biervliet te verkopen. Het stadsbestuur van Biervliet meende ook rech ten te hebben en verzette zich. Zo ook de Staten Generaal, het landsbestuur, de ambachtsheer van Breskens en. het College van 't Vrije van Sluis. Dat laat ste is niet het waterschap, maar de bestuurseenheid buiten de steden. Om het eenvoudig voor te stellen: West-Zeeuws-Vlaan deren één grote 'gemeente'. Na 1975 werd die opgedeeld in kleinere gemeenten en vanaf 19.. - na de komende gemeente- De steen boven de hoofdingang van de NH Kerk in Hoofd plaat. FOTO WIM KOOIJMAN lijke herindeling - zijn ze weer één! Als ze opschieten kunnen ze hier en daar nog net een 200-jarig jubileum vieren. Dat was even terzijde. De verkoop van de plaat werd uitgesteld en een jarenlange juridische strijd sleepte zich voort. In 1775 kwam men overeen dat het oos telijke deel, omvattende drie vijfde van de Hooge Plaat, aan de provincie Zeeland kwam, en het overige deel aan de Staten- Generaal. De Hoogeweg, thans Hoge Weg, vormde de schei ding. De Staten van Zeeland wilden in hun deel van de nieu we polder een dorp stichten. Mr. Wilhelm Schorer te Mid delburg, gecommitteerde van de Staten van Zeeland, en mr. Laurens van de Spiegel uit Goes, namen de bouw van een hervormde kerk op zich. Van daar Schorers naam op de ge denksteen, maar op hem komen we later nog eens terug, want er is meer dat aan hem herin nert. Clinge OUD PAPIER - In verband met de feestdagen halen leden van W Clinge pas zaterdag 8 januari weer oud papier op. KERSTACTIVITEITEN - De fanfare Weldoen door Ver maak luistert zondag 26 de cember de kerstviering op in de parochiekerk van de H.- Henricus. De viering begint om 9.30 uur. Om 20.00 uur houdt de fanfare een kerst- kaarting en tritsing in café De Troubadour. St.-Jansteen KERSTINSTUIF - Voor de dertiende keer houden de jeugdcommissie van de voet balvereniging STEEN en de Evenementencommissie van De Warande een kerstinstuif. Dat gebeurt donderdag 30 de cember van 13.30 tot 17.00 uur. In de grote zaal wordt het gebruikelijke spelencircuit op gesteld en de jeugd tot en met 14 jaar is welkom. Vanaf 19.00 uur is er een schieting op de liggende wip voor geoefende en niet-geoefende schutters. Heikant KERSTVIERING - De KBO houdt woensdag 22 december in gemeenschapscentrum 't Heike een kerstmiddag. Pas toor Van Leemput en pastor M. Smits gaan voor in de eu charistieviering, die om 13.15 uur begint. Na deze viering is er gelegenheid om koffie te drinken. Hulst VAKANTIE - De stichting Jeugdvakantiewerk houdt maandag 27 december op bui tencentrum 't Jagertje een herfstactiviteit voor de kinde ren van 6 tot en met 12 jaar. Dit duurt van 14.00 tot 16.30 uur. De kosten zijn vijftig cent per kind. KERSTMIS - De Cantorij van de Basiliek luistert kersta vond, vrijdag 24 december om 21.00 uur een eucharistievie ring op in de basiliek. De nachtmis van 23.00 uur wordt opgeluisterd door het Jonge renkoor. De Koninklijke Ste delijke Harmonie en het vrou wenkoor van de Basiliek ver lenen respectievelijk hun me dewerking aan de vieringen op eerste kerstdag van 09.30 en 11.30 uur. VISVERGUNNING - De vis vergunningen voor het viswa ter De Zandput voor 1994 kunnen vanaf vrijdag 14 ja nuari worden opgehaald bij de familie Crombeen aan de Rooseveltweg 39. KERSTBOMEN - De kerstbo men, die dit jaar weer tot compostmateriaal worden ver werkt, kunnen tot 5 januari naar de bekende verzamel plaatsen worden gebracht. KINDJE WIEGEN - Voor de zestiende keer wordt eerste kerstdag, zaterdag 25 decem ber, om 15.00 uur het schouw spel Kindje Wiegen opge voerd. Het is gewoonte gewor den dat veel peuters en kleu ters met ouders of grootouders dit spel komen bekijken. Een vertelster zorgt voor een boeiend kerstverhaal. Het hoogtepunt voor de kinderen is het moment dat Maria en Jozef met het kindje Jezus naar voren komen. Het kin derkoor De Walnoten zorgt voor de muzikale omlijsting. NIEUWJAARSRECEPTIE - In de centrale hal van het stadhuis wordt maandag 3 ja nuari de traditionele nieuw jaarsreceptie gehouden van het gemeentebestuur. De re ceptie is van 19.00 tot 20.30 uur. Axel ACTIE - Tijdens de Auto en Vakantiesalon in de Citohal heeft de actie van Novus 170 opgeleverd voor Axelerando. Deze muziekgroep van gehan dicapte kinderen uit Axel heeft zaterdag 18 december ook een rondang met optre dens verzorgd tijdens de salon. NIEUWJAARSRECEPTIE - De W Axel, bestuur en zitten de en toekomstige fractiele den, houdt maandag 3 januari een nieuwjaarsreceptie in café Cambrinus aan de Markt, aan- vang 21.00 uur. WOENSDAG Clinge - Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, koersbal. I Axel - Buurthuis Mozartstraat, Boemerang, 20.00 uur, kerstbingo. Barendrecht - Veiling Zeeland: dinsdag 21 december Laagste/hoogste prijs Elsanta, aardbeien: 3.000 ds 250 gr.: middel 323-329, grof 344-347; Winterandijvie: 16.000 kg, A15 249-276, A18 232-285. A24 219-234, A28 215; Bleekselderij: 500 st., 800/1000 101-105, 650/800 78-101, 500/650 71-; Chi nese kool: 1.000 kg.: 8/12 149-152, 5/8,5 130-155, Paksoi: 2.500 kg,: 550/800 236-261, 450-600 226-242, 325/500 224-230, 200/350 199-207; Prei: 3.000 kg., 2-4 14klvp 94-96, 2/4-14 wit 138-146; Radijs: 22.000 bs., mid grof 122-132, middel 94-117, fijn 42-, Rabarber: 1.000 kg., rood 459-575, dun rood 282-303; Sla glas: 142.000 st., 34/36 93-96, 31/33 91-102, 28/30 60-102, 25/27 59-65, eenmfust, 23/24 58-76, 21/22 60-69, 19/20 57-, 17/18 41-44, 15/16 35-; Spruiten: 275.000 kg., AI 141-172, BI 163-186, Cl 148, Dl gr. fust 224-279, Dl kl fust 239-291, All 12-101, Bil 12-68, CII 78, DII gr. fust 75-127, DII kl. fust 149-171, EII31-129; Vleestomaten: 2.5000 kg., 74 1-2 217-224, 67 1-2 189-192, 57 1-2 183-189; Veldsla: 1.500 kg., 1360-1510; Witlof: 72.000 kg., eenmalig fust, lang I 93-143, klvp 41 170-224, klvp 51 197-219, klvp 61 220, klvp 31 196-206, klvp 21 190-208, meerm. fust, krt grf I 120-171, krt fijn I 252-289, ex. krt.I 289-316, kort II 94-116, lang II 64-101, ex.kort II 118-200, onregelmatig 62-76;Bloemkool: 9.000 st., 6 st 160-260, 8 st 120-190, 10 st 100-12C, 12 st 40-80; Boerenkool: 2.000 kg., 16-165, gestript 120-165; Rode kool: 7.200 kg. 9-43; Witte kool: 4.600 kg. 20-49; Groene kool: 1.600 kg. 19-58; spitskool: 7.000 kg. 36-191; aard appelen: 18.500 kg., Bintje 9-19, Eigenheimer 59-78, Bildstar 21-28, Irene 30-39; Uien: 15.500 kg., bonk 36-44, grof (rd 40-51) 21-31, middel (rd 49-51) 27-31, geschoond 58-70; Bosuien: 120 bs. 30; Knolselderij: 8.000 st., 8 st 38-48, 10 st 41-59, 12 st 33, 15 st 23-47; Knolselderij: 90 kg. 17-19; Koolrapen: 3.400 kg. 17-28; Krot en: 4.000 kg., A 31-42, B 10, Modjo 27; Winterpeen: 10.000 kg., grof 21-71, middel 16-64, fijn 9-34; Pepers: groen 35 kg. 860, rood 25 kg. 1.000; Knoflook: 20 kg. 122; Bieslook 1.200 pt 131-156; Peterselie 29.500 bs., 150/200 109-145, 100/150 81-147, 75/100 67; Prei: 4.650 kg., k) II 14-80; Raapstelen: 90 bs. 67-71; Selderij: 45.00 bs., 150/200 55-130, 100/150 62-99 Goes - Beursbericht, 21 december 1993. Aardappelen: veldsgewas IOV2-IV/2 cent per kg. O mm op waarts 11-12 'cent per kg. Note ring Rotterdamse beurs 40-50 mm 14-15 cent per kg. 50 mm op waarts 13,75-14,25 cent per kg. Uien: Uien (schuur) 14-17 cent per kg. Granen, Zaden en peul vruchten. Brouwgerst 33,50 per 100 kg; Voergerst 25,50 per 100 kg; Haver 31,00 tot 33,00 per 100 kg; Tarwe 28,00 tot 29,25 per 100 kg; Blauwmaanzaad pr. doorsn. 540,00 tot 565,00 per 100 kg; Bedrijfstennis Hulst Hulst - In de bedrijfstennis- competitie in Den Dullaert te Hulst deelden in poule C Mes- sagie Goudgeel en Reinaert met 4-4 de punten. Jacqueline Baecke en Lisette van Gaever besloten hun partij na vele boeiende slagenwisselingen met een 5-5-eindscore. Messagie Goudgeel nam de leiding doordat Henk van de Voorde met 10-2 won van Jan Adriaans. De mixed viel in het voordeel van Reinaert uit want Lisette van Gaever en Peter Tijssen versloegen Jac queline Baecke en Paul d'Hooghe met 8-6. Op de ranglijst staan beide teams in de middenmoot. Koploper is Fermont Terneuzen dat één punt uitliep op Petrus en Pau- lus. UITSLAGEN Poule A: De Boy-Jansenius 2-6. Ly- beert Verstraeten-Zaman Sport 0-8 Poule B: Barco-Delforge 0-8, Loe- jer-Bleyenbergh 6-2, Kojo-Kindt en Biesbroeck 4-4, Kredietbank-De Letter 7-1, Electron-Elpekoro 8-0. Poule C: Cretex-Sloebers 1-7, Stuntmarkt 1-Fermont Terneuzen 2-6, Van Buuren/Van Swaay-Ine Fassaert 2-6, Petrus en Paulus-Luc- tor 5-3, Messagie Goudgeel-Reinae- rt 4-4. STAND Poule A: Zaman Sport 36, Jansenius 19, Lybeert Verstraeten 14, De Boy 11. Poule B: Delforge 6-37, De Ruys- scher 5-31, Loejer 6-31, Kojo 5-27, Kredietbank 5-25, Electron 5-21, Kindt en Biesbroeck 5-18, Bleyen- bergh 6-17, Barco 6-15, De Letter 6-10, Elpekoro 5-8. Poule C: Fermont Terneuzen 6-32, Petrus en Paulus 6-31, Sloebers 6-30, Luctor 6-26, Reinaert 5-22, Messagie Goudgeel 5-20, Benetton en Cretex 5-18, Ine Fassaert en Van Buuren/Van Swaay 5-16, Stunt- markt 1 6-11. Clubkampioenschap pen SAR'72 Kloosterzande Kloosterzande - Tafeltennis vereniging SAR'72 uit Kloos terzande hield de clubkam pioenschappen. In de topgroep senioren won Wim 't Hooft voor de vierde achtereenvol gende keer de clubtitel. Deze keer met 23-21 en 21-13 van broer Johan. WINNAARS SENIOREN Topgroep: Wim 't Hooft. Groep B: Björn Boerdam. Recreanten: Sven de Vilder. JUNIOREN Topgroep: Naomie Schelfhout. Groep B: Michel Hulshout. Groep C: Koen van de Hoff. Groep D: Lesly Janssen. Groep E: Debbie Hiel. Recreanten: Eva Joos.

de Stem | 1993 | | pagina 13